pestl VAn fiOURIK Arjan Swaager super-paalzitter E IACTUEEL I 'De Grachten' integraal beveiligd tegen inbraken en ander onheil DANS-EN PARTYCENTRUM Werk aan de weg in Soest j£yan Breukelen Vast-goed Dé zaak voor at uw vtees- en Door intensieve surveillance van VNV Soester Courant-bezorger blijkt doordouwer "De meerwaarde van ons huis kwam dubbel en dwars terug." Twee jaar straatverbod voor lastige Amersfoorter _£AG|fvWOENSDAG 4 SEPTEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 5 c™ Soest,i\ Md;,.ndenverv°lgfwij DANSEN IEEFT JE EEN GOED GEVOEL DANS- EN PARTYCENTRUM VAN MOURIK: de beste keus voor kwaliteit en gezelligheid. Voor (echt)paren èn jongeren. Van beginners t/m topklasse. A A Lt. Gen. van Heutszlaan 10 Baarn informatie en/of inschrijving: Tussen 15.00-17.00 en van 19/00-21.00 uur kom even langs of bel: (035) 5413319 kwaliteits kleurenfoto's 'i Jüa^!D MET visa De ervaring van een huizenbezitter: PETERS Makelaardij l J De makelaar die perfect voor u werkt! Gestolen Kadett in brand gestoken Stucadoorsmixers gestolen 30 3765 EE Soest 301 46 17/601 06 47 vaarop de verkiezmeen d» rs heeft plaats gehad, ni *1 ttanter is. Voorheen bit™ I gewoonte om te voren nfo7 ten te komen, om deze verS Stijlvol en exclusief, geldt voor het assortiment ij u bieden voor een complete tnginrichting. Onze collectie eubelen, woningtextiel en oonaccessoires biedt alle mogelijkheden. t<straat 3-5 3764 CR Soest 35-6030303 Fax:035-6029995 :t Voorlichting 2AV Soest 60 93 460 i na deze bekendmaking ers van de gemeente Soest, Post- orecabedrijven milieubeheer 0 uur enoemd besluit. 0 tot 20.00 uur 0 tot 12.00 uur' 0 tot 19.30 uur 5 tot 21.00 uur 0 tot 12.00 uur ret Voorzieningen ^passen aan de isnormen op grond bijlage I van het Ver- 'oorzieningen ereenkoinstig wijzigen. motiveerd Q verzenden. motiveerd afwijzen i verzenden. idatie een brief re<^en zien om over ing van de deelnemers- -ster cursisten, gelet zenden dat wij geen te gaan tot bekosti- gsprogramma voor irsisten, gelet op de de directeur van aaide voorwaarden vijf cursisten weer a'87; dat wij er van naar verplichtingen 1 woester) cursisten Tot vrijdag 6 september zal de Ferdinand Huycklaan tussen de Birkstraat en Van Lenneplaan afge sloten zijn voor het verkeer. Dit in verband met de bodemsanering van het tankstation. Het verkeer zal worden omgeleid via de Henriëtte Blaeckweg en de Van Lenneplaan. Deze week vinden verder de volgende werkzaamheden plaats: De Dorresteinweg tussen de Zuider gracht en het Vaarderhoogt wordt ge werkt aan het verleggen van de rijbaan. Tijdens de werkzaamheden kan een strook van de rijbaan niet door het ver keer worden gebruikt. Op de Wielewaal wordt de bestrating van de bouwwegen vervangen door de definitieve bestrating. Aan de Klein Engendaalweg wordt begonnen met het bouwrijpmaken van het laatste gedeelte van de wijk Klein Engendaal: de Houtsnip. Langs de Birkstraat bij de komgrens wordt verder gegaan met de reconstruc ties voor de verbetering van de ver keersveiligheid. Rond de aansluiting van de Smitsweg op de Nieuweweg wordt verder gewerkt met het aanbrengen van nieuwe riolen. Daarvoor is de Smitsweg afgesloten tus sen winkelcentrum Smitshof en de Nieuweweg. Vanaf maandag 9 septem ber zal de Nieuweweg ter hoogte van de Smitsweg volledig afgesloten zijn als de doorsteek naar de andere kant van de Nieuweweg wordt aangelegd. In de laat ste weken van september zullen het fietspad en een gedeelte van de rijbaan van de Nieuweweg tegenover de Smitsweg