De rest van het jaar voor maar één tientje of bel: Soest 6014152 00 [VARÏAT IfMESTERBERGt Met z'n allen tegen kanker September is fortenmaand in de provincie Utrecht Slachtofferhulp Eemland zoekt nieuwe medewerkers ISOESTERBERGI WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 24 WOENSC Soester Kinderkoor van start gegaan Visio Audiotheek Natuur (32) Nabij IVN-wandeling in de Korte Duinen Cursus boetseren op de boerderij Theatermarkt bij Boemerang Politie treedt op tegen lawaai aan Hildebrandlaan Politie is vandalen te slim af "5^-71996 voor maar één «entier Naam Adres Postcode/plaats Handtekening begin er jong mee! Kasteelconcert in Groeneveld Vaste ritten van Seniorenbus Soest Gevonden voorwerpen 6e Int. Recreanten Korfbaltoernooi Chinook en Cougar- informatieavond Creatief met gebruikte kaarten Parochienieuws 9e TNO-Trimloop ANBO/PCOB-nieuws: Kunstbus-project Cursus 'Kneepjes naaitechnieken' Scrabble-toernooi Maak een goede start met SV Laetitia K n. 4 Van 8 tot en met 14 september 1996 kan men weer de collectant van de Nederlandse Kankerbe strijding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) aan de deur verwach ten. Tevoren krijgt men een folder met informatie in de bus. De Nederlandse Kankerbestrijding/ KWF staat voor bijna 300.000 kanker patiënten. Met een gift aan de Neder landse Kankerbestrijding/KWF zet men zich voor deze patiënten in, samen met de onderzoeker, de dokter en de psy choloog. Daarom is het motto van de collecte: "Met z'n allen tegen kanker". Het geld wordt goed besteed. Het geld is nodig voor onderzoek naar oorzaken en betere behandelmogelijk- heden en voor voorlichting en begelei ding van patiënten en hun naasten. Be stemmingen waarvan iedereen weet hoe belangrijk ze zijn. De Nederlandse Kankerbestrijding/KWF rekent daarom ook dit jaar weer op aller steun. De Nederlandse Kankerbestrijding/ KWF doet haar werk niet alleen dank zij u, maar ook vóór u. Er is bijvoor beeld een gratis Hulp- en Informatielijn: 06-022 66 22. Iedereen met vragen over kanker, over behandeling van kanker en over opvang van mensen die kanker hebben, kan bellen. Vorig jaar maakten ruim 35.000 mensen gebruik van deze mogelijkheid. Nieuwe inzichten Kankeronderzoek van de afgelopen 25 jaar kan nu nieuwe behandel- mogelijkheden gaan opleveren. Er is meer bekend over de manier waarop een gezonde lichaamscel kwaadaardig wordt en uitgroeit tot kanker. Met deze nieuwe inzichten kunnen nieuwe behandelmogelijkheden worden ontwik keld. Dat vereist veel onderzoek, want de ene soort kanker is de andere niet en voor elke van de meer dan 150 soorten kanker moet de meest effectieve behan deling worden gezocht. Gelukkig komt mede danzij de collecte voor de kanker bestrijding geld voor dit onderzoek be schikbaar. Eén van de nieuwe behandel mogelijkheden waaraan wordt gewerkt, betreft behandeling met de eigen afweercellen van de patiënt. Deze wor den uit het lichaam gehaald, bewerkt en daarna teruggeplaatst in het lichaam van de patiënt om de kankercellen te lijf te gaan. Deze behandelmethode staat nog in de kinderschoenen. Voor de verdere ontwikkeling is veel onderzoek nodig en dus geld. Geld waarvoor onderzoekers ook een beroep doen op de Neder landse Kankerbestrijding/KWF. Begeleiding De vooruitgang in behandelmogelijk heden betekent voor steeds meer pa tiënten zo niet herstel, dan toch in elk geval een langere periode waarin zij weinig lichamelijke hinder van hun ziekte ondervinden. Maar leven met kanker valt niet mee. Ook voor bijvoor beeld de partner en eventuele kinderen is zo'n periode