Bloemenzee voor juffrouw Marianne Prijs koopwoningen blijft stijgen Henk Krops moet veel handen schudden Bijzondere zomerworkshop in C-Drie PSE ZOMER! mden ZORG Extra activiteiten Kasteel Groeneveld voor kinderen Klant-van-de-maand bij 'Het Blauwe Druifje' v O Nieuws van de bibliotheek PAGINAjd |\^/öËNSDAG 24 JULI 1996 SOESTER COURANT >ene zone R. WESTRA shof! 16, Soest >02 97 83 De Wegwijzer en De Werveling zien vakleerkracht vertrekken j NVM waarschuwt voor te zware hypotheeklasten Klachten bezorging Soester Courant VOOR ELKAAR Giro 6868 Van 3 tot en met 25 augustus Stockexpositie in Galerij Wind van vier kunstenaars HEI GAAT JE AAN JE HART Met portret- en modeltekenen, schilderen en dans Werkt u mee aan een betere toekomst? OA stichting openbare bibliotheek Aanwinstenlijst afdeling volwassenen f;l<N Scotch Wte VOOR EEN jaar. Een jubileum dat we nt die 25 jaar vertegen- an onze relaties, een schat i adviezen over alle aspec- ;n vooral veel leuke en met onze relaties vieren, een van onze makelaars- op, aankoop, taxatie, ve 'Peters Last Minute i kristallen Eekhoorn. in Villeroy Bocb. n ons best om de aller- 1e 25 jaar. Soest. 135 - 602 11 54. Dorresteinweg 60 Soest Telefoon 601 32 88 koopt lompen, ijzer, PAPIER en METALEN Zaterdag na 12.00 uur GESLOTEN. i elkaar overvloeien, daar ligt het >ort jol de beste wijnbouwgebieden een Kaapse primeur-wijn van hel lapse zomer, zo rond februari. en een mooie, dieppaarse kleur, jn is een fraaie, droge wijn van de lotte is een wijn voor fijnproevers: 'ar 'wh overwegend droge smaak. >n s Famous Grouse Whisky 0.7 liter 95 J-Wijnhandel 35-6012490 li ZUIöl van Buuren lid. Tel. 03S - 601 31 09 Tel. 035 - 602 59 42 /larianne Westenberg-van Doorn Iheeft genoten op De Wegwijzer en fop de De Werveling, maar om tot de T-leeftijd als vakleerkracht aan Ede slag te blijven gaan, dat zag ze I niet zitten. Achttien jaren deelde ze [haar spontaniteit met collega's en [leerlingen, nu gaat ze haar tijd an- I ders indelen. I Ze zal haar man vergezellen op diens I zakenreizen en blijft verder haar hobby's I beoefenen. Maar lesgeven op school zal de 49-jarige vakleerkracht textiele werk- vorming en handenarbeid niet meer ge- ven. "Het is toch mooi dat je voor je I vijftigste met pensioen kan gaanr" rea geerde ze donderdagmiddag. Als parttimer was ze vanaf 1979 ver bonden aan De Wegwijzer aan de Willaertstraat. Als ouder hielp ze toen ook al mee op de^Savornin Lohman- school, waar ze zes jaar later óok als vakleerkracht werd aangesteld. Ook na de fusie met de Minister de Visserschool bleef ze werkzaam op De Werveling. Beide scholen namen donderdag af scheid van haar. Zo hadden de leerlingen van De Weg wijzer twee liederen voor haar ingestu deerd, die in de Binnentuin ten gehore werden gebracht. Directeur Smienk prees haar om de prettige wijze waarop ze ai tijd heeft gewerkt. "Kinderen die van school zijn, praten nog steeds over de leuke dingen die ze met jou hebben gemaakt. Het is jammer datje weggaat." Van elke groep boden twee kinderen juf Marianne werkstukken aan, die de scholieren onder haar leiding hadden gemaakt. Verder kreeg ze van elke leer ling een bloem aangereikt. Het schoolteam van De Werveling nam haar in de avonduren mee voor een boottocht over onder meer het Eemmeer. Aan boord werd gezamenlijk gedineerd. Marianne Westenberg blijft creatief be zig, want ze zal als vrijwilligster les blij ven geven in edelsmeden. Met bloem schikken, tuinieren, kleding naaien en eigenlijk alles wat met handvaardigheid heeft te maken, kan het er nog best van komen dat ze tijd tekort komt. De vraag naar bestaande koop woningen is in het eerste halfjaar van 1996 buitengewoon groot ge weest. Doordat het aanbod daar niet op aansloot, zijn de prijzen op landelijk niveau gdmiddeld met 10 procent gestegen. De stabiele en lage rente in combinatie met het toegenomen consumenten vertrouwen vormen nog steeds de aan leiding tot de grote vraag naar koop woningen. Werd in Nederland in de eer ste helft 1995 gemiddeld 233.800 gul den betaald voor een woning, in de zelfde periode van 1996 steeg dit naar 257.700 gulden. Dit blijkt uit de half