r\ Samenwerking Humanisten met Eemland intensiveren zonder te fuseren Kleurr Steunpunt Rouw- en Verliesbegeleiding breidt activiteiten verder uit 4 Kabouterpicknick bij 'Het Kasteel' Warmbloedpaardenfokvereniging viert jubileum met ringsteekwedstrijd seizoei I Gemar beloont strippenjacht met reischeque van 500 gulden Eén jaar cel geëist tegen Soester koffieshophouder PAGINaTi WOENSDAG 11 s Werkgroep Soest/Baarn concludeert: Voor Expert gaat niets te ver. Uitreiking bij Star Travel Tegel-afval niet in vuilcontainer Soester (25) met pistool ingesloten Wegens automofop Biltseweg VRIJWILLIGERSHULP NODIG? l SPULLENHULP Collectieve ritten 'Open najat WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1996 SOESTER COURANT KORTE DUINEN Informatie-avonden Vakbondsschool Lezingen en workshops •1 i Inbreker steelt cd's en kledingstukken Autotelefoon weg Informatiecursus WAO AAW-ers Zondagmiddag in de Kerkebuurt De afdeling Soest/Baarn van het Humanistisch Verbond doet er goed aan om de samenwerking met de afdeling Eemland (Amersfoort) te verbeteren zonder te fuseren. Dat is de conclusie van het rapport van de werkgroep die in april werd inge steld door het bestuur. Een betere samenwerking moet er toe bijdra gen dat het bestuur het minder druk krijgt, maar dat de eigen identiteit van de afdeling blijft bestaan. Het bestuur van Soest/Baarn maakt zich zorgen over de toekomst van de afdeling. De leden hebben geen belang stelling voor een functie binnen het be stuur en het ledental blijft teruglopen. Daarom werd op de jaarvergadering in april besloten de mogelijkheden te on derzoeken töt samenwerken of fuseren met de afdeling Eemland of Hilversum. Een aantal leden gaf op de vergadering aan bang te zijn voor het verlies van identiteit van de eigen afdeling. Er werd een werkgroep ingesteld om te onder zoeken hoe samenwerking gerealiseerd kan worden zonder de eigen identiteit te verliezen. Persoonlijk beroep De werkgroep kwam tot de conclusie dat het waarborgen van de eigen iden titeit alleen mogelijk is als er in de toe komst nieuwe bestuursleden worden gevonden. Door een persoonlijk beroep te doen op de leden van de afdeling moet het mogelijk zijn nieuwe bestuurs leden te vinden, denkt de werkgroep. Als Soest/Baarn een sub-afdeling zou worden van Eemland blijft inspanning van het bestuur noodzakelijk om de identiteit te bewaren. Een fusie zou de taak van het bestuur dus niet verlichter De werkgroep ziet wel mogelijkhede I ft om gezamenlijk activiteiten voor te bf P reiden om de besturen werk uit hande. Hilversum Uit gesprekken met de voorzitters vai de afdelingen Eemland en Hilversum j gebleken dat Eemland bereid is de sa menwerking met Soest te intensiveren Hilversum geeft aan het voldoende t vinden als de activiteiten gezamenlijl worden gecoördineerd. De werkgroej raadt het bestuur dan ook aan om, naas een verregaande samenwerking me Eemland, het programma en de activi teiten met de afdeling Hilversum a goed mogelijk de coördineren. Op di ledenvergadering van dinsdag 17 sep tember wordt de discussie over de fusit voortgezet. VAPORETTO STOOMREINIGER, IDEAAL VOOR TAPIJT, VINYL, TEGELS, RAMEN, KLEDING, SANITAIR, MEUBELS, OVENS, PLAVUIZEN, KOELKASTEN, PARKET EN VEEL MEER. 51, Extra lage prijzen dooi *-> gezamenlijke inkoop. Gratis een jaar li* lang Expert All-Risks-Garantie. £c Gratis Omruilgarantie De eerste prijswinnaars van de sep- tember-actie bij de Gemar Gezins- markt ("strippenjacht") zijn be kend: de familie Schaap van de Kerkstraat nam maandagmiddag de eerste reischeque van 500 gulden in ontvangst. Dat gebeurde bij reisbureau Star Travel aan de Soesterbergsestraat, waar de fa milie Schaap de cheque kreeg aangebo den door Marieke Kuijer (Star Travel) en Gemar-bedrijfsleider Cor van Boei- jen. De hele maand september staat bij de Gemar Gezinsmarkt in het teken van de strippenjacht. De strippenkaarten bevat ten niet alleen de aankondiging van een groot