De noordzijde van de Banningstraat Overweb honderd! fftl «JITI MMHB TSOESTERBERGÏ Labyrint-expo blijkt echte trekker in Anna Paulownahuis Werk van Leo Yandijck in galerie Anna Paulownahuis Op de koffie inde Wan Weedestraat Isings' werk in Oude Kerk A'S stichting openbare bibliotheek vü Nieuws van de bibliotheek mmmsm Nog tuinen vrij bij 't Nut V. GRONIf WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1996 1CULTUUR r SOESTER COURANT PAGINA ]i Marcel van Dam veilingmeester £T€Creni Tevens objecten van Milou van Dam Projectkoor zoekt zangers voor Requiem Inbreker slaat toe in restaurant Friese filmavond bij It Plompebled Thema-avond 'Koken met Grand Marnier' Muziek in Utrecht 1 Politie extra alert op parkeren Van Weedestraat Iromfiets en fiets uit berging gehaald ZATERDAG 14 SEPTEMBER Expositie t/m 29 september Ruit vernield Kunstwerk van de maand Waarover praatten zij: Clubcard-service ook bij Cornershop n Stil Schuifdeurenshow m i5. VW-Soesterberg Kinderkledin speelgoedbei Informatiei 'De Pruttel] Geluidsapparatuur uit auto gestolen Iets te koop of te geef? Plaats een Kleintje in de Soester Courant De tweedaagse expositie die afgelo pen zaterdag en zondag in het Anna Paulownahuis te zien was is een groot succes geworden. Honderden bezoekers namen een kijkje in het labyrint voor de galerie en bewon derden het werk van vijf kunste naars, dat na afloop werd geveild. Niemand minder dan oud-Soester Marcel van Dam (voorzitter van de VARA) ontpopte zich bij die gelegen heid als een volleerd veilingmeester, die met name de vijf "pallet-kunstwerken" van de kunstenaars - Lied Zwagerman; Milou van Dam (zijn echtgenote), Marjan Kwaaitaal, Rein Tupker en At van Vliet - aan de man wist te brengen. Een deel van de opbrengst zou een "goed doel" als bestemming krijgen. Zowel zaterdag als zondag was het bij zonder druk in de galerie. In de voor tuin trok vooral de uit bamboe en spier wit kaasdoek opgetrokken doolhof de aandacht. Wie daarin letterlijk en fi guurlijk "verzeild" raakte kon overigens "r&2& Marcel van Dam als velingmeester in het Anna Paulownahuis. de weg niet echt kwijtraken, want een rode draad (met dank aan Ariadne) wees de juiste route. Die had op die manier allerlei verrassin gen in petto, want in elke hoek of door gang stonden werken van de vijf kunste naars, die zich op deze manier op een heel bijzondere manier aan het publiek presenteerden. In de galerie zelf ging de aandacht vooral uit naar de vijf pallet-kunstwer ken, waarop de vijf hun artistieke fan tasie hadden botgevierd. Op geheel ei gen wijze hadden ze, met als uitgangs punt een oude pallet, vorm gegeven aan wat het verbindende thema voor de to tale expositie was: het labyrint. Na afloop verzamelde de menigte zich in de expositiezaal van de galerie, waar alle vijf de kunstwerken na het gebrui kelijke "loven en beiden" door gele genheidsveilingmeester Marcel van Dam werden verkocht. De uiterst succesvolle tweedaagse "labyrinth"-expositie in het Anna Paulownahuis is nog maar goed en wel achter de rug of de galerie aan de Burgemeester Grothestraat maakt alweer ruimte voor een nieuwe tentoonstelling. Die gaat op zondag 15 september van start. Centraal staat het werk van de Vlaming Leo Vandijck, die in Aken woont en werkt. Vandijck (1954) vertrok na zijn studie plastische kunst en visuele com municatie naar Duitsland. In eerste in stantie werkte hij in de reclame en de standbouw, maar sinds tien jaar wijdt hij zich volledig aan zijn eigen werk: teke nen en illustreren. In die periode hebben zijn tekentechniek en beeldtaal zich ver der ontwikkeld en verfijnd. Kleur en symboliek vormen een belang rijk deel van zijn werk. Leo Vandijck "vertelt" met potlood en kleurpotlood. Zijn inspiratiebron is het alledaagse le ven en de literatuur. De kijker krijgt voldoende ruimte voor eigen interpreta tie en fantasie. Leo Vandijck exposeerde afwisselend in België, Duitsland en Luxemburg. De tentoonstelling in het Anna Paulowna huis van Ingrid Oudheusden is zijn eer ste in Nederland. Het werk is tot en met 27 oktober te bewonderen. Gedurende deze periode worden ook objecten van Milou van Dam - die ook meewerkte aan de "labyrinth"-expositie - tentoon gesteld. De galerie is open op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, eventueel ook op afspraak. In oktober starten in Bilthoven de repe tities van een projectkoor. Er zal ge werkt worden aan een boeiend pro gramma met muziek rond Allerheili gen/'Allerzielen. Het programma omvat delen uit de Missa Pro Defunctis (re quiem), getponzet door diverse compo nisten (o.a. Da Victoria, Di Lasso en T. Tallis). Het koor staat onder leiding van Herman Schimmel. Voor dit project zal een koor worden samengesteld van ca. 20 personen. De repetities zullen plaatsvinden op de zaterdagmiddag gedurende de maand oktober in de Noorderkerk te Bilthoven (ca. 10 min. lopen vanaf het station). Ook is er een uitvoering gepland in deze kerk. Het is de bedoeling dat het pro gramma ook in een andere kerk ten gehore wordt gebracht in hetzelfde weekend. Deelname aan het project kost ca. 35 gulden (incl. bladmuziek). Belangstellende zangers kunnen contact opnemen met Hans Schimmel, tel. 6030531 in Soest. Bij een inbraak in een Grieks restaurant aan de Steenhoffstraat heeft de dader vorige week een forse buit binnenge haald. Hij maakte zich eerst meester van het muntgeld uit een gokkast en ont fermde zich vervolgens over een bedrag van enkele honderden guldens uit de kas, plus wat wisselgeld. Verder nam hij enkele flessen drank, een stereo-instal latie en enkele tientallen cd's weg. De Friese vereniging It. Plompebled houdt op 16 september haar algemene ledenvergadering in het theater aan de Molenlaan 11 in Bussum. Aanvang 19.30 uur. Vanaf 20.30 uur zijn ook niet-leden welkom. Er worden dan twee films vertoond: (1) "Verzet Leeuwarden", die twee dagen na de be vrijding werd opgenomen met verzets mensen, (2) "Doarp", een film van Henk Penninga, opgenomen in Min- nertsgea, over het dorpsleven in heden en verleden. Toegang: f 5,-. De afdeling Soest van het Katholiek Vrouwengilde organiseert op woensdag 18 september een thema-avond over "koken met Grand Marnier". Dhr. Jacques v.d. Broek, Export Delegate Gastronomy van de fa. Marnier- Lapostolle, brengt een gevarieerd pro gramma over het gebruik van deze drank. Iedere deelneemster ontvangt een gratis receptenboek. De bijeen komst wordt gehouden in Vogelzang; Parallelweg 7b, aanvang 20.00 uur. Ie dereen is welkom. Entree: f 5,-. Zaterdag 14 september, Domkerk: Grote Orgelmis van Johann Sebastian Bach, door een solistenkwartet en Jan Jansen, orgel. Aanvang: 15.30 uur. Toe gang vrij. Zondag 15 september, Ste. Gertru diskerk: cantate 146 "Wir müssen durch viele Trübsal" van Johann Sebastian Bach, door Susanne Weide, sopraan; Marianne Ketel, alt; Jos v.d. Velde, te nor, Hans Scholing, bas; Rocus v.d. Heuvel, orgel; koor en orkest van de Nederlandse Cantorij 6.1.v. Maarten Kooy. Aanvang: 15.30 uur. Toegang: collecte. De politie gaat de komende maan den extra aandacht besteden aan de naleving van het parkeerregiem in de Van Weedestraat en omgeving. Met de op stapel staande werkzaamheden voor de herinrichting van het winkel gebied is een goede doorstroming van het verkeer van belang, aldus een politiewoordvoerder. Op de Wiardi Beckmanstraat zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee bergingen opengebroken. De dader ver rijkte zich met een bromfiets en een mountainbike. Zoals eerder aangekondigd is vanaf zaterdag 14 september (Monumen tendag) in de Oude Kerk een unieke expositie ingericht van werk van de Soester kunstenaar J.H. Isings (1884-1977). Hij werd vooral be kend door zijn schoolplaten en boekillustraties. De tentoonstelling, georganiseerd door de Commissie Kerk en Cultuur van de Oude Kerk, mag uniek genoemd wor den omdat de uitgevers van Isings' werk Wolters-Noordhoff in Groningen en Callenbach in Nijkerk - de originele kunstwerken beschouwen als een kost- Illustratie van J.H. Isings uit "Jaap Holm en z'n vrinden". Een 57-jarige.bewoner van de Ereprijs straat ontdekte vorige week dat een van de ruiten van zijn huis was ingeslagen en waarschuwde de politie. Of het hier een inbraakpoging betrof staat niet vast; er wordt niets vermist. baar bezit en ze dus niet zomaar be schikbaar stellen. De commissie is de uitgevers dan ook dankbaar voor hun medewerking, evenals enkele onderne mers uit Soest-zuid die aan het welsla gen van de tentoonstelling bijdragen: C1000 Van de Graaf, boekhandel Van de Ven en Foto Willem van Oosten. De expositie wordt zaterdag om 11.00 uur geopend door de auteur Jan A. Niemeyer uit Groningen. Kinderen van de christelijke basisschool De Werveling uit Soest-Zuid zorgen met enkele oude liedjes voor een passende muzikale om lijsting. De tentoonstelling in de Oude Kerk duurt drie weken en is, behalve zaterdag (Monumentendag) van 10.00 tot 14.30 uur, daarna nog te zien op de komende zaterdagen en zondagen tot en met 29 september, telkens van 14.00 tot 16.00 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Het kunstwerk van de maand is van Willem de Bont. Het is een olieverf op paneel en heeft als titel: "Stilleven met schel pen". Het formaat is 48 x 57 cm. Willem de Bont werd in 1953 in Tilburg geboren. Hij volgde van 1976 tot 1981 een opleiding grafiek aan de Koninklijke Academie voor Kunst en Vormgeving in 's Hertogenbosch. Van 1981 tot 1988 was de Bont werkzaam als graficus. In '88 heeft hij besloten het roer ra dicaal om te gooien. Tot op dat mo ment had hij zich met abstracte kunst beziggehouden middels diep druk en hoogdruk. Omdat hij het gevoel had aan de moderne kunst niet veel meer té kunnen toevoegen besloot hij tot het realiseren van een oude droom. Hij zou zichzelf gaan leren om realistisch te gaan schilde ren en het genre wat hem het meest aansprak was het stilleven. In maart 1993 debuteerde hij met dit werk in Amsterdam. De Kunstuitleen Soest heeft een prachtige collectie kunstwerken in huis. Men kan per abonnement een of soms twee kunstwerken lenen; ook is er de mogelijkheid werken te kopen. Een jaar-abonnement kost f 125,-, het inschrijfgeld is f 10,-. Op vertoon van een geldig Soester bi bliotheek abonnement krijgt men f 10,- korting. Het is eventueel ook mogelijk om per kwartaal te betalen. Er zijn cadeau-abonnementen te koop vanaf f 40,-. De collectie wordt regelmatig aange vuld met nieuw werk en bestaat uit ongeveer 600 kunstwerken. Reser veren is mogelijk, er ligt een catalo gus ter inzage. Kunstuitleen Soest heeft ook voor bedrijven een ruime collectie kunst werken beschikbaar. Een kunstwerk in het bedrijf brengt extra kleur en sfeer in de directiekamer, ontvangst ruimte of entree en veel kijkplezier voor medewerkers en bezoekers. De Kunstuitleen Soest is gevestigd in bibliotheek Overhees aan de Willaertstraat 49, tel. 601 24 68. De openingstijden zijn: maandag- en vrijdagavond van 18.30 tot 20.30 uur en woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Kunst uitleen Soest, uw kans op kunst in huis! Regelmatig zal men de heren Smorenburg (84), van Dijk (70), Rietveld (70) en Hoogstraten (68) op een woensdagmorgen in het dienstencentrum "De Drie Eiken" zien. Onder het genot van een kopje koffie praten zij als geboren en geto gen Soesterbergers over het vlieg dorp van toen. Deze keer was het onderwerp: De noordzijde van de Banningstraat. 