opgebroken zijn. Het verkeer zal worden omgeleid. Voor fietsers zul len de omleidingen zo veel mogelijk worden beperkt. Bij de volledige afslui ting van de Nieuweweg zullen de bus sen van de lijnen 72 en 74 via de Weegbreestraat rijden en 's avonds en indien nodig ook op zondag zal buslijn 70 tussen de Albert Cuyplaan en Soest- Zuid NS via de Kerkstraat en Middel- wijkstraat rijden. COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO SN VIDSO Zuidpromenade 15, Soest .Tol.: 601 28 74 ï&mm o Allessie Foto: A> Op de St. Theresiastraat worden het trottoir aan de oostzijde van nieuwe te gels voorzien. Rond het Nieuwerhoekplein worden de tegels in de fietspaden vervangen. Op de Burg. Grothestraat tussen de Willem de Zwijgerlaan en de Anna Paulownalaan wordt een nieuw riool aangebracht. Op de Steenhoffstraat tussen de Oude Raadhuisstraat en de overweg en op de Van Weedestraat worden door nuts bedrijven kabels en leidingen omgelegd of vervangen. Dit gebeurt in verband met de herinrichting van de Van Weede straat, die naar verwachting op maandag 9 september zal starten. Op het bedrijventerrein Soesterberg- Noord worden rioleringswerkzaamhe den uitgevoerd op de ventweg langs de Amersfoortsestraat en op de aansluitin gen van de Postweg op de Sterrenberg weg en de Veldm. Montgomeryweg. Op de Grote Melmweg wordt ge werkt vanwege de aanleg van druk- riolering. Ter plaatse van de werkzaamheden wordt van het verkeer extra oplettend heid gevraagd en een aanpassing van de snelheid. Dit in verband met de veilig heid van alle weggebruikers en degenen die de werkzaamheden uitvoeren. Sinds 1 augustus is het jongste bedrijfsterrein van Soest - rondom de Zuidergracht - integraal bevei ligd. Dat houdt in dat de onderne mingen die daar gevestigd zijn 's avonds, 's nachts en in de weekein den intensief bewaakt worden. Men hoopt daarmee criminelen af te schrikken en het aantal inbraken en vernielingen tot een minimum te beperken. De bedrijvenkring De Grachten - waar bij de meeste ondernemingen aan de Zuidergracht en omgeving intussen zijn aangesloten - is voor dit (voor Soest unieke) beveiligingsproject in zee ge gaan met VNV-beveiligingen. De firma heeft in midden- en zuid-Nederland al diverse industrieterreinen onder haar hoede. Van de ca. 60 bedrijven die in het gebied gevestigd zijn nemen er zo'n 40 deel aan het collectie veiligheids project, waarvoor ook wordt samenge werkt met de politie, met wie over en weer terugkoppeling van informatie plaatsvindt. Gezien het succes van het project - er is sinds 1 augustus geen sprake geweest van enige inbraak, terwijl het in de voor afgaande maanden vrij dikwijls "raak" was - verwacht het bestuur van De Grachten dat ook de ondernemers die nu nog aan de zijlijn staan zich bij het project zullen aansluiten. De collectieve beveiliging houdt in dat een of meer "beveiligers" van de VNV zeven dagen per week - met name in de "donkere uren", maar ook in het week einde - surveillance uitvoeren. Alle aan gesloten bedrijven worden gecontro leerd en bij onraad wordt de politie di rect ingeschakeld. De surveillance wordt uitgevoerd in zgn. "blokken", waarbij de beveiligers niet permanent aanwezig zijn, maar wel op onverwachte momen ten kunnen opduiken. Naast de directe controle van de deel nemende bedrijven heeft de VNV-sur- veillance ook een signaleringsfunctie voor andere vormen van onraad, zoals brandgevaarlijke situaties, en overtre dingen zoals het illegaal storten van vuil. Verder worden bijvoorbeeld de kente kens