«dü zone ft VAIY Y10URIK 5 I Start grootschalige wegwerkzaamheden m 'Computerfreaks' Krol en Oosterveen zetten CDA-Soest op Internet 'Zilveren' Open Hof staat nog maar aan het begin van een ontwikkeling 1 ACTUEEL! OND ANKEN .DANS-EN PARTYCENTRUM NEWOB.V SCHADE- REPARATIE t Nieuwe Soester inwoners in programma van SBS6 'Ouderwetse service die past in deze moderne tijd' PAGINA 6 i/OENSDAG 11 SEPTEMBER 1996 SOESTER COURANT VAKGARAGE PAGINA 7 Doorstroming verkeer enkele maanden belemmerd zam DANSEN GEEFT JE EEN GOED GEVOEL DANS- EN PARTYCENTRUM VAN MOURIK: de beste keus voor kwaliteit en gezelligheid. Voor (echt)paren èn jongeren. Van beginners t/m topklasse. Lt. Gen. van Heutszlaan 10 Baarn informatie en/of inschrijving: Tussen 15.00-17.00 en van 19/00-21.00 uur kom even langs of bel: (035) 5413319 GESCHENKPAKKETTEN Gestolen auto terug bij Soester Forse schade bij botsing op Kerkpad Inbraak mislukt kwaliteits kleurenf©fo'$ nu http://www. worldonline. nl/~bartkrol/cda. htm Zaterdag 21 september 'open huis' Grafheuvel op Eng opnieuw gemarkeerd Auto's opengebroken Auto brandt uit Het pleidooi voor een makelaar: PETERS Makelaardij De makelaar die perfect voor u werkt! Voor grote en lichte aan alle merken auto's. Nijverheidsweg u Soest Tel. 03S - 602 71 23 Ook mensen met spierziekten hebben recht op leven. Geef ze datieven. Runtriv tcjim-.|_QJ Beatrix Fonds eke methode bij: rATEN Klarinet 39, elke dinsdag ie Eiken", elke dinsdag luérite v.d. Pol, 055-5225648 slaan 31 Jis met c.v.-gas, grote gara- jptimale zonligging. Totaal 15 m2. De royale achtertuin nd uitzicht op landelijk wei- rigaardje. er, eetkamer, serre, keuken, verdieping: 2 slaapkamer, /erlo op. 2e verdieping: berg- antje 58 et schuur en hobbyruimte rond in landelijk gebied di- mdgoed Peijnenburg. Lang- id tot de unieke plekjes die st rust, privacy en de nabij- natuurgebieden vrijwel ze- voonhuis circa 500 m3. <amer, keuken, 2 slaapka- ilet en entree. Verd.: grote n mogelijkheid voor meer- traat 8 id woonhuis met c.v.-gas ien heel nieuw jasje. Knus, zo kunt u het huis binnen oorbeeld de prachtige keu- aratuur, luxe badkamer en het hele huis. Het perceel t en heeft een fraai aange- Jiige living met tuindeur, Ider, toilet en hal. Verd.: 3 "ner met ligbad, douche en staat van onderhoud. In Soest is maandag een start ge maakt met grootschalige weg werkzaamheden. Deze werkzaam heden zullen de komende maanden duidelijk merkbaar zijn voor weg gebruikers. De doorstroming van het verkeer door het winkelgebied Van Weedestraat zal ernstig belem merd worden door de uitvoering van de herinrichtingswerkzaamhe den. Tegelijkertijd worden langs hoofdwegen kabels vervangen en de verharding van fietspaden vernieuwd. Om zo veel mo gelijk hinder te voorkomen is overleg gepleegd tussen alle betrokken bedrij ven en instanties. Daarin zijn alle werk zaamheden geïnventariseerd en de hoofdlijnen vastgesteld om planningen op elkaar af te stemmen. Omdat het soort en het tempo van de werkzaamhe den sterk verschillen is het niet mogelijk om een betrouwbare gedetailleerde tijdsplanning te maken. Het gaat om het tegelijkertijd uitvoeren van drie grotere projecten: de her inrichting Van Weedestraat, de vernieu wing van 38 kilometer CAI-kabel, het vervangen van 8 kilometer tegels in fietspaden door asfalt en in ruim 3 ki lometer fietspad worden dikkere tegels aangebracht. Dit alles naast gebruike lijke onderhoud en voortgang van klei nere reconstructies voor verbetering van de verkeersveiligheid. Van Weedestraat De eerste fase om het winkelgebied aan trekkelijker te maken bestaat uit de nieuwe bestrating tussen de gevel van de winkels en de rijbaan op het gedeelte tussen de overweg en de Stadhouders laan aan de zijde van het Kerkpad. De komende tien weken zullen vijf gedeel ten steeds in twee weken tijd worden vernieuwd. Deze gedeelten zijn: het gedeelte van de overweg tot de Korte Melmweg; het gedeelte van de Korte Melmweg tot het bankgebouw; het gedeelte van het bankgebouw