aantal uiterst voordelige aanbie dingen, maar zijn ook zelf van grote waarde. Elke week - vier weken lang - komt één klant in aanmerking voor de hoofdprijs (de reischeque) en zijn er nog vele tientallen andere prijzen. Nu rode strippen De gele strippen van week 36 werden met grote aantallen tegelijk ingeleverd bij de supermarkt aan de Parallelweg. Wie een kans wil maken op de volgende reischeque of een van de vele troostprij zen (variërend van rollades en fruit manden tot bloemen en salades) moet deze week de rode strippen - voorzien Foto: Al do A/lessie van naam, adres en telefoonnummer inleveren. Met deze actie maakt Gemar volledig waar wat zij heeft aangekondigd: onge looflijk goedkoop winkelen én prachtige prijzen. Het zal ook deze week dus wel weer druk worden bij de supermarkt aan de Parallelweg, waar parkeren (op het grote parkeerterrein) geen enkel probleem is. De politie heeft vorige week een waar schuwing gegeven aan een tegelzetters- bedrijf, dat werkzaamheden uitvoerde aan de Veenbesstraat. Bewoners hadden ontdekt dat de medewerkers van het bedrijf de tegelrestanten en cement- resten na afloop van het werk in de vuil container hadden gedeponeerd. Na mens de firma werd de verzekering ge geven dat het nooit meer zou voorko men. De politie heeft vorige week op de Middelwijkstraat een 25-jarige Soester aangehouden, die in het bezit bleek van een vuurwapen. Dat gebeurde 's nachts om twee uur tijdens een routinecontrole. In zijn auto had de man ook nog een magazijn met scherpe patronen. Hij werd meegenomen naar het bureau en tijdelijk ingesloten voor nader verhoor. Daarover is verder niets bekend ge maakt. Tegen een 32-jarige Soester is vrij dag voor de Utrechtse rechtbank een jaar gevangenisstraf geëist. De man, voormalig eigenaar van een koffieshop in Ede, zou in september 1994 met anderen een toen 26-ja- rige plaatsgenoot met geweld heb ben beroofd van zijn auto. Officier van justitie mr. W. Koreman zag de verdachte als initiatiefnemer. Het slachtoffer had een schuld bij hem. De hoofdverdachte in deze zaak, een 30-jarige Edenaar,' is in hoger beroep door het Amsterdamse gerechtshof ver oordeeld tot vijftien maanden cel. Eer der was twee jaar cel opgelegd door de Utrechtse rechtbank. Een derde ver dachte, een 31-jarige Barnevelder, hoorde vrijdag ook een jaar cel tegen zich eisen. Hij vervulde weliswaar een minder belangrijke rol, maar was al eer der veroordeeld voor geweldsdelicten. Volgens Koreman had de Soester de anderen opgetrommeld om het geld te incasseren. Hij had vijfduizend gulden geleend aan het slachtoffer. Die ochtend had hij laten weten het geld terug te wil len omdat de Edenaar op zijn beurt weer duizend gulden tegoed had van de Soester. Over wat er die middag volgde, verschil len de lezingen. Volgens de verdachten belde het slachtoffer aan bij de woning van de koffieshopeigenaar. De drie mannen stapten bij hem in de auto. Onderweg kregen ze ruzie, waarop het slachtoffer op de Biltseweg in Soest stopte en de benen nam. De mannen renden achter hem aan. Daarbij zou de Edenaar, die voorop liep, een pistool in de hand hebben gehad. Toen ze het slachtoffer kwijt raakten, zouden ze zijn auto naar Amersfoort hebben gereden. Officier Koreman was ervan overtuigd dat er sprake was van een vuurwapen. Het slachtoffer had dit onder ede bij het gerechtshof verklaard. Een taxichauffeur die getuige was van het voorval, beves tigde dit. De Edenaar zei eerst niets in zijn hand te hebben gehad. Later er kende hij dat het misschien een stok was. Zijn mededaders hadden het over een autotelefoon. Advocaat mr. R. van der Velde, die na mens de koffieshophouder optrad, vond de verklaring van het slachtoffer nog het minst geloofwaardig. De man had met geen woord gerept over zijn schuld aan de Soester. Hij zou de ander, die hij een vage kennis noemde, toevallig zijn te gengekomen bij de Smitshof. Nog belangrijker vond Van der Velde dat diefstal met geweld