ROB DE NIJS Rob de Nijs morgen in Kinderparadijs i CULTUUR WELZIJN Speel-o-theek 'Stap voor Stap' Open huis bij Trema'87 Nieuws van de bibliotheek PAGINA 22 tf NSDAG 4 SEPTEMBER 1996 SOESTER COURANT p STICHTING WELZIJNSWERK SOEST. SEIZOFN 1MB-1007 PAGINA 23 I HH I I I I I I I I ap voor 'tap voor Stax bHHHHHH m i WmÊÊBÊm IHBMV De Praatpaal Vedelaarpad 53 - Soest presenteert: Om: 19.45 uur met in het voorprogramma: CAREN (van Maewood) Kaarten: f 15,00 (voorverkoop) f 20,00 (op 5 september) Kinderen t/m 12 jaar voor de halve prijs. Kaarten reserveren: elke werkdag van 8.00 tot 18.00 uur: tel. 601 81 36. De opbrengst van de concerten komt ten goede aan speelobjecten van De Vrije Teugel. Caren (ex-Maywood) in voorprogramma EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN Morgenochtend, 10.00-12.00 uur: Winterkledingbeurs speelzaal De Bron Kledingbeurs in De Schoof Assertiviteitscursus Dakwerken OA stichting openbare bibliotheek Keuze uit de nieuwe cd's ar wie? I ^^ZlTle^!LWaar.j°?®4 'I p/a BUUrthUiS De Engh Alb CLW'aari 20° - Telefoon 6021987 tussen de 12 en 23 jaar, net als in gewone winkel, naar binnen kunnen en en rondkijken. Als iemand dat kan zij of hij door een van de lewerk(st)ers geholpen worden. rrvoor? >eren kunnen bij het JIP terecht voor rmatie, advies, ondersteuning, be deling en verwijzing op allerlei ge- r en wanneer? Jip is open op elke dinsdagavond 0-21.30 uur en donderdagmiddag 0-17.00 uur in Soest in de Schoo de Molenstraat 142. Het Jip kan telefonisch worden bereikt- 527. Informatie en hulp zijn gratis! deractiviteiten e Schoof s de bedoeling om de kinderen op ntspannen manier kennis te laten n met uitéénlopende activiteiten ren omgaan met materialen en 'eken. Spelenderwijs wordt aan besteed aan nonnen en waarden. lif 'fuif is een middag voor alle kin- in de leeftijd van 4 t/m 6 jaar 1) en 7 t/m 9 jaar (f 1,25) met vaneerd programma. Veel wordt tan op het gebied van creativiteit I, maar we koken of bakken ook as wat 1 Er is af en toe een wed- nngo of filmmiddag. De kinderen o elke woensdagmiddag van 15.30 uur terecht in De Schoof. idere instuif aal per jaar is er voor kinderen .ondere instuif. Dit zijn een aan- ehjke middagen. De bedoeling is leren vanuit verschillende cultu- elkaar in contact te brengen, lag 30 oktober is er een lego- uddag (f 2,00). 6 vakanties ie herfst- en voorjaarsvakantie 3or de kinderen diverse aktivi- als b.v. 'n nachtje Schoof, peu terochtend, kinderrommel- i creatief. Schoof naar... het vooijaar organiseren we *pje per touringcar naar één etparken. igers ieractiviteiten kunnen we nog rs gebruiken. Daar de activi- !r uitéén lopen zoeken we rs voor taken zoals inkoop, g, spel, creatief, gastvrouw/ ama van de activiteiten vindt en kmderwerk (te verkrijgen .Voor meer informatie ook nchten tot Jolanda Dijk- ïkuur dinsdag van 10.00- ln De Schoof, tel: 6017615 Engh, Alben Cuyplaan Telefoon 035 6021987. irs van de Engh actief needoen. sptember zal er in de t huis aan huis een verspreid worden "ere ge'informeeid zul- Buurtbeheer". In deze lewoners van de Engh ■gd voor de eerste ergadering" op 7 okto- 'uurthuis de Engh. No- ze datum. formatie over Buurt- kunt U contact opne- verk De Engh-Hans 200, 3764 TW Soest, Engh 100 - 3764 TW Soest, 'tige plek in de