Pasjes kwijtraken hoeft geen ramp te zijn" "Achter schaakbord een grote kerel" Karaoke-tal Hulpver Rabobank Interhelp Protectieplan: zekerheid in vakantieperiode PAGINA 12 WOENSDAG 17 JULI 1996 SOESTER COURANT DAMMEN Titelkansen van Robert Jan Sall zijn verkeken Duivenberichten Negen-jarige Daniël Stellwagen op EK schaken in Slowakije SCHAKEN WOENSDAG 17 JU ATLETIEK Revanche van Dick van den Broek op de 10 kilometer VISSEN. Gebroeders Kasius varen wel met kopstek na de bocht TRIATHLON Dennis Moerman in Stein naar beste seizoensprestatie Meer sport op pagina 13 De Tromslager wint Sponsorduivenvlucht van Minderhout 'Info huurwonii is nog niet goed Vijf tips over geldzaken bij een buitenlandse vakantie Het Interhelp Protectieplan is zeer nuttig Een goede reisverzekering: buitengewoon belangrijk REISqiEQtE 1 soo.- 1 floaScriaULLo- De kans dat Robert Jan Sall dit jaar Nederlands jeugdkampioen dammen wordt, is vrijwel nihil geworden. De veertienjarige Soester stond na vier partijen op twee punten. Hij verloor de eerste twee partijen en kwam daarna tweemaal remise over een. Dit komt aardig overeen met de prognose die het lokale damtalent vorige week in deze krant had ge daan. Overmorgen speelt Sall zijn laatste partij in de finale van het nationaal kampioenschap dat in het Friese Mildam wordt gehouden. Hij moet daar in totaal negen partijen spelen. Wedvlucht: Creil; Datum: Zaterdag 13 juli 1996; Afstand 382 kilome ter; Wind: zuid west. PV DE ZWALUW In concours: 362 duiven; Winnende duif: H. Vonk; Gemiddelde snelheid: 1.545 meter per minuut. H. Vonk 1, 54,75; H. Huisman 2; A. de Bes 3, 13, 18; R. van 't Net 4, 24, 38; J. van den Brakel Zn 5, 22, 25; R. van Homsveld 6, 51, 65. In concours: 899 duiven; Winnende duif: C. Bokma; Gemiddelde snelheid: I.563 meter per minuut. C. Bokma 1 8 25 65 152 202 222; W. Hofmann 2 4 15 44 61 84 90 110 153 168; R. Eimers 3 27 34 40 41 80 143 151 157 225; Kamerbeek/Rauch 5 95 96 101 134 136 173 174 178 207 210; J. Kortland Zn 6 69 109 111 121 122 145 146; J.W.S. In concours: 1.196 duiven. Winnende duif: E. van den Brakel; Gemiddelde snelheid: 1.503 meter per minuut. E. van den Brakel 1, 5, 35; A. de Bes 2, 4, 14; L. Vogel 3,8,11; J. van Dijk 7, 81, 154; A. Rookhuizen 9, 28, 68; H. van Es 10, 19, 20; R. van Hornsveld 12, 169; Gebr. De Bruin 13, 75, 78. In concours: 182 duiven; Winnende duif: mevrouw Altenaar Zn.; Gemid delde snelheid: 1.557 meter per minuut. Mevr. Altenaar Zn 14 19 30 39 40; A.B. Grift 2 7 43; W. Cochius 3 35 44; A. Dijks tra 5 34; B.G. Schimmel 6 10 13 25; T. Kok 8 29; H.H. v.d. Veen 9 21; Vaessen/Veen- endaal 11 12 14 36; J. Beijer 15; Kamer beek/Rauch 16 23 42; J.W.S. Buchner 17 26; B. Hui2inga 18; R. Eimers 20 38; C.P. Jak 22 32; C. Bokma 24; Comb. Westerveld 27 33 46; J. van Groningen 28 45; Z.K.H. Pr. Bernhard 31 41; W.H. van Drie 37. '"t Is een klein ventje, maar achter het schaakbord is hij een grote ke rel," zegt Rob van Aurich over Dan iël Stellwagen. Nog maar negen jaar is de Soester die ons land vanaf van daag vertegenwoordigt op de Euro pese jeugdkampioenschappen schaken in Slowakije. Van Aurich kan het weten, want hij is binnen de Soester Schaakclub de bege leider van Stellwagen. De jonge schaker werd in juni Nederlands