Oest Folklore speelt hoofdrol op Gildefeesten 4 Kruiswerk stelt wachtlijsten in II I jfcyan Kreukelen Vast-goed mi 1 ACTUEEL! ÏCTts O.f lllSiiimm Wel Russische dansen en Continentals bij Gabrio Uitslagen onderzoeken bij Molendael sneller bekend Els Westeneng verlaat op toppunt carrière Werveling PAGINA cfitew SoestJ WOENSDAG 24 JULI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 5 afgeloopen. "Voorverkoop Gildefeesten ovincie laat verkeerslichten in de nacht knipperen ^Vlieger gestolen Taptoe, Brabantse Gildedag, dansfestival, concerten en nog veel meer ÈmSËÊmipWÊÊm* Door korting van overheid op budget hulpverlenende Stichting Dieven aangehouden "Natuurlijk kun je achteraf je makelaar prijzen, maar..." PETERS Makelaardij De makelaar die perfect voor u werkt! Concert Ricciott gaat niet door Vanaf 1998 nieuw informatiesysteem Cflij MMiliiiiMi Filmclub mmmzmm BO 3765 EE Soest 301 4617/601 06 47 lieerde hier 't natuurlijke land wisselt telkenmale, t spel betreft is het "Zuid-Neda ie Tooneel" er volkomen in »t den toeschouwer en kunsi >er in alle opzichten te bevredi- herp kwamen de figuren naa Joseph (Han Surink) in zijr rige zachtheid, Ruben (Pier}, x) in zijn strijd tusschen plicht ei liefde, Levi (Bernard Droog) j, rheid. De andere spelenden slo- lassende wijze aan. iliek uitte haar dankbaarheid spelers aan het einde van des en groote ovatie te brengen. AAGD. verleden week in Amersfoort :n MULO-examens slaagden diploma A de dames A. Schip- N. van Ommen te Baarn de Schippers, J. van Oostrum en -erse, eveneens te Baarn en de v.d. Bremer en J. Witte te len leerlingen van de "Baarn- ondulo" die hiermede 7 van tndidaten 't diploma zag beha- liddelwijkstraat liep een kind aat wilde oversteken, tegen een wiel, waardoor dit voertuin Zoowel het kind alsdemoton Juonjdster liepen ontvellingen tóngen op. I. it heeft haar deel gehad van n, welke in den nacht van g op Donderdag boven ons gewoed. e schade werd aangericht aan S, vele en zelfs -zeer zware intworteld, electrische gelei- ■nield, waardoor verschillende rder licht kwamen enz. huur van den heer Butzelaar oote Meim werd het dak op en tegen de schuur van den ong gesmakt, waardoor de 1 totaal werd vernield, de kracht van den storm wel orden afgeleid uit het feit, dat houderslaan eenige boomen ten afgedraaid Stof Voorlichting AV Soest 50 93 460 eik ngediend bouwpla: 'ha'T'0 ei'"-kunnen dit mon 5 60M7Q9 m88r0en&miliel 1986 die in mei j.1. werden betaling niet langer uit te te met de aanslag is mee- den kosten van minimaal neten en Belastingen (tel. ■tie/inspraakbijeen- 'd. Dit verslag toezen- nceptbrief. De fam. rden conform concept brieven ter inzage leg- JvW. Ie B.V. toestemming n vergunning. en uitgaan, ober stellen op van verbeurde ng verlenen aan de de kap. ining verlenen ept-besluit. Zaterdag uitverkocht In verband met de toenemende be langstelling voor de activiteiten heeft het Groot Gaesbeeker Gilde dit jaar voor het eerst toegangskaarten in de voorverkoop gedaan. De entree bewijzen zijn op een aantal adressen in Soest verkrijgbaar. Hiermee voor komt het Gilde dat er wederom lange rijen met wachtende en geïrriteerde mensen bij de ingang van de feesttent staan. De feestavond op zaterdag 24 augus tus, met optredens van onder meer Albert West en Gert en Hermien, is reeds uitverkocht. Voor de overige activiteiten, waarbij entree wordt ge heven, zijn nog wel kaarten