PvdA dringt aan op extra onderhoud aan twee kunstgrasvelden MHC Soest UITVERKOOP 50-75% korting Amerikaanse weken bij Filmclub Soest Silver Star CD Ambtenaren Kozle op bezoek in Soest Radio Soest kan zich opmaken voor verhuizing naar 'Studio Raadhuis' IACTUEEL I PAGINA 3 'Iz-U-C' HARTJB ZUID DANSEN GEEFT JE EEN GOED GEVOEL Nederland-2 is voor veel kijkers opeens spoorloos FRANKENWALDER Kees Boerkoel: 'Verplaatsing lukt niet binnen twee jaar' op de gehele zomerkollektie Lady 3pringfield The Outpost Hil-ton herenmode DANS- EN PARTYCENTRUM VAN MOURIK: de beste keus voor kwaliteit en gezelligheid. Voor (echt)paren èn jongeren. Van beginners t/m topklasse. Lt. Gen. van Heutszlaan 10 Baarn informatie en/of inschrijving: Tussen 15.00-17.00 en van 19/00-21.00 uur kom even langs of bel: (035) 5413319 Stroom telefoontjes bij tv-zaken Autodieven steken buit in brand in wijk Klaarwater Huur een videoband en doe mee met de USA-Quiz en win één van de echte zilveren dollars uit de tijd van het Wilde Westen. Dillenburglaan 12, Soest (naast Randstad). Telefoon: 035-6012340 WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1996 SOESTER COURANT Kijkje bij Gildedag, Molenschot en raadhuis Vrijwilligers druk met voltooiing Kaasboerderij 'De Staelenhoef' City Chic Natuurlijk laanstraat 67 baarn 035-5415588 ièuwTl Er komt heel wat kijken voor de verhui zing van een omroep, zelfs een relatief kleine als Radio Soest. Vooral in tech nische zin vraagt zo'n operatie het uiter ste aan inzicht en kennis van zaken. Gelukkig zijn die volop aanwezig bij de schare vrijwilligers, die ervoor zorgen dat Radio Soest in elk Soester huis da gelijks van zeven tot zeven beluisterd kan worden. Ook bij de verhuizing profiteert Radio Soest van de inzet en de know-how van een groot aantal medewerkers. Onder leiding van Han Erkens - de inspire rende "bouwpastor" - zijn ze zelfs in de vakantiemaanden stug doorgegaan. Vo rige week was het nieuwe onderkomen in het raadhuis-souterrain technisch ge zien vrijwel klaar voor de dingen die te gebeuren staan. Drie Radio Soest-medewerkers - Fredi Timmer, Ronald v.d. Broek en Sander van Zweden - waren woensdagmorgen gedrieën nog aan het werk voor de "finishing touch". Fredi (normaliter werkzaam als technicus bij Radio Soest) heeft zich de afgelopen tijd voorname lijk bezig gehouden met schilderwerk, Ronald is - zowel thuis als in de studio - al maanden in de weer met het "audio"-gedeeIte, waarop hij zijn kennis volledig kan uitleven, en Sander - in gewone omstandigheden vooral in de weer met een jongerenprogramma - heeft zich de laatste maanden met name aan de elektra gewijd. Volgens ingewijden zou het zónder hun onvermoeibare inzet niet allemaal ge lukt zijn, maar zelf vinden ze dat ze een bescheiden rol hebben gespeeld. "Er hebben zo veel mensen meegedaan, ie dereen eigenlijk. Er was elke dag wel een ploegje van een man of vijf bezig, soms al vanaf zeven uur 's morgens..." Studio 1 Het grove werk is klaar, aldus het drie tal. Het wachten is nu op de installatie van de apparatuur, zoals de mengtafel, met name die voor studio 1. Die gaat omstreeks half september al over. De tweede studio volgt zodra de eerste werkt en dan gaan tegelijk ook de redaktie, de produktie en de discotheek over naar het Raadhuisplein. Als daar op 1 oktober de eerste uitzending "de lucht in" gaat mag er ook geen gat ge vallen zijn: de uitzendingen moeten tot het laatste moment vanuit Molendael zonder onderbreking kunnen plaatsvin den. De verbouwing van het souterrain en de technische voorzieningen zijn vrijwel geheel door de mensen van Radio Soest zelf, dus "in eigen beheer", gerealiseerd. "Hobbyisten met veel know-how," vin den Fredi, Ronald en Sander wel een passende omschrijving. "Gewoon han dige mensen, en het heeft op die manier ook een hoop geld uitgespaard." Geen hartzeer Als het zo ver is zullen ze het oude op trekje bij het ziekenhuis