kampioen in de leeftijdsgroep tot en met tien jaar, maar was daarvóór al door de KNSB aange wezen voor de Europese titelstrijd in Rimavska Sobota, typisch zo'n plaats waaraan je niet denkt als je op vakan tie gaat. Uitrusten in het complex van een uni versiteit is er tijdens zijn elfdaagse ver blijf in het Slowaakse dorp niet bij voor Stellwagen. Na de openingsceremonie van vanavond (acht uur) begint de jonge schaker morgen aan zijn eerste partij. En tot en met volgende week vrijdag moet hij volgens het Zwitsers systeem iedere dag aanschuiven. Ondanks zijn jonge leeftijd heeft Stellwagen zijn sporen op de geblokte borden inmiddels verdiend. Eerder dit jaar werd hij ook al Nederlands kam- pioen rapidschaken. "In Nederland ken nen alle schakers van zijn leeftijd hem al, maar hij kan nu tegenover Russische kinderen komen te zitten, die al vanaf hun vijfde jaar schaken en meer in hun mars hebben," kijkt Van Aurich voor uit. Met onder anderen zijn moeder en twee door de bond aangewezen schaak meesters als begeleiders is Stellwagen vanmorgen vanaf Schiphol opgestegen voor een vliegreis naar Boedapest. Van daar was het nog vier uur met de bus naar Rimavska Sobota, waar de Soester wordt ondergebracht in een studenten huis. Spontane actie De reis- en verblijfskosten moest hij gro tendeels zelf betalen, maar dankzij een spontane actie van de Soester Schaak club hoefde Stellwagen zijn spaarvarken niet stuk te slaan. Binnen de kortste keren hadden leden van de club ruim duizend gulden gedoneerd en vorige week deed de gemeente Soest ook een duit in het zakje. In het kader van het sportstimuleringsbeleid stelde het ge meentebestuur uit de kermispot vijfhon- Wethouder Ries van Logtenstein overhandigde Daniël Stellwagen een cheque ter waarde van 500 gulden. Foto: Goos van der Wilt derd gulden beschikbaar aan de schaker. Wethouder Ries van Logtenstein van sportzaken-overhandigde hem vorige week de cheque. Van Aurich: "Nadat Daniël kampioen van Nederland was geworden, hebben we een briefje voor de leden gemaakt. Iedereen trok meteen zijn portemonnee om geld te storten. De bijdragen vari eerden van tien tot 250 gulden. Het is puur liefdadigheid van de leden, omdat ze weten dat ze een uitzonderlijk talent in de vereniging hebben. En ja, het te kent ook de sfeer binnen de club." Luxe hoeven Stellwagen en de negen andere schakers niet te verwachten in Slowakije. De bond heeft de Neder landse deelnemers zelfs geadviseerd extra (houdbaar) eten, zoals chocola, mueslirepen en soep, mee te nemen. "Omdat het eten niet slecht zal zijn, 1 maar welfteel anders dan wij verwende Nederlanders gewend zijn," aldus de bond. Daniël Stellwagen keert op zaterdag 27 juli terug in Soest, een onvergetelijke ervaring en wellicht een medaille rijker. Tijdens een wegwedstrijd over 10 kilometer in Noordwijk heeft Dick van den Broek revanche op zichzelf genomen. Hij finishte zondag als tiende en was de vierde Nederlan der in hét internationale deelne mersveld. De Soester atleet van AV Pijnenburg was een week eerder vanwege maag klachten en steken in de zij uitgestapt tijdens de Nederlandse kampioenschap pen op de halve marathon. Nu bleef hij nationale toppers als Aart Stigter en Marti ten Kate voor. Met deze twee concurrenten