Soest is blij met surveillanten \NDffl Mercurius en Bodewes sponsoren kinderopvang in m.c. Molendael ASBO-groep verhuisd naar Zuidergracht zuioém HARTJE M Zonnebloem Schaepmanstraat Sport spel-instuif voor 'jongere ouderen' in Soest Nieuw: Vino de Mesa met Rioja-aspiraties De Gulle Glimlach brengt blijspel 'Je weet wat je hebt' haalt hoogte van 3,30 meter Twingo Nouvelle Collection Extra speelruimte in Dagziekenhuis Soest SPULLENHULP PAGINA 6 f R E C H T 1 (£sso) id luttenberg WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1996 Extra toezicht werpt vruchten af Kantoor al in gebruik genomen Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Open Huis nieuw OLR-opleidingscentrum SOESTER COURANT iMÏÏAl PAGINA 7 De langste van Soest? Bij slijterij Toon v.d. Linden Zaterdag 24 augustus in De Schoof Nieuw bij Renault Stam-Soestdijk: Openingstijden bibliotheek gewijzigd STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-601 8252 BUFIG. GROTHESTRAAT10 - SOESTDIJK - TELEFOON 035 - 601 38 59 's Maandags gesloten. Als op 9 oktober het dagziekenhuis in Soest open gaat, kunnen ouders hun kinderen onder begeleiding tij delijk laten spelen in de volledig in gerichte speelruimte. Dit is moge lijk gemaakt door de sponsor bijdragen van Smurfit Mercurius Verpakkingen en Bodewes Bouw Soest (voorheen bouwbedrijf Jan Smeeing). Zij hebben respectieve lijk 10.000 en 5.000 gulden ter be schikking gesteld, waarmee me disch centrum Molendael een aparte speelruimte kan inrichten met onder andere een multifunctio neel speelmeubel, een video en veel speelgoed. Smurfit Mercurius directeur J. Stalen hoef is blij dat hij iets extra's voor de jeugd kan doen. "Veel van onze mede werkers hebben kinderen en daarnaast is het een belangrijke doelgroep voor de toekomst. Bovendien breken kinderen harten open en hebben zij een goed ge heugen. Dat acht ik van belang voor hun eerste indrukken," legt Stalenhoef uit. De heer J. Bodewes, directeur van Bodewes Bouw Soest, vult aan dat hij het goed vindt dat Soest een ziekenhuis heeft kunnen behouden en dat het goed is dat kinderen bezig gehouden worden, bijvoorbeeld met blokkendozen en an der speelgoed. Als Smurfit Mercurius Verpakkingen sponsort, heeft dat meestal betrekking OOGMETING - OOGDRUKMETING - CONTACTLENZEN Register-optometrist - Contactlensspecialist A.N.V.O. op de jeugd. "Het is belangrijk dat jon geren in goede conditie zijn en daarom doen wij ook aan sportsponsoring. Ook het ziekenhuis helpt mee de jeugd ge zond te houden. Daarom vind ik het goed dat de Stichting Vrienden van Molendael zich inzet om extra geld te werven voor projecten, zoals de kinder opvang in het dagziekenhuis in Soest. Ik ben dan ook graag bereid 10.00 gulden hiervoor te geven. Bij Smurfit Mercurius werken veel mensen uit Soest die kinde ren hebben. Ook zij kunnen dus profi teren van onze sponsorbijdrage," legt Stalenhoef uit. Op dit moment werken er 155 mensen bij Smurfit Mercurius, die zich bezig houden met het maken van verpakkin gen van golfkarton. Het gaat hierbij niet alleen om dozen voor bijvoorbeeld Douwe Egberts, Heineken of Unilever, maar ook om displays, achtkantige do zen en kartonnen stoeltjes voor kleine kinderen. Smurfit Mercurius ontwerpt, produceert en ontwikkelt producten van golfkarton. Kwaliteit staat bij hun voorop en klant is keizer. Bodewes merkt op dat er voor hem zo wel privé als zakelijk grote betrokken heid is met Soest en alles wat daar speelt. Dus ook met het ziekenhuis. Het grootste deel van zijn werk ligt in Soest. Hij bouwt zowel voor particulieren als voor bedrijven. Dat varieert van ver bouw en uitbouw tot nieuwbouw van huizen en bedrijfspanden. Maar ook voor renovatie van daken en gevels draat hij zijn hand niet om. Hij heeft inmiddels 25 medewerkers in diens en timmert vanaf 1994 onder zijn eigen naam vanuit zijn nieuwe onderkomen aan het le Heeserlaantje flink aan de weg. Ook wat sponsoring betreft, is Bodewes actief. Zijn bijdrage van 5.000 gulden voor de kinderopvang in medisch cen trum Molendael Soest heeft hij dan ook spontaan toegezegd. "Ik vind dat er een ziekenhuis in Soest moet blijven en ik hoop dat de kinderen door onze blok ken e.d. geïnspireerd worden om later met echte blokken te bouwen," sluit Bodewes zijn verhaal af. n Het warmkloppend winkelhart van Soest! 