RO 1 'Vrienden van het Vliegdorp' na bestuurscrisis opgeheven Langzaam maar zeker Samen op Weg Danscentrum Rellum 'Noem ons maar luchtvaartgekken' 5^ 0 Stijldansen Aerobics Callanetics PAGINA 14 13 04 straat 32 CLINQ LATEN ING ERDELEN H5011276 WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1996 DER 1 DAK Gereformeerde kerk wordt 'kerkelijk centrum' Kerkdiensten Medische dienst Bu^erlijteStandJ |^ulp^rlenin^^J Vrijwilligers monteren oude vliegtuigen Portefeuille leeg terug bij politie Hartelijk dank. De Volksuniversiteit in Soesterberg 'De Drie Eiken' Bezoek aan Kasteel Groeneveld in Baarn Parallelweg van Amersfoortsestraat tijdelijk gesloten Onderdelen van computer gestolen Agenda )-ambachtsl(eden. op onze tijdelijke super- de Amsterdamseweg 29, ie Anthony Fokkerweg et-land en Praxis. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein I, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 Een bestuurscrisis is de reden dat de stichting 'Vrienden van het vlieg dorp' zich met ingang van woensdag 31 juli 1996 heeft opgeheven. Na een bestaan van ruim vijf jaar en vier maanden, waren er geen schou ders die het bestuurswerk wilden voortzetten. Al enige tijd was er binnen het bestuur van de stichting sprake van een soort malaise. Er waren onvoldoende krach ten om een breed scala van onderwer pen deskundig op te pakken. Ook wa ren er geen of onvoldoende mogelijkhe den en tijd om gemeentelijke of provin ciale vergaderingen te bezoeken. Van wege een volledige dagtaak was het voor dhr. J.E. van Epen als voorzitter onmogelijk al die zaken bij te wonen. Voorts werd getracht om binnen de Soesterbergse verenigingen een soort dialoog te krijgen om gezamelijk rele vante belangen op te lossen. Omdat hierop in het geheel niet of afwijzend werd gereageerd, werd een laatste po ging van de voor haar bestaan vech tende stichting Vrienden van het Vlieg dorp weggemaaid. Vacatures binnen het bestuur namen toe en deze werden niet opgevuld door nieuwe verse krachten. De donateurs werden in april van dit jaar over deze problematiek schriftelijk geïnformeerd, maar ook hierop werd niet adequaat gereageerd. Op woensdag 31 juli j.1. volgde nog een vergadering waarin men na veel wikken en wegen met algemene stemmen be sloot de Stichting 'Vrienden van het Vliegdorp' op te heffen. Nog eenmaal zullen de donateurs in kennis worden gesteld hoe het afgetreden bestuur de materiële zaken heeft afgehandeld en dan valt het doek definitief over één van de twee belangenverenigingen van Soesterberg. Sinds 1978 bestaat de Vereniging Soesterbergs Belang die zich bezighoudt met de belangen van het dorp en zijn inwoners. In 1990 kwamen begrippen als milieuverontreiniging en lawaaiover last sterk naar voren. De VSB heeft daarop de lawaaioverlast van de vlieg basis volgens velen onjuist en veel te hard aangepakt. Een dorp dat door de luchtvaart groot was geworden, de ba kermat van die luchtvaart werd ge noemd en binnen zijn gelederen vele beroepsmilitairen en sympatisanten van de luchtvaart kende, kon niet op deze wijze met de vliegbasis omgaan. Tegenpool Het gevolg was dat vele leden zich van de VSB afkeerden en daarop de Stich ting 'Vrienden van het Vliegdorp' sticht ten. Elke verklaring van de VSB om haar standpunt te verduidelijken, werd niet door de nieuwe groepering geac cepteerd en de oprichting van de tegen pool was een feit. Jarenlang werkten ze naast elkaar zonder enig overleg, zelfs stonden ze soms hatelijk tegenover el kaar. In de loop van de tijd kwamen er andere bestuursleden en zo wijzigden zich ook begrippen. De VSB bleek helemaal niet een anti-militaristische groep te zijn, ze had zelfs bestuursleden die militair wa ren. Het bestuur van de Stichting 'Vrien den van het Vliegdorp' en de VSB zoch ten toenadering en bereikte die. Vooral op voorzittersniveau vonden gesprekken plaats die een positieve bijdrage lever den voor een onderlinge goede verstandshouding. Heel voorzichtig werd gedacht aan sa menwerken en wie weet weer een sa mengaan. Gedacht werd aan fusie met als