STICHTING WELZIJNSWERK SOEST, SEIZOENIggy: Winkelwerkplaats De Schoof Speel-o-the ft Schoofje PAGINA 22 SOESTER COURANT WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1996 VVÓÉNSDAG_4SEPT STICHTING I Originele kado's De Schoof i nformatiewinkel voor jongeren i i i i i i i i i i i i De Engh Stap voor jj. .TT/ "V; ï-cV-v^ Voorwoord Het leefplezier van Stichting Welzijns werk Soest Het gaat de S.W.S. om welzijn voor alle inwoners van de gemeente Soest in maatschappelijk en cultureel opzicht. Voor jeugd en ouderen, voor oorspron kelijke Soesters en voor hen die waar vandaan- ook in Soest zijn komen wo nen. Want wil een mens zich goed voe len - wel zijn - heeft mensen nodig. Mensen om te ontmoeten, om (even) mee samen te zijn, mensen met wie je tot ontspanning komt. Mensen om je te ondersteunen en mensen die je eigen ontwikkeling stimuleren, waardoor je meer kunt dan je denkt. Beroepskrach ten van SWS zorgen ervoor dat de mo gelijkheden van de 4 O s aanwezig zijn: ontmoeting, ontspanning, ondersteu ning en ontwikkeling. Samen met enthousiaste vrijwilligers geven zij er vorm aan door het aanbod van verschil lende activiteiten en diverse mogelijkhe den van ondersteuning. Die verschil lende activiteiten vinden plaats in onze buurthuizen De Engh en De Praatpaal en in ons centrum De Schoof. Laatst genoemde gebouw is tevens het centrale punt in het werk van SWS. Overigens werkt SWS op verschillende terreinen samen met gelijksoortige instellingen, b.v. Stichting Jeugdwerk Soesterberg, Internationaal Vrouwencentrum en Stichting Vluchtelingenwerk. Het pro gramma voor het nieuwe seizoen is klaar! Meer dan in voorgaande jaren zullen vrijwilligers nadrukkelijk verant woordelijk zijn voor de uitvoering hier van. De beroepskrachten zullen veel meer voorwaardenscheppende werk zaamheden verrichten en zorgdragen voor de noodzakelijke ondersteuning en ontwikkeling. Maar, leest u gauw verder en maak een keuze voor uw eigen ont moeting, ontspanning en/of ontwikke ling. Doe mee, want met meer mensen, meer leefplezier. Onderwijsvoorrang In het kader van onderwijs voorrang is een beleidsgroep in Soest actief, waar o.a. Stichting Welzijnswerk deel van uit maakt. Deze beleidsgroep is eind verantwoordelijk voor diverse activi teiten, maar de uitvoering delegeert zij naar de diverse instellingen. Zo is S.W.S. verantwoordelijk voor: a. organisatie en uitvoering van het pro ject Spel aan Huis (zie hiervoor de aparte folder) b. organisatie en ruimte biedend voor het project Verlengde Schooldag. Hier aan doen de basisscholen "Klim op" en "Desmond Tutu" mee. (Ook hier is een aparte folder voor verkrijgbaar). c. organisatie en ruimte biedend voor het project Huiswerkbegeleiding. Ook deze activiteit is bedoeld voor boven genoemde basisscholen. Tevens biedt S.W.S. ruimte aan het Op- Stap project in de Schoof op de maan dag- en vrijdagmiddag. Culturele gezelschapsmiddag Iedere eerste zondagmiddag van de maand organiseert SWS een ontspannen middag voor iedereen die daar op dat moment behoefte aan heeft. Volwassen en kinderen onder begeleiding zijn wel kom. De eerste middag staat in het te ken van Oud Hollandse Spelletjes. In het bijzonder een mooie gelegenheid voor migranten en vluchtelingen om op ongedwongen wijze kennis te maken met de nederlandse cultuur. De toegang is gratis. Activiteiten voor volwassenen-ontspanning en ontmoeting