tot de drogist/huishoudwinkel; het gedeelte van de drogist/huishoud winkel tot de F.C. Kuyperstraat; het gedeelte van de F.C. Kuyperstraat tot de Stadhouderslaan. Uitvoering Tijdens de uitvoering van de werkzaam heden zal het fietsverkeer over het fiets pad aan de overzijde worden geleid. Tij dens de werkzaamheden van de eerste fase zal dit over het volledige gedeelte tussen het postkantoor en de Stad houderslaan zijn. Op beide plaatsen is voor fietsers een veilige oversteek bij verkeerslichten mogelijk. Ter plaatse van de werkzaamheden zal de parkeer- strook niet voor parkeren en laden en lossen gebruikt kunnen worden. Het aannemersbedrijf heeft voldoende werk ruimte nodig. Tijdens de werkzaamhe den zal voor de voetgangers steeds ver harding beschikbaar zijn. Als de verhar ding van de trottoirs vervangen wordt, zullen de voetgangers het fietspad kun nen gebruiken. Bij de vervanging van de trottoirverharding zullen de winkels over houten schotten bereikbaar zijn. Na her stel van het trottoir wordt de verharding van het fietspad en de parkeerstrook vervangen. Bij de afronding van de werkzaamheden op vrijdag is er aan dacht voor een zo goed mogelijke bereikbaarheid in het weekeinde. Voor de planning en de bereikbaarheid geldt, dat deze door onvoorziene omstandig heden als het weer verstoord kunnen worden. Autoverkeer Bij de uitvoering van de werkzaamhe den is ter plaatse van de werkzaamhe den op de rijbaan van de Van Weede straat meestal maar één rijstrook voor het autoverkeer beschikbaar. Er zal af wisselend maar autoverkeer in één rich ting mogelijk zijn. Bij een groot verkeersaanbod zal het regelen van de beschikbare rijrichting nodig zijn. Om de hinder te beperken is het belangrijk, dat het autoverkeer alleen van de Van Weedestraat gebruik maakt als het strikt noodzakelijk is. Omleiding De hinder voor het verkeer zal flink be perkt worden als het verkeer vanaf de invalswegen een andere route gaat kie zen. Daarom wordt het verkeer op de Amsterdamsestraatweg in Baarn en op de Birkstraat dringend aanbevolen de met pijlen aangeduide route via de Koningsweg te kiezen. Vooral als het verkeer van en naar Soest hiervan ook gebruik maakt, wordt een grote vermin dering van de hinder bereikt. Fietspaden In de komende weken worden in circa acht kilometer fietspad de tegels vervan gen door rood asfalt. Landelijk is rood de kleur voor fietspaden en grijsachtige tinten voor voetpaden en trottoirs. In de gemeente Soest waren grijze fietspaden en heidepaarse trottoirs gebruikelijk. AI een aantal jaren wordt de landelijke norm nagestreefd. In de komende weken gaat het om de volgende fietspaden: De fietspaden langs de Koningsweg zullen tussen de aansluitingen Nieuwe- weg en Vrijheidsweg aan beide zijden in rood asfalt worden uitgevoerd; De fietspaden aan beide zijden van de Vrijheidsweg; Alle fietspaden langs de Dalweg (het gedeelte tussen de Veenbesstraat en de Beukenlaan is al in rood asfalt uitge voerd sinds de aanleg van het bergingsriool). Langs de Koningsweg tussen de Nieuweweg en Varenstraat en langs de Dalweg tussen de Albert Cuypl^an en het Raadhuisplein moet ook nog de aanpassing van het CAI-net eerst wor den ingegraven. Maandag is begonnen met het fietspad langs de Koningsweg tussen de Dalweg en de Vrijheidsweg. Op andere fietspa den worden de grijze tegels vervangen door dikkere rode tegels. Met dikkere tegels ontstaan comfortabeler en onderhoudsarme fietspaden. In de komende weken gaat het om de volgende fietspaden: de Steenhoffstraat vanaf de Oude Raadhuisstraat tot de Molenstraat; de Middelwijkstraat vanaf de Molen straat tot de Kerkebuurt; de Nieuweweg tussen de Parklaan en de Molenstraat; de Kerkstraat tussen de Veldweg en de Soesterbergsestraat. Op maandag 16 september wordt be gonnen met het fietspad langs de Kerk straat vanaf de Veldweg naar de Soesterbergsestraat. Volgende week vinden verder de vol gende werkzaamheden plaats: Op de Dorresteinweg tussen de Zuidergracht en het