)est! aHr brilcentrum nota lood- Een nieuw adres voor werk. SNS-filiaal Soest-Zuid gaat dicht i Eenrichtingsverkeer parkeerplaats Rowans varen per vlot door ons land Veel ontwikkelingen in Molendael Vedior IACTUEEL I wegens vakantie zijn wij gesloten van 5 t/m 21 augustus (2/xI gieters. "Een huis verkopen met de blik op oneindig" PETERS «ff uitzend krachten. Presentatie hulpmiddelen en lectuur voor slechtzienden The flexible workforce PAGINA4 WOENSDAG 31 JULI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 5 in Soest/J Bank sluit bijkantoor per 1 september a.s. Ook blauwe zone (één uur parkeren) in Soest-Zuid Jongens spelen met vuur: containerbrand Geld en sieraden uit woning weg Een goed startpunt leidt naar succes... Makelaardij l J De makelaar die perfect voor u werkt! Inbraak in bedrijf Een nieuw adres voor produktie- medewerkers. Uitzendbureau VediorASBin oud NS-station Een nieuw adres voor verpleeg kundigen. Een nieuw adres voor Seniorenbus: Elke werkdag uw eigen route Vaartuig gemaakt van drijverssteigermateriaal en hout Ziekenhuis sluit 1995 af met positief exploitatiesaldo Jongens wisselen gestolen kratten in supermarkt in Illegaal kamperen levert boete op Een nieuw adres voor Op dinsdag 6 augustus in bibliotheek ASB /VriiUKU>& 765 EE Soest 17/60106 47 Van Weedestraat 87, Soest af Voorlichting Soest 3460 ing in het kader van de :al aan de algemene voor- iffl 1 ingezien in het gemeente- EHEER ng als bedoeld in artikel er 20 december 1996. jezien in het gemeentehuis, 18.00 tot 20.00 uur 09.00 tot 12.00 uur 18.00 tot 19.30 uur 19.45 tot 21.00 uur 09.00 tot 12.00 uur uimtelijke Ordening be- 296, nr. RB 96-72, een Ir. Menkolaan (sectie A, n grijs is aangegeven. t het besluit voor een ie- >alie bouwzaken). verlening door n gevraagde vergun- ncept-brief. ■sidie verlenen van organisatiekosten onaal kinderfeest L996 Internationaal m ondertekenen. t de plaatsing van rdzitbanken in de iker, Kerkstraat 37 een gspremie van f 50,00 len tot verkoop van veis aan de Beuken- n F. de Zoete en mform concept- 17-10-1995 en nzage leggen. tot verkoop n voor het per- aan 9 aan )rm het concept- 3 april j.1. ter :e ophanging ver- Brink) en 'koppeling pparaat' (E. Kluvers) n belonen. 1 aan de St. litief vaststellen op i bedrag van r stellen. 5 aan het Turks Plat- itief vaststellen op bedrag van f 352,- 1. idie 1995 vaststellen ar stellen; organisatie ie brief berichten. nti Discriminatie 3rt definitief vast- het IVC over 1995 !en op f 125.476,-. Het filiaal van de SNS-bank in Soest-Zuid wordt gesloten. Direc teur A.L.M.N. Trippaers heeft be vestigd dat het kantoor op de hoek van de Soesterbergsestraat en dev Eikenlaan met ingang van 1 sep tember a.s. dicht gaat. Om het filiaal te beveiligen naar heden daagse maatstaven, zou de bank een forse investering moeten plegen. Daarom nam de SNS vier jaar geleden al een optie op een ruimte in de Plein- wand, de nieuwbouw die BMU in Soest-Zuid gaat plegen. Omdat dit complex, mede vanwege de bezwaren van buurtbewoners, nog steeds niet van de grond is, heeft de SNS-bank er van afgezien. Een verbouwing van het be staande filiaal wordt niet verstandig ge vonden. De kosten zouden in de tonnen lopen. Volgens Trippaers wordt het tegenwoor dig niet meer rendabel geacht om in een plaats als Soest meerdere kantoren te hebben. Steeds meer mensen maken in middels gebruik van de geldautomaten en met de introduktie van de 'chip-knip' zal het aantal handelingen aan de bank loketten straks alleen maar afnemen. Voor de werkgelegenheid van de drie medewerksters in het kantoor in Soest- Zuid heeft de sluiting geen gevolgen. Zij worden intern hergeplaatst. De cliënten van de SNS zijn overigens al schriftelijk