Met een groep mensen op een gezellige manier bezig zijn met sport, spel, koken enz. Bij deze activiteiten zijn ontmoeting en ontspanning de sleutelwoorden. Zelf kleding maken Deze activiteit is bedoeld voor vol wassenen. Onder begeleiding van een vrijwilligster wordt geleerd hoe je patro nen moet lezen en waar je bij het ma ken van eigen kleding verder allemaal aan moet denken. De kosten zijn exclu sief materiaal. De activiteit vindt weke lijks plaats in De Engh op woensdag van 19.00-21.00 uur De kosten zijn 37,50 voor 10 avonden en de start is 6 novem ber. Wilt u niet alleen meedoen, maar ook meewerken als vrijwilliger - ook dan bent u zeer welkom. Geef aan wat u wilt: een bardienst draaien, activiteiten begeleiden, administratief of bestuurlijk meedenken. Het centrale adres hiervoor is de Schoof. Ook voor andere vragen kunt u hier terecht. Uitgebreidére infor matie vindt u in de verschillende folders, die in onze huizen verkrijgbaar zijn. U kunt deze zo meenemen. Kom kijken en doe mee! Het bestuur. :dQen, ma<n ook Maandagavondsoos liper - nnlc dan De soos is bedoeld voor verstandelijk gehandicapten (ook de thuiswonenden zijn van harte welkom). De maandag avondsoos is een avond met een geva- riëerd programma. Na de koffie/thee wordt er Veel gedaan op het gebied van creativiteit en spel maar we koken of bakken ook wel eens wat. De maandag avondsoos is wekelijks van 19.30-21.30 uur. We starten op 16 september en de kosten zijn 4,00 per avond. 'i Schoofje is een activiteit die bemiddelt bij verkoop van zelfgemaakte kunstnijverheidsartikelen. Wij hopen op deze wijze uw hobby betaalbaar te kunnen houden omdat u bij ons uw zelfgemaakte kinderkleding, sieraden, speelgoed, keramiek enz. kunt verkopen tegen kostprijs. Bent u op zoek naar een leuk, origineel en betaalbaar kado, kom dan eens langs. Heeft u behoefte aan een praatje, even bladeren in de tijdschriften of trek in een kopje koffie, de deur staat altijd open en u bent van harte welkom. Dinsdag en donderdag geopend van 09.30 tot 11.30 uur. Donderdag tevens van 13.30-15.00 uur. (tijdens schoolvacanties gelden andere tijden) 'nfschoofie is te vinden in cultureel centrum Kookgroep voor mannen Tien gezellige kook-eet-avonden voor mannen die het moeilijk vinden om thuis voor zichzelf aan de slag te gaan of daar .de kennis voor missen. De kosten zijn 100,00 voor 10 avonden inclusief ingrediënten. U leert en eet die avond (18.00-21.00 uur) dus voor 10.00. De start is maandag 23 september. Voor deze groep dient u zich op te geven. Toneelgroep De Gulle Glimlach De Gulle Glimlach is een enthousiaste groep amateur spelers die de ambitie heeft om te bouwen aan een toneel groep met een eigen identiteit. Hiertoe ziet De Gulle Glimlach graag nieuwe spelers toetreden. De groep repeteert ongeveer 30 donderdagavonden van 20.00-22.30 uur per seizoen in De Schoof, met als klapstuk minimaal 2 uit voeringen voor publiek. De keuze van het stuk wordt door de groep zelf in overleg bepaald. De kosten zijn 25,00 voor 10 avonden. Natuurlijk bindt u zich als speler voor het hele seizoen aan deze groep. De start is 19 september dus wilt u meespelen neem dan voor deze datum contact met ons op. I Klaverjassen Dinsdag en donderdag geopend van 9.30-11.30 uur voor zowel inname als verkoop en donderdag van 13.30-15.00 uur uitsluitend voor verkoop. Leswerkplaats Wilt u graag kennis maken