liep hij in het groepje dat de Keniaanse koplopers Ondieki en Lokorva achtervolgde. In de laatste vijfhonderd meter op de boule vard kon hij nog versnellen en een eind tijd van 30.04 noteren. Van den Broek bleef acht seconden van zijn persoon lijke record verwijderd. Benson Lokorva won in 27.47, de snelste 10 kilometer- tijd die ooit op Nederlandse bodem is gelopen. Zesde wedstrijd zomercompetitie. Eerste divisie: 1. Gerrit Kasius 5.75 meter, 2. Jan Groenewoud 4.01, 3. Willem Hopman 3.11, 4. Theo Bosman 2.77,5. Maarten Mosk 2.75,6. Willem van Zoeren 2.56,7. Gert van Drie 2.46,8. John Hibbel 2.43, 9. Wout van de Groep 2.26, 10. Willem van de Kraats 1.84, 11. Eddy Strumpel 1.72, 12. Johan de Vries 1.37, 13. Ab Dekker 1.37. Tweede divisie; 1. Evert Kasius 5.67,2. Henk van Riet 5.35, 3. Ad Hoofd 3.78, 4. Jan Koelewijn 3.72, 5. Meilis van Twillert 2.87, 6. Willem Latamahina 2.82, 7. Henk Altena 1.82, 8. Peter de Rond 1.79, 9. Bert van de Hoef 1.73, 10. Ben Lijnsvelt, 11. Henk Prin sen 1.20, 12. Erik van de Kraats 0.81. De kopstek na de bocht legde Gerrit Kasius zaterdag geen wind eieren. Want hij won de zesde vis wedstrijd die werd gehouden aan de Melm. Onderwerp van gesprek was het ver vuilde water dat zwart zag en waarin de vissen niet best beten. Zelfs de wissel vallige stroom in de richting van de Eem, die normaliter bijdraagt aan goede vangsten, hielp niet. Niettemin haalde Gerrit Kasius 23 vis sen boven water die meetelden voor de score. Hij kwam uit op een totaal van 5.75 meter en bleef Jan Groenewoud (4.01 meter) ruimschoots voor. Op de derde plaats eindigde Willem Hopman die twaalf vissen ving die gezamenlijk goed waren voor 3.11 meter. In de tweede divisie deed Evert Kasius goede zaken door met 5.67 meter (26 vissen) te winnen. Ook hij had de kop stek na de bocht. Henk van Riet werd tweede, maar gaf met 5.35 meter wei nig op de winnaar toe. Stein staat al jarenlang op de kalen der van de triatbleten. Ook op die van Dennis Moerman die hel Limburgse parkoers gebruikte om op de halve triathlon zijn beste seizoensprestatie van dit jaar te rea liseren. Met een eindtijd van vier uur, veertig minuten en 35 seconden was hij twaalf seconden eerder klaar dan enkele weken geleden toen hij ook al 2.500 meter te water, 85 kilometer per fiets en twintig kilometer te voet aflegde. Clubgenoot Jaap van den Berg van De Schieter volbracht voor de 23ste keer de marathon. Voor de klassieke afstand renden 1.200 deelnemers tussen Kort- rijk en Brugge. Van den Berg deed daar drie uur, vijftien minuten en negentien seconden over. 1 De Tromslager/R. Eimers 2 Voerhandel Hoofdstad/H. Voerman 3 Metselbedrijf D.v.d.Wardt/H.v.d.Veen 4 J.v.d.Vaart Popcorn/J. Kortland&Zn 5 Voerhandel Eemland/J. Wijnands 6 Van Es Recycling/J. Wijnands 7 Rest. v.d. Brink/Kamerbeek-Reuch 8 Bako Openhaarden/H.Voerman WCochius 9 Slijterij Ben v.d.Linden/H.v.d.Veen 10 Metselbedrijf Ben Kuijer/T. Post 11 Bouwbedr. v.d. Hengel/R.Groenestein 12 Vleescentrum/B.Huizinga 13 Cafetaria Nieuwerhoek/J.Kortland&Zn. 14 Autoschade Stalenhoef/H.vd.Veen 15 Transp.bedr. Ben Becker/C.Jak 16 De Vries Openhaarden/A.v.Zijtveld 17 Treba verwarming/ZK.H. 18 Foodmaster Hoogland/W.v.Drie- Mw.Altenaar&Zn 19 Cafe 't Hartje/H.v.d.Veen 20 Hoka