1 w En dit zijn de knallers van deze week: kwaliteits kleurenfoi Sport 7 komt met 'technisch foefje' al deze week op kabel Soest 'Olympische Soester' André Bolhuis officier van Oranje Nassau Opzet vermoed bij badkamerbrandje lappen 698 199 6027493 Oud-raadslid drs. Romke Wijmenga (CDA) overleden rn? ra Éiyan Breukelen Gevraagd COMBI VAN ESSEN WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1996) 74e JAARGANG NO. 51 Nederland 2 moet ietsje opschuiven Hoge onderscheiding voor chef de mission A. van der Lee RUUD SMIT visspecialiteiten T* 3 Actueel 5 Actueel 10 Cultuur 11 Gilde Koets-op-z'n-kop vroeg obstakel op Nieuweweg Kassa's weg bij inbraak tuincentrum Rose omafiets blijkt iets té opvallend... KLAREN tg TROMP Douchekachel van buitenaf aangezet? VASTE-, en INVALLOPERS Soester Courant tel: 6014152 TT 5 Vast-goed Magere varkens- Verse schol Perssinaasappels Tokkelroom Klok afwas VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Abonnement Soest/Soesterberg per halfjaar f 15, Buiten Soest f 30,- Los.se nummers 85 ct Gecontr. opl. 11.700 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Sport 7, de enigszins geruchtma kende televisiezender die zich vooral gaat bezighouden met het verslaan van voetbal- en andere sportwedstrijden, is ook in Soest komende zondag via de kabel te ontvangen. De Remu heeft op het Soester CAI-net nog een "gaatje" weten te vinden, zodat voor het nieuwe station geen bestaande zen der hoeft te wijken. Door een "technisch foefje" kan er op kanaal 6 plaats voor de sportzender worden gecreëerd, aldus Remu-woord- voerder Aalberts. Hij spreekt in dat ver band over een "verschuiving in het ras ter". Voor de tv-bezitters houdt dat in dat zij het ontvangst-apparaat wel op nieuw moeten inregelen, niet alleen voor Sport 7, maar ook voor Nederland 2. Nederland 2 zit op dit moment op ka- naai 7- in het raster. Dat is voor een goede ontvangst van beide zenders net iets te dicht in de buurt van kanaal 6, en daarom schuift Nederland 2 op naar kanaal 7 (zonder min, dus). Om precies te zijn verhuist Nederland 2 van 188.25 Megaherz naar 189.25 Megah'erz. Voor de meeste moderne tv-toestellen is dat geen probleem, denkt de Remu, die in de tussentijd al een proef met het nieuwe systeem heeft genomen. Alleen bij ontvangers die ouder zijn dan een jaar of vijftien zou de ontvangst proble matisch kunnen zijn. 'Pijn en moeite' Volgens technicus Aalberts is de Remu er "met de nodige pijn en moeite" in geslaagd deze ruimte op het kabelnet voor de nieuwe sportzender te vinden. Dat is opmerkelijk, omdat verzoeken om toewijzing van kanalen aan nieuwe tv-zenders de laatste jaren stelselmatig weiden afgewimpeld met de opmerking dat het Soester net "vol" zat. Voor nieuw toegevoegde zenders moesten andere wijken. Nu hoeft dat niet en krijgt de Soest tv- kijker Sport 7 "er gewoon bij", en dat ook nog gratis en voor niks, omdat de gezamenlijkw kabelexploitanten en de sportzender hebben afgesproken dat er voorlopig geen bijdrage gevraagd zal worden zolang de "decoders" voor de ontvangst (per satelliet) nog niet in vol doende mate op de markt zijn. Dat kan waarschijnlijk nog wel een paar maan den duren en er wordt hier en daar re kening mee gehouden dat de apparatuur pas in 1997 beschikbaar zal zijn. Volgens Aalberts is de Remu bij het zoeken naar ruimte voor de nieuwe zen der uitgegaan van een "worst case"-be- nadering. "We zouden natuurlijk ook hebben kunnen wachten tot volgend jaar, als het kabelnet gemoderniseerd is, maar zo lang mogen we het geduld van de kijker niet op de proef stellen, vinden we." De "upgrading" van het Soester CAI-net begint in september en zal naar verwachting volgend vooijaar zijn afge rond. Dan beschikt het kabelnet over aanzienlijk meer capaciteit. Programmaraad De regionale programmaraad - die het bedrijf moet adviseren over de keuze van het zenderpakket en waarin Soest o.m. vertegenwoordigd is met drie gemeenteraadsleden - is aan de toewij zing van het (extra) kanaal aan Sport 7 in het geheel niet te pas gekomen. Dat kon niet, aldus Aalberts, vanwege de vakantie en omdat