werk. Een nieuw adres voor werk. "Cuuilüii" nnüijiyiüüuf selectie. ettfMtt!Darthuizen blijft toch langer open Fl. 49,95 eugd verblijdt oudjes met musical De laatste schoolbel: vakantie uitzend- Een nieuw adres voor Een nieuw adres voor detachering. Cursus voor dikke mensen voor gezondere leefstijl Nog plaats voor kinderen in kampweken De Vrije Teugel Een nieuw adres voor werving ars opgelet!!! B. JANSEN The flexible workforce Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS Speciale aanpak in ziekenhuis Eemland Van 5 tot 10 en 12 tot 17 augustus SOESTER COURANT VAHIAI PAGINA 7 Blaupunkt RTV-745 PDC/Showview en HiFi-Stereo Blamvpunkt RTV-355 PDC/Showview 3 koppen BBA verhuurt restaurant aan Bloeme om leegstand te voorkomen co Hoegee itvoering van Professor Waterinkschool in Molenschot Autoradio gestolen FIETSENHANDEL Af: 31% Soester Courant PIET VAN HEUGTEN Dronken man met Af: 28% auto over de kop linter Eemlanc U^Ü-LUiLSJi M'iMI fment Joeme larthuizen Dor partije ijk appartement in het 'gereserveerde parkeer den lift. Letterlijk bovenop 'stand van openbaar ver- egd met plavuizen, meu kende staat van onder- amer, balkonnetje, keu- astenwand, toilet en en- JAAR GAWWT1E Dik zijn wordt "gezellig" gevonden. Maar te dikke mensen hebben vaak geen gezellig leven. Een zonnebad wordt een kwestie van schaamte. Steeds weer opnieuw lijnen en te rugvallen. Elke dag op dieet. En mensen met overgewicht lopen een groot risico voor hun gezondheid. Het toenemend aantal mensen met overgewicht is een zorgwekkende ont wikkeling. Ook in de regio Eemland is een stijging van het aantal dikke men sen te zien. Reden voor Ziekenhuis Eemland om het overgewicht bij man nen en vrouwen op een bijzondere ma nier aan te pakken. In samenwerking met de Stichting Ge zond Gewicht Amersfoort wordt een vijftien weken durend basisprogramma geboden. De deelnemers staan gedu rende dit programma onder medische controle van een internist en worden intensief begeleid door een diëtist, een psycholoog en een fysiotherapeut. Het doel: komen tot een gezond gewicht. Het is inmiddels wetenschappelijk be wezen dat een gecombineerde aanpak van overgewicht de beste resultaten geeft op langere termijn. Een gezond gewicht is geen kwestie van een paar weken anders eten en bewe gen. Om een blijvend gezond gewicht te bereiken en te behouden, zal uiteinde lijk een definitieve verandering in de leefstijl moeten plaatsvinden. Dat is de garantie voor een blijvend gezond ge wicht. Juist het aanbieden van veelzij dige begeleiding geeft de deelnemers steeds weer nieuwe uitdagingen en gro tere kansen op een goed resultaat. De multidisciplinaire aanpak bestaan uit voedingsadviezen van de diëtist, bewegingstherapie in het water onder leiding van de fysiotherapeut en groeps gesprekken met een psycholoog. Daar naast worden de deelnemers eenmaal in de vier weken gecontroleerd door een internist. Ook staat een aantal educa tieve sessies op het vervolgprogramma, zoals kooklessen, kiezen van make-up en kleding, modeshows, stress- management, lezingen en excursies. De eerste cursus start in september met twee groepen van tien personen. Voor afgaand aan het programma worden de deelnemers medisch gekeurd en krijgen ze intake-gesprekken bij psycholoog en diëtist. Motivatie en gezondheid wegen zwaar. Voor meer informatie kan men bellen met de Stichting Gezond Ge wicht, tel. 033-463 80 14. Tot nu toe hebben ongeveer 55 kin deren zich laten inschrijven voor een van de twee zomerkampweken die De Vrije Teugel in augustus houdt. Er is nog plaats voor meer deelnemers. De eerste kampweek is van maandag 5 tot en met zaterdag 10 augustus. Dan zullen in elk geval veertig kinderen mee doen aan de activiteiten en overnachten op het terrein van het kinderparadijs aan het