mo Danscentrum Gerla Vf) N w L\ Bestrijding eenzaamheid in Soest vertoont nog veel lacunes Bouwaanvraag nieuwe Albert Heijn wordt behandeld in gemeenteraad Commissie is voor Hartje Zuid een stuk soepeler dan het College 111 iACTUEEL! 225,- 'm Dé zaak voor af mvfees-en Fel omstreden nieuwbouw aan Dorresteinweg gaat toch door Op de koffie in de Van Weedestraat Speeltoestel (6 meter hoog) mag op Kinderparadijs PAGINA 2 WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 3 O nen ng it sgels [Rapport signaleert kwalitatief tekort Bibliotheek weer zes dagen open SOEST RESTAURANT Van Den Brink Hoofdingang van raadhuis wordt geaccentueerd kwaliteits kleurenfoto's nu van; In ruil voor bedrijfsbestemming Raadsleden vinden bouwplan foeilelijk Soesterbergsestraat mag dagje dicht Krattendief slaat opnieuw toe ZATERDAG 14 SEPTEMBER Akkoord met voorbereidingsbesluit i 00 - 1 7.00 uur 30 uur. :tober, ïur. 275,-. jtember a.s. start l om 19.30 uur. n 190,-. ber a.s. november, uur. i 100,-. ■ktober a.s. 50,-. Baleno Wagon en 1,8-liter zes- Li kunt nu zelfs een compleet laten inbouwen van f 1.995,-*. onderlijk hoge au en u hebt agon wel heel ff 810,14 per maand 1250, 3274 ZH Heinenoord. i in do Gouden Gids Hoewel Soest een vrij groot aantal organisaties kent die betrokken zijn ;bij de zorg voor ouderen, en er een i breed scala aan vormen van hulp en dienstverlening te vinden is, ver toont het aanbod een aantal duide lijke lacunes. Niet zozeer in kwanti tatieve zin, maar vooral met name kwalitatief. Er ontbreekt nog wel het een en ander aan en er valt dus ■best wat te verbeteren. ii Dat blijkt uit het onderzoeksrapport dat de projectgroep Vereenzaming Ouderen Soest - waarin vertegenwoordigers van diverse instellingen uit de lokale samen leving zitten - heeft aangeboden aan het gemeentebestuur. De eerste exemplaren V van het rapport werden vrijdagmorgen door de heren C? Groen (ouderen bonden) en M. van Weelden (SWOS) overhandigd aan burgemeester J. de Widt en welzijnswethouder P. ten Hove. Het rapport is tot stand gekomen met steun van Combi 95, het provinciaal ondersteuningsbureau voor zorg, en ge financierd met een provinciale subsidie. Het is o.a. gebaseerd op een flink aan tal interviews met mensen die op een of andere wijze al betrokken zijn bij het vereenzamingsvraagstuk. De belangrijk ste conclusie is dat er op het gebied van de eenzaamheidsbestrijding - ook in Soest een steeds nijpender probleem, met name onder ouderen - best nog wat te verbeteren valt. Er is zeker wel een goed en omvangrijk aanbod aan hulp en activiteiten, maar die sluiten niet altijd goed aan op de behoeften van een groeiende groep ouderen of zijn bij de betrokkenen nauwelijks bekend. De in formatie is in het algemeen niet vol doende. 'Onzichtbaar' Eenzaamheid is ook vaak "onzichtbaar" en lang niet alle hulpverleners - vrijwil ligers of niet - zijn in staat de signalen daarvan te herkennen of er op de juiste manier mee om te gaan. Verder laat ook de samenwerking tussen de verschil lende vrijwilligersinstanties, of tussen de vrijwilligersinstanties en de beroeps organisaties, nog wel wat te wensen over. Bepaalde groepen lopen overigens meer risico dan andere, zo stelt het rapport vast. De belangrijkste risicogroep vor men de hoogbejaarde, alleenstaande ouderen die weinig mobiel meer zijn, maar ook ouderen die in buurten wonen met weinig onderling contact, of die psychische problemen hebben (demen tie) lijden vaak onder eenzaamheid. Weduwen en weduwnaars hebben soms voldoende aan tijdelijke aandacht, even als "jongere" ouderen. Het rapport maakt duidelijk dat er in Soest al veel gebeurt, en zeker veel goeds, maar dat dat nog niet voldoende is om het probleem op een adequate manier aan te pakken. Het rapport pleit dan ook voor o.a. deskundigheids bevordering, verbetering