e biddende zusters van het Cenakel flllT Danscentrum Rellum V. GRONINGEN Stijldansen Aerobics Callanetics B S wordt REMOS Autobedrijf Zaterdag kenteken graveren in Soesterberg Ï0X 'De Drie Eiken' Rommelmarkt Inbraak mislukt Rommelmarkt Odeon Agenda Forse schade bij achteruitrijden Info Vereniging Soesterbergs Belang Meningen van lezers Tiranniserende jongeren? Verenigingsnieuws Unieke kaart van Soesterberg Kerkdiensten Medische dienst Burgerlijke Stand Avondvluchten Chinooks Oudere auto's steeds vaker doelwit autodieven tëSfSïSi&'x; Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 émJL Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 In het dienstencentrum De Drie Ei ken wordt zaterdag 12 oktober a.s. van 10.00 tot 14.00 uur de jaarlijkse rommelmarkt gehouden. Veel leu ke "rommel" werd reeds aange voerd, maar een rommelmarkt is pas echt leuk als er veel te snuffelen is. Om die reden andermaal de op roep aan een ieder om haar/zijn overbodige spulletjes hiervoor be schikbaar te stellen. Voor grote spullen zoals meubilair, wasmachi nes, koelkasten en dergelijke is he laas geen plaats. Wel is kleding wel kom, mits deze schoon en heel is. Men kan de spulletjes dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur inleveren. Ook kan dit op donderdag 26 september èn don- derdag 3 oktober tussen 19.00 en 20.00 uur. Indien men niet in staat is de goe deren zelf te brengen dan wordt het gaarne opgehaald. Graag even een tele foontje naar één van de volgende tele foonnummers: 354102, 352975, 352205, 353338 of 351609. Op 12 oktober zal ook het Rad van Avontuur weer draaien en zijn eigen gebakken cakes enz. verkrijgbaar. Reeds heeft men enkele zeer bijzondere stuk ken ontvangen die op die dag om pre cies 12.00 uur worden geveild. Daarom is zaterdag 12 oktober een dag om goed te noteren. Bingo Vrijdag 13 september wordt de traditio nele maandelijkse "Drie Eiken Bingo" gedraaid. Zoals altijd zijn er ook deze keer weer fraaie prijzen te winnen. On danks huurverhoging en stijging van de kosten blijven de plankjes slechts zes gulden p.p. inclusief een kopje koffie. Creatieve cursussen Voor het seizoen 1996/1997 kan een ieder (dus ook jonger dan 55+) zich in schrijven voor de navolgende cursussen die in het dienstencentrum worden ge geven. Bloemschikken: vier maandagmorgens vanaf 16 september, 09.30 uur; kosten 20 gulden exl. materiaal; een bakje en scherp mesje meenemen. Bloemschikken: vier donderdagavonden vanaf 19 september, 19.30 uur, met ver der dezelfde toevoeging. Werken met brooddeeg: twee dinsdag middagen, 29 oktober en 5 november, 14.00-16.00 uur; kosten tien gulden exl. materiaal. Quilten: vier woensdagavonden vanaf 18 september, 19.30-21.30 uur; kosten twintig gulden exl. materiaal. Zijdeschilderen: alleen op dinsdag 22 oktober, 14.00-16.00 uur; kosten vijf gulden incl. materiaal. Doosjes bekleden: alleen op dinsdag 29 oktober, 14.00-16.00 uur; kosten vijf gulden incl. doosje zelf stof voor be kleden meenemen. Papiervouwen tbv het maken van wens kaarten: twee donderdagochtenden, 31 oktober en 7 november, 10.00-12.00 uur; kosten tien gulden excl. materiaal. Kaartenmaken: twee donderdag ochtenden, 3 en 10 oktober, 10.00- 12.00 uur, kosten tien gulden, excl ma teriaal. Opgave voor één of meer van bovenge noemde cursussen bij het diensten centrum De Drie Eiken, dagelijks tus sen 10.00 en 12.00 uur. Maximaal kun nen tien deelnemers per cursus worden ingeschreven, dus wie het eerst komt... Voor de cursussen geldt dat ze alleen doorgaan bij voldoende deelname. Een onbekende dader heeft vorige week geprobeerd