met nieuwe materialen en technieken, tijdens de les werkplaats krijgt u uitleg en begeleiding over het werkstuk en de bijbehorende materialen en technieken. Dinsdag van 9.30-11.00 uur (aanmelden op di-of do-ochtend via 't Schoofje tel: 6017615 f 5,00 excl. materiaal. Doe-het-zelf-werkplaats Wilt u gebruik maken van onze gereed schappen, mallen, sjablonen, ovens enz., De doe-het-zelfwerkplaats stelt u in de gelegenheid in onze ruimte zelfstandig te werken. Donderdag van 9.30-11.30 üur (aan melden op di-of do-ochtend via 't Schoofje tel: 6017615 f 2,50 Koffie /thee-crealectuur-hoek Heeft u behoefte aan een praatje, even bladeren in de tijdschriften en crealectuur of trek in een kopje/thee, de deur staat altijd open en u bent van harte welkom. Cultureel Centrum De Schoof, Molen straat 142, 3764 TJ, Telefoon 035 6017615. Zaterdag 28 september Tweede-hands-kleding-markt in De Schoof van 10.00-13.00 uur Cursussen voor volwassenen in De Schoof Deze cursussen worden door vak docenten verzorgd. nieuw! Cursus Quilten met Appliqueren en borduren Quilten is een hobby die momenteel erg in de belangstelling staat, ook in Neder land, waar vooral veel met de blok- technieken wordt gewerkt. Een andere benadering van het quilten is met veel appliqueren en borduurwerk. Het is een afgeleide van de "Baltimore-quilts". Het geeft veel vrijheid en ruimte voor eigen creativiteit. Ook met weinig ervaring kun je tot een heel eigen en leuk resul taat komen. In deze cursus zal er een kerstquilt gemaakt worden. De cursus wordt gegeven op donderdag van 19.30- 22.00 uur en bestaat uit 5 lessen die om de veertien dagen plaatsvinden. De start is op 3 oktober en de kosten zijn 75,00 excl. materiaal). De docente G. van Hussen nodigt u uit op donderdag 19 september van 19.30-20.00 uur voor een introductie i.v.m. onder andere de benodigde materialen. Natuurlijk gebeurt dit in groepsverband onder het genot van een drankje en een gezellig praatje. Daarnaast zijn er ook nog prachtige prijzen te winnen De kosten per avond welke wekelijks plaatsvinden zijn 4,00 inclusief prij zengeld. De klaverjasavonden zijn op donderdag van 20.00-23.00 uur in De Schoof en starten op 19 september. Af wisselend zijn er coihpetitie en vrije- klaveijasavonden. Bingo De bingo-avonden in De Schoof zijn op zaterdag en beginnen steeds om 20.00 uur en vanaf 19.30 uur is de zaal al open. Er, worden 10 ronden (f 10,00 per plank) gespeeld en er vindt altijd een verloting plaats. Deze avonden zijn bij zonder gezellig, dus dat is op zich al een reden om eens te komen kijken. De eer ste bingo is 14 september en zal vervol gens één maal per maand plaatsvinden. Zaterdag 23 november extra Sinterklaas-bingo!!!! Meer informatie over deze activiteiten vindt u in de folder: activiteiten voor volwassen: ontspanning en ontmoeting. U kunt deze folder verkrijgen in De Schoof. Rondom 't Schoofje Ook hier staat creatieviteit voorop. Rond om 't Schoofje bestaat uit een creagroep en diverse workshops. Work shops zijn korte cursussen onder bege leiding van deskundige mensen. Crea-ochtend Een ochtend bedoeld voor volwassenen, die het leuk vinden om wekelijks in groepsverband creatief bezig te zijn. Wat er precies aan de orde komt ligt aan de groep zelf. Experimenteren met materi alen en gezelligheid staan voorop. Een leuke activiteit als u bijvoorbeeld kleine cadeautjes voor familie en