nooit bewezen kon worden, hoogstens afpersing. Hij wees er op dat de verdachten nooit de bedoeling hadden gehad om de auto te stelen. Ze wilden hem alleen niet onbe heerd achter laten. Bovendien woonde het slachtoffer tegenover zijn cliënt. De dader was dus makkelijk aan te wijzen. De raadsman van de Barnevelder, mr. E. Hummels, sloot zich hierbij aan. De verdachten zélf verschenen niet op de zitting. Ook. het slachtoffer, die op be vel van de rechtbank door de politie zou worden meegenomen, kwam niet. Hij bleek in Frankrijk te vertoeven. De rechtbank voelde er echter niets voor de zaak nog verder op de lange baan te schuiven en doet op 20 september uit spraak. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX kringloopcentrum Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Betaalgemakmetde I Expert Creditcard. I De Seniorenbus: Iedereen vanaf 55 jaar kan gebruik ma ken van de Seniorenbus. Na een tele foontje wordt men op de afgesproken tijd opgehaald en weer thuisgebracht. Wilt u een rit afspreken met de Seniorenbus? Belt u dan liefst zo vroeg mogelijk. U bent dan verzekerd van een plaats in de bus. De Seniorenbus verzorgt ook collectieve ritten voor 55-plussers. Bijvoorbeeld voor een etentje in het pannenkoeken huis, een bezoek aan het tuincentrum of een uurtje zwemmen in Aqua Indoor. Groepen kunnen ook buiten de normale rijtijden van de Seniorenbus een rit re serveren, zoals 's avonds of in het week einde. Voor een collectieve rit met de Seniorenbus geldt: - een groep dient te bestaan uit mini maal vijf personen - de tarieven voor een collectieve rit wijken af van die van een gewone rit - collectieve ritten minimaal een week van tevoren reserveren. De telefonist(e) van de Seniorenbus geeft u graag alle informatie. De Seniorenbus rijdt iedere werkdag van 9.00-17.00 uur. Telefoon: maandag t/m vrijdag van 9.00-16.00 uur: 601 91 90. Met een "open naj Dijn Bloemdecora sieve bloemenwinfc buurt, komende nieuwe seizoen. T 17.00 uur zijn bc hartelijk welkom o ken met het her programma, waar een aantal verrassJ i en cursussen is opg Dat programma ma genoemd worden, w wen en Lenie van de initiatiefneemsters ook nu weer gekoze dere variatie. Deze ir voorbeeld de wo vruchten en hortensi wordt gewerkt mei pompoenen en be hortensia's. In oktot shops en cursusbijei droogbloemen- en k en in november en uiteraard vooral de de orde. Dijn is, zoals blijkt bloemenzaak", ma: Isabelle en Leni bloembindsters met tieke aanpak - hu volop kwijt kunnei kwijt willen aan ai den. Ze verkopen men, maar laten a: delen in wat "bloen forma genoemd mi Inspirerend Isabelle en Lenie d manier. De cursus workshops (meest U bent van najaar- en v Kerksti Opening KORTE DUINEN MENU F 24,95 Vei;se Zeeuwse mosselen gekookt in witte wijn met diverse sausjes en pommes frites reserveren gewenst. RESTAURANT DE Bifkstraat 108 - Soest 035-8013720 "Steunpunt Rouw- en Verliesbege leiding", zo luidt de nieuwe naam van de organisatie die in februari vorig jaar als Steunpunt Rouw verwerking Soest e.o. van start ging. De naamswijziging maakt duidelijk dat het aandachtsveld van het steunpunt zich niet beperkt tot de genen die bijvoorbeeld hun partner door de dood hebben verloren. Ook andere vormen van verlies kunnen immers diep ingrijpen in het leven van een mens. Er zijn veel overeenkomsten tussen al deze "verliezen" en vooral in de manier waarop mensen erop reageren. Te den ken valt bijvoorbeeld aan echtscheiding en het verlies van werk of gezondheid, kinderen die het huis uitgaan, en zulke ervaringen - die het leven van de ach- terblijvenden behoorlijk op zijn kop kunnen zetten - beperken zich ook al lerminst tot oudere mensen. "De deelnemers komen uit alle leeftijds groepen, van 16 tot 74 jaar en alles wat daartussen zit," zeggen Nelleke Wijnhof en Eveline Mossel, die als begeleidsters aan het steunpunt verbonden zijn. "Het accent ligt vooral op jongere mensen, want ouderen vinden vaker