van de onder linge informatie-uitwisseling en coördi natie, professionele ondersteuning van vrijwilligers, vernieuwing van het hui dige activiteitenaanbod en de informa tie daarover. De vrijwilligersorganisaties, zoals o.a. de ouderenbonden, moeten aan de hand van het rapport bezien welke activitei ten bij hun eigen doelstelling passen en verbeterd kunnen worden. In elk geval is een van de aanbevelingen die het rap port bevat dat de projectgroep zelf haar activiteiten - zoals de drukbezochte informatiebijeenkomst van het afgelo pen voorjaar - voortzet, evenals de cur sussen voor vrijwilligers die op dit ter rein werkzaam zijn. Beroepskracht De projectgroep moet verder het onder ling overleg tussen de vrijwilligers organisaties verbeteren, waarvoor met name de SWOS in aanmerking komt, maar ook tussen de vrijwilligers- en de professionele hulpverlenende instanties. De projectgroep zal verder moeten ijve ren voor de totstandkoming van een 'so ciale kaart" (met daarin een duidelijk overzicht van alle activiteiten) en voor een orgaan dat de voorlichting en infor matie via de media moet gaan coördine ren en regisseren. Een van de opvallendste aanbevelingen is overigens de aanstelling van een (tij delijke) beroepskracht, waarvoor de projectgroep bij het gemeentebestuur al een subsidieaanvraag (bijna 50 mille) heeft ingediend. Deze man of vrouw kan bij de SWOS worden aangesteld en zal zich moeten gaan bezighouden met ondersteuning van de projectgroep, maar tevens "aanspreekpunt" zijn voor de vrijwilligers en de professionele hulp verleners voor probleemsignalering, ver wijzing of bezoek aan vereenzaamde ouderen, en o.a. ook de voorlichting en informatie verzorgen. De heren Van Weelden en Groen bo den het rapport aan wethouder Ten Hove en burgemeester De Widt aan. Foto: Aldo AUessie De bibliotheek aan de Albert Cuyplaan is zes van de zeven dagen geopend. Nu de zomervakantie voorbij is en heel Soest weer aan het studeren gaat, cur sussen volgt of zich wil ontspannen na een drukke werkdag, komt dat natuur lijk goed uit. De openingstijden zijn zo gekozen dat iedereen de gelegenheid heeft te komen lezen of lenen. De bibliotheek aan de Albert Cuyplaan is van maandag- tot en met vrijdag middag open van 14.30 tot 17.30 uur. Daarnaast van woensdag- tot en met zaterdagochtend van 10.00 tot 12.30 uur, en ook nog twee avonden: de dins dag- en de vrijdagavond, van 18.30 tot 21.00 uur. De leeszaal, die vrij toegankelijk is voor iedereen, is naast deze openingstijden ook op maandag- en dinsdagochtend geopend. Het filiaal in Overhees is alle middagen geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Op maandag- en vrijdagavond is het open van 18.30 tot 20.30 uur, en op dinsdag morgen van 10.00 tot 12.30 uur. Het is voor bibliotheekleden mogelijk om in beide vestigingen boeken te le nen. Voorwaarde is dat het geleende materiaal teruggebracht wordt naar waar het vandaan komt. Club voor: - Beginners - Gevorderden - Vergevorderden -Zeer vergevorderden - Wedstrijdtraining Uiteraard voor elk wat wils: -jeugd - echtparen - jongeren 20 tot 35 jaar (partner niet nodig) - kinderclub op woensdag middag (8 tot 12 jaar) - (beginners - gevorderden) EEN COMPLETE CURSUS VOOR SLECHTS PER PERSOON! INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur. Telefoon 035-6022811 Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma.-, wo.