Vaarderhoogt wordt gewerkt aan het toekomstige tracé van de rijbaan. Tijdens de werk zaamheden kan een gedeelte van de rij baan niet door het verkeer, worden ge bruikt. Op de Wielewaal wordt de bestrating van de bouwwegen vervangen door de definitieve bestrating. Aan de Klein Engendaalweg wordt begonnen met het bouwrijpmaken van het laatste gedeelte van de wijk Klein Engendaal: de Houtsnip. Langs de Birkstraat bij de komgrens wordt verder gegaan met de reconstruc- jjl Foto: A/do A Hess ie ties voor de verbetering van de ver keersveiligheid. Rond de aansluiting van de Smitsweg op de Nieuweweg wordt verder gewerkt met het aanbrengen van nieuwe riolen. Daarvoor is de Smitsweg afgesloten tus sen winkelcentrum Smitshof en de Nieuweweg. De Nieuweweg is ter hoogte van de Smitsweg volledig afge sloten omdat de riooldoorsteek naar de andere kant van de Nieuweweg wordt aangelegd. In de laatste weken van spetember zullen het fietspad en een gedeelte van de rijbaan van de Nieuwe weg tegenover de Smitsweg opgebroken zijn. Het verkeer zal worden omgeleid. Voor fietsers zullen de omleidingen zo veel mogelijk worden beperkt. Bij de volledige afsluiting van de Nieuweweg zullen de bussen van de lijnen 72 en 74 via de Weegbreestraat rijden en 's avonds en op zondag zal buslijn 70 ook via de Weegbreestraat en Beukenlaan rijden. Op de St. Theresiastraat wordt het trottoir aan de westzijde van nieuwe te gels voorzien. Op de Burg. Grothestraat tussen de Willem de Zwijgerlaan en de Anna Paulownalaan wordt een nieuw riool aangebracht. Op het bedrijventerrein Soesterberg- Noord worden rioleringswerkzaamhe den uitgevoerd op de aansluiting van de Batenburgweg en de Veldm. Montgo- meryweg. In de week van 16 september zal er een afsluiting gelden voor alle ver keer. Ter plaatse van werkzaamheden wordt van het verkeer extra oplettendheid ge vraagd en aanpassing van de snélheid. Dit in verband met de veiligheid van alle weggebruikers en degenen die de werk zaamheden uitvoeren. UITNODIGING Kom nü al kijken naar HU onze Kerstetalage #,«v met vele Scheepvaart SLA UW tromSLAG BIJ DE TROMSLAGER Steenhoffstraat 58 Soest 035-602 28 71 De auto die in het weekeinde was gesto len van een 42-jarige Soester, is terecht. De wagen werd in Nijkerk opgespoord, waar hij werd gebruikt door inbrekers. Zij werden aldaar na een achtervolging aangehouden, waarna de bewoner van de Jan Steenlaan in Soest zijn auto te rugkreeg. Niet alleen de beide auto's, maar ook het hekwerk van enkele omliggende huizen en een verkeersbord liepen vo rige week flinke schade op als gevolg van een botsing op het kruispunt Kerk- pad-Kruisweg. Een 50-jarige Soester- berger verleende daar geen voorrang aan een 22-jarige Soester. Een van de betrokkenen klaagde over pijn aan zijn nek en aan zijn been. Een inbraakpoging bij een bedrijf aan de Ossendamweg is in het weekeinde mislukt. De inbreker probeerde in eer ste instantie binnen te komen via een deur. Toen dit niet lukte, trachtte hij een bovenlicht open te breken. Ook dat le verde niet het gewenste resultaat op, waarna de dader de moed opgaf. COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO KN VIDEO Zutópromenaóe )5. Soes!Tel.: BDi 2874 "Het lijkt allemaal heel ingewikkeld en moeilijk te doorgronden, maar het valt best mee. 't Is vooral een kwestie van uitproberen en zien waar je terechtkomt." Dat zeggen Bart Krol en Martin Oosterveen, de "computerfreaks" van het Soester CDA, die er samen voor gezorgd hebben dat hun club sinds een paar weken zijn eigen "Homepage" op het Internet heeft. Er zijn nog niet zo veel Soesters die de weg weten op het Internet, de elektro nische snelweg waarlangs computer- bezitters waar ook ter wereld met elkaar kunnen communiceren. Wie naast een PC ook een modem ter beschikking heeft kan op die manier kennis nemen van alle mogelijke informatie, rijp en groen, die door inmiddels vele duizen den "aanbieders" op het net wordt ge zet. Er is geen onderwerp of er is op het Internet wel iets