buurt, eek aan de AJbert knusse en sfeervolle Buurthuis de Engh buurtfunctie. Sinds februari'1994 heeft Soest een Speel-o-theek. opgericht vanuit Stichting Welzijnswerk Soest in de Speel-o-theek kun je tijdens de openingstijden speelgoed lenen. Er is speelgoed aanwezig voor kinderen tot 8 jaar. Regelmatig, twee tot driemaal per jaar, wordt het speelgoed aangevuld met nieuw materiaal. Op verzoek kan er ook voorlichting gegeven worden aan een groep ouders/opvoeders over het belang van spelen, speelgoed en de Speel-o-theek. OPENINGSTIJDEN dinsdag 9.30 -11.30 uur woensdag 19.30 - 21.00 uur donderdag 15.30 - 17.00 uur (tijdens vacanties gelden andere openingstijden) KOSTEN per jaar f 30,00 voor het 1e kind f 15,00 voor het 2e kind f 7,50 voor het 3e kind (per lid kunt u twee stuks speelgoed drie weken lang lenen) '1 Vanuit het buurthuis wordt dan ook een grote verscheidenheid aan Buurtge richte activiteiten georganiseerd en ont wikkeld en diverse projecten in het ka der van Buurtbeheer. In het kader van het Onderwijs Voorrangsbeleid worden in en vanuit buurthuis de Engh de vol gende projecten georganiseerd: - Het "Spel aan huis project" - Het "Opstapproject" En niet meer weg te denken uit buurt huis de Engh is de succesvolle Speel-o- theek "Stap voor Stap". (Zie ook de nadere informatie hierover op deze pagina). Hiernaast vindt U een globaal overzicht van de activiteiten in Buurthuis de Engh. Vrouwenmiddag voor vrouwen uit de buurt Een gezellige vrouwenmiddag voor vrouwen uit de bu\irt. Elkaar in een ongedwongen sfeer ont moeten staat centraal, maar regelmatig wordt er in samenwerking met het Internationaal Vrouwen-Centrum, on der deskundige begeleiding een thema middag georganiseerd waar voorlichting wordt gegeven over opvoeding, ge zondheid of onderwerpen welke de buurt aangaan in het kader van buurtbe heer. Plaats: Buurthuis de Engh Dag: Maandag Tijd: 13:15-15:15 uur Kosten: Afhankelijk van het pro gramma Start: Maandag 9 september. Frequentie: Wekelijks (Behalve in de schoolvacanties). Marokkaanse vrouwenmiddag Speciaal voor de Marokkaanse vrouwen (uit de buurt) wordt er, in samenwer king met het Internationaal Vrouwen- Centrum, in buurthuis de Engh onder deskundige begeleiding een thema middag gehouden. Plaats: Buurthuis de Engh. Dag: Donderdag Tijd: 13:15-15:15 uur Kosten: Afhankelijk van het pro gramma Frequentie: Wekelijks Kinderinstuif Iedere week wordt er een instuifmiddag georganiseerd voor kinderen van 4 t/m 7 jaar. Op deze middag wordt er voor de kinderep van alles georganiseerd, knutselen, spelletjes doen, een leuke videofilm bekijken enz. enz. Plaats: Buurthuis de Engh' Dag: Woensdag Tijd: 14:00 - 15:30 uur Kosten: 1,- per keer Start: Woensdag 18 september Frequentie: Wekelijks Vanaf de herfstvakantie vindt de kind erinstuif plaats in de Schoof! Zelf kleding maken Wat is er nou leuker dan eigen kleding te maken. Onder deskundige begelei ding wordt geleerd om patronen te le zen en waar je allemaal aan moet den ken bij het maken van eigen kleding. Start nieuwe activiteiten in buurthuis De Engh Naast het bestaande aanbod zullen in de loop van komend seizoen in buurthuis de Engh nieuwe activiteiten van start gaan. Deze buurtgerichte activiteiten zullen vooral gericht zijn op recreatie en