jaarcijfers van de Nederlandse Vereni ging van Makelaars. In deze regio is dit 265.000 gulden. De woonconsument stelt hogere eisen aan zijn woning, zijn woonomgeving en comfort. Daarnaast is de woon consument bereid daarvoor te betalen. Dit is af te leiden uit de verhuisbewe- gingen in de verschillende markt segmenten, gerelateerd aan de prijs ontwikkeling per segment. Voor de star ters op de woningmarkt is de eengezins woning onbereikbaar geworden, van wege de voortdurende prijsstijging van de afgelopen jaren. Hierdoor zijn de meergezinswoningen gewild. Dit seg ment ken dan ook de grootste'prijsstij ging. Leencapaciteit Toch komt de gewenste woonkwaliteit binnen het bereik van velen, vanwege de grotere leencapaciteit. "Bovendien is er op dit moment sprake van een aanzien lijke verruiming van de voorwaarden bij sommige financiers. Daar schuilt een gevaar in. Er ligt een belangrijke taak voor makelaars om kopers te behoeden voor onverstandige financiële beslissin gen," meent NVM-voorzitter mr. O.J. Smit. Momenteel is het nog niet in alle woningmarktgebieden makkelijk om wensen te vertalen. In het nieuwbouw- aanbod is namelijk door de lange en koude winter een flinke achterstand opgelopen. Vooral het aantal begonnen en gereedgekomen woningen is fors ge daald. Dit beïnvloedt het aantal keuze mogelijkheden op dit moment. Daar mee is een belemmering ontstaan in de door huishoudens gewenste doorstro mingen. De toegenomen leencapaciteit en de gunstige economische omstandig heden bieden een goed perspectief voor de woningmarkt. Aan de andere kant komen de plafonds van de bestedingen in zicht. Wanneer er sprake blijft van een stabiele lage rente en het nieuwbouwaanbod op gang komt, ver wacht de NVM-voorzitter dat de prijs stijging iets zal temperen. "Het ziet er naar uit dat de prop op korte termijn uit de nieuwbouwmarkt wordt gehaald. Dit impliceert een eerste stap op weg naar een meer evenwichtige marktsituatie. Voor geheel 1996 zal de prijsstijging weliswaar opnieuw ruim boven het inflatieniveau uitkomen maar aanzienlijk lager dan nu. Een prijsstij ging van 5 a 6 procent voor het hele jaar 1996 is niet onwaarschijnlijk," voorspelt Smit. Huurwoningen In de huursectpr van institutionele be leggers blijft het aantal mutaties toene men. De belangstelling voor de wat duurdere huurwoning (boven de vrije sectorgrens van 950 gulden is door de huidige marktcondities gedaald en de koopsector heeft daarvan behoorlijk kunnen profiteren. Als reactie daarop is de leegstand bij deze duurdere huur woning in de afgelopen jaren toegeno men. Dit concludeert de Nederlandse Vereniging van Makelaars op basis van de gegevens van NVM-vastgoed- managers. Tot dusver was een behoorlijke leeg stand van de rond 2 procent van de beheerportefeuille gebruikelijk in gebie den als Limburg, Zeeland, Groningen en Friesland. Momenteel wordt die leegstand echter ook bereikt in de ver schillende woningmarktgebieden van de Randstad. Beleggers zijn dan ook zeer terughou dend met huurverhogingen en gaan al geruime tijd niet meer over tot de maxi male huurverhoging. De huurwoning als produkt moet beter bij de markt ge bracht worden. Dat betekent een lagere huurstijging dan maximaal mogelijk of een bevriezing van de huur. Incidenteel is zelfs sprake van een huurverlaging. Gemiddeld zijn de huurprijzen bij de grote beleggers per 1 juli met 3,75 pro cent gestegen. Grote beleggers gaan daarnaast in toenemende mate over tot een produktaanpassing. Zo komen er bijvoorbeeld kleinere units op de huur markt, die beter zijn afgewerkt. Het massaal verkopen van huur woningen binnen de vastgoedporte feuille van beleggers gebeurt nog steeds uiterst selectief en in geringe mate. Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de na middag bezorgd. Eerst was er nog de Eucharistieviering in de Mariakerk, later de receptie in het gebou w van de Daltonschool De Driesprong en toen was het over. Aan de eenen veertigjarige carrière van Henk Krops als onderwijzer is een einde gekomen. De laatste dertig jaar van zijn loopbaan was hij directeur van de St. Theresiaschool die een aantal jaren geleden fuseerde met de Mariaschool en van naam veranderde in de KBS Soestdijk. In 1993 werd dat de Daltonschool De Driesprong. De 64-jarige Hilversummer heeft op school veel vrienden ge maakt, zo bleek tijdens de drukbezochte afscheidsreceptie. Het Rode Kruis, dat bent u. Het Rode Kruis, dat zijn de vrijwilligers en hulpverleners. Maar ook u bent het Rode Kruis. Uw steun is onmisbaar. Omdat de vrijwilligers alleen hun werk kunnen doen, als ze daarvoor de middelen hebben. Stort daarom uw bijdrage op giro 6868. In en rond Kasteel Groeneveld wor den van 3 tot en met 25 augustus speciale activiteiten voor kinderen gehouden. Ze vinden elke dag plaats, met uitzondering van maan dag- 'Nachtwereld' is een spannende tentoon stelling voor kinderen van vier tot en met zeven jaar, die bestaat uit een grote molshoop. De kinderen kunnen hier doorheen kruipen en van alles meema ken. De tentoonstelling is dagelijks ge opend van 14.00 tot 16.00 uur. De toe gang kost drie gulden. Ook voor kinderen van vier tot en met zeven jaar is het speciale programma 'Nachtwereld speciaal' dat tussen 12.00 en 13.30 uur wordt afgedraaid. De kin deren kunnen onder meer luisteren naar nachtgeluiden en zich als mol laten schminken. Reserveren is noodzakelijk. De toegang kost vijf gulden. Elke middag om half drie wordt een verhaal verteld in Kasteel Groeneveld. Deze activiteit voor kinderen van vier tot en met elf jaar duurt een half uur en kan worden bijgewoond op vertoon van een toegangsbewijs van Groeneveld. De verteller komt iedere week met een an der verhaal op de proppen. Met een geldig entreebewijs van Groeneveld kunnen kinderen (4-11 jaar) ook een bezoek brengen aan het beeldenpark. Bij elk beeld kunnen ze een leuke opdracht doen. Deze activiteit is telkens van 15.30 tot 16.30 uur. Houders van een Groeneveld-pas heb ben gratis toegang tot de activiteiten. Om hen in de gelegenheid te stellen ook kosteloos aan het vakantieprogramma deel te nemen, is de geldigheidsduur van de pas verlengd tot 1 september 1996. De openingstijden van Kasteel groene veld zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur; zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur; op maandag is het Kasteel gesloten. Voor reserveringen en informatie, tel. 5420446. advertentie De familie Reekers van de Birkstraat is afgelopen zaterdag bij bloembin- derij "Het Blauwe Druifje" samen uitgeroepen tot kiant(en)-van-de- maand. Ze ontvingen de gebruike lijke tegoedbon uit handen van Jacqueline van Knobelsdorff en Sandra Los. Iedere klant maakt - ongeacht het bedrag dat hij/zij besteedt - kans om bij het Blauwe Druifje klant-van- de-maand te worden. Uit de inge vulde formulieren trekken Sandra Los en Jacqueline van Knobelsdorff elke laatste zaterdag de winnaar. Die wordt beloond met een tegoedbon ter waarde van 50 gulden. Het Blauwe Druifje is wegens va kantie gesloten van 22 juli tot en met 4 augustus. Tijdens de zomermaanden toont Galerie Wind werk van binnen- en buitenlandse kunstenaars. De gale rie is te vinden aan de Steen- hoffstraat, naast het oude gemeen tehuis. Naast werk van de vaste kunstenaars van Galerie Wind wordt veel aandacht besteed aan de nieuwkomers. Zo zijn in de expositie schilderijen opgenomen van de Columbiaanse kunstenaar Manuel Guerrero Mora. Hij heeft op subtiele wijze impressies uit het Andesgeb'ergte vastgelegd. Spaanse schilders brengen Spanje dichterbij en van de Nederlander Henk Postma zijn kleurrijke schilderijen te zien. Het he dendaagse beeldhouwwerk van Patrick Crombé uit België completeert de stock expositie. De galerie is in juli en augustus elke week van donderdag tot en met zater dag van 12.00 tot 17.00 uur geopend. GEEF 'S VOOR DIABETES Diabetes (suikerziekte) heeft veel ingrijpende gevolgen, bijvoorbeeld complicaties aan hart en bloedvaten. Neem nou meneer Gouverneur. Een sportieve vent, werkt hard, doet aan fitness en fietst veel. Kreeg narigheid met het hart. Dan blijkt dat hij ouderdoms- diabetes heeft. Als diabetes ook aan het hart gaat, steunt u het wetenschappelijk onderzoek. Giro 5766 Bank 70.70.70.805 Diabetes Fonds Nederland, Amersfoort Voor liefhebbers van