Snacks/J.Beijer 21 Rest. De Mof-Leusden/W.v.Drie 22 Cafetaria Pico Bello Blaricum/J.Kortland&Zn 23 Bako Openhaarden/B.Schimmel 24 Tegelzettersbedr. Westra-Schaik/ Altenaar/Reije rse/Z.K.H 25 Van Hengstum App.bouw/Comb.Rini De avond van vrijdag 12 het dorpscafé De Goudc aan de Rademakerstraa gang in alle vormen en m jer de vele bezoekers ai kende lange ronde bar I Üich diverse heel goede za lisschien waren de kelen h aepel en losgemaakt va: gerstenat, het geluid was pri ping van de Karaoke Meg; San ook best tevreden over c loesterbergse zangtalent. Ze Jiets kwijt of er enige kans t ?ekomst, maar hun geziel De Vereniging Soesterbc (VSB) wordt regelmatig gei met klachten over de bezot ■weekblad Soest Nu. Bepaal Jvan het dorp worden regelr slagen of krijgen incidenten Om die reden is door de A na te gaan of de informati woningen in het vervolg in huis bode van de Soester plaatst kan worden. Volger de informatievoorziening i beter dan nu. De VSB za en opmerkingen opniem meente Soest doorgeven. Contant buitenlands geld is handig voor de eerste dagen. Maar het is niet zinvol om voor de hele vakantieperiode contant geld mee te nemen. Stel dat het gestolen wordt? Veiliger en praktischer manie ren om geld mee te nemen zijn de Europas met pincode, tra- vellers cheques of de Rabo- card. Ook al zijn de grenscontro les binnen Europa grotendeels verdwenen, neem toch uw paspoort mee. U bent name lijk verplicht een legitimatie bewijs bij u te dragen. Boven dien is voor het verzilveren van bijvoorbeeld cheques vrij wel overal een legitimatiebe wijs verplicht. Travellers cheques zijn ver krijgbaar in diverse valuta. Het grote voordeel vergeleken bij contant geld: ze zijn gedekt tegen verlies of diefstal en bij vermissing krijgt u snel nieu we cheques. Een Rabocard is handig voor het betalen van grotere bedragen, bijvoorbeeld in ho tels en restaurants of bij het huren van een auto, maar ook bij benzinestations, restau rants en zelfs bij de 'peage' op de Franse tolwegen. Deze card is verzekerd tegen misbruik. Steeds meer banken, post kantoren, winkels en restau rants in Frankrijk accepteren geen Eurocheques. De Euro pas met pincode in combinatie met bijvoorbeeld Rabocard is een uitstekende oplossing. Niet alleen handig bij geld- en betaalautomaten, maar ook bij de benzinestations, restau rants, supermarkten en zelfs de Franse tolwegen. Voor hen die toch cheques willen ge bruiken is er natuurlijk de tra vellers cheque in Franse francs. Drie jaar geleden werd een start gemaakt met het Interhelp Protectieplan. Coördinator Bart Berg (38) was direct betrokken bij de introductie. "Deze service bestond al in het buitenland, maar was in Nederland nog niet bekend. Het blokkeren van bankpassen was natuur lijk altijd mogelijk. Maar wie bestolen werd en daarbij ook 'vreemde' passen van bijvoorbeeld videotheek, warenhuis of bibliotheek kwijtraakte, moest vaak zes of zeven instellingen bellen om al die passen te blokkeren." De eerste zomer was het een unieke service die al leen werd aangeboden aan klanten van de Rabobank. In middels bieden vele organisaties en instellingen deze service aan. Dat blijkt trouwens ook uit het aantal meldingen dat binnen komt. Compleet Bart Berg: "De toename komt vooral doordat het