1 UeSt! Hulpverleners Tsjernobyl zoeken bus jfrvmi Breukelen Vast-goed V© 1 ACTUEEL! ivcfiU itt SoestJ Soester echtpaar beboet Politiek gespat om zwembad Onderzoek naar alternatieve locatie sirenemast Soestdijk Steeds meer marktkoopmannen stappen over op eigen wagens Telefonische hulpdienst vooral in trek bij relatieproblemen WOENSDAG 10 JULI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 5 Stichting in oktober voor vijftiende keer naar rampgebied INTER VERHU'SBOX "Pure noodzaak werd een prettige ervaring" PETERS Makelaardij De makelaar die perfect voor u werkt! Bloemdecoraties caui Mo&mdecc'udieb McewiiMW: en fcmkiaiimemyt. Geen gemeentegeld voor alleenstaande moeders in Opole Ziekenhuis mist partij gereedschap Jan Visser maakt zich 'ongeloofwaardig' WORTELTJES GOED VOOR UW OGEN? 'Anders toch plaatsing aan Ir. Menkolaan' Snoepautomaat weg Aantal gesprekken blijft groeien Auto gestolen Ui =g 80 3765 EE Soest 15) 601 4617/6010647 er bleek te zijn C. v.d. M. te Utre* ;eg nu geen gelegenheid tvluchting meer en werd veilig 'ten. Buitendien was het ordeelig kraakje, want slechts ea jrag van f 20,- wordt vermist, s we bedenken, dat hier sprake is va fstal met braak, niet voldoen aan e$ /el van een ambtenaar in functie q ging tot doodslag, dan belooft dj isje wel 'n bijzonder staartje te zulle» jgen. VEEDE INBREKER SARRESTEERD. samenwerking met de politie echt kon nog een persoon wordej rresteerd, die betrokken was bij dec raak bij den heer Voskuilen aan df 1 Weedestraat. k deze persoon, H. v.d. S. genaamd ri tijdens den inbraak in het bezit te geweest van een revolver, welke >r hem, met nog een schroeven- lier, in een tuin aan de Prins Bern- ilaan was begraven. Deze v.d. S. eo eeds eerder aangehoudene, blijkeo ende zware Utrechtse jongens te 'ODZWEMGELEGENHEID I DE GROOTE MELM. gemeester en Weth. der gemeente st brengen ter openbare kennis, dat lettende op artikel 63 der Verorde- op de Openbare Wegen, het open- r water en de gemeentekade, het ;elte van de Eem, vanaf de veerpont de uitmonding van het Oude chtje in de Eem, met ingang van 10 a.s. hebben aangewezen als zwem- genheid, zoodat het verboden is el- te zwemmen. rts wordt ter kennis gebracht, dat s bovengenoemd gedeelte van de i door het Stichtingsbestuur Soester ïurbad een noodzweminrichtine :x kle§dgelegenheid enz. is aange- rit en een en ander onder behoor- oezicht is gesteld. VAN Bbw? VB3HUi2« S 03 'Gevraagd: Een in goede staat ver kerende Mercedes bus, verhoogd en verlengd.' Het zou een adverten tie kunnen zijn van de Stichting Kinderhulp Tsjernobyl. Het Soester echtpaar Tolsma van de Eikenlaan zoekt namelijk een dergelijk ver voermiddel (gratis!) om de hulp goederen naar het bestraalde ge bied bij Kiev te transporteren. Via de Soester Johan Koole krijgen Heine Tolsma en zijn vrouw elke keer een bestelbus beschikbaar gesteld door een bedrijf uit Almere. "Maar als er ie mand is, die zegt ik geef jullie een bus, dan ben je niet meer afhankelijk," aldus Heine die, als hij niet als onderhouds- man in kinderparadijs De Vrije Teugel is te vinden, veel tijd steekt in acties voor kinderen in en rond Tsjernobyl. Deze stad werd tien jaar geleden getrof fen door een kernramp, nadat de cen trale ontplofte en er veel radioactieve straling vrijkwam. Sinds 1990 leggen de Tolsma's twee keer per jaar vijfduizend kilometer af om kleding, schoenen, speelgoed, medi cijnen, vitamines en schoolmaterialen af te geven. In oktober staat het vijftiende transport gepland. Om