ingelicht over de naderende sluiting. Het kantoor van de SNS-bank in Soest-Zuid (foto) gaat dicht, de hoofd vestiging aan de Van Weedestraat uiter aard niet. Foto: Goos van der Wilt De hoofdvestiging van de SNS-bank aan de Van Weedestraat blijft uiteraard bestaan. Daar is ook de geldautomaat van de bank te vinden. Op andere locaties in Soest zal de SNS geen extra automaten realiseren. Dit is niet nodig, zegt Trippaers, omdat houders van een pinpas ook bij de automaten van andere banken terecht kunnen en Soest inmid dels voldoende automaten telt. "Die af spraak hebben we onderling met de banken gemaakt," Om de doorstroming zo optimaal mogelijk te laten verlopen, wordt op het nieuwe parkeerterrein in Soest- Zuid eenrichtingsverkeer ingesteld. Deze verkeersmaatregel zal door het college worden vastgesteld. Vanaf de Soesterbergsestraat kan het parkeerterrein bij winkelcentrum Soest- Zuid daardoor worden bereikt via de ingang tussen de ABN/Amro en de Zuidpromenade. Auto's, die de parkeer voorziening verlaten, kunnen bij Brandsma weer de Soesterbergsestraat bereiken. Ook op het terrein zal met borden de rijrichting worden aangege ven. Op het parkeerterrein bij winkelcentrum Soest-Zuid zal verder een blauwe zone worden ingesteld. Dit betekent dat er niet langer dan een uur mag worden ge parkeerd en het gebruik van de parkeer- schijf verplicht is. De blauwe zone geldt van maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur en op vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur (koopavond). De ingang van de parkeerplaats in Soest-Zuid. Foto: Goos van der Wilt Ten behoeve van fietsers is een door steek gecreëerd. Het fietspad ligt tussen de Verlengde Kolonieweg en de achter zijde van C1000. Doordat twee jongens van elf jaar met vuur speelden, is woensdagmiddag op de Korte Hartweg een papiercontainer in brand gestoken. Het vuur werd ge blust door de brandweer, waarna de reinigingsdienst de container afvoerde. Op de Regentesselaan is dinsdagnacht ingebroken in een woning. De dader slaagde erin geld en sieraden te ontvreemden. Ook probeerde hij twee andere huizen binnen te dringen, maar dit mislukte. "We zagen er best tegenop. Huis verkopen, nog niet weten waar je terecht komt. Kinderen die op hetzelfde moment ook nog zelfstandig gaan wonen... Valt er wat te plannen of moet je de blik op oneindig zetten en er het beste van hopen? In zo'n situatie is een goede makelaar zijn gewicht in goud waard. Een gesprek met Peters Makelaardij lag, gezien een eerdere transactie, voor de hand. De manier waarop hij de zaken in de hand nam en zijn controle over het totaalgebeuren, gaven ons meteen vertrouwen in de afloop. Drs. M. Scheffer in Soest. N En steeds was er feedback. Direct vanaf de verkoopopdracht werden we dage lijks op de hoogte gehouden van de vorderingen. Je ziet dan ook hoe correct er wordt gereageerd op kleine probleempjes. Nu staat het bordje "VERKOCHT" in onze tuin. Wij weten waar ons nieuwe plekje is en onze kinderen ook. De kritische instelling die in ons werk nodig is, maakt ons wel eens veeleisend. Maar Peters Makelaardij verdient niets dan lof voor de voortreffelijke wijze waarop ze haar taak volbracht." voor wonen in de groene zone Birkstraat 87, 3768 HD Soest, Tel.: 035 - 60 16 251 In een-bedrijf aan de Kost verloren weg is vorige week ingebroken. Daarbij zijn geld en computerapparatuur verdwe nen. Aangifte is gedaan door een 29- jarige Amsterdammer. Op maandag 5 augustus opent Vedior ASB een vestiging in Soest. Het uitzendbureau neemt zijn intrek in het voormalige I^S-station Soest- dijk. Vanaf 5 augustus kunnen werk zoekenden zich laten inschrijven bij Vedior ASB 'The flexibel workforce'. Op dit