- en vrijdag t/m wo. 25 sept. van 19.00-20.00 uur in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198 b te Soest. ontwikkeld kunnen worden, en door wie. Het rapport doet alvast een aantal suggesties, zoals uitbreiding van het aantal cursussen en gespreksgroepen - ook voor specifieke groepen ouderen - en het ontwikkelen van activiteiten in de zomer, of feestdagen, in de weekeinden en aan het eind van de middag. Veel instantie^ zijn op die tijdstippen immers "op slot". Daarnaast wordt gedacht aan "samen eten" in de sfeer'van ouderenrestau- rants, een meer wijkgerichte functie van de verzorgingstehuizen en anderq ac commodaties, het aanstellen van wijk- contactpersonen en een onderzoek naar de situatie en behoeften van allochtone ouderen. De laatste aanbeveling is dat de projectgroep activiteiten ontwikkelt die het onderwerp "aandacht voor de buurt en de daar wonende alleenstaande ouderen" onder de aandacht brengt van alle inwoners van Soest. Het accent dient hierbij te liggen op de positieve kanten van onderlinge aandacht voor elkaar, waarbij een positieve beeldvor ming over ouderen en hun mogelijkhe den wordt gestimuleerd." Als de pro jectgroep de aanbevelingen overneemt volgt er een concreet activiteitenplan, dat mogelijk al in oktober wordt gepre senteerd. Bij ons bent U uit en toch thuis. ■via» I V tY Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 035 - 601 27 06 theater/dinervoorstelling J op 21 september reserveer nu! i Bij de hoofdingang van het gemeen tehuis komen twee plantenbakken met strak geschoren taxusboompjes te staan. Met deze accentuering van de entree hoopt het college meer duidelijkheid te scheppen. Regelmatig komt het namelijk voor dat bezoekers van het gemeentehuis de kleinere ingang bij de raads-, an nex trouwzaal gebruiken. En via die gang kunnen ze niet in de hal van het gemeentehuis komen. De kleinere plantenbakken bij de ingang van de trouwzaal blijven overigens staan. Verder laat het college betonnen blokken plaatsen in de linker hoek van het gemeentehuis. In deze 'knik', waar de twee voorgevels van het raadhuis elkaar raken, wordt nog wel eens geparkeerd door bezoekers en dat is ongewenst. COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO IN VIDSO ZuiUpromenane 15 Soest .Tel 601 28 74 Wie vergelijkt leest de Soester Courant BAR, GRILL RESTAURANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-601 8252 De firma Smeeing mag aan de Dorresteinweg, in ruil voor het "in leveren" van de huidige bedrijfs bestemming, een nieuwe woning bouwen. Een nipte meerderheid van de commissie R.O. ging vorige week akkoord met het omstreden bouwplan. Het plan verdraagt zich weliswaar niet met het geldende bestemmingsplan, maar door een misverstand had het College inmiddels wel een bouwvergun ning verleend. Dat leverde onlangs al kritische vragen op van Gemeente belangen en D66, die het onbegrijpelijk vonden dat B. en W. - zonder de com missie te raadplegen - een vergunning hadden toegezegd en eisten dat het Col lege die toezegging weer zou intrekken. De kwestie kwam vorige week opnieuw aan de orde in de commissie Ruimtelijke Ordening, waar Harry Witte (Gemeen tebelangen) fel van leer trok tegen de "draai van 180 graden" die B. en W. volgens hem hadden gemaakt. "Zo is het hek helemaal van de dam. Boven dien is het perceel eerst al eens gesplitst, dus is er sprake van een tweede wo ning." Jan Visser (GroenLinks-PS) en Wim Roest (D66) waren het volledig met hem eens. Opmerkelijk genoeg kreeg de oppositie ditmaal versterking van het CDA, dat bij monde van Arie van den Breemer de principiële stelling betrok dat er niet "adhoc" allerlei wijzi gingen in het bestemmingsplan aange bracht mochten wogen worden. VVD-fractievoorzitter Bert Krijger Vond het bouwplan juist een "verrij king", omdat daardoor een betere over gang tussen de bebouwing van de Boerenstreek en het landschap van de Wieksloot zou ontstaan. "Dit is nu een maal de stadsrand," aldus Krijger, hoe wel Harry Witte betoogde dat door de bouw van de woning juist het "door zicht" (waarvoor in de nota over de Wieksloot met zo veel hartstocht wordt gepleit) werd aangetast. Volgens Krijger was die nota echter nog geen vastgesteld beleid en is een huis "mooier en kleiner" dan een bedrijfshal. Wil Stekelenburg (PvdA) vond dat er sprake was van een nieuwe ontwikke ling, omdat Smeeing heeft aangeboden de huidige bedrijfsbestemming van het perceel af te halen. "Hij wil er iets voor terug, en dat is logisch. In dit gebied is dat niet zo erg. Wij kunnen er wel mee leven." Gróndspeculatie! "Alsof Smeeing óns een pleziertje wil doen," schamperde Witte nog. "De grond wordt in één klap veel meer waard. Op die manier stimuleert u gróndspeculatie in Soest," stelde hij met afgrijzen vast. "En mag het dan straks ook aan de Birkstraat en de Peter van den Breemerweg?" Volgens Stekelen burg zou Witte echter helemaal niet blij zijn als Smeeing - waartoe hij op.dit moment het volste recht zou hebben - een nieuw bedrijfspand zou bouwen, al zou dat - volgens Wiebe Meilof (GPV) dan toch alleen bij de "semi-agrarische" bestemming moeten passen. "Die be stemming ligt er toch juist op om wo ningbouw te voorkomen?" aldus Meilof. Ook volgens wethouder Pieter ten Hove zou een huis een "kwalitatieve verbete ring" zijn, vergeleken met een bedrijfs hal. Hij had zich daar met luchtfoto's van laten overtuigen. "Dat argument gaf voor ons de doorslag," aldus Ten Hove, die de neuzen tellend kon vaststellen dat er toch een minimale meerderheid - VVD, BAM, PvdA en het voltallig Col lege - was voor het verlenen van de ver gunning. Omdat minstens vijf raadsleden dat verlangen zal de gemeenteraad zelf zich binnenkort moeten uitspreken over de bouwvergunning voor de nieuwe Albert Heijn-supermarkt, die achter de Burgemeester Grothe- straat zal verrijzen. Veel zal het niet uitmaken, maar het geeft met name de tegenstanders nog weer eens de gelegenheid hun bezwaren tegen het plan uit de doeken te doen. Normaliter is de afhandeling van bouw vergunningen een zaak van het Colege van B. en W., maar de weerstand tegen het bouwplan is bij sommige fracties nog altijd zo groot dat ze geen gelegen heid voorbij laten gaan om er nog eens over te praten. Desondanks lijken de kaarten al geschud, in het voordeel van de supermarkt. Hoewel heel wat raadsleden in de com missie Ruimtelijke Ordening allerminst gelukkig zijn met het (inmiddels aange paste) ontwerp van de Soester architect Lotze, wilde de meerderheid in principe wel akkoord gaan met de start van de artikel 19-procedure, al zal dat nu nog moeten wachten op een uitspraak, van de gemeenteraad zelf. Vooral Wiebe Meilof (GPV/SGP/ RPF) vertolkte de weerzin tegen het bouwplan door op z'n minst te eisen dat de architect het ontwerp nog eens kwam presenteren in de commissie. "Op basis van de tekeningen krijg je nauwelijks een idee hoe het er echt gaat uitzien, terwijl deze locatie visueel toch heel be langrijk is." Hij trok in dat verband een vergelijking met de Lindenhof, waar over de politiek volgens wel heel gede tailleerd had meegepraat. De commissie steggelde vervolgens over de vraag of zij het werk van de Wel standscommissie (die al wel akkoord is gegaan met het ontwerp) nog eens dun netjes over zou mogen doen. Wethouder Pieter ten Hove stond op het standpunt dat de gemeenteraad de beoordeling nu eenmaal heeft uitbesteed aan de des kundigen in dat gezelschap, dus er zich verder niet meer mee moet bemoeien. De College-fracties (WD, CDA en PvdA) en ook de BAM hadden geen probleem met de procedure, maar zagen ook wel wat in een "presentatie". Wil Stekelenburg (PvdA): "Een beetje uit leg van de architect kan helemaal geen kwaad. Dan kunnen wij er ook iets meer over vertellen als de mensen ons er over aanspreken." Rare tuutjes Meilof kreeg de steun van Wim Roest (D66), die ook nog eens wilde praten over de hoogte van het gebouw. Volgens hem gaat dat straks te veel domineren in het knotwilgengebied langs de Stadhouderslaan. Volgens hem ging het bovendien om een foeilelijk gebouw