van verdachte auto's genoteerd en doorgegeven aan de politie. De surveillerende VNV-beveiliger heeft ook een adviserende rol. Hij is bijvoorbeeld attent op openstaande ramen en bran dende lichten en beschikt verder over hulpmiddelen op het gebied van brand bestrijding en EHBO. De collectieve beveiliging brengt voor de deelnemers aan het project een aan tal voordelen met zich mee. Niet het geringste daarvan zijn de verwachte la gere verzekeringspremies (tien a vijftien procent). Het voorkómen van inbraken en vernielingen, met bijvoorbeeld produkctieverliezen als gevolg, leidt ui teraard ook tot aanzienlijke besparin gen. "Het project kost enkele tonnen maar is, zo bezien, relatief niet duur," V.l.n.r. A. Ophorst (politie), mevr. P. Thomas (De Grachten), A. Trippaers (Zakenkring) en J. van Kuileburg (VNV). aldus mevrouw P.Thomas, directeur van Eurotape en vice-voorzitter van De Grachten, afgelopen maandag tijdens de officiële presentatie van het project. Voor de ondernemers betekent het dat zij in elk geval een stuk rustiger kunnen slapen. Het project heeft ook de zegen van de Soester Zakenkring meegekregen. Zakenkring-secretaris A. Trippaers liet weten dat de ondernemersorganisatie ernaar streeft op den duur meer, zo niet alle bedrijfsterreinen van Soest in het project op te nemen. Volgens hem is De Grachten met zijn tamelijk overzichte lijke structuur een goed proefgebied. Het beveiligingsproject is het eerste tast bare product van de intensieve samen werking binnen de stichting De Grach ten. Andere collectieve projecten zijn de bewegwijzering op het industrieterrein, die voor een deel al gerealiseerd is, en het gezamenlijk afsluiten van verzeke ringen en overeenkomsten met een Arbodienst, waardoor het bijvoorbeeld mogelijk wordt om artsen, psychologen of maatschappelijk werkers op het in dustrieterrein hun spreekuur te laten houden. Deze collectieve aanpak geldt in principe "voor alles wat we tegenko men," aldus mevrouw Thomas, "als het tenminste zinvol is." Over Arjan Swaager, de 16-jarige bezorger van de Soester Courant, wordt in Soest sinds afgelopen vrijdagmiddag 16.00 uur alleen nog maar met diep respect gesproken. De scholier maakte op dat tijdstip de 100 uur paalzitten vol en werd daarmee wellicht de grootste paal- zitter-aller-tijden. Arjan was de enige van het groepje van zes die het streefgetal - 100 uur - ook inderdaad haalde en daarmee het oude record (85 uur, in 1992 gevestigd door Patrick Hoogers) ruimschoots brak. Zijn kameraden hadden het in de dagen (of uren) daarvoor al moeten laten afweten. Na het afstappen van Peter Kamphorst, die het dinsdagmiddag om twaalf uur - precies een etmaal na het startschot - voor gezien hield, gingen Reinout de Zoete, Arwin Lergner, Erik Kerkhoff, Geoffrey van Leyenhorst en natuurlijk Arjan Swaager aanvankelijk ongeknakt door met hun recordpoging. Arwin was na 45 uur (woensdagmorgen) de tweede afstapper. De resterende vier paalzitters lieten zich daardoor allerminst uit het veld slaan. Gevieren smaakten zij in de nacht van donderdag op vrijdag (om 01.00 uur) het zoete genoegen van de evenaring en zelfs overschrijding van het oude record. Dat werd door de paalzitters en hun grote schare fans in het holst van de nacht gevierd met vuurwerk en ander passend vreugdebetoon: "The Final Countdown" en "We are the champions". De luxe keuken en badkamer hadden heel wat geld gekost. Die investering wilden we natuurlijk wél terug, bij de verkoop van ons huis. We vroegen dus een hogere