T Oest! K5S Rabobank Soest-Baam m in 'Nacht van Het Kasteel' 'De Schepping' in openluchttheater 1 ACTUEEL) 5'tbiiï Soest/ 6s Nachts 'winkelen gaat Soester veel tijd kosten Uitvoering door leerlingen Peter Loef in NPB-kerk Speciale feestmiddag voor de jeugd met entertainerTonny Wilson FilmClub EEEznum» De makelaar die perfect voor u werkt! De Soester Duinen BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET DE TROMSLAGER De salade-en koud buffet specialist 035-6022871 '♦•Tfv» Steenhoffstraat 58 PAGjNA4 WOENSDAG -17 JUU 1996 SOESTER COURANT PAGINA 5 Soest Soesterberg Volksuniversiteit eventig kinderen naschoolse opvang slapen'in pand Talmalaan Over doe-het-zelven op de huizenmarkt: No cure no pay. Waar maak je dat nog mee? Rabobank Van Dik Hout Geluidsapparatuur uit auto gestolen Vrouw houdt letsel over aan ongeval Vrouw (47) rekent niet af bij kassa Unieke samenwerking muziekdocenten De Bron sluit schooljaar geslaagd af Inbrekers kunnen deur niet forceren Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Pijnlijke nek na botsing met auto Tijdens Gildefeesten in Soest Pin u niet langer vast op contante betalingen. nnimifilla Via het uitbeelden 3765 EE Soest 14617/601 0647 Voor de oudere jeugd is er op maandag avond 26 augustus weer de traditionele Drive-in-show in de feesttent aanwezig. Dit jaar verzorgen bekende Tros- discjockeys voor het draaien van de hits. Bijzonder is dit jaar, door de samenwer king met cultureel centrum C-drie, Stichting Welzijnswerk Soest en de RK Jongeren Soest, het popconcert van Van Dik Hout op dinsdagavond 20 augustus. Toegangskaarten voor dit popconcert zijn vanaf heden te koop bij C-drie, Willaertstraat 49 (tussen 10.00 en 16.00 uur op maandag tot en met vrijdag), bij de Schoof (tel. 601 25 27), de cd-shop Music-Store, Van Weedestraat 7, en de VW Soest. De toegangsprijs voor Van Dik Hout bedraagt in de voorverkoop f 15,-. Dillenburglaan 12, Soest (naast Randstad), tel: 035-6012340 DE GROOTSTE OP HET GEBIED VAN: COMPACT DISCS, CD-ROM, CD-I, KOOPVIDEO'S. HUURVIDEO VERHUUR SEGA NINTENDO SPELLEN EN SPELCOMPUTERS, VERBUUR CD-I. voor wonen in de groene zone Birkstraat 87, 3768 HD Soest, Tel.: 035 - 60 16 251 RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Zondag 22 juli Aanvang: 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 29,50 p.p. met live muziek We starten met een keuze uit overheerlijke soepen Culinaire parade van salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten. Met groente en aardappelgarnituur. Als feestelijk slot van dit overheerlijke buffet een keuze uit diverse smaken ijs en pudding. Bel en reserveer, dan zit u zeker Telefoon 035-6012739 Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Pinnen mag dan wel snel, safe en simpel betaalautomaat bij de Rabobank heeft aange- zijn, als ondernemer kent u dan ook ongetwij- schaft, of van plan is dit te doen, hebben we feld het kostenplaatje. Pinnen en straks ccn klinkend aanbod. Begrijpelijk dat u niet echt airtdTbetaaJauto^aatnet betaalautomaat wordt blij bent met de eventuele komst van Rabobank. straks namelijk kosteloos omge- van een aparte chipknipautomaat. Wilt u daar zet in een gecombineerde betaalautomaat voor echter weer wat vrolijker van worden, loop pinnen en chippen. Kom snel eens informeren, dan binnenkort eens langs bij de Rabobank. De stap van poen naar pin is nog nooit zo Want voor iedere ondernemer die een voordelig geweest. Met de Rabobank sta je er als ondernemer niet alleen voor. 20% korting op alle CD-i's (bij inlevering van deze bon.) voor particulieren en bedrijven! 