'meren Griftland College deed mee aan 'Scholieren Beurscompetitie '96' brilcentrum nota Veel luxe in Kia Clarus bij Autobedrijf De Groot Mickey's heeft nog plaatsen beschikbaar in peutergroepen Fusie Amersfoortse scholen WILLEM VAN OOSTEN VERRAST U KEER OP KEER PAGINA 6 WOENSDAG 17 JULI 1996 SOESTER COURANT Jeugd via Rabobank op de beursvloer: 3\o9osp"&deWjL onbeperkt Kinderdagverblijf aan de Di Lassostraat KRANTEN BEZORGERS fem Van Oosten Corderius, Farel en Keistad samen Inbraak snackbar Klachten bezorging FUJI DL-220 ZOOM: 35*20 mm motorzoon- objectief, auto matisch film- transporten l scherpstellen o.a LCD infor- mafiescherm. Ingebouwde 0 flitser met rode ogen reductie. Vele mogelijkheden, v Compleet met batterijen en film... H Nexia met airco De Daewoo Nexia, die verkrijgbaar is vanaf f 25.995,- (en standaard al is voorzien van o.a. airbag, anti-diefstal startonderbreker, in hoogte verstelbaar stuurwiel, stuurbekrachtiging, getint glas, toerenteller in hoogte verstelbare koplampen) wordt nu zonder meerprijs geleverd met airco. Voor snelle beslissers, die wel een Nexia willen aan schaffen maar die een airconditioning minder op prijs stellen, heeft de Daewoo-dealer een cheque ter waarde van f 1000,-. Espero Executive Daewoo heeft het succesvolle aktiemodel, de Espero Executive, stan daard opgenomen in haar modellen- programma. De Daewoo Espero Executive biedt nog meer comfort en is voorzien van fraai antraciet leren bekle ding, een stijlvol houtlook dashboard en chique lichtmetalen velgen. De Espero Executive is leverbaar in de 1.5 GLX-, de 1.8 CD- en de 2.0 CD-uitvoering tegen een meerprijs van slechts f 3.250,- Vanaf 1 juli 1996 biedt Daewoo- dealer, autobedrijf "De Soester", nog meer auto voor uw geld. Vanaf die datum worden alle Daewoo's standaard geleverd met drie jaar (of maximaal 50.000 km) gratis onder houd. Een unieke toevoeging aan het toch al uitgebreide pakket zekerheden dat Daewoo biedt bij de aankoop van dit jonge Zuid-Koreaanse merk, zoals: drie jaar algemene garantie (max. 100.000 km); drie jaar lakgarantie; zes jaar carrosseriegarantie; drie jaar Euro - 24 uurs - service en drie maanden omruilgarantie (max. 3.000 km). re vrijdag, zaterdag hebben wij in onze zaal een grandioos Gratis onderhoud wil zeggen dat Daewoo-tlealer De Soester drie jaar lang de kosten van alle periodieke onderhoudsbeurten (inclusief arbeids loon en de voorgeschreven te vervangen materialen zoals bougies, olie, etc.) voor zijn rekening neemt. <oude gerechten u gereed, zoals: ;n, bijgerechten, niet de kortingsbonnen. Onder leiding van de heer drs. H. Luitjes, leraar economie aan het Griftland College, nam een select groepje leerlingen van de gelijkna mige Soester scholengemeenschap in het voorjaar deel aan de Scholie ren Beurscompetitie '96. De Rabo bank Soest-Baarn had ze daartoe uitgenodigd. De beurscompetitie is een landelijk evenement waarmee mooie geldprijzen zijn te verdienen. De nationale hoofdprijs bedraagt maar liefst f 20.000,-. Die is niet bij de Griftlandse beleggers terecht gekomen. Maar hun enthou siasme over het competitieverloop was achteraf nog zo groot, dat ze tijdens een afrondende, gezellige bijeenkomst ten hoofdkantore van de Rabobank aan het Kerkplein, lieten weten er vast en zeker volgend jaar opnieuw bij te willen zijn. Het fenomeen "Beurscompetitie" is een paar jaar geleden door een club beleggingspropagandisten in het leven geroepen. Voor velen is beleggen toch nog altijd een wat onzekere aangelegen heid. De iedee om door middel van een risicoloze competitie belangstellenden mee te laten doen aan een soort beleggingswedstrijd sloeg direct aan. Het geldt voor ouderen, maar vooral ook jongeren kunnen er tijdens hun stu die hun voordeel mee