vrienden wilt maken. Elke donderdag van 9.30-11.30 uur. De kosten zijn 25,00 voor 10 och tenden (excl. materiaal). De start is 19 september. Workshops Borduren op papier 1 We beginnen met een oefenkaart en daarna maken we wenskaarten van correspondentiekaarten en borduur garen. Wilt u zelf een ballpoint meene men! Op dinsdag 17 september start E. Ravenhorst van 9.30-11.30 uur met deze workshop. Het duurt 6 lessen en de kosten zijn 40,00 (incl. basismate riaal). Decoratief schilderen/ sjabloneren (veelal op textiel) Doet u wel eens kleding weg omdat het uit de mode dreigt te raken? Zoekt u ook steeds langer naar betaalbare ca- deau's? Wilt.u thuis de sfeer en kleur op elkaar afstemmen? Bij deze workshop kunt u al het denkbare versieren en ver fraaien, want de verf kunt u gebnuken op textiel, hout, glas metaal en kunst stof. Op dinsdag 17 september start J. van Doornik van 9.30-11.30 uur met deze workshop. 6 Lessen kosten f 32,50 (incl. basismateriaal) en een ver volg is mogelijk. Borduren op papier voor kerst In de workshop gaan we kaarten bordu ren met kerstmotieven. Ook deze work shop is onder leiding van E. Ravenhorst en vindt plaats op dinsdag van 9.30- 11.30 uu. De start is half november en de workshop duurt 4 lessen (f 27,50 incl. basismateriaal) Kerst Vanaf november tot half december zijn er in leswerkplaats nog speciaal activi teiten voor kerst. Nog te verwachten workshops in 1997 -(ijzer)draad -speeldoosjes met fimoklei U kunt zich aanmelden voor de crea- ochtend en de workshops) tijdens het spreekuur het spreekuur op dinsdag van 10.00-12.00 uur bij Jolanda Dijkman. U dient vooraf de helft van het activitei- tengeld te voldoen. Meer informatie en de programma's van de activiteiten vindt u in de uitgebreide folder: in en rondom 't Schoofje, te verkrijgen in De Schoof of op te vragen door ons te bellen: 't Schoofje tel: 6017615 Voor wie? Het is een informatiewinkel waar jon», ren tussen de 12 en 23 jaar, net als een gewone winkel, naar binnen kuue. lopen en rondkijken. Als iemand fa wil, kan zij of hij door een van de medewerk(st)ers geholpen woide,, Waarvoor? Jongeren kunnen bij het JIP terecht vM, informatie, advies, ondersteuning, bt. middeling en verwijzing op alleile'i ge bied. Waar en wanneer? Het Jip is open op elke 19.30-21.30 uur en don 14.00-17.00 uur in Soest in dë Schooi aan de Molenstraat 142. Het lipton ook telefonisch worden bereikt' 6012527. Informatie en hulp zijn gratis. Kinderactiviteiten in De Schoof Het is de bedoeling om de kinderen op een ontspannen manier kennis te laten maken met uitéénlopende activiteiten en leren omgaan met materialen en technieken. Spelenderwijs wordt aan dacht besteed aan normen en p/a Buurthuis De Engh - Sinds februari 1994 heeft Stichtii In de Speel-o-theek kun je Er is speelgoed Regelmatig, twee tot aangev Op verzoek kan er ot groep ouders/op speel{ OPENINC dinsdag 9.30 woensdag 19.30 donderdag 15.30 (tijdens vaca andere opt Instuif De instuif is een middag voor alle kin deren in de leeftijd van 4 t/m 6 jaar (f 1,00) en 7 t/m 9 jaar (f 1,25) met een gevarieerd programma. Veel wordt er gedaan op het gebied van creativiteit en spel, maar we koken of bakken ook wel eens watEr is af en toe een wed strijd, bingo of filmmiddag. De kinderen kunnen elke woensdagmiddag van 14.00-15.30 uur terecht in De Schoof. Bijzondere instuif Vier maal per jaar is er voor