zien is Wereldfeest in een Wereldhaven De hoogtepunten op een rij: Stap in de wereld van de Marine EMI Wereldstad opent Wereldbrug Vaar mee naar de haven van Rotterdam R 1CUL wür WELZIJNr A'S stichting openbare bibliotheek M Succesvolle KunstBus voor senioren rijdt door! vQ Nieuws van de bibliotheek Verrassingsconcert' in Kasteel Groeneveld Volop zomerconcerten in historische kerken Utrecht WAT ANDERS DAM TOEKIJKEN GIRO 330070 LL Evangel christen Hulpvi WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1996 SOESTER COURANT PAGINA 16 Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Aanwinsten voor volwassenen Zondag 25 augustus" ^—^'ORTOBENE I NIEUW!!! I Tel: 035 -602 10 44 g 'Punt-Komma' start nieuwe cursus Tijd staat even stil in Spakenburg i R. WESTRA Overvaller moet alsnog cel in Vit if u4 u U umm sia mms W«r«l4 WOENSDAG i Studiedag in Beveiligt Tel. 602 Jongerenko zoekt nieuw De KunstBus voor senioren rijdè ook in het komende theaterseizoen weer in de provincie Utrecht. De KunstBus verzorgt veilig en comfor tabel vervoer naar vier culturele ac commodaties. Gezien het succes van voorgaand seizoen heeft de Provincie Utrecht besloten om de KunstBus door te laten rijden. Ouderen blijken minder frequent ge bruik te maken van culturele voorzie ningen, omdat de reis voor velen een drempel vormt. De KunstBus regelt het vervoer op een aantrekkelijke manier. De KunstBus verzorgt het vervoer naar theater- en muziekuitvoeringen. De bus haalt deelnemers op en verzorgt de te rugreis. Meerdere halteplaatsen maken een opstap dicht bij huis mogelijk. Ie dereen van 55 jaar en ouder die woon achtig is in de provincie Utrecht kan deelnemen aan de KunstBus voor senio ren. Er kan echter alleen in groepsver band van minimaal vijftien personen worden ingeschreven. Het najaarsprogramma 1996 van de KunstBus ziet er als volgt uit: Tip Top, Muziektheaterproduktie met Jenny Arean en Frits Lambrechts, 17 oktober in De Flint in Amersfoort, f35,-/f31,50*; Jozef in Dothan van Joost van den Vondel door Het Toneel Speelt 7 no vember in De Lampegiet in Veenendaal, f29,75*; L'arbore di Diana van Vincente Martin y Soler door Nationale Reis opera, 23 november in Stadsschouw burg Utrecht, f 45,-/f 35,-*; Weihnachts-Oratorium van J.S. Bach, Amsterdamse Bach Solisten o.l.v. Mare Minkowski, 20 december, Vredenburg Utrecht, f 32,50*. De prijzen zijn exclusief de eigen bijdrag in de vervoerskosten. Het bezoeken van schouwburg of con certzaal kan dus vanaf 17 oktober weer met de KunstBus. Voor de voorstelling of concert wordt in de meeste gevallen een gereduceerde prijs betaald. Voor het vervoer wordt een kleine bijdrag in re kening gebracht. Bij een bezoek aan een voorstelling in de gemeente waar men woont bedraagt deze f 2,50 per persoon. Bij een bezoek aan een voorstelling bui ten de woonplaats wordt een bijdrage van f 5,- per persoon gerekend. Reserveren kan tot één maand voor de dag van de uitvoering. Een actief net werk van lokale ouderen- en welzijns organisaties coördineert de reserve ringen. Om er achter te komen waar men zich kan aanmelden, kan men con tact opnemen met Stichting InZake! De provinciale organisatie is in handen van Stichting InZake! in opdracht van de Provincie Utrecht. In de organisatie participeren verder De Flint Amers foort, De Lampegiet Veenendaal, Vredenburg en Stadsschouwburg Utrecht. Voor meer informatie over de KunstBus voor senioren kan men con tact opnemen met Stichting InZake!, tel/fax: 020-419 29 99. Albert Cuyplaan 202 3764 TWSoest Romans Detectives/thrillers Llinas, Julio: Onschuldig. Lord, Gabrielle: Tot op het bot. Maccarry, Charles; De november- moorden. Morrison, Brian: Genadeloos. Olgin, Howard A: Bloedbank. Rosenberg, Nancy Taylor: Niets dan de waarheid. Rozan, SJ.: Chinatown. Sandford, John: Zieke geest. Familieromans Berends, Seija: Het gaat om een kind. Meer, Olga van der: Een toekomst met jou. Rozema-v.d. Veen, Frieda: Als een bloem in het veld. Thijssing-Boer, Henny: Zeg me wie ik ben. Wageningen, Gerda van: Paars bloeit de heide. Wages, Margreet: Mooie woorden. Romantische verhalen Norman, Hilary: Laura. Ouick, Amanda: Als bloesem in de storm. Victor, Cynthia: Ik roep je in mijn dromen. Informatieve boeken 627.39 Barker, Linda: Decoratief met gordijnen. 624 Barker, Linda: Decoratief met kleur: eenvoudige ideeën voor een origineel interieur, 417.3 Callery, Sean: Grafologie. 624.5 Fuller, Ron: Vrolijk houten speelgoed: het ratelt, draait, flappert, drijft, waggelt, schommelt en hapt. 774.4 Jan des Bouvrie interieur adviesboek: visies en tips van een meester-ontwerper. Oijen, Wilfried van: Dilemma's van een huisarts. 605.12 Steenhorst, Rene: Het hape rend hart. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. In samenwerking met de Daniël Stichting organiseert de Baarnse Muziekkring een van de slot- concerten van het door het Daniëlkwartet in Zeist gegeven "masterclasses voor strijkersensem bles" in Kasteel Groeneveld. Het doel van het seminar is getalent eerde muziekstudenten, zowel uit Nederland als uit het buitenland, onderwijs te geven in het spelen van kamermuziek. Gezien de hoge eisen die professionele kamermuziek aan de uitvoerenden stelt, kunnen alleen hoofdvakstudenten aan die lessen deelnemen. Het seminar is dan ook niet bedoeld voor amateurs, al kunnen die, evenals andere belang stellenden, als toehoorder de masterclass volgen om zo een deel mee te maken van de intensieve studie die voorafgaat aan een concert. Gedurende de tweede week van het seminar wordt er door een internationaal bekende gastdocent naar een openbaar concert en een slotuitvoering toegewerkt. De Masterclass wordt bekroond door een studententournee, waarbij de stu denten optreden op enkele prominente kamermuziekpodia in het land zoals o.a.: de Doelen (Rotterdam), het Muiderslot, Kasteel Amerongen, Kas teel Cannenburgh en... Kasteel Groene veld. Het concert in Kasteel Groeneveld vindt plaats op zondag 25 augustus, aanvang 16.00 uur. Omdat op dit moment de ensembles nog studeren op het uit te voeren programma en de docenten pas op het laatste moment een keuze maken uit de ensembles en de podia waar zij zullen optreden, kunnen hierover geen verdere mededelingen worden gedaan. Ook een keuze uit de uit te voeren wer ken wordt, aan de hand van de behaalde resultaten en de muzikale beoordeling, pas op het laatste moment genomen. Wel staat vast dat in Baarn acte de presénce zal worden gegeven door een Frans pianotrio (viool, cello, piano). Het programma wordt ter plaatse be kend gemaakt. Met recht een verrassingsconcert en een extra uitda ging voor de avontuurlijk aangelegde concert-bezoeker. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de receptie van Kasteel Groeneveld, op zondag 25 augustus vanaf kwart over drie. Telefo nisch reserveren is mogelijk tijdens openingstijden van Kasteel Groeneveld: 035-5420446 en buiten deze tijden bij het secretariaat van de Baarnse Muziek kring: 035-5414562. RESTAURANT-PIZZERIA SEBASTIANO ROJCH f 0 Groot terras achter (60 zitplaatsen) q Wij bezorgen ook thuis met q q thermocar (enige in de omgeving), q Geopend v.a. 17.00 uur (woensdag gesloten) 0 Steenhoffstraat 57 - Soest 0 Dramagroep "Punt-Komma" start 10 oktober weer met een reeks van 10 workshops. De workshops worden ge geven op de donderdagavonden van 20.00 tot 22.00 uur in de Theater werkplaats te Amersfoort. Dramagroep "Punt-Komma" geeft ieder jaar verschillende cursussen in de vorm van workshops, waaraan de cursisten actief meedoen. Er wordt aandacht be steed aan improvisatie, verbaal spel, sta tus en houding oefeningen en fantasie trainingen. Door oefeningen krijgen de cursisten handvatten aangereikt die ze in dramaspel kunnen gebruiken. Drama groep "Punt-Komma" streeft ernaar dat de deelnemers d.m.v. dramaspel vorm kunnen geven aan hun eigen creativiteit, waarbij spelplezier hoog in het vaandel staat. Het aanbod van cursussen varieert per seizoen. Doorgaans zijn er beginners- en gevorderdencursussen. De deelnemers die de beginnerscursus gevolgd hebben kunnen hierna de gevorderdencursus volgen. Naast de workshops heeft dramagroep "Punt-Komma" inmiddels al een aantal keren gewerkt aan een zelfgemaakte theaterproduktie. De cursisten verwer ken hun improvisatievaardigheden en fantasieën in een presentatie. Het eind resultaat wordt in het theater opgevoerd. Aanmelding Iedereen, vanaf 18 jaar, die geïnteres seerd is in drama kan de cursussen van dramagroep "Punt-Komma" volgen. De groepen bestaan uit maximaal 15 perso nen en worden professioneel begeleid. Informatie over de cursussen, de kosten, lestijden en cursusplaats kan met opvra gen bij Ilona Bos, tel. 033-465 29 64. De "Bruine Vloot" in Spakenburg heeft zich tot doel gesteld de 10e visserij dag in Spakenburg tot de grootste en meest bezochte te maken. Met als thema "de tijd staat even stil" zal de haven van Spakenburg op 7 september het gezicht kiijgen wat we nu alleen nog tegen ko men in historische boeken of ansichten. Uit alle delen van het land zullen de nog overgebleven traditionele vissersschepen naar Spakenburg komen om deelgenoot te zijn van een machtige en ongekende historische visserij presentatie. Naast de enorme vlootschouw van Botters, Schouwen, Aken, Spekbakken, Zalm- schouwen, Schokkers en zelfs de enig overgebleven Bons, zal er een uitge breide demonstratie te zien zijn van alle op de toenmalige Zuiderzee toegepaste visserijtechnieken. De Spakenburgse visserijdag is inmiddels uitgegroeid tot een jaarlijks evenement met een brede pubfieke belangstelling. Ook deze zomer zijn er weer vele historische kerken in de provincie Utrecht voor het publiek geopend. In de maanden augustus en septem ber zijn het vooral de muziek liefhebbers die hun hart kunnen ophalen. In de maand augustus worden er ie dere dinsdag (van 19.30-21.30 uur) en iedere zaterdag (van 14.30-16.30 uur) concerten gegeven in de St. Joriskerk te Amersfoort. Deze kerk dateert van oor sprong uit de 13e eeuw. Inl. 033- 4616178. Van 16 augustus t/m 1 september vinden in Zeist de internationaal be kende Daniël Muziekdagen plaats. In de kerk van de Evangelische Broeder gemeente worden door het Daniël String Quartet en het Borodin Trio een aantal concerten gegeven, waaronder uitvoeringen van Bach, Beethoven, Mozart en Schnittke. Inl. 030-6915335. Op zaterdag 24 augustus en 14 sep tember vinden er in de Grote Kerk in Wijk bij Duurstede gratis concerten plaats. De concerten worden gespeeld op het historische hoofdorgel, waarvan sommige delen nog dateren uit de 16e eeuw. De kerk zelf kreeg haar huidige vorm in de 15e eeuw. Aanvang: 16.00 uur. Inl. 0343-412377. Van 30 augustus t/m 8 september vindt in Utrecht het 15e Holland Festi