IlJIJll SBIC-NU -jwnïïm welzijn r Cabrio-theater kan terugkijken op zeer geslaagd zomerseizoen 1996 nieuws i Dit we Geen Gildefeesten zonder medewerking van velen Birk* Nieuws van de bibliotheek EVON-bijeenkomst over strategisch management Rob de Nijs op 5 september terug bij de Vrije Teugel Laatste expositie Molendael Aquarellen Lea v.d. Eijnden in fysiocentrum Veenstreek WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1996 SOESTER COURANT Waardig slot met fraai koffieconcert Wie vergelijkt leest de Soester Courant ()A stichting openbare bibliotheek Kunstwerk van dé maand Baarnse 'Naalddag' krijgt vervolg 'Florafestijn' van start in Nijkerk Spannende uitstapjes met de VVV/ANWB l^^ORTOBÉNE^^-t NIEUW!!! Tel: 035 -602 10 44 Benefietconcert in 'herkansing' f t I jjem Van Oosten fotoservice WILLEN VAN OOSTEN VERRAST U KEER OP KEER... PAGINA 11 WqenSDAG - Extra progr Snorfietser gewond bij aanrijding Inbrekers actief in Kunstuitleen 4 I Met een buitengewoon fraai koffie concert heeft het Soester open luchttheater Cabrio afgelopen zon dagmiddag het zomerseizoen 1996 afgesloten. Volgens initiatiefneem ster Berna Kousemaker is het vrij wel in alle opzichten ook een zeer geslaagd seizoen geworden. Over het geheel van de maanden juni, juli en augustus genomen was er duide lijk sprake van een groter aantal toe schouwers. De muziek-uitvoeringen trokken in totaal aanzienlijk meer dan duizend "hoorders", maar ook de kind ervoorstellingen werden goed bezocht. Voor het (ene) toneelstuk was wat min der belangstelling en ook de koffie concerten trokken een duidelijk selectief publiek. Ook afgelopen zondagmiddag was dat zo, al zal dat ongetwijfeld alles te maken hebben gehad met de weersomstandig heden. Ongeveer veertig liefhebbers bevolkten de zitplaatsen in het bos- theater, waarop de regen om 12.00 uur nog met de spreekwoordelijke bakken uit de hemel neerstroomde. Toeval of ni^t: vlak voordat de solisten - de Soester sopraan Sonja van Lier en de bas Hans de Vries, die aan de piano werden begeleid door Jan Slothouwer - het podium betraden brak de zon door en werd het droog. Gedurende het hele optreden hadden ze de tent, die uit voorzorg op het podium was opgesteld, niet meer nodig. Vertrouwen Het publiek dat - zonder uitzondering gewapend met paraplu's - de regen tóch had getrotseerd en in vol vertrouwen naar de Soesterbergsestraat was geko men, werd daarvoor rijkelijk beloond. De vrij uitgebreide schriftelijke toelich ting die de bezoekers bij binnenkomst kregen aangereikt, zorgde ervoor dat het programma op de voet te volgen was. De solisten zorgden voor een uitstekend optreden en bleken zeer wel opgewas sen tegen de bijzondere eisen die een uitvoering in de open lucht toch altijd stelt. Sonja van Lier bleek ook in het Cabriotheater over een prachtige stem te beschikken en liet zich dan ook ken nen als een uitstekende vertolkster van liederen van o.a. Schubert en Mendelssohn, maar vooral in het Spaanse repertoire na de pauze. Ook de stem van Hans de Vries kwam in het theater goed tot zijn recht, met name in de buitengewoon prachtige Don Quichotte-liederen van Jaques Ibert. In de begeleiding toonde Jan Slothouwer zich daarnaast een begenadigd pianist. Hartverwarmend én innemend was ook het optreden van de solisten, waarvan Sonja van Lier samen met de Omroep koor-collega's Corrie Pronk, Wil Boekei én Berna Kousemaker zelf een (gelegenheids)dameskwartet vormde voor de vertolking van "Standchen" van Schubert, samen met de bas. Waardering Berna Kousemaker, de onvermoeibare "motor" van het Cabrio-theater, kon na