dat ze hun verlies zélf moeten verwerken of hebben meer lotgenoten om zich heen, met wie ze hun verdriet kunnen delen." In het afgelopen jaar zijn er zes "rouw- groepen" geweest, die eenmaal per veer tien dagen (zo'n acht keer in totaal) bij elkaar zijn geweest. Het initiatief blijkt ook in Soest en Baarn dus in een grote behoefte te voorzien. Naar schatting heeft zo'n tachtig a negentig procent van de deelnemers er veel aan gehad om het leven weer aan te kunnen. Want dat is wat het steunpunt voor ogen staat: mensen die door een ingrijpende ervaring het gevoel hebben gekregen dat hun wereld plotseling stil is blijven staan weer enig uitzicht geven op het leven, dat immers dóórgaat. Het steunpunt biedt daarbij niets meer of minder dan een helpende hand, die juist in die om standigheden van groot belang kan zijn. Aqn het steunpunt zijn inmiddels vijf begeleidsters verbonden. Naast Nelleke Wijnhof en Eveline Mossel zijn het Els Jacobson (Baarn), Truus v.'d. Vooren (Hilversum) en Kokkie Jonkers (Amersfoort). Naast de rouwgroepen gaat het steunpunt dit jaar ook lezingen en informatieavonden over verlies en rouw organiseren. De eerste vindt plaats op 31 oktober in De Ark in Baarn, waar Marieke de Bruin, therapeute psycho drama en docente verlieskunde, komt spreken. Zij ontving haar opleiding bij de beroemde Amerikaanse hoogleraar dr. Elisabeth Kübler-Ross. Speciale groepen Daarnaast wordt er gestart met speciale groepen, zoals een jongerengroep. De eerste is inmiddels al volgeboekt en gaat op 18 septmber van start in het Baarnse EHBO-gebouw, maar bij voldoende belangstelling komt er ook een tweede groep voor mensen tussen de 20 en 30 jaar. Verder wordt er een "babygroep" opgericht, speciaal voor mensen die hun kind voor, tijdens of na de bevalling hebben verloren, en komt er een ge spreksgroep voor weduwen en weduw naars, een eroeD voor mensen van wie de ouders - een of beiden - zijn overle den en een groep voor ouders van een overleden kind. In het programma van het steunpunt zijn verder ook "workshops" opgeno men. Dat zijn trainingen van één dag voor mensen die geen specifieke bege leiding willen, maar toch bij hun verlies stil willen staan, en voor mensen die anderen bij een verlies willen opvangen. "Want ook dat gaat meestal niet vanzelf. Je kunt wel zeggen dat 90 procent pre cies de verkeerde dingen zegt. Een goedbedoeld maar ondoordachte op merking kan soms heel veel pijn doen." Begrip kweken De individuele beleiding van het steun punt houdt in dat de betrokkenen in persoonlijke sessies het verlies een plaats in hun leven proberen te geven en op eigen kracht weer verder kunnen gaan. Het uiteindelijke doel is, aldus Nelleke Wijnhof en Eveline Mossel, "te voorkomen dat rouw of verlies patholo gisch wordt", zodat mensen er echt ziek van worden, of breder geformuleerd: meer bekendheid en begrip kweken voor de enorme gevolgen die een verlies teweeg kan brengen. Het steunpunt is inmiddels niet meer weg te denken in de regionale en plaat selijke hulpverlening. Er bestaat een uit stekende samenwerking met bijvoor beeld huisartsen die patiënten naar het steunpunt doorverwijzen, maar ook met het Riagg, Slachtofferhulp, het maat schappelijk werk en zelfs met begra fenisondernemers. Veel deelnemers melden zich overigens ook op eigen ini tiatief aan, soms ook omdat instellingen als Riagg en maatschappelijk werk lange wachtlijsten hanteren. "Wij proberen ie dere aanvraag binnen veertien dagen te honoreren. In deze omstandigheden kun je niet tegen mensen zeggen dat ze over drie maanden nog maar eens terug moe ten komen, vinden wij." Niets dan goeds De kracht van het steunpunt is dat de mensen er hun individuele zorgen en verdriet kunnen neerleggen, menen Nelleke Wijnhof en Eveline Mossel. "Want bij de familie kunnen ze bijvoor beeld hun woede en hun teleurstelling over de dode en over wat er vroeger wellicht mis gelopen is, meestal niet kwijt. Over de doden