in te breken in een woning aan het Van Maarenplein. De 29-jarige bewoner kon vaststellen dat die poging was mislukt, maar waarschuwde wel de politie. De achterdeur en een raam wa ren beschadigd. Zaterdag 14 september houdt de muziekvereniging Odeon haar jaarlijkse rommelmarkt in en om het gebouw aan de Rademakerstraat, tegenover de Caroluskerk. Vanaf maandag 9 septem ber tot en met donderdagavond 12 sep tember gaan de leden van deze vereni ging huis aan huis om de spullen voor deze markt te verzamelen. Een schema zal vooraf worden verstrekt, zodat men de goederen tijdig kan klaarzetten. Heeft men veel spullen of is men op die avond niet thuis, dan kan het telefonisch van 9 tot en met 12 september 's avonds worden doorgeven aan het Odeon-ge- bouw, tel. 353995. Op afspraak worden de spullen opgehaald. Uw rommel klinkt Odeon als muziek in de oren! Woensdag 4 september 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken Donderdag 5 september 13.00 Koersbal, Drie Eiken 20.00 klaverjassen, Hoeksteen Vrijdag 6 september 18.00-21.00 Chemokar, Buijs Ballotlaan Zaterdag 7 september 09.00-12.00 oud papier thv Rabobank 14.00 TNO-trimloop Zondag 8 september 10.00 expositie klooster Cenakel 13.00 fietstocht, Schaapskooi Maandag 9 september 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest 20.00 info 300 squadron, Dorpshuis Woensdag 11 september 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken Opgaven voor de agenda: tel. 351252. het jaar 1858 wint de 21-jarige nold Janssen, zoon van een chtrijder uit het Limburgse och, een in Bonn uitgeschreven 'skundeprijsvraag. Hij wordt uit- nodigd leraar aan de universiteit daar te worden. Wetenschappelijk nzien en een baan voor de toe- mst zijn verzekerd. 'ot ieders verbazing slaat hij die uitno- iging af en wordt priester. Gedreven oor de heilige roeping van dienstbaar- eid weet hij medepriesters te activeren n zo richt hij diverse religieuze congre- aties op ten dienste van de naaste. In 875 de missiecongregatie van paters en roeders en in 1889 een congregatie van issiezusters. Vanuit het missiehuis in teyl vertrekken ze naar landen over ijna de hele wereld onder de naam ocietas Verbi Divini (Gezelschap van et Goddelijk Woord). De toenemende arbeid in de missie landen vraagt veel gebed. In 1896 richt pastor Arnold Jansen een derde kloosterstichting op: "De Dienaressen van de Heilige Geest van de altijd durende aanbidding". Bidden én wer ken, onder deze noemer werd en wordt heel veel goed Werk verzet. Als Arnold Janssen op 15 januari 1909 op 72-jarige leeftijd in Steyl sterft, wordt zijn levens werk door meer dan tweeduizend reli gieuze mannen en vrouwen over heel de wereld voortgezet. Vanaf 3 december 1925 begon zijn werk in het Missiehuis Sint Jan in Soesterberg, het huidige Kontakt der Kontinenten. In één van de gebrandschilderde ramen van de kapel in dit gebouw is de beeltenis van deze "heel gewoon Janssen, maar daardoor zo buitengewoon" te zien. In die tijd woonden in het Cenakel (wat avondmaalzaal betekent) negen slot zusters. Het gebouw was'oorspronkelijk een villa, gebouwd omstreeks 1850, met de naam "Hoog en Wel". Van 1870 tot 1920 dreven de dames Van de Wiel hier een pension. In 1924 werd het gebouw eigendom van de paters van Sint Jan, de buren dus. Het kreeg toen de naam "Eikenhorst". Na een gedegen renova tie werd het op 24 juni 1927 door de "Zusters van Altijddurende Aanbid ding" betrokken. Snel bleek dat de ruimte te klein was en op 21 november 1939 werd de eerste steen gelegd van het huidige klooster. Het oude gedeelte van het Cenakel werd