beschik baar. Mensen die een kaart bij de vw hebben gereserveerd, kunnen die nu ophalen. lesactiviteiten, waarvoor moet wor den betaald, worden in het artikel hfernaast uitgelicht. De voorverkoopadressen van het Groot Gaesbeeker Gilde zijn: WV Soest, :nhoffstraat 9a. iakorie Akkerman jienhoffstraat 62. akorie De Beer [boerijn 7. jvrielspecialist Jac. de Bruin ;Ilenkamp Pelsweg 1. Tabakspeciaalzaak Bon Laanstraat 46b. De verkeerslichten die onder het beheer van de provincie Utrecht vallen, zullen voortaan alleen tus sen 6.00 en 24.00 uur ter plekke de verkeersstromen regelen. In de nachtelijke uren knippert nog slechts het oranje licht. Bij twee van de vijf installaties op Soes- tèr grondgebied wordt echter een uit sondering gemaakt en zal de Verkeersregelinstallatie 24 uur per dag in werking zijn. Het betreft de verkeers lichten op de kruising van de Am- terdamsestraatweg en de Biltseweg (bij ialeis Soestdijk) en die van de ïersfoortsestraat en de Van Weerden Poelmanweg (Soeste rberg). De verkeerssituaties op deze twee kruisin gen is dusdanig, dat het veiliger wordt jeacht de verkeerslichten het etmaal >nd te laten werken. >aarentegen krijgen de installaties op le kruisingen Amersfoortsestraat/Veld- ïaarschalk Montgomeryweg, Richel- ieweg/Zeisterspoor en Biltseweg/Bec- "ceringhstraat een standaardinstelling, dagelijks van 6.00 tot 24.00 uur. De laatste kruising ligt overigens op grond gebied van de gemeente Baarn. Een jongetje uit Soest is zijn vlieger kwijtgeraakt aan een dief. Die nam het speeltuig donderdagavond mee vanaf de Eemweg. Daar was de jongen aan het vliegeren. Om een uur of negen ging hij even naar huis en liet hij zijn vlieger achter. Dit had hij beter niet kunnen doen. De popgroep Van Dik Hout: op dinsdag 20 augustus. i De Poolse dansgroep: op woensdag 21 augustus. Het feestprogramma van het Groot Gaesbeeker Gilde is dit jaar uitgebrei der dan gebruikelijk. Met onder meer de Taptoe en de Brabantse Gilde- dag hebben de organisatoren het evenement een extra folkloristische di mensie gegeven. Dit jaar beginnen de Gildefeesten op zaterdag 17 augus tus met de Taptoe en wordt het programma afgesloten op maandag 26 au gustus met de Tros Drive-In Show. Elf dagen lang zijn er dus activiteiten op en rond De Blaek, het terrein van het Gilde aan de Ferdinand Huycklaan. De Gildefeesten danken hun ontstaan aan het koningsschieten van de gilde- broeders, dat dit jaar op zondag 25 au gustus plaatsvindt. Bij deze oude tradi tie schieten de leden op een houten vo gel om uit te maken wie zich een jaar lang ko .mg mag noemen. Ongeveer twintig jaar geleden groeide het schieten uit tot een volksfeest met tal van activi teiten. Het feestterrein aan de Ferdinand Huycklaan is voor iedereen vrij toegan kelijk en terugkerende publiekstrekkers zijn de volksspelen, het volkspaarden- feest en de kinderspelen. Nieuw is de Brabantse Gildedag van de Kring Land van Cuijck op zondag 18 augustus, wanneer 35 gilden een op tocht houden en aan wedstrijden deel nemen. Uiteraard zal deze kleurrijke activiteit gepaard gaan met veel muziek. Op het programma staan ook de jaar lijkse fietstocht (19 augustus), wandel tocht (20 augustus) en Gildeloop (21 augustus). Hieraan kan worden meege daan tegen een geringe bijdrage. De gebruikelijke rituelen met de heersende koning (Ben Schimmel) en de toekom stige koning en de ouderenmiddag ontbreken