met rare "tuutjes". Jan Visser (GroenLinks-PS) en Harry Witte (Gemeentebelangen) - evenals Roest sowieso tegen de komst van de super markt - eisten ook een gedetailleerde toelichting op het bouwplan en verklaar den zich tegen aanvraag voor de bouw vergunning. Volgens Visser moest er eerst maar eens gestoeid worden over het bestemmingsplan - waarop de bouwaanvraag vooruitloopt - en moes ten ook de ander "kruideniers" van Soest de gelegenheid krijgen om hun mening over de vestiging van de nieuwe supermarkt te geven. Harry Witte vond het bouwplan uiter mate teleurstellend en had - afgaande op de bouwtekeningen - "al gegeten en gedronken". Volgens hem zouden de andere Soester supermarkten wel dege lijk forse nadelen ondervinden van de komst van de nieuwe AH, "maar je hoort daar toch niets over omdat ze al lemaal zijn aangesloten bij grote winkel ketens, die onderling afspraken maken. Daarom zal de C1000 heus niet aan de bel trekken..." Hij stelde uiteindelijk voor dat de raad zich maar over de aan vraag moet uitspreken. Geen verstand van In de tweede ronde wees Bert Krijger (WD) erop dat het niet de gemeente raad is die persé een nieuwe AH-super- markt wil, maar dat dat een kwestie is van de onderneming zelf. "Het is niet óns plan, dus wij voelen er ook niets voor om nog eens uitvoerig te gaan dis cussiëren over de dikte van de draag- balken en zo." "Maar het gaat om de vormgeving!" reageerde Meilof enigs zins gepikeerd. "Daar hebben wij toch geen verstand van", repliceerde Krijger. Wethouder ten Hove kon Meilof niets toezeggen. Bart Krol (CDA) voelde trouwens ook niets voor een "avondje met koffie en koek" als er aan het bouw plan toch niets meer te veranderen is. "Laten we de procedure nu maar niet ophouden. Dat ding moet er gewoon komen, vinden wij." "We snakken in Soest naar een beetje verbetering van de beeldkwaliteit," ver zuchtte Harry Witte nog. "De welstandscommissie is er om ons advie zen te geven, maar we hoeven het er niet automatisch mee eens te zijn. Dit ontwerp is gewoon heel armetierig." Het onderstem inde Natuurlijk laanstra baarn 035-541 De raadscommissie voor Ruimte lijke Ordening doet helemaal niet moeilijk over het verzoek van Hartje Zuid om de Soesterbergse straat - ter gelegenheid van de "parkeerfeesten" - op een zaterdag tijdelijk af te sluiten voor het ver keer. Wethouder Ten Hove gaat daarom nog maar eens met de win keliers - wie dat in dit geval ook mo gen zijn - om de tafel zitten. Dat bleek vorige week uit de discussie naar aanleiding van de kritische vragen die Bart Krol (CDA) het College had voorgelegd. Hij verweet B. en W. een weinig "flexibele" houding. De winke liers willen de Soesterbergsestraat (bij het winkelcentrum althans) op 28 sep tember enige tijd afgesloten hebben - die dag zijn er uitgebreide feestelijkhe den rondom de opening van het par keerterrein - maar het College voelde daar tot vorige week niets voor, omdat het zo'n drukke en belangrijke ver- keersroute is. Krol maakte duidplijk dat het gemeen tebestuur de nodige boter op het hoofd heeft. "We hebben zelf ook heel wat bij gedragen aan de langdurige ongemak ken in en om het winkelcentrum. Als ik zie wat wijzelf het verkeer in Soest aan doen door de aanleg van riolering, stoepjes en kabels, dan is het niet te ver kopen. Overal zie je tijdelijke afsluitin gen van wegen; het hele dorp wordt omgeploegd, maar als de winkeliers met zo'n verzoek komen wordt het kennelijk opeens veel te ingewikkeld..." Volgens Krol zou het verkeer makkelijk over de Birkstraat en de Vondellaan geleid kun nen worden. "Gun de winkeliers die lol nou en kijk er nog eens creatief naar," hield hij de wethouder voor. Die verdedigde zich door erop te wijzen dat er sprake was van "staand beleid": "Voor festiviteiten sluiten we geen we gen af. Bovendien