nog enige tijd ge bruikt als wasserij, maar daarna afge broken. Anno 1996 Verscholen achter het groen wordt er ook vandaag nog gebeden voor het wel zijn van de wereld. De kapel, die alleen 's nachts gesloten is, is een huis van ge bed. In deze bijzonder fraaie kapel ziet men achter een ijzeren hekwerk een zus ter in gebed. Het is een belevenis om in deze stilte even "op adem te komen" en de fantastische ruimte op je in laten werken. Vier keer per dag (07.30,12.15, 15.30 en 18.00 uur) komen alle zusters naar de kapel; het vriendelijke klokje in de toren kondigt dit jaar in jaar uit ge trouw aan. Drie keer luidt dan de klok: in de naam van de Vader, de Zoon en de Heilige Geest, met daarna de beie rende oproep dit mee te maken of even in gedachten stil te staan. De Dienaressen van de Heilige Geest van de Altijddurende Aanbidding doen dit nu al honderd jaar. Bij het passeren van het klooster of als men de klok hoort luiden, is het de moeite waard even aan hen te denken die alles voor de Bij een aanrijding op de Simon Stevinlaan raakten in het weekeinde twee auto's fors beschadigd. Het onge val ontstond toen een 33-jarige Soester- berger achteruit de parkeerplaats afreed. Hij botste daarbij tegen de wagen van een 50-jarige plaatsgenoten Op 28 augustus kwam het bestuur van de Ver. Soesterbergs Belang in een oriënterende vergadering bijeen. Daarin werd in grote lijnen het beleid voor cje periode 1996/1997 besproken met de afhandeling van urgente zaken. Enkele cursussen en lezingen zullen met spoed bekend gemaakt worden, aangezien deze binnen korte tijd zullen plaatsvinden. Van enkele leden werd vernomen dat de busdienst proefritten maakt via de Oude Tempellaan en Vliegtuiglaan naar de Kamerlingh Onneslaan. Mogelijk dat dit verband houdt met het opnemen van passagiers uit Apollo, Gemini en Mercury. Vernomen werd echter dat vooral de Vliegtuiglaan ongeschikt is voor een regelmatig gebruik van de vrij brede en lange bussen. De gemeente Soest zal hierover worden geïnformeerd. De afgelopen seizoenmarkt werd po sitief ervaren en is voor herhaling vat baar. De VSB heeft een nieuw "informatie boekje 96/97" doen verschijnen. Na en kele kleine wijzigingen zal het aan nieuwe bewoners worden verstrekt. Het aantal bestuursleden zal mogelijk worden uitgebreid. Uit een aantal aan meldingen zal een keuze worden ge maakt waardoor een meerwaarde aan kennis binnen het bestuur wordt verkre gen. De redactie van Rondje Soesterberg van Radio Soest heeft de VSB verzocht in het team mee te draaien. Mw. Wil Stekelenburg zal dit op zich nemen. In september staat de inspraakronde voor de Rademakerstraat centraal. De gemeente Soest zal om relevante infor matie worden gevraagd waarop actief in het meedenken kan worden gereali seerd. Mw. Marianne Plugge is gevraagd om namens het bestuur van de VSB in het bestuur van de Bibliotheek Soesterberg zitting te nemen. Hierop heeft zij posi tief gereageerd. Gedacht wordt om de bevolking van Soesterberg optimaal te laten meeden ken in belangen waarin een standpunt van de VSB wordt gevraagd. Om die reden zal per seizoen een avond worden gehouden, mogelijk onder de noemer "Praten met de VSB". De vergaderingen van de VSB wor den voor 1996 vastgesteld op de data: 25 september, 23 oktober, 27 november en 18 december in het Dorpshuis, aan vang 20.00 uur. Het artikel onder de stemmingmakende kop: Jongeren tiranniseren bewoners van De Drie Eiken is zwaar overtrok ken. De Bewonerscommissie Drie Eiken distantieert zich dan ook volledig van dit verhaal. Een dergelijk artikel dient geen enkel doel. Bovendien heeft