'Ik denk dat wij ook moeten weten waar de naam Banningstraat vandaan komt, want dat maakt meer duidelijk. Ik kom soms mensen voorbij die daar nogal onjuist over verhalen", zo begon het woensdagmorgengesprek in de gezellige zaal van het dienstencentrum. Dhr. Hoogstraten was wegens buitenlands verblijf niet aanwezig "en dat spijt mij heel erg", had hij kort daarvoor nog ge zegd. Een bewijs dat het viertal deze gesprekken over vroeger op prijs stelt. "Maar terzake, in het begin van de 18e eeuw moet in Soesterberg een Eduard Simon Banning hebben gewoond. Hij had een kippenfokkerij waar nu het Van Maarenplein en de Gen. Spoorstraat ligt. De Soesterbergse pastoor Rade maker - dan weten ze ook waar de naam Rademakerstraat vandaan komt - kende zijn parochianen goed. Hij zag dat Banning naast kippen fokken ook goed kon schrijven en hielp hem aan een baan in de journalistiek. Dat dit een goede zet was bleek in 1868, toen de eenvoudige kippenfokker hoofdredacteur werd van het weekblad de "Katholieke Illustratie". Ter ere van hem kreeg de "Soesterbergschestraat zuidzijde" op 1 januari 1924 de naam Banningstraat". Dat veranderde op 1 september 1945 in de huidige Veld maarschalk Montgomeryweg. Tot 13 september 1972 was Soesterberg versto ken van de Banningstraat, maar toen in 1972 de naam Amersfoortsestraat naar de provincialeweg verhuisde werd de huidige Banningstraat weer ingevoerd. Dus het is een straatnaam die Soester berg daarvoor al 21 jaren heeft gekend." Rots en Dennenlust Op de plaats waar nu de Marechaussee kazerne staat, stond medio 1800 één van de voornaamste gebouwen van Soesterberg. Volgens overlevering werd op 1835 daar het trotse hotel-café en restaurant "Rots en Dennenlust" ge bouwd. Een voor Soesterberg enorm groot gebouw, zelfs voorzien van een torentje met een kleine luidklok. Heel bijzondere gasten werden door deze klok uitgeluid. De eigenaar was ene Hogesteijn, afkomstig uit Amsterdam, een man met een uitzonderlijk lange witte baard. Aangezien het een voor die tijd heel modern hotel was, werd het door hoge nationale en zelfs internatio nale gasten bezocht. Eén van hen was zelfs de legendarische professor Einstein. Aan het eind van de 18e eeuw werd het pand na overlijden van de bebaarde Hogesteijn, overgenomen door zijn on getrouwde dochter Annie Hogesteijn. In die tijd kreeg Soesterberg waterleiding en werd het hotel als eerste aangesloten. Annie verbouwde een gedeelte als bad huis, een vernieuwing die door velen werd bezocht. Als men opvallend schoon en gewassen over straat liep werd vaak gezegd "je bent zeker bij Annie geweest". Kort daarop werd het kapitale pand vrij snel achter elkaar overgenomen door H.C. van Hulsteijn (1895), Johan Etmans (1900) en Willem de Vries (1905). Deze liet het 70-jarige pand drastisch verbouwen. Het rieten dak met zijn klokje verdween en op de eer ste verdieping werden kamers gebouwd waardoor nog meer hotelgasten konden worden ontvangen. Per 1 augustus van dit jaar is voor de wedstrijden in de PTT Telecompetitie de clubcard verplicht. Het is één van de voordelen om mee te kunnen genieten van Nederlands topvoetbal. Eigenaars van clubcards kunnen ook via verkoop punten van de Sens Service Points een kaartje kopen voor de wedstrijd van zijn/haar voetbalclub. Eén van deze 800 landelijke verkooppunten is de Cornershop aan de Buijs