evenmin. Voor een aantal onderdelen van de Gildefeesten in Soest moet entree wor den betaald. Het betreft de volgende activiteiten. Taptoe Zaterdag 17 augustus; Aanvang: 21.00 uur; Toegang: 2,50 gulden (of een zit plaats voor 10 gulden). Korpsen van bijzondere klasse komen naar Soest voor de Taptoe. Met namen als Pasveer en Advendo weet de kenner dat het gaat om korpsen die elk jaar op de Wereld Muziek Concoursen in Kerkrade met de prijzen aan de haal gaan. De Taptoe vindt plaats op een af geschermd terrein achter de feesttent. Op de zittribune is plaats voor vijfhon derd mensen. Ook zijn er staanplaatsen. Van Dik Hout Dinsdag 20 augustus; Aanvang: 21.45 uur; Toegang: 15 gulden voorverkoop), 17, 50 gulden (aan de kassa). Introductie behoeft de popgroep Van Dik Hout niet meer en de verwachting is dat het popconcert van de Neder landse formatie dan ook zal zijn uitver kocht. Voor de organisatie heeft het Groot Gaesbeeker Gilde samengewerkt met C-drie, de Rooms Katholieke Jon geren Soest en de Stichting Welzijns werk Soest. De feesttent gaat om 21.00 uur open en het concert duurt tot 23.30 uur. Tonny Wilson Woensdag 21 augustus; Aanvang 14.00 uur; Toegang: 1 gulden. Voor de kinderen heeft het groot ,7 Gaesbeeker Gilde de entertainer Tonny Wilson ingehuurd. Hij zal twee uur op het podium staan om te goochelen, te buikspreken en andere acts op te voe ren. De organisatie zorgt ervoor dat er versnaperingen voor de kinderen zijn. Dansfestival Woensdag 21 augustus; Aanvang: 20.15 uur; Toegang: 7,50 gulden. Zeven groepen doen mee aan het Inter nationaal Folkloristisch Dansfestival. Als organisator ontbreekt de Soester Boerendansgroep uiteraard niet in het programma. Verder zijn er groepen te zien uit West-Friesland, Groningen, Salland en Limburg, terwijl voor de bui tenlandse inbreng een Poolse en een Spaanse dansgroep naar Soest komen. Voor de muzikale omlijsting zorgt van zelfsprekend de Eemlander Blaaskapel. Behalve op de hiernaast vermelde voor verkoopadressen, zijn kaarten voor het dansfestival ook verkrijgbaar bij de Rabobank-kantoren in Soest. Promsconcert Donderdag 22 augustus; Aanvang: 20.25 uur; Toegang: 15 gulden. Met een knipoog naar de populaire Promsconcerten in Londen zal de Bussumse koorvereniging Pro Musica een afwisselend repertoire ten gehore brengen. De actieve inbreng van het publiek zal de sfeer ongetwijfeld verho gen. Het programma is afgeleid van het concert dat in de herfst in het overvolle theater 't Spant in Bussum is gegeven. Het Promsconcert duurt ruim tweeën half uur. Feestavond Zaterdag 24 augustus; UITVER KOCHT! Voor de feestavond in de Gildetent op zaterdag 24 augustus zijn geen kaarten meer verkrijgbaar. Alle toegangs bewijzen zijn in de voorverkoop van de hand gedaan, onder meer via de reserveringsbon die in de Soester Cou rant stond afgedrukt. De mensen die een kaart hebben gereserveerd, zijn er van verzekerd dat ze naar binnen kun nen. Onder de voorwaarde dat ze hun kaart(en) op tijd afhalen. Waar en wan neer dit kan, staat in de brief die ze een dezer dagen krijgen toegestuurd van het Groot Gaesbeeker Gilde. Tijdens de feestavond zijn er optredens van Nameless, Albert West en Gert en Hermien. Het Korps Pasveer: op zaterdag 17 au gustus. Voor het eerst in haar bestaan moet de Stichting Kruiswerk Noord Oost Utrecht overgaan tot het instellen van wachtlijsten voor de hulpverle ning. Dit