de scribent verzuimd de journalistieke gouden regel van hoor en wederhoor toe te passen. Als de schrijver zich tot de Bewoners commissie van De Drie Eiken had ge wend of tot het dagelijks bestuur van de Stichting Woon en Dienstencentrum Bejaarden Soesterberg, dan zou dit ver haal nimmer op deze wijze zijn geschre- ven' HJ. Koster, Voorzitter Bewonerscommissie De Drie Eiken De voorgaande jaren was het gebruike lijk dat in de kranten van de maand sep tember uitgebreide agenda's werden ver meld van verenigingsactiviteiten. Omdat die kostbare ruimte ander nieuws kan blokkeren wordt in de Soester Courant van 18 september (dat is tevens de huis- aan-huis krant), extra ruimte vrijge maakt voor het Soesterbergs verenigings nieuws. De meeste verenigingen zijn reeds schriftelijk in kennis gesteld. De kopij moet uiterlijk 9 september a.s. worden ingeleverd op het adres Van Maarenplein 1. De wekelijkse kopij moet elke zondag vóór 12 uur worden ingeleverd. Het Cenakelop de voorgrond het klooster, op de achtergrond de kapel. naaste opzij hebben gezet. Onze harte lijke gelukwensen vergezellen hen in dit bijzondere jaar. Onlangs verscheen een heruitgave van 26 Krijgsspelkaarten uit de periode 1910-1913. De kaarten omvatten een groot deel van de Utrechtse Heuvelrug, waaronder Soesterberg. Vanwege de kleuren, het formaat (50x60cm) en de grote schaal (1:10.000), zijn het de mooiste topografische kaarten die ooit van dit gebied zijn gemaakt. Naast de zeer nauwkeurige weergave van het reliëf in De Paltz en De Stompert biedt de kaart van Soesterberg een schat aan historisch-geografische informatie. De situatie van 1908 toont het dorp Soesterberg in zijn prille vorm. Alle huizen uit die tijd zijn ingetekend en sommige zelfs met naam vermeld. Het Kamp van Zeist is tot in details weergegeven en in het bosrijke gebied rond het latere vliegveld staan alle oude lanen en paden ingetekend. Kortom, een kaart die niet alleen een bijzonder fraai beeld geeft van het toenmalige Soesterberg, maar heel geschikt om de geschiedenis op de voet te volgen die regelmatig wordt verwoord in de ru briek: "Waarover praatten zij". De kaarten, waarvan er oorspronkelijk maar 200 via steendruk zijn geprodu ceerd, waren destijds bedoeld voor mi litaire oefeningen binnenskamers en werden uitsluitend verstrekt aan mili taire autoriteiten. Om die reden werden ze als "geheim" geclassificeerd. Ze zijn tussen 1908 en 1912 getekend door of ficieren die een opleiding volgden in het terreintekenen bij het dienstvak "Mili taire Verkenningen". Later is in Neder land nooit meer een dergelijk project uitgevoerd. Om die redenen zijn deze kaarten uniek. Voor wie in Soesterberg woont, er fiets tochten of wandelingen maakt, de ge sprekken met oud Soesterberg in deze krant wil volgen, is de kaart bijzonder interessant. Wie nu aan de hand van de kaart door het gebied loopt of hem ver gelijkt met andere kaarten zal zien welke grote veranderingen zich in bijna een eeuw hebben voltrokken. Bovendien vormt de kaart een fraaie wand decoratie. Het kaartblad Soesterberg is wederom in een zeer kleine oplage ge drukt en te koop voor twintig gulden bij boekhandel Van de Ven, Zuidprome nade 35 te Soest. Ook de aansluitende kaartbladen liggen daar ter inzage. Zondag 8 september ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores; voorganger: aalm. Duivenvoorde Zondag 10.30 jongerenkoor Prinsen beek; voorganger Theo Jansen, capucijn Rome Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10.00 bijzondere eucharistie viering; andere dagen 07.30; gebeds diensten: dagelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. E. de Lint, Utrecht STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. H^nstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. GEBOREN 21 augustus: Jolanda Esmaralda en Esmaralda Johanna, dochters van Henk en Linda Smit, Mercury 33. OVERLEDEN 26 augustus: Hendrik Hendrikus Smit (68), Ant. van Leeuwenhoeklaan 113. 