kinderen een bijzondere instuif. Dit zijn een aan tal feestelijke middagen. De bedoeling is om kinderen vanuit verschillende cultu ren met elkaar in contact te brengen. Woensdag 30 oktober is er een lego- bouw-middag (f 2,00). KOSTI f 30,00 voor f 15,00 voor f 7,50 voor (per lid kunt u twee s/u drie weke Zaterdag 23 november Creatieve-Sinter-kerst-markt in De Schoof van 12.00-16.00 uur Wat is het Jip? Het Jip is een Jongeren Informatie Punt dat op initiatief van Stichting Welzijns werk Soest is opgezet. Schoolvakanties Tijdens de herfst- en voorjaarsvakantie zijn er voor de kinderen diverse aktivi- teiten zoals b.v. 'n nachtje Schoof, peu ter/kleuterochtend, kinderrommel markt en creatief. Met De Schoof naar... Vroeg in het voorjaar organiseren we een uitstapje per touringcar naar één van de pretparken. Vrijwilligers Bij de kinderactiviteiten kunnen we nog vrijwilligers gebruiken. Daar de activi teiten zeer uitéén lopen zoeken we vrijwilligers voor taken zoals inkoop, begeleiding, spel, creatief, gastvrouw/ heer. Meer info Het programma van de activiteiten vindt u in de folder: kinderwerk (te verkrijgen bij De Schoof). Voor meer informatie kunt u zich ook richten tot Jolanda Dijk man (spreekuur dinsdag van 10.00- 12.00 uur) in De Schoof, tel: 6017615 Vanuit het buurthuis wordt de grote verscheidenheid aan richte activiteiten georganise< wikkeld en diverse projecten der van Buurtbeheer. In het het Onderwijs Voorrangsbelt in en vanuit buurthuis de Er gende projecten georganisee - Het "Spel aan huis project" - Het "Opstapproject" En niet meer weg te denke huis de Engh is de succesvc theek "Stap voor Stap". (Zie ook de nadere inform< op deze pijf' T'ai Chi en Chi Kung voor 40 plussers Als je 's morgens in het stadspark van de Chinese hoofdstad Beijing komt, zie je veel jonge en oude mensen lichame lijke oefeningen doen, met zachte vloeiende bewegingen. Ontspannen en geconcentreerd beoefenen zij T'ai Chi en Chi Kung om de levensenergie beter door hun lichaam te laten stromen. Elke week op donderdagochtend is er les voor gevorderden van 9.30-10.30 uur en voor beginners van 10.45-11.45 uur. De docent R. van Kleef start op 19 sep tember met de T'ai Chi-Chi Kung les sen voor 40+ers. De kosten zijn 50,00 per 10 lessen. U kunt zich aanmelden voor de intro ductie Quilten en/of de cursussen tij dens het spreekuur op dinsdag van 10.00-12.00 uur in De Schoof. U dient hierbij de helft van het cursusgeld te voldoen. In en rondom 't Schoofje Dit zijn activiteiten die plaatsvinden in De Schoof en die allemaal op de één of andere wijze te maken hebben met creativiteit. In 't Schoofje elke dinsdag en donderdag-ochtend ten zij anders vermeld. 't Schoofje bestaat uit maar liefst 4 ver schillende activiteiten, die alle heel kort durend of vrijblijvend zijn. Zo kunt u keer op keer weer beslissen of het u deze dag uitkomt en of het programma u aanstaat, 't Schoofje start 17 septem ber en is elke dinsdag en donderdag ochtend geopend. Winkelwerkplaats Bent u op zoek naar een leuk en betaal baar kado of heeft u een "uit de hand gelopen" hobby, de winkel werkplaats bemiddelt bij de verkoop van zelf gemaakte kunstnijverheids artikelen. Buurtwerk S.W.S. In het komend seizoen '96/'97 zal in de sociale vernieuwingsgebieden Smitsveen en de Engh een start worden gemaakt met Buurtbeheer. Buurtbeheer is een nieuwe manier van werken om een