1 KEUZE J UIT MEER DAN 1000 TEGELS Ook vloer verwarming kringloopcentrum Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. inde bekend. legeling dat zij het astgesteld. i en/of gebruik /oorontwerp- alan, de mogelijk ere- danwel ver- er Landbouw er en Visserij. eken voor iedereen Eemland in de )1 te Utrecht en op Amersfoort en Soest Eem, Drs. W. van ekking op de eden en is zolang 0, 3502 LA te e Vallei en Eem; ovincie Utrecht, 3ureau Beheer 3foon te reacties indienen 508 TH te Utrecht. paratie alle merken on lo's 50 - Soest ■6023608 Het gemeentebestuur is - in navol ging van de politie zelf - enthousiast over de inzet van de vijf politie surveillanten die sinds vorig jaar oktober het korps in Soest hebben versterkt. De "hulpagenten" vol doen in alle opzichten aan de ver wachtingen; met hen is er duidelijk sprake van meer blauw-op-straat, zelfs meer dan aanvankelijk was af gesproken. De bedoeling was dat de surveillanten 80 procent van hun tijd op straat zou den doorbrengen en slechts 20 procent aan het bureau. In het tweede kwartaal 1996 (april t/m juni) blijkt die verhou ding nog gunstiger te zijn uitgevallen: de vijf besteedden 15,4% van hun werktijd aan administratieve bezigheden, dus bijna 85% moeten ze op straat zijn ge weest. Daar zijn ze ook gezien door het pu bliek, dat volgens coördinator H. van Thienen in het algemeen best te spreken is over deze versterking van de politie. De surveillanten zijn immers speciaal aangesteld om werk te doen - toezicht, surveillance, hulpverlening, preventie en opsporing - waar de politie zelf niet of nauwelijks aan toekomt, en dat pakt gunstig uit voor de "veiligheidsbeleving" van de burger. "Positieve reacties van uit de burgerij zijn en blijven duidelijk hoorbaar," aldus het verslag aan B. en W. "De surveillanten zijn dan ook niet meer weg te denken uit het dagelijkse straatbeeld ip Soest en Soesterberg." In de afgelopen drie maanden ging 16 van het surveillantenwerk zitten in het toezicht op de uitvoering van de Bij zondere Wetten en de Algemene Plaat selijke Verordening, in nauwe samen werking met gemeentelijke afdelingen als Reiniging Vervoer, Groen Mi lieu en Wegen Verkeer. Probleem gevallen waren o.m. het onjuist aanbie den van (grof) huisvuil en bedrijfsafval, overvolle cocons bij flats etc, waarvoor tweemaal proces-Overbaal werd opge maakt. Verder werd in het Smitsveen een illegaal garagebedrijfje gelokaliseerd en werd er een Soester opgespoord en geverbaliseerd wegens het onjuist aan bieden van chemisch afval (KCA) bij de Schans. Ook zorgden de surveillanten ervoor dat de vervuiler van een sloot in de omgeving van de Wieksloot het daar illegaal in gedeponeerde bouwafval weer opruimde. De surveillanten letten verder op zaken als gaten in het wegdek en vernielde verkeersborden, en hielden tijdens de extreme droogteperiode extra toezicht in de natuurgebieden, in verband met bosbrandgevaar. Ook controleerden ze of ruiters in de gemeentebossen de be palingen naleefden; eenmaal viel daarbij een proces-verbaal voor het ontrbeken van een ruiterpenning aan het paard. Tweemaal werd een visser zonder-vergunning geverbaliseerd. Daarnaast schonken de surveillanten uitgebreid aandacht aan euveldaden als het parkeren van vrachtwagens binnen de bebouwde