Vedelaarpad. Voor de tweede week (12-17 augustus) ligt het aantal aanmeldingen rond de twintig. Dankzij het grote aantal vrijwilligers kan De Vrije Teugel veel meer kinderen een leuke vakantieweek aanbieden. Aan ruimte voor de tenten is er evenmin ge brek. Beide kampweken beginnen op maan dag om 12.00 uur en worden de zater dag daarna om 11.00 uur afgesloten. Behalve kamperen worden er leuke en afwisselende activiteiten gehouden, zo als knutselen, dieren verzorgen en na tuurlijk een toneelstuk. Volgens de me dewerkers van De Vrije Teugel bieden de kampweken een uitstekende moge lijkheid om nieuwe vriendjes en vrien dinnetjes te maken. De kosten van deelname zijn afhanke lijk van het inkomen van de ouders/ver zorgers. Bij een minimum-inkomen wordt een bijdrage van 150 gulden ge vraagd, ouders met een modaal inko men moeten 190 gulden per kind beta len en wie een hoger salaris verdient, wordt geacht 250 gulden bij te dragen. De leiding van het kinderparadijs vraagt niet om een bewijs van het inkomen, omdat ze ervan uitgaat dat iedereen eer lijk naar draagkracht betaalt. De kinde ren mogen geen snoep en zakgeld mee nemen, want de kampleiding zorgt overal voor. Voor opgave en informatie kan men van dagelijks (behalve zondag) tussen 8.00 en 18.00 uur contact opnemen met De Vrije Teugel, tel. 6018136. Wie vergelijkt leest de Soester Courant TEGELTAPIJT V.A IS,- TOT 120,- PERM' ^^jWOENSDAG 24 JULI 1996 k gefeliciteerd orte van f* P.enM. S thieke vrouw, Ift. 40/50 p/w met onze moeder oei wil wandelen. Omg Vergoeding n.o.t.k. met Paulien Mouwen 57 voor een kennisma- Uit de auto van een vrouw uit Soest is een radio gestolen. De diefstal werd ge pleegd op het Pijperpad en bij de poli tie gebeld door de echtgenoot VOOR OPTIMAAL FIETSPLEZIERÜ Ook haalen brengservice Laanstraat 36 - Soest - tel. 6013429 Binnenkort kunt u ook in uw direc te omgeving terecht bij Vedior asb. Want op maandag 5 augustus 1996 openen wij in station Soestdijk aan de Spoorstraat 1 in Soest een nieuwe vestiging. Het nieuwe adres voor werkgevers, werknemers en mensen die op zoek zijn naar VGCliOI" werk in welke vorm dan ook. The flexible workforce' biedt namelijk niet alleen uitzendwerk. Ook voor detachering en werving selectie kunt u bij Vedior asb terecht. Kom gerust eens kennismaken met de medewerkers van Vedior asb en laat u uitgebreid informeren over de mogelijkheden. Een afspraak hoeft u niet te maken. ASB Met het eenvoudige showview programmeersysteem en PDC/VPS voor een vlekkeloze programmastart. Geruisloos super drive snelstart loopwerk SP/LP en index zoeksysteem. Met 99 voorkeuzezenders en timer voor 8 programma's in 1 maand. LCD afstandsbediening ook geschikt voor meerdere tv's. Zie Consumen'tentest Panasonic juni '96. Normaal f 1299,- 1 voor televisie, video, camcorders, hift-stereo, cd's voor persoonlijk advies en een stipte service voor betaalgemak bijv. Pincode binnen 8 dagen omruilgarantie voor installatie en instructie voor extra garantieverzekering tot 5 jaar ara- Goede gebruikte FIETSEk 'ies. Fietsshop Soesterberg, Ra(je L.F. makerstraat 17, tel 03<u 351564. door zingen. De laatste drie weken heb ben we de musical elke woensdag morgen op het podium gespeeld," aldus Ammy van Buiten die de conclusie trok dat er binnen de groep goede zangers waren. Verbouwing Na de zomervakantie staan er voor de Professor Waterinkschool veranderin gen op til. Aan het gebouw aan de Smitsweg worden drie lokalen bij gebouwd. In verband met de werkzaam heden zullen drie groepen tijdelijk in andere ruimten van het gebouw les krij gen. Een van de grote voordelen van de verbouwing is dat het bij- en hoofdge bouw aan elkaar worden verbonden door een extra klaslokaal. Wie vergelijkt leest de Soester Courant in Soest voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING Aanmelden: tel. 601 41 52 Voor duizenden kinderen uit Soest klonk vorige week voor de laatste keer de schoolbel. Tenminste, voor wat betreft dit schooljaar. De zo mervakantie is aangebroken. Reke nen en taal, projecten en repetities zijn de komende zes weken niet aan de orde van de dag. Het moet de basisscholieren daarom als muziek in de oren hebben geklonken toen de bel luidde. Velen hebben Soest inmiddels verlaten en vertoeven in bin nen- of buitenland, anderen wachten nog even voordat ze de koffers pakken. En sommigen blijven gewoon lekker thuis. Op maandag 2 september worden de kinderen weer op school verwacht voor de eerste lessen. De kleuters komen dan om de hoek kijken, terwijl de bekende gezichten van groep acht zullen worden gemist. Deze leerlingen nemen dan na tuurlijk plaats in de banken van de mid delbare scholen, waarvoor ze hebben gekozen. Van groep 8 nam iedere school op ge heel eigen wijze afscheid. Op De Weg wijzer hadden ze een ludieke manier gevonden om de oudste leerlingen uit te zwaaien. Zij werden gejonast en uit het schoolgebouw aan de Willaertstraat ge gooid. Voor de goede orde: ze maakten een zachte landing op de matten en kus sens die bij de voordeur op het school plein waren neergelegd. Zie Consumententest Panasonic juni '96. Eenvoudig te bedienen videorecorder dmv showview. PDC zorgt voor het exact op tijd starteit. Automatisch instellen van de-tijd (ook zom./win.). Geruisloos super drive snelstart loopwerk. Met 99 voorkeuzezenders en timer voor 8 programma's in 1 maand. LCD afstandsbediening ook geschikt voor meerdere tv's. Normaal f 899,- Steenhoffstraat 13a -15 - Soest - Tel: 6012132 3en Jen Den Wasiel Steitner, de qrootsi. im- TAPIJTZAAK van Soest, 2« 35- rollen in voorraad. Lanqt en- Brinkweg 38 t.o. Gasbedrijf tel 035-6019600. Hans van Keeken (links) wenst Erick Bloeme alvast succes met de bedrijfsvoe ring van restaurant Darthuizen. verloederen, dat past niet in deze buurt. Daarom verhuren we het nu aan de heer Bloeme." Voorlopig blijft Darthuizen dus het res taurant dat tot in de wijde omtrek van Soest een goede naam heeft. "Zelfs in Leersum heb ik reacties gekregen, toen bekend werd dat Darthuizen zou slui ten," zegt Bloeme. Vanaf 1 oktober zal er volgens hem al tijd iemand aanwezig zijn in het restau rant om gasten persoonlijk, dan wel te lefonisch op te vangen. De catering voor partijen, recepties en feesten wordt na die datum vanuit de keuken in het Leersumse Darthuizen verzorgd. Verder blijft de bedrijfsvoering, zoals ze was. Evenals het telefoonnummer: 6013807. Van Keeken weet nog niet wat hij na 1 oktober gaat doen. "Maar de mensen mogen me altijd bellen als ze iets voor me hebben." Een musical over een bejaardente huis in een bejaardentehuis. Een betere locatie had de Professor J. Waterinkschool niet kunnen uitkie zen. Speciaal voor de bewoners van Molenschot gaf groep acht van de basisschool een extra uitvoering. 'Net op tijd' is de naam van de musical die de leerlingen hadden ingestudeerd, omdat ze vorige week het hoofdstuk 'basisonderwijs' afsloten in hun levens boek. Na de 'generale' op maandag morgen voor de overige kinderen van de christelijke school werd de musical in de avonduren opgevoerd voor de ouders die naar de afscheidsavond waren geko men. Voordat de leerlingen van groep 8 naar een middelbare school gaan, kre gen ze een bijbel, zongen de leerkrach ten een lied over ze en werd er een praatje afgestoken over de afgelopen DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPIJT. acht jaar. Een dag later kregen de bewo ners van Molenschot de musical te zien. Het verhaal gaat over een bejaardente huis dat ontzettend saai is, omdat er geen geld meer is voor een opknap beurt. In het tehuis staat een waarde