prijs dan voor vergelijkbare woonhuizen in onze wijk. Juist om die reden gingen we niet met de eerste de beste makelaar in zee. Na gesprekken met een aantal kantoren kozen we Peters Makelaardij. Mevrouw C.M.J. Bonsel uit Amersfoort. Die kwamen meteen met een taxatie die ons aansprak. Wel voorspelde hij, dat we langer moesten wachten op een koper dan gebruikelijk. Maar dat de juiste gegadigde ons luxe huis op waarde zóu schatten. Gelukkig ging het sneller dan verwacht. De enthousiaste en meedenkende aan pak van Peters Makelaardij had daar alles mee te maken! Als nu iemand ons een koop- of verkoopadvies vraagt, zeggen wij: "Ga naar Peters!" voor wonen in de groene zone Birkstraat 87, 3768 HD Soest, Tel.: 035 - 60 16 251 Knikkebollend Maar uiteindelijk eisten de spanning en de vermoeidheid ook hun tol bij Geoffrey en Reinout, die hun poging overigens pas opgaven na respectievelijk 89 en 90 uur voor pilaarheilige te heb ben gestudeerd. Zij stapten in de vroege ochtend van vrijdag al dan niet knikke bollend van hun paal af of lieten zich in het daarvoor speciaal aangevoerde stro vallen. Vrijdag om 12.00 uur - precies vier et malen (96 uur) na de start - stapte ten- slofte ook Erik Kerkhoff af. Op dat moment was al duidelijk dat Arjan Swaager de enige echte super-paalzitter van Soest (en mogelijk de rest van de beschaafde wereld) was geworden. Het doel dat hem en de anderen voor ogen had gestaan - honderd uur! - was toen binnen handbereik. De vier uur die hem daarvan nog scheidden zullen zeker niet de makkelijkste zijn geweest, al hadden hij en zijn mede-paalzitters in de voor afgaande tijd niet alleen de strijd moe ten voeren tegen de toenemende slaap, maar ook tegen de elementen. Wat re gen betreft kregen de helden op hun paal achter de Rank ook hun deel. Champagne en taart In de laatste uurtjes, terwijl de eerdere afstappers al lang onder zeil waren in het provisorisch nachtverblijf achter de Wilhelminakerk, maakte Arjan nog een Super-paalzitter Arjan Zwaager met de laatste editie van de Soester Courant, kort voor het moment dat hij de 100 uur vol maakte. redelijk fitte indruk. Hij was volop aan spreekbaar en vond zelfs nog tijd om even een blik te werpen in "zijn" Soes ter Courant. Om precies 16.00 uur vrijdagmiddag zat het er ook voor hem op. Met champagne en taart werd hij gehuldigd door de omstanders, waarna JOC-voorzitter Marco v.d. Kraats hem de kampioensprijs - een bedrag van 200 gulden - en andere zaken kon aanbie den. Het evenement werd vervolgens afgesloten met een daverend feest. De Soester super-paalzitter en zijn mak kers hebben van hun avontuur geen na delige gevolgen ondervonden, aldus Marco v.d. Kraats. "Ze lagen allemaal wel zo'n beetje op apegapen, maar voor de rest ging het best." Hoeveel de paalzit-actie heeft opge bracht voor het Bentinck Fonds, het goede doel, staat nog niet helemaal vast. De door de diverse sponsors toegezegde bedragen moeten nog geïnd worden. V.d. Kraats rekent al met al op een be drag van om en nabij de 3000 gulden. "Maar ja, het zal sommige sponsors wel tegenvallen dat de paalzitters het zo lang hebben uitgehouden. Nu moeten ze meer betalen dan ze waarschijnlijk ge dacht hadden..." plaats Soest adres NI€UWEWEG woning op oanlrekkelijke lokatfe gelegen, riant vrijstaand woonhuis met goroge, op ca. 1263 m2 grond indeling ruime hal, toilet/ studeerkamer, grote woonkamer, moderne keuken met inbouvyapp. en bijkeuken verdieping 3 grote slaapkamers, overloop en ruime moderne badkamer met