kom, autoreparaties aan de openbare weg, autowrakken, illegale collectes, uitstallingen van winkels en relamevoertuigen, waartegen enkele malen werd opgetreden. Jeugdgroepen Ruim een derde (34,4%) van hun tijd gaven de surveillanten aan "de openbare orde en de maatschattelijke zorg", waar bij vooral aandacht werd geschonken aan (groepen) jongeren in Soest en Soesterberg, op diverse lokaties. De surveillanten houden regelmatig contact met de jeugdgroepen en treden preven tief - maar als 't moet ook "repressief' - op tegen baldadigheid, in goed overleg met buurtwerkers, huismeesters en bewonerscommissies. Tegen overlast van honden werd ook opgetreden: en kele malen in waarschuwende zin, maar ook acht keer met een proces-verbaal. In verkeerstoezicht - met name ook bij de winkelcentra - stopten ze 27,1% van hun tijd, al dan niet in samenwerking met de "beroeps-politie". In het afgelo pen kwartaal kregen met name het dra gen van autogordels en de snelheid in de woonwijken volop aandacht, waarbij brom - en snorfietsen ook niet werden ontzien. In totaal werden er voor uiteen lopende verkeersovertredingen 426 be keuringen uitgedeeld; waaronder auto gordels (163 x), snelheid (82 x), fout- parkeren (65x) en (brom)fietsverlichting (63x). Het College van B. en W. heeft het ver slag instemmend voor kennisgeving aangenomen. "De ontwikkelingen kun nen," aldus het ambtelijk advies, "als positief betiteld worden (al blijft er nog genoeg te doen)." 311 MA Amersfoort and Theêtre' :ax: 033 - 4655177 terecht. De opleidingen voor Lichaams- verzorgende Beroepen (OLB), nu nog gevestigd aan de Hogeweg 25-5b, ver huizen per 21 augustus naar de Berg straat 10 in Amersfoort. Door de toene mende belangstelling voor de lichaams- verzorgende beroepen en ook om in de toekomst een kwaliteitsopleiding te kunnen garanderen, heeft het OLB een groter pand betrokken. Na een grondige verbouwing is een zeer modern opleidingscentrum aan de Berg straat 10 in Amersfoort gevestigd. Naar aanleiding van deze verhuizing houdt het OLB een open huis op 24 augustus van 11.00 uur tot 15.00 uur. Het OLB is vanaf 21 augustus bereikbaar onder een nieuw telefoonnummer: 033-4616- 020. Sinds 1977 biedt het OLB beroeps opleidingen voor Schoonheidsverzor ging, Vïsagie, Voetverzorging, Manicure en Sportmassage. Het OLB leidt op voor erkende branche-diploma's en is erkend door het Ministerie van Onder wijs en wetenschappen. Gezien het grote enthousiasme van de deelnemers in de afgelopen jaren gaan op woensdagmorgen 4 sep tember de deuren van sporthal Beukendal weer open voor de spoty spel-instuif voor "jongere ouderen". Die kunnen daar meedoen aan allerlei vormen van beweging, zoals o.a. gym nastiek, korfbal, volleybal, tafeltennis, badminton etc. De activiteiten duren anderhalf uur (aanvang 09.15 uur, einde 10.45 uur) en worden halverwege on derbroken voor een gezellig kopje kof fie met elkaar. Het motto is: "Alles mag, niets moet". De organisatoren proberen de deelnemers - dames en heren - op die manier een sportieve, ontspannen ochtend te bezorgen. De kosten zijn f 15,- per maand. Informatie: coördinator An Kef, tel. 6014163. Het wijngebied Alberite (Rioja, noordelijk Spanje) is een groot ge bied waar de zon zich van zijn beste kant laat zien. Prestigieuze bode gas, romantische restaurantjes en de voortreffelijke Spaanse keuken bepalen in hoge mate de sfeer in dit van oudsher bekende wijngebied. Toch kun je zelfs in zo'n goed in kaart gebracht gebied nog een ver rassing tegenkomen! s Tinos is een familiebedrijf met 4 generaties wijnbouw-ervaring. De ruim 1.000 hectare eigen wijngaarden en de modern uitgeruste kelders bieden de mogelijkheid goede, zeer betaalbare wijnen te maken. Prensa Real van Bodegas los Tinos is een Vino de Mesa ('tafelwijn') die wordt