sDauera 33'/3 ri )est! Bauers Kwintet 3 HALEN 2 BETALEN 39Wm Sleep Well: 'Wij verkopen nachtrust' Nog drie weken 'de P in de maand' bij winkelcentrum Hartje Zuid! GasmderfaMd 5 HARTJE-ZUID VIERT FEEST! HAPPYHOUR KOOPAVOND HOUD DEZE AVOND VRIJ! HANDEL WANDEL I Soest-Zuid loopt uit voor Harleys en Miss Holland 'Alles schoon met stoom' bij de Witgoed-specialist Rabo-hulde voor J. Kastelijn Wiskundeproblemen in de brugklas? ester Duinen Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv voor al uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens Laanstraat 34a - Soest Telefoon 035-601 2472 5 gangen-menu ■f55,- o Restaurant Ook voor dinerbonnen 3e extra koopavond Donderdagavond 19 september korting op de geadverteerde artikelen. *Let op de Soester Courant van 18 september. Sfeer, gezelligheid, muziek en volop voordeel. HARTJE ZUlDém PAGINA 4 WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 5 ut Soest*'j Nieuwe beddenspeciaalzaak in Van TV'eedestraat Eerste prijzen posteractie uitgereikt ?65 EE Soest 17/60106 47 Driehonderd Soesters op de foto Nazomeren met Bloemenhuis Jasmijn Bromfiets weg Vlooienmarkt Soest Donderdag demonstratie Assurantie-expert 25 jaar in dienst Friese toneelavond in Hilversum eken na deze bekendmaking van de gemeente Soest, Post- icking zenden aan '•v.k. het concept. emotiveerd afwijzen; verzenden. m financiële onder- gemotiveerd afwijzen; verzenden. igen van de commissie 1 per inwoner - f 429,00 laai Fonds Kinderhulp stellen; mengen van de commissie Tijdens een drukbezochte receptie in Darthuizen heeft de Rabobank Soest-Baarn haar jubilerende assu rantie-expert J. Kastelijn vorige week in het zonnetje gezet. Hij ont ving de zilveren Rabo-speld voor 25 jaar dienstverband uit handen van Rabobank-directeur J. Porte. Kastelijn trad op 1 september 1971 in dienst van wat toen nog de Raiffeisenbank Soest heette. Hij kwam uit Bilthoven, waar hij destijds voor de Sperwer-organisatie (levensmiddelen) het verzekeringspakket van de aangeslo ten leden regelde. Het "coöperatieve" karakter sprak hem altijd al aan en daarom solliciteerde hij destijds ook bij de bank die zo'n structuur heeft. Daarvoor had hij al diverse avontuur lijke baantjes versleten, o.a als hout vlotter in Zweden en Finland. Zijn va der, die onderwijzer was, stimuleerde hem echter om "echt werk" te zoeken. Hoewel Kastelijn solliciteerde naar een functie in Breukelen kwam hij door toe doen van directeur Knaapen in Soest terecht. Betreurd heeft hij dat nooit, ook ai omdat hij het een heerlijke plaats vindt om te wónen en te werken. Directeur J. Porte bevestigt de Rabo- speld op de revers van jubilaris J. Kaste lijn. Bij de Rabobank ontwikkelde hij zich van buitendienstfunctionaris tot assu rantie-expert, waarbij het accent de laat ste jaren vooral bij de bedrijfsrelaties van de bank is komen te liggen. "Het verzekeringsvak is een boeiend en afwis selend vak," aldus de jubilaris. "Je hebt steeds weer nieuwe producten en je ont moet allerlei mensen, van putjes scheppers tot professoren. Het is ook een ambulant vak; het vraagt veel ener gie, maar het gééft die ook. Dat er veel tijd in gaat zitten - ook 's avonds - heb ik nooit ais een probleem ervaren. Hij heeft Soest in de afgelopen kwart eeuw zien groeien en vooral de bedrij vigheid zien toenemen. In de moderne Rabo-organisatie - "modern, vooruit strevend en ambitieus", zoals hij het omschrijft - voelt hij zich thuis, vooral nu de bank na de fusie tussen de vesti gingen Soest en Baarn behoorlijk aan de weg timmert. "Er heerst een uitstekende sfeer, en dat is al vijftig procent van het plezier in je werk..." ïtaurants A R T Y - EN ADERCENTRUM RGONDISCH L)AG'BUFFET dag 29 september nvang: 15.00 uur Lt genieten voor slechts p.p. met live muziek ten met een keuze uit rheerlijke soepen ade van salades en diverse mud vlees, vis en paté recht een keuze uit diverse dees- en visgerechten. ;e en aardappelgarnituur. k slot van dit overheerlijke een keuze