afloop tevreden zijn. Het publiek was enthousiast en onthaalde de uitvoeren den op een warm applaus, daarmee wellicht ook de waardering voor Berna Kousemakers grote persoonlijke inspan ningen voor dit bijzondere stukje "cul tuur" in Soest onderstrepend. Na dit derde succesvolle seizoen staat het vast dat Cabrio in dat opzicht niet meer is weg te denken uit Soest. Berna Kousemaker is inmiddels al weer druk De solisten tijdens de uitvoering van Schuberts "Standchen De tent - tegen de regen opgezet - hoefde niet gebruikt te worden. bezig met de invulling van het zomersei zoen 1997, waarvoor ook van de zijde van de uitvoerenden al veel belangstel ling bestaat. "Ik heb het programma van volgend jaar al bijna rond, alleen moe ten we de data nog vaststellen," aldus de Soester zangeres. Draagvlak sterker Door de toegenomen belangstelling springt het bestuur er ook dit jaar finan cieel redelijk uit. Het aantal voorstellin gen dat door het tegenvallende weer of anderszins moest worden afgeblazen - een risico dat onvermijdelijk moet wor den ingecalculeerd bij zo'n "buiten-pro grammering" - was minimaal. Opval lend is dat er bij nagenoeg alle optre dens steeds weer nieuwe mensen kwa men kijken, waardoor het "draagvlak!1 duidelijk sterker is geworden. Het pro gramma kan overigens nog lang niet zonder de geldelijke steun van de spon sors, de gemeente en enkele fondsen. Terugkijkend op het geslaagde seizoen 1996 is Berna Kousemaker ook zeer te spreken over de artistieke inhoud. "Het ene optreden was uiteraard geslaagder dan het andere, maar over het geheel is het een heel goed seizoen geweest. We hebben echt top-mensen gehad. Daar door zal de belangstelling blijven groeien, en dat betekent uiteraard dat we op den duur ook steeds meer kun nen doen." Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Het kunstwerk van de maand is van Dirkje Kuik. Het is een pentekening van 50x60 cm en de titel is "Klein Arcadie". Dirkje Kuik werd in 1929 als Willem Diederich Kuik geboren in de binnenstad van Utrecht. Haar werktrant is allesbehalve acade misch. Dat bleek al vroeg toen zij voor haar opleiding naar de Rijks academie in Amsterdam ging en haar na een half jaar al te verstaan werd gegeven dat ze niet in het mi lieu paste: ze was te vrij! Het etsen leerde ze van haar plaatsgenoot Willem van Leusden die ze hielp aan de etspers. En ver der moest zij op eigen kracht en ei gen kompas varen. Dat is haar dan gelukt, zij het met veel tegenwind en met het gevoel dat er het een en ander aan haar ondergrond ont breekt, een lacune overigens, die niet groot lijkt en nog best op te vullen. In haar laatste werk treft men pen tekeningen, etsen en litho's van huizen, paleizen en poorten aan, sommigen in verval of in een verkrotte omgeving. Duidelijk ma nifesteert zich hier het stempel dat Italiaanse reizen op Dirkje Kuik hebben gedrukt. Heel bijzonder zijn haar gewassen pentekeningen van de restauratie van het paleis op de Dam temidden van de afbraakhuizen; een drieluik van de achterkant van het paleis in een regenachtige atmosfeer, vale plekken op de oude steen, het pa leis omkranst door een filigrain van steigers, dit alles tegen een bewolkte even opklarende lucht. Collectie De Kunstuitleen Soest heeft een prachtige collectie kunstwerk van Nederlandse hedendaagse kunste naars zoals Lucebert, Armando, Klaasje Vroom, Jos van Merendonk, Henk Visch en vele anderen in haar bezit. Het is beslist de moeite waard om eens een kijkje te komen nemen. Een jaar-abonnement kost f 125,00. Voor leden van de bibliotheek Soest geldt een korting van f 10,00. Er