portret- en modeltekenen en schilderen houdt cultureel centrum C-Drie op 22 en 23 augustus een bijzondere zomer workshop met de Senegalese dan ser Thomas Diabang en de kunste naar-docent Jan de Grauw. De workshop is op beide dagen van 10.00 tot 16.00 uur en is met name ge schikt voor deelnemers die al wat erva ring hebben opgedaan met het werken naar model. Er is plaats voor maximaal 16 deelnemers. De opdrachten zijn col lectief, maar de begeleiding van de deel nemers is individueel. Deelnemers kun nen met hun favoriete materiaal, op ei gen tempo en niveau werken en daarin begeleid worden. De ochtend staat in het teken van dans, beweging, schetsen en studies. In de middag is er een langere stand van het model voor deelnemers die uitvoeriger op een tekening of schilderij in willen gaan. Tot slot van elke dag is er een na- besp' ving van de gemaakte werkstuk ke .net individuele adviezen. Thomas Diabang kwam vorige zomer voor het eerst naar Europa voor een aantal optredens. Hij is 29 jaar en werd geboren in Albene in Zuid-Senegal. Hij is professioneel danser en dansleraar in de traditionele -Afrikaanse dans. Zijn opleiding hiervoor volgde hij in Mali. In deze workshop laat hij wat van zijn danskunst zien en staat hij model, zowel naakt als in karakteristieke Afrikaanse gewaden. Thomas Diabang is een inspi rerend zwart model met een prachtige uitstraling. Jan de Grauw is 57 jaar. Hij studeerde in 1961 af aan de Academie van Beel- dende kunsten te Rotterdam. Daarna studeerde hij kunst-pedagogiek. Hij is gespecialiseerd in portret- en model tekenen en schilderen en was de presen tator en adviseur van de Teleac tv- en radiocursus Portret Schilderen. Hij gaf workshops in vele landen, schrijft voor het tijdschrift "Palet" en is jurylid van de landelijke Talens Prijs. Vorig jaar is zijn samenwerking met Thomas Dia bang ontstaan. 'Aanmelden voor 15 augustus a.s. bij cultureel centrum C-Drie, Willaertstraat 49, tel. 602 21 88. Prijs: f 175,- per per soon (2-daagse workshop; lunch inbe grepen). Materialen: deelnemers nemen zelf hun favoriete materialen mee; ta fels, ezels en krukjes zijn aanwezig en schets-, teken- en aquarelpapier is te koop. - i/M't MC \JIUH-W I liniuy C1 IIW//IUJ 1/(U L/UIWC iUMIVI irui Miljoenen kinderen in onze wereld krijgen geen onderwijs, waardoor zij weinig toekomst hebben. Het UNESCO Centrum Nederland steunt jaarlijks vele onderwijsprojecten in ontwikkelingslanden en vraagt hiervoor uw financiële hulp. In 1996 bestaat de UNESCO - de Organisatie van de Verenigde Naties voor Onderwijs en Opvoeding, Wetenschap, Cultuur en Communica tie - 50 jaar. "Help. Ook wij willen naar school!" UNESCO Centrum Nederland Oranje Nassaulaan 5. 1075 AH Amsterdam Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Detecti ves/thrillers: Easternian, Daniël. De nacht van de ondergang. Kellerman, Jonathan. Breekpunt. Lord, Gabrielle. Kinderspel. Marcinko, Richard. Commando groep Red Cell. Martini, Steve. Valse getuigenis. Matthews, Lew. Dood van een morsige man. Prowell, Sandra West. De moord op Monday Brown. Van Lustbader, Eric. De Tanjian. Zande, Theresia van de. Aardse ge tijden. Familieromans: Enright, Rosemary. Tuin der be lofte. Saint Aubin de Teran, Lisa. Hoe ders van het huis. Vreugdenhil, Mies. Eva vindt het geluk. Vroegop-Zandbergen, Lydia. Als liefde van twee kanten komt. Romantische verhalen: Boekhoven, Georgia. Waar liefde sluimert. Busbee, Sliirlee. Vlammen van hartstocht. v Science fïction: Friedman, C.S. In de schaduw van de zwarte zon. Silverberg, Robert. De burcht van heer Valentijn. Informatieve boeken: enge 856.6 Biar, Deidre. Anais Nin: biografie. 158.27 Blok, Patricia. Vitale yoga. 615.7 Dunn, Judy. Van één kind naar twee. 906.6 Lord, M.G. Voor altijd, je Bar- bie: de officieuze biografie van een echte pop. 907.3 Polak, Charlotte. De verbor gen verleiding: alles over ondergoed. 627.21 Regt, Bert de. Zo word je rijk. 415.4 Stine, Jean. Tussen je oren. 346.2 Vanderbruggen, Peter. Belas tingparadijzen. 418.2 Vreede, Micha de. Tijdgeest. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur.

Soester Courant | 1996 | | pagina 11