uit diverse ken ijs en pudding. lel en reserveer, dan zit u zeker ïfoon 035-6012739 estraat 188,3768 MD Soest Voorlichting iV Soest 0 93460 25 september begint de kookcursus weer! BURG. GROTHESTRAAT 55 TEL 035-601 2516 FAX 035 - 601 87 79 Het warmkloppend winkelhart van Soest! LbS biedt remedial teaching voor het voortgezet onderwijs Leerbegeleiding Soest Prakti|1: voor diognosliefc en begeleiding bi| leefproblemen Soesterengweg 15 Tel 03560 30195 - fax 03560 30082 E-mail: L.b.S@inter.NL.net' teur van zijn ketenen be droevend te constateeren, stal, die van gemeente- jonwagenkamp werd ge le belanghebbenden niet dt schoon gehouden. :eder n, 1 berk, louglassparren en een TEMBER TER EN MINDER INE. iet de moeilijkheden bij 'an grondstoffen voor de margarine, zal van 15 tot itember en eveneens van tot en met 12 October rine kunnen worden ver- genover zal het rantsoen met een gelijke hoeveel- erhoogd. voedingsvetten voor per- n in 1941 of vroeger, zal samengesteld zijn uit 250 250 gram margarine of laar keuze en voor kinde in 1942 of later, uit 250 -i i 125 gram margarine of naar keuze. In verband aire margarine positie zijn 5000 ton oliën, voor de margarine, in Engeland verhouding. "Of je voor goed slapen veel geld moet uitgeven hangt ervan af," aldus de heer Slabbers. "Mensen wor den wel steeds kritischer en kijken te genwoordig vooral naar de kwaliteit van het materiaal." Het ideale bed bestaat niet, want wat de een aangenaam vindt zal een ander wel licht minder bevallen. "Het hangt na tuurlijk grotendeels af van de mensen, van hun postuur en gewicht en de hou ding die ze tijdens de slaap aannemen. Een goede matras moet de lichaams vorm als het ware absorberen, maar de wervelkolom moet recht blijven." Advies en service Hoe men slaapt is heel belangrijk voor het welbevinden van de mens. Slabbers: "Gemiddeld koopt de Nederlander om dee vijftien, zestien jaar een nieuw bed. In zo'n tijdsbestek verandert er veel qua comfort. De wetenschap staat niet stil en vooral de medische wereld houdt zich ermee bezig." Vandaar dat Sleep Well zich richt op een goed advies en service. "Het kan allemaal perfect zijn, maar als je niet lekker slaapt... Daar doen we graag wat aan: wij verkopen nachtrust." Slabbers is zeer ingenomen met het fraaie pand in het hoofdwinkelcentrum van Soest, dat met zijn opvallende Jugendstil-gevel terecht op de gemeen telijke monumentenlijst staat. Ook de buurt is ermee ingenomen, zo heeft hij gehoord, dat het pand niet in bezit is genomen door een hamburgerrestaurant van MacDonalds, zoals even dreigde, maar door een winkel met een rustige uitstraling die er bovendien van buiten en van binnen heel goed uitziet. Het filiaal van Sleep Well in Soest staat onder leiding van de heer E.H. Treep, die voorlopig met de heer Slabbers sa menwerkt. De zaak is gevestigd aan de Van Weedestraat 11-13 (tel. 6030952) en behalve op maandagmorgen (tot 13.00 uur) alle werkdagen geopend van 9.00 tot 16.00 uur; op vrijdagavond tot 21.00 uur en op zaterdag tot 17.00 uur. Zo'n driehonderd Soesters - oud en jong, bekend en minder bekend, maar voornamelijk (zij het niet al leen) van het mannelijk geslacht - hebben zich vorige week donderdag tijdens de "mannenkoopavond" in Hartje Zuid laten vereeuwigen met Miss Holland en een Harley Davidson. De fotosessie van fotograaf Willem van Oosten in het speciale "studiootje" bij de .C1000 trok dus heel wat belangstelling en vormde een van de hoogtepunten van deze eerste en druk bezochte extra koopavond ter gelegenheid van het nieuwe parkeerterrein bij het winkelcen trum. Eén van de Soesters die zich in het char mante gezelschap van Miss Holland - de 19-jarige Maija de Graaf uit Amster dam - en de imposante motorfiets op de foto lieten zetten was oud-CDA-wet- houder Jan Menne. "The Bike, the Beauty and the Beast". Foto: Willem van Oosten. Sinds vorige week is de Van Weede straat verrijkt met een nieuwe win kel. In het monumentale pand waar tot voor kort