ontmoeting. Indien daar voldoende belangstelling voor is kunnen er bijvoor beeld een maandelijkse buurtklaveijas- avond of een buurtkoffiebar georgani seerd worden. Let op de publi9aties in de krant! Oproep Buurthuis de Engh is op zoek naar buurtbewoners van de Engh welke ac tief willen meedenken en meewerken aan b.v. de programmering en de inrich ting van het buurthuis. Inlichtingen bij buurthuis de Engh, vragen naar Hans Cijs. Ondersteuning Marokkaanse gemeenschap Naast buurthuis d,e Engh bevindt zich de ontmoetingsruimte van de Marok kaanse gemeenschap in Soest. Onder verantwoordelijkheid van het Marok kaans Comité worden hier en van hier uit activiteiten ontwikkeld voor de Marokkaanse gemeenschap in Soest. Vanuit buurthuis de Engh geeft het migrantenwerk van de SWS ondersteu ning en begeleiding aan het Marokkaans Comité en de Marokkaanse gemeen schap in Soest. Buurtwerk Smitsveen Het buurtwerk Smitsveen kent een aan tal lopende projecten en speelt daar naast in op de actualiteit van het mo ment. Voorts zijn er ten behoeve van de wijkbewoners een aantal activiteiten welke regelmatig in het Wijkcentrum te bezoeken zijn. Lopende projecten zijn onder meer. Buurtpreventieproject Va leriaanstraat en Veenbesstraat. In de Weegbreestraat is in de eerste helft van dit jaar, met ondersteuning van het :.buürtwerk, een preventieproject van start gegaan. Ook de Wijkkrant Smits- veen is een van de projecten. In deze krant wordt zoveel mogelijk informatie gegeven van zaken welke betrekking hebben op de wijk. Met een aantal be trokken bewoners wordt jaarlijks de zo genaamde Wijkschouw gehouden. Ge meente, politie, bewoners en het buurt werk gaan dan de wijk rond om onvei lige plekken aan te geven en de groen voorziening door te spreken. Maandelijks vindt er in het Wijkcen trum overleg plaats in het zogenaamde Buurtnetwerk. Het Buurtnetwerk is een overlegorgaan waaraan de basisscholen, de peuterspeelzaal, het maatschappelijk werk, de GG en GD en het buurtwerk deelnemen. Doel vari het Buurtnetwerk is om problemen bij kinderen uit de wijk Smitsveen, in een vroegtijdig stadium te signaleren, daar samen over te praten om vervolgens tot verbetering c.q. op lossingen te komen. Het buurtwerk heeft tevens een onder- steunende rol. Bijvoorbeeld aan de Huurdersbelangenvereniging Het Soes- terveen. Maar ook individuele bewoners komen regelmatig om ondersteuning vragen tijdens de inloopavonden voor bewoners op de dinsdagavonden. On dersteuning wordt ook gegeven bij het opzetten en in stand houden van de buurtpreventieprojecten. Het buurtwerk speelt tevens in op de actualiteit van het moment. Samen met bewoners wordt dan getracht om voor een bepaalt projekt, of klachten, een grotere groep bewoners te mobiliseren. Satnen over de problemen te praten om vervolgens in overleg met politie en/of gemeente tot oplossingen te komen. Doel daarbij is dat bewoners zelf het initiatief nemen en houden. Het buurt werk heeft alleen een coördinerende en ondersteunende rol. Voor het komend seizoen ligt het in de bedoeling op tot instelling van een Wijkplatform buurt beheer te komen. In dit platform zullen afgevaardigden van o.a. de diverse pro jecten, gemeente, scholen, winkeliers, poütie, Woningstichting, buurtwerk enz. zitting nemen. Een en ander