2 september: Woutera Maria Geertruida Ising-van Roozendaal (85), De Heybergh. Opgaven: Van Maarenplein 1. AUTORIJSCHOOL Theoriecursus start op 18 september om 19.00 uur. Voor auto, motor en bromfiets. Theoriecursus f 155,- fheorie-examenkaarf. De cursus wordt gegeven in eigen leslokaal. Kampweg 96, Soesterberg Tel. 0346 - 35 23 15 35 22 72 b.g.g. 35 20 88 Autotelefoon 06 - 52 87 88 59 Meer berichten over Soesterberg op pagina 16 Het 298 Squadron op de vliegbasis Soesterberg gaat van 9 september tot 29 november wekelijks op maandag-, dins dag- en donderdagavond vliegen met de Chinook transporthelicopters. Gedu rende deze avonden wordt er gevlogen van ca. 20.00 uur tot 23.00 uur, in ver band met het leren vliegen met nacht- zichtapparatuur. Behalve enige lokale vliegbewegingen op Soesterberg zal hoofdzakelijk gebruik worden gemaakt van het luchtvaartterrein Deelen. In de periode van 9 tot en met 26 september kan ook de vliegstrip van het Artillerie Schietkamp Oldebroek worden ge bruikt. Naar verwachting gaat veertig procent van dë vluchten niet door van wege weersomstandigheden. Tijdens bovenstaande avonden is de vliegbasis Soesterberg tevens uitwijkhaven voor vliegtuigen van andere bases van de Koninklijke Luchtmacht, die door om standigheden niet op hun thuisbases kunnen landen. Klaar voor een jaar vol gezelligheid? Schrijf nü bij ons in voor het nieuwe seizoen! Clubs voor kinderen, jongeren en (echt)paren Kom vrijblijvend langs op maandag t/m vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur. Een drankje staat voor u klaar En bellen voor informatie kan natuurlijk altijd Rademakerstraat 24, Soesterberg, Telefoon 0346 - 352213 352590. Sedert 1980 stijgt de autodiefstal jaarlijks met zo'n 5%. Dat komt neer op een verdubbeling in die pe riode van het aantal gestolen auto's. Nog steeds worden er veel nieuwe auto's ontvreemd, maar dankzij tal van preventiemaatregelen stijgt het aantal van 35.000 gestolen auto's mogelijk niet meer. Volgens het Vermiste Auto Register (VAR) lei den alle preventiemaatregelen bij nieuwe auto's tot een grotere dief stal van oudere auto's. Dieven verleggen hun werkterrein, ook al omdat men in het Oostblok graag "bekende modellen" wil, i.v.m. het voor radig zijn van reserveonderdelen. Van iedere 150 auto's wordt er jaarlijks één gestolen. Heeft u een bepaalde auto tien jaar lang, dan beteken dat de kans op diefstal over die periode dus één op vijf tien is! Een goede reden om iets aan beveiliging te gaan doen. Gestolen auto's worden normaal gesproken met valse papieren met een ander kentekennummer weer doorver kocht. Als het oude nummer nog in de ruiten staat, ziet iedereen dat het met de papieren niet klopt en dus moeten de dieven alle ruiten vervangen. Dieven houden niet van werken dus stelen ze liever de niet gegraveerde auto's! De verzekeraars hebben naar het effect van graveren onderzoek gedaan en bevelen sedertdien het graveren van harte aan! NL-teken Als er naast het kenteken ook nog het landenteken NL in de ruiten wordt ge graveerd valt het nog sneller op als de auto met buitenlandse kentekenplaat de grens over gaat. De auto is dan overal, ook in het buitenland, herkenbaar als een gestolen, Nederlandse