moeilijk. Voorlichting, begeleiding en contact met anderen die hetzelfde meemaken, kunnen patiënten en hun naasten verder helpen. Via een bijdrage aan de collecte helpt men daar aan mee. Nog even dit: iedere collectant zet zich geheel belangeloos in voor deze goede zaak en kan zich legitimeren. Ook dit jaar staat de maand sep tember in de provincie Utrecht in het teken van forten. Van de vele forten die in de provincie Utrecht liggen, zijn maar liefst 17 forten en fortterreinen voor het publiek geo pend. Naast openstelling van deze doorgaans ontoegankelijke forten, worden er ook bijzondere activitei ten georganiseerd, waaronder rond leidingen en tentoonstellingen. Een uitgebreid overzicht van activiteiten is gratis verkrijgbaar bij VW-kantoren, musea en bibliotheken in de provincie Utrecht en de grotere VW's in Neder land. "September Fortenmaand" vindt plaats in het kader van het project "Pro vincie Utrecht, Historisch Hart van Ne derland". Zowel de 18e eeuwse Grebbelinie, als de 19e eeuwse Hollandse Waterlinie lig gen voor het grootste gedeelte in de pro vincie Utrecht. Ook vindt men hier een deel van de Stelling van Amsterdam. In de jaren '60 verloor het merendeel van de linies haar militaire functies. Doordat vele forten aan de natuur werden over gelaten, zijn op diverse plaatsen schitte rende natuurgebieden ontstaan. Het is deze unieke combinatie van natuur en cultuur die een bezoek aan de Utrechtse forten de moeite waard maakt. Dit jaar zijn er twee forten opengesteld die nog niet eerder voor het publiek toe gankelijk waren. Fort Spion in Loos- drecht, dat werd aangelegd tussen 1844 en 1847, heeft een gevarieerde begroei ing met hoogopgaande bomen waaron der eiken, paardenkastanjes en populie ren. Er komen veel vogels en een klein aantal vleermuizen voor. Ook fort Kijk uit in Vreeland is dit jaar voor het eerst toegankelijk in het kader van September Fortenmaand. Het dateert uit dezelfde periode als fort Spion. Beide forten zijn geopend op 14 september vanaf 10 uur. Fort Abcoude is gebouwd tussen 1883 en 1885 naar aanleiding van "de Vestingwet van 1874". Dit fort maakt deel uit van de stelling van Amsterdam, een linie die aansluit op de Nieuwe Hol landse Waterlinie. Op het fort bevindt zich een omvangrijke en gevarieerde be groeiing, waardoor er veel vogels voor komen, waaronder de ijsvogel en de ransuil. Daarnaast overwinteren er min stens vier soorten vleermuizen. Het fort is geopend op 14 en 28 september van 10-16 uur. De forten in de provincie Utrecht zijn met elkaar verbonden door middel van verschillende fiets- en wandelroutes, waaronder een Hollandse Waterlinie route van de ANWB. Informatie over deze routes is verkrijgbaar bij de plaat selijke VW-kantoren. Het onlangs opgerichte Soester Kinder koor is maandag j.1. van start gegaan met de repetities in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat. De animo bleek in de afgelopen maanden zo groot dat er 63 aanmeldingen binnenkwamen. Het koor is daarom gesplitst in twee groepen. De 7- en 8-jarigen repeteren van 16.00 tot 16.30 uur en de 9- t/m 13-jarigen van 16.45 tot 17.30 uur. Visio Audiotheek is de enige organisa tie in Nederland die, in samenwerking met de omroepen, hoorspelen en radiodocumentaires uitleent aan visueel en anderszins gehandicapten die niet op gebruikelijke wijze kunnen lezen. Hoewel in oktober 1990 officieel van start gegaan, is deze bijzondere voorzie ning nog relatief onbekend. Daarom vraagt Visio met een posteractie aan dacht voor de activiteiten van de natio nale audiotheek. Helaas worden er nog