nieuwe naam: Vereniging Welzijn Vliegdorp Soesterberg. Echter was dat voor velen nog wel wat te vroeg. Buiten staanders vroegen zich af waarom zo'n klein dorp twee belangenverenigingen moest hebben en vooral de nieuwe be woners uit de wijken Apollo, Mercury en Gemini vonden dat overdreven. Het waren signalen die de in bestuur lijke zin noodlijdende stichting geen goed deden. Wie heeft dan nog zin in een bestuursfunktie? Ook op gemeen telijk niveau moest men steeds opletten wie van de twee nu iets vroeg. En vroeg één van hen iets heel bijzonders, dan moest dat eerst via die andere gespeeld worden om geen scheve gezichten te krijgen. Een situatie waarvoor men in Soest de schouders optrok. Met het verdwijnen van de Stichting 'Vrienden van het Vliegdorp', verdwijnt een stuk folkore. Ze vertolkte juist op haar wijze de belevenis van het vlieg dorp Soesterberg. Zij was het die het dorp één keer per jaar in rep en roer bracht met haar 'Roefeldag' voor Jantje Beton, een belevenis voor vele jongeren en ouderen. Maar ook de vaste deel name aan de herdenking van 'De 33 van Soesterberg' in november, acties zoals bijvoorbeeld het verharden van het kerkpad naast de Caroluskerk en andere grote en kleine zaken. Het bestuur ver dient dan ook de dank van Soesterberg voor zijn inzet gedurende die vijf afge lopen jaren. Toekomst Nu kan Soesterberg overgaan tot de orde van de dag en doen of er niets ge beurd is. Dat is de gemakkelijkste weg, maar niet ten dienste van het welzijn van het vliegdorp. Een collectief geluid laten horen is het sterkste middel om een bepaald doel te bereiken. Het werd gedaan door een stichting en een vere niging, waarvan de stichting nu niet meer bestaat. Een vereniging moet haar beleid bepalen op grond van de wil van haar leden, dat is bij een stichting niet het geval. Het zou voor Soesterberg een goede zaak zijn via de democratische weg een groep deskundigen uit hun midden aan te stellen, die hun belangen vertegenwoordigen op plaatsen en tij den waar dit nadrukkelijk moet gebeu ren. De Vereniging Soesterbergs Belang kan daarin een brugfunctie vervullen door zich daarvoor geheel open te stel len. Het is bekend dat zij over deskun digen beschikt, maar met de toevoeging van nog meer deskundige inwoners - die zich reeds daarvoor hebben opgegeven - is het welzijn van Soesterberg meer gediend. Het zou ,de VSB sieren daarin het voortouw te nemen en zo een nieuwe start te maken. De basis van zo wel de VSB als die van de Stichting Vrienden van het Vliegdorp zijn immers gelijk, namelijk het ontplooien van ini tiatieven ter bevordering van de leef baarheid in Soesterberg op basis van politieke en religieuze ongebondenheid. Vanwege de vakantie kon geen collec tief standpunt van het bestuur van de VSB worden verkregen. Persoonlijk reacties waren dat men het jammer vond dat de Stichting 'Vrienden van het Vliegdorp' was opgeheven. Veel waar dering was er voor het werk van de stichting en de goede onderlinge kont akten. Het gat dat nu is ontstaan wil de VSB graag opvangen ten dienste van het welzijn van het vliegdorp. Gesteld werd dat dit onderwerp centraal zal staan in de bestuursvergadering van woensdag 28 augustus a.s. "HetKerkelijk Centrum". V V. In veel plaatsen zijn hervormden en gereformeerden samen gegaan. Vooral de jeugd van ongeveer dertig jaar geleden drong hier op aan. Sinds die tijd bestaat de actie 'Sa men op Weg'. Het sterk teruglo pend ledental heeft de actie alleen maar doen toenemen. Toch blijft Soesterberg nog gescheiden, al doen beide kerkgemeenschappen bijna alles samen. Het wachten is op het afstoten van de Hoeksteen, waarop de gereformeerde kerk aan de Gen. Winkëlmanstraat het 'ker kelijk centrum' zal worden. De be grippen gereformeerd en hervormd bestaan dan niet meer. Er is geen land in de wereld dat op ker kelijk gebied zo verdeeld is als Neder land. In 1964 waren dat meer dan vijf tig en hun aantal is daarna alleen maar toegenomen. Het is geen reclame voor christelijk Nederland en daarom blijft voor niet-christenen die verdeeldheid