Ballotlaan. Meestal drie weken voor de wedstrijd kan men de betreffende kaartjes al ko pen en keuze maken uit de beschikbare vakken. Ook kan men via de Comers- hop een aanvraagformulier indienen om in het bezit te komen van een desbetref fende clubcard. Voor f 12,50 kan men de kaart via de post thuis ontvangen. Dat is een aanmerkelijke verbetering voor hen die wekelijks niet meer in een rij willen staan om een kaartje via het loket te kopen. In de Cornershop kan men alle relevante informatie verkrijgen en geeft de folder "Zonder de Club Card beleef je geen bal" veel mogelijk heden. SOI jpMiiiiiii iiiiiiiiiinnir-TTii Langs de Amersfoortseser den afgelopen zondagmor zestig auto's in de berm ge/ Het parkeerterrein van hel en het Kontakt der Kon stond ook vol. Vanuit bi buitenland was men gekc de bijzondere eucharistie! te wonen ter ere van het bestaan van de "Dienares* Heilige Geest en Altiji Aanbidding" in de kape Cenakel. Nellysteijn Toen het op 1 oktober 1910 officieel werd heropend kreeg het de nieuwe naam "Nellysteijn", naar de dochter van de eigenaar. Door de vestiging van de luchtvaart op het nieuwe vliegveld Soesterberg werd het veel bewoond door militaire en burgerpiloten. De voordien daar wonende cavalerie-offi- cieren uit het Kamp van Zeist en zelfs Amersfoort, vonden die nieuwe luchtvaartmensen maar niets en vertrok ken naar elders. Gedurende de Eerste Wereldoorlog werd het stil in Nellysteijn, de zaken lie pen niet meer naar wens en heel lang zaam maar zeker raakte het in verval. Tot de Tweede Wereldoorlog werd het bewoond door onder andere kapper Haars en Schoenmaker Roskam en zelfs vond huisarts Reijnders in één van de bijgebouwen zijn praktijk met zieken zaal. De eerste gewonde die daar werd opgenomen was Tonia Weerdesteijn, vanwege een auto-ongeluk. De moeders van de heren Rietveld en Smorenburg hebben er ook nog gewerkt. Tijdens de laatste oorlog waren er kan toren van bedrijven in gevestigd die voor de Duitsers werkten. Zo nu en dan werd het bewoond door passerende Duitse militairen die zich daar met vrou wen ophielden. In 1946 werd een ge deelte gebruikt door de Chr. Kleuter school "Prinses Marijke", die daarna naar de Spoorstraat verhuisde, op de plaats waar nu de nieuwe woningen van .de Kamerlingh Onneslaan staan. Na de oorlog raakte het eens zo riante gebouw verder in verval. De bejaarde mevrouw Van Son met haar vele katten heeft er nog een tijd gewoond, maar verder was het stil en verlaten. Als je vlak bij het huis liep moest je voorzich tig zijn voor neervallende dakpannen en 'stukken luifel. In 1956 werd het eens zo roemruchte pand afgebroken en verrees daar het huidige gebouw van de Brigade van de Koninklijke Marechaussee, dat op 30 oktober 1956 werd geopend. Een vervallen verleden werd ingeruild voor een nieuw en modern gebouw. Heide Wijck Naast de Marechausseekazerne ligt de prachtige villa Heide Wijck, bewoond door de familie Klarenbeek. Onbekend is wanneer dit huis gebouwd is, maar de heren weten duidelijk dat de bekende Amsterdamse bankdirecteur Pichot en daarna zijn zoon Daan, ook bank directeur, daar vanaf omstreeks 1900 hebben gewoond. Pichot was voor de Soesterbergers van toen geen onbe kende. Hij was namelijk eigenaar van heel veel boerderijen en gebouwen in het dorp. De ouders van dhr. Smoren burg huurden onder andere een boerder rij met land van hem voor het kapitale bedrag van twee gulden per maand. De Pichots waren geziene mensen en elke zondagmorgen zag men hen op gaan naar de hoogmis. Daarna was het traditie dat ze een kopje koffie kwamen drinken in de boerderij van Smoren- Het Dorpshuis doet een oproep aan ie dereen die zich wil, kan en vooral durft te