met het doel de samenhang tussen het geheel van buurtbeheer meer inhoudelijk vorm te geven. Tot slot worden er in het Wijkcentrum een aantal activiteiten ten behoeve van Buurthuis De Praatpaal (Wijkcentrum Smitsveen), Smitsweg 311, 3765 CJ, 035 6019546. bewoners georganiseerd. Deze zijn: Stijldansen op maandagavond - start 23 september 20.00 uur. Eetcafé op maandag - start 16 september 17.30 uur. (opge ven noodzakelijk) Buurtinloop voor bewoners - start dinsdag 17 september. (Inloop van 20.00 tot 21.00 uur) Wilt u meer informatie? Neem dan kontakt op met de buurtwerker voor de wijk Smitsveen, Pieter Henke, telefoon 6019546. Ook kunt u even binnenlopen in het Wijkcentrum aan de Smitsweg 311 op maandagen tussen 14.00 en 16.00 of op dinsdagen tussen 20.00 en 21.00 uur. (Js[^ast het bekende kopje koffie ligt er-een speciale folder voor u gereed). donderdag Eindelijk! Morgenavond, donder dag 5 september, geeft niemand minder dan Rob de Nijs een bene fietoptreden op het Kinderparadijs "De Vrije Teugel". Al eerder dit jaar (20 juni j.1.) zou hij een optreden op de Vrije Teugel verzorgen, maar hij moest dat toen wegens ziekte annu leren. Op 5 september komt Rob echt. Met dit beriefietoptreden probeert hij geld bij elkaar te zingen voor het onderhoud en de aanschaf van nieuwe speeltoestellen op het terrein van het Kinderparadijs. Het voorprogramma wordt verzorgd door Caren (een van de Maywood-zus- jes die nu een solocarrière is begonnen. Ze heeft een heel eigen programma en zingt o.a. liedjes, geschreven door Belinda Meuldijk. Met Caren gaat het meer dan goed. Na jarenlang als brunette van het duo Maywood over de gehele wereld succes sen te hebben behaald staat ze aan het begin van een nieuwe carrière als solo zangeres. Caren kan met haar zus Alice terugkijken op een prachtige carrière, die de zusjes tot ver over de landsgren zen populair maakte. Maywood scoorde niet alleen hits in Nederland, maar in meer dan 50 landen over de gehele we reld. Daarnaast werd het duo onder scheiden met diverse awards en andere internationale trofeeën. Hun platen wer den goud, zelfs over de landsgrenzen; zij namen deel aan verscheidene internatio nale songfestivals als Tokio, Seoul etc. en tijdens het Eurovisiesongfestival in Joegoslavië in 1990 konden één miljard kijkers de twee dames bewonderen. Met hun eerste LP behaalden ze zelfs platina in Nederland! Wie "Late at Night" hoort, zegt Maywood; wie "Rio" hoort, denkt Maywood: wie "Mother how are you today" hoort klinken, vraagt zichzelf af: waren dat niet de meisjes die het zo laat hadden gemaakt in Rio? Vele hits volg den en nu, anno 1996, heeft Caren be sloten het muzikale pad solo te betre den. Zij brengt een repertoire met zeer herkenbare nummers waaronder een Maywood-medley, songs van Celine Dion (Nederlandse tekst), Ruth Jacott, ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦Hl [KONINKLIJKE! JEUGD» De opleiding voor het JEUGDDIPLOMA A (11 - en 12-jarigen) en het JEUGDDIPLOMA B (13-, 14- en 15-jarigen) begint op dins dag 17 september 1996, aanvang 18.15 uur, in het EHBO-ge bouw aan de Parallelweg 7a te Soest (16 lessen plus examen). Kosten jeugdcursus A f 40,-, kosten jeugdcursus B140,-. Aanmelden bij de EHBO-jeugdleidster: Mevrouw J.H. Kok-van Daatselaartel. 