Grandioze weekaanbiedinsen van Bloemisterij Van pest! Drukte in 50 Soest 50 jaar geleden j The Continentals met 'Faith in Motion' 'De Sch as ACTUEEL r f H. van Oest b.v. Gewoonde lekkerste! mmsmÊs h WOENSDAG 17 JULI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 17 JUL Zeventig kindere, HELIANTHUS KALANCHOE 'i COREOPSIS GRANDIFLORA Uit de Soester Courant van 12 en 16 juli 1946 Distributienieuws Jubileum. Eerste plechtige H. Mis. Noodzweminrichting geopend. Federatie van buurtvereenigingen. Vacantie. Zaterdag 27 juli in CabriO-theater Ui- Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant vis of vegetarisch) WOENSDAG 1 7 JULI 1 996 AKTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKIN GEN VAN DE GEMEENTE SOEST AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN De Bron slul 2 W Van donderdag 18 tot en met uioensdag 24 juli t< - IAr.»r<>r I I ww m nw - mrnn I I r*t VTWmmW A HfTPlf I C GCftiUBt O OCËCe V n„,,< Van Oest is uilgeroepen 'S°?li"y 'of dè Elite Bloemist L°f van Soest e.o. Wij geven op al onze snijbloemen een 7-dagen- goed-garantie af. Prettig om te weten als u eens een ruikertje kado geeft! Van 8,50 t voor SNIJBLOEMEN I I KAMERPLANT (zonnebloem) 80 cm lang, bloem 015 cm, 5 tak per bos In 023 cm schaal, 6 planten per schaal Van 8,50 TUINPLANTEN (meisjesogen) in 09 crnjrot^ Per stuk 2,75-5 5 stuks voor Bloemisterij Van Oest. de enige echte uit Soest, heeft talloze aanbiedingen op het gehele assorti ment. Voor balkon, binnen of buiten. Van Oest heeft er wat voor: Planten, snijbloemen, zijdebloemen- en planten, bloemstukken, aarde werk, bloempotten, plantenbakken, enzovoort! BLOEMISTERIJ Eigendomweg 80 3765 EE Soest Telefoon (035) 601 4617/6010647 Werkwijze en kantooruren. In verband met een per 15 Juli 1946 nieuw in te voeren werkwijze wordt het volgende onder de aandacht van het publiek gebracht: A. Formulieren: Het afhalen en wederom inleveren van alle formulieren en het verstrekken van inlichtingen geschiedt thans aan het lo ket "Voorlichting". B. Zieken en a.s. en jonge moeders: Deze personen zullen voor iedere ver strekking worden opgeroepen en kun nen de bonnen afhalen aan het loket "Kas". Alle andere verstrekkingen loopen eveneens over dit loket. Een ei voor de rijpere jeugd. Op 11 Juli zal een bon worden bekend gemaakt, waarop personen, geboren in de jaren 1926 tot en met 1931 een ei zullen kunnen koopen. 1 Mei 1945 herdacht dokter J.H.A. Rupert zijn 40-jarig ambtsjubileum maar door de omstandigheden is deze dag, evenals zijn 35 jarig jubileum als gemeentearts, zonder een passende huldebetuiging moeten voorbijgaan. Een comité heeft zich thans gevormd om deze beide jubilea alsnog te geden ken. Het ligt in de bedoeling hem, na mens patiënten en oud-patiënten 'n huldeblijk aan te bieden. Na j.1. Zondag door Z.H. Exc. Kardi naal De Jong tot priester te zijn gewijd, zal onze plaatsgenoot C. Hartman, a.s. Zondag te 10 uur zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in de kerk van Soêst- zuid, terwijl des middags te 4.30 uur door hem een plechtig lof zal worden gecelebreerd. Zaterdagavond te 7 uur arriveert de neomist aan het station Soestduinén, alwaar hij door een groote groep ruiters, verschillende Kath. vereenigingen en de Kath. muziekver- een. van Amersfoort zal worden afge haald. De weg naar de ouderlijke woning van den neomist aan de Birkstraat wordt ge nomen langs Soesterbergschestraat, Heideweg, Plasweg, Willibrordusstraat, Oude Utrechtscheweg, Braamweg, Ossendamweg, Soesterbergschestraat, Gallenkamp Pelsweg, Birktstraat. Als gevolg van het door de oorlogs omstandigheden onklaar zijn van het Soester Natuurbad, werd gisterenavond door Weth. Van Zadelhoff een nood- zweminrichting aan de Eem geopend. Hierbij waren aanwezig de heeren Batenburg, gemeente-secretaris, Reijmering en Stroband voor de Stich ting "Soester Natuurbad", Van Noesel, ambtenaar gemeente-werken, Voerman, inspecteur van politie e.a. Weth. Van Zadelhoff wees er op, dat nu het Natuurbad onbruikbaar is, de burgerij aangewezen is op het zwemmen in de Eem. Om echter ongewenschte toestan den te voorkomen, werd door het ge meentebestuur, in samenwerking met de Stichting Soester Natuurbad besloten, deze noodzweminrichting te plaatsen. Dit houdt in, dat het zwemmen