98 249 29 i: 99 9J 99 WfS Soest breekt met slechte traditie SEC geeft in tweede helft meer gas m i d 5.8e VJilloF w* i, yg li Succesvolle 'mix' bij de Knicks Eerste buit voor ambitieus VVZ'49 êè.±- Reeks forse tegenvallers voor Hees ken :erland enEduard 1 NR'^ilo hn-hjilo Puk keil SN Gevraagd Eerste stap in de goede richting SEC-zaterdag 3S ELsÏRR -tyiéoRift k OdiN B>I0 Eerste zege in openingduel sinds 6 september 1992 VOETBAL zondag Van Rouwendaal heeft elftal op papier, maar wil meer tijd hebben VOETBAL zondag Softballers pakken titel met talent en routine SOFTBAL VASTE-, en INVALLOPERS Soester Courant tel: 6014152 VOETBAL Scheidsrechter doet aangifte van mishandeling AUTOSPORT Achilleshiel blootgelegd ondanks 5-3-zege op Candia'66 Lage benzinedruk voorkomt hoge positie Molenaar Van Kommer vervangt geblesseerde trainer Jaap van de Veer VOETBAL zaterdag PAGINA 1i O.95 I I iUTOVERHUUR Reserveringen en inlichtingen 5) 601 32 69 etische praktijk KUNSTGEBITTEN sparaties 2 uur) ratis advies. «htseweg 50, Amersfoort Telefoon 033-4632567 i fruitspecialistenl! dé raat 13 - tel. 601 29 23 Brijn 21 - tel. 601 24 25 'an donderdag t/m zaterdag WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 17 3p zondag 6 september 1992 baarde Soest opzien door de eerste ;ompetitiewedstrijd met 8-0 te winnen van Rapiditas. De ploeg van de toenmalige trainer Jan Stroomberg gaf destijds een visitekaartje met een gouden randje af. Sindsdien trokken de blauwwitten elk openingsduel aan 'iet korste eind. In Culemborg brak Soest deze slechte traditie. Ondanks en 2-1-achterstand, na 45 minuten, kon Peter Visee drie punten in ont vangst nemen na zijn eerste competitieduel als trainer van Soest. Het werd 2-3 voor zijn nieuwe club. Vriendenschaar begon de wedstrijd ver assend. Wessel Sennef, die de voorkeur ïeeft gekregen boven Olaf van der jrift, moest na één minuut al 'vissen', jadat Michel Everts de rappe Bas van ier Linden teveel ruimte had gegeven. Tekenend voor de mentale veerkracht /an Soest was het aantal kansen dat volgde. Michel Vlaswinkel, Jeroen van Veenendaal en Martijn de Jonge zagen hun inzet op de lijn gekeerd, op de lat spatten en weggeranseld door Jeroen Kraay. Vlaswinkel, de enige echte spits in de basis, brak de ban. Na een voor zet van uitblinker Peter Wolfsen (die met Van Veenendaal vlak achter Vlas winkel moet spelen) nam hij de bal in eens op zijn 'pantoffel' en de aanvaller was er als de kippen bij, toen Kraay het schot in eerste instantie keerde: 1-1. Aan de andere kant werkte Sennef aan zijn zelfvertrouwen door een duel met de wederom doorgebroken Van der Lin den winnend af te sluiten. Even later had de Soester sluitpost geluk toen hij verkeerd uitverdedigde. Het schot van Vriendenschaar was te hoog gericht. Kansloos was Sennef even later bij een schot van Roger Waroux. Dertig meter van het doel haalde de Culemborger verwoestend uit en een moment later sloeg de bal in de bovenhoek tegen de binnenkant van het net. Soest zocht met een achterstand de kleedkamer op. Na de hervatting herhaalde Wolfsen wat Vriendenschaar in de eerste helft had gedaan. Binnen een minuut scoorde hij (2-2), waarna Soest goed bleef spelen. Vlaswinkel werkte zich suf, zocht de ruimte en was een voortdurende plaag voor zijn tegenstander. De defensie van Soest acteerde solide en op het midden veld trok Wolfsen aan de touwtjes in de wedstrijd die na zijn