doen. De leer zame formule is voor een ieder, die wat meer aan de weet wil komen over "die andere manier van sparen", dat myste rieuze beleggen, een goede gelegenheid om "praktijk en theorie op een span nende manier" met elkaar te verbinden. Zo staat het in de folder die begin van dit jaar door de Rabobank Soest-Baarn naar de middelbare scholen in de regio werd gestuurd. De heer drs. H. Luitjes, economieleraar aan het Griftland Col lege zag er wel wat in en formeerde een soort beleggingsclubje van zeven leerlin gen. Startkapitaal De speciaal voor scholieren bedachte spelregels voor de beurscompetitie rich ten zich op "teamwork". Samen uitzoe ken wat je met een van tevoren vast te stellen fictief kapitaal kunt doen op de effectenbeurzen, nationaal en interna tionaal. De competitie is een modern, praktijkgericht leermiddel dat goed past in het vak economie. Scholieren leren vanuit de praktijk omgaan met macro- en bedrijfseconomische tendensen. De opzet draagt bovendien op effectieve wijze bij aan de ontwikkeling van hun sociale vaardigheden. Ze zijn er tien weken lang druk mee. Ze krijgen driehonderdduizend fictieve gul dens tot hun beschikking. Die worden belegd in aandelen, obligaties, warrants, opties en futures aan de Amsterdamse Effectenbeurs en de EOE Optiebeurs. De deelnemers krijgen vooraf twee spel boeken en twee theorieboeken "Basis van het Beleggen" tot hun beschikking. Elk team krijgt een eigen portefeuille- en pincode. Die verschaffen toegang tot het computersysteem waarmee de com petitie wordt gespeeld. Communicatie De deelnemers en deelneemsters maken gebruik van moderne communicatie technieken. Je zou de Scholieren Beurs competitie best wel een slim, maar vooral leerzaam computerspel kunnen noemen. Het wordt gespeeld via de te lefoon (voiceresponse), Internet of Videotex waarvoor een PC met modem De Griftlanders en de officials van de bank. nodig is, maar het Griftland College beschikt hierover. Via deze media komt het team met de opdrachten, kopen/ verkopen, terecht in het Beurscompeti- tiecomputersysteem. Daarin worden de gegevens tegen de officiële koersen ver werkt. Koersen die de leerlingen dus ook tegenkomen in de financiële kolom men van de dagbladen en andere media waarin ze dagelijks de gang van zaken op de beurs kunnen volgen. Ook de ontwikkelingen bij bedrijven, die aan de beurs genoteerd staan, zijn iedere werk/ schooldag onderwerp van gesprek. "Wat zullen we kopen, wat moet eruit en is er wat te doen op de Optiebeurs van daan?" Voordat de deelnemers officieel van start gingen was er een speciale oefen- week gepland. Ze sprongen dus op de eerste competitiedag niet geheel on voorbereid in het diepe. Tijdens de tien weken die de "wedstrijd" duurde kreeg het team het professionele beleggers tijdschrift "Beleggers Belangen" gratis toegestuurd. "BelBel", zoals het blad ook wel wordt genoemd, is, samen met onder andere de Rabobank en De Te legraaf, sponsor van de beurscompetitie. Rendement Net als in het "echte" beleggersbestaan is het allemaal begonnen om het beha len van het hoogste rendement, ander woord voor opbrengst. Een simpel re kensommetje, dat uitgaat van het start kapitaal van f 300.000,-, leert de jury al snel wie de winnaar is. Het Griftland heeft het het eerste jaar kalm aan ge daan en viel niet in de prijzen. De Rabobank Soest-Baarn vond een aan moedigingspremie per persoon zeker op zijn plaats en die werd dan ook in de vorm van een CD-bon tijdens de slot bijeenkomst op de bank aan het Soes ter Kerkplein plechtig per envelop uit gereikt. De heer Luitjes was bepaald enthousiast, maar vond dat de beurs competitie wel wat eerder zou mogen beginnen. Dat komt beter uit met de loop van het schooljaar. Wie meer wil weten over