maar weinig hoorspelen uitgezonden, terwijl er toch, vooral bij slechtzienden en blinden, grote behoefte bestaat aan hoorspelen en radiodocumentaires. Mensen die vaak hoorspelen willen beluisteren zijn daarom aangewezen op de nationale audiotheek van Visio. Niet alleen individuele abonnementen zijn mogelijk, ook een organisatie als bijvoorbeeld de afdeling oogheelkunde van een ziekenhuis kan lid worden. De hoorspelen staan op audio-cassettes die in speciale dozen gratis door de PTT .verstuurd worden. Catalogus en folder zijn in verschillende leesvormen ver krijgbaar. De posters worden o.a. in Soest ver spreid. Informatie: Visio Audiotheek, dhr. B. Theunis, Amersfoortsestraatweg 180, 1272 RR Huizen, tel. 035-6985755. De Stichting slachtofferhulp regio Utrecht, buro Eemland, stelt zich ten doel slachtoffers van misdrijven en verkeersongevallen een eerste opvang te bieden en hen te helpen de materiële en immateriële gevol gen zoveel mogelijk te boven te ko- Slachtoffer worden van een misdrijf of een verkeersongeval is een gebeurtenis waarop men nauwelijks tot geen invloed uit kan oefenen. Dit roept voor veel mensen gevoelens van machteloosheid en kwetsbaarheid op. Voor de verwer king is het belangrijk dat een slachtof fer zijn verhaal kan vertellen. Het blijkt dat slachtoffers dit vaak talloze malen willen doen. De vrijwillige medewerker kan, door zijn belangenloze betrokken heid, een bijdrage leveren het geschokte vertrouwen van het slachtoffer weer te herstellen. Op dit moment werken 40 vrijwillige medewerkers bij buro Eemland in zeven gemeenten in de regio: Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden, Soest en Woudenberg. Door de toe name van het werk in alle gemeenten in de regio in het eerste halfjaar hebben medewerkers met 1015 slachtoffers con tact gehad. Door het vertrek van acht medewerkers bestaat er behoefte aan 12 nieuwe vrijwilligers om de organisatie te versterken. Het gaat hierbij om 5 perso nen in Amersfoort, 2 in Baarn, 1 in Eemnes, 2 in Soest en 2 in Wouden berg/Leusden. Gevraagd worden enthousiaste mensen vanf ongeveer 30 jaar die slachtoffers een luisterend oor willen bieden enjien de weg wijzen in de vaak ingewikkelde materie van juridische- en verzekerings technische zaken. Werken bij buro Slachtofferhulp Eemland vraagt een in zet van minimaal 8 a 10 uur per week. Geboden wordt een basistraining van tien dagdelen, begeleiding, deskundig- heidsbevorderende activiteiten, vergoe ding van gemaakte onkosten en een prettige werksfeer. Slachtofferhulp organiseert een voor lichtingsbijeenkomst op zaterdag 14 sep tember in de kantine van het politiebu reau Amersfoort, Van Asch van Wijck- straat 45, van 10.00 tot ca. 12.00 uur. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen die zich aangetrokken voelen tot deze vorm van hulpverlening en zich even tueel als vrijwilliger willen aanmelden. Informatie zal worden verstrekt over de opzet van het werk, over datgene wat van een medewerker wordt verwacht en over de basiscursus. Wie geïnteresseerd is kan zich direct opgeven. Ook is er volop gelegenheid voor het stellen van vragen. Graag, indien mogelijk, vooraf een telefoontje dat men komt (op werk dagen van 9.00 tot 16.00 uur: tel. 033- 4610805). De selectfe-gesprekken zullen daarna op korte termijn plaatsvinden, waarna vanaf oktober de basiscursus wordt ver zorgd (10 dagdelen; drie hele dagen en 4 avonden). Het is de bedoeling dat de nieuwe medewerkers vanaf half novem ber inzetbaar zullen zijn. Op zondagmiddag 8 september wordt in Soest een natuurwandeling gehouden