averend seizoen start ij danscentrum Gerla Uw huis komt dichterbij... M, liïAMi ;uid een daverend dansseizoen beleef je bij GERLA Een complete cursus van 25 lessen voor slechts f225,- per persoon. ^Vaii Kreukelen Vast-goed Hypotheken Anna Paulownahuis zaterdag en zondag in het teken van het labyrinth §Li INSCHRIJVEN Niet langer twijfelen, gewoon doen! DANS CENTRUM WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 17 0 Ook voor al uw verzekeringen Soest, (035) 601 79 62. Vijf kunstenaars exposeren 'pallet-kunst' 1 Het lesjournaal Uiteraard voor elk wat wils: - Jeugd - (Echt)paren - Alleenstaanden van 20-35 jaar (partner niet nodig) - Kinderclub (7-12 jaar) Clubs voor: - Beginners - Gevorderden - Vergevorderden - Zeer vergevorderden - Wedstrijdtraining Het vrijdansen start vanaf zaterdag 7 september voor de 'Jongeren en op zondag 22 september voor de paren. Dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 - 20.00 uur. Telefoon: 035 - 602 28 11 5L Langskomen kan natuurlijk ook, en wel op elke maandag, woensdag en vrijdag t/m 25 september van 19.00 - 20.00 uur in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. Nu de vakanties voor de meeste lensen weer voorbij zijn is het bij its en Karin Gerla van het gelijk- imige danscentrum aan de Albert lyplaan 198B te Soest weer een „ukte van belang. De voorberei- lingen voor het nieuwe danssei- ioen zijn in volle gang. Driemaal per week op maandag-, woensdag en vrijdagavond kan een ieder van 19.00 tot 20.00 uur terecht in het danscentrum om, onder het genot van een kopje koffie, kennis te ma ken met het danslerarenpaar en een kijkje te nemen in één van de mo dernste en sfeervolste scholen van de omgeving. Alles is aanwezig om jong en oud een daverend dansseizoen te bereiden. Een prachtige parketvloer (200 m2), een oer gezellige Bar, moderne lichtinstallaties die de zaal in no time omtoveren van normale naar disco-verlichting, kortom aan alles is gedacht om het maar zo ge zellig mogelijk te maken. De ruime muziekkeuze zorgt ervoor dat er voor iedereen iets van zijn of haar gading aanwezig is. "De jongeren dansen nu eenmaal het liefst op de bekende hits'" zegt Frits. "Logisch dat de wat ouderen daar niet altijd van gecharmeerd zijn. De muziek wordt daarom zoveel mogelijk aangepast aan de clubs." Uiteraard staat de kwaliteit van de danslessen bij dans centrum Gerla op hoog peil. Dit wordt gegarandeerd door het A.N.D.V. (Alge mene Ned. Dansleraren Vereniging)-di- ploma, maar minstens zo belangrijk is de gezelligheid die men vindt bij Frits en Karin! "Het spreekt vanzelf dat de les sen een goede opbouw dienen te bezit ten en voor een ieder goed te volgen moet zijn," spreekt Frits gedreven. "Dat mag toch in ieder zich respecterend danscentrum logisch worden geacht! Het aanleren van de verschillende Ballroom- en Latin-Americandansen is natuurlijk de eerste prioriteit. Wat ech ter in onze schopl nét zo belangrijk is, is de sfeer en de gezelligheid. Uiteraard kunnen de doorzetters bij ons meedoen aan wedstrijddansen maar de meeste mensen komen daar niet voor." "Het z.g. Socialdancing heeft de afgelo pen jaren een enorme vlucht genomen," aldus Karin. "De mensen komen om gezellig een avondje uit te zijn. Een bor reltje, een praatje, lachen, nieuwe vrien den maken, óók dat hoort bij de dans les." Of je nu "piep" bent of wat ouder, voor iedereen is er iets te vinden. Paren clubs, jeugdclubs, kinderclubs of clubs voor alleenstaanden, allemaal hebben zij hun eigen aanpak en sfeer. "Hartstikke leuk," lachen Frits en Karin in koor," al die verschillende mensen. Een gezelliger beroep kun je je eigenlijk niet bedenken. Iedereen is altijd vrolijk dus er wordt heel wat afgelachen, zowel tijdens de lessen als in de uurtjes daarna aan de bar." De clubs voor alleenstaanden wil len de Gerla's nog wel even extra ver melden. Deze singles tussen de 20 en 35 jaar kunnen al 11 jaar terecht bij Danscentrum Gerla, zonder dat zij bij een jeugdclub gestopt worden of dat zij met veel pijn en moeite een partner moeten opzoeken en dan bij de reguliere parenclubs terecht komen. Frits en Karin Gerla onderkenden het probleem hiervan en startten daarom een club waar deze mensen gewoon alleen heen kunnen. "Allemaal in hetzelfde schuitje," zegt Karin, "dus het ijs is zo gebroken. In de 11 jaar dat wij deze clubs geven is gebleken dat wij in een grote behoefte voorzien. Elke week een avond uit met leeftijdgenoten, zonder dat je week-in-week-uit aan dezelfde partner gebakken zit. Vele nieuwe rela ties en dito vriendenclubs zijn er al uit deze lessen ontstaan!" Dat het niet alleen bij de wekelijkse les sen hoeft te blijven mag duidelijk zijn. Ook de vrijdansavonden op zaterdag en zondagavond en de vele feestavon den varieerden van het Sinterklaasbal, kerstbufletdansant tot playback/sound- mixwedstrijd etc. etc., alles is er op ge richt om het dansseizoen bij Dans centrum