zoveel mogelijk artikelen te kunnen meenemen, huurt de Stichting Kinderhulp Tsjernobyl (die vorig jaar werd opgericht) voor de helft van de normale prijs een aanhanger bij een bedrijf in Barneveld. "De situatie in Tsjernobyl is nog steeds schrijnend. Niet alleen vanwege de ziek ten, ook economisch ligt alles stil. Aan alles is gebrek en de hulpverlening kan daarom niet worden stilgezet. Elke keer als we terugkomen, vragen ze om me dicijnen. De dokter zegt daar tegen kin- Heine Tolsma en zijn vrouw in de ga rage, waarin hulpgoederen voor de kin deren uit Tsjernobyl zijn opgeslagen. >oest Staf Voorlichting 3762 AV Soest 159 60 93 460 NG ingen ongegrond verklaren verklaring van geen be- anvragen bij GS. ïlen dat geen aanlegvergun- nodigd is. edewerking verlenen aan ochte gebruik van de 'verdieping voor een yoga- n aan de bouw van een edewerking verlenen. IN-WE AR PARTTWO MARC AUREL P.T.A. CLAIRE FESTOON DUTCH M.A.C RAVENS GATSBY CATH, HEFFNER MICHELLE BRAX Koninginnelaan 22, 3762 DE Soestdijk Telefoon: 035 - 602 59 96 - Fax 035 - 601 27 40 deren welke medicijnen ze nodig heb ben, maar ze moeten zelf maar zien hoe ze er aan komen. Het is daar allemaal niet zo geregeld als hier. En veel kinde ren tobben met hun gezondheid, omdat ze geen weerstand hebben," zegt Tolsma. Douane Is de hulp van de stichting dan een druppel op de gloeiende plaat? Tolsma: "Ik zeg altijd maar: als er maar genoeg druppels vallen. We ervaren dat er steeds meer hulp komt. Een grote zorg is dat er veel goederen heen gaan onder het mom van hulp, terwijl ze gewoon voor de handel zijn bestemd. Daardoor is de douane wantrouwiger geworden. De regels zijn verscherpt, omdat er mis bruik van wordt gemaakt. School materialen en medicijnen vallen niet meer onder humanitaire hulp en daarom moet het bestemmingsadres er invoerrechten over betalen. In maart vorig jaar zijn onze medicijnen in beslag genomen, omdat het kindertehuis an ders veel geld had moeten betalen. Nu zetten we de medicijnen niet meer op de paklijst. Meestal controleren ze alleen de paklijst en niet de lading. Als je ge luk hebft zoals de laatste keer, kom je erdoor. Tegenwoordig zoeken we de douane in kleinere plaatsen, daar zijn ze flexibeler" De Stichting heeft wat dat betreft de mazen in de wet gevonden, maar doet dit puur en alleen om humanitaire rede nen. Dat Kinderhulp Tsjernobyl ter goeder .trouw is, blijkt ook wel uit het feit dat veel mensen kleding, schoeisel en andere goederen uit eigen initiatief op de Eikenlaan 12 afgeven. Inzamelen is nauwelijks nog nodig, al houdt de stichting wel voor elke reis een supermarktactie. Het winkelende pu bliek wordt dan gevraagd extra bood schappen in te slaan voor de mensen in Tsjernobyl en omgeving. Bijdragen Op financiële steun van de overheid hoeven Tolsma en de andere vrijwilli gers niet te rekenen, omdat Wit-Rus- land geen ontwikkelingsland is. Bijdra gen vloeien wel binnen via kerken, par ticulieren en bedrijven. Het enige wat-er nog aan ontbreekt, is een grote bestel bus. Tolsma zit al bij de telefoon (tel. 6023392). Het bankrekeningnummer van de Stichting Kinderhulp Tsjernobyl is 37.99.12.198, het gironummer is 6704926. afwijzen. en met verlenen vergunning gemeester voor het benefiet- /an Rob de Nijs op don- september a.s. van 1.00 uur. !ing vaststellen m.b.t. gebruik materiaal conform de reee- an de Centrale Vereniging ambulante Handel; mende plaatsen aan huidige alaatshouders aangeboden gorde van de reeds op de aanwezige tijdsduur; :r Netten vergunning verlenen t gebruik van eigen materiaal. 