bijdrage te leveren aan het oplossen van de problemen en knel punten in de buurten Smitsveen en de Engh. Samenwerking is het sleutel woord bij buurtbeheerprojecten. Dit betekent dat buurtbewoners, gemeente, woningcorporaties, politie, scholen, buurtorganisaties en welzijnswerk sa menwerken om de leefbaarheid in de buurt te vergroten. Er is sprake van een geïntegreerde buurtgerichte aanpak, waarbij verschillende activiteiten in een buurt niet meer los van elkaar gebeuren maar op elkaar worden afgestemd. Be woners nemen meer verantwoorde lijkheid voor hun buurt en klachten kun nen sneller opgelost worden. In beide buurten komt er een Platform Buurt beheer waar bewoners en instanties met elkaar kunnen overleggen. Door middel van werkgroepen worden buurtbewo ners actief betrokken bij de diverse buurtbeheerprojecten, en zo het helpen oplossen van problemen in de eigen buurt. Zowel in Smitsveen als de Engh zijn al een aantal buurtprojecten van start ge gaan. In Smitsveen zijn dit bijvoorbeeld projecten in het kader van buurt preventie en de buurtkrant, in de Engh is deze zomer het Sport en Spelproject van start gegaan. Buurtbeheer De Engh In de buurt de Engh wonen verschil lende culturen samen, samen in een flat, samen op een galerij, samen in een por tiek, samen op straat. Dat deze culturen samen in één buurt wonen en leven kan héél gezellig zijn maar kan ook misver standen en problemen tot gevolg heb ben. Daarnaast zijn er de alledaagse klachten over zwerfvuil, verkeersover last, hondenpoep e.d. In het kader van buurtbeheer de Engh zullen komend seizoen '96/'97 een aan tal projecten opgezet worden welke een bijdrage moeten leveren aan het oplos sen van de problemen. Voorwaarde voor het succes van deze projecten is Buurthuis De Engh, Albert Cuyplaan 200, 3764 TW, Telefoon 035 6021987. wel dat bewoners van de Engh actief meedenken en meedoen. In de maand september zal er in de buurt de Engh huis aan huis een "Bewonersbrief" verspreid worden waarin alle bewoners geïnformeerd zul len worden over "Buurtbeheer". In deze brief zullen de bewoners van de Engh worden uitgenodigd voor de eerste "Buurtplatformvergadering" op 7 okto ber 's avonds in buurthuis de Engh. No teert U alvast deze datum. Voor nadere informatie over Buurt beheer De Engh kunt U contact opne men met: Buurtwerk De Engh - Hans Cijs. Albert Cuyplaan 200, 3764 TW Soest, tel. 035-6021987 Buurthuis De Engh Albert Cuyplaan 200 - 3764 TW Soest tel. 035 -6021987 Op een schilderachtige plek in de buurt, naast de bibliotheek aan de AJbert Cuyplaan ligt het knusse en sfeervolle Buurthuis de Engh. Buurthuis de Engh heeft een typische buurtfunctie. Hiernaast vindt U een glc van de activiteiten in Engh. Buurtwerk Smit Het buurtwerk Smil tal lopende project naast in op de acti ment. Voorts zijn ei wijkbewoners een welke regelmatig tr bezoeken zijn. Lo] onder meer. Buuri leriaanstraat en Weegbreestraat is dit jaar, met onc buurtwerk, een i start gegaan. Ook veen is een van i krant wordt zovel gegeven van zak hebben op de wij trokken bewoner: genaamde Wijksi meente, politie, c welk gaan dan d lige plekken aan voorziening dooi Maandelijks vut trum overleg pk Buurtnetwerk. t overlegorgaan w de peuterspeelzi werk, de GG ei deelnemen. Doi is om problemei Smitsveen, in ei signaleren, daa om vervolgens lossingen te ko Het buurtwerk

Soester Courant | 1996 | | pagina 22