Gerla tot een daverende, oer gezellige aangelegenheid te maken. De bereikbaarheid? Geen enkel probleem. Het Danscentrum is centraal in Soest gelegen en biedt meer dan voldoende parkeergelegenheid, de bus stopt voor de deur en vanaf de trein is het 5 mi nuutjes lopen. Kortom... wat let u/je!! De "balzaal" van danscentrum Gerla is een lust voor het oog. 3 7 sept. UUR In het Anna Paulownahuis, de be kende Soester galerie van Ingrid Oudheusden aan de Burgemeester Grothestraat 51, is het komende weekeinde een zeer opmerkelijke tentoonstelling ingericht. Vijf be kende kunstenaars stellen er een kunstwerk ten toon, waarvoor zij zich hebben laten inspireren door het thema van het labyrinth. De tentoonstelling duurt maar twee da gen (zaterdag en zondag), wat al aan geeft dat het hier gaat om een buiten gewoon artistiek evenement. Nog op merkelijker is dat de kunstenaars alle vijf zijn uitgegaan van een simpele hou ten pallet - zo'n planken-geval waarmee goederen door vorkheftrucks getrans porteerd kunnen worden - wat bij alle vijf kunstwerken heeft geleid tot uiterst originele uitwerkingen, elk in hun eigen stijl en met gebruikmaking van hun fa voriete materiaal. De namen van de vijf kunstenaars, van wie er in Soest enkele zeer bekend zijn, spreken bovendien ook sterk tot de ver beelding: Lied Zwagerman (klei), At van Vliet (hout), Rein Tupker (ijzer/ brons), Maija Kwaaitaal (acryl/olieverf) en Milou van Dam (koper). De mees ten behoeven in de kring van kunst liefhebbers nauwelijks enige introductie. Leid Zwagerman en Milou van Dam waren bijvoorbeeld de drijvende krach ten achter het kunst-evenement "Jardin d'Amis, dat enkele jaren gelden in Soest sterk de aandacht trok. Ingrid Oudheusden, de ondernemende galeriehoudster van het Anna Paulow nahuis, heeft met het samenvoegen van al deze "ingrediënten" vermoedelijk het recept gevonden voor een expositie die - kort maar hevig - in ruime kring de aandacht zal trekken. De tentoonstelling is alleen op zaterdag en zondag (10.30 tot 17.00 uur) geopend en wordt zondagmiddag op spectaculiare wijze afgesloten, zoals Ingrid belooft. Over het-hoe-en-het-wat bewaart ze overi gens een geheimzinnig stilzwijgen. Doolhof Het labyrinth (doolhof) is een thema dat al in oude mythologiën voorkomt. Be kend is o.m. het (Griekse) verhaal van Ariadne, die haar held Theseus uit het labyrinth helpt ontsnappen dat Daedalus op Kreta heeft gebouwd. Ook in andere mythen en legenden speelt het labyrinth-thema soms een belangrijke rol. In overdrachtelijke zin wordt de doolhof vaak beschouwd als een "ver beelding" van de levensweg, waarop de mens vaak het spoor bijster raakt, of zoals Lied Zwagerman het omschrijft: "Je kunt het zien als een levenspad met de misleidingen van doodlopende we gen. Om tot de kern te komen moet je naar het middelpunt, de kern van het leven dus..." De vijf kunstenaars hebben het thema elk op persoonlijke manier uitgewerkt en vorm gegeven in een aantal hoogst opmerkelijke kunstwerken, die een be zoek aan de galerie in het komende weekeinde zeer de moeite waard maken. Het labyrinth-thema krijgt bovendien gestalte in de aanleg van een heuse doolhof in en om het Anna Paulownahuis, die wordt opgetrokken uit bamboe en linnen (kaasdoek) en waarin de vijf kunstenaars ook op een bijzondere wijze present zullen zijn. De kunstenaars Lied Zwagerman (uit Soest) exposeerde in binnen- en buitenland al dikwijls, hoofdzakelijk met beelden die van klei worden gemaakt en volgens de Raku- techniek geglazuurd. Later gebruikte ze ook andere materialen. Haar teken- en schilderopleiding kwam bij het beeld houwen goed van pas. Milou van Dam (tot voor kort woonach tig in Soest, waar ze o.a. docente en plaatsvervangend directeur van Artishock is geweest) heeft als edelsmid al veel geëxposeerd. Ze maakt vooral sieraden en gebruiksvoorwerpen uit ko per, messing, en nieuw zilver, en keramiek. At van Vliet was docent beeldende vor ming an de Hogeschool voor de Kun sten in Utrecht. Hij hodut zich voorna melijk bezig met hout als materiaal. Rein Tupker, "de smid van Soest", heeft zijn sporen als siersmid inmiddels ruim verdiend. In zijn smederij worden ge wone gebruiksvoorwerpen maar ook kunstzinnige objecten gemaakt, wat ty perend is voor zijn persoonlijke belang stelling: zowel het oude ambacht als hedendaagse kunst. Marja Kwaaitaal bracht haar jeugd in Indonesië door en is er ook nadien nog enkele malen geweest. De invloed daar van is in haar beeldend werk recht streeks terug te vinden. Het labyrinth staat in haar optiek voor de kosmos, de wereld, het leven, de tempel, de stad, de mens, de baarmoeder of de ingewanden van de aarde, de windingen van de her senen, het hart, de pelgrimstocht, de weg. V.ln.r. Rein Tupker, Marja Kwaaitaal, Ingrid Oudheusden, Lied Zwagerman en At van Vliet bij een van de "pallet kunstwerken" in de galerie.

Soester Courant | 1996 | | pagina 17