zijn cadeau-abonnementen te koop vanaf f 20,00 voor drie maanden, een origineel idee voor mensen die eens iets aparts cadeau willen geven! Het is eventueel ook mogelijk om per kwartaal te betalen. Zijn er pro blemen met het vervoer naar en van huis dan kan dat in overleg geregeld worden. Een aantal werken kan per twee geleend worden. Dit samen voegen kan soms heel spannende combinaties opleveren! De collectie omvat circa 600 kunstwerken. Kunstuitleen Soest, voor particulie ren én bedrijven! Kunstuitleen Soest is gevestigd inbibliotheek Overhees aan de Willaertstraat 49, telefoon 035- 6012468. De openingstijden zijn: maandag- en vrijdagavond van 18.30 tot 20.30 uur en woensdag en vrijdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. m Steenhoffstraat 9A, tel. 60120 75 Na het grote succes van de braderie op 19 juli organiseert de winkeliers vereniging Centrum Baarn op vrijdag 16 augustus een tweede braderie, ook nu weer in het teken van de Naalddagen - genoemd naar het monument tegenover paleis Soestdijk, aan de Torenlaan/ Stadhouderslaan. Volgens de winkeliersvereniging heeft ook het publiek van buiten Baarn ont dekt als een dorp waar het winkelen nog een ouderwetse en persoonlijke sfeer heeft. Er is ruim voldoende (gratis) parkeergelegenheid en een breed scala van winkels draagt zorgt voor een ruim aanbod. De verwachting is dat deze tweede Naalddag nog drukker zal worden dan de eerste, zeker als het weer gunstig is. De winkeliersvereniging overweegt er een jaarlijks terugkerend Baarns evene ment van te maken. In de komende we ken zijn er nog twee evenementen in Baarn: op vrijdag 6 september "Jazz in the Village" en op zaterdag 7 september "Clowntjesdag". Vorige week heeft de landelijke mani festatie Florafestijn haar deuren voor het publiek geopend. Vele duizenden mensen hebben reeds hun weg gevon den naar Landgoed Balkenschoten te Nijkerk, waar de standhouders alles in het werk hebben gesteld om het de be zoekers naar de zin te maken. Naast modeltuinen is ook een hele decoratielaan ingericht. Tal van voor aanstaande woondecorateurs uit het ge hele land tonen hier hun spullen. De woondecorateurs hebben tenten inge richt met producten die zowel het inte rieur als het exterieur prachtig verrijken. Deze variëren van bokalen met fruit tot vuurkorven en van tuinbanken tot de decoratieve vogelhuisjes. Bovendien worden er iedere dag om 14.00 en 19.30 uur verschillende paardendemonstraties gehouden. Zo treden op zaterdag 10 augustus a.s. om f 14.00 uur de Future Guys op. De rui ters zijn ware acrobaten te paard. Onder begeleiding van Western-muziek halen zij in volle galop de meest adembene mende stunts uit. Ook 's avonds is een bezoek aan Flora festijn de moeite waard. Door het sa menspel van verlichting, bomen en modeltuinen ontstaat een sprookjesach tig sfeer. Bezoekers kunnen tussendoor een bezoek brengen aan Nijkerk, waar gedurende Florafestijn allerlei activitei ten gepland zijn zoals een torenbeklim ming, stadswandelingen en 's avonds is er live-muziek. Bij de VW/ANWB Soest kan men te recht voor een reisverzekering, Interna tionale Reis- en Kredietbrief, kampeer- carnets, telefoonkaarten, Viacards, museumjaarkaarten, VW-geschenk- bonnen en natuurlijk allerlei soorten kaarten, boeken en gidsen. Wat nogal wat mensen nog steeds niet weten is dat er ook toegangsbewijzen voor pret parken en ander vertier verkrijgbaar zijn. Allereerst natuurlijk voor het gloed nieuwe Warner Bros Movie World Bottrop (Duitsland), een film- en entertainmentpark waar de magie van Hollywood werkelijkheid wordt. Men ziet