presenteren op het gebied van kleine en wie weet de grote kunst. Op zaterdag 12 oktober wordt voor de derde maal een Schuifdeurenshow gepresenteerd, die in het teken staat van "attent op on bekend talent". Het is een show waarin men gewoon voor zijn plezier en zonder veel prestatie iets kan doen. Bijvoor beeld op het gebied van muziek, zang, toneel, gedichten, dans enz. Alles is toe gestaan, zowel individueel als in groeps verband. De leeftijd moet 16 jaar en ouder zijn, met zo weinig mogelijk playback-nummers. Men kan zich op werkdagen na 18.00 uur opgeven in het Dorpshuis bij Henk Appeldoorn, tel. 351975, of bij Frank v.d. Berg, tel. 354157. De biologische tuinbouwvereniging 't Nut heeft aan de Jachthuislaan nog enkele tuinen te huur. Wie ge nieten wil van zelfgekweekte, gif- vrije groenten en bloemen is wel kom. Juist aan het begin van de herfst kan men een goed en goed koop begin maken met milieu vriendelijk tuinieren. Kandidaten krijgen direct de beschik king over een tuin, maar betalen pas in 1997 huur. Over 1996 is men slechts f 25,- contributie verschuldigd. De be schikbare tuinen hebben een oppervlak van 100 a 150 vierkante meter. Het kweken van groenten 'en het bewer ken van een tuin is een van de mooiste manieren om de natuur te beleven. Bo- vendien kan men in de tuin GFT-afval composteren en benutten, waarmee men de natuurlijke kringloop steunt. Het is voordelig om al in de herfst de tuin in te delen en klaar te maken voor het voorjaar: bepalen waar de paden en bedden komen, misschien een compost- bak timmeren of al wat plantgoed po ten. Er is een goede handleiding be schikbaar voor wie nog onbekend is met milieuvriendelijk tuinieren; het boekje wordt uitgegeven door de AVVN, ver eniging voor amateurtuinders, is samen werking met het Ministerie van Land bouw, en is te bestellen door f 13,20 over te maken op giro 10952 t.n.v. AWN, Almere, o.v.v. MVT-DLV. Voor een tuin bij 't Nut kan zich aan melden bij N. van Beek, tel. 5413346 (18.00-20.00 uur). Om tien uur zat en stond me PPII gen in een ton in deze kapel missen van "de echte Room f zoals één van de vele gast drukte. De pastoor kon met van achteren door de men naar voren lopen. Bij het bi burg. Na zijn dood werd het lange tijd van de kapel keek hij even door de weduwe Pichot bewoond. Een zoveel bezoek had hij ook ni deftige mevrouw waarvan bekend was "Zoveel mensen in een vie dat zij erg bang was voor paarden. Vlak zeker niet vaak meegemaa voor de oorlog stierf ook zij en werd ze van de bezoekers. "Nee", met paarden en lijkwagen naar haai woord, 'maar dit is ook iets laatste rustplaats op het kerkhof achter ders'. de r.k. kerk gebracht. Het tragische was Het werd een feestelijke dat juist toen de altijd zo rustige paar- enkelen soms even de kaj den op hol sloegen. Gelukkig kon men verlaten om frisse lucht de paarden weer in het gareel krijgen en Ruim na tien uur kwamen werd erger voorkomen. In de oorlog stond het huis een tijd leeg' en diende als opvang voor noodgeval len. Zo heeft mw. Van der Berg, die vlak bij het vliegveld woonde en in ver band met bombardementen daar moest verdwijnen, er een tijd in gewoond. Daarna is zij verhuisd naar de School- weg die we nu Sterrenbergweg noemen. kele gasten uit de Filippij moeite nog een staanplaats den. Ook waren er die bij deze drukte maar weer naa Het is alom bekend dat zich daarna huisarts Splinter in dit pand vestigde en daarom was het tot 31 maart 1992 "het huis van de dokter". Thans wordt het bewoond door de familie Klarenbeek die het huis in al zijn glorie van de vo rige eeuw heeft teruggebracht. Van de overige woningen aan de hui dige Banningstraat is volgens de vier heren weinig of