gelijkmaker weer helemaal open was. De uitgebluste Jeroen Dorrestein, die vorig seizoen al debuteerde in de tweede klasse, werd na 65 minuten spel vervan gen door Arjan van de Breemer. Het kan niet worden ontkend dat de verse kracht wat nieuw elan in de ploeg bracht, al moest Sennef aan de bak bij een schot van Van der Linden. Sennef gaf geen krimp, zijn collega Kraay wel. Drie minuten voor tijd wierp De Jonge de bal ver in. Hij bereikte het hoofd van Vlaswinkel die de bal achterwaarts ver lengde en uitgerekend invaller Van de Breemer gaf het laatste tikje: 2-3. Vlas winkel en Wolfsen hadden de zege een definitief karakter kunnen geven, maar hoevvel ze misten, kwam de voorsprong niet meer in gevaar. ïos van Rouwendaal is een beetje bang. De trainer van de zondag-uit gave van SEC vreest dat zijn ploeg misschien wel te goed voetbalt voor ie vierde klasse. "Want er komen aok wedstrijden dat we er flink te gen aan zullen moeten," besefte de nieuwe hoofdtrainer na de 3-1- ivinst op de voetballende ploeg van WIJ. Het spreekt voor zich dat Van Rouwendaal content was met de succes volle start, te meer daar hij nog best wat tijd zou willen hebben om het smeedwerk aan zijn team te voltooien: 'Als ik zie hoe er getraind wordt, dan heb ik vertrouwen. De beleving is er, maar dit soort wedstrijden komt eigen lijk nog te vroeg." Hetgeen niet wegneemt dat Van Rouwendaal zijn elftal al op papier had staan. Tien posities waren ingevuld, voor de elfde moesten Ramon Heijnen en de van de junioren overgekomen Kees Dorrestein knokken. Heijnen kwam als winnaar uit de bus, maar om dat hij donderdag wegens ziekte verstek had laten gaan tijdens de training, begon hij op de bank. "Wie donderdag niet traint, speelt niet in de basis," aldus Van Rouwendaal. Binnenkomer Met twee doelpunten in de tweede helft kopte en schoot Heijnen zijn ploeg naar een 2-0-voorsprong en moet hij de eventuele laatste twijfel van zijn voetbal baas hebben weggenomen. "Een goede binnenkomer," luidde de reactie van de trainer. SEC mocht overigens niet klagen dat het voor de geplande wissel nog 0-0 was. De openingsfase was voor de Soesters, maar na een minuut of tien werden de groenwitten teruggedrongen en stichtte WD zowel via de flanken als door het centrum gevaar. Sander Barneveld en Theo Schriel profiteerden niet, Peter van den Berg op slag van rust evenmin. Op dat moment stond Heijnen al klaar om warm te lopen. Hij bracht na de hervatting wat Van Rouwendaal graag, ziet. "De afspraak is dat we de tegen stander op 35 meter aanpakken. En als we ons sterk voelen, doen we dat wat eerder. Maar het was er nog niet, we kwamen voorin kracht te kort," zei Van Rouwendaal die natuurlijk ook had ge zien dat Heijnen wel een storend ele ment was. De doelgerichte spits beschikt over een groot loopvermogen en stond ogen schijnlijk gemotiveerd binnen de lijnen, hield zich alleen met voetbal bezig en werd uitbetaald. In de 65ste minuut kreeg Dennis Brons de beste kans tot dusver, maar doelman Edwin van de Lans voorkwam een treffer. In tweede instantie stuurde Saban Aksit Van den Berg naar de achterlijn. Diens voorzet was van hoog gehalte, de kopbal van Heijnen onhoudbaar. Drie minuten later stond Aksit we derom aan cle basis van een treffer. Heijnen had de bal heroverd en ingele- Saban Aksit wordt dwarsgezeten en zal vallen, maar SEC bleef op de been tegen WIJ. Foto: Aldo Allessie verd en een