NIET DE EERSTEWEL DE BESTE Verbale burenoorlog in raadzaal fhêtte .50% Mneren Vakantie VOORDEEL LEVI'S 501 The Outpost I d buffet en' 259°p.p. 1550, Krappe meerderheid wil steentje bijdragen aan woning Van Vulpens Scheiden gft-afval kan nog beter 1 ACTUEEL! Wildschut Optiek GEBITTEN Gewoonde PAGINA; WOENSDAG 10 JULI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 3 NATUURLIJK LAANSTRAAT 67 - BAARN TELEFOON 035 - 541 55 88 'King of the Paltz' Raatjes en Taphoorn in lokale soap-serie andprotheticus af morgen haar n voorrang. RTTNGEN VAN j onbeperkt K HOYA Kies voor de bril die u alles laat zien: HOYALUX EX/GP Gereedschap uit winkel gestolen Bekeuring voor Soester vanwege dumpen puinafval Soester krijgt 240 uur taakstraf voor steekpartij bij bar Bedenkingen tegen bouwplan Menkolaan ongegrond verklaard VVD, BAM, PvdA en GL/PS: 'College moet water bij de wijn doen' de enige echte tot 21 juli Ondanks hoge score (121 kilo per inwoner) reinigingsdienst ...Wilt u weten hoe mijn boer in Soest kaas maakt Excursie 'Kaasmaken' iedere dinsdag en donderdag ag van 8.00 - 17.00 uur 30 - 13.30 uur HAIRCOSMETICS, grootste ducent van professionele haar- a met vestigingen in Frankrijk t naar 45 landen, vraagt oename van haar activiteiten en verpakkingswerkzaamheden' JES NDTEAM Aangename werksfeer, in or een afspraak 035-6016161 2 EA Soest. OPRUIMING! g 92' - Amersfoort 033-461 18 85 /eg 34c - Soest 035 - 602 80 86 Gratis advies. >G VOLOP KEUS! tn 3-delig - vesten - tpers - pantalons - azers - rokken. !35 - 3761 CD SOEST Tel.: 035-60 24 160 :dere vrijdag, zaterdag ag hebben wij in onze rde zaal een grandioos n koude gerechten or u gereed, zoals: iten, bijgerechten, Dor p.p. 'n niet de kortingsbonnen. Voor de Soesters E.S. Raatjes en M.A. Taphoorn zouden hoofdrol len kunnen zijn weggelegd in 'Bu ren', een VPRO-serie die op onge kunstelde wijze problemen en ru zies tussen buurtbewoners op het televisiescherm belicht. De suggestie werd gedaan door Wim Roest van D66, die zich als lid van de commissie ruimtelijke ordening moest buigen over een 'ordinaire' en kinder achtige ruzie die twee volwassen land goed-eigenaren op straat met elkaar uit vechten. De vraag is echter op welke straat: het Heeserspoor Westzijde of De Paltz? Volgens het bevolkingsregister woont Raatjes op De Paltz 2 en Taphoorn op de De Paltz 4. Ook kadastraal staan beide percelen als zodanig vermeld. Raatjes eist van de gemeente dat de naam wordt gewijzigd in Heeserspoor W.Z. Gebeurt dit niet, dan zal hij niet schromen naar de rechter te stappen, zo liet zijn advocaat B. van der Goen vo rige week dinsdag doorschemeren. Raatjes beroept zich op historische ge gevens en zegt dat er nu misverstanden ontstaan bij gasten van Taphoorn. Zij zouden het landgoed van Raatjes oprij den en de bospaden beschadigen. Tap hoorn: "De heer Raatjes wordt al gek als de mensen bij het hek aanbellen en eventueel op zijn weg rijden. Hij stuurt ze naar zijn zij-ingang, waardoor ieder een bij ons langskomt. De familie Tap hoorn maakt zich er niet meer druk om." Brieven Misverstanden ontstaan er volgens Raa tjes ook bij de PTT die regelmatig brie- ven voor Taphoom bij hem bezorgt. Om dit laatste te bewijzen, heeft Raatjes kopietjes gemaakt van de poststukken voor Taphoorn en deze aan het college overhandigd. Taphoorn: "Ik schaam me dat we hier over moeten praten, omdat Raatjes af en toe een verkeerde brief krijgt. Begin u eens