de beurs competitie, want er is, zoals eerder ver meld, ook een versie voor "senioren", kan contact opnemen met de heer D, Geersinga van de Rabobank. Hij is beleggingsdeskundige en zal u graag in lichten over alles wat de beurzen in Ne derland en daarbuiten voor u kunnen betekenen. De Scholieren Beurscompe- titie'96 was een succes en zal volgend jaar worden herhaald. Het Griftland College zal opnieuw present zijn. Maar dan gaat het team serieus op voor de hoofdprijs: 20.000 guldens zijn niet te versmaden. Daar kun je best leuk mee belggen. De financiële pagina's worden dagelijkse kost voor de deelnemers en deelneemsters. En dat is ook precies wat de organisatoren van de Scholen Beurs competitie beogen: belangstelling kwe ken voor de beleggingswereld. Jong ge leerd 3\o9u*p"&deï>'^ Het Koreaanse Kia timmert stevig aan de weg. Na de Sephia, de Besta, de Sportage en de Pride presenteert het merk nu de Clarus. Deze is te zien en bij Autobedrijf De Groot aan de Korte Brinkweg. Het is een auto waarmee Kia zich in de hogere regionen van de markt begeeft en die met 35.990 gulden een gunstig prijskaartje heeft. De Clarus biedt een prominente uitstra ling, een royale uitrusting, veel binnen ruimte en een comfortabel rijgedrag. De elegante, vloeiende lijnen geven de car rosserie een zekere distinctie. Met een lengte van 4.70 meter behoort hij tot de grootste auto's in zijn klasse. De uitrusting is indrukwekkend. De be stuurder weet zich omringd door aller lei luxe, zoals centrale portiervergren deling, een in hoogte verstelbare stoel en stuurwiel, elektrisch te bedienen rui ten voorin en stuurbekrachtiging. Voorts is de auto uitgerust met een startonder breker om diefstal tegen te gaan. De Clarus kan moeiteloos de vergelijking met een luxueuze limousine aan. "Tegen dat licht is de prijs verrassend laag. Wij hebben hiermee aan de top van dc mid-' denklasse één van de goedkoopste au to's van dit moment," aldus De Groot. De geprononceerde en met chroom ge accentueerde grille zorgt voor een chi que uitstraling, waarmee de Clarus in de zakelijke wereld goed voor de dag komt. Bijzonder praktisch is de in twee delen (60/40) neerklapbare achterbank. Bo vendien is er goed nieuws voor wie van muziek houdt. De Clarus beschikt over voorbereiding voor een autoradio en over vier luidsprekers en een elektrische antenne. :h of diner f familiefeest 1120 zitplaatsen r 40, 90 en 160 - Ook catering Fax 0346 - 35 47 50 Van Weedesfraaf 87 - Soest Telefoon 035 - 601 71 20 Autobedrijf De Groot heeft Kia's jong ste aanwinst ook beschikbaar voor een proefrit. De comfortabele eigenschap pen laten zich immers alleen ontdekken tijdens het rijden. Dat geldt evenzeer voor de prestaties en de souplesse, die de 1.8i 16V (zestien kleppen) motor volop biedt. Hij levert een vermogen van 85 kW\116pk. "De Clarus is een welkome uitbreiding van het gamma van Kia. Wij verwachten met deze auto onze groeiende klantenkring verder in de breedte uit te bouwen," zegt De Groot. Heb je op de woensdag middag een uurtje over? Bij de Soester Courant vragen wij: Bn invallers. Inlichtingen tel. 6014152 li I Van Weedestraat 227 Kinderdagverblijf Mickey's in Soest heeft op de meeste dagdelen nog plaatsen vrij in de peutergroepen. Dit blijkt uit een persbericht van de instelling die is gevestigd in het Orlando Di Lassogebouw aan de Di Lassostraat. Mickey's verzorgt in Soest (en Amersfoort) de kinderopvang voor par ticulieren en bedrijven die opvang zoe ken voor de kinderen van hun medewer kers. Het verblijf in O verhees is, met uitzondering van feestdagen, elke werk dag geopend van 7.30 tot 18.00 uur. Een half jaar na de opening van Mickey's in Soest was de aanloop zo groot, dat werd besloten voor baby's een aparte