zonder hartzeer achter zich laten. Ze hebben er in elk geval geen "romantische" gevoelens bij, eerder iets van opluchting. "Hier is al les nieuw en kunnen we eindelijk be hoorlijk uit de voeten," vindt technicus Ronald. "En zo'n verhuizing is ook een mooie gelegenheid om van alle aan- groeisels die in de loop der jaren aan de apparatuur zijn toegevoegd af te raken. In de oude studio wemelt het van ver- sterkertjes, en dat ruimen we nu meteen op." Radio Soest krijgt aan het Raadhuis plein de beschikking over moderne spullen, al verhuist een flink deel van het oude bezit uit de studio bij het zie kenhuis gewoon mee. Volgens het drie tal hoort de Soester omroep qua tech nische outillage bij de top-tien van Ne derland. "We hebben goeie spullen. Er komen hier wel eens profs uit Hilversum kijken, en die zijn dan diep onder de indruk..." Popelen De nieuwe studio is bijna klaar, maar voor de verhuizing achter de rug is zal er nog wel even "gigantisch gestresst" moeten worden, menen de drie omroep medewerkers. "Nog een paar weken alle hens aan dek, dan is het rond. We staan te popelen om dan weer met het ge wone radiowerk aan de slag te gaan." In het raadhuis-souterrain zullen ze in elk geval geen last hebben van de mui zen die in het oude gebouwtje bij het ziekenhuis met grote regelmaat werden gesignaleerd. Die kropen soms door de mengtafel heen. Wat ze wél zullen mis sen is het grasveldje, waar het na gedane werkzaamheden vaak aangenaam toe ven was. Dat verlies wordt enigszins ge compenseerd door het feit dat ze straks Sander van Zweden, Fredi Timmer en Ronald v.d. Broek aan het werk in wat straks de fonotheek moet worden uit het raam recht op de vijver voor het gemeentehuis kunnen kijken, hoewel ze vrezen dat ze van het zo dichtbij stro mende water wel wat vaker zullen moe ten piassen- Oprijlaan vlak naast bushalte. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Het warmkloppend winkelhart van Soest! Een delegatie van de gemeente Kedzierzyn/Kozle heeft de afgelo pen dagen in Soest rondgeneusd. De 28 gasten - merendeels ambte naren, onder aanvoering van burge meester M. Borcym - woonden o.a. de Gildedag bij, al kwamen ze vooral voor een "kijkje" bij de ge meentelijke organisatie in Soest. Het gezelschap arriveerde zaterdaga vond met nogal wat vertraging per bus bij het gemeentehuis aan het Raadhuis plein. Daar werden ze verdeeld onder de gastgezinnen; een aantal vond onderdak iri het Kontakt der Kontinenten in Soesterberg. Hoewel het aanvankelijk de bedoeling was direct al een kijkje te nemen op het Gildeterrein (de taptoe van PVO en andere muziekkorpsen) kozen de meeste gasten er na de lange reis voor om de avond in hun gast verblijf door te brengen. Zondag waren ze overigens allemaal present op de Brabantse Gildedag, zodat ze volop konden meegenieten van dit stukje oer- Hollandse "folklore". Maandagmorgen maakte het gezelschap een excursie naar het (nieuwe) Molen schot; 's middags volgde een bezoek bij de afdeling Groen Milieu. Dinsdag morgen stond een kijkje bij de Sociale Dienst op het programma, evenals een explicatie over de computersystemen die bij de gemeente in gebruik zijn. Dinsdagmiddag zouden de Poolse gas ten eventueel meLde bus naar Amster dam gaan en vanmorgen zouden ze, na een feestelijke bijeenkomst in het Gilde- huis (dinsdagavond) weer naar Kozle Burgemeester De Widt en zijn collega vertrekken. Borcym broederlijk naast elkaar. De PvdA wil dat de gemeente 40.000 gulden uittrekt voor onder houd aan de twee kunstgrasvelden van de Mixed Hockey Club Soest. Dit heeft de Soester fractie van de sociaal-democraten in een brief kenbaar gemaakt aan het college. De ingreep is nodig, omdat de vel den aan de Koningswegna regenval soms onbespeelbaar zijn. De waterdoorlatendheid laat te wensen over, maar het college weigert grote onderhoudsinvesteringen te plegen. De maatregelen blijven beperkt tot het ver wijderen