o.m. stripfiguren tot leven komen, er is een tekenfilmbioscoop, men kan een Police Academy Stunt Show van dichtbij meemaken (waarbij o.a. auto's worden opgeblazen, door de lucht vlie gen, bestuurders door het oog van naald gaan), in een Batmanautomobiel een wilde achtervolging inzetten, in een superenge achtbaan de sterkte van de maag testen, er is de gezellige, drukke Mainstreet, waar je Batman himself kan tegenkomen en waar ineens Bonnie en Clyde over de straat kunnen rollen na een roofoverval.... Eén dag is eigenlijk te weinig. Geen nood, kan men natuur lijk nog eens gaan, of tot sluitingstijd (21.00 uur) blijven of plakt er een nachtje in één van de vele hotel accommodaties tegenaan. Zowel voor losse entreekaartjes (f 38,- voor volwas senen, 31,- voor kinderen (4 t/m 11 jaar) als voor hotelovernachtingen en combinaties (b.v. toegang of overnach ting plus bus/trein) kan men terecht bij de VW/ANWB in Soest. De folder met alle informatie en prijzen is gratis bij het kantoor af te halen. Met entree- kaarten kan men snel doorlopen; zon der entreekaarten zal men, zeker nu het extra druk is na de recente opening, lang moeten wachten in de "file" van wachtenden voor de toegang. In België ligt het familiepark Bobbej aanland (bij het plaatsje Lichtaart), niet zover van de Nederlandse grens. Voor dit park met zijn vele gezellige en spannende attrac ties kan men bij de VVV/ANWB Soest ook entreekaarten aanschaffen; een volwassenenkaart kost 31,50, een kinderkaart 18,-. Een pretpark van formaat in ons eigen land is natuurlijk Duinrell in Wassenaar, met als "uithangbord"/beeldmerk de beroemde groene kikker. Een (ont)spannend dagje uit in de nabije omgeving van Den Haag en Scheve- ningen, zodat er ook nog iets te combi neren valt! Toegangskaarten voor vol wassenen zijn verkrijgbaar a 22,- (kor ting: 3,-). Wie het ontspannende wil combineren met het educatieve gaat naar het Open luchtmuseum in Arnhem, met de Ne derlandse geschiedenis in een notendop. Bij de VW kan men in de voorverkoop entreekaarten aanschaffen: 16,- voor volwassenen, 14,50 voor senioren, 10,50 voor kinderen, 4 t/m 12 jaar. Waar het verleden wel erg dichtbij komt is het Archeon in Alphen aan den Rijn. Binnenkort, op vrijdagavond 23 augus tus, kan men een "ouderwets" Middel eeuwse Zomer-Avondfeest bijwonen. Op vertoon van de ANWB-pas kunnen leden een korting van liefst 7,- krijgen op de toegang tot dit spektakel: volwas senen betalen dus 17,50 i.p.v. 24,50, 65+/CJP/kinderen betalen 15,- i.p.v. 22,-. Kortom, voor de thuisblijvers in deze zomervakantie valt er nog genoeg te beleven! Kom gauw eens langs voor de entreekaarten. Het Eemlands Vrouwen Onderne mers Netwerk (EVON) organiseert op dinsdag 3 september om 20.00 uur een bijeenkomst in Sociëteit Amicitia, Prins Hendriklaan 15 te Amersfoort (bij het station). Op deze avond zal Ing. Ferdinand de Grijs informatie geven over effi ciency en kostenreductie/-beheer- sing binne het bedrijf. De Grijs toont aan dat ook in kleine ondernemingen, die meestal goed op de kleintjes Ietten, besparingen mogelijk zijn. De Grijs in eigenaar van Alexander Advies, een bedrijf dat adviseert op het gebied van Marketing Verkoop, Per soneel Organisatie, Efficiency kostenbeheersing/-besparing en Strate gisch Advies. De Grijs heeft een tethnische en bedrijfskundige opleldingsachtérgrond, aangevuld met trainingen op het gebied van communicatie en gedrag. Van huis uit opgegroeid in een ondernemers ge zin, werkzaam geweest in verschillende functies in het bedrijfsleven en nu actief als zelfstandig ondernemer, kent hij het ondernemen