50 93 460 recabedrijven milieubeheer 6 tot 2.00 uur. i genoemd besluit. ing verlenen net vervulling van de derwerker binnen de formatie (50%) en het budget (f 36.000,- op rengen van de commissie in het kader van honoreren, resp. loeien beschikbaar stellen; verstrekken van f 500,-- chting van een alafdeling van A.G.A.V.S.; akclub een bedrage van enen in verband met a een internationaal >oi in Slowakije (Daniël die 1995 vastgesteld op ;t teveel verstrekte bedrag terug naar de algemene adere toelichting op de e vorm van jaarverslag is eer inzicht wordt ;een achter de cijfers indt c.q. heeft ïg van de gdheid in het amboerijn t.b.v. vestiging :omst niet wordt t concrete verzoek :t mede gelet op het in onderzoek is een Ie oudere jeugd. tellen om m.i.v. e kwijtscheldingsnorm te van de bijstandsnorm; onsequenties meenemen nbegroting 1997-2000. AV Soest w~\ Di Lassostraat 65% tel. 6022195 "De Bron", de christelijke basis school van de Sweelinckstraat in Overhees, het schooljaar afgeslo ten. Dat gebeurde met een zeer ge slaagde uitbeelding van het thema "De Schepping". In de weken voorafgaande aan de uit voering was er een programma door de leerkachten opgezet, daarbij gesteund door enthousiaste ouders en enkele adviseurs, dat uitstekend paste in het van thema's die ontleend waren aan de Schepping hebben ongeveer 250 kinde ren echt op het podium gestaan om aan ouders, grootouders en veel andere gas ten te laten zien wat ze ingestudeerd hadden. En dat deze opvoering gewaar deerd werd, was o.a. te merken aan de vele malen dat er spontaan applaus van de tribune opklonk. Met muziek, dans en drama, afgewisseld door enkele zelf geschreven gedichten, hebben de kinderen op een uitstekende wijze een inhoudelijk project afgesloten. Op school was voorafgaande aan de opvoering in de klassen aandacht be steed aan de betekenis van het schep pingsverhaal. Op het niveau van de kin deren zijn daar wezenlijke vragen aan de orde geweest. De Bron kan terugzien op een zeer ge slaagd pipject, dat het waard is een ver volg te krijgen. Maar eerst staat de va kantie voor de deur. "Een appartement kopen? Dat kan ik alleen best af, dacht ik altijd. Je loopt natuurlijk tegen zaken aan waar je niets van af weet. Maar dat kun je allemaal uitzoeken, nietwaar? In het zoekproces van een eigen appartement bleek 't toch wat anders te liggen. Om echt alles zelf uit te puzzelen, moet je heel diep graven. Je loopt dan tegen onderwerpen aan als een reservefonds, splitsingsakte, maand-servicekosten, erfpacht, achterstallig onderhoud, aan sprakelijkheden en natuurlijk de finan ciële besognes. Toen ik bij Peters Makelaardij te rade ging, kreeg ik in korte tijd een helder beeld van mijn financiële reikwijdte. Ook merkte ik dat hij als makelaar veel voor me kon hetekenen bij een aan koop. Wat betreft zijn kosten -zei hij: No cure no pay. Daar hoefde ik dus niet lang over na te denken. Nu krijg ik continu het laatste huizen aanbod. Simone Peters en ik bezich tigen regelmatig interessante objecten en met dit tempo ben ik binnenkort een trotse huiseigenaar. Dat is wel zeker. Een heerlijk vooruitzicht!" Kunstgeschiedenis Kinderkennis Ook tijdens de weekenden zal voor deze leeftijdscategorie weer voldoende te be leven zijn. Op zondag 18 augustus wordt het Pret Mobil spelenpakket opgesteld op het feestterrein terwijl op zaterdag 24 en zondag 25 augustus weer het Ola Calippo Kinderdorp wordt opgebouwd. Al deze activiteiten zijn te gebruiken van 12.00 tot 17.00 tegen een bijdrage van f 2,50 per middag. Op zaterdag 24 en zondag 25 augustus is er bovendien de mogelijkheid om de gezichten te la ten schminken. Het kan niet anders of deze jeugd kan zich weer uitleven, ter wijl ouders op andere delen van het ter rein actief kunnen zijn. mtinentals tijdens een van de en van "Faith in Motion Staf Voorlichting De heer Paul Veenman uit Soest. Wat is er menselijker dan kunst? Vanaf het allereerste begin geven mensen ui ting aan hun gevoelens d.m.v. kunst. Ze maken een schildering of kneden een beeld van klei. Zo ontstaat naast de ge schiedenis van de mensheid, de geschie denis van de kunst. Sommige beelden laten zich gemakkelijk lezen en worden bewonderd om hun heldere beeldtaal. Andere verbazen ons of zijn verontrus tend of lelijk. Maar altijd blijft de fasci natie. Waarom is iets juist zö gemaakt, op die plaats en in die tijd? Kunst maakt nieuwsgierig naar het leven dat erachter zit. Deze cursus geeft een overzicht van de ontwikkelingen in de kunstgeschiedenis van ca 1850 tot ca 1980. Chronologisch worden de belangrijkste stromingen in ae kunst van dit tijdvak doorlopen. Ie dere les begint