is het gevolg van een kor ting die de overheid heeft doorge voerd op het budget van de stich ting. De instelling moet als gevolg hiervan tien volledige formatieplaatsen inleve ren. Kruiswerk kreeg in het eerste kwar taal van dit jaar aanvragen voor in to taal 25.000 uren zorgverlening, maar kan op basis van het huidige budget niet meer dan 23.250 uren zorgverlening bieden. Alles hebben we er aan gedaan om de situatie voor onze klanten te verbeteren, zegt de Stichting Kruiswerk. Maar sa menwerking met de Stichting Thuiszorg en overleg met de nieuwe zorgaanbieder NTN hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd. En dus rest er voor Kruis werk niets anders dan wachtlijsten in te stellen. Hiermee is op 15 juli j.1. begon nen. De wachtlijsten behelsen de zorg verlening die uitstelbaar is. Hulpverle ning die niet uitstelbaar is, wordt met een gegeven Ook aanvragen met een groot risico (bijvoorbeeld omdat het ziekteproces niet voorspelbaar is) wor den meteen uitgevoerd, omdat ze een hoge urgentie hebben. Afbreuk "Wij vinden het een vervelende gang van zaken, maar waar de middelen ont breken, kan men niet ongestraft door gaan met het verlenen van diensten. Dit zou leiden tot afbreuk van de organisa tie, omdat de kosten toch op de een of andere manier gefinancierd moeten worden," aldus een woordvoerder van de Stichting Kruiswerk Noord Oost Utrecht. In Enschede en Doetinchem leidde een dergelijke ontwikkeling tot het gedwongen ontslag van medewer kers en dat wil Kruiswerk voorkomen. De Stichting Kruiswerk is een organisa tie in de thuiszorg die verschillende diensten levert: Verpleging en verzor ging in de individuele gezondheidszorg aan mensen met een tijdelijke of lang durige ziekte, uitlenen van verpleeg hulp-middelen en hulpmiddelen ten be hoeve van dagelijkse levensverrichtin gen, dieetadvisering en voedingsvoor lichting, algemene voorlichting, onder zoek en advisering aan ouders met kin deren van nul tot vier jaar. De Stichting is gevestigd aan de Plotter- weg 6 in Amersfoort, tel. 06-8344. Twee zestienjarige Hilversummers zijn aangehouden op verdenking van dief stal. De ene werd in het weekeinde aan gehouden in de omgeving van de Oranje Parkflat aan de Vredehofstraat, waar hij geprobeerd had een auto te ste len. Op het politiebureau bekende hij de poging en vertelde hij dat hij door ie mand was geholpen. Zijn handlanger werd de volgende dag, op een gestolen fiets aangehouden. Succes kun je hebben, als je zorgt dat je 't krijgt. Achteraf, als je huis goed verkocht is, weet je dat je met de juiste makelaar in zee bent gegaan. Maar vooraf heb je die zekerheid niet. Ik heb de keuze voor een makelaar daarom niet te licht opgevat. De naam 'Peters' had ik wel eens opge vangen. Hun Woninggids kende ik en een vriend van mij had goede berichten. Toch besloot ik me bij meerdere make laars-kantoren te oriënteren. In het gesprek met Peters Makelaardij had ik het gevoel dat mijn belangen bij deze mensen in goede handen waren. Hun betrokkenheid, kennis van de regio en de heldere uiteenzetting over de filo sofie van het kantoor straalden profes sionaliteit uit. Daarin ben ik niet teleur gesteld. Alle afspraken kwamen ze punctueel na. En de zorgvuldigheid waarmee ze met mijn advertentiebudget omsprongen, stelde ik bijzonder op prijs. Ook de bereikbaarheid was uitstekend. En dat is essentieel in het verkooppro ces. Vooral