1 met 2 noodlokalen in plaats n een permanent lokaal; en voor de commissie ABZ e leggen. bewerking verlenen aan het verzoek voor de bouw van thuis met garage/berging. 'kmg verlenen aan de bouw huur in het weilandje met rvlakte van maximaal 90 m2 mwhoogte van 3,5 meter, temmingsplan hogere gte aangeeft. Jewerking verlenen aan J?et ee" inhoud van jUü m3, met verwijzing jfgunning voor receptie- 14 september 1992. beschikbaar te stellen ikantiecursus Tekst- f .Vu.de post Kader- njwilfigers. Een echtpaar uit Soest, dat eind maart vernielingen aanrichtte in een Amersfoortse cafetaria, is woensdag door de Utrechtse poli tierechter bij verstek veroordeeld tot twee weken voorwaardelijke cel straf en een boete. De 33-jarige vrouw kreeg vijfhonderd gulden opgelegd, haar 43-jarige man vijftienhonderd, omdat hij ook met zijn uitkering gefraudeerd heeft. De Soesters hadden hun dochtertje met een briefje naar de snackbar gestuurd. Behalve een patatje oorlog moest ze ook één grote karbonade halen. Omdat de grote op waren, gaf de eigenaresse van de snackbar haar twee kleintjes mee. Het gezin kwam er regelmatig, dus bracht ze maar één karbonade in reke ning. Maar de ouders van het meisje voelden zich afgezet en reden woedend naar de snackbar. Pa, die teveel gedronken had, vernielde het servies en de koffiemolen; ma dreigde met een bus haarlak en een bestekmes. De eigenaar probeerde zich eerst te verdedigen met het deksel van de mayonaisepot en een bezemsteel, waarmee hij de man op het hoofd sloeg. Maar toen de vrouw het mes van de toonbank pakte, werd de eigenaar zo kwaa'd, dat hij een milkshaker-beker greep en er gloeiend frituurvet mee op schepte. Door de hitte liet hij de beker in de patatmand vallen. De vrouw rende daarop naar de auto en kwam terug met een kapmes. De politie voorkwam dat de ruzië nog verder uit de hand liep. De Soester vulde van september 1992 tot februari 1993 zijn WW-uitkering aan met zevenduizend gulden aan inkom sten uit werk. Een schikkingsbedrag van duizend gulden weigerde hij te betalen aan het Openbaar Ministerie. Woensdag eiste de officier van justitie tweeduizend gulden boete en vier we ken voorwaardelijke celstraf. Die voorwaardelijke straf had hij ook in ge dachten voor de echtgenote, naast een boete van 750 gulden. Omdat de boe tes "uit hetzelfde potje moeten komen", legde de rechter een lager bedrag op. De ervaring van een 'huisverkoopster': Ik had een heerlijk, modern huis op een van de leukste stekjes in Soest. Verkopen was wel het laatste waar ik aan dacht. Maar toen ik elders in de Randstad een nieuwe werkkring vond, had ik geen andere keus. Vanaf het moment dat de beslissing genomen was, wilde ik de verkoop zo snel mogelijk afronden. Aan een lange, onzekere periode had ik geen enkele Mevrouw J. Suyker, uit Soest. behoefte. Mijn grote zorg was of de extra's, die ik net in bet buis geïnves teerd had, er uit zouden komen. Je hoort vaak dat je dat wel kunt vergeten. Tot mijn geruststelling had Peters Makelaardij daar goede hoop op en taxeerde mijn huis op een prijs die mijn volle instemming had. Nu, korte tijd later, heb ik de koopakte op zak én de zekerheid dat de meer waarde van het huis in klinkende munt is omgezet. voor wonen in de groene zone Birkstraat 87, 3768 HD Soest, Tel.: 035 - 60 16 251 Wij helpen u met het maken van op onze sfeervolle nieuwe lokatie in de oude Kerkebuurt. Natuurlijk zijn wij er ook voor al uw