te gedragen als een goede buur. Die gooit de brief in de bus van de bu ren en niet bij het college op tafel." Volgens Taphoorn past de actie die Raatjes voert, uitstekend in diens 'treiterbeleid' jegens de familie Tap hoorn. "Raatjes wil ons hier weg heb ben, omdat onze Paltzerhoeve het laat ste stukje is, dat aan zijn geluk ont breekt. Het enige belang dat Raatjes heeft om de naam te veranderen, is dat hij zich dan de 'King van de Paltz' kan noemen." Taphoorn zegt dat zijn belangen veel groter zijn. Hij bezit vijf maatschappijen die bij de Kamer van Koophandel staan ingeschreven op het adres De Paltz 4. Onlangs heeft hij drukwerk laten maken voor een project, waaraan hij werkt. Bij een naamswijziging van zijn adres, zou Taphoorn dit drukwerk moeten vervan gen en 215.000 gulden extra kosten maken. Als 'bewijsstuk' gaf hij wethou der Pieter ten Hove een kopie van de rekening van de drukker. Het is volgens Taphoorn onjuist dat hij de gemeente tien jaar geleden onder druk heeft gezet om de straatnaam in De Paltz te laten wijzigen. Raatjes be weerde dat Taphoorn hem dit persoon lijk en triomfantelijk had meegedeeld. Aanvankelijk had de gemeente Tap hoorn een brief geschreven, waarin stond dat zijn adres zou worden aange duid als Heeserspoor W.Z. 7. Dit besluit werd een halfjaar later teruggedraaid in De Paltz 4. Taphoorn stelde dinsdag dat hij destijds alleen maar duidelijkheid wilde hebben over zijn adres in verband met het druk werk dat hij voor zijn maatschappijen moest laten maken. Raatjes' advocaat Van der Goen noemde dit een.'kul-argument'. "Tap hoorn heeft De Paltz Holding (dat op het terrein van het voormalige Soester Natuurbad bouwt-red.) verkocht aan de heer Snijders die het weer heeft door verkocht aan Netjes. Hij heeft geen be langen meer. Het papierwerk slaat ner gens op. De rest mag u mee overwegen in uw besluitvorming, maar dit niet," aldus Van der Goen. Taphoorn: "Ik heb nog steeds vijf bedrij ven. Ongeacht om welk bedrijf het gaat, hoef je er alieen maar Soest bij te zet ten en we krijgen de brief. Zo bekend zijn we bij de post. Mijn entree ligt aan De Paltz. Alleen heeft Raatjes er een hek voorgezet. De vraag is dus of de Het hek dat E.S. Raatjes liet plaatsen voor 'zijn'Heeserspoor Westzijde dat vol gens Taphoorn en het bevolkingsregister echter De Paltz heet. Foto: Goos van der Wilt. hulpverleners in een noodsituatie snel ter plekke kunnen zijn." Dobbelsteen De kaken van de lokale volksvertegen woordigers zagen op dit moment al rood van de schaamte. Het is dat Wil Stekelenburg haar dobbelsteen thuis had laten liggen, anders had ze die ge bruikt om haar standpunt te bepalen. Zo kinderachtig vindt de PvdA-ster de burenruzie. Eigenlijk weet geen enkele raadsfractie wat ze met het gesteggel van Raatjes en Taphoorn aan moet en daarom gaven ze wethouder Pieter ten Hove de opdracht om de zaak nog maar eens te onderzoe ken. Want dat er in het verleden een vergissing is gemaakt, dat staat volgens de WD wel vast. Ten Hove beloofde de zaak nog eens te bespreken in het college, maar legt de kwestie straks toch weer op het bordje van de commissie. Een eerdere lijm poging van burgemeester Hans de Widt is immers al op niets uitgelopen. Daarom staat het college vooralsnog op het standpunt om alles te laten zoals het nu is. 