601 50 65 TYema'87 is een instelling voor on derwijs aan Soester volwassenen. Zij krijgen bij Trema'87 de kans oude kennis op te halen en nieuwe kennis op te doen. Kennis die men kan gebruiken in het dagelijks leven en om verder te komen in werk en opleiding. Morgen, donderdag 5 september, kan men van 10.00 tot 12.00 uur binnenlo pen bij Trema'87: kennismaken met de docenten, lesmateriaal inkijken en be oordelen of er een geschikte cursus ge geven wordt. Trema'87 biedt de vol gende cursussen aan: Combinatiecursus I Nederlands, Rekenen, Maatschappij oriëntatie. Deze cursus is bestemd voor mensen die moeite hebben met lezen en schrijven. Maandagavond: 19.00-21.30 uur, 1 jaar; kosten: f 125,- (incl. les materiaal). Combinatiecursus II en III Nederlands, Rekenen, Maatschappij oriëntatie, kennismaken met kunst en cultuur. Oude kennis wordt opgehaald en nieuwe kennis opgedaan. Onderde len van de cursus zijn: het leren omgaan met kritiek, begrijpend lezen, discussië ren enz. Regelmatig worden excursies gemaakt naar b.v. bibliotheek, bedrij ven, musea en beroepsopleidingen. Er zijn twee niveaugroepen. Combinatie II: maandagavond, 19.00-21.30 uur; 1 jaar. Combinatie III: vrijdagmorgen, 9.00- 12.00 uur; 1 jaar. Kosten: f 125,- (incl. lesmateriaal) Engels I, (beginners) en Engels II Een cursus voor diegenen die nooit of weinig Engels hebben geleerd. Engels I: woensdagavond, 19.00-21.15 uur, 1 jaar; of Engels I: donderdagmiddag, 13.00- 15.30 uur, 1 jaar; Engels II: dinsdag morgen, 9.00-11.15 uur, 1 jaar. Kosten: f 125,- (incl. lesmateriaal) Nederlands/kennismaken met de computer Een cursus waarin de kennis van het Nederlands wordt opgefrist en kennis wordt gemaakt met de computer. Woensdagmorgen 9.00-12.00 uur, 14 weken; kosten: f 65,- (incl. lesmateriaal) Kennismaken met de computer Leren ontdekken wat wel en niet met een computer en zelf oefenen met hulp van de docent. Maandagmorgen 9.00- 11.15 uur; 14 weken; kosten: f 85,- (incl. lesmateriaal) Ouderen aan de knoppen 55+ In de cursus wordt informatie gegeven over technische apparatuur, waarmee men in het dagelijks leven in aanraking komt. Er wordt ingegaan op de gebrui kelijkheden. Na deze cursus is de "knoppenangst" verdwenen. Donder dagmiddag 13.00-15.30 uur; 7 weken;, kosten: f 35,- (incl. lesmateriaal) Trema'87 verzorgt eveneens cursussen voor anderstaligen. Zij kunnen kiezen tussen intensieve- en niet-intensieve cur sussen. Er zijn bij de niet-intensieve cur sussen aparte groepen voor vrouwen. Er is kinderopvang aanwezig voor kin deren van cursisten in de leeftijd van 0- 4 jaar. Wie op 5 september verhinderd is kan altijd bellen om een afspraak te maken: tel. 6025771. Trema'87 is gevestigd op de eerste verdieping van het Orlando- gebouw aan de Di Lassostraat 65. Bette Midler, Dolly Parton, Gloria Gay nor, Fleedwood Mac, een Gloria Estefan-medley en Gospel medley. Met haar unieke stemgeluid, haar muzikale talenten en heel veel bühne-ervaring is zij een welkome aanvulling op het veel zijdig aanbod van Nederlands populaire artiesten. Kaartjes Het belooft dus wederom een heel ge zellige avond te worden. Mensen die voor 20 juni j.1. een kaartje hebben ge kocht kunnen op dat kaartje gewoon weer naar binnen. In de voorverkoop kosten de kaarten f 15,-. Morgenavond