in het stuifduinen en bosgebied De Korte Duinen"N Gidsen van I.V.N. Eemland verwachten de deelnemers om 14.00 uur bij het restaurant "De Korte Dui nen" aan de Birkstraat, bereikbaar met CN-lijn 70. De Korte Duinen vormen een woest ter rein. Langs de weilanden van de Eemvallei wandelen de deelnemers naar de stuifzanden van de Utrechtse Heu velrug, een zandverstuiving met daar omheen een gevarieerde begroeiing van naaldbomen, loofbomen en struikgewas. Een tocht door heel verschillende land schappen, die elkaar verrassend snel af wisselen. Vooral de scherpe afscheiding van weiland en duinen van de Utrechtse Heuvelrug is hier opvallend. De stuifzanden zijn in wezen ontstaan door sterk afplaggen in de vorige eeuw. Enkele stukjes heide en de statige jeneverbessen zijn nog te zien. Verder zal de Salomonszegel met zijn aar van zwarte bessen te zien zijn. In de stuif zanden zijn pioniers te vinden die het stuifzand vastleggen. Te zien zijn heidespurrie (uitgebloeid), zandzegge, buntgras en zandhaaymos. Men zal zien hoe de natuur zich op ie der stukje grond aanpast aan de om standigheden en zich zelfs daar, waar die omstandigheden zeer moeilijk zijn weet te handhaven. In deze tijd van het jaar, bijna herfst, kan men bij gunstige weersomstandigheden insecten ver wachten. Bomen en struiken dragen weer vruchten. Zo ziet men de eikels en de beukennootjes verschijnen en natuur lijk de dennenappels. Aan de struiken zitten de bessen in allerlei kleuren, vruchten die straks voor de dieren als voedsel kunnen dienen en ze zo door de winter heen helpen. Informatie: tel. 6022386 (18.00-20.00 uur). Op maandag 9 september start er weer een cursus klei en boetseren, die uit vijf lessen bestaat. De cursusleidsters Tine en Imelda zullen diverse onderwerpen en technieken aanreiken. Ook worden verschillende soorten klei gebruikt. De groepjes bieden plaats aan maximaal 8 deelnemers. Het cursusbedrag is? inclu sief materiaal, gereedschap en bakken. Er zijn voor de avondcursus nog enkele plaatsen vrij. Informatie: tel. 6012452 of 6022824. Theaterschool Boemerang heeft op zon dag 15 september een spetterende theatermarkt in en rond haar nieuwe gebouw aan de Evertsenstraat 39 in Amersfoort. Vanaf 12.00 uur is iedereen welkom voor een middag lang gratis theaterplezier. In de verschillende loka len kan iedereen vanaf 5 jaar meedoen met workshops, open lessen en genieten van optredens van onder andere het theaterkoor. Buiten is er professioneel pleintheater en natuurlijk zijn de infor matie-, grime en inschrijvingskraampjes de hele middag geopend. Boemerang organiseert deze theatermarkt om de verhuizing naar het nieuwe onderkomen te vieren. Om 14.00 uur zal het gebouw spectaculair officieel geopend worden (door de scheidende mede-oprichter van de school Ernst Pels). De markt is ook gelijk de opening van het nieuwe seizoen en de start van het eerste lustrumjaar. Daarnaast is het lessen pakket uitgebreid en zijn er meer moge lijkheden voor volwassenen. Elke 50e bezoeker van de markt mag bij inschrijving rekenen op tien gratis les sen, mits hij/zij de "zetfout" in het ge drukte promotie-materiaal ten behoeve van de theatermarkt heeft ontdekt. De markt sluit om 16.30 uur met een bal lonnen-wedstrijd met de nodige thea trale aankleding. De winnar van de wedstrijd mag rekenen op een jaar lAng gratis les! In de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie het nodige te stellen ge had met de bewoners van een huis aan de Hildebrandlaan, die naar de smaak van enkele omwonenden wat al te veel lawaai maakten. Om 01.00 uur en