fractie van een seconde la ter spurtte René van den Deijssel de diepte in. Precies op tijd legde hij de bal terug in de doelmond, waar Heijnen al weer klaar stond. Verdiend De voorsprong was verdiend, want SEC deelde in de tweede helft de lakens uit en speelde bij vlagen verzorgd voetbal. Van Rouwendaal haalde Brons terug naar het middenveld om de marge te consolideren. De volgende kans was evenwel voor Brons, maar de technisch begaafde voetballer slaagt er nog steeds niet een hoog rendement uit zijn fraaie acties te halen. Barneveld van WIJ evenmin. Hij schoot de bal via een Soes ter voet tegen de lat. Wellicht daarom deed Van den Deijssel het nog maar een keer voor. Hij strafte verkeerd uitverdedigen af. De midden velder pikte de bal op, ging ditmaal zelf op avontuur, omspeelde Van de Lans en, zoals hij al vaker deed, stak de 'Neet' zijn arm in de lucht voordat hij de bal het beslissende tikje had gegeven. Met nog tien minuten te gaan wisten de groenwitten dat ze zouden gaan winnen, nadat WU hen vorig seizoen met 3-1 en 2-0 de baas was gebleven. Dat de Usselsteiners in de blessuretijd nog te gen scoorden, deed minder pijn dan de gele kaart, waartegen Luits Houkes on nodig opliep (Boetekees was in de eer ste helft al bestraft). Bij een stand van 3-0 vond de van Soest overgekomen Houkes het in de negenstigste minuut nodig aanmerkingen te maken op een beslissing van de Soesterbergse scheids rechter H.P. Velo. "Luits maakt elke wedstrijd één foutje. Dat weetje, dat deed hij al bij mij in de jeugd. Maar met Luits hebben we nu natuurlijk wel een goede laatste man. Dat is het verschil met vorig seizoen," aldus Van Rouwendaal. Dat SEC het alleen in de tweede helft kon opbrengen de dienst uit te maken, verraste hem niet. "SEC is typisch zo'n ploeg die maar één helft volledig gas kan geven." de Vlies, Leo van Laar, Erno van Gooi, Paul de Clippelaar en Oene Huizinga Foto: Aldo Allessie Het kampioensteam van De Knickerbockers. Staand v.l.n.r. John Vunderink, Roel Kriele, Rick Waddel, Martijn Strijker, Mark van Dalen, Gerardde Clippelaar. Zittend v.l.n.r. Jan van strijd, waarin Strijker en Van Laar voor een homerun tekenden, kon na vijf in- nings worden beëindigd. Jeugdige snelheid en op ervaring gebaseerde taktiek. Het was dit sei zoen de succesvolle mix voor de Knicks. Het eerste herenteam van de softbalvereniging De Knickerbockers sloegen vrijdag met een overwinning op Domstad- Dodgers de titel in de eerste klasse binnen. Het team werd dit seizoen versterkt met enkele spelers uit het honkbalteam dat zich door een tekort aan spelers uit de competitie moest trekken. Spelers als Gerard de Clippelaar (tevens trainer/ coach), Martijn Strijker, Leo van Laar, 1 Jan van de Vlies, Peter de Beer, Mark van Dalen, Rick Waddel en Oene Al Huizinga bleken aanwinsten voor de ploeg die verder over geroutineerde krachten kon beschikken als pitcher John Vunderink, Erno van Gooi, Roel Kriele, catcher Paul de Clippelaar en Hans Stuivenberg. In de eerste competitiehelft stond De Knickerbockers een gelijkspel toe aan het Utrechse UW en werd min of meer verrassend verloren van HCAW uit Bussum. Maar de overige duels werden gewonnen en in de 'returns' namen de Soester ploeg op sportieve wijze revan che op UW en HCAW. In de laatste wedstrijd, vrijdagavond aan de Koningsweg, waren de Domstad- Dodgers geen sta-in-de-weg voor de softballers. Het duel eindigde in