auto. Beveiliging door middel van graveren van kentekens is een goedkope en effec tieve vorm van beveiliging. Veel mensen waren het van plan, "maar het kwam er nooit van". Nu is er de mogelijkheid om uw kostbare bezit wat beter te bescher men. Alarmsysteem Deze week houdt het snelle kwaliteits team van Automark, dat al tien jaar in Nederland professioneel kentekens graveert, een speciale actie in Soester berg. Door de snelle werkmethode zijn er geen wachttijden en hoeft men geen afspraak te maken. Het aanbrengen van de gravures kost slechts enkele minuten. Het graveren van het kenteken met NL kost f 25,- per auto. Dit is inclusief waarschuwingsstickers op de voor portieren. Voor f 10,- extra kan men een speciale reflectielaag over de gravures laten aan brengen, waardoor deze ook bij regen en 's avonds bij weinig licht goed zicht baar blijven. Dat verhoogt de preventie- waarde. Men kan terecht op zaterdag 7 september, van 09.00 tot 16.00 uur, op de parkeerplaats van het Dorpsplein te Soesterberg. Tevens kan men deze dag terecht voor een betrouwbaar auto/mo- tor-alarmsysteem voor f 279,- (incl. graveren 'NL' reflectielaag en 1 jaar garantie). Het alarm wordt ingebouwd indien de drukte dit toelaat. Men her kent Automark aan de gele outfit. Het adres Rademakerstraat 31 was jarenlang Garage Ekris. Enkele ja ren geleden kwam er een wijziging: het benzinestation bleef Ekris, maar de garage kreeg de naam B S. Met ingang van 1 september is de naam van de garage opnieuw gewij zigd in "REMOS Autobedrijf'. Renny Merts en Mos de Groot - van daar de naam REMOS - hebben de af gelopen 25 jaar alle werkzaamheden verbonden aan een autobedrijf niet al leen tot in de puntjes geleerd, maar de den dat ook veel samen. Renny, woon achtig in Soesterberg, en Mos, in Soest, zijn één van de vele voorbeelden waar bij "de bult" geen belemmering is voor een optimale samenwerking. Nog ster ker, het heeft een band geschapen die tot de oprichting van "REMOS Auto bedrijf" heeft geleid. Vele jaren lang kent men het garagebedrijf aan de Rademakerstraat. Met ingang van 1 september wordt het opnieuw voortge zet door vakmensen in hart en nieren. Renny Merts, ook bekend als actief lid van dé plaatselijke Vrijwillige Brand weer, ziet de toekomst samen met Mos best zitten. Op de vraag wat men van REMOS, kan verwachten zijn de beide heren heel duidelijk. "Reparaties en on derhoud van alle merken auto's, volgens dealerspecificaties. Vrij vertaald wil dat zeggen dat wij dezelfde service verlenen als de dealer, alleen veel goedkoper. Heel belangrijk is ook onze complete en deskundige schade-afhandeling, inclu sief de nodige contacten met de betrok ken verzekeringsmaatschappijen. Voor veel autobestuurders is dat vaak een probleem, wij nemen die last van hen over. Uiteraard de APK-keuringen en reparatie van "old-timers". De K-2 van onze plaatselijke brandweer is bij ons in goede handen. Wij zijn niet gebonden aan een bepaald automerk. In de volks mond heet dat een "vrije garage", net zoals velen het begrip "witte pomp" ken nen. Alle werkzaamheden worden door ons uitgevoerd tegen tarieven die zo bij zonder scherp zijn dat autorijden weer leuk wordt. Bijvoorbeeld zetten wij de auto op nieuwe banden tegen de goed koopste prijzen van speciaal daarvoor gespecialiseerde bedrijven. Wil men eerst de kat uit de boom kijken of een prijsopgave weten, dan zijn wij op werk dagen van 08.00 tot 18.00 uur in ons bedrijf te vinden. Telefonisch kan dat ook via 351530". REMOS Autobedrijf, gegarandeerd een goed tijdelijk auto- verblijf.

Soester Courant | 1996 | | pagina 19