in de laatste spannende dagen van de onderhandelingen moet de communicatie vlekkeloos verlopen. Aangezien Peters Makelaardij een mid delgroot familiekantoor is en iedereen goed op de hoogte, is er geen ruis en komen de allerlaatste berichten onmid dellijk door. Binnenkort heb ik weer een makelaarskantoor nodig. Dat wordt natuurlijk Peters Makelaardij! De heer M.v. Herwaarden uit Soesterberg. voor wonen in de groene zone Birkstraat 87, 3768 HD Soest, Tel.: 035 - 60 16 251 Het picknickconcert dat het Ricciotti ensemble op zondag 28 juli om 12.00 uur zou geven in het openluchttheater, gaat niet door. De groep heeft zich afgemeld bij Cabrio. In plaats daarvan treden zaterdaga vond The Continentals op. Het gospelkoor brengt het nieuwe pro gramma 'Faith in Motion'. Het con cert van The Continentals begint om 20.00 uur in het openluchttheater aan de Soesterbergse-straat. Toegangskaarten zijn aan de kassa verkrijgbaar en kosten 15 gulden; kinderen tot en met 12 jaar 7,50 gul den. Morgenavond is de folkloristische groep Viazanka uit Minsk te bewon deren. Om acht uur beginnen de pro fessionele muzikanten en dansers uit Wit-Rusland aan een voorstelling die twee keer driekwartier duurt. Te zien zijn traditioneel Slavische en popu laire dansen uit Wit-Rusland, de Oekraïne, Moldavië, Rusland en Georgië. Ook worden zigeuner dansen uitgevoerd. Een entreebewijs kost tien gulden. De directie van medisch centrum Molendael heeft een contract met SIAC, een systeemleverancier van software, ondertekend. Dit bete kent dat het ziekenhuis een nieuw en uiterst modern informatiesys teem gaat invoeren. "In de toekomst houdt dit voor de pa tiënten in dat de uitslagen van onder zoeken nog sneller beschikbaar zijn en dat de kwaliteit van de informatie nog hoger is," legt B. Verheij uit, hoofd fi nanciën en informatie. "Het is de be doeling dat het nieuwe systeem op 1 ja nuari 1998 is ingevoerd." Het huidige informatiesysteem van het ziekenhuis houdt na 1998 op te bestaan. Daarom is er voor een nieuw systeem gekozen. "De keuze is op SIAC geval len, omdat dit bedrijf het beste aan onze eisen tegemoet kan komen. Bovendien heeft SIAC al meer ervaring in zieken huizen. Siac levert een zeer modern sys teem, waarbij het veel beter mogelijk is bepaalde informatie aan elkaar te kop pelen. Hierdoor neemt de kwaliteit van de informatie toe en is er sprake van een minimum aan informatieverlies. Daar naast is door die goede koppeling de informatie sneller beschikbaar, zodat patiënten nog eerder op de hoogte zijn van bijvoorbeeld de uitslag van hun on derzoek," aldus Verheij. "Maar er is nog een voordeel voor de patiënten. Omdat wij met barcodes gaan werken, worden patiënten aan de afsprakenbalie sneller geholpen. Op ie der ponsplaatje komt een streepjescode, waardoor onze medewerkers sneller in formatie kunnen oproepen. En dat scheelt natuurlijk tijd." Behalve voor de patiënt biedt het nieuwe informatiesysteem ook de orga nisatie voordeel. Het geeft het manage ment van medisch centrum Molendael uitgebreidere bedrijfsinformatie over bijvoorbeeld het aantal patiënten uit een bepaalde woonplaats en patiënten informatie per specialisme. Hierop kan het organisatiebeleid dan beter afge stemd worden. Dit komt het ziekenhuis- 'beleid ten goede. Invoering Na de verhuizing op 9 oktober gaan medisch centrum Molendael beginnen met de invoering van het nieuwe sys