van binnenuit. Zijn inven tiviteit in het bedenken van oplossingen voor bedrijfskundige problemen, ver taalt hij dan ook naar zinvolle adviezen voor de praktijksituatie. Alle aspecten van het bedrijfsleven kunnen aan de orde zijn. Indien nodig, laat hij zich bij staan door specialisten en integreert de verschillende deeloplossingen tot een samenhangend advies. Aan de hand van enkele cases licht hij zijn aanpak toe. Na afloop is er ruimschoots gelegenheid met elkaar van gedachten te wisselen over de aangesneden onderwerpen. Het EVON heeft als doelstelling het steunen en stimuleren van haar leden in het uitoefenen van het ondernemer schap, het werken aan een positief ondernemersklimaat voor vrouwen en het bevorderen van informele contacten tussen vrouwelijke ondernemers. Vrou welijke zelfstandige ondernemers zijn van harte welkom. De toegangsprijs be draagt f 10,-. Belangstellende vrouwelijke onderne mers kunnen zich aanmelden bij me vrouw Marianne du Chattel, tel. 033- 4616798. Ook voor nadere informatie over het EVON kan men bij haar te recht. RESTAURANT - PIZZERIA 2 SEBASTIANO ROJCH f. 3 Groot terras achter (60 zitplaatsen) Wij bezorgen ook thuis met q thermocar (enige in de omgeving). Geopend v.a. 17.00 uur (woensdag gesloten) 0 Steenhoffstraat 57 - Soest ©@@©3©@©3©33©©©3©©© 4. Op donderdag 5 september zal Rob de Nijs bij het kinderparadijs de Vrije Teugel het benefietconcert ge ven dat in juni niet doorging. Hij was toen door ziekte plotseling ver hinderd en werd op het laatste mo ment vervangen door Mare Daniëls. Het werd al met al nog een fijne avond, maar voor de ware fans van Rob de Nijs zelf is er heel goed nieuws: de populaire zanger houdt zich aan zijn belofte en komt nu op donderdag 5 september de finitief naar Soest. Het belooft volgens de leiding van het kinderparadijs aan het Vedelaarpad een fantastische avond te worden. In het voorprogramma verzorgt Caren - een van de Maywood-zusjes die inmid dels een solocarrière begonnen is - een optreden. Ze heeft een heel eigen stijl en zingt o.a. liedjes van Belinda Meuldijk. Na de pauze volgt dan het benefiet-optreden van Rob de Nijs, die verschillende van zijn succesnummers zal zingen, afgewisseld met oud en nieuw repertoire. Alle mensen die nog een kaartje hebben voor het concert van 22 juni j.1. zijn (met dat kaartje) opnieuw hartelijk wel kom. Anderen kunnen kaarten a f 15,- reserveren, elke werkdag (08.00-18.00 uur) via tel. 6018136. De kaarten kos ten op de avond.van het concert f 20,- Voor kinderen tot en met 12 jaar geldt de helft van de entreeprijs. IfSïbSgïïS! S°es«-zSd|Tel.0|5-6013109 1 Van Weedestr.147 Soestdnk.Tel. 035 - 602 59 42 Bij ontwikkelen en afdrukken van uw kleuren- film door onze 1 UUR FOTOSERVICE Van 12 augustus tot en met 23 sep tember exposeren Kees de Kloet en Flora Blaak hun kunstwerken in Medisch Centrum Molendael Soest. Dit is de laatste expositie in het "óude Zonnegloren", want op 9 oktober gaat Medisch Centrum Molendael verhuizen naar het Dal plein in Soest en de Molenweg in Baarn. De huidige expositie bestaat uit beeldende kunst van klei en schilderijen waarvan de basis aqua rel is. Kees de Kloet gebruikt voor zijn beel den klei, omdat hij dit een krachtig mo numentaal expressiemiddel vindt. "Klei is het symbool voor de mens, maar ook voor zijn universum. Het bergt kosmos in zich als combinatie van de vier ele menten water, aarde, lucht en vuur", al dus de beeldende kunstenaar. In mijn kunstwerken spelen licht en schaduw en ruimtelijkheid en leegte een belangrijke rol. Dat zijn aspecten die ik onder meer ervaar