om 03.00 werd de veroorzakers te verstaan gegeven dat ze de muziek zachter moes ten draaien. Om escalatie te voorkomen nam de politie de apparatuur niet in beslag, maar de feestvierders kregen wel een proces-verbaal aangezegd. Een van de politiemannen werd overigens beko geld met een glas bier. De politie werd vorige week gewaar schuwd omdat omwonenden op het dak van de gymzaal aan de Smitsweg enkele jeugdige personen hadden ontdekt, die daar vermoedelijk weinig goeds in de zin hadden. De jongelui bleken via een dakraam in het gebouw te zijn gekomen. Toen de politie zich bij de voordeur pre senteerde dachten de heren slim te zijn door via de achterdeur te verdwijnen, maar daar werden ze door andere agen ten keurig opgewacht. Het bleek te gaan om vier Soester knapen, twee van 17 en twee van 14 jaar oud. Ze kregen alle vier een proces-verbaal. Gezien hun leeftijd komen ze waarschijnlijk in aan merking voor een alternatieve straf. Het plaatselijke nieuws. Iedere woensdag vers in uw bus 1 Wie deze maand belt, of de bon instuurt, krijgt de Soester Courant dit hele jaar door voor slechts één tientje! Deze aanbieding geldt als proefabonnement, dat zonder opzegging vóór 30 november 1996 per 1 januari 1997 overgaat in een definitief abonnement. Kosten pér half jaar f 15,-. De acceptgirokaart* wordt u automatisch toegezonden. Geldt ook voor het proefabonnement. In de Hasselaerzaal van kasteel Groene veld in Baarn organiseert de Baarnse Muziekkring op zaterdag 7 september het eerste concert in de 30e serie "kasteelconcerten op de zaterdag". Als solist treedt op de Italiaanse pianist Igor Roma. Hij speelt diverse werken van Franz Liszt. Aanvang: 20.15 uur. En tree: f 25,-; pas65 f 23,50. De Seniorenbus rijdt voor iedere 55+'er binnen Soest en Soesterberg. Een aan tal bestemmingen wordt regelmatig be zocht, zoals de markt of ziekenhuis bezoek. Voor deze routes rijdt de Seniorenbus iedere week op vaste dagen en tijden. Op de dagen en tijden dat de Senioren- bus vaste ritten maakt, kunt overigens ook altijd uw eigen rit reserveren. U bent op deze dagen dus niet gebonden aan "vaste ritten". Vaste ritten Seniorenbus: Maandag: - MC Molendael Soest: heen tussen 14.30-15.00 uur; terug 16.00 uur. Dinsdag: - MC Molendael Soest: heen tussen 14.30-15.00 uur; terug 16.00 uur. Woensdag: - MC Molendael Soest: heen tussen 14.30-15.00 uur; terug 16.00 uur. Donderdag: - Smitshof/markt: heen tussen 9.30- 10.00 uur; terug 11.00 uur. MC Molendael Soest heen tussen 14.30-15.00 uur; terug 16.00 uur. Vrijdag: - MC Molendael Soest: heen tussen 14.30-15.00 uur; terug 16.00 uur. De Seniorenbus rijdt iedere werkdag van 9.00-16.00 uurr, (035) 6019190. De gevonden camera die vorige week in deze krant stond, is weer bij de rechtma tige eigenaar terug. Opvallend is dat zowel de vinder als de eigenaar hiervan aangifte hebben gedaan bij de politie, maar dat deze instantie (nog) niet heeft gereageerd. Een vermelding in de krant kan dus een snellere oplossing zijn. Zaterdag 7 september begint om tien uur het Zesde Internationale Recrean ten Korfbaltoernooi, georganiseerd door de plaatselijke Korfbal Vereniging Oranje (KVO). In totaal zullen achttien teams uit binnen- én buitenland hieraan meedoen. Ook het Reko Team van KVO zal zijn oranje kleuren verdedigen, al vrezen ze met grote vreze. De ge vraagde versterking is helaas nog niet gekomen en dan kan het heel moeilijk worden. Er is echter nog niets verloren als men zich nog vandaag opgeeft bij Jan Spenkelink, Postweg 56, tel. 353487. De zekerheid dat men enorm veel plezier zal beleven