in de Eem buiten deze inrichting is verboden. Het Stichtingsbestuur zal een regeling treffen, dat binnen eenige dagen ook het gescheiden zwemmen mogelijk zal zijn. Deze inrichting wordt gevormd door twee groote kleedgelegenheden, voor dames en heeren afzonderlijk, een gele genheid voor berging der kleeding, rijwielstalling, consumptietent enz. De heer Lamens van het Natuurbad zal ook hier als badmeester optreden. In een Vrijdag j.1. gehouden vergadering werd het "Voorloopig Comité Soester Buurtvereenigingen" omgezet in een permanent lichaam, zoodat de plaatse lijke buurtvereenigingen thans in een boven genoemd federatief verband zijn bijeen gebracht. In verband hiermede werd het bestuur uitgebreid met de heeren B.W. Niehoff Werning en G.J. Smit, Ook werd een commissie benoemd voor de samenstel ling van een reglement, terwijl besloten werd aan het geheel een nieuwe bena ming te geven. Meerdere plannen zullen worden uitge werkt, w.o. één of meer uitstapjes voor kinderen van leden der aangesloten Buurtvereenigingen. Vermelden wij nog, dat het secretariaat gevestigd is Klein Engendaalweg 2. In tegenstelling met voorgaande jaren genieten de arbeiders in de drukkerijen thans twee weken vacantie. Deze grootere vacantie en het gebrek aan arbeidskrachten is oorzaak, dat thans niet, zooals gebruikelijk, de vacantie bij afwisseling kan worden genooten. De meeste zaken zullen dan ook, om bedoelde vacantie mogelijk te maken tot sluiting overgaan. Voor ons zou dit medebrengen, dat de Soester Courant gedurende twee weken niet zou kunnen verschijnen, iets, waar aan niet mag worden gedacht. Met betrekking hiertoe berichten wij, dat ons personeel er in heeft toege stemd, de vacantiedagen bij gedeelten en steeds in het begin der week te ge bruiken, waardoor in eenige weken al leen het nummer van Dinsdag van ons blad niet zal kunnen verschijnen. Voor het eerst zal dit het geval zijn op Dinsdag 23 Juli a.s. Adverteerders gelieven hiermede reke ning te houden. Administratie Soester Courant. Wie vergelijkt leest de Soester Courant De internationale gospelformatie "The Continentals" maakt een ver nieuwende tournee door Europa. Ook Nederland zal niet in het tour- schema ontbreken. The Continent als zullen op zaterdag 27 juli optre den met het swingende gospelpro- gramma "Faith in Motion" in Soest, in het Cabrio-openluchttheater aan de Soesterbergsestraat, t.o. het zie kenhuis. Terecht hebben The Continentals het predikaat gospelkoor no. 1. Jaarlijks brengen zij een nieuw programma. "Faith in Motion" is sterk vernieuwend en wordt van begin tot eind muzikaal uitgevoerd, visueel ondersteund door strakke choreografieën. Het laat mensen nadenken over problematieken als rassenhaat, status- en nationaliteits verschillen. Sterke songs als "Colour Blind" en "African Lords Prayer" geven hier diepe betekenis aan. "Facts are facts" toont keiharde feiten over de enorme verschillen tussen mensen. Het ritmische nummer "Now's the Time" roept mensen op om anderen te accep teren ondanks die verschillen. Het thema "Faith in Motion" is een oproep aan mensen om na te denken en ver draagzaam te zijn. Een groep Continentals bestaat uit on geveer 35 door auditie geselecteerde zangers(-essen), muzikanten en technici. Zij werken uitsluitend op professioneel niveau, the Continentals bestaan uit jon geren in de leeftijdscategorie van 16 t/ m 30 jaar. The Young Continentals is de trendy versie voor tieners van 131/m 17 jaar. en voor de ouderen (30 t/m 55 jaar) zijn The Encores tweemaal per jaar op tour. Het Europese hoofdkantoor coördineert alle tours en is verantwoor delijk voor de organisatie van 11 Euro pese - en vier Amerikaanse groepen. Geschiedenis In Europa startte het gospel-fenomeen Continentals met een daverend concert in Nederland in 1970 en de respons was enorm! Dit betekende de start van een creatieve organisatie. Als naam werd gekozen Continental Sound. Doel van de organisatie was het werken met gospelmuziek in veelzijdige perspectie ven. Concerten met meerdere artiesten, waaronder Cliff Richard, Scott Wesly Brown, .Barry Mc Guire, Amy Grant e.v.a. passeerden de revue. De Gospel Rock Night deed in die tijd veel stof opwaaien. Naar de uitnodiging voor het jaarlijkse Doelenconcert werd door veel trouwe bezoekers