in de Romaanse architectuur, die ik bewonderd heb tijdens mijn voettocht van Utrecht naar Santiago de Com- postela", legt de Kloet uit. Naast klei gebruikt de Kloet ook staal en koper. "Meestal werk ik in "paren", waardoor een spanning tussen de één en de ander ontstaat", vertelt de kunste naar. "Er is sprake van een dialoog, waarbij er steeds spanning is tussen het rationele en het emotionele. Daarnaast geven de leegtes van mijn beelden ruimte aan gevoelens van heimwee, ver wachting en verlangen van het verbor gene. Veel van mijn beeldend werk be vindt zich in privé-collecties en bij di verse publieke instellingen." Schilderijen Flora Blaak uit Hoogland heeft de schilderijenexpositie in Medisch Cen trum Molendael voor haar rekening ge nomen. "Mijn voorkeur gaat uit naar aquarel, omdat ik het gevecht van wa ter en kleur zo mooi vind. Maar terwijl ik aan het werk ben, krijg ik vaak be hoefte aan het gebruik van andere ma terialen, zoals krijt, inkt en papier. De resultaten zijn verrassend", zegt de kun stenares enthousiast. "Ook werk ik graag met de pen/rietpen en acryl en ik maak graag collages. Ik heb iedere week les van Hanna Vrolijk van der Vloed en ik vind het heerlijk om in een "andere wereld" te zijn. Een wereld van kleuren, lijnen en materialen", vult Blaak aan. Haar inspiratie doet zij op in haar werk, het lezen van kranten, tijdschriften en boeken, de natuur en het omgaan met mensen. "Al die indrukken bij elkaar en de dingen die mij bezighouden en op vallen, probeer ik op papier te zetten", sluit Flora Blaak haar verhaal af. De ex positie wordt verzorgd door Art Servi ces, de heer W. Bijl, in Roswinkel, tele- foonnummer(0591) 354174. De Gildefeesten St jaar een uitgebreid aangezien er op zom 35 Brabantse gilder len afreizen om da£ Gildedag op te luis heen is er nog een a viteiten dat het gramma aanvult, z< een popconcert me en een folkloristisi Alles vindt plaat! terrein de Blaak Huycklaan. De Gildefeesten zulle worden met een tap vond 17 augustus op Blaak. In samenwerl selijke muziekveren gilde is het organisi Gildefeesten Soest e sen van hoog interna' muzikale klasse te la Maar liefst vier acts s gramma, met in de i kende namen als Sh land uit Zwijndre Sneek, drumband Leveroy en het Leeuwarden. De w; dan direct dat het a veld niet zal liggen nog niet zijn zullen wen van de taptoe n ken. Tijdens de eei houden Wereld Mn Kerkrade hebben i categorie show al i haald. Het geheel vindt pl tent. Daar zal op e rein, voorzien van plaatsen, de taptoe ten. Tegen betaling reeds verzekerd zi plaats, voor zover v dig. Voor f 2,50 ku van dit spektakel, niet gewaarborgd, tot ongeveer 23.00 gevarieerde optre Kaarten zijn ver! staande voorverkc Een 16-jarige jongeman uit Soest is vo rige week gewond geraakt toen hij met zijn snorfiets op de Korte Melmweg werd aangereden. Toen hij de kruising met het Kerkpad overstak kreeg hij geen voorrang van een aütó, bestuurd door een 52-jarige Soesterse. De jongeman kreeg een hoofdwond en een hersen schudding. De politie werd vorige week gewaar schuwd in verband met onraad bij het filiaal van de bibliotheek aan de Willaertstraat, waarin de Kunstuitleen gevestigd is. Het inbraakalarm ging woensdagmorgen om 04.45 uur af. Er was een ruit te zijn ingegooid en de da ders hadden het nodige overhoop ge haald, maar er wordt niets vermist. Dit jaar zijn de jaarlijkse gilde feesten omvangrijker van opzet dan andere jaren, vanwege de Brabantse Gildedag en de daarmee samen hangende extra programma-onder delen. Zonder de steun van vele honderden vrijwilligers, de mede werking verlenende