aan dit grootse évenement moet velen over de streep halen. De garantie dat er opnamen wor den gemaakt voor Studio Sport is er niet. Een eervolle vermelding in de Soester Courant acht men zeer wel mo gelijk. Ongetwijfeld zullen vele Soesterbergers dit enorme spektakel van heel dicht bij willen en kunnen meemaken. Op het korfbalterrein zijn diverse zaken die ook de inwendige mens prettig zullen stem men. Dat alles en nog veel meer a.s. zaterdag op het terrein van KVO in het Sportpark en dan is de toegang ook nog gratis. We horen en mogelijk zien we ze bijna elke dag. Sinds kort maken ze deel uit van het 300 Squadron van de Vhegba- sis Soesterberg. In feite is dat de enige kennis die de gemiddelde Soesterberger van deze twee nieuwe machines heelt. Om die reden heeft de Ver. Soesterbergs Belang haar lid Hans van der Veen, commandant van het 300 Squadron, bereid gevonden om daarover wat meer te vertellen. Door middel van film en videobeelden zal hij op maandag 9 sep tember om 20.00 uur in de grote zaal van het Dorpshuis daarover meer laten zien en vertellen. Vragen en opmerkin gen zullen die avond zoveel mogelijk beantwoord worden. Een ieder is wel kom en de toegang is gratis. Jaarlijks worden miljoenen kaarten ver zonden, zoals kerst-, nieuwjaars- en verjaardagskaarten. Juist deze kaarten kan men mooi maken en opnieuw ge bruiken. De Ver. Soesterbergs Belang heeft mw. P. van Stein bereid gevonden om op 26 september en 10 oktober a.s. in het Dorpshuis een soort praktische minicursus te geven. De kosten zijn voor leden VSB 27,50, voor niet-leden der tig gulden. Minimaal tien deelnemers zijn vereist en maximaal 12 personen kan men bergen. Inschrijven vóór 15 september a.s. bij mw. Marianne Plugge, Kamerlingh Onneslaan 8, tel. 352969, of mw. Wü Stekelenburg, Gen. Winkel manstraat 134, tel. 353380. Pastorie in de steigers De in 1924 gebouwde pastorie van de plaatselijke r.k. kerk krijgt op z'n 72-ja- rige leeftijd een nieuw jasje. Steigers zullen rondom dit mooie gebouw staan om al het houtwerk van een nieuwe lak- laag te voorzien. Welke kleur zal het nu krijgen? Dat is steeds een spannende vraag; binnenkort zullen we het weten. De kerk zelf is nog maar 43 jaar oud. De vroegere kerk, gebouwd in 1837 moest in 1953 plaats maken voor het huidige gebouw. Vóór 1924 huisde de pastorie onder hetzelfde dak als de kerk. Jongerenkoor uit Prinsenbeek en priester uit Rome Zondag 8 september wordt een speciale jongerenkerkdienst gehouden. Het ver maarde Jongerenkoor uit Prinsenbeek komt de viering opluisteren. Als men even denkt hoe laat zij die morgen met plezier opstaan, dan is dat een extra oproep aan alle Soesterbergse jongeren deze viering bij te wonen. Voorganger is capucijn Theo Jansen, pater van de orde van St. Franciscus. Hij woont en werkt in Rome waar hij dagelijks college geeft aan studenten uit vele landen. Van oor sprong is hij afkomstig uit Soesterberg, waar zijn moeder aan de Koppenlaan woont. Vanuit Rome werd de navol gende kwalificatie van deze pater ver strekt: Hij is ongeveer een halve eeuw oud en heeft onlangs het 24-jarig priesterfeest gevierd. Het is een zeer aardige en spontane man die van grap jes houdt. Hij wordt door zijn interna tionale studenten zeer gewaardeerd en weet uitstekend met jonge mensen om te gaan. Dat wordt voor de koster stoe len aanslepen. Oecumene Zondag 15 september a.s. willen de drie plaatselijke kerken, verenigd in de Raad van Kerken Soesterberg, het nieuwe sei zoen 1996/1997 gezamenlijk beginnen met een oecumenische kerkdienst. Die wordt gehouden in het kerkelijk