onaantrekkelijk. Soesterberg kent (ge lukkig) drie kerken: een rooms-katho- lieke, een hervormde en een gerefor meerde kerk. De beide protestantse ker ken hebben sinds 1975 al gesprekken gevoerd die moeten leiden naar het sa mengaan. In het Soesterbergs Nieuws en Advertentieblad van juli 1984 deelde de toenmalige voorzitter van de geref. kerk, dhr. Cees Verheus mede, dat in 1986 in Soesterberg waarschijnlijk een kerk te koop zal zijn. Het is nu tien jaar later en er is zelfs nog geen sprake van een intentieverklaring. Wel is men het sa men eens dat de Hoeksteen verkocht moet worden, maar interne strubbelin gen houden dit nog tegen. Gereformeerde kerk De jongste van de drie kerken is de ge reformeerde. Op 18 december 1967 werd het huidige gebouw aan de Gen. Winkelmanstraat feestelijk in gebruik genomen. Het was ook wel nodig, want het kleine transformatorgebouwtje aan de Rademakerstraat - de huidige wo ning van fam. de Korte - was veel te klein geworden voor de meer dan vier honderd alhier woonachtige gerefor meerden. In 1921 vestigde de eerste ge reformeerde zich in Soesterberg en daarna volgden enkele gezinnen. Het bleef daar aanvankelijk bij en zo werden zij een wijk van dezelfde kerk van Zeist. Zij kerkten toen uiteraard apart in de toenmalige hervormde kerk aan de Koppenlaan, nu UBO Engineering BV. Hun aantal bleef ondertussen groeien en om die reden kocht de kerk uit Zeist het eerder genoemd transformatorgebouw aan de Rademakerstraat. Het aantal bleef doorgroeien tot ongeveer 450 en dat was de reden dat op 1 februari 1961 de instituering plaats vond van de eigen gereformeerde kerk Soesterberg. Als eerste predikant begroette men ds. P. van Breugel, thans woonachtig in Scherpenzeel. Intussen groeide de kerkelijke gemeente tot meer dan zeshonderd leden en was men door ruimtegebrek genoodzaakt om in het transformatorgebouwtje dub bele diensten te houden. Met veel pijn en moeite konden 220 personen daar een benauwd plaatsje in vinden. Een nieuwe kerk moest er komen, want pla nologische cijfers hadden uitgewezen dat Soesterberg zou uitgroeien van zes duizend naar zeker tienduizend inwo ners. Het was daarom een goede zaak dat naast de Hoeksteen nog een ruimte zou worden gebouwd om de gezamen lijke toename van kerkgangers op te vangen. De voorspellingen kwamen zo anders uit. In 1967 werd de huidige kerk aan de Gen. Winkëlmanstraat gebouwd, met plaats voor 430 kerkgangers; in bijzon dere omstandigheden kan de ontmoe tingsruimte nog eens 130 personen op nemen. In nog geen acht maanden werd deze stijlvolle ruimte gebouwd. Maar kort daarop kwam voor Soesterberg een bouwstop en in één jaar vertrokken meer dan driehonderd jonge gerefor meerde gezinnen naar elders. Zij had den op ruimere woningen gewacht, maar nu die niet kwamen zochten zij het elders. Bij het begin van dit jaar telde de gere formeerde kerk nog maar 251 personen, te klein om een eigen predikant te be talen. In de tussentijd kwamen en gin gen ds. van Eijk, ds. Luinstra en ds. Zijlstra. Thans verricht ds. Nawijn uit Hoogland hier pastorale hulpdiensten, in nauwe samenwerking met zijn her vormde collega ds. Van Marion. De kerkdiensten en de pastorale zorg worden zoveel mogelijk samen gedaan. Vooral dit samen kerk-zijn heeft bij ve len weerklank gevonden eii men kan nu zelfs spreken van een zekere toename van het kerkbezoek. Echter moet de definitieve stap nog worden uitgevoerd. Het is bekend dat sommigen dan nog verder willen en uitzien naar samenwer ken en zelfs een samengaan met de plaatselijke rooms-katholieke kerk. Voor een christen moet dat een uitda ging zijn, omdat pergens in de bijbel staat dat in de hemel voor bepaalde ker^ ken gereserveerde plaatsen zijn. Zondag 25 augustus ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. F. Duivenvoorde Zaterdag 19.00 cantores Zondag 09.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 drs. L. v.d. Berg, Ermelo STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. Z. Hageman Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 351517. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. GEBOREN 8 augustus: Thirza-Sifra, dochter van Peter en Patrice Kerssemakers, Gen. Spoorstraat 33; 10 augustus: Sharon, dochter van André en Astrid Hulzebos, Gen. Winkelman- straat 8; 11 augustus: Sterre Roos, dochter van Sander en Anneke Swildens-Kroon, Apollo 198. GEHUWD 16 augustus: Francis v.d. Pas en Ron Watervoort, Apollo 5A. Opgaven: tel. 351252. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 et. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555; werkda gen 12.00-13.00 uur; overige tijden: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Grofvuil Tel. 035-6093666. H.J.M. Tonino P.B.E. Tonino-van Schieveen DIERENARTSEN AFWEZIG van zaterdag 24 augustus t/m zondag 8 september WAARNEMING Dierenarts Mw. Van den Boorn Rubenslaan 9 Bilthoven Telefoon: 030-228 60 91 Meer berichten over Soesterberg op pagina 13 Klaar voor een jaar vol gezelligheid? Schrijf nü bij ons in voor het nieuwe seizoen! Guds voor kinderen, jongeren en (echt)paren Kom vrijblijvend langs op maandag t/m vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur. Een drankje staat voor u klaar En bellen voor informatie kan natuurlijk altijd Rademakerstraat 24, Soesterberg, Telefoon 0346 - 352213 352590. 'Een ander zit achter de meisjes aan en maakt in zijn vakantie verre rei zen. Wij besteden onze vrije tijd aan het monteren van oude gevechts vliegtuigen voor het Militair Lucht vaart Museum in Soesterberg. Je mag ons best luchtvaartgekken noe men, het is een naam die we met ere dragen'. Het is drukkend warm op het terrein van het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg. Ondanks het warme weer lopen de vele bezoekers loom van het ene naar het andere vliegtuig. Het eer ste wat opvalt is de kale plek voor het hoofdgebouw waar lange tijd de Catalina-vliegboot stond. Hij is tijdelijk overgebracht naar het vliegveld Valken burg voor een grondige onderhouds beurt. Dan komt hij terug met de op dracht dat hij in de hangar moet komen. Een zorg waarover het personeel van het museum zich nu al achter de oren krabt. Het is al zo vol en een flinke uit breiding van overdekte ruimtes zou de oplossing zijn. 32nd Tactical Plateau Ruimte kan ook verkregen worden door reorganisatie: het bij elkaar zetten van vliegtuigen die een duidelijk verband hebben. Dat betekent dat het samenspel buiten opgesteld moet worden en dat geeft binnen weer ruimte. De trots van het museum staat bij de ingang, een fiere F-15 Eagle, eens het raspaardje van het Amerikaanse 'Royal' 32nd Tactical Fighter Squadron, het enige Amerikaanse militaire onderdeel dat 'royal' mocht voeren omdat het in het 'Koninkrijk der Nederlanden' diende. En wat waren ze trots op die toevoe ging. Veertig jaren lang waren ze een vertrouwd beeld in Soesterberg en om geving, maar enkele jaren geleden viel met de Berlijnse Muur ook hun verblijf in Soesterberg. Ter ere van die tijd komt op het terrein een 'Amerikaans straatje' waaraan de gevechtsvliegtuigen komen te staan die het luchtruim boven Soesterberg eens hebben doorkliefd: de F-86 Sabre, de F-100 C Super Sabre, de F-102 Delta Dagger, de F-4 Phantom en de F-15 Eagle. Alleen de Eagle staat er nu, de rest moet nog komen. Vrijwilligers De staf van het museum zit niet stil en bezoekt soortgelijke musea in het bui tenland. Hier vinden ze een stuk van een Super Sabre, daar de staart van een Delta Dagger. Met veel praten en soms wat ruilen hebben ze na een lange speurtocht de onderdelen van al die oude Amerikaanse gevechtsvliegtuigen gelokaliseerd. Uit vele landen van Eu ropa komen ze zo nu en dan richting museum. Er zijn geen technische boe ken meer die vertellen hoe de onderde len in elkaar gezet moeten worden. Dat is dus passen en méten en met veel tech nisch inzicht aan die grote klus begin nen. In het verlengde van de Eagle staan ij zeren hekken om het begin van wat eens een F-86 Sabre was. Twee jongemannen in luchtmachtoveralls vegen het zweet van hét voorhoofd als ze een zwaar on derdeel aan het karkas hebben