'See you in court,' zal Raatjes vermoe delijk zeggen als de commissie deze vi sie overneemt. (Wordt vervolgd). :h of diner f familiefeest 1120 zitplaatsen 40, 90 en 160 - Ook catering Fax 0346 -35 47 50 l Leesproblemen? Om de bril te krijgen die u perfect past, is allereerst een deskundige oogmeting en advisering nodig. En vervolgens een kwaliteitsglas dat u weer een volledig en haarscherp beeld op de werkelijkheid verschaft. HOYALUX EX/GP is een multifokaal brilleglas dat alle andere in de schaduw stelt Het is gebaseerd op een geheel nieuwe ont werpmethode, die gebruik maakt van 3-dimensionale computersimulatie van de natuur lijke kijksituatie. Daardoor kan dit brilleglas meer dan ooit tevoren exact op uw specifieke sterkte worden afgestemd. Met als resultaat een ongekende scherpte op elke kijkafstand en een zeer natuurlijk, pnbegrensd ruimtelijk beeld. Zuidpromenade 14, Soest, Hartje-Zuid, telefoon: 035 - 602 2212 Een boormachine en wat kleiner ge reedschap zijn gestolen uit een winkel aan de Torenstraat. Volgens de 39-jarige man uit Eemnes, die aangifte bij de po litie deed, is de diefstal donderdag ge pleegd. Omdat hij enkele dozen met puin naast de afvalcontainer had neergezet, heeft een 29-jarige Soester een proces-verbaal gekregen. Hij werd op de Rubenslaan bekeurd. De man heeft volgens de po litie bekend. De Utrechtse rechtbank heeft don derdag een 21-jarige Soester ver oordeeld tot 240 uur taakstraf en drie maanden voorwaardelijke cel straf. De man stak vorig jaar april voor de deur van Vini's bar een ander met een mes in het hoofd. Aanleiding tot de steekpartij was een opmerking van het slachtoffer. De daaruit volgende woor denwisseling was omgeslagen in een handgemeen in Vini's Bar. Nadat de portier het tweetal naar bui ten had gewerkt; ging de vechtpartij daar gewoon verder. De Soester had echter plotseling met een mes naar zijn tegenstander gestoken. Achteraf bleken de verwondingen mee te vallen: enkele snij- en steekwondjes. De rechtbank hechtte weinig waarde aan het verweer van de Soester dat hij het mes had gebruikt om los te komen uit een wurggreep van zijn opponent. Zij achtte de man schuldig aan een po ging tot zware mishandeling. Ook vond zij bewezen dat de verdachte in novem ber vorig jaar een ruit had vernield bij hetzelfde café. Bij haar vonnis hield de rechtbank rekening met het strafblad van de Soester waarop diefstallen en een brandstichting staan. Er was een jaar celstraf tegen de man geëist. De pogingen van de heer Hoegen Dijk- hof veranderingen aan te brengen in het bouwplan voor acht woningen aan de Ir. Menkolaan, zijn tevergeefs geweest. Zijn bedenkingen heeft het college on gegrond verklaard en nu zal bij de pro vincie een verklaring van geen bezwaar worden aangevraagd. De huizen, die komen te staan op het terrein van de voormalige Oranje Nassau School, wor den gebouwd door Van de Grift. De bezwaren van de bewoner van de Ir. Menkolaan zijn gericht tegen de eerste twee woningen. Hoegen Dijkhof wil dat ze drie meter naar achteren worden ver plaatst. De gemeente stemt hier niet mee in, omdat dan de voorgeveirooiiijn zou worden doorbroken. En dit bete kent dat de symmetrie van de nieuw bouw verloren zou gaan, hetgeen het straatbeeld niet ten goede komt. Een krappe meerderheid van de ge meenteraad blijft zich sterk maken voor een oplossing voor de familie H.J. van Vulpen die nog steeds in een illegale noodwoning aan de Dorresfeinweg woont. Wat de VVD, BAM, PvdA en Groen- Links/Progressief Soest betreft moei het college water bij de wijn doen. De