telefoonnum mer 06-0316316 steeds bekender wordt. Dit is het telefoonnummer van de SOS-Alarmcentrale van Interhelp. "Krijgen vakantiegangers auto pech, ontstaat er plotseling een medisch probleem of wordt de portefeuille gestolen: via één nummer staat een compleet hulp verleningsteam paraat." Sleutels "De dienstverlening is een pretti ge zekerheid, vooral in stress situaties. Bijvoorbeeld als je je sleutels kwijt bent," zegt Bart Berg. Hij herinnert zich het ver haal van de sleutelhanger zonder sleutels, die bij Interhelp terecht kwam. De eigenaar werd gebeld en reageerde zeer verheugd dat zijn sleutelhanger gevonden was. "Maar", zeiden de mensen van Interhelp, "we hebben ook een minder leuke mededeling: de sleutels zitten er niet meer aan." Dat klopt," zei de man vrolijk. "Er zaten ook helemaal geen sleutels aan. Ik kreeg de sleutel hanger en er stond op, dat ik hem in een brievenbus moest gooien. En dat heb ik toen natuurlijk met een gedaan." Belangrijk Dat mensen steeds meer over tuigd raken van de noodzaak van Interhelp, verbaast Bart Berg Of u nu in Sjanghai bestolen wordt of op Texel uw porte monnee verliest: met één telefoontje worden alle passen en cards geblokkeerd. Dat is het principe van Interhelp van de Rabobank. Met het Interhelp Protec tieplan gaat de service echter verder dan het blokkeren van passen en overige betaalmiddelen bij diefstal of ver missing. Gedupeerde reizigers kunnen via het centrale alarm nummer ook een voorschot krij gen voor eventuele extra reis- of verblijfkosten die bijvoorbeeld het gevolg zijn van diefstal of verlies van vliegtickets. Speciale bagagelabels zorgen daarnaast voor een snelle opsporing van vermiste bagage. Registratie waardepapieren Verder kunnen deelnemers aan het Interhelp Protectieplan hun paspoorten, rijbewijzen en overi ge waardepapieren laten registre ren, zodat de gegevens bij ver missing of diefstal niet verloren gaan. Ook medische gegevens kunnen worden opgeslagen zodat die in geval van nood direct be schikbaar zijn. Het telefoonnummer van het Interhelp Protectieplan staat op de Europas en een speciale sleu telhanger die gratis bij het pakket wordt geleverd. En voor wie on verhoopt de sleutelbos kwijt raakt: door een speciale code is die snel terug te bezorgen bij de rechtmatige eigenaar. Praktische informatie De premie voor het Rabobank In terhelp Protectieplan bedraagt f 29,50 per jaar. Meer informatie staat in RaboKompas. Een handi ge folder, boordevol vakantietips, die gratis te verkrijgen is bij .de Rabobank. niet. "Pas als je een keer bestolen wordt, merkje hoe belangrijk het is. Mensen denken vaak: 'ach ik heb maar twee passen, dus ik heb dat niet nodig'. Maar als je je portemonnee kwijt bent, reali seer je je pas dat er bibliotheek kaarten in zitten, en videotheek- kaarten, en winkelpassen..." Niet alleen vakantie Dat het Interhelp Protectieplan alleen in de vakantie goede dien sten zou kunnen bewijzen, is een misvatting. Want betaalpassen kunnen in Nederland natuurlijk net zo goed verloren raken of ge- stolen worden. Veel van de aan giften bereiken de Interhelp- meldkamer vanuit Nederland. De piek van die meldingen ligt bij belangrijke evenementen, op za terdagen en in de zomer. De ove- j rige meldingen komen