van overtollig zand. Verder gaat het college niet, omdat de accom modatie over twee jaar moet zijn vrij- gespeeld. De PvdA verwacht evenwel dat het tenminste nog vier jaar zal du ren, voordat MHC Soest kan verkassen. Fractievoorzitter Kees Boerkoel houdt daarbij rekening met het feit dat de hockeyclub als laatste aan de beurt komt om te verhuizen. Als MHC Soest bij voorbeeld naar de Bosstraat-West moet, zal er eerst voor SEC een andere ac commodatie moeten worden gebouwd. En nadat SEC is verhuisd, dient er op de Bosstraat-West ook nog een nieuwe hockeyaccommodatie gerealiseerd te worden. Volgens Boerkoel is het onmogelijk dat een en ander binnen twee jaar wordt afgerond. Clustering De verplaatsingen hebben alles te ma ken met de clustering van de sport accommodaties van MHC Soest, De Knickerbockers, De Gemshoorn, SEC, Van Weedestraat 8 A-B - Soest Telefoon: 035 - 50 23 324 S.O. Soest en WZ'49. De clustering is nodig om in het kader van de kerntaken van de gemeente te bezuinigen. Op dit moment wordt er onderzoek verricht naar het best haalbare model. Boerkoel: "Stel dat het onderzoek eind dit jaar klaar is. Stel dat er een eendui dig voorstel komt, dan zullen ook alle verenigingen nog moeten meewerken. Het is ambitieus en mooi om te zeggen dat je de uitvoering in 1998 wilt reali seren, maar ik geloof niet dat dat lukt." Realistischer acht Boerkoel het dat MHC Soest in 2000 de Koningsweg kan verlaten. Over vier jaar dus en zo lang kan en mag de club niet afhankelijk zijn van slechte velden, meent de PvdA. "Tijdens de afronding van de discussie over de kerntaken en de daarbij .beho rende sportinvesteringen hebben wij de raad voorgesteld, dat ervoor moest wor den gezorgd dat de sportaccommodaties tot en met de herindeling in goede staat van onderhoud zouden blijven. Als PvdA hebben we voorgesteld 40.000 gulden beschikbaar te stellen voor extra onderhoud aan de velden. Niemand heeft toen nee gezegd. Wethouder Ries van Logtenstein zei dat hij niet wist of hij dit geld nodig zou hebben. Nou, als je het niet nodig hebt, hoef je het niet uit te geven, maar de hockeyvelden heb ben wel onderhoud nodig." Dat het college geen 40.000 gulden wil stoppen in velden die over twee jaar moeten verdwijnen, daar kan de PvdA inkomen. Maar omdat de fractie ver wacht dat de hockeyers nog zeker vier jaar aan de Koningsweg blijven spelen, vindt ze het noodzakelijk en verant woord om de veertig mille te gebruiken voor de verbetering van de waterdoor latendheid van de twee kunstgrasvelden. De toplagen van beide velden zijn in 1998 afgeschreven en zouden dan nor maliter moeten worden vervangen. Hiermee zou een slordige 160.000 gul den zijn gemoeid. Uiteraard is vervan ging van de toplagen niet meer aan de orde, omdat de velden kort daarna wor den opgeruimd. Afgelast Het behoeft nauwelijks betoog dat het bestuur van MHC Soest hoopt dat de PvdA haar zin krijgt. De problemen van de hockeyvelden spelen al geruime tijd. In het afgelopen seizoen moest enkele keren het thuisprogramma van de club geheel of gedeeltelijk worden afgelast, omdat de velden blank stonden. Vol gens bestuurslid W. Ros is de water doorlatendheid nog steeds niet opti maal. Als het op vrijdag of zaterdag en kele uren regent, bestaat opnieuw het gevaar dat er de dag daarna geen wed strijden kunnen worden afgewerkt. Tot die conclusie kwam onlangs ook een medewerker van het NOC/NSF, maar het college bleef op zijn standpunt staan om slechts overtollig zand weg te halen en de ontwikkelingen verder 'nauwlet tend in de gaten te houden'. De PvdA neemt hiermee geen genoe gen. In de brief aan het college schrijft Boerkoel dat hij verwacht dat het col lege nog voor de start van de competi tie (september) actie onderneemt en de 40.000 gulden gaat besteden aan het noodzakelijke onderhoud. Boerkoel: "Totdat de clubs worden verplaatst, moet je bestaande problemen oplossen. En er zijn nu