teem. Dit heeft tijd nodig, omdat de in formatie van het oude systeem, zonder informatieverlies, overgezet moet wor den op het nieuwe systeem. De planning is dat vanaf 1 januari 1998 het nieuwe systeem van SIAC volop in gebruik is en dat de patiënten vanaf die tijd van de voordelen van snelle informatie en snelle afhandeling kunnen profiteren. plaats adres woning indeling Soest-Zuid GAUENKAMP PHISWEG nabij winkelcentrum gelegen helft van dubbele villa met corport (geschikt yaof 2 auto's), schuur en vrije tuin op 385 m2 vri|e grond, hol, toilet, kelder, ruime woonkamer, grote eelkeuken met inbouwopp. en openslaande deuren naor tuin verdieping overloop, 2 ruime slaapkamers, 2 badkamers met douche, ligbod, dubbele wastafel er 2e toilet zólder mei voste trap en 3e grote sioapkomer algemeen deze woning verkeert ir goede stoot van onderhoud en is geheel voorzien van dubbele beglazing, c.v., spouwmuurisóbtle en dokisolotie. HELFT VAN DUBBELE VILLA METCARPORT Gevraagde koopsom plaats Soest adres DEN BUEKl AAN woning op schitterende fokatie gelegen helft van dubbel woonhuis met garage en biologisch aangelegde moestuin op ca. 756 m2 grond indeling hal, toilet, kelderkast, Lvprmigé woonkomer en keuken verdieping 3 sloapkamers en moderne badkamer zolder met vaste trap en ruime slaapkorrer algemeen de woning verkeert in uitstekende stoot van onderhoud en Is voorzien von o.o. lokole gasverwarming en parketvloer HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom plaats Soest adres OSSENDAMWEG woning riant middenhererhürs met 6 ruime slaapkamers, onderbebouwde garage/ berging en schuierend aangelegde zonnige turn op ca 200 m7 grand, indeling hal, toilet, grote wconkomer met vloerverwarming en open hoard, open keuken met inbeuwap parotuur le verdieping 3 slaapkamers, bodkomer met ligbad en 2e toilet 2e verdieping 3 slaapkamers, doucheruimte en 3e toilet deze woning verkeert in uitstekende stoot van onderhoud en ligt zeer centraal ten aanzien van winkelcentrum en NS-Staijpn ™v" algemeen RIANT MIDDENHERENHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest j Hypotheken Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 j Onroerend-goed Assurantiën Fis Westeneng en haar man zijn bergbeklimmer. Vaak heeft ze over haar ervaringen als 'klimgeit' ver teld als ze op De Werveling voor de klas stond. Om te laten zien dat haar verhalen over deze bergsport op waarheid zijn berust, klom ze donderdagmorgen als een steenbok tegen de muur van De Werve ling op. Eenmaal boven op het gebouw van de basisschool aan de Oude Utrechtseweg zwaaide ze de leerlingen en haar collega's toe, alvorens ze in volle vaart aan het 'abseilen' begon. Met deze actie nam Els Westeneng 'op het toppunt van haar carrière' afscheid van De Werveling. Na twintig jaar het christelijk basisonderwijs in Soest-Zuid te hebben gediend, vertrekt ze naar de Postiljon in Soesterberg, waar een nieuwe uitdaging voor haar ligt. Hoe wel, de Postiljon heeft alleen laagbouw. Leerlingen en collega's van De Werve ling kijken toe hoe Els Westeneng het toppunt van haar carrière bereikt. Dillenburglaan 13, Soest (naast Randstad), tel: 035-6012340 DE GROOTSTE OP HET GEBIED VAN: COMPACT DISCS, CD-ROM, CD-I, KOOPVIDEO'S, HUURVIDEO VERHUUR SEGA NINTENDO SPELLEN EN SPELCOMPUTERS, VERHUUR CD-I. nu ook te huur: I PLAYSTATION spellen^njspelcomputerej

Soester Courant | 1996 | | pagina 5