kosten de kaarten aan het hek f 20,-. Reserveren kan ook op nummer 035- 6018136. Voor kinderen t/m 12 jaar is de helft van de toegangsprijzen geldig. De hekken gaan open om 19.00 uur. Om 19.45 uur verzorgt Caren het voor programma, om 20.45 uur zal Rob de Nijs het podium beklimmen. Voor alle duidelijkheid, de optredens vinden bui ten plaats, dus houd daar met uw kle ding rekening mee. Al direct in het begin van het nieuwe schooljaar houdt de peuterspeelzaal De Bron (Wiardi Beckmanstraat) haar jaar lijkse Winterkledingbeurs. Vrijdagavond 13 september is het tussen 19.00 en 21.00 uur mogelijk kleding en de zgn. "baby-artikelen", (kinderwagens, bug gy's, autostoeltjes e.d.) in te brengen. Zaterdagochtend 14 september vindt tussen 10.00 en 11.30 uur de verkoop plaats. Diezelfde middag om 14.00 uur vindt de afrekening plaats en kunnen de niet- verkochte spullen worden opgehaald. De afrekening gaat volgens de volgende verdeelsleutel: van de verkochte kleding komt 50% ten goede aan de peuter speelzaal, van de verkochte "baby artikelen" komt een van te voren met de inbrenger afgesproken percentage ten goede aan de peuterspeelzaal. De niet afgehaalde goederen tenslotte komen deels ten goede aan de peuterspeelzaal en gaan verder naar een door de school leiding gekozen goed doel. Het gaat om kleding in de maten 50 t/m 176, die schoon, niet versleten of kapot is, en er nog goed uit ziet (evt. gestreken). Zaterdag 28 september: Gaat u een dezer dagen uw kledingkast weer eens op orde brengen?! U zult dan waarschijnlijk weer tot de conclusie ko men dat er kleding is die u eigenlijk niet meer draagt, maar waarvan u moeite heeft om afstand te doen omdat de kle ding nog zo goed is. Daarvoor bieden we u de oplossing dit te doen via onze kledingbeurs. Naast kleding, kunt u ook sieraden en accessoires aanbieden. Te denken valt dan aan: tassen, schoenen, schaatsen e.d. Onder kleding valt ook sportkleding zoals skipak, surfpak, enz. De kledingbeurs vindt plaats op 28 sep tember van 10.00-13.00 uur in De Schoof, Molenstraat 142, Soest. U kunt uw kleding en accessoires inbrengen op vrijdag 27 september van 19.00-21.00 uur in De Schoof (voor kleine hoeveel heden kunt u ook terecht op dinsdag 24 en donderdag 26 september van 9.30- 11.00 uur). De kleding dient er goed uit te zien en gewassen te zijn. De prijs wordt in overleg met u bepaald, de op brengst is fifty-fifty met een maximum winst van f 10,- voor De Schoof. Het geld en de resterende kleding kunt u op zaterdag 28 september vanaf 15.00 uur ophalen in De Schoof. Niet opgehaalde spullen en gelden komen ten goede aan De Schoof. Tijdens de kledingbeurs zal 't Schoofje (hobby-winkeltje) ook geopend zijn. In september start èr weer een assertiviteitscursus bij drs. A. Niemeijer in Soest. De cursus bestaat uit 12 weke lijkse bijeenkomsten op de donderdag avond, van 19.00 tot 21.30 uur. In deze cursus leer je: - zelf richting aan je leven te geven en je niet te laten overspoelen door om standigheden; - je zelfvertrouwen te ontwikkelen of te versterken; - inzicht in je eigen functioneren te krij gen en hoe anderen op jou reageren; - met kritiek en met waardering om te gaan; - als je zonder werk zit je te oefenen in solliciteren; - als je te veel hooi op je vork neemt nee te leren