ttétfvm Openingstijden: donderdag, vrijdag, zaterdag en op afspraak. Kerkstraat 13a - Soest Telefoon: 035 - 602 97 98 Het Poolse tehuis in Opole voor alleen staande moeders kan niet rekenen op een financiële bijdrage van de gemeente Soest. Via bemiddeling van een Soester inwoner van Poolse afkomst had een verzoek van Dom Samotnej Matki het gemeentehuis aan het Raadhuisplein bereikt, maar het college houdt de knip dicht. De gemeenteraad heeft besloten dat uit sluitend beperkte bijdragen kunnen worden verstrekt aan initiatieven ten gunste van Kedzierzyn'-Kozle, de Poolse zusterstad van Soest. Voor het tehuis voor alleenstaande moeders in Opole is geen geld beschikbaar. Bij een diefstal op het terrein van Me disch Centrum Molendael aan de Soesterbergsestraat is gereedschap buit gemaakt. De daders namen uit de schuur van de tuinmannen onder meer een motorzaag, een decoupeerzaag en een boormachine mee. In het gebouw op het terrein, waarin twee organisaties zijn gehuisvest, werd eveneens ingebro ken. Uit deze voormalige woning wordt niets ontvreemd. "Dit is nu met een kanon op een mug schieten," zei CDA-er Arie van den Breemer toen Jan Visser van GroenLinks/Progressief Soest be gon te 'zeuren' over een bouwver gunning voor een zwembad aan de Beatrixlaan. De betreffende bewoners willen het zwembad in hun tuin iets verleggen en overdekken. Hoewel dit niet in het gel dende bestemmingsplan past, is het col lege bereid een vergunning af te geven. Vooruitlopend op het nieuwe bestem mingsplan Soestdijk is daarvoor een ar tikel 19-procedure nodig. Visser wil niet zo hard van stapel lopen, omdat het nieuwe bestemmingsplan vol gens hem het slechtste is, dat ooit door de gemeente is gemaakt. De provincie uitte er onlangs al kritiek op. En boven dien, aldus Visser, is er inhoudelijk nog nooit over gediscussieerd door de lokale politici. Hij wil dan ook wachten totdat de principes voor het nieuwe plan dui delijk zijn. Dan kan er eventueel altijd nog worden gepraat over een zwembad. "Al dat spetteren en spatten kost ook nog eens energie," stelde Visser. Hij werd onder water gedompeld door de overige leden van de commissie ruimtelijke ordening. "Het milieu en energie worden er met de haren bij gesleept, maar volgens mij is het ge woon jaloezie," reageerde Rob Joustra namens BAM. "Hij doet moeilijk over een zwembad in een achtertuin, terwijl hij zo een woning in het Soesterveen wil laten bouwen," refereerde Van den Breemer aan de eer der die avond gevoerde discussie over de veelbesproken noodwoning van de familie Van Vulpen aan de Dorre- steinweg. Volgens Harry Witte (Gemeente belangen Groen Soest) verloor Visser zijn politieke geloofwaardigheid door problemen te maken over een kleine uitbreiding. De verruiming van het bebouwingsvlak voor bijgebouwen op percelen is immers tot stand gekomen onder het wethouderschap van Visser. Günther Plomp, de voorganger van Vis ser als wethouder van ruimtelijke orde ning, zei dat de VVD geen bezwaar heeft tegen 'binnenshuis gespetter'. Dit geldt voor de meerderheid van de ge meenteraad. OOGADVISEUR DONKER uw ogen in goede handen Smitsweg 30 - 3765 CT SOEST (035) 601 86 26 Het college onderzoekt momenteel nog twee alternatieve locaties in Soestdijk voor de plaatsing van een sirenemast. Het gaat om het terrein van het Griftland College aan de Noorderweg en een particulier per ceel aan het Nieuwerhoekplein. Lukt het de gemeente niet overeenstem ming te bereiken met een van de twee 'kandidaten', dan