moment beschikt het uitzend bureau al over 160 vestigingen in ons land. Vedior ASB is gespecialiseerd in het bemiddelen bij flexibele arbeid en biedt een breed dienstenpakket, waaronder uitzending, werving en selectie, detachering en replacement. De Seniorenbus voer! elke week een aantal ritten uit, op vaste dagen en tijden, naar de winkelcentra, de markt en naar MC Molendaal. Gebleken is, dat sommige passagiers in de veronderstelling zijn dat zij op die dagen alléén gebruik kunnen maken van de vaste ritten, en dan geen rijroute kunnen kiezen. De Seniorenbus beschikt echter over twee bussen. Op de dagen dat de vaste ritten worden gereden, wordt één bus voor de vaste ritten gereserveerd. De andere bus rijdt de "gewone" ritten, dus de ritten waarvoor mensen zelf de tijd en bestemming kiezen. Men kan dus ook op de dagen dat de vaste ritten worden gereden, de eigen rit reserveren. De Seniorenbus rijdt van maandag t/m vrijdag van 9.00-17.00uur. Tel (maan dag t/m vrijdag van 9.00-16.00 uur) 6019190. Het idee ontstond toen tijdens het jaarlijkse waterweekeinde in okto ber een set van drie drijvers werd aangeboden. Ze kochten een set, een extra drijver, steigermateriaal, haalden houten platen uit eigen voorraad tevoorschijn en bouwden een vlot. Met dit zelfgemaakte vaartuig gingen zes Rowans en begeleider Jeroen Jansen van de Hopman Masselman Groep (HMG) in het Friese Terhorne te water. Tien dagen later meerden ze aan bij 'Zwarte Willem' en werd het vlot gede monteerd en de materialen opgeslagen. Om in het najaar voor het komende waterweekeinde ongetwijfeld weer in elkaar te worden gezet. Aan de tocht werd deelgenomen door Erik Idenburg, Mark van Zijtveld, Klaas Kruiswijk, Mark van Maarsseveen, Koen Muurling en Renzo Hilhorst. On derweg van Terhorne naar Soest trok ken de Rowans veel bekijks. Vooral in de sluizen werd volop aandacht besteed aan het vlot van 28 vierkante meter dat werd voortgestuwd door een buiten boordmotor van 35 pk. Op het vlot was zelfs een heuse stuurmansbrug ge bouwd. Soms sliepen de scouts op hun vlot, soms overnachtten ze in meegeno men tenten. Elk jaar verzinnen de Rowans (16-18 jaar) iets nieuws om hun vakantie door te brengen. Enkele jaren geleden trok ken ze met een trekker door Nederland en om het jaar reizen ze in een buiten land rond. Volgens de zestienjarige Renzo Hilhorst, die dit jaar voor het eerst van de partij was, is er al voorzich tig over gesproken om volgend jaar per vrachtschip of tanker naar een ander land te varen om dat vervolgens te voet te verkennen. Of het plan wordt uitge voerd, is nog niet zeker. Foto: Goos van der Wilt De Rowans keerden vorige week dins dag terug in Soest. Ondanks de verbouwing van het ziekenhuis in Baarn en de nieuw bouw van het dagziekenhuis in Soest heeft Medisch Centrum Molendael in 1995 meer patiënten geholpen. In de polikliniek werd een toename van 5,9 procent gerea liseerd. Het aantal meerdaagse op names en dagverpleging steeg met 2,7 procent. Twee jongens uit Soest zijn donderdag 'indringend' toegesproken door de po litie en naar hun ouders gestuutd. De knapen, tien en elf jaar, hadden om half één twee kratten met lege flessen inge wisseld in een supermarkt op de Zuid- promenade. Een medewerker had ech ter in de gaten dat het tweetal de krat ten kort daarvoor aan de achterzijde van de zaak hadden gestolen en belde de politie. De politie heeft processen-verbaal uit geschreven voor een achttien- en negentienjarige Soester. De twee jonge mannen hadden op het Pijperpad hun tent opgezet en daarin overnacht. Om half zes 's morgens werden ze gewekt door de politie die hen bekeurde, om dat het verboden is om zonder vergun ning in het openbaar te