volle klok, maar de twee directeuren zijn daar zo aan gehecht, dat ze het uurwerk niet willen verkopen. Totdat ze een do cument in de klok vinden, waarop hun wijlen grootvader heeft geschreven dat ze de klok mogen verkopen als de nood aan de man is. Met de opbrengst van de verkoop huren ze schilders in die het bejaardencentrum omtoveren tot een gezellig onderkomen. Op prijs gesteld De extra uitvoering werd door de lei ding en de bewoners van Molenschot bijzonder op prijs gesteld, vertelde Ammy van Buiten, de leerkracht die de musical met de kinderen instudeerde. In Molenschot moesten ze de laatste tijd toch al alle zeilen bijzetten om nieuwe activiteiten te bedenken voor de oude ren die door het slechte weer van de laatste tijd meestal binnen bleven, maar dinsdag gedurende anderhalf uur wer den onderhouden door jeugdige acteurs. Zij hadden zeven weken geoefend en gerepeteerd. "Soms verschillende keren per dag, want de liedjes kun je tussen- Jonge bezoekers in het bejaarden centrum. Foto: Aldo Allessie Op de Birkstraat is een achttienjarige Soester met een auto in de slip geraakt, tegen een boom gebotst en over de kop gevlogen. Dit gebeurde, nadat hij zondagmorgen om tien voor vijf moest remmen voor een auto voor hem. De man verliet de wagen, deed het por tier op slot en liep vervolgens naar huis. Daar werd hij later aangehouden door de politie. Hij bleek teveel gedronken te hebben. Zijn rijbewijs werd evenwel niet ingetrokken. Omdat hij er geen heeft. JONGE GEBRUIKTE FORENS n 80 - 82 (hoek Dalweg) 335 - 601 26 43 nesserweg 16 - 22 035 - 541 55 55 )KQPE snelservice fie g 22, Baarn 35) 541 55 55 en reparaties e merken v|D VOORDEEL gebouw verkocht aan BBA (Van Buuren, Bodewes, Van Asch) dat op het perceel woningen wil bouwen. De locatie aan de Prins Hendriklaan is evenwel niet op de volkshuisvestingsJijst van de gemeente geplaatst. Hetgeen erop neerkomt dat er in elk geval vóór 1 januari 1998 geen woningbouw mag worden gepleegd. Zodra het gemeente bestuur bereid is de bestemming van het perceel te wijzigen en een vergunning voor woningbouw af te geven, en ook de provincie akkoord gaat, zal restau rant Darthuizen alsnog sluiten en moe ten plaatsmaken voor nieuwe huizen. Interesse Om te voorkomen dat het restaurant langer dan een jaar leeg staat, is de BBA in zee gegaan met Bloeme. "Ik had in teresse in do inventaris en toen hebben ze me gevraagd of ik de zaak nog een poos wilde runnen en daar had ik wel oren naar," aldus de horecaman. H.A. van Asch, één van de participanten in BBA, zegt blij te zijn met het besluit van Bloeme. "Je kunt dit pand niet laten 12 t op 7e verdieping met •°t en vrij balkon met ^9- Oppervlakte appar- :'usief balkon, raampartij, massief ei- spparatuur, 3 slaapka- oucheruimte, toilet en net vernieuwd. Rëstaurant Darthuizen zal niet, zo als oorspronkelijk de bedoeling was, op 1 oktober van dit jaar slui ten. De horecazaak aan de Prins Hendriklaan blijft in elk geval nog anderhalfjaar open, omdat Erick Bloeme de bedrijfsvoering van Hans van Keeken overneemt. Bloeme was van 1978 tot 1988 bedrijfs leider in het Soester restaurant en nam daarna Darthuizen in Leersum over van de vader van Van Keeken. Dit etablis- is nog steeds eigendom van en wordt ook door hem geëx- i Soest wil hij op dezelfde voet, verder als de mensen gewend zijn van Dit betekent dat de zalen in alleen kunnen worden benut partijen, recepties en party's. Eten carte of een tussenstop voor een koffie behoren niet tot de moge- 1 oktober vertrekt de vorige eige- Hans van Keeken. Hij heeft het Verkoop uitsluitend in Soester berg, Amersfoortsestraat 22, of bel voor kleurenfolder en/of vrijblijvend bezoek aan huis/ bedrijf: 0346-351838. Wij le veren en leggen door het hele land.

Soester Courant | 1996 | | pagina 7