over te vinden. Wie nietsvermoedend via de computer het net opsurft en op zoek gaat naar in formatie over Soest (en dat dus als tref woord invoert), krijgt vervolgens een flink aantal schermpagina's vol "Soest" over zich uitgestort. Opvallend daarbij is dat met name Soest-Duitsland al sterk aanwezig is. Maar de allereerste pagina die men over Soest voorgeschoteld krijg is die van het Soester CDA, waarvan het bekende groene beeldmerk als het ware rechtstreeks van het scherm afspat. De CDA-Homepage is gemaakt door twee plaatselijke computerfreaks: frac tievoorzitter Bart Krol en fractie-assis tent Martin Oosterveen, die tevens voorzitter is van het CDJA-Soest, de jongerenorganisatie van het CDA. De beide doctorandussen - de een histori cus en docent aan een middelbare school (Bart), de ander bestuurskundige en informatica-specialist bij een zieken huis (Martin) - hebben de afgelopen zomer heel wat uurtjes achter de com puter doorgebracht. Het heeft ze in elk geval van de straat gehouden, zou men kunnen zeggen. Goed afkijken "Eind juni zijn we aan de slag gegaan. We hebben allebei veel belangstelling voor computers en het is logisch dat we ook een leuke toepassing zochten waarin we onze gezamenlijke andere hobby - het CDA - kwijtkunnen," aldus Bart Krol, die zich abonneerde op het Internet en een eigen Homepage aan vroeg. "Dat kost eigenlijk niks, en het is hardstikke leuk." Martin stond hem met raad en daad terzijde - "het is vooral een kwestie van goed afkijken hoe een an der het heeft gedaan" - en de heren moeten minstens een hoeragevoel heb ben gehad toen ze het resultaat van hun beider inspanningen op het beeldscherm zagen verschijnen. Nog leuker is het na tuurlijk als anderen er kennis van ne men, wat inmiddels dus gebeurd is. Krol'en Oosterveen hebben de zaak meteen maar ambitieus en voortvarend aangepakt. Ze beperkten zich niet tot één schermpaginaatje met een simpel tekstje, maar maakten een bijna com plete presentatie waaruit de eenvoudige netsurfer bijvoorbeeld informatie op doet over de fractie, het bestuur, de ver deling over de raadscommissies en con tactpersonen. Daarnaast (of liever: daaronder) is er een pagina met een soort activiteiten-agenda, uiteraard ook eentje over het CDJA en verder worden de "bezoekers" uitgenodigd om liefst per e-mail, de elektronische postbus, te rea geren op een actuele stelling over de verkeersproblemen in Soestdijk. Wie wil reageren stuurt dus even een "e-mailtje", dat als volgt geadresseerd dient te wor den: bartkrol@worldonline.nl. 'Bezoekjes' Bart en Martin werken intussen gestaag door aan de verdere uitbouw van de CDA-Homepage (voor de insiders: de locatie daarvan op het Internet luidt http://www.worldonline.nl/~bartkrol/ cda.htm). In voorbereiding zijn nog een pagina over het landelijke CDA, eentje over de geschiedenis van het Soester De Open Hof, het hervormd/gere formeerde kerkgebouw aan de Veenbesstraat, bestaat 25 jaar. De federatieve wijkgemeente gaat dat op zaterdag 21 september uitge breid vieren. Vorige week werd al vast een "ambachtelijk vervaardigd" jubileumboekje gepresenteerd, waarin het wel en wee van een kwart eeuw "Samen-op-Weg in het Veen" aan de vergetelheid wordt ontrukt. Het boekje werd donderdagavond na afloop van de kerkenraadsvergadering aangeboden door de voorzitter van de commissie die het geschriftje heeft sa mengesteld, Wim van den Dool, aan voorzitter John van der Drift. Toevallig was het ook de dag waarop 25 jaar ge leden de eerste kerkdienst in het kerk gebouw plaatsvond. Volgens Van den Dool zweefden de namen van de oud predikanten Wilschut en Rang ook nog een beetje door de inmiddels gemoder niseerde ruimten. In "Open Hof 25 jaar, verhalen van toen en nu" komt de geschiedenis van het kerkgebouw in allerlei facetten opnieuw tot leven. Het kerkelijk centrum heeft ook een enigszins bewogen historie, niet het minst door de kritiek die er vrijwel vanaf het begin op de "nederige hut in het Veen" te horen is geweest: te