instanties, waaronder de verschillende ge meentelijke diensten, politie, EHBO e.a. en verenigingen en de vérdraagzaamheid van de buurtbe woners zou dit onmogelijk tot stand komen. Daarnaast zijn er vele bedrijven die op een of andere manier een bijdrage leve ren, zoals het ter beschikking stellen van materiaal en diensten, zoals Flame Control, Taxi Klomp, Slagerij van Asch. Maar de organisatie van de Gildefeesten Soest 1996 heeft ook van veel bedrijven een financiële ondersteuning ontvangen. De bijdrage van de volgende bedrijven mag daarbij niet onvermeld blijven. Hoofdsponsors ASBO BV Van Zwol Wijntjes Procar Verkoop Soester Courant/Drukkerij Smit Tuinadviescentrum Vaarderhoogt H. van Oest BV Brouwer Systeembouw BV SNS Bank Bouwbedrijf G.W. van der Grift BV Rabobank Soest-Baarn Loodgietersbedrijf G. v.d. Pol Slijterij Wijnhandel Toon van der Lin den Sponsors J.A. Smeeing Beheer P. Stalenhoef BV Autoschade Schoeman Makelaars De heer J.L. Zoetelief Café Restaurant Darthuizen Van Doorn Bosexploitatie-Boom verzorging Roest Soest BV Bodewes Bouw Soest BV Prefab Beton Soest BV Loodgietersbedrijf P.A. van den Dijssel Algemene Soester en Baarnse Uitvaartverzorging Verwoerd Hilhorst en Zn. BV Loodgieters- en verwarmingsbedrijf E.G. Kerkhof BV Handelsonderneming A.G. Hagen Gebr. v.d. Pouw Kraan BV H.G. van Dorresteijn Cultuurtechniek Cavo Latuco BA ING bank Van Dijk Hoogland BV Soester Onderlinge Brandverzekering U.A. Aannemingsbedrijf T.G.J. Hofstee BV Fa. H. Janmaat Maison Borgts Restaurant 't Hoogt Rinus van Loon Hengelsport COMAG BV G. van Buuren Verhuizingen Yves Rocher Nederland BV Hoveniersbedrijf Spijker BV Bouwbedrijf E.A. van den Hengel BV Schildersbedrijf Voortjes Practicum BV Van Hal Telecom Trigon Kantoorinstallatie BV Boutique Uno Begunstigers Wooncentrum Middelman BV Hans Boumans Loodgietersbedrijf Bert v.d. Dijssel Garage Jurriëns Van Loon Van der Wolf T.B.S. Soest BV Kave Bouwmarkt W. Schimmel Wandelcomité Jacob van Gaesbeek Leertouwer Stichting Gooise Wandelsport Bond Loodgietersbedrijf Soest BV Van Dik Hout De Gildefeesten verrijkt met een laire popformatie dinsdagavond 20 geven in de feestl al is bekend dat 2 een geheel nieu brengen. Voor d programma-onde: nauwelijks plaats is al in een vroeg gezocht en gevoi Jongeren Soest werk Soest, die ie op dit gebied vet De basis van de t in Den Helder, v. voor de lol same Eerst in het En] een Nederlandst derlandse muzie daarom al snel al ger van Nederrc the Scene, voorz mij" hoge ogen Live wisten de e tegelijkertijd ooi optredens in he De Birkstra wel afgesloter van het Eekh Een auto, wa inrit in botsii In de praktijk van fysiocentrum Veenstreek is een expositie te zien van Lea van den Eijnden uit Soest. De tentoonstelling bestaat uit een aantal aquarellen in sluiertechniek met water, pigmenten en bindmid del op papier. Lea van den Eijnden leerde deze tech niek van de Culemborgse kunstenaar Jan de Kok, die 10 jaar les gaf in de "Bereklauw". Deze leermeester verstond de kunst om via een vrije manier van werken zijn leerlingen zelf kleuren en vormen te laten scheppen, zoals die al schilderend ontstaan. De schilderijen van Lea van den Eijnden lijken ook te zijn ontstaan van uit vloeiende bewegingen en stralen har monie en rust uit. Het resultaat van haar werk geeft de stemming weer van licht en duisternis De tentoonstelling in fysiocentrum —streek, Ereprijsstraat 209 is te zien in de maanden augustus, september en oktober van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 18.00 uur. I te V\ 9' s1 Vi a rr n

Soester Courant | 1996 | | pagina 10