een 21- 0-zege voor De Knickerbockers dat sinds enige tijd weer beschikte over de herstelde Mark van Dalen. De wed- voor de Aanmelden: Een negentienjarige Soester heeft aangifte van mishandeling gedaan bij de politie. Hij was zaterdag scheids rechter bij een wedstrijd tussen een elftal van SEC en Nederhorst. In de tweede helft kende hij de Soesters een strafschop toe en stuurde hij de doelman van de gasten met een rode kaart van het veld. Dit was aanlei ding voor een speler van Nederhorst om de scheidsrechter een trap in zijn knieholte te geven. De scheidsrechter staakte de wed strijd, bij een stand van 4-2 in het voordeel van SEC. Aanvankelijk had hij alleen een pijnlijke knie, maar kennelijk was er zoveel vocht in ge komen, dat hij zich op last van zijn huisarts voor onderzoek naar het zie kenhuis begaf en zich maandag moest ziek melden. Tijdens een incidentrijke race op het circuit van Monza is Donald Molenaar als elfde geëindigd in de Renault Sport Spider Cup. In het klassement neemt hij na negen ra ces de zeventiende stek in. Molenaar en teamgenoot Michael Bleekemolen ondervonden in het voor programma van de Formule 1 Grand Prixwedstrijd in Italië problemen met de benzinedruk. Volgens Molenaar ver moedelijk, omdat ze beiden verkeerd hadden geschakeld tijdens de kwalifi catietrainingen. Niettemin haalde hij de finish in de wedstrijd, waarin veel aanrijdingen plaatsvonden en waarna veel deelne mers werden gediskwalificeerd, omdat ze de chicane afsneden. Sport 7 laat op dinsdag 17 september ii het programma Auto Motor beelden zien van de race. VOETBAL zaterdag Victorie kraait de haan in de pol der. De euforie viert hoogtij aan de Eemweg, maar het schier onver slaanbare WZ'49 is zo kwetsbaar als een slak zonder huis. De achil leshiel van de Soesters werd zater dag al blootgelegd in het duel met Candia'66. De promovendus uit Soest won de ontmoeting met de degradant dankzij alleraardigst voetbal met 5-3, maar is in het hart van de verdediging nog niet zeker van zijn zaak. Met iets meer precisie had de zestienjarige spits Maarten Colijn de produktie van de ploeg uit Rhenen kunnen opvoeren. Natuurlijk, enige eer daaromtrent komt zeker de foutloos acterende Mare Brou wer toe. Maar het was pijnlijk te consta teren hoe vaak en hoeveel ruimte de gasten in het centrum kregen. "Dat zit in ons spelletje opgesloten," verklaarde Henk van Asch nuchter. Patrick Diks mag, nee moet, als libero Voortdurend inschuiven, maar de con clusie lijkt na zaterdag gerechtvaardigd dat in sommige situaties een keertje extra wordt overwogen of zulks net zo verstandig als gewoonlijk is. Te vaak was Diks onnodig voor zijn verdediging geschoven, waardoor met name Colijn van dichtbij mocht aanleggen. Hij kreeg in de tweede minuut de eerste grote kans van de wedstrijd. Het liep allemaal goed af, ook al omdat WZ'49 in de negende minuut reeds een 2-0-voorsprong (Gerard Becker en Marcel van Essen) koesterde. En omdat WZ'49 een elftal heeft dat kan voet ballen, fraaie combinaties op de mat legde en in balans lijkt. Met de linker verdediger Wim Turksma die alles voet ballend oplost. Met de rechtsback Bas van Doorn die regelrecht uit de junioren een solide indruk achterliet. Met de noeste werker Peter van der Munt op het middenveld, de rasvoetballers Van Essen en Brandes (die beiden overigens tegenvielen) en de razendsnelle Becker die in de eerste helft meer dan eens