val Oude Muziek plaats. Het thema Utrecht Psalter 1996 wordt in een vijftiental concerten ten uitvoer gebracht door internationaal bekende ensembles als Akademia, Koor en Orkest van de Nederlandse Bachvereniging, Organum en Weser-renaissance. De concerten worden gegeven op historische lokaties, waaronder kerken. Inl. 030-2362236. Op 31 augustus wordt er in de Oude Kerk iri Veenendaal (1566) een gratis orgelconcert gegeven door André Kne vel. Het concert begint om 19.30 uur. Inl. 0297-261375 of 0318-529800. Op 14 september wordt in de Oude St. Nicolaaskerk in IJsselstein het 9e Bachrecital ten gehore gebracht door organist De Gier. Aanvang 20.00 uur. Toegang: f 7,50, kinderen t/m 12 jaar, Pas 65+ en CJP: f 5,-. Uitgebreide informatie over concerten, openstellingen en rondleidingen in ker ken vindt men in de evenementen- agenda "Historische Kerken in de pro vincie Utrecht", die gratis verkrijgbaar is bii VW's, musea en bibliotheken in de provincie Utrecht en de grotere VW's in Nederland. "Historische kerken" is een initiatief van "Provincie Utrecht, Historisch Hart van Nederland". Dorresteinweg 60 Soest Telefoon 601 32 88 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdag na 12.00 uur GESLOTEN. De Utrechtse rechtbank beeft een twintig-jarige man uit Rosmalen tweede kans gegeven om zijn alter natieve straf uit te voeren. De verdachte was vorig jaar juni veroor deeld tot 240 uur dienstverlening, om dat hij in februari 1994 een vermeende geldloper van een Soesterse supermarkt had overvallen. De verdachte had slechts vier uur uitge voerd van zijn taakstraf. Hij had een zondagmiddag gewerkt bij een dieren asiel. De week erna was hij ziek, maar liet na dat te melden. Toen hij zich de zondag daarop had verslapen, liet de re classering weten dat het allemaal niet meer hoefde. De officier van justitie ver weet de jongen laksheid en eiste dat hij alsnog zes weken celstraf zou uitzitten. Zo'n 50 miljoen mensen zijn blind of ernstig slechtziend. In Zuidoost Azië wordt elke minuut een kind blind. U kunt helpen: een staaroperatie ZIEN, Stichting Blindheidbestrijding Ontwikkelingslanden kOSt in India slechts 70,-. Spruitenbosstraató, 2012 LK.Haarlem.Tel. 023-53436OS Van vrijdag 6 tot en met zondag 8 september staat Rotterdam voor de vijfde achtereenvolgende maal in het teken van de Wereldhavendagen. Wie meer wil weten over het reilen en zeilen in een wereldhaven moet in het eerste weekeinde van september in Rotterdam zijn. Grote en kleine schepen, spektakel op en rond het water, ontdekkingstochten door de haven en vele andere (maritieme) acti viteiten zorgen voor een onvergetelijk dagje uit. Natuurlijk is er ook volop amu sement. Dit jaar grootser dan ooit, door dat de Wereldhavendagen samenvallen met het feest rond de opening van de brug op 4 september: popconcerten, een film De Wereldhavendagen en het feest rond deopening van de brug bieden 6,7 en 8 september een opeenstapeling aan evenementen. ■II i-t op de klep van de brug en op zaterdag- gramma kunnen mensen tijdens kantooru- avond het grote publieksspektakel 'Buil ding bridges'Aansluitend is op de Eras- musbrug een - absoluut eenmalig - dans feest voor jong en oud. Alle activiteiten tijdens de Wereldhaven dagen zijn gratis. Alleen de excursies op zaterdag en zondag kosten f 2,50 per per soon. Voor meer informatie over het pro- ren bellen met 010 - 4897744. Rond 10 augustus is een uitgebreide pro grammafolder beschikbaar. Woensdag 4 september om 16.00 uur is het zover: de spec taculaire Erasmusbrug in Rotterdam wordt officieel geopend. Een