spreek je immers niets dan goeds?" Het steunpunt heeft voor heel wat men sen al veel kunnen betekenen. Hoewel het in dit verband moeilijk is om over een "succes te spreken staat wel vast dat het tegemoetkomt aan een behoefte die duidelijk toeneemt, vooral in een sa menleving die meer en meer individua- listischer wordt en steeds meer geneigd lijkt om mensen in moeilijke situaties aan hun lot over te laten. "De maat schappij verandert; alles moet sneller. Tien jaar geleden mocht de rouw nog een jaar duren. Vandaag de dag mag er ria een paar maanden eigenlijk al niet meer over gepraat worden..." Wie belangstelling heeft voor .een van de vormen van begeleiding die het steun punt kan bieden, kan voor alle informa tie en aanmelding elke werkdag tussen 9.00 en 11.00 uur in Soest terecht bij Nelleke Wijnhof (tel. 6022122) of Eveline Mossel (tel. 6014310). Bij een inbraak in een woning aan de Van Lenneplaan zijn cd's en kleding stukken buitgemaakt. De inbreker drong de woning binnen in de nacht van zaterdag op zondag. Een 47-jarige be woner van het huis deed aangifte bij de politie. Op de Ereprijsstraat is een onbekend gebleven persoon erin geslaagd een autotelefoon te stelen. Hij brak daar voor de auto van een 25-jarige Soester open. Vormingscentrum Trijn van Leemput organiseert binnenkort een informatie- cursus voor mensen met een WAO/ AAW uitkering in Utrecht. De cursus beslaat zes achtereenvolgende maandag middagen en begint op 30 september. Er wordt aandacht besteed aan de uitkeringspositie, herkeuringen, be roepsmogelijkheden en op de mogelijk heid van scholing, vrijwilligerswerk of betaalde arbeid. Aan de cursus wordt meegewerkt door een arbeidsdeskundige en een advocaat. De cursus wordt georganiseerd in sa menwerking met de Belangenvereniging Arbeidsongeschikten Utrecht en het Provinciaal Utrecht WAO-beraad. De prijs is f 25,- all-in. Inlichtingen: Trijn van Leemput, Oud kerkhof 13 A, 3512 GH Utrecht, tel. 030-231 84 81. KORTE DUINEN Op maandag 30 september en dinsdag 1 oktober vinden de informatie-avon den plaats van de Vakbondsschool Utrecht, die in oktober weer van start gaat. De Vakbondsschool staat open voor iedereen die lid is van een bij de FNV aangesloten bond, ongeacht voor opleiding of werkervaring. Ook huisge noten van vakbondsleden zijn welkom. In de Vakbondsschool komen onder werpen aan de orde die voor elk vakbondslid van belang zijn. Medezeg genschap, arbeidsomstandigheden, CAO's en sociale zekerheid zijn thema's die bijna altijd op het programma staan. Bij het begin van de cursus kiezen de deelnemers gezamenlijk een aantal the ma's die het programma gaan vormen. De begeleiders zorgen ervoor dat de thema's goed aansluiten bij de ervarin gen van de cursisten en de vragen die zij over de verschillende onderwerpen heb ben. In de cursus neemt het trainen van vaar digheden een belangrijke plaats in. Een inleiding houden bijvoorbeeld. Bij som-* mige mensen breekt alleen al bij die ge dachte het koude zweet uit, maar toch willen ze weten hoe je dat nu aanpakt. Anderen willen weten hoe je een goed verslag maakt, of leert argumenteren en discussiëren. Aan deze en andere vaar digheden wordt in de Vakbondsschool ruimschoots aandacht besteed. De erva ring leert dat het oefenen van deze vaar digheden het zelfvertrouwen van cursis ten verhoogt. Zij vinden het na de cur sus makkelijker om hun mond open te doen bij een vergadering of om proble men op het werk aan te pakken. Kortom de Vakbondsschool maakt mondiger. De Vakbondsschool gaat half oktober weer met een nieuwe groep deelnemers van start. Wie benieuwd is naar de mo gelijkheden die de Vakbondsschool te bieden heeft, of overweegt om mee te doen, is van harte welkom op de infor matie-avonden: maandag 30 september en dinsdag 1 oktober, aanvang 19.30 uur, Kaaphoorndreef 52, Utrecht Over- vecht. Informatie: 030-657 11 25 (Betty de Boer, begeleider), 033-494 28 70 (Martie Vervoort, begeleider) óf 030- 