vanuit de belangrijke vakantielanden als Frankrijk, Italië en Spanje. Gegevens Dat neemt niet weg dat een aan tal aanvullende diensten van het Protectieplan wel op de vakantie zijn toegespitst. Bart Berg: "Als iemand in een vakantieland zon der betaalmiddelen komt te zit ten, kunnen we zorgen dat er bin nen 24 uur maximaal tweedui zend gulden is overgemaakt. Als er reispapieren gestolen zijn, be hoort ook het voorschieten van extra reiskosten tot de mogelijk heden. En ook medische gege vens houden we beschikbaar, zoals bloedgroepen, eventueel medicijngebruik etcetera. Ver der kunnen we de gegevens van paspoort en rijbewijs registreren, waardoor het aanvragen van een nieuw exemplaar net iets sneller en makkelijker gaat." Labels Erg belangrijk, aldus de Inter- help-coördinator, zijn de specia le bagage-labels die onderdeel uitmaken van het Interhelp Pro tectieplan. "Mensen schrijven vaak hun volledige adres op het bagagelabel en bedenken abso luut niet hoe gevaarlijk dat kan zijn. Op sommige vliegvelden zijn bendes actief, die met be hulp van die labels adressen van de vakantiegangers doorgeven. Zo kan er rustig ingebroken wor den. De speciale labels voorko men dat. De bagage is met be hulp van de code altijd te trace ren, zonder dat het adres van de eigenaren op de koffers staat. Die labels zijn trouwens ook heel opvallend, waardoor de kans dat iemand per ongeluk de verkeerde koffer van de bagage band meeneemt, heel klein is." Niet meenemen Berg kan vanuit zijn dagelijkse praktijk een aantal belangrijke tips geven. "Wat vooral in de va kantielanden nog wel eens voor komt: mensen willen hun spul len niet in het hotel achterlaten en.nemen alles mee naar het strand. Waar het niet alleen veel makkelijker is om per ongeluk iets te vergeten, maar waar de spullen ook makkelijker gesto len kunnen worden." Er'zijn heel wat manieren om een pinpas of creditcard kwijt te raken. "Let bijvoorbeeld op bij het gebruik van buitenlandse geldautomaten", aldus Berg. "In Nederland moet eerst het pasje uit de automaat worden gehaald, voordat het geld meegenomen kan worden. Buitenlandse geld automaten kennen die veilig heidsmaatregel vaak niet. Het gebeurt nogal eens dat mensen daardoor per ongeluk de pas in de automaat laten zitten." BUITENLANDSE VALUTA per 20 mei 1996 Koers-informatie voor enkele populaire vakaatielanden: Land Munteenheid België franc Oostenrijk shilling Duitsland mark Frankrijk franc Griekenland drachme Groot Brittannië pond Italië lire Spanje peseta Turkije lira Verenigde Staten dollar koerswijzigingen voorbehouden Aankoop in guldens 100 franc ƒ5,59 100 shilling 16,10 100 mark 113,30 100 franc f34.15 100 drachme =f0,79 1 pond f2,70 10.000 lire 11,75 100 peseta ~fl,42 10.000 lira =f0,30 1 dollar -f 1,77 Bij de voorbereidingen van de vakantie hoort ook het afsluiten van een reisver zekering. Er is echter een tendens dat vakantiegan gers zorgelozer worden als het op verzekeringen aan komt. Ze denken: 'ach, als ik mijn bagage kwijtraak, dan betaal ik dat zelf wel'. Maar die bagage is bijzaak. Het gaat om de medische kosten. Voor wie zonder goede ver zekering in het buitenland in een ziekenhuis terecht komt, kan dat enorme financiële consequenties hebben. Bekend zijn de voorbeel