ligbad, aparte douche en i 2e toilet met vlizotrap en veel bergruimte zolder RIANT VRIJSTAAND WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom tmmm plaats Soest adres OSSEN DAM WEG woning riont middenherenhuis met 6 ruime slaapkamers, onderbebouwde goroge/ berging en schitterend oangeïegde zonnige tulp op co 2C0 m7 grond indeling hal, toilet, grote woonkamer met vloerverwarming en open i haard, open keuken met inbouwopporótuur leverdieping 3 slaopkamers, badkamer met ligbad en 2e toilet s, doucheruimte 3 slaapkamers^ en 3e toilet algemeen deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud én Jigl zeer centraal ten aanzien van winkelcentrum en NS-Stöflon RIANT MIDDENHERENHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom plaats Soest-Zuid adres GALLEN KAM F PftSVVEG woning nabij winkelcentrum gelegen helft van d ubbele villa met corport (geschikt voor 2 auto's), schuur eh vrije tuin op 385 m2 vrije grond, indeling hal, toilet, kelder, ruime woonkomer, gróte eefkeuken met inbouwapp. en openslaande deuren naar tuin j verdieping overloop, 2 ruime slaapkamers, j 2 badkomers met douche, ligbad,.dubbele wastafel en 2e toilet zolder met vaste trap en 3e grote slaapkamer algemeen deze woning verkeert in goede stoot van onderhoud en is geheel voorzien van dubbele beglazing, c.v., spouwmuurisolotie en dokisolatie. HELFT VAN DUBBELE VILLA METCARPORT Gevraagde koopsom TE HUUR plaats adres woning Soest KONINGINNHAAN op goede lokcme gelegen winkel-/kantoorpaod cpp. Ca. j 50 m2 met keukenblok en toilet, i Dit pand is voorzien van c.v elektra en watervoorziening, Huurprijs p/m incl. WINKEL-/KANTOORPAND Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Politie en brandweer werden vorige week gealarmeerd omdat er op het Kerkplein een auto in brand stond. Ter plaatse bleek het te gaan om een Opel Kadett, die diezelfde dag in Nijkerk was gestolen. Het vuur, dat vermoedelijk was aangestoken, werd geblust. Onbekenden hebben vorige week bij een inbraak in een bedrijfswagen aan de Dokter Rupertlaan twee zgn. stuca doorsmixers ontvreemd. De apparaten hadden een waarde van 1700 gulden. Aangifte deed een 37-jarige inwoner van Baarn. BAR, GRILL RESTAURANT STEENHOFFSIRftAT 47 SOEST 035-601 82 52 Een inwoner van Amersfoort mag zich de komende twee jaar niet in de gemeente Soest vertonen. Dat heeft de Utrechtse kort-gedingrechter dinsdag bepaald. De Soesterse ex- vriendin van de man had een straat verbod voor vijf jaar geëist, maar rechter mr. S. Willard zag geen aanleidng voor een zo lange pe riode. De relatie tussen de Soesterse en de Amersfoorter werd dertien jaar geleden verbroken. Toch blijft de man de vrouw en hun inmiddels 14-jarige dochter bijna dagelijks lastig vallen. Hij belt meerdere keren per dag bij hun woning aan, stuurt onaangename brieven, rijdt regelmatig door de straat en verblijft af en toe lang durig in zijn auto bij hen voor de deur. Ook heeft hij een keer zijn dochter op weg naar school klem gereden. Volgens de man maakt bij zich zorgen over opvoeding van zijn dochter. Er is nooit een omgangsregeling vastgesteld. Volgens de vrouw heeft hij echter jaren lang niet naar het kind omgekeken. De rechter bepaalde dat de Soesterse de hulp van de politie kan inroepen als de man het straatverbod overtreedt. Toch kwam de vrouw niet helemaal als over winnaar uit de bus. Willard besliste dat ieder de eigen proceskosten moet beta len omdat het geding verband hield met hun vroegere relatie.

Soester Courant | 1996 | | pagina 5