634 19 48 (Gé den Bok, begeleider). De informatieavond is geheel vrijblij vend. De Vakbondsschool is bijna hele maal gratis. Het nieuwe "schooljaar" is zaterdag voor de peuters van het kinderdagverblijf "Het Kasteel" feestelijk van start gegaan met een heuse kabouterpicknick. Zo'n 50 kinderen en hun ouders, al dan niet voorzien van een puntmuts, genoten van poppen kast en allerlei spelletjes in de toepasselijke versierde kasteel tuin aan de Talmalaan. Pannenkoeken waren er natuurlijk ook, maar omdat ook de wespen belangstelling hadden voor deze lekkernij werd de smulpartij naar binnen verplaatst. Het feest was ook dit jaar georganiseerd door de oudercommis sie van het kinderdagverblijf. D& Warmbloed Paardenfokvereni- ging Eemland uit Soest viert dit jaar het 20-jarig bestaan. De WPE werd opgericht in 1976 door twee en thousiaste agrariërs uit Soest, met als doelstelling de paardenhouderij en fokkerij binnen het Eemland-ge- bied te bevorderen. De activiteiten van de vereniging ston den dan ook in het kader van onder andere de fokkerij. Fokmateriaal werd getoond op premiekeuringen en aange spannen getoond tijdens een groot con- cours-hippique in het kader van de Gildefeesten in Soest. Ook werden trainiogsavonden en lezingen verzorgd- De WPE is een bloeiende vereniging die menig paardenliefhebber aan zich wist te binden. Na jaren moest het roer om: de fokkerij binnen het Eemland-gebied liep sterk terug en diverse WPE-leden zochten hun hobby in andere takken van de paardensport, zoals het aange spannen rijden in recreatief verband. Na die omslag ging de WPE mencursussen, buitenritten en lezingen over het aange spannen rijden organiseren. Naast deze activiteiten werd en wordt nog steeds jaarlijks een clubmenwedstrijd georgani seerd. Nadat in 1987 het laatste concours hippique werd georganiseerd werd in 1989 in het kader van de Gildefeesten gestart met een heus volkspaardenfeest. Dit evenement is uitgegroeid tot een evenement met ruim 135 deelnemers en niet meer weg te denken van de Gilde feesten. Niet alleen WPE-leden nemen aan dit evenement deel, maar alle paardenliefhebbers en liefhebsters zijn van harte welkom. De WPE is een ver eniging die geheel op eigen krachten draait en puur recreatief bezig is. Op zondag 15 september sluit de WPE haar activiteiten in het kader van het 20-jarig bestaan af met een ringsteek wedstrijd, een historische activiteit in een historische buurt: de Kerkebuurt van Soest. Deze dag zullen de ringen geplaatst staan op de Kerkstraat (achter de Oude Kerk). De route die door de aanspanningen gereden zal worden gaat over de Peter van de Breemerweg, een stukje Ferdinand Huijcklaan en het erf van de boerderij van de familie Van de Grift. In de schaapskooi van de familie Van de Grift staat de gehele dag de kof fie klaar. Rondrit en ringsteken In de ochtenduren wordt gestart met een rondrit door Soest, om 10.30 uur, vanaf een van de weilanden van de fa milie Van de Grift gelegen aan de Peter van de Breemerweg. Omstreeks 12.00 uur keert de stoet terug. Van 12.00 tot 13.00 uur is de pauze gepland, waarna om 13.00 uur de ringsteekactiviteiten aanvangen. Omstreeks 16.15 uur wor den de acitiviteiten afgesloten met de prijsuitreiking en een ereronde door de prijswinnaars, geëscorteerd door de ove rige deelnemers. Het belooft een ouder wets schouwspel te worden. De dag is mede mogelijk gemaakt door de heer Van de Grift, die rijn eigendom men wederom ter beschikking heeft ge steld. De prijzen voor deze dag en nog enkele andere vaste kosten konden wor den bekostigd door steun van Jan Smeeing In- en Verkoop van Onroerend Goed. Daarnaast werden de prijzen voor het schoonste geheel ter beschik king gesteld door de lagerfabriek, de firma INA uit Barneveld en Fa. Fugers Ruitersport uit Soest. Ook deze keer werden de zakken paardenvoer weer ter beschikking gesteld door Veevoeder- handel "Eemland" uit Soest.

Soester Courant | 1996 | | pagina 10