toege voegd. Het zijn Benjamin Schaap (17) uit Baarn, student aan het Nederlandse Luchtvaart College ('Zeg maar dat het een school is waar men onderhoud aan vliegtuigen studeert'), en Mark Kool haas (20) uit Utrecht; hij heeft het di ploma van de MTS op zak en krijgt bin nenkort de uitnodiging om zich in Woensdrecht te melden om beroeps militair bij de Koninklijke Luchtmacht te worden. Hoe komen ze in dit museum en waarom sleutelen ze met dit warme weer aan een oude Amerikaanse kist? Ze beginnen te lachen en geven toe dat je dan wel wat moet mankeren. Maar dat is tevens het sein om de kleppen los te gooien en te vertellen over wat hen zo intrigeert. 'We hebben enkele jaren ge leden gesolliciteerd op de oproep voor vrijwilligers voor alle soorten werkjes in het museum. We zijn gegrepen door al les wat met luchtvaart te maken heeft. In het begin waren het kleine klusjes, zoals het schuren van een onderdeel dat daarna een verfbad kreeg. Ze zagen kennelijk onze technische mogelijkhe den en later werden we meer op spe ciale zaken gezet. Een tijdje geleden kwam het Amerikaanse straatje naar voren, het in elkaar zetten van oude Amerikaanse gevechtsvliegtuigen. We hebben gevraagd dit te mogen doen en zie hier, we hebben een begin al ge maakt. Het is altijd een verrassing als een krat of kist aankomt. Wat zal daar inzitten en hoe ziet het eruit? Meestal is het te vies om aan te pakken en dan is onze eerste taak het zo schoon mogelijk te maken. Dat is veel krabben en poet sen en pijnlijke vingers overhouden. Helaas zijn er geen technische boeken meer te krijgen van deze toestellen en moeten we onze kennis en ervaring als maatstaf nemen om het goed in elkaar te zetten. Tot op heden gaat dat uitste kend, al moeten we soms heel goed na denken. Deze Sabre kwam begin juni uit Engeland. In de werkplaats ligt hij helemaal uit elkaar en onderdeel voor onderdeel bouwen we hem nu weer op. Dat is een prachtige klus, je ziet hem heel langzaam maar zeker een echt vliegtuig worden'. Vrije tijd gaat eraan 'Al onze vrije dagen, vakantiedagen en soms de weekenden zijn we hier te vin den. Nee, we worden er niet voor be taald, we doen het als vrijwilligers. We hebben beiden veel in vliegtuigen ge werkt en dan is dit een stuk ervaring opdoen. Zien hoe men dat vroeger deed. Je kunt ons inderdaad vliegtuig- gekken noemen. Nu moet je niet den ken dat wij ook nog spotters zijn en uren wachten of er een toestel overkomt. Wij bekijken het liefst de ingewanden van zo'n prachtige vogel. We zien dan de techniek van veertig jaar geleden en dan kijken we elkaar soms met verbazing aan hoe die oudjes dat destijds toch maar deden. Vergeet niet dat de klein ste onderdeeltjes door hen moesten worden uitgevonden en gemaakt wor den. En als het dan lukte hadden ze een enorme uitvinding gedaan. Dat ze ook toen al in staat waren om zo'n enorm zwaar beest de lucht in te krijgen en dan ook nog te vliegen. Dat is tegenwoordig heel anders. Nu wordt alles op de computer berekend en Mark Koolhaas en Benjamin Schaap uitgetest en dan weet je zeker dat het goed is. Kijk eens naar die oude Tiger Moth, als hij motorpech had dan kon de vlieger hem bijna altijd ergens aan de grond zetten. Dat zul je met die Eagle nooit kunnen doen en dat is ook een verschil maar wel heel anders. Vroeger was het haast niet mogelijk om uit zo'n oud geval te springen, nu is dat kinder spel. Zo tijdens het sleutelen leer je steeds meer dingen. En dan niet te ver geten de fijne sfeer binnen het museum, dat maakt het werken nog veel prettiger. Het is niet zo dat zij als ouderen op ons neerzien. Nee, ze behandelen je als vol. Ook leren we veel van hen omdat zij een langere ervaring hebben. Neem nu bijvoorbeeld een bus met afbijtspul, dat is knap lelijke vloeistof. Zo'n vat kan onder druk staan ^en als je het dan in eens opent kun je zeker weten een poosje naar het ziekenhuis. Hier hebben wij geleerd dat je eerst een doek op de vuldop moet doen en dan pas open draaien. We leren hier veel te doen met heel weinig dingen. Speciaal