den van vakantiegangers die in een Amerikaans ziekenhuis terechtkomen: de op name kan daar soms de lieve som van tienduizend gulden per dag kosten. Ook dichter bij huis kunnen slecht verzekerde vakan tiegangers in de problemen komen als het om medische kos ten gaat. Wat veel mensen bij voorbeeld niet weten is dat het basispakket van de Nederlandse ziekenfondsen geen kosten ver goedt in o.a. Zwitserland. Wie tijdens de vakantie in een Zwit sers ziekenhuis moet worden op genomen en geen aanvullende verzekering heeft, moet alles zelf betalen. Voor Frankrijk geldt dat een wat langer zieken huisverblijf ook een aanslag op de eigen portemonnee oplevert. Het ziekenfonds betaalt in dit land nl. maar 70% van de zieken huiskosten wanneer u verzekerd bent via het basispakket. Checklist Deskundigen adviseren dan ook met klem om voor de vakantie een goede reisverzekering af te sluiten. Aan de balie van de Ra bobank is daarvoor een handige bestel-checklist te verkrijgen, waarmee de bijna-vakantiegan- ger onder meer alle verzeke- rings-mögelijkheden voor de ge plande vakantie kan nalopen. Ter plekke kan aan de hand van die bestellijst direct een reisverzeke ring worden afgesloten. In de be stel-checklist worden ook de di verse betaalmiddelen op een rij gezet, zodat men een gerichte keuze kan maken. Weekend-opvangdienst Maatschappelijke Dienstv Hulp in dringende moeilijk dag, zondag en algemeen e gen, tel. 6245555. i Samenwerking Psycholo lijn Praktijk voor diagnostiek, begeleiding, opvoedingsac chotherapie. Volgens 6020619. Stichting Hulpdienst So Hulp aanvragen dagelijks 10.00 uur, tel. (0346) 351 Nazorg borstkankerpat Informatie: Borstkanker trum Utrecht (BIC), tel. t/m. vrij. 10.00-13.00 uui Werkgroep Kind en Zi* Behartigt de belangen va: vóór, tijdens en na de zl Informatie: mevr. M. Vriel Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.00- ring 31A (Vrouwenhuis) (033)4616612. Als je an kan dat. Meidentelefoon 1 Voor specifieke meisjesp dag 19.00-21.00 uur; 18.00 uur; donderdag 19 (030) 2322020. Vrouwen in de Bijstar Vrouwen die problemen rein van de bijstand kunn bij de werkgroep Vrouwe lefonisch dagelijks 12.0C uur. Soest: tel. 6017 Spreekuur: elke 2e vrij< 10.00-11.30 uur, in Vrouwencentrum, Smit? j- Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vrijetijdst mensen bij elkaar die sai op het gebied van hobb bus 3074, 3760 DB So 6014650. VTO-samenwerkinj Vroegtijdige Onderken stoornissen bij kinderer AE Amersfoort, tel. (C •Slachtofferhulp Soej Praatpaal en vraagba; van misdrijven en ver 6027719. Slachtofferhulp Ee 24 uur per dag telefon Soest, Soestdijk Soe en 23.00 uur: tel. 6021 7.00 uur: via de meld! foortse politie, tel. 03! Al Anon-groep So« Steun aan familie van veel drinkt of dron 5415474 Baarn. Ouders van een ovi Landelijke zelfhulp-* adres: Eveline Mossel 3765 XR Soest, tel. f Thuishulpcentrah De THC biedt partn menterenden, van ouders van verstand* handicapte kinderen 1 sief oppassen door vt tel. 033-4631334. Tineke Brobbel, tel. Thuiszorg/Maats Stichting Thuiszorg Werk N.O. Utrecht Grothestraat 74, 3 6019004, fax 60265 Jongerenspreeku Voor jongeren van 1 15.30-16.30 uur, foort. Wie hulp zoekt, ren bij het Centi 9.30-11.00 uur,

Soester Courant | 1996 | | pagina 12