cen trum aan de Gen. Winkelmanstraat, aanvang 10.00 uur. De christenen van Soesterberg en allen die zich daarbij thuis voelen worden van harte uitgeno digd deze bijzondere viering bij te wo nen. Voorganger is ds. M.A.A. Nawijn, de predikant die al vele jaren hulpdien sten verricht ten behoeve van de plaat selijke gereformeerde kerk. Cenakel Zondag 8 september a.s. wordt een bij zondere eucharistieviering gehouden in de kapel van het Cenakel. In deze avondmaalsruimte, zoals de letterlijke betekenis van het Cenakel luidt, wordt herdacht hoe honderd jaar geleden de congregatie van de "Dienaressen van de Heilige Geest van de Altijddurende Aanbidding" door Pater Arnold Janssen werd gesticht. In de beide spreekkamers van het klooster kan men daarna tot 13.00 uur een kleine expositie en een video van ongeveer een kwartier over het werk van de kloosterzusters bekii- ken. Zaterdag 7 september gaat de 9e TNO- Trimloop weer van start. Door de prachtige bossen ten zuiden van Soester berg gaat de ronde over 10 km. De TNO-trimloop is elk jaar weer profes sioneel van opzet en de wedstrijd wordt bezet door regionale toppers en TNO- medewerkers. Vorig jaar was het aantal deelnemers 159, een record. Ook het parcoursrecord werd toen verbeterd door Michael Stiemer met een tijd van 31.02. Voor het verbeteren van het parcoursrecord is honderd gulden be schikbaar gesteld. 'De TNO-trimloop wordt georganiseerd door het TNO instituut voor technische menskunde te Soesterberg. De 10 km wedstrijdloop kent de volgende catego rieën: heren senioren, heren veteranen (geen leeftijdsklasse) en dames. Prijzen in natura voor elke categorie. Deelnamekosten 7,50. Start en finish op het terrein van TNO, Kampweg 5. De starttijd is te 14.00 uur; inschrijving ter plaatse. Als herinnering krijgt iedere deelnemer een finishfoto, die kort na de loop wordt thuisgestuurd. Inlichtingen: TNO-TM Soesterberg, tel. (0346- )356211, buiten kantooruren tel. 030- 6035587. Het "Kunstbus-project" gaat weer van start en het eerste avondje-uit is op don- derdag 17 oktober a.s. in de Flint in Amersfoort. De muziek-theaterpra. ductie met Jenny Arean en Frits Lambrechts opent het seizoen. 7jt men hun gehoor mee voor een bezoek aan het uitgaansleven in het Amsterdan van voor de oorlog. Dansen op de klan ken van een swingende muziekensemble in de Mille Colonnes, genieten van het bioscoop-orkest van Max Tak Tuschinski en het cabaret La Gaité in het bovenzaaltje. Voor deze avond kan men zich opgeven op zaterdag 7 sep tember van 10.00 tot 11.00 uur in de vergaderzaal van het dienstencentrum De Drie Eiken. De kaarten kosten eer ste rangf 35,00 en tweede rang 31,50. Tevens wordt een bedrag van vijf gulden voor de buskosten gerekend (zie ook de raamaffiches). Verder gaat het net als in het afgelopen seizoen. De bijna honderd deelnemers die toen zijn meegeweest vonden het "dé" fijnste, gezelligste en veiligste ma nier van uitgaan. Geen gezeur met wachten op Openbaar vervoer, geen gezoek naar parkeerruimte. Nee, het busje komt voorrijden op het Dorps plein, rijdt zijn passagiers naar het be trokken theater en brengt ze daarna weer netjes thuis in een lekker ver warmde bus. Voorwaarde is wel dat er minimaal vijf tien deelnemers zijn. Maar in het verle den waren dat er meer, derhalve wordt verwacht dat het ook nu weer zal geluk ken. Zaterdag 7 september a.s. liggen de overige programma's ook in De Drie Eiken ter inzage. Dan heeft men een overzicht van wat er meer komt en kan men dit alvast kenbaar maken. Op verzoek van een aantal leden van de Ver. Soesterbergs