kantoorboekhandel Immerzeel gevestigd was heeft Sleep Well zijn intrek genomen. De beddenspeciaalzaak werd op maan dag feestelijk geopend. Slaapcomfort, daar gaat het om bij Sleep Well. Volgens eigenaar F. Slabbers staan de bedden er vooral om te laten zien wat de nieuwe zaak op dat gebied allemaal te bieden heeft. Het gaat dus om méér dan "alleen maar" matrassen, lattenbodems, kussens, dekbedden en al die accessoires die van de slaapkamer een aangenaam verblijf maken. Soest was voor de firma Sleep Well, die 70 jaar geleden in Amsterdam werd opgericht en nadien al gauw neerstreek in Bussum, een "witte vlek" op slaap- technisch gebied, zoals de heer Slabbers - inmiddels de vijfde generatie van het slaapkamerspecialistengeslacht - het omschrijft. Hij is zeer ingenomen met de nieuwe behuizing op een van de mooi ste locaties van Soest, als filiaal van de Bussumse hoofdvestiging. Kwaliteit Goed slapen is voor ieder mens van be lang. Sleep Well biedt daarvoor alle mogelijkheden, waarbij vooral wordt gelet op kwaliteit en een goede prijs- Bloemenhuis Jasmijn zal morgenavond tijdens de 'Tadies night" in Hartje-Zuid present zijn met een aantal kramen, waarop de bloembindsters diverse bloemarrangementen zullen demonstre ren die in het teken staan van de nazo mer. Er zal veel in de kleuren geel, oranje en rood worden gewerkt. Vruch ten, zaaddozen, bessen en grassen zul len de hoofdmoot vormen voor schitte rende bloemstukken. Voor "ladies" zeker een goede gelegen heid om leuke ideeën op te doen. En al is het nog wat vroeg, ook is er een "voorinfo" over de jaarlijks terugkerende kerstworkshops. Tevens is het Fleurop- ideeënblad "Vergeet Mij Niet" deze avond gratis verkrijgbaar. Rozen mogen op een "ladies night" ui teraard niet ontbreken. Jasmijn is spe cialist op rozengebied, koopt ze dage lijks zelf vers in op de veilingklok en heeft ze deze avond wel zeer scherp ge prijsd. Terwijl de klant wacht worden de rozen ontdoornd en ontbladerd met een daarvoor speciaal gebruikte machine. Kortom, hou je van bloemen, dan is Jas mijn donderdagavond zeker een must. Bij een bedrijf aan de Nieuweweg is vorige week een bromfiets gestolen. De brommer, een Puch, was het eigendom van een 57-jarige inwoner van Zeist. Op zaterdag 21 september wordt er op evenemententerrein de Eng een vlooienmarkt georganiseerd. De markt biedt particulieren de gelegenheid twee dehands artikelen te kopen en verko pen. Naast boeken, meubelen en speel goed zal er veel klein antiek te koop worden aangeboden. De markt zal be staan uit zo'n honderd kramen. Bij goed weer zullen er ook old-timers worden tentoongesteld en verkocht. Voor mensen die een oude auto of mo tor hebben en hem willen verkopen, rui len of tentoonstellen, is een gratis stand plaats ter beschikking. Verzamelaars van postzegels, kaarten en munten kunnen een kraam huren. Kinderen met flippo's krijgen een gratis plaats. De markt vindt plaats van 10.00 tot 16.00 uur. Inlichtingen: tel. 0343-442962 of 431533. Een stoomreiniger is een ideaal ap paraat voor het hygiënisch reinigen van huis of kantoor. Het reinigen van ramen, tegelvloeren, badka mers, tapijten of zelfs ovens. Alles wordt een stuk eenvoudiger en schoonmaken wordt weer een aan gename bezigheid. Door de hete stoom en de druk zijn al het vuil en vet zo verdwenen. Een groot voordeel ten opzichte van dweilen, want dat moet immers twee keer: één keer met sop én één keer met schoon water nadweilen. Nog een voordeel is dat de vloer of het te behandelen oppervlak bijna gelijk droog is! Door de hete stoom worden alle bacte riën, micro-organismen, huismijt kie men gedood en verdwijnen in de opvangdoek. Geurtjes als die van een hond, kat en* andere huisdieren zullen verdwijnen en nicotine aanslag ver dwijnt als sneeuw voor de zon. Strijken en stomen wordt met een stoomreiniger een vrolijk karweitje. Snel en makkelijk strijkt men katoen, linnen, synthetische stoffen en zelfs zijde. Een kostuum of rok stomen is een eenvou