van 's werelds mooiste bruggen legt vanaf dat moment de verbinding tussen het huidige stadscentrum en de uitbreiding hiervan op de Kop van Zuid. Een bijzonder moment, dat op grootse wijze gevierd wordt tijdens de Wereldhavendagen. Een moment dat je eigenlijk niet kunt missen. Haven in bedrijf: Openluchttentoonstel ling op de Müllerpier. Een heel scala aan bedrijven uit de haven laat zien hoe zij de motor van de Nederlandse economie draaiende houdt. Scheepsbouw, container-activiteiten en het werk van een reusachtige kraan zijn slechts een paar voorbeelden van de activiteiten op het festivalterrein. Stap aan boord: de binnenvaart, zee schepen en andere maritieme dienstver leners leggen drie dagen lang hun loop plank uit voor het publiek. Spektakel op en rond het water: De Koninklijke Marine in volle actie, maar ook het voorkomen en bestrijden van incidenten door de Rotterdamse hulpver leners (brandweer, Havenbedrijf, GGD, douane, politie en DCMR). Ontploffingen, blussen van branden, red dingsacties en helikopter stunts. Ontdekkings tochten door de haven: Op zaterdag en zondag ope nen tal van havenbedrijven hun deuren voor het publiek. Een unieke kans om een kijkje te nemen in de 40 kilometer lange haven. Vanaf de Müllerpier bren gen bussen en boten u er naar toe. Prijs per persoon per excursie: f 2,50. Jongerenmarkt en World Port Pop: Wat kan de haven betekenen voor de jeugd. Banen en heel veel andere infor matie zijn te vinden op de jongerenmarkt aan de voet van de Erasmusbrug. Optredens van onder meer '2 brothers on the 4th floor' (vrijdag) en 'Van dik hout' (zaterdag) zijn ongetwijfeld publieks trekkers. Film op de klep: Een 'geheime' voor première van een familiefilm die in het najaar in de Nederlandse bioscopen gaat draaien. Vrijdagavond rond 22.30 uur te zien vanaf P.otterdam Zuid op de klep van de nieuwe brug. Worldmarket: De 120 nationaliteiten uit Rotterdam presenteren zich op, zater dag en zondag met zang, dans, etens waren en een groot aantal uitheemse ()ro- dukten. Building bridges: Hèt publieksspektakel van de zaterdagavond. Laat u verrassen door een show rond de nieuwe brug met veel muziek, lichteffecten, vuurwerk en onverwachte gebeurtenissen. Dansen op de brug: Tot middernacht dansen op de nieuwe Erasmusbrug. Tropischeoptredens voor jong en oud zorgen op zaterdagavond voor veel sfeer. Floating Fanfare: Op zondagmiddag defileren tientallen grote en kleine schepen over de Nieuwe Maas door het hart van de stad. Aan boord een groot aantal fanfares (25) die bij de Erasmus brug voor een daverend slotakkoord zul len zorgen. MEER WETEN? Bel (tijdens kan tooruren) 010 - 489 7744 voor alle informatie over programma, tijden en locaties. §tt Ambitieuze plannen voor het voormalig havengebied Kop van Zuid zorgden er eind jaren 80 voor dat Rotterdam er een brug bij zou krijgen; en wat voor één. De Erasmusbrug is een echte blikvanger. Aller eerst door de bijzondere vorm van de brug: lang, slank en met een in het oog springende geknikte pyloon. De Rotter dammers hebben dan ook eeji passende bijnaam gevonden, namelijk 'De Zwaan'. Ook door haar afmetingen kun je niet om de brug heen. De Erasmusbrug is de grootste beweegbare brug ter wereld! De gloednieuwe oeververbinding over brugt maar liefst 808 meter (acht voetbal velden!). Het hoogste punt van de brug bevindt zich op de top van de pyloon en ligt 139 meter boven NAP. In de Eras musbrug is wél 8500 ton plaatstaal ver werkt. En dat is nog exclusief de 600 ton staal voor de tuien. Daarmee mag de brug zich tot de absolute zwaargewichten