Belang is deze cursus op het programma gezet, bedoeld voor hen die geen problemen hebben met het naaien van een eenvoudige rok of blouse en die goed met een naaimachine overweg kunnen. De cursus levert de volgende extra's op: het maken van een in de stof verwerkte zak (gepassepoileerd), in drie variaties; een rits mooi in een rok of broek zetten en een reverskraag maken (in overleg kan voor dat laatste ook een ander on derwerp gekozen worden). De onder werpen worden systematisch aange leerd, zodat er voldoende tijd is om rou tine op te doen. Hoeveel lessen?.Zes maandagavonden: 23 en 30 september, 7, 14 en 28 okto ber en 4 november, in De Hoeksteen (zij-ingang Plesmanstraat). De lessen worden gegeven door mw. A. van Doorne. Wat moet er meegenomen worden? Het liefst de eigen naaimachine, omdat men daar het beste mee kan omgaan, maar als dat problemen oplevert valt er mo gelijk een oplossing voor te vinden. Voor de stof van de oefenlapjes wordt gezorgd, hiervoor wordt voor de totale cursus 7,50 in rekening gebracht. Wat kost de cursus? Voor leden van de VSB 75,00; voor niet leden 80,00. Eventueel is gespreide betaling moge lijk. Waar kan men zich inschrijven? Een kaartje of briefje sturen naar Vereniging Soesterbergs Belang, p/a Kam. Onneslaan 8, 3769 DM Soesterberg, tel. 352969, of Gen. Winkelmanstraat 134, 3769 EH Soesterberg, tel. 353380. De cutsus gaat door als er minimaal acht deelnemers zijn met een maximum van tien. Opgaven vóór 14 september a.s. Op zaterdag 7 september organiseert de Amersfoortse scrabble-vereniging "Let tergreep" voor de tweede maal het Kei- stad-scrabbletoernooi in het Bejaarden centrum Liendert aldaar, aanvang 09.30 uur. Gespeeld wordt volgens de spelling van de "dikke van Dale". Een jury zal de juiste gang van zaken in de gaten hou den. Verder wordt het officiële scrabble- reglement aangehouden. Er worden drie ronden gespeeld, waarbij fraaie prijzen te winnen zijn (o.m. enkele van Dale's). Weerman John Bernard zal omstreeks 16.30 uur de prijzen uitreiken. De ver eniging "Lettergreep" uit Amersfoort staat ook open voor leden uit Soester berg. Er wordt iedere week op woensdagavond van half acht tot half elf gespeeld in het Biljart- en Denksport centrum aan de Eemstraat-Oost. Geïnteresseerden zijn op de club avonden van harte welkom en kunnen direct een partij meespelen. Voor inlich tingen betreffende het toernooi en/of eventueel lidmaatschap kan men terecht bij Ton Cloo (033-4612661) of Christien Verschuur (033-4946921). De 41 jaar oude sportvereniging Laetitia nodigt leden en belangstellenden uit om het seizoen 96/97 goed te beginnen met o.a. gymnastiek, ballet, fitness, judo of recreatiesport. In de moderne sportzaal van het Dorpshuis kan men elke dins dag terecht voor gymnastiek en ballet. Woensdag 4 september staat volleybal op het programma en zaterdag 7 sep tember zijn de judoka's van harte wel kom. De indeling is als volgt. Afdeling ballet: dinsdag van 18.30- 19.15 uur 8 en 10 jaar; 19.15-20.00 uur 10-12 jaar; 20.00-20.45 uur 12 jaar en ouder; 20.45-21.30 uur dames keep fit. Woensdag 14.00-14.45 uur 4ren 6 jaar; 14.45-15.30 uur 6 tot 8 jaar. Afdeling gymnastiek: dinsdag 16.00- 117.00 uur 4 en 5 jaar; 17.00-18.00 uur 6 en 7 jaar; 18.00-19.00 uur 8 en 9 jaar; 19.00-20.00 uur 10 jaar en ouder. Don derdag selectie van 17.00-18.00 uur 6 en 7 jaar; 18.00-19.00 uur 8 en 9 jaar en 19.00-20.00 uur 10 jaar en ouder. Nieuwe leden kunnen ach opgeven aan de zaal bij de technische leiding of bij de ledenadministratie tel. 351705.

Soester Courant | 1996 | | pagina 24