groep te starten. Voor de meeste dagdelen bestaat voor deze babygroep inmiddels een wachtlijst, in de peuter- groep zijn evenwel nog plaatsen be schikbaar. Aan Mickey's werkwijze ligt een peda gogisch beleidsplan ten grondslag, dat is opgesteld met medewerking van een orthopedagoog. De dagelijkse zorg is in handen van twee gediplomeerde mede werkers per groep. Elke week wordt een ander thema gehanteerd voor de activi teiten die met de kinderen worden ge daan. Mickey's opent op 30 september een nieuw kinderdagverblijf in de Amersfoortse nieuwbouwwijk Nieuw- land. Speciaal daarvoor zijn door Wo nen Amersfoort twee woningen samen getrokken en geschikt gemaakt voor de opvang van kinderen. Voor inlichtingen en inschrijven is Mickey's bereikbaar via telefoonnum mer 033-4558688. aat 19 andelijke erker, uitbouW, vrije ligging. C.v.-installa- beglazing op de begane serre, keuken en hal. 1e ners, badkamer en over ste trap naar grote zolder, houd. Met ingang van 1 augustus 1996 fu seren het Corderius Lyceum (mavo havo-atheneum-gymnasium), het Farel College (mavo-havo-athe neum) en het Keistad College (vbo- mavo). Vanaf dat moment gaan ze als één scholengemeenschap ver der. In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in een snackbar aan de Soesterbergsestraat. Om kwart voor drie ging het inbraakalarm af van het eet tentje bij de spoorwegovergang. Onder meer met behulp van de politiehond doorzocht de politie de omgeving. Overal werd snoepgoed, drinkwaren of inbrekerswerktuig gevonden, maar de dader slaagde erin uit de handen van de politie te blijven. an 1 >p weergaloos mooi plek- i grond, optimale zonlig- ïschutte tuin met garage i heeft u een uitgestrekt ïide winkelvoorzieningen Je direkte omgeving, e living met openslaande iken met inbouwappara- 1.1e verd.: 2 slaapkamers, iet ligbad en separate !e toilet en overloop. 2e er. "De projecten van de Stichting Vrien den van Molendael passen uitstekend in deze sociale sponsoring," vult Van den Dijssel aan. "De Stichting zet zich in voor extra serviceverlening aan de pa tiënten van het ziekenhuis en dat kan ons allemaal ten goede komen, ook onze medewerkers. Wij waren dan ook snel bereid een financieel steuntje in de rug te geven." Hotelkamer Omdat het ziekenhuis in Baarn ver bouwd en uitgebreid wordt, is het mo gelijk de zes hotelkamers hierin mee te nemen. De Stichting Vrienden van Molendael maakt zich sterk om het geld voor deze hotelkamers binnen te halen. Op dit moment is ongeveer de helft van de kamers gesponsord. De voorzitter van de Stichting, de heer P. Storimans, vertrouwt erop dat het lukt de andere helft ook gesponsord te krijgen. "Maar daar zullen we nog wel hard aan moe ten trekken," merkt hij op. "Naast de hotelkamers zijn we ook nog bezig met andere projecten, zoals kinderopvang. We zijn dan ook erg blij met de 10.000 gulden van Procar. Dat is weer een stap in de goede richting." Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord- apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Alle uitzendkrachten van Randstad Soest zijn uitgenodigd om vrijdag 19 juli naar de vestiging te komen. Niet alleen voor een hapje en een drankje, maar ook om een cadeau in ontvangst te ne men, dat de medewerkers van het 'ja rige' filiaal uitdelen. Bovendien krijgen de bezoekers een wedstrijdformulier. Hoe dat allemaal in zijn werk gaat, dat houdt Pauline de Ja ger van Randstad liever tot overmorgen geheim. In elk geval staat op het formu lier wat de bedoeling is van de wedstrijd De zomerbijeenkomst bij Randstad Soest wordt vrijdag van 14.00 tot 19.00 uur gehouden. In oktober zal de uitzendorganisatie met haar zakelijke relaties een toost uitbrengen op het tien jarig bestaan.

Soester Courant | 1996 | | pagina 7