moet de sirenemast alsnog aan de Ir. Menkolaan worden geplaatst. Dit is de strekking van het advies van de raadsfracties aan het col lege. De verantwoordelijke wethouder Pieter ten Hove kwam vorige week zelf met een locatie 'in de omgeving' van het Nieuwerhoekplein op de proppen. Wim Roest (D66) zei dat hij uit betrouwbare bron had vernomen dat het Griftland College bereid zou zijn de helpende hand toe te steken door een stuk grond beschikbaar te stellen. Nog voor de raadsvergadering van vol gende week donderdag moet er uitsluit sel zijn, want dan beslist de raad over de vergunning die het ministerie van Bin nenlandse Zaken nodig heeft. Voor het plaatsen van sirenemasten op andere locaties zijn al vergunningen afgegeven. De nieuwe sirenemasten zullen niet elke eerste maandag van de maand, zoals gebruikelijk was, afgaan. Technisch is het mogelijk om stille testen uit te voe ren. Alleen als er een ramp gebeurt, worden de sirenes (eventueel per wijk) in werking gesteld. Niettemin maakten de bewoners van de Ir. Menkolaan bezwaar tegen de plaat sing van een sirenemast. Zij vinden het ongepast dat een mast zo dicht bij het oorlogsmonument aan de Inspecteur Schreuderlaan wordt neergezet. Op de weekmarkt in Soest zullen in de toekomst waarschijnlijk meer particuliere verkoopwagens te zien zijn. Een toenemend aantal koop mannen stapt over van een markt kraam op eigen materiaal. Aanvankelijk mocht alleen de voedings- middelenbfanche eigen wagens inzetten. Deze uitzondering gold tevens voor koopmannen die een verklaring van een specialist konden overleggen, waaruit bleek dat hun gezondheid een eigen wagen vereiste. De regeling is nu versoepeld, omdat 'in de vaart der volkeren' steeds meer kooplieden hun eigen materiaal aan schaffen. Dit is het gevolg van de mo derne, economische bedrijfsvoering. Voor de verhuurder van de kramen is er volgens de gemeente geen reden tot pa niek. Er worden op de markt in Soest nog voldoende kramen gehuurd. In de vergadering van de markt- commissie is verder afgesproken dat vrijkomende plaatsen eerst worden aan geboden aan de koopman die het lang ste op de weekmarkt in Soest (elke donderdagmorgen op de parkeerplaats van de eerste flat aan de Smitsweg) staat. Zodra hij de betreffende plaats heeft ingenomen, wordt hij onderaan de lijst gezet. Een snoepautomaat die bij een zaak aan de Soesterbergsestraat stond, is in de nacht van woensdag op donderdag weg gehaald door onbekenden. Hiervan is aangifte gedaan door een 39-jarige man. plaats Soest-Zuid adres GAUENKAMP PRSW£G woning nabij winkelcentrum gelegen helft van dubbele viilo met carport, schuuf en vrije tuin indeling hal, toilet, kelder, ruime woonkamer, grote oerkeuken met inbouwopp. en openslaande deuren noar tuin verdieping overloop, 2 ruime slaapkamers, 2 badkamers met douche, ligbad, dubbele wastafel en 2e toilet zolder met vaste trap en 3e grote slaapkamer algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is geheel voorzien van dubbele beglazing en c.v. HELFT VAN DUBBELE VILLA MET CARPORT Gevraagde koopsom plaats Soest adres DEN BLIEKLAAN op schitterende lokatie gelegen helft van dubbel woonhuis met garage en g - biologisch aangelegde L*. 