WD-fractie had voorgesteld de il legale noodwoning van de Van Vulpens in te ruilen voor een nieuwe woning en een tweede woning toe te staan als de voormalige autosloperij Blankers zou BAR, GRILL RESTAURANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-601 8252 worden verwijderd. Voor beide wonin gen zou dan een artikel 19-procedure moeten worden toegepast, omdat ze niet in het bestemmingsplan passen. Ook buurman Kers, die de autosloperij heeft geërfd, wilde aan de constructie meewerken, maar hij is niet op één lijn gekomen met het college. Dat zit zo. Kers heeft tot zijn 29ste bij Blankers gewoond en heeft een emotionele bin ding met het perceel aan de Dorresteinweg. Hij heeft zelf een revisiebedrijf dat aan de Kostverloren- weg is gevestigd. Omdat hij graag wil wonen èn werken op het terrein waar hij onder meer zijn jeugd doorbracht, wil hij zijn bedrijf naar de Dorresteinweg verplaatsen. Het revisiebedrijf zal onge veer 600 vierkante meter in beslag ne men, de huidige autosloperij beslaat ongeveer drie keer zoveel ruimte. Toch wil een meerderheid van het col lege niet meewerken. Alleen wethouder Neks Blommers (VVD) stemt in met het voorstel van haar eigen fractie. Dan is immers de slepende kwestie opgelost. Voordat Kers zijn bedrijf aan de Dorresteinweg zou kunnen voortzetten, moet de verontreinigde grond worden gesaneerd. Volgens de wet moet Kers voor de kosten (naar verluidt enkele tonnen) opdraaien. Hij kan dit alleen financieren als hij twee woningen (waar onder die voor de Van Vulpens) kan laten bouwen. De WD vindt, zo stelde fractievoorzit ter Bert Krijger vorige week, dat het college zich soepeler moet opstellen en niet van Kers kan verwachten dat het bedrijfsterrein voor honderd procent verdwijnt. Rob Joustra van BAM is het met hem eens: "Er is een gedoogsituatie ontstaan. Na zoveel jaren kun je niet zeggen: afbreken en zie het verder maar." Ook de PvdA ("Löat een topambtenaar in contact treden met de heer Kers") en GroenLinks/Progressief Soest ("Als de oplossing niet op het terrein van Kers kan, dan maar ergens, anders. Er kan makkelijk een huisje staan") hielden een pleidooi voor de Van Vulpens. Daarentegen vreesde Wim Roest (D66) voor een precedent-werking en wenste Gemeentebelangen Groen Soest vast te houden aan het beleid van de gemeente: niet bouwen dus. Behalve als blijkt dat het college in deze kwestie fouten heeft gemaakt, zo vond zowel Roest als Harry Witte. Zonder duidelijk te maken wat hij daar mee bedoelde, zei Arie van den Breemer dat het CDA eventueel bereid is de zaak opnieuw te bekijken als er een 'win-winsituatie ontstaat. Hij en andere commissieleden verbaasden zich er ove rigens over dat op andere locaties aan de Dorresteinweg en de Wieksloterweg wél zomaar woningen gebouwd konden worden. Krijger noemde de houding van het col lege een 'lachertje'. "Ik vraag me af of er nog wel beleid is." Waarop Van den Breemer uit z'n slof schoot. "Nou breekt mijn klomp, hij verwijt het college dat het het niet goed doet, maar nu wil hij zelf het bestemmingsplan aan zijn laars lappen. Als we de weg van Krijger be wandelen, hoeven we nooit meer een bestemmingsplan vast te stellen." De kwestie komt op donderdag 18 juli opnieuw ter sprake, dan in de vergade ring van de gemeenteraad die om 19.30 uur in de raadzaal begint. 