gemaakt van de druivenrassen Tempranillo, Graciano en Manzuela - het 'recept' voor een goede Rioja. Na vergisting wordt de wijn 6 maanden te rijpen gelegd op eikenhouten 'barricas' (vaten met een inhoud van 250 liter). Dan wordt een afgewogen blend ge maakt van meerdere oogstjaren, waar door een constante smaak en kwaliteit ontstaat. De jongere oogstjaren zorgen voor een fruitig bouquet en een wat paarse kleur, tefwijl wijnen van oudere oogsten een meer belegen karakter meegeven, met in geur en smaak iets van vaniHe. Pinot kocht een grote partij van deze spectaculaire Vmo de Mesa, die slijterij Toon v.d. Linden in Soest-Zuid daar door kan aanbieden voor f 5,95 per fles. Bovendien geldt zolang de voorraad strekt: 3 flessen voor f 15,-. Sinds afgelopen maandag wordt in het nieuwe kantoor van de ASBO-groep aan de Zuidergracht 45 weer op volle sterkte gewerkt. De bedrijvengroep omvat de b.v.'s ASBO, v/h H. van Asch, H. van Asch, Gebr. de Ruijter, Asbestverwijdering De Ruijter, hoveniersbedrijf Spijker, Milieutechniek Eemland b.v. en Recycle Centrum Soest. Direct na de vakantie is met de bouw van de werkplaats, de stalling en de opslaghal begonnen. Eind 1996 wordt begonnen met de bouw van een over- Het nieuwe kantoorpand aan de Zuidergracht heeft een voor Soest op merkelijke architectuur. dekte depothal voor de activiteiten van het Recycle Centrum Soest. Op zaterdag 2.4 augustus speelt to neelgroep "De Gulle Glimlach" een blijspel in twee bedrijven, met de ti tel "Je weet wat je hebt". De opvoe ring vindt plaats in De Schoof. Het blijspel speelt zich af in de huiska mer van Herman en Martha de Boer. Martha en Herman zijn 25 jaar ge trouwd. Zij wil hun huwelijksreis over doen, weer naar dat leuke hotelletje aan de Rivièra. Hij blijft liever thuis om het duivenhok af te timmeren. Met het be zoek van Alie, de zus van Martha, ont staan allerlei situaties die van dit stuk een vermakelijk blijspel maken. De diverse personen in dit stuk worden neergezet door Gerald Bosboom (Her man); Jannie Fennema (Martha); Wim Schelle (Dick); Herma Kamphorst (Alie); Marga Jasperse (Jennifer), en Maija van Slooten als Sylvia. De regie is in handen van Wim Schelle. Of het een speciaal voor zonnebloe men groeizaam jaar is staat niet vast, maar het exemplaar in de ach tertuin van de familie V.d. Vlag (Schaepmanstraat 14) mag gezien worden. Hij heeft inmiddels de op merkelijke hoogte van 3,30 meter bereikt. Volgens eigenaar W. v.d. Vlag is de bloem daarmee overigens nog niet aan z'n "top", want de bloem zelf moet zich eigenlijk nog ontvouwen. Hij verwacht ook dat de steel - die hij inmiddels heeft gestut door hem langs de stang van zijn' windmolen te leiden - nog een stukje zal doorgroeien. Er zitten trouwens nog zo'n 6 a 7 knoppen in. V.d. Vlag, in Soest niet onbekend om dat hij o.a. zo'n 25 jaar chauffeur-bes- teller bij de PTT is geweest, is een toe gewijd weer-amateur en houdt in zijn achtertuin dagelijks de klimatologische ontwikkelingen in Soest bij, maar als de windmolen de bloem in de weg gaat zit ten moet de molen even ontmanteld worden. Of zijn zonnebloem inderdaad op dit moment de langste van Soest is, kon niet worden nagegaan. W. v.d. Vlag meet de lengte van de zonnebloem nog eens na: exact 3.30 meter. Stam Soestdijk B.V. prestenteert de Twingo Nouvelle Collection. Deze derde generatie van de Twingo heeft nieuwe, opvallende carrosse- riekleuren waarmee de rijder zich waant in een schilderij van Van Gogh. Verder zijn er een sterke mo tor, automatische transmissie en tal van nieuwe accessoires. Het zal de nieuweling weinig moeite kosten om zich een plekje in het hart van vele rijders te veroveren. En er mag dan veel veranderd zijn aan de brutale Twingo, de prijs is bescheiden gebleven: de Twingo is er al vanaf 19.995 gulden. De