uitgekeken. Anno 1996 is Continental Sound uitge groeid tot een toonaangevend gospel concertbureau, met kantoren in de Ver enigde Staten, Engeland, Italië, Honga rije, Japan, Zuid-Korea, Singapore, Nieuw Zeeland, CHili, Brazilië, Puerto Rico, Zuid Afrika en Nederland. Kleine en grote produkties, variërend van klas siek tot rock, seminars en de Europese coördinatie van The (Young) Conti nentals maken Continental Sound toon aangevend. Vanaf het begin in 1969 hebben meer dan 14.000 tieners, jonge ren en ouderen een belangrijke bijdrage geleverd aan het gospelfenomeen "The Continentals". De enige gospelformatie met een welverdiende Grammy Award en nog belangrijker: "No Place too far, where Continentals are!" Kaartverkoop Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs voor volwassenen be draagt f 15,- per persoon, kinderen t/m 12 jaar f 7,50. Kaarten zijn te reserve ren via tel. 601 59 99 in Soest. De kaar ten kunnen ook worden besteld bij het landelijke reserveringsnummer: 06- 300.125 (let op! Via dit reserverings nummer wordt geen informatie ver strekt) Men kan de gereserveerde kaar ten nog dezelfde dag afhalen bij de 150 grotere postkantoren of drie werkdagen later op het postkantoor van uw keuze. Natuurlijk kan men ook de kaarten direkt op het postkantoor aanschaffen. BAR, GRILL RE STA U RANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035 - 6018252 gemeente Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 459 60 93 460 MANDAATLIJST In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum ligt voor iedereen ter inzage de "Mandaatlijst". In deze Mandaatlijst staan de bevoegdheden omschreven die burgemeester en wethouders aan bepaalde - in dit besluit genoemde - funktionarissen hebben opgedragen om namens het college besluiten te nemen. Ook wie de in dat besluit aangegeven stukken mogen tekenen staan vermeld. BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND BOUWPLAATS Beckeringhstraat 4 de Gouden Ploeg 1-48 (96399) (96379) Duinweg 38 (96396) Kerkpad Z.Z. 111 (96234) Klaarwaterweg 87 Koperwiek 59 Lange Brinkweg 23 (96406) (96402) (96386) Lange Brinkweg 36a Pijnenburgerlaan 3 Soesterbergsestraat 110 Van Lijndenlaan 6 Zuidergracht 45 (96157) (96244) (96395) (96407) (96409) Zuidergracht 49 (96397) BETREFT INGEDIEND bouwen van een garage 2-7-96 vernieuwen van gevelkozijnen en aanbrengen balkons op le verd. 3-7-96 uitbreiden van een woonhuis met een erker 1-7-96 herbouwen van een hooiberg en een stallingruimte 5-7-96 bouwen van een garage 4-7-96 bouwen van een garage 3-7-96 uitbreiden van een woonhuis en het wijzigen van windveren/goten 4-7-96 bouwen van een woonhuis met garage 3-7-96 bouwen van een berging - hooischuur 5-7-96 uitbreiden van een woonhuis 1-7-96 plaatsen van een tuinhuisje 4-7-96 plaatsen van een fietsenstalling met containerberging 5-7-96 bouwen van een tijdelijke kantoorruimte met een weegbrug 1-7-96 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvraag met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vergunning te verlenen voor het: bouwen van een c.a.i.-ruimte aan de Amersfoortsestraat nabij nr. 35. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 18 juli 1996 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvraag betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Het bouwplan ligt tevens ter inzage in de Dependance Publiekszaken, Dorpsplein 17 te Soesterberg, geo pend dinsdag en donderdag van 14.00-16.00 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN INCIDENTELE FESTIVITEITEN WET MILIEUBEHEER De burgemeester maakt bekend dat in het kader van het Besluit Horecabedrijven milieubeheer voor: Café Bos en Duin op: 20 juli 1996 Bosstraat 80 van: 21.00 uur tot 2.00 uur. SOEST vrijstelling zal gelden van de geluid- en trillingsvoorschriften van genoemd besluit. Inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 035 - 6093593. BESLUITEN B.ENW. d.d. 9 juli 1996 ONDERWERP BOUWPLAATS De Gouden Ploeg 1-48 (96379) Duinweg 38 (96396) Gerrit van der Veenstraat 15 (96384) Hazepad 23 (96387) Julianalaan 90 (96383) Nieuweweg 86 (96312) Noorderweg 49 (96029) Peter v.d. Breemerweg 9 (95487) Schoutenkampweg 101 (96391) Schoutenkampweg 103 (96325) BETREFT VERZENDDATUM vernieuwen van gevelkozijnen en aanbrengen