109.95 Van Weedestraat 8a - Soest Wie vergelijkt leest de Soester Courant KaasboerderijDe Staelenhoeforganiseert in de maanden juli en augustus een interessante uitleg over het {aasmanen met rondleiding op de boerderij. lAanvang 10.30 uur, f. 3,- per persoon. "Kinderen tot en mets jaar gratis. Er is gelegenheid voor het dringen van melki kpmemel^of een kpp tyffie. Dóen, gezellig Cjelegen aan de hoofdweg Amersfoort-Socst wm Kaasboerderij De Staelenhoef Birkstraat 123 Soest. Tel. 035 - 601 37 81 Het afval dat uit de groene contai ners wordt gehaald, bestaat voor 38 procent nog steeds uit groente-, fruit- en tuinafval (gft). Dit blijkt uit gegevens van de reinigingsdienst van de gemeente Soest. Het gft-afval hoort in de bruine contai ner te worden gedeponeerd. Toch trekt de afdeling groen en milieu de conclu sie dat de gescheiden inzameling van huisvuil lonend is. In Soest werd vorig jaar 5.100 ton gft-afval opgehaald door de reinigingsdienst. Dit komt neer op 121 kilo per inwoner en daarmee is Soest niet ver verwijderd van het lande lijke streef ge wicht. In 2000 zou per hoofd van de bevolking 127 kilo gft-af val apart moeten worden aangeboden. De gemeente doet daarom een klem mend beroep op de burgers om het gft- afval niet in de groene, maar in de bruine container te dumpen. De gescheiden inzameling van gft-afval is sinds 1 januari 1994 wettelijk ver plicht. Vanuit het hele land worden de restanten naar de VAM in Wijster ge transporteerd voor compostering. In middels verkoopt de VAM meer com post dan dat ze jaarlijks produceert. Dit jaar verwacht het bedrijf dat het 250.000 ton compost zal afzetten. Daar van gaat 38 procent naar de landbouw, 32 procent naar de sector groen voorziening en twintig procent naar par ticulieren. De afzef-groei lijkt zich te zullen doorzetten. Geruchten dat het gft-afval naderhand toch weer op 'de grote hoop' wordt gegooid, kunnen naar het land der fabelen worden verwezen, aldus de afdeling groen en milieu van de gemeente. De compost wordt gebruikt als bodemverbeteraar. Maden Het gft-afval bestaat uit restanten van produkten, die kunnen gaan rotten. Dit Hoewel steeds meer gft-afval apart wordt aangeboden, is de gescheiden in zameling vatbaar voor een beter resul taat. Foto: Goos van der Wilt. levert stank op en bij hoge temperatu ren kan het in de bruine gft-containers krioelen van de maden. Om die reden adviseert de gemeente om vlees- en vis- resten eerst in een krant te wikkelen, alvorens ze in de container te gooien. Als eerst de groene container aan de beurt is om te worden geleegd, kunnen de ingepakte vlees- en visresten bij warm weer voor een keertje ook in de groene container worden gedeponeerd. De gemeente raadt nadrukkelijk af de containers in de zon te zetten en zegt dat het verstandig is onderin de bak een stevige krant te leggen, Ook kunnen composteerbare, papieren zakken wor den gebruikt. Regelmatig schoonmaken van de bruine container, bij voorkeur met groene zeep, kan ook helpen. Tegen vergoeding kunnen de burgers de gft- bak laten schoonmaken door gespecia liseerde bedrijven. In de hal van het gemeentehuis liggen gratis folders en stickers met informatie over gft, compost en composteren in ei gen tuin. SaVRftStARCD Dlllenburglaan 12, Soest (naast Randstad). tel: 035-6012340 DE GROOTSTE OP HET GEBIED YAN: COMPACT DISCS, CD-ROM, CD-I. KOOPVIDEO'S, HUURVIDEO VERHUUR SEGA NINTENDO SPELLEN EN SPELCOMPUTERS, VERHUUR CD-I. VIDEO VANBËwÊÊinSTTnnïlülI- Ace Ventura, when nature calls .4

Soester Courant | 1996 | | pagina 3