niets bekend. Op de plaats waar nu de Banninghal staat, stond destijds de oude boerderij waar de vader van dhr. Smorenburg geboren is. Lange tijd was dat ook het kermisterrein en voor de oorlog het eerste voetbalveld van Soesterberg, met onder andere de namen van Merts en Wijnman. De Korfbal Vereniging Oranje (KVO) heeft daar ook vele jaren haar speelveld en clubgebouw gehad. Waar nu een vrij nieuwe woning staat, stond destijds de grote boerderij met schuren van Wouter Wijnen. Vaag kan men zich nog herinneren dat daar ook nog een kruidenièrswinkeltje heeft ge staan dat door de moeder van Wijnen werd gedreven. Bekend is dat Wijnen in paarden handelde en goede zaken deed met de militaire cavalerie-eenheden rondom Soesterberg. De woning van de hedendaagse caravanhandel de Kuijer aan de Banningstraat nummer 11c was jarenlang de woning van huisarts Hagendoorn die daarna een nieuwe woning aan de Oude Tempellaan liet bouwen, nu bewoond door huisarts Prause. "Weetje, we kunnen wel'uren doorgaan want iedere keer brengen we elkaar op nieuwe gedachten", aldus de heren. Woensdagmorgen zullen ze er weer zijn met de vraag: Waar praten we nu over? AUTORIJSCI Theoriecursus st< 18 september om 1 Vöor auto, motor en Theoriecursus f theorie-examei De cursus wordt a in eigen ieslof Kampweg 96, Sot Tel. 0346-35 23 15 b.g.g. 35 20 Autotelefoon 06 - 5i VW-Soesterberg, gevestigd in Restau rant de Tuin aan de Rademakerstraat, heeft weer diverse nieuwe brochures gekregen die geschikt zijn voor een leuke nazomerdag. In dit verband wordt gewezen op de "Open Monumenten Krant" met zaterdag 14 september als de landelijke Monumentendag. Per pro vincie wordt een duidelijk overzicht ge geven waar men dit kan meemaken. Ook in Soest wordt deze monumenten dag gehouden, helaas is Soesterberg daarin niet opgenomen. Een gegeven dat voor een volgende keer even recht gezet moet worden. De monumenten dag van 12 september 1992 heeft bewe zen dat het vliegdorp een schat aan monumenten bezit en door zeer velen werd bezocht. Vervolgens is er de krant "Lekker weg in eigen land", waarin gouden tips wor den gegeven om er even op uit te gaan. Dan een prachtige brochure over de Utrechtse Heuvelrug en het Eemland, over de plaatsen direct om Soesterberg met hun mogelijkheden en bezienswaar digheden. Tot slot wordt gewezen op de prachtige wandelroutes door Soester- berg die men aan de hand van een be schrijving kan volgen. Ook liggen er enkele fietsroutes zoals het "Rondje Vliegbasis". Men kan geheel vrijblijvend de hal van restaurant De Tuin binnen gaan, waar alle informatie en nog veel meer kan worden verkregen. Zaterdag 28 september berg weer de traditionel en speelgoedbeurs pla 10.00 tot 12.00 uur ope hiervoor zijn deuren. I ding en speelgoed is mc 27 september van 18.0 Van de artikelen wordl schoon zijn en in goed De beurs biedt ruimte maat 86 t/m maat 1' heeft geleerd dat eigr vriendelijk geprijsd, markt ligt. Wat betreft speelgoed is vooral b tere speelgoed zeer gi en verkoper wordt ov nen bedrag 15% onl gevraagd. Ophalen v; artikelen en afrekene middag plaats van 14 Niet opgehaalde artil schonken aan diversi inlichtingen en/of ver men contact opnemei telefoonnummers 352295, 351269 en 6924552. Op dinsdag 24 sept van 13.00 tot 14.00 kom op de peuterspi pot". Er is dan alle speelzaal te bekijkei met de leidsters, infc en elk kind vanaf 1 ven. Ook kinderen d mogen vast een kijk Uit de auto van een 41-jarige inwoner van Soest is zondagnacht de geluidsap paratuur gestolen. De diefstal werd ge pleegd op de Parklaan. In dezelfde nacht werd op de Haagwinde gepro* beerd een auto open te breken, maar dit lukte niet.

Soester Courant | 1996 | | pagina 14