zeggen, zonder je daarover schuldig te voelen; - je eigen mening te geven tegenover mensen waar je tegenop kijkt en je niet meer omver te laten kletsen; - je gevoelens te uiten, zonder anderen nodeloos te kwetsen; - je op je gemak te voelen in gezelschap, verjaardagen, recepties e.d. - een gelijkwaardige plek in te nemen t.o.v. overheersende anderen; - met benauwdheid en hyperventilatie om te gaan en goed te ademen. De cursus bestaat al 16 jaar. Mensen die herkenning hebben met bovenstaande punten zijn van harte welkom, in de groep worden met elkaar allerlei dage lijkse situaties geoefend, b.v. kritiek ge ven en ontvangen, waardering geven, conflicten oplossen, grenzen stellen, sol licitatiegesprekken voeren, enz. Met elke cursist vindt vooral een kennismakingsgesprek plaats. Voor mensen met problematiek die buiten de cursus valt, bestaat de mogelijkheid van individuele begeleiding. Inlichtingen en aanmeldingen: mevr. drs. A. Niemeijer-van Leeuwen, Psy choloog NIP, tel. 601 88 70. Bellen liefst tussen 8.30 en 9.00 uur of tussen 18.00 en 19.00 uur. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. B Telefoon (035) - 601 30 14 MxJ Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest 78 Captain Jack - The mission. Het brein achter Captain Jack is het Duitse producerscollectief Beatdi- saster, dat al met eerdere producties veel succes had. De 15 songs op deze cd zijn opnieuw een opge wekte mix van diverse dance-stij- len. 40 Hans Sachs und seine Zeit. Hans Sachs, die leefde van 1494- 1576, was waarschijnlijk de bekend ste "Meistersinger" uit zijn tijd. Hij schreef erg veel teksten waarvan er maar liefst 6000 overgeleverd zijn. Op deze cd staan 6 melodieën van hemzelf en enkele liederen van tijd genoten. Voor een fraaie uitvoering zorgt het Clemencic Consort. Het bijbehorende cd-boekje bevat veel informatie en de lijedteksten in he dendaags en oud-Duits. 78 Ndegéocello, Me'shell - Peace beyond passio. Haar vorige cd "Plantation lullabies" was ook zeer succesvol. Onlangs trad zij op in ons land tijdens het North Sea Jazz Festival. 30 Norman, Jessye - Brava Jessye. Behalve een "gewone" cd met de grootste successen van Jessye Nor- man uit de periode 1971-1988, staat op deze dubbel-cd het num mer "Faster, higher, stronger". Dit werk klonk op de openings ceremonie van de Olympische Spe len in Atlanta. 78 Ramazotti, Era - Dove c'e musica. Eros Ramazotti is één van de wei nige Italiaanse artiesten die ook in ons land zijn doorgebroken. Zijn vorige ed "Tutte storie" was hier een groot succes. Deze nieuwe cd bevat mooie afwisselende songs voor een groot publiek. 20 Schubert, Franz - Piano works. Hoewel Schubert de geschiedenis inging als een componist van liede ren, was hij in'zijn tijd vooral bekend als componist van dansen, waarvan hij er meer dan 400 schreef. Trudeliese Leonhardt voert op deze cd een aantal van deze werken uit, bijvoorbeeld Landler, Schotse dan sen, walsen e.a. 78 Sky Ballads De luistercijfers van Sky-radio verto nen steeds een stijgende lijn. Kenne lijk voorziet de zender, die non-stop rustige popmuziek uitzendt in een behoefte. Op deze verzamel-cd staan 18 van hun meest gedraaide nummers. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur.

Soester Courant | 1996 | | pagina 23