in de wereld rekenen. Kop van Zuid Aan de voet van de brug op de zuidoever ligt de Kop van Zuid, eigenlijk een 'nieu we stad in de stad'. In een sfeervolle en (l>thNa* karakteristieke omgeving wordt gewoond, gewerkt en ontspan nen. Dat de Kop van Zuid al volop tot leven komt, kun je zelf ervaren. Natuurlijk tijdens de Wereldhavendagen; zo'n unieke gelegenheid moet je zeker niet missen. Ook op andere tijden is een bezoek aan de Kop van Zuid de moeite waard. Het informatiecentrum Kop van Zuid biedt alle gele genheid om dit nieuwe stads deel beter te leren kennen en tijdens een wandeling langs de fraai aangelegde kades krijg je een goed beeld van het zich constant vernieuwende en altijd weer verrassende Rotterdam. Zoek je een woning en hou je van sfeer, noteer dan zondag 15 september in je agenda. Dan wordt van 13.00 tot 17.30 uur het Woonfestival Kop van Zuid georga niseerd, met onder andere een woonmarkt, muziek, theateracts, rondvaarten en een voorproefje van de Exotic Festival Markèt, die in 1997 haar deuren opent. Meer weten? Informatiecentrum Kop van Zuid, telefoon 010 - 2130101, Stieltjesstraat 21, Rotterdam. Gratis toegang, maan dag t/m zaterdag van 12.00 -17.00 uur. Te land, ter zee en in de lucht: de Koninklijke Marine voelt zich overal thuis. Sterke staaltjes van hun vakmanschap op al deze 'fronten' laten de leden van het Korps Mariniers tijdens de Wereldhavendagen zien in hun indrukwekkende demonstraties bij de Müllerpier. Wilt u op Uw gemak bij de marine rond kijken, dan moet u in Rotterdam aan de Parkkade zijn. Want daar bent u 6, 7 en 8 september tussen 10.00 en 18.00 uur (alleen vrijdags vanaf 12.00 uur) van harte welkom op het M-fregat de" Wat is er mooier dan over het water Rotterdant bin nen te komen. En dat nog wel aan boord van een heus fregat van de Koninklijke Marine! Dat kan! Zet de antwoorden op de onderstaande 3 vragen op een briefkaart en stuur deze zo spoedig mogelijk - maar in ieder geval vóór 1 september - naar het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam, antwoordnummer 20119, 3020 VB Rotterdam, onder vermelding van 'Wereldhavendagen!'. Vergeet niet uw telefoonnummer te j vermelden en de naam van de krant waarin deze prijsvraag staat. 'Uit de goede inzenders worden 25 winnaars getrokken die met 2 personen een dag te gast zijn bij de Koninklijke Marine. De prijs: U verzamelt zich op de Van Ghent kazerne in Rot terdam. Van daaruit gaat het per bus naar een van de marinebases in Nederland (Vlissingen of Den Helder). Aan boord van een van de fregatten vaart u vervolgens terug naar Rotterdam! Over de datum van deze dag krijgen de prijswinnaars persoonlijk bericht. Vraag 1: Hoe lang is de haven van Rotterdam? Vraag 2: Hoe hoog is de nieuwe Erasmusbrug? Vraag 3: Hoeveel fregatten van de Koninklijke Marine zijn aanwezig tijdens de Wereldhavendagen? Hr. Ms. Van Speyk, de mijnenjager Hr. Ms. Vlaardingen, de onderzeeboot Hr. Ms. Dolfijn, het hydrografisch vaar tuig Hr. Ms. Buyskes, het duikvaartuig de Argus en enkele kleinere schepen. Een unieke kans om deze marineschepen bovendeks en onderdeks te bekijken. Laat die niet varen. Kruip in de huid van Ogen en oren te kort komt u ook tijdens de permanente show van het Korps Mariniers, eveneens aan de Parkkade. Mariniers laten zien welke materialen zij gebruiken en hoe zij te werk gaan. Verder demonstreren enkele duikers hun kunnen vanaf de duiktank die voor de Argus ligt. Natuurlijk kunt u ook zelf in de huid van een marinier kruipen. Op de borstelbaan bijvoorbeeld waarop u kunt zomerskiën. Of bij het