balkons op le verd. 4-7-96 uitbreiden van een woonhuis met een erker 4-7-96 plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak 1-7-96 plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak 4-7-96 plaatsen van een berging 1-7-96 bouwen van een garage 1-7-96 vergroten van een woonhuis, veranderen garage en bouwen berging 1-7-96 plaatsen van deuren in een open loods (wijz. verl. vergunning) 1-7-96 uitbreiden van een woonhuis 1-7t96 uitbreiden van een woonhuis 1-7-96 Schetsplan vergroten woning aan de Korte Bergstraat 6 Verzoek vervulling vacature St. Kinderparadijs "De Vrije Teugel". Sportstimulering 1 Definitieve subsidievaststelling 1995 Stichting Vluchtelingenwerk Periode: 5 juli t/m 11 juli 1996 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Korte Hartweg 9 Kolonieweg 2e Pijperpad 64 Pijperpad 66 Beetzlaan 19 Di Lassostraat 124 Braamweg 88 Betreft: 2 coniferen en 1 esdoorn 1 conifeer 1 populier, 1 blauwspar en 1 els 8 coniferen 7 coniferen 1 berk 3 berken -v Gemeente Soest: t.o. Waldeck Pyrmontlaan 3 naast Di Lassostraat 124 voor Johannes Poststraat 392 Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen 6 weken na deze bekendma king schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA, te Soest. 1 lijsterbes 1 berk 1 esdoorn Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. Periode: 5 juli t/m 11 juli 1996 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Betreft: Heideweg 2 1 esdoorn Kerkpad nz 55 1 dubbele conifeer Colenso 44 3 bomen Luytenaarpad 26 1 boom Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035-6093709. 1 Reactie op de commissie-adviezen betreffende de raadsvergadering van ^8 juli 1996 Bestemming horeca pand Tamboerijn 23 1 Verruiming kwijtscheldingsnorm tot 100% Een barbecue, een dis playbackshow, een vossej, kampvuur, vuurwerk en i nachting in Hef Kasteel as ma laan. Het waren de best van de 'Nacht van Het Ka de Stichting Kindercen vrijdag hield voor de kim de naschoolse opvang. Voor het eerst werd afgewe! traditionele zang- en spe waarvoor de oudere kindere nelijk te groot voelen. Niet zeventig vaste bezoekers va teel kwamen vrijdag op de afsluiting van het schooljaai En dat was aanzienlijk meer de leiding rekende, toen h( de 'Nacht van Het Kasteel' perd. Maar met de hulp siaste ouders werd alles in geleid. Na de barbecue konden zich uitleven op het disco! kunsten vertonen tijdens c show. Daarna gingen de t jarigen naar huis, maar d kinderen maakten zich toe vossejacht in de omgeving bouw aan de Talmalaan. die in het afgelopen jaar c den, zoals het circus en spi BESLISSING Geen medewerking verlenen - Instemmen met vervulling van de vacature kinderwerker binnen de subsidiabele formatie (50%) en het beschikbare budget (f 36.000,- op jaarbasis); - Ter kennis brengen van de commissie ROVW. Drie verzoeken in het kader van sportstimulering honoreren, resp. 1. een tweetal doelen beschikbaar stellen; 2. een bedrage verstrekken van f 500,— t.b.v. de oprichting van een jeugdvolleybalafdeling van A.G.A.V.S.; 3. Soester Schaakclub een bedrage van f 500,00 verlenen in verband met deelname aan een internationaal schaaktoernooi in Slowakije (Daniël Stellwagen.) Definitieve subsidie 1995 vastgesteld op f 303.681,00. Het teveel verstrekte bedrag terugvorderen en terug naar de algemene middelen. Een nadere toelichting op de jaarrekening in de vorm van jaarverslag is gewenst zodat meer inzicht wordt verkregen in hetgeen achter de cijfers werkelijk plaatsvindt c.q. heeft plaatsgevonden. Reaktie vastgesteld. Hoewel toepassing van de vrijstellingsbevoegdheid in het winkelcentrum Tamboerijn t.b.v. vestiging café voor de toekomst niet wordt uitgesloten op het concrete verzoek afwijzend beschikt mede gelet op het gegeven dat nog in onderzoek is een voorziening van de oudere jeugd. 1. De raad voorstellen om m.i.v. 01-01-1997 de kwijtscheldingsnorm te stellen op 100% van de bijstandsnorm; 2. de financiële consequenties meenemen in de meerjarenbegroting 1997-2000. Voor een vol openli "De Bron", de ch< school van de Swi Overhees, het sch ten. Dat gebeurde slaagde uitbeeldin "De Schepping". In de weken vooraf} voering was er een p leerkachten opgezel door enthousiaste adviseurs, dat uitsti De heer Paul Veem i

Soester Courant | 1996 | | pagina 4