er haast geboden was in verband met de snelle komst van de nieuwe zender. "Maar binnenkort zal de programmaraad er nog wel een besluit over nemen," verwacht hij. Hij twijfelt er overigens niet aan dat ook de programmaraad voor de doorgifte van het sportkanaal zal kiezen. De uitzendingen van Sport 7 beginnen officieel op zondag 18 augustus. De Remu begint deze week al met de instal latie en waarschijnlijk zal de nieuwe zender vandaag of morgen al met een testbeeld of iets dergelijks te bekijken zijn. André Bolhuis, de Soester tandarts die de afgelopen zeven jaar "chef de mission" is geweest van de Neder landse deelneming aan de Olympi sche Spelen, is vorige week be noemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. De versierselen werden hem uitgereikt door sport- staatssecretaris Erica Terpstra. Dat gebeurde tijdens de officiële huldi ging van de Nederlandse Olympische delegatie in de Haagse ridderzaal, waar de staatssecretaris Bolhuis in het mid den van "zijn mensen" de hoge onder scheiding opspelde. De Soester be loonde haar daarvoor met een ferme knuffel, zoals heel televisiekijkend Ne derland heeft kunnen zien. Met de koninklijke hulde werd de be langrijke bijdrage onderstreept die Bol huis heeft geleverd aan het succesvolle optreden van de Nederlandse deelne mers aan de Olympische Zomerspelen, zowel die van Barcelona (1992) als die van Atlanta (1996). In zijn functie was hij intensief betrokken bij de voorberei ding en de uitvoering van de Olympi sche "missie", niet alleen in logistieke maar ook in sportieve zin. De in Zeist geboren Bolhuis, inmiddels 49 jaar, leidde in Barcelona een afvaar diging van zo'n 200 sporters, die geza menlijk 15 medailles wonnen. Het op treden van de Nederlandse afvaardiging in Atlanta was nog succesvoller: de 240 deelnemers sleepten in totaal 19 "plak ken" in de wacht. Bolhuis vestigde zijn naam in de Neder landse sportwereld als hockeyer. Hij speelde 128 interlands en nam zelf deel aan de Spelen van München (1972) en Montreal (1976). Later was hij manager André Bolhuis (archieffoto). van het Nederlandse heren-hockeyteam. Bolhuis voerde zijn werk als chef de mission - en vrijwilligersfunctie - uit naast zijn."gewone" werk als tandarts in Utrecht. HET VLEESCENTRUM Birkstraat 49 - Soesl - Tel 6012477 Nog 1 week, dan zijn we 'r weer. Donderdag 22 aug. weer open. Altijd kwaliteit en betaalbaar Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag 9 Voor de nieuwste CD's - CD-ROM's - CD-i's - kopo-_en huurvideo's HansAlblas V. Weedesir. 253 Soest Tel. 5022339 VERKRIJGBAAR BIJ UW VISSPECIALIST Van Weedestraat 149 Soest 035 - 601 52 f Buurtbewoners in ver weer tegen 'pretpark' De Vrije Teugel. Simpel douche-zitje wordt lijdensweg. Uitvoering WVG verloopt in Soest prima. Peter's Baan moet feesten tot diep in de nacht aan banden leggen. Bier mag op kampioen schap paalzitten. Meeste klanten ge meentehuis komen voor een paspoort. Rob de Nijs op 5 september terug bij De Vrije Teugel. Cabrio-theater kan terugkijken op geslaagd zomerseizoen. Laatste expositie Molendael. 1 Alles over de Gilde feesten. De politie werd maandagmorgen in alle vroegte - omstreeks kwart voor zes - gealarmeerd omdat midden op de rijbaan van de Nieuweweg een groot obstakel was aangetroffen. Het bleek een complete paardenkoets te zijn, zij het dat het voertuig op z'n kop lag. De politie zette het gevaarte met mankracht weer op z'n wielen en parkeerde de koets voorlopig in de berm. Na enig speurwerk werd ook achterhaald wie de eigenaar van het voertuig moest zijn: een bewoner van de Parklaan. Die was op dat moment overigens niet thuis, omdat hij met een aantal vrienden op weg was naar Urk. Daar was hij, onderweg uit Friesland, in de afgelopen nacht voor het laatst ge stopt en op dat moment had de koets zich nog op de aanhanger achter zijn auto bevonden, wist hij zeker. Het was hem geheel ontgaan dat het voertuig in Soest, zo dicht bij zijn huis, van de aanhangwagen was ge vallen. Tot zijn opluchting trof hij, te ruggekeerd van een vergeefs ritje naar Urk, de redelijk onbeschadigde koets op de oprit van zijn woning aan. Onbekende daders hebben vorige week ingebroken bij een tuincentrum aan de Wieksloterweg. Ze namen daarbij twee complete kassa's mee, die later werden terug gevonden in de omgeving. Het geld, ca. 1000 gulden, zat er niet meer De politie heeft vorige week donderdagavond een 14-jarige jon gen uit Soest aangehouden, die in het bezit was van een zogenaamde oma- fiets. De fiets was op 24 juni gesto len en werd herkend door een 39-ja- rige Soesterse, die hem destijds per soonlijk cadeau had gedaan aan een geheel andere jongeman uit Soest, Ze herkende de fiets aan zijn opval lende rose uitmonstering. De vrouw sprak de knaap aan en waarschuwde in de tussentijd de po litie, die hem meenam naar het bu reau. De knaap wist van niets, zei hij. Hij had de fiets onlangs voor een klein bedrag van weer iemand anders gekocht, maar deed vrijwillig afstand van het rijwiel. Desondanks kreeg hij een proces-verbaal en de fiets kon terug naar zijn rechtmatige eigenaar. onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Taxaties Wij maken er meer van Ook 's avonds en in 't weekend IM) zie pagina 3 WHKÊM& De brandweer vermoedt dat de badkamerbrand aan de Beuken laan, die zondagavond uitbrak, met opzet is aangestoken. De douche kachel, die het vuur veroorzaakte, moet van buitenaf zijn omgedraaid en aangezet. De brandweer rukte zondagavond even na half zeven uit naar het leegstaande pand aan de Beukenlaan, waarin tot voor kort een Turkse levensmiddelen zaak gevestigd was. Het vuur bleek te woeden in het achterste deel van het pand. In een badkamer bleek het hou ten schrootjesplafond te hebben vlam gevat. Het vuur was binnen enkele mi nuten onder controle. Bij het verdere onderzoek kwam aan het licht dat de douchekachel - een elektri sche straalkachel - op het plafond ge richt stond, waardoor het verwarmings element tegen de schrootjes werd ge drukt. Het plafond was niet bestand te gen deze "oververhitting". Bovendien bleek het koordje waarmee het apparaat aangezet kan worden door het badkamerraam naar buiten te hangen, zodat de kachel kennelijk van buitenaf werd bediend. De voorlopige conclusie is dat de brand opzettelijk is veroor zaakt. "We houden ernstig rekening met brandstichting," aldus een woordvoerder van de brandweer. De politie heeft de zaak in onderzoek, maar volgens een woordvoerster is het niet te verwachten dat er op korte termijn duidelijkheid over de toedracht en het eventuele mo tief gegeven kan worden. voor de Aanmelden: In de leeftijd van 70 jaar is vorige week drs. Romke Wijmenga overleden. Hij was in Soest o.a. bekend als gemeen teraadslid van het CDA, waarvoor hij in de periode 1986-1990 in de raad zat. Wijmenga was al enige tijd ernstig ziek. De uit Friesland afkomstige Wijmenga was afkomstig uit een gereformeerd nest. Hij studeerde che&ie aan de Vrije Universiteit en bracht het in zijn werk zame jaren o.a. tot directeur van de Akzo-vestigingen in Amersfoort en Groningen. In de gemeente Soest was hij zeer actief op alle terreinen van kerk, staat en maatschappij. Zo stond hij als AR-be- stuurder destijds mede aan de wieg van het plaatselijk CDA en was hij bestuur lijk actief voor het christelijk voortgezet onderwijs in Soest. Ook op kerkelijk terrein toonde hij grote meelevendheid en betrokkenheid, zoals bijvoorbeeld bij de ontwikkeling van het Samen-op-Weg-proces tussen de gere formeerde kerk en de hervormde ge meente in Soestdijk. De laatste jaren was hij voorzitter van de vereniging van eigenaren in het flatcomplex Oranjehof. De uitvaartdienst vond maandag j.1. on der grote belangstelling plaats in de Emmakerk, waarna de overledene op de begraafplaats aan de Veldweg ter aarde werd besteld. Geef Brink maar de ruimte Kantoorinrichters voor een kompleet kantoor FAXEN CQPIERS MEUBELEN ETC. NIJVERHtlDSWEG 9, 3762 EP SOEST TEl. 035 6014706 FAX 6026856 zie pagina kilo 500 gram Met de auto'of op de fiets In HARTJE-ZUID kost het parkeren niets 2 kilo per fles 8.49, nu FANTASTISCH IN FOTO EN VIDEO Zuidpromenade 15, Soest .Tel.: 601 28 74 J; i

Soester Courant | 1996 | | pagina 1