uit stekend werd gelanceerd en ook het derde doelpunt voor WZ'49 voor zijn rekening nam (3-1), maar een kwartier na rust (3-2) plaatsmaakte voor Cees- Jan de Vries. De behendige 'linkspoot' begon op de bank, omdat hij drie weken op vakan tie gaat. Kennelijk werkte de wachtka mer op de motivatie van De Vries, want hij bewoog zich opvallend actief over het veld in het half uur dat hij mocht meedoen. Toen hij binnen de lijnen ver scheen, had Candia'66 de stand net in evenwicht gebracht (3-3). Het was daarom van groot belang dat kort daarop Brouwer de doorgebroken Colijn (op wie DOVO en GVVV onge twijfeld een oogje zullen laten valen) de baas bleef en Brandes de bal na een in direct genomen vrije trap in de 65ste minuut naar de bovenhoek stuurde. De sprongkracht van de veertig-plusser Ter burg was niet meer toereikend om het snode plan van Brandes in de kiem te smoren. Gert van de Munt kreeg de bal even later, op aangeven van De Vries, heerlijk op zijn wreef: 5-3. Van de Munt stond opgesteld, omdat de door Van Asch van aanvaller tot voorst- De eerste is gemaakt door de niet zicht bare Gerard Becker. Bas van Doorn (links) en Marcel van Essen (10) vinden het prettig. Foto: Aldo Allessie opper omgeturnde Joep Akkerman met een gebroken kuitbeen is uitgeschakeld. Waar in de eerste helft voornamelijk Diks inschoof, mocht Van de Munt in het tweede deel aanvallende aspiraties ontwikkelen en bewaakte Diks het eigen slot. Het leek beter te werken dan daar voor, ook al kan Diks als tweede spel verdeler beter uit de voeten dan Gert van de Munt. Van Asch: "Het is de be doeling dat Joep als stopper gaat spelen, maar als Gert zo blijft spelen, wordt het moeilijk voor Joep die ik er graag bij heb. Maar ja, vorig seizoen had Bajema de keuze uit veertien, vijftien spelers. Nu heb ik er twintig tot 22." Waarmee gezegd is dat niemand in de selectie van WZ'49 het zich kan per mitteren er met de pet naar te gooien. Binnen afzienbare termijn zal immers ook weer Ton Wolfsen staan te trappe len. Hij kampt met een blessure (knie), evenals Wim de Vries (lies) die niet ver wacht dat hij spoedig van de partij zal zijn. Het is sneu voor de sympathieke verdediger die nog zoveel zin had in een seizoen. "Maar op mijn leeftijd is het makkelijker te accepteren. En ik heb genoten van de bekerwedstrijd tegen Vianen (11-0-red.) Bovendien hoort Diks gewoon als laatste man te spelen." Kortom, met de brede selectie kan het ambitieuze WZ'49 zich wel een schor- sinkje of een blessure veroorloven. Mits de achilleshiel van de ploeg het niet be- Bij Hees staan ze weer met beide benen op de grond. De oorzaak van het danig gesuste optimisme is het resultaat van de uitwedstrijd tegen WA'71. Met 4-1 verloren de Soesters in Achterveld en daarmee werden ze nog gespaard. Van grote invloed op de tegenvaller is volgens Jaap van de Veer het feit dat hij sinds de tweede oefendag niet meer tus sen de spelers op het trainingsveld staat. De trainer liep begin augustus een spier- scheur boven zijn achillespees en een dikke enkel op. De verwachting is dat hij nog een week of drie de honneurs moet laten waarnemen door Teus van Kommer. De Leusdenaar is bereid ge vonden om tot de volledige rentree van Van de Veer de trainingen te verzorgen. Van de Veer twijfelt op geen enkele wijze aan de capaciteiten van Van Kom mer die er mede verantwoordelijk voor was dat Hees anderhalf jaar geleden promoveerde. Toch noemt hij het een groot nadeel dat hij niet zelf op dinsdag en donderdagavond de trainingen leidt. "Ik denk dat je dan toch meer overwicht op zaterdag hebt," aldus de trainer die tijdens de wedstrijden wel in de dug-out plaatsneemt. Weinig lol In Achterveld beleefde hij daar weinig lol aan. Behoudens het eerste kwartier had Hees niets in de melk te brokkelen en in plaats van 0-0 had het volgens Van de Veer net zo goede 4-0 voor WA'71 kunnen zijn toen de rust aanbrak. Het spelbeeld veranderde daarna niet of nauwelijks en het was daarom volkomen onverdiend dat Hees op een 0-1-voor sprong kwam. Het doelpunt van Jeffrey Dorresteijn in de 72ste minuut stelde de trainer allerminst gerust en zijn vrees werd werkelijkheid, want WA'71 zou alsnog viermaal scoren. Tactisch gezien speelden de roodwitten evenmin een goede wedstrijd, meende Van de Veer. De libero van WA'71 kwam veelvuldig op, maar werd niet geschaduwd door een spits van Hees. Daarom kwam De Jong als centrale middenvelder vaak tegenover twee man te staan. Vrije verdediger Michael van de Broek loste dit evenmin op en ver zuimde op zijn beurt in te schuiven en de opkomende WA-er op te vangen. Botsing Hees speelde de laatste tien minuten met tien man, omdat doelman Hans Uit den Boogaard na een botsing gebles seerd uitviel. Linksback Krijn Schouten (met Peter de Jong en Dorresteijn beho rend tot het drietal dat een voldoende verdiende) nam de plaats tussen de pa len in, omdat Van de Veer al drie wis sels had toegepast. "Ik had wel zeven spelers kunnen wisselen," aldus Van de Veer die zag dat Schouten eenmaal werd gepasseerd. 'Snel vergeten en de rust bewaren', luidde het devies van Van de Veer. "Ik hoef echt geen zeven spelers te wisselen in de basis-opstelling, maar ik begin wel met een andere laatste man. Ewout Jan sen brengt toch meer rust." Dit betekent dat Van de Broek moet wijken. Of hij op een andere positie wordt opgesteld, is niet bekend. Van de Veer denkt erover op wellicht nog een plaats een wijziging aan te brengen. Met een 1-0-zege op Garudu Maluku heeft SEC-zaterdag een stap gezet in de richting van haar trainers' doel. Hendrik-Jan de Boer wil oogsten in zijn vierde en moge lijk laatste jaar op de Bosstraat- West. Het doelpunt viel in de tweede minuut na rust en kwam op naam van Moham med Touhami die een minuut eerder een kans had laten liggen. Na de treffer kreeg SEC meer kansen, maar Remi van der Pol kopte en schoot tegen de lat en Razzo van Dam miste eveneens. De gasten stelden daar in de tweede helft niets meer tegenover. In de eerste helft had SEC wel moeite met het spel van Garudu Maluku. Met telkens zes, zeven spelers positioneerde het 'Molukse' elftal zich op de achterste lijn om er vervolgens bij balbezit razend snel uit te gaan. De Soester midden velders wisten aanvankelijk niet wie ze moesten opvangen en dus kregen ze geen grip op de wedstrijd. Toen De Boer in de rust overschakelde op een behoudender taktiek en zijn voorste spelers iets liet terugzakken, bleek hij het juiste antwoord te hebben gevonden. "En we misten nog vijf po tentiële basisspelers. Het is fijn dat je met een op papier minder elftal toch drie punten pakt. Ik kan me niet herin neren dat SEC de eerste competitie wedstrijd won," zei De Boer die van wege ziekte, blessures en één schorsing niet zijn ideale elftal het veld kon opstu ren.

Soester Courant | 1996 | | pagina 17