echte werk: het bedwingen van een 10 meter hoge klimwand. Wellicht staan de beste stuurlui toch aan wal. Meer weten over de marine? Ook dat kan. Bij de promotiebus in de buurt van de Hr. Ms. Van Speyk staat men u graag te woord. De Koninklijke Marine: 6, 7 en 8 sep tember prominent aanwezig bij de Wereldhavendagen in Rotterdam. KOM MET HET OPENBAAR VERVOER De organisatie adviseert bezoekers met het openbaar vervoer naar het evene ment te komen. U kunt uw auto kwijt op de P+R plaatsen aan de rand van de stad. Alle locaties van de Wereldha vendagen zijn gemakkelijk bereikbaar met tram, bus of metro. En u hebt extra voordeel! De Wereldhaven-dagkaart Onbeperkt vervoer op 6, 7 en 8 sep tember op alle RET lijnen. Bovendien geeft de kaart recht op 50% korting op de entree van de Euromast en 50% korting op een Spido-rondvaart. De Wereldhaven-dagkaart kost 5,- per dag (reductietarief 3,-). Waar te koop? De Wereldhaven-dagkaart is (vanaf 31 augustus) verkrijgbaar bij alle RET verkoop- en informatiepunten en op 6, 7 en 8 september bij de chauffeurs van bussen en trams. Op 11 oktober hou sche Hogeschool fe studiedag met als tii pen christen en dc eerste deel van dezi riant op het in Amei ken boek van Phil I the Amercan mind" In dit boek maakt de dat het denken van Amerikaan dermate deze nauwelijks in st: een gefundeerd oordei Eenzelfde ontwikkeli voor bij de westerse i bijbelse denken wordt de marge verschoven meer scheiding gemaa "leven". Het lijkt wel slaap zijn gevallen. H deze ontwikkeling ei een oplossing hiervot deze studie-bijeenkor Er zijn twee spreker Snelle ser I kwaliteit I scherpe I Nieuwst Soi Het Oecumenisch Jc begint weer met een i koor is op zoek naar sen de 15 en 35 jaar. een instrument besp< welkom om het coml Het koor repeteert ell van 19.30 tot 21.00 u (Veenbesstraat-Dalw petitie is op 4 septen Informatie bij dirigen tel. 6022647. Weekend-opvangdii Maatschappelijke Di< Hulp in dringende mo dag, zondag en algemt gen, tel. 6245555. Stichting Hulpdien! Hulp aanvragen dage 10.00 uur, tel. (0346) Nazorg borstkankei Informatie: Borstkar trum Utrecht (BIC), ti t/m. vrij. 10.00-13.00 Werkgroep Kind en Behartigt de belangen vóór, tijdens en na di Informatie: mevr. MA Vrouwenspreekuui Iedere donderdag 20. ring 31A (Vrouwenh (033) 4616612. Alsji kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meis dag 19.00-21.00 ui 18.00 uur; donderdaj (030) 2322020. Vrouwen in de Bij; Vrouwen die problen rein van de bijstand ki bij de werkgroep Vrov lefonisch dagelijks 12 uur. Soest: tel. 6( Spreekuur: elke 2e 10.00-11.30 uur, i Vrouwencentrum, Si Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vrijetij mensen bij elkaar die op het gebied van h( bus 3074, 3760 DB 6014650. VTÖ-sanienwerk Vroegtijdige Onder! stoornissen bij kinde AE Amersfoort, tel •Slachtofferhulp S Praatpaal en vraag van misdrijven en 1 6027719. Slachtofferhulp 24 uur per dag tele Soest, Soestdijk J en 23.00 uur: tel. 6( 7.00 uur: via de me foortse politie, tel.1 Al Anon-groep f Steun aan familie v; veel drinkt of di 5415474 Baarn. Ouders van een Landelijke zelfhul adres: Eveline Mos 3765 XR Soest, te Thuishulpcentr De THC biedt pai menterenden, va; ouders van verstai handicapte kinden sief oppassen dooi tel. 033-4631334 Tineke Brobbel, t( Thuiszorg/Mai Stichting Thuiszt Werk N.O. Utret Grothestraat 74, 6019004, fax 602 Jongerenspreel yoor jongeren vai 15.30-16.30 uur foort. •Psycho-profyla Stichting Psycho op de bevalling, l Clauslaan 23,37e Wie hulp zoefc ren bij het Cei 9.30-11.00 ui

Soester Courant | 1996 | | pagina 16