met een korte inleiding waarna er een rijke voorraad dia's wordt bekeken. Tijdens het kijken en luisteren wordt er natuurlijk ook van gedachten gewisseld. Een gezellige sfeer is net zo belangrijk en draagt bij tot een goede kennisover dracht. Het is dus de bedoeling dat deze lessen een gezamenlijke ontdekkings tocht door de kunstgeschiedenis zijn. Beginners krijgen door deze cursus een goede basiskennis van de kunstgeschie denis en gevorderden kunnen hun ken nis opfrissen. De docent van deze cur sus is zelf beeldend kunstenaar. Halver wege de cursus wordt een excursie naar een museum ondernomen om alles eens in het echt te zien. Aan de orde komen o.a.: Realisme, Im pressionisme, Jugendstil, Expressio nisme, Kubisme en Futurisme, Dadaïsme en Surrealisme, Cobra beweging, Pop Art en Minimal Art. Aanvang: dinsdag 1 oktober, 20.00- 22.00 uur. Docent: dhr. G. Koldijk. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 14 van 2 uur. Cursusprijs: f 205,- stencilkosten f 7,50). Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, tel. 6022195. Het kan toor is tot maandag 26 augustus geslo ten. Uit de auto van een 22-jarige Soester is de geluidsinstallatie gestolen. Dit ge beurde op de Van Goyenlaan. Het inbraakalarm van de auto was wel afgegeaan, maar hierop was volgens de politie niet gereageerd. De eerste dief maakte de gelegen heid en de gelegenheid maakte de tweede dief. De eerste sloeg 's nachts om kwart voor drie een ruit in bij een Soester slijterij, stal 485 gulden uit de kassa en maakte zich uit de voeten. De tweede kwam, na een avond stap pen, om kwart voor vijf diezelfde nacht langs de verleidelijke opening die ooit een winkelruit was. Hij stapte naar bin nen en raapte de slijterijbonnen op die de eerste dief op de grond had laten vallen. Vervolgens laadde hij een winkelwagentje vol volle flessen en ver dween rinkelend in de Soester nacht. Maar dat rinkelen was niet zo handig van de tweede dief. De buren die al eer der die nacht wakker waren geworden van het gekletter van de winkelruit- scherven, werden nu wakker van het flessengerinkel. Ditmaal keken ze wél uit het raam en zagen een donkere ge stalte rondscharrelen in de slijterij. Een half uur later arresteerde de politie de tweede dief. De buren identificeerden hem, en bij huiszoeking werden de bon nen en flessen gevonden. Zo ongeveer, dacht de Utrechtse politie rechter, moet het zijn gegaan in de nacht van 26 april. De tweede dief, een 24- jarige Soester, moest zich donderdag voor de Utrechtse politierechter verant woorden voor zijn daden. De man werd veroordeeld tot 60 uur dienstverlening, nadat de officier van justitie 80 uur had geeist. De rechter achtte hem schuldig aan de diefstal van drank en slijterijbonnen maar hij werd vrijgesproken van de dief stal van de 485 gulden en van de in braak. De eerste dief is nooit gepakt. Letsel aan haar linker arm is het licha melijke souvenir dat een negentienjarige vrouw uit Soest overhield aan een on geval. Op de kruising van de Beuken laan en de Graanakker werd ze op haar bromfiets aangereden door de chauffeur van een bestelbus. Die sloeg rechtsaf en had haar niet zien naderen. Het onge luk gebeurde vrijdagmorgen om kwart over tien. Medewerkers van een supermarkt aan de Parallelweg hebben vrijdagmiddag een 47-jarige vrouw staande gehouden en overgeleverd aan de politie. Ze had den gezien dat ze de winkel wilde ver laten zonder een aantal boodschappen af te rekenen. De waarde en de artike len die ze bij zich had, bedraagt onge veer 25 gulden. De vrouw bekende en kreeg een proces-verbaal. URANT Een barbecue, een disco,, een playbackshow, een vossejacht, een kampvuur, vuurwerk en een over- nachting in Het Kasteel aan de Tal malaan. Het waren de bestanddelen 1 van de 'Nacht van Het Kasteel' die de Stichting Kindercentra Soest vrijdag hield voor de kinderen van de naschoolse opvang. Voor het eerst werd afgeweken van de traditionele zang- en spelletjesdag, waarvoor de oudere kinderen zich ken nelijk te groot voelen. Niet minder dan zeventig vaste bezoekers van Het Kas teel kwamen vrijdag op de feestelijke afsluiting