denle generatie van de Twingo heeft een nieuwe 1,2 liter motor gekregen. Deze krachtbron levert een vermogen van maar liefst 44kW/60 pk en blinkt uit in extra souplesse, juist bij lage toe rentallen. Die prestaties vertalen zich niet in een grotere dorst naar brandstof: de Twingo is al tevreden met 4,8 liter per 100 kilometer (90 km/uur). Nieuw binnen de Twingo-generatie is de automatische versnellingsbak. De zoge noemde Twingo "Matic" beschikt ook nog eens over alle andere opties die het rijden zo leuk maken: elektrische ruit- bediening, elektrisch te bedienen spie gels, centrale portiervergrendeling en variabele stuurbekrachtiging! Deze au tomatische versie is leverbaar naast de Twingo Easy waarbij wel moet worden geschakeld maar geen koppelingspedaal aanwezig is. De Twingo is leverbaar in vijf nieuwe geraffineerde metallic kleuren, met na men als Jaune Paille en Rouge Coquelicot geïnspireerd op de Franse impressionisten. Ze doen denken aan glooiende goudgele graanvelden of wei landen vol met felrode klaprozen. Naast de metallic tinten heeft de rijder ook ook de keuze uit drie niet-metallic kleu ren. Tegelijkertijd zijn de kleuren in het interieur aangepast en heeft de Twingo een nieuwe speciale bekleding gekregen waardoor er geen enkele Twingo meer hetzelfde hoeft te zijn. De Nouvelle Collection is verder stan daard uitgerust met een derde remlicht en een systeem om bij een ongeval de brandstoftoevoer te onderbreken. Voor meer comfort is bovendien het verwarmings- en ventilatiesysteem voor zien van een recirculatiestand. Stam Soestdijk B.V.: "De Twingo Nouvelle Collection biedt als vanouds veel praktische mogelijkheden. Hij heeft een heel eigen, sympathieke stijl die geen enkele andere auto kan evenaren!" in 1 p weergaloos mooi plek- grond, optimale zonlig- schutte tuin met garage i heeft u een uitgestrekt 'ide winkelvoorzieningen Ie direkte omgeving, living met openslaande ken met inbouwappara- 1.1 e verd.: 2 slaapkamers, iet ligbad en separate e toilet en overloop. 2e arslaan 89 nde villa, grote (dubbele) )uten berging, terrassen, grote tuin. Inhoud woon- elopp. 3355 m2. De vrien- Je pannen en rood/witte een deel van de charme Jt u verrukkelijk eigenwij- sols, sfeervolle serre en rbouw die zelfs de moge- bele bewoning of praktijk, etkamer, zitkamer, serre, Ie verd.: 2 slaapkamers, verd.: 2 slaapkamers. k.k. In verband met de vakantieperiode zijn de openingstijden van de open bare bibliotheek tijdelijk gewijzigd. Dit geldt zowel voor de central ebibibliotheek aan de Albert Cuyp- laan als het filiaal aan de Willaert- straat. Tot en met 30 augustus is de centrale bibliotheek gesloten op woensdag-, vrijdag- en zaterdagochtend en op donderdagmiddag. Het filiaal in Overhees is tot en met 30 augustus op maandagmiddag ge sloten. Op de overige, gebruikelijke ope ningstijden kan men deze maand in de centrale bibliotheek en het filiaal De cast voor "Je weet wat je hebt' van De Gulle Glimlach. De opvoering is in gebouw "De Schoof', Molenstraat 142. Aanvang 14.30 uur. Zaal open 14.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 5,00; 65+ f 3,50. Toneelgroep "De Gulle Glimlach" is enkele jaren terug ontstaan uit een SWS-cursus toneelspelen. Uit de cursus werd naar een uitvoering toe gewerkt. Een aantal malen met veel succes, een enkele maal met wat minder succes. De huidige groep bestaat grotendeels uit enthousiaste cursisten van vorige jaren. De groep heeft de ambitie om vanuit het cursusconcept verder te bouwen aan een toneelgroep met een eigen identiteit. Daartoe ziet De Gulle Glimlach graag nieuwe spelers/cursisten toetreden. Wie meer informatie wil over De Gulle Glimlach kan contact opnemen met Herma Kamphorst, tel. 6011347, of met Wim Schelle, tel. 6010360.

Soester Courant | 1996 | | pagina 7