4 'iAifn: moestuin cp ca, 756 m2 grond I mUm pi Ka| indeling hal, toilet, kelderkast, L-vormige woonkamer en keuken verdieping 3 slaapkamers en moderne ÜL badkomer zolder me* vaste vap en -uime ■'ÜUii sloopkamer algemeen de wening verkeert in uitstekende stoot van onderhoud én is voorzien von o.a. lokale gosverwarming en parketvloer woning HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom f 435.000,- plaats adres woning Soest OSSENDAMWEG riant middenheronhuts met berging en schitterend jeïec aangelegde zonnige tuin. indeling hal, toilet, grote woonkamer met vloerverwarming en open haard, open keuken met inbouwapparatuur leverdieping 3 slaapkamers; badkamer met igbod en 2e toilet 2e verdieping 3 sloapkomers, doucheruimte en 3e toilet algemeen deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en iigl zeer centraal ten aanzien van winkelcentrum en N$-sfatan RIANT MIDDENHERENHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom f 425.000,- plaats Soest adres STEENHOFFSTRAAT 10 woning helft van geschakelde kaï^ op ca. 1000 m2 groi Gevraagde koopsom villa met gcrage en carport f 585.000,- plaats Soest adres STEENHOFFSTRAAT 8 woning helft van geschakelde^ Gevraagde koopsom :e villa op ca. 600 m2 grond f 389.000,- plaats Soest adres GROEN VAN PRINSTE£ woning ruime moderne mid^ met berging en tuin Gevraagde koopsom f 285.000,- plaats Soest adres BIIDERDIJKLAAN 44 woning vrijstaond woonhuis^^O^Cbeiging en zonnige turn Gevraagde koopsom f 415,000,- plaats Soest adres ALBERT HAHNWEG 25 woning helft van dubbel woo rpcr;, berging en tuin Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40. Postbus 471 3760 AL Soest j Hypotheken Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Onroerend-goed Assurantiën In 1995 ging bij de sos/THD 't Gooi en Zuid- en Oost-Flevoland 14.293 maal (in 1994: 13.099 maal) de telefoon over. In 9.034 ge vallen (in 1994:6762) kwam er een daadwerkelijk gesprek tot stand met de telefonische hulpdienst. Waarover gingen deze gesprekken? Het vaakst werd er gebeld over relatie problemen (2410 maal) gevolgd door persoonlijke vragen (1188) en vragen betreffende gezondheid (1131). Ook sexuele problemen (897), financiële problemen (646), verslavingsproble matiek (371) en (seksueel-) geweld (350) sprongen in het oog. Voor het lo pende jaar verwacht de sos/THD een verdere toename van het aantal tele foontjes, met name op het gebied van verslavingsproblematiek. Dit houdt vooral verband met de deelname aan de landelijke verslavingsinfolijn (tel. 06- 35012023). De sos/THD is 7 maal 24 uur telefo nisch bereikbaar met aan de telefoon getrainde telefonisten. Telefonisten pro beren samen met degene die opbelt (uit- wegen te vinden in iemands bestaan. Medewerkers van de sos/THD beschik ken voor hun werk over een uitgebreid adressenbestand met specifieke infor matie over hulpverlening, zodat er zonodig verwezen kan worden (in 1995 in ongeveer 1 van de 7 gevallen). Door samenwerking met een aantal hulp verleningsorganisaties is het mogelijk om buiten kantooruren in geval van cri sis, een maatschappelijk werker per semafoon op te roepen. Het telefoonnummer van de sos/THD (035-6245555) kan men ook vinden achter op elke PTT-telefoongids. Ook belangstellende voor de functie van telefonist kunnen bij dit nummer een informatie en aanmeldingsformulier aanvragen. Op de Korte Brinkweg is de auto van een 46-jarige inwoner van Soest gesto len. De diefstal werd vorige week ge pleegd. Dillenburglaan 12, Soest (naast Randstad). tel: 035-6012340 DE GROOTSTE OP HET GEBIED VAN: COMPACT DISCS, CD-ROM. CD-I. KOOPVIDEO'S, HUURVIDEO VERHUUR SEGA NINTENDO SPELLEN EN SPELCOMPUTERS, VERHUUR CD-I. CD-ROM VAN DE WEEK: 10 t/m 16 juli Rayman (bij inlevering bon f 5t- korting.)

Soester Courant | 1996 | | pagina 5