gereed schap hebben we niet, het moet uit ons hoofd en handjes komen. Als je over eep jaar hier weer komt dan staat het Amerikaanse straatje al behoorlijk op een rijtje. We hopen tenminste dat de staf van het museum erin zal slagen om het allemaal hier te krijgen. Vergeet niet dat geld hoogstwaarschijnlijk ook wel een belangrijke rol zal spelen. Nee, we hebben geen vaste vriendin, daar heb ben we geen tijd voor. En zeg nu zelf, je moet toch wel een heel mooi meisje hebben dat met deze prachtvogels kan concurreren. En zolang wij zo'n meisje nog niet hebben gevonden, blijven wij onze vrije tijd besteden aan dit prachtige Miltaire Luchtvaart Museum in Soester- In de brievenbus van de politiepost in het Dorpshuis werd vorige week don derdag een portefeuille aangetroffen, die het eigendom bleek te zijn van een 32- jarige bewoonster van Apollo. Ze kwam juist op dat moment aangifte doen van de vermissing. Ze had de portefeuille waarschijnlijk verloren. De onbekende vinder was kennelijk zo vriendelijk ge weest hem bij de politie te deponeren, maar had zich in de tussentijd wel roy aal ontfermd over het "vindersloon". De Soesterbergse mist ruim 200 gulden. Bewoners van De Drie Eiken, bedanktvoorde vele bloemen, kaarten en attenties ontvangen tijdens mijn ziekte en thuiskomst uit het ziekenhuis. Mw. M. Vervat-van Lambalgen Dorpsplein 20 Vanaf maandag 26 augustus is het kan toor van de Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg weer geopend en kan men inschrijven op de cursussen die in het najaar in Soest en Scfesterberg van start gaan. In Soesterberg staan de volgende cursussen op het programma: Bridge, Leeskring Nederlandse boeken en de talencursussen Frans Opfris, Engels Opfris A en Engels conversatie A. In formatie over alle cursussen staat in het programmaboekje dat klaar ligt in o.a. het Dorpshuis. Wie de Volksuniversiteit belt krijgt het cursusboekje toegestuurd. Het kantoor van de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, is geopend op maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00- 13.00 uur, tel.: 035-6022195. Open Dag: zaterdag 7 september, 10.30-14.00 Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 In de aanbieding: bezichtiging van Kas teel Groeneveld in Baarn, een bezoek aan een tentoonstelling en afscheid van de zomer door middel van "bloem- kunst". Dit alles op dinsdag 17 septem ber via een moderne bus; toegang overal gratis en koffie toe voor slechts 25 gulden p.p. Opgave elke dag van 10.00 tot 12.00 uur maar vóór zaterdag 24 augustus bij het dienstencentrum van De Drie Eiken, t.a.v. mw. Bussel, tél. 35 14 02. Alleen bij voldoende aanmelding gaat deze prachtige reis door. Deze week wordt de vervanging van het riool in Soesterberg weer ter hand geno men. Men begint op de paralleweg van de Amersfoortsestraat, tussen de Veldm. Montgomeryweg en de Postweg en om die reden wordt het verkeer over deze weg gedurende ongeveer twee we ken afgesloten. Het plaatselijk door gaand verkeer dient gebruik te maken van de Veldm. Montgomeryweg, Baten- burgweg en Sterrenbergweg. Begin september komt de Veldm. Montgomeryweg aan de beurt en wor den de rioleringsbuizen in het fietspad gelegd. Getracht wordt dat weg gebruikers daar weinig last van zullen ondervinden en woningen en bedrijven normaal zijn te bereiken. Een bedrijf aan de Sterrenbergweg heeft een schadepost van ongeveer dertig duizend gulden geleden. Dit is de waarde van de computer-onderdelen die uit het bedrijfspand werden gestolen. Aangifte werd gedaan door een 41-ja- rige vrouw. Woensdag 21 augustus 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken Donderdag 22 augustus 13.00 koersbal, Drie Eiken Vrijdag 23 augustus 20.00 bingo, Drie Eiken Maandag 26 augustus 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest Dinsdag 27 augustus 09.00 tennis, jeugdclubkamp., Sport park Woensdag 28 augustus 09.00 tennis, jeugd clubkamp., Sport park 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken Opgaven: tel. 351252.

Soester Courant | 1996 | | pagina 15