dig klusje en bespaart veel geld. Wie het met eigen ogen wil zien komt naar de demonstratie van dit stoomwonder op wielen, om alle mogelijkheden te zien en te testen, kritische vragen te stellen en overtuigd te raken van deze nieuwe manier van reinigen. Donderdag 12 september in Hartje- Zuid, bij de Witgoed Specialist, Soesterbergsestraat 35A, tel. 60 29 360. De Friese vereniging "Frysk en Frij" or ganiseert op zaterdag 28 september een Friese avond in een zaal van de Ontmoetingskerk, Minckelerstraat 161 in Hilversum. Het toneelgezelschap Tryater uit Leeuwarden vertoont de Engelse toneelsolo "Shirley Valentine" in een Friese bewerking als "Nely Vriezema". Aanvang: 20.00 uur. Toe gang: f 10,- voor leden, f 20,- voor niet- leden. Informatie voor Soest: Sj. Kra mer, tel. 6024836. De eerste van de vier september- feestweken die Hartje Zuid op touw heeft gezet om de ingebruikneming van het nieuwe parkeerterrein aan de Zuidpromenade te vieren is uit stekend geslaagd. Vooral de extra mannen-koopavond in het winkel centrum is aangeslagen. De poster actie (met de grote P) blijkt boven dien een groot succes te worden. De inwoners van Soest en Soesterberg blijken de P massaal aan het raam te hebben geplakt. Vier septemberweken lang (nu nog drie) gaat een medewerk ster van het notariskantoor van mr. R. Schippers geblinddoekt en per limou sine door alle wijken van de gemeente om op willekeurige plaatsen en tijdstip pen te stoppen. De bewoners van het huis dat zij, na het wegnemen van de blinddoek, het eerst ontwaart met een "P" op het raam vallen in de prijzen. Ze doet dat in totaal 15 keer en ook deze week maakt Wil van Zijl-van Soest, zo als ze heet, haar "blind mystery tour" door heel Soest. Elke week zijn er 15 fantastische prijzen te winnen met deze gratis loterij: 13 waardebonnen van 100 gulden, een fiets én een schitterende reis voor twee per sonen naar New York (plus zakgeld). De laatste week is de bestemming zelfs nog verder: Java en Bali! Kriskras door Soest Afgelopen zaterdag vond de eerste trek king plaats op het terras bij cafetaria 't Pleintje aan de Zuidpromenade. De 13 waardebonnen kwamen kriskras in heel Soest terecht: Ossendamweg, Colenso, Hazepad, Valeriaanstraat, Molenstraat, Heideweg, Vinkenweg, Albert Cuyp- laan, Weegbreestraat, Willem de Zwij gerlaan en Di Lassostraat, en in Soester berg aan de Bloemheuvel en de Christiaan Huygenslaan. De fiets (de winnaar was die ochtend óók al vader geworden!) pronkt sinds zaterdag aan de Schaepmanstraat en voor de reis naar New York mag de familie A. Schultz van de Johannes Poststraat alvast haar koffers gaan pakken. De "mannenkoopavond" bracht donder dag heel wat manvolk op de been in Hartje Zuid. In het begin was het wel licht nog even wennen, maar algauw werd het gezellig druk in het winkelcen trum. Uiteraard trokken vooral Miss Holland en de Harley Davidsons de be langstelling, maar de heren-der-schep ping konden ook met de talrijke aanbie dingen van de winkeliers volop aan hun trekken komen. 'Ladies Night'! De dames hoeven overigens allerminst ontevreden te zijn, want de extra koop avond van deze week - morgen dus - staat helemaal in het teken van het "zwakke" geslacht: "Ladies Night" in Hartje Zuid! Speciaal voor hen is John de Wolff (ex-Feyenoord) present en nu is de beurt dus aan de dames om zich met deze beroemde voetballer (gratis) te laten vereeuwigen. De winkeliers zorgen uiteraard - naast pagina's vol voordeel-aanbiedingen - voor sfeer en gezelligheid in het winkel centrum. De koopavond krijgt een swin gend karakter met het vijfmans loop orkest The Rainbow Jazz Valentines, dat voor de muzikale omlijsting zorgt, en bovendien zijn er in alle winkels gra tis rozen voor de dames. De 15 prijswinnaars van de eerste P- actie tijdens de feestelijk uitreiking bij het Pleintje. 'Mystery Woman' Wil van Zijl-van Soest, zoals ze zich per limousine door heel Soest liet rondrijden. Foto: Willem

Soester Courant | 1996 | | pagina 5