kamperen. Vol gens de politie had het tweetal er een puinhoop van gemaakt, en moest het ook de directe omgeving van de tent opruimen. De voorbereidingen voor de nieuwe si tuatie vergen nog steeds veel tijd en werk. Zoals bekend wordt het zieken huis aan de Soesterbergsestraat komend najaar gesloten, wordt momenteel de laatste hand gelegd aan de uitbreiding van het ziekenhuis in Baarn en is vrij dag het nieuwe dagziekenhuis aan het Dalplein opgeleverd, dat in oktober wordt geopend. In verband met de uit breiding in Baarn is vorig jaar een aan tal afdelingen tijdelijk verhuisd naar het voormalige Zonnegloren aan de Soesterbergsestraat. Toch is er in de dagelijkse gang van za ken veel bereikt. Door de komst van nieuwe specialisten zijn nieuwe opera tie-technieken ingevoerd. Naast de kwa litatieve verbetering van de medische ingrepen, werd de gemiddelde verpleeg- duur verkort. Verder werd een zoge noemd patiëntentelefoniesysteem in ge bruik genomen. Elke patiënt kan voortaan desgewenst over een eigen te lefoon beschikken. Tevens is op veel af delingen voortvarend begonnen aan kwaliteitsprojecten, waarvan de patiën ten volgens het ziekenhuis de vruchten plukken. In oktober wordt in het Baarnse zieken huis een moderne Magnetische Reso nantie (MR) geïnstalleerd. Hiermee kunnen foto's van lichamen worden ge maakt, zonder dat de patiënt aan belas tende straling wordt blootgesteld. Exploitatie Het ziekenhuis zal de vinger aan de pols moeten"ieggen voor wat betreft de fi nanciële toekomst. Want de vooruitzich ten zijn somber nadat minister Borst budget- en tariefkortingen voor de zie kenhuizen en de specialisten heeft aan gekondigd., Niettemin is de directie erin geslaagd voor 1996 een sluitende begro ting op te stellen. Vorig jaar werd nog afgesloten met een positief exploitatie saldo van bijna 200.000 gulden, hetgeen de verwachtingen ruimschoots overtrof. Op dinsdag 6 augustus wordt in de openbare bibliotheek aan de Albert Cuyplaan een presentatie gegeven over hulpmiddelen en aangepaste lectuur voor slechtziende mensen. Vanaf heden kunt u ook in uw direc te omgeving terecht bij Vedior asb. Want wij hebben op, maandag 5 augustus 1996 in station Soestdijk aan de Spoorstraat 1 te Soest een nieuwe vestiging geopend. Hét nieuwe adres voor werkgevers, werknemers en mensen die op zoek zijn naar werk in welke vorm dan ook. 'The flexible workforce' biedt namelijk niet alleen uitzendwerk. Ook voor detachering en werving selectie kunt u bij Vedior asb terecht. Kom gerust eens kennis maken met de mede werkers van Vedior asb en laat u uitgebreid in formeren over de moge lijkheden. Een afspraak hoeft u niet te maken. Aan deze bijeenkomst wordt medewer king verleend door medewerkers van Bartiméus (Regionaal Centrum Mid den-Nederland) en de Nederlandse Luister- en Braillebibliotheek. De pre sentatie begint om 10.00 uur en duurt anderhalf uur. De toegang is gratis. In de bibliotheek is overigens tot 23 augustus een tentoonstelling te zien over de hulpmiddelen en aangepaste lectuur. Slechtziende ouderen, zieken of gehan dicapten hoeven dankzij deze attributen hun ontspanning en informatie voorziening niet te missen. Er zijn bij voorbeeld grote letterboeken en hulp middelen, zoals leesloupes. Daarnaast is het mogelijk om naar boeken en tijd schriften op cassette te luisteren. Alle informatie hierover is te vergaren op de tentoonstelling van de biblio theek. Dillenburglaan 12, Soest (naast Randstad). tel: 035-6012340 DE GROOTSTE OP HET GEBIED VAN: COMPACT DISCS, CD-ROM, CD-I, KOOPVIDEO'S, HUURVIDEO VERHUUR SEGA NINTENDO SPELLEN EN SPELCOMPUTERS, VERHUUR CD-I. CD van de week: 31/7 t/m 6/8 HAPPY HARDCORE deel 6

Soester Courant | 1996 | | pagina 5