problemen." De hockeyers staan niet bepaald te jui chen over de conditie van de twee kunst grasvelden en de houding van het college omtrent het onderhoud ervan. De introductie van de nieuwe zen der Sport-7 is in Soest vorige week gepaard gegaan met nogal wat pro blemen. De plaatselijke tv-zaken werden overspoeld met telefoontjes van ongeruste klanten, die opeens Nederland-2 niet meer konden ont vangen. Medewerkers van de firma's Expert Schoemaker en De Gouden Snaar, twee bekende tv-leveranciers, bevestigen dat de telefoon de afgelopen dagen vrijwel onafgebroken roodgloeiend heeft ge staan. "Veel mensen klagen over een slechte ontvangst van Nederland-2: wel beeld, maar geen kleur, of geen geluid. Een heleboel anderen ontvangen de zender helemaal niet." Nadat vorige week bekend werd dat de Remu er met enig kunst-en-vliegwerk in geslaagd was een gaatje op het (inmid dels sterk verouderde) Soester CAI-net te vinden voor de nieuwe sportzender, konden de meeste Soester tv-kijkers al vast "genieten" van het testbeeld. Voor heel wat kijkers werd het plezier echter bij voorbaat al bedorven doordat ze Nederland-2 niet meer (goed) konden ontvangen. En de publiekszender lijkt vooralsnog toch nog heel wat populair der dan het nieuwe sportkanaal. Boos op de Remu De tv-zaken zijn allerminst te spreken over de wijze waarop de Remu de "ope ratie" heeft aangepakt. "Wij wisten van niets; we moesten het uit de krant ver nemen of we hoorden het van klanten, want de Remu had ons niet op de hoogte gesteld. Hadden ze dat wel ge daan, dan hadden we daar op een be hoorlijke manier op kunnen inspelen. Nu moesten we in een paar dagen tijd een heleboel mensen uit de problemen helpen." De tv-zaken hebben er de afgelopen dagen meer dan een (extra) dagtaak aan gehad om de tv's1 van een groot aantal klanten opnieuw af te stemmen. Mo derne toestellen beschikken doorgaans over een systeem waarin dat vrijwel au tomatisch gebeurt, maar veel wat oudere tv's moesten met de hand "ingeregeld" worden. "Zeg dat we zo'n 18.000 tv-aansluitin- gen in Soest hebben. Als maar tien pro cent problemen heeft met de ontvangst, dan zijn dat nog altijd 1800 adressen. Het zou beter zijn geweest als de Remu daar óók eens aan had gedacht..." De afdeling Communicatie van de Remu was voor het sluiten van deze editie niet voor commentaar bereikbaar. Op de Johannes Poststraat zijn zaterdagmorgen twee brandende auto's aangetroffen. Het betrof in beide geval len een Opel Kadett, waarvan er één een dag eerder op de Van Hamelstraat was gestolen. De andere was ontvreemd in de omgeving van Amersfoort. Uit beide auto's waren geluidboxen ont vreemd. Kennelijk vonden de dieven hun buit vervolgens niet meer interes sant en staken ze de auto' in brand. De wagens brandden gedeeltelijk uit. Zaterdag 23 aug. gratis bij huur van een videoband een Amerikaanse Hot-dog. (op=op) Interesse in de USA? Bekijk dan vrijblijvend onze foto-expositie "Een Soester in The States". FILMCLUB DOET MEER...! Nu ook te huur: Play-station. Openingstijden: maandag 13.00-21.00 uur di. t/mvr. 11.00-21.00 uur zaterdag 10.00-21.00 uur zondag 14.00-21.00 uur BANDEN e.d.VOOR 19.00 UUR RETOUR! DE GROOTSTE OP HET GEBIED VAN: COMPACT DISCS, CD-ROM, CD-I, KOOPVIDEO'S, HUURVIDEO VERHUUR SEGA NINTENDO SPELLEN EN SPELCOMPUTERS, VERHUUR CD-I. Op 1 oktober neemt Radio Soest met /'ii hele "hebben en houwen" haar intrek in het nieuwe onderko men inde kelder van het gemeente huis. Dan zit het verblijf in het oude poortgebouw van Zonnegloren/ Molendael - waar eerst de zieken omroep AROS en later Radio Soest jarenlang gehuisvest was, er defini tief op. in de afgelopen maanden hebben tal van vrijwilligers van de lokale omroep - al met al wèl zo'n 80 man en vrouw - allemaal hun (voorbereidende) steentje aan de komende overstap bijgedragen. Deze week: (geldig tot en met 28.8.1996) Birkstraat 123 Soest

Soester Courant | 1996 | | pagina 3