van het schooljaar af. En dat was aanzienlijk meer dan waarop de leiding rekende, toen het idee voor de 'Nacht van Het Kasteel' werd geop perd. Maar met de hulp van enthou siaste ouders werd alles in goede banen geleid. Na de barbecue konden de kinderen zich uitleven op het discofeest en hun kunsten vertonen tijdens de playback show. Daarna gingen de vier- en vijf jarigen naar huis, maar de 45 oudere kinderen maakten zich toen op voor de vossejacht in de omgeving van het ge bouw aan de Talmalaan. Alle thema's die in het afgelopen jaar centraal ston den, zoals het circus en sprookjes, kwa men daarbij aan de orde. Bij het kamp vuur werden vervolgens spannende ver halen verteld en met wat restjes van oud en nieuw kon er op bescheiden schaal vuurwerk worden afgestoken, voordat het bedtijd was. Het spreekt voor zich dat niet iedereen even snel sliep. "Mis- Foto: Goos van der Wilt f schien moeten we er volgend jaar nog een dropping tussendoor gooien voor degenen die niet slapen," aldus Claire Vervoort. De 'Nacht van Het Kasteel' werd zater dagmorgen afgesloten met een geza menlijk ontbijt. Zaterdagavond 20 juli a.s. organi seert de muziekleraar Peter Loef een uitvoering, waarop door de meeste jonge leerlingen iets ge speeld gaat worden op piano, keyboard of orgel. Er zal ook het een en ander aan samenspel gedaan worden. Aan deze avond wordt medewerking verleend door leerlingen van andere le raren, namelijk (bas)gitaarleraar C.J.M. Boelens uit Soest, drumleraar B. Beeftink en vioollerares C.E. Dorresteijn-v.d. Heijden, de laatste twee zijn woonachtig in Amersfoort. Peter Loef zal zelf ook iets ten gehore bren gen op de piano. De uitvoering wordt gehouden in de NPB-kerk, Rembrandtlaan 20 in Soest. Aanvang 19.30 uur. Iedereen is van harte welkom. De toegang is gratis. Er zal, wat Peter Loef betreft, in de toe komst gestreefd worden naar een sa menwerking tussen privémuziekleraren van verschillende instrumenten. Deze leraren zijn gediplomeerd, dus kwaliteit is verzekerd. Bij privémuziekleraren gel den over het algemeen soepele betalingsvoorwaarden. Geregeld zullen uitvoeringen georganiseerd worden, bij voorbeeld met de kerst en aan het eind van het seizoen. Aan het eind van het seizoen krijgen de leerlingen tevens een beoordeling. Onbekende daders zijn er niet in ge slaagd een bedrijf aan de Koninginnel- aan binnen te dringen. Ze probeerden dat in de nacht van donderdag op vrij dag, maar kregen de stalen toegangs deur niet open. Door hun pogingen werden de deur en enkele kozijnen wel beschadigd. Op de Middelwijkstraat zijn zaterdag middag om kwart voor vier twee auto's tegen elkaar gebotst. Het ongeluk vond plaats toen een 63-jarige inwoonster van Amsterdam op de weg keerde. Een 29- jarige automobiliste uit Soest kon het voertuig van de Amsterdamse niet meer ontwijken. De vrouw uit Soest klaagde over een pijnlijke nek en gehoor problemen. Tijdens de Gildefeesten Soest 1996 is de feesttent op woensdagmiddag 21 augustus gereserveerd voor de jeugd van 5 tot en met 12 jaar. Zij kunnen tegen een toegangsprijs van f 1,- per persoon genieten van de zeer bekende entertainer Tonny Wilson met zijn speciale jeugdshow met goochelacts, een bruikspreek- nummer e.a. De jeugd wordt van 14.00 tot 16.00 uur beziggehouden met een op hen afgestemd enter tainment. Naast een leuk, maar vooral vermake lijk programma zal door de organisatie ook worden gezorgd voor enige versna peringen. Toegangskaarten zijn vanaf heden te koop bij de VW Soest als ook op woensdagmiddag 21 augustus a.s. vanaf 13.00 uur bij de kassa van de feesttent. De lage toegangsprijs en de verschillende versnaperingen zijn moge lijk doordat Schoeman Makelaars een financiële bijdrage voor deze middag ter beschikking stelde. Ook tijdens het Landjuweel Soest 1987 was een derge lijke middag in het programma opgeno men waardoor vele honderden kinderen konden genieten. Aangezien de gilde feesten een programma bieden voor jong en oud en voor elk wat wils, wat het een uitdaging ook voor deze catego rie een speciaal onderdeel te organise ren.

Soester Courant | 1996 | | pagina 5