moeten de politie, de ambulance en de brandweer er door kunnen." Ten Hove was trouwens ver rast door de opmerkingen van Krol, omdat hij van het bestuur van Hartje Zuid had vernomen dat de winkeliers juist helemaal géén probleem hadden met de weigering van het College. Wélke winkeliers? Bert Krijger (WD) had daarvoor een verhelderende verklaring. Het verzoek tot afsluiting was ingediend door de pro motie-commissie van Hartje Zuid, en dat is een geheel ander gezelschap dan het bestuur, wist hij te vertellen. "Ik kom er wel eens en ik hoor nog wel eens wat. Het maakt het overleg met het winkel centrum wel heel gecompliceerd," aldus Krijger. Hij verwachtte overigens niet dat de winkeliers (hetzij het bestuur, hetzij de promotiecommissie) de plan nen nog zouden wijzigen. Wat de commissie betreft is daar wel ruimte voor, want ook de andere frac ties vonden dat het College zich best wat soepeler kon opstellen. Wiebe Mei lof (GPV/SGP/RPF) gaf de wethouder daarvoor een opmerkelijke motivering: "Het gaat toch maar om de Soester bergsestraat? De Van Weedestraat is van veel vitaler belang voor het ver keer..." Ten Hove wilde het besluit nog niet meteen terugdraaien. "Ik zal nog wel eens met de winkeliers gaan praten," beloofde hij. Of hij nu bij het bestuur van Hartje Zuid op de koffie gaat, of bij de promotiecommissie, dat liet hij in het midden. Voor de tweede keer heeft een onbe kende dader vorige week enkele kratten met lege flessen weggehaald bij een su permarkt aan de Schrikslaan. Enkele dagen eerder sloeg vermoedelijk de zelfde dader ook al zijn slag. Ook nu ging het in elk geval om een man die er op een rode omafiets vandoorging. De Vrije Teugel heeft de steun van de politiek bij het plan om een speeltoestel van 6 meter hoog op het terrein aan het Vedelaarpad te plaatsen. De raadscommissie Ruimtelijke Ordening had vorige week geen moeite met het voorbe reidingsbesluit. Zo'n besluit is nodig om bij de provin cie kans te maken op definitieve toe stemming, want het plan is in strijd met het geldende bestemmingsplan, dat "bouwwerken" beperkt tot 2 meter hoogte. Uit de omgeving van het kinderparadijs waren in de afgelopen weken weliswaar allerlei (en talrijke) bezwaren kenbaar gemaakt - o.a. we gens aantasting van de privacy en vrees voor een verder toenemende drukte bij de Vrije Teugel - maar wethouder Pieter ten Hove (PvdA) was vorige week op timistisch over de afloop van de ge sprekken die de leiding van het kinder paradijs met de buurtbewoners zou voe ren. "Het is een duidelijke poging van het kinderparadijs om de problemen met de buurt uitputtend te bespreken," aldus de wethouder. De commissie deelde zijn optimisme en ging eensgezind akkoord met het voorbereidingsbesluit. Volgens de meeste raadsleden vervult het kinder paradijs zo'n belangrijke functie in het totale Soester welzijnsveld "dat dit moet kunnen", zoals Harry Witte (Gemeente belangen) het omschreef. Wel klonken hier en daar bezorgde geluiden over het gevaar dat de Vrije Teugel - juist door het succes - uit zijn jasje begint te groeien. De grenzen van die groei zijn intussen inderdaad wel bereikt, vonden sommige raadsleden, maar niemand heeft het ant woord op de vraag waar het kinder paradijs eventueel elders in Soest een geschikte locatie zou kunnen vinden. Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) was de enige die nog een voorzichtige kriti sche kanttekening plaatste. "Het wordt wel steeds meer eert instelling voor men sen van buiten Soest," meende hij. "Wénsen we daar - beleidsmatig - eigen lijk wel zo'n voorziening? Dat we 'm hebben is leuk, maar over de functie van de Vrije Teugel moeten we nog maar 's praten..." vu E X C L U E V E S I nmMSMMiMiU Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax:035-6029995

Soester Courant | 1996 | | pagina 3