3est! Peter's Baan moet feesten tot diep in de nacht aan banden leggen ran BreukelenVastgoed Amerikaanse weken bij Filmclub Soest Silver Star CD 1 ACTUEEL mossehvoMten Ze zijn er weer! Bier mag op kampioenschap paalzitten in de Lekbak Meeste klanten gemeentehuis komen voor een paspoort 'In no-time had ik een huis in de Regio' Lange vrachtwagens parkeren op wegen industrieterreinen fAGlNA4 WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1996 SOESTER COURANT üc Soest/ leningen van lezers )agziekenhuis is niet eo compleet iemeente helpt mee lan verloedering Smitsveen Radio-zender uit auto ontvreemd Gemeente treedt op tegen paracommercie kwaliteits kleurenfoto's nu v Toch celstraf voor luie overvaller? Openingstijden bibliotheek gewijzigd Ome wereldberoemde Burgemeester geeft vergunning Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv voor al uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens Gótsoiïderfioutd Laanstraat 34a - Soest Telefoon 035-6012472 De aanpak die vruchten afwerpt: PETERS Bel voor Peters Last Minute Koopinfo! Makelaardij' Bjrkstraat 87 3768 HD Soest, Kinderschoentjes in trek bij dieven Politie achterhaalt snackbar-krakers Huur een videoband en doe mee met de USA-Quiz en win één van de echte zilveren dollars uit de tijd van het Wilde Westen. Dillenburglaan 12, Soest (naast Randstad). Telefoon: 035-6012340 PAGINA 5 1765 EE Soest >17/6010647 werken. De gemeente re een post voor "on. eeft van f 15673.54. wetd keurd met de stem van >rst tegen. TOR wijst er tot slot od de laatste maal is, dat dé in zijn huidige samenstel. Zeel werk moest door de- enteraad worden verzet ervoor hartelijk dank :heid neemt van hen, dié ;n raad niet meer zullen JANDEL. op het politiebureau lat een vischboer op deo et paling ventte en deze f 3,- per pond. Een direct izoek leverde echter geen G GASLEVERING, t van de gasfabriek te an welk bedrijf onze ge- ;as betrekt, laat niet toe e toekomst in voldoende s wordt voorzien, 't Is et gemeentebestuur thans ig tot gaslevering wenscht et de gemeente Baarn. id voor het leven. jjft U gezond en opge- veel beter wanneer U >ent. Ga dus zingen en dan zingen bij de ORATORIUM-VER- 3ENIGING SCELSIOR" ig van Jan Bartelsman. djn nu bezig aan tHRESZEITEN" JOSHAYDN. rugustus hebben we nog lar 4 September a.s. be- ■eer, iederen Woensdag- eligie en Kunst, lelpen het Soester mu- 1 hooger peil te brengen. éren, 1 beuk vergunning kunnen dit mon- b'j de afdeling groen milieu -6093709. Staf Voorlichting V Soest 193 460 i artikel 26 van het Besluit d, dat zij besloten hebben: :meente Soest aangewezen r en wethouders verboden :twagen of ander dergelijk f mede voor andere dan olgende dagen te doen of middel van bord El van aan beide zijden van de ege van burgemeester en wet- bent te worden gericht aan het 2 (bijzondere bepalingen over s er tijdelijke maat- worden gewacht. Het verzoek 6005, 3500 CA te Utrecht, i of f400,- vooreen rechtsper- ËUBEHEEU ecabedrijven milieubeheer Qoemd besluit. :ken na deze bekendmaking /an de gemeente Soest, Post- In de kranten lees je niets dan lovende woorden over het ultra moderne dag- Hekenhuis aan de Dalweg. Zelfs het lerste in Nederland op deze basis, gulde, we blijven in Soest dan toch een i ziekenhuisvoorziening houden, fraar wat schetst mij verbazing, dat er in het geheel geen fysiotherapie en UV- B belichting is voorzien. Juist hiervan wordt vaak door chronische patiënten gebruik gemaakt. Voor elke behande ling - week in, week uit, jaar in, jaar uit ■'moetje dan 1 of 2 keer per week naar Baarn reizen. Aet de auto is dat al lastig, laat staan [voor de mensen die geen auto hebben. ;en taxi-vergoeding is mogelijk, maar Baarmee stijgen de kosten van de ge zondheidszorg weer aanmerkelijk, wat pu juist niet de bedoeling is van deze pele operatie. Bij alle lovende woorden over de nieuw bouw is dit iets wat niet kan - onbegrij pelijk! Misschien is er nog iets aan te doen. W.F. Peelen ■Als de containers aan de flats vol zijn en lik mijn huisvuil buiten moet zetten, en |men vindt mijn adres, of ik laat mijn Ihond loslopen en ook als mijn hond I poept waar het niet mag, krijg ik een Iflinke boete. |Maar bergen grond maanden op een voetpad laten liggen, zodat iedereen er I last van heeft, dat zien de gemeente ambtenaren blijkbaar niet. Want al f maanden, vanaf de le week mei 1996 I ligt er op de hoek Weegbreestraat en Smitsweg een berg grond die is vrijge- komen tijdens een verbouwing aldaar. Mensen die aan de Smitshof willen gaan winkelen moeten altijd en vooral met regenweer omlopen voor deze grond. Ook het snoeien van takken aan dit per ceel, dat nodig gedaan moet worden, j wordt niet opgemerkt. Men heeft in Soest overal mensen voor, maar om dit soort dingen op te merken blijkbaar niet. Vooral tijdens het opbre ken van de Smitsweg heb ik me hier heel erg aan gestoord. Maar nu, 11 augustus (we zijn al 392 maand verder) is aan ruimen of op dracht geven hiervan nog niet gedacht. Ik denk dat duidelijke instructies aan de mensen van toezicht hierover wel op zijn plaats zouden kunnen zijn. Mensen van de gemeente die hiervoor verantwoordelijk zijn: ik hoop dat dit probleem spoedig opgelost zal zijn, en dat wij, bewoners van het Smitsveen weer onze schoenen schoon kunnen houden. L. v. Commeren Een 62-jarige inwoner van Soest meldde de politie in het afgelopen weekeinde de diefstal van een radiozen der. Het apparaat werd gebruikt voor het op afstand besturen van model-au to's of -vliegtuigen. De zender werd, in clusief de koffer, weggenomen uit een auto die aan de Soesterbergsestraat ge parkeerd stond. De schade bedraagt ca. 2000 gulden. Het College van B. en W. heeft het bestuur van de Soester IJsvereni ging "Peter's Baan" te verstaan ge geven dat het uit moet zijn met de feesten die er volgens de gemeente regelmatig tot diep in de nacht geor ganiseerd worden. Het is verboden het clubgebouw zonder gemeente lijke toestemming aan derden te verhuren. Het gemeentebestuur is tot deze maat regel overgegaan na klachten over de "paracommercie", die ambtelijk wordt omschreven als "een vorm van oneer lijke concurrentie door al of niet op eni gerlei wijze gesubsidieerde instellingen, die buiten hun doelstelling om horecadiensten of recreatieve diensten aan het publiek verlenen." Para commercie komt o.a. voor in sport kantines, kerken en andere "zaaltjes", al dan niet voorzien van een bar, en is met name de gevestigde horeca in het alge meen een doorn in het oog. In regionaal verband is kennelijk on langs de stand van zaken op het terrein van de (bestrijding van) de para commercie weer eens opgemaakt, waar bij het oneigenlijk gebruik van de kan tine van de ijsclub overigens het enige concreet geconstateerde geval is, zoals blijkt uit het ambtelijk advies. Alcohol De gemeente heeft ook zeer grote be zwaren tegen het schenken van alcohol bij deze gelegenheden. De feestgangers moeten zich houden aan de APV, en dat geldt ook voor het sluitingstijdstip: 24.00 uur. Na die tijd mag er niets ge organiseerd worden, tenzij de burge meester daarvoor vergunning heeft ver leend. Alcohol is sowieso uit den boze, omdat de vergunninghoudster alleen alcoholvrije dranken mag verstrekken. Het bestuur van de ijsclub krijgt de me dedeling dat het "goede nota" moet ne men van de gemeentelijke opvattingen. Van die kant was niemand voor het slui ten van deze editie voor commentaar bereikbaar. Het gebouwtje van de Soester IJs vereniging Peter's Baan, waar volgens de gemeente regelmatig te lang wordt door- gefeest. Foto: Goos van der Wilt. COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO KN VIDKO Zuidpromenade 15, Soest ,Tel: 601 28 74 De Utrechtse officier van justitie, mr. C. Kok, heeft vorige week geëist dat een 20-jarige jongen uit Rosmalen alsnog zes weken gevangenisstraf uitzit. De ver dachte had in februari 1994 een ver meende geldloper van een Soesterse supermarkt overvallen. Daarvoor kreeg hij vorig jaar juni 240 uur dienstverle ning opgelegd. Van de taakstraf had de Rosmaler slechts vier uur uitgevoerd. Na een zondagmiddag werken bij een dieren asiel, was hij de week daarop ziek. Om dat hij geen telefoon had, kon hij zich niet afmelden. De zondag daarop had hij zich verslapen en toen liet de reclas sering weten dat het allemaal niet meer hoefde. De rechtbank liet twee maanden gele den doorschemeren er wel wat voor te voelen de jongen een tweede kans te geven om de alternatieve straf te vol brengen. Raadsvrouwe mr. S. Wieber- dink had daarvoor gepleit, omdat haar cliënt zijn leven inmiddels op orde heeft.. De rechtbank wilde echter eerst weten of de reclassering er achter kon staan. De betrokken reclasseringsmedewerk- ster liet weten er nog steeds een hard hoofd in te hebben of de verdachte een taakstraf nu wel met succes zou afron den. De omstandigheden waren in haar ogen nauwelijks veranderd. Officier Kok voelde ook niets voor een tweede kans. Hij vreesde dat een werkstraf daarmee zou devalueren. De rechtbank doet op 20 augustus uit- In verband met de vakantieperiode zijn de openingstijden van de open bare bibliotheek tijdelijk gewijzigd. Dit geldt zowel voor de central ebibibliotheek aan de Albert Cuyp- laan als het filiaal aan de Willaert- straat. Tot en met 30 augustus is de centrale bibliotheek gesloten op woensdag-, vrijdag- en zaterdagochtend en op donderdagmiddag. Het filiaal in Overhees is tot en met 30 augustus op maandagmiddag ge sloten. Op de overige, gebruikelijke ope ningstijden kan men deze maand in de centrale bibliotheek en het filiaal terecht. BAR. GRILL RESTAURANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 De burgemeester heeft vergunning verleend voor het verstrekken van zwak-alcoholische dranken tijdens het paalzit-kampioenschap dat het jongerencentrum De Lekbak (ach ter de gereformeerde Wilhelmina- kerk in Soest-zuid) organiseert. De soos mag ook 24 uur per dag open zijn. Het paalzitkampioenschap - inmiddels min of meer een Soester traditie - wordt dit jaar georganiseerd vanaf maandag 26 augustus. De bedoeling is dat de deel nemers het zo'n honderd uur volhou den, waarbij de paal om de zoveel tijd wel even mag worden verlaten voor sa nitaire doeleinden. Het kampioenschap wordt traditiegetrouw afgesloten met een feest, dat tevens de opening is van het seizoen 1996-1997. Zoals het hoort heeft de leiding van De Lekbak keurig een vergunning aangevraagd om een biertje te mogen tappen. De burgemeester, die daarover krach tens de APV het laatste woord heeft, vindt het goed. De Lekbak heeft een zogenaamde C-vergunning gekregen; dat houdt in dat er eigenlijk alleen tij dens besloten bijeenkomsten geschon ken mag worden, maar omdat het paal zitkampioenschap voor iedereen toegan kelijk is, dus openbaar, is er een speciale ontheffing nodig, "voor bijzondere ge beurtenissen van zeer tijdelijke aard", zoals het in de drank- en horecawet omschreven staat. Met de politie zijn inmiddels goede afspraken gemaakt, want de Lekbak zal tijdens de wedstrij den 24 uur per dag geopend zijn. Ook daarvoor is toestemming nodig. Het bier mag overigens alleen vloeien tussen 15.00 uur 's middags en 01.00 uur 's nachts. Na middernacht moet het ook nagenoeg stil zijn, is de afspraak. Het gemeentebestuur verwacht geen problemen, omdat er bij vorige edities van het paalzitkampioenschap ook geen overlast is ondervonden. de reistijd naar mijn werk me steeds meer op te breken. Toen maakte ik ken nis met de 'Last Minute Koopinfo' van Peters Makelaardij. Een heel slim systeem. Je maakt je woonwensen kenbaar. En je wordt dagelijks geïnformeerd over het actuele NVM-aanbod van huizen. Op die manier ben je altijd één van de aller- eersten. Hoe effectief 't is, bleek al snel. In no-time had ik een huis in de regio. Nu ben ik in 10 minuten thuis. Dankzij Peters Makelaardij. Ik zocht al tijden een huis. Niet fana tiek. Ge woon af en toe een makelaars kantoor binnenstappen en de woning gidsen doornemen. Ik werk namelijk als senior product-manager bij Yves Rocher Nederland in Soest en wilde het woon-werkverkeer flink beperken. Maar telkens als ik een leuk huis zag, lag er een bod op. Of het was al weg. Heel ontmoedigend. Inmiddels begón Robert Gijsbers, Senior Product-manager Yves Rocher Nederland voor wonen in de grot:, ie zone Te!.: 035 - 60 16 251 De meeste bezoekers van het ge meentehuis komen daar om een paspoort of ander reisdocument te vragen of op te halen. Dat blijkt uit tellingen over het afgelopen kwar taal (april-mei-juni). Daaruit is ook gebleken dat 91% het gemeente huis ook inderdaad met het ge wenste document verlaat. Volgens de afdeling Puza (Publieks- zaken) van de gemeente is dat tevens het bewijs van het nut van de onlangs ingevoerde "paspoortbriefwaarmee de burger wordt geattendeerd op het verlo pen van zijn paspoort. Zo'n brief is er - kennelijk tot droefenis van de Puza- medewerkers - nog niet voor de rijbe wijzen. Dat is ook te merken aan het verschil tussen de bezoekers die een rij bewijs komen halen of verlengen en de genen die het pand echt met een nieuw rijbewijs verlaten. Puza zoekt daarvoor nog naar een bruikbare methode, want "het is zinnig om de rijbewijshouder ook over de procedurele kant van de ver nieuwing goed en uitvoerig te kunnen informeren". Uit het onderzoekje komt ook naar vo ren wanneer het 't drukst is op het ge meentehuis, althans met bezoekende burgers. Dat is tussen 9.30 en 10.30 uur 's morgens. De centrale balie in de hal heeft de grootste belangstelling tussen 10.30 en 11.30 uur, al is het in de uren daarvoor en daarna ook aardig druk. van 8.30 tot 9.30 uur is het relatief het rustigste uur aan de balie. Het is maar dat u het weet. Betrouwbaar Opmerkelijk is volgens Puza ook het aantal afgegeven uittreksels uit de bur gerlijke stand ("gemeentelijke basis administratie", moet dat tegenwoordig heten), waarmee - alweer volgens Puza - wordt aangetoond dat die GBA suc cesvol opereert als "betrouwbare persoonsinformatievoorziener"De vraagt dringt zich op met welke andere persoonsinformatievoorziener de ge meente zich zou kunnen meten, maar daarover rept het ietwat snorkende ambtelijk advies waarin deze gegevens te lezen staan niets. De avond-openstelling (sinds enige tijd op donderdag) is een succes. Uit het onderzoek blijkt overigens dat er op zö'n avond gemiddeld méér klanten per uur geholpen worden dan tijdens de re guliere openingsuren overdag. Dat heeft te maken met het feit dat de burgers er dan ook voor slechts enkele "produkten" terecht kan, die bovendien doorgaans een kortere behandelingstijd vergen. In totaal kwamen er in die drie maan den 9047 bezoekers naar het gemeen tehuis. Het aandeel voor Publiekszaken was 5340 personen; daarvan kwamen er 2245 voor een paspoort, 905 voor een uittreksel uit het bevolkingsregister en 705 voor een rijbewijs. Cijfers De exacte getallen luiden als volgt: voor de sociale dienst kwamen er 1426 Soesters naar het Raadhuisplein, voor de afdeling Planologie en Bouwen wa ren het er 846. De belangstelling voor de andere gemeentelijke afdelingen was een stuk geringer: Financiën en Belas tingen 130; Sport-Onderwijs-Welzijn 134; Personeel-Organisatie-Veiligheid- Openbare Orde 21; Wegen-Grond- zaken-verkeer 227; Groen en Milieu 180. Voor vergaderingen met B. en W. kwa men 88 burgers naar het gemeentehuis; voor andere vergaderingen meldden zich 655 mensen. De avondopenstelling leverde in drie maanden tijds 378 be zoekers op. Per donderdagavond vari eerde het aantal tussen de 17 en 43 per sonen. Onbekende daders hebben vorige week in één klap 30 paar kinderschoentjes weggehaald bij een schoenenzaak aan de Van Weedestraat. De schoentjes, merendeels "gympen", stonden uitge stald op het trottoir. De waarde van de buit is ca. 600 gulden. plaats Soest adres OSSENDAMVVEG woning riant middenherenhiM, met 6 ruime slaapkamers, onderbebouwde garage/ berging en schitterend aangelegde zonnige/hjn Op ca 200 m2 gioód indeling hal, toilet, grote waot&amer met vloerverwarming' en apen haard, open keuken met inbouwapparölyyr leverdieping 3 slaapkamers, badkamer met I ligbad en 2e tgtfef - 2e verdieping 3 slaapkamers,'doush^fbimte en 3e toilet algemeen deze woning verkeert in uitstekende staaf van onderhand en Itgf zeer centraal ten aanzien van winkelcentrum en NS-Sloöoo RIANT MIDDENHERENHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom plaats adres woning Soesf-Zuid GALlENKAMPf&SWÊG nabij wi n ke I cenfr Wgetageb e villa met zolder algemeen helft van dubbele', carport Igesch^yo'ör 2 auto's), schuuf-énvfijelytfï Pp 385 m2 vrije gfönd: indeling hal, toilet kelder, fitjme woonkamer, grote ee&euken met inbouwapp.'ph openslaande deufêrj nctor Mn verdieping overloop, 2 ruime slaapkamers, 2 badkamers mat douche/ ligbad, dubbeJe'Wö'dafel en 2e toilet met vaste trap en 3e grote slaapkamer deze woning verkeert in goede staat van onderhoud efi geheel voorzien van dubbele beglazing, c.v., spouwmuurisolatie eb dakisolatie. HELFT VAN DUBBELE VILLA MET CARPORT Gevraagde koopsom plaats Soest adres KUIPERS RIET&&GHOF woning zeer rustig, aan woohed gelegen ruime; hoekwoning met zonnige two an berging op 151 m2 grond(. bavwhöf Ca, 1974 indeling hal, toilet, m.k., ruime woonkamer, open keükan mat inb.app. verdieping 3 slaapkamers/ toime overloop, moderne badkamer mei ligbad, aparte döucha ëtt 2a toilet rY'l zolder met vaste trap, 2 slaapkamers en wasmachine-/drógepaündtótiftg algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en gedeeltelijk voorzien van dubbel glas RUIME HOEKWONING MET BERGING Gevraagde koopsom plaats adres woning Soest Dl LASSOSTRAAT 8 nabij winkelcentrum gelecV' op 167 m2 grond ^rfne'middenworffng met bergipg Gevraagde koopsom plaats adres woning Soest DEN BLIEKLAAN 62 op schitterende lokatie garage op 756 m2 C&/ dubbel woonhuis W Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest j Hypofitökaft Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 j OoraewraHM 1 Assarauöfci In de Algemene Plaatselijke Veror dening (APV) wordt in hoofdstuk 5 een aantal zaken geregeld wat be treft het parkeren van vrachtauto's. Zo staat daar onder meer in dat het verboden is om een voertuig dat (met inbegrip van de lading) een lengte heeft van meer dan 6 meter op de weg te parkeren. Burgemeester en Wethouders hebben nu besloten dat dit verbod voor de vol gende wegen niet geldt: de Parallelweg in Soest, de industrieterreinen in Soest, bestaande uit de wegen de Belvédè- reweg, het gedeelte Dorresteinweg tus sen Industrieweg en Koningsweg, de Energieweg, de Industrieweg, de, Kost- verlorenweg, de Nieuwegracht, de Nijverheidsweg, de ventweg langs de Koningsweg tussen Dorresteinweg en Belvédèreweg en het Weteringpad; het industrieterrein Soesterberg, bestaande uit de wegen de Batenburgweg en het gedeelte Sterrenbergweg tussen de Schooldwarsweg en Batenburgweg. Caravans, aanhangers Burgemeester en Wethouders hebben onlangs bekend gemaakt dat alle wegen in de gemeente Soest zijn aangewezen als wegen waar het verboden is om zon der toestemming van B. en W. caravans, aanhangers en dergelijke langer dan drie achtereenvolgende dagen te laten staan. In de Algemene Plaatselijke Verorde ning (APV) staat in hoofdstuk 5 dit "parkeren" beschreven. Er wordt gesprokén over de volgende voertuigen: "kampeerwagen, caravan, magazijnwagen, keetwagen of ander dergelijk voertuig dat voor recreatie dan wel anderszins uitsluitend of mede voor De politie heeft in de nacht van zondag op maandag vijf Amsterdammers in de leeftijd van 17 tot 28 jaar aangehouden, die ervan verdacht worden even te vo ren te hebben ingebroken in een snack bar in Soestduinen. Getuigen hadden gezien dat de heren er per auto vandoor gingen en tipten de politie, die al ge waarschuwd was omdat het inbraak alarm was afgegaan. De wagen kon op de rijksweg A-27 onder Utrecht tot stoppen gedwongen worden. Wat er uit de snackbar werd weggehaald is nog niet bekend. andere dan verkeersdoeleinden wordt Nu B. en W. duidelijk de wegen hebben aangegeven waar het parkeren van ca ravans e.d. verboden is, kan beter opge treden worden. Zaterdag 17 aug. gratis bij huur van een videoband een typisch Amerikaans frisdrankje. (op=op) Interesse in de USA? Bekijk dan vrijblijvend onze fotoexpositie "Een Soester in The States". FILMCLUB DOET MEER...! Openingstijden: maandag 13.00-21.00 uur di.t/mvr. 11.00-21.00 uur zaterdag 10.00-21.00 uur zondag 14.00-21.00 uur BANDEN e.d. VOOR 19.00 UUR RETOUR! DE GROOTSTE OP HET GEBIED VAN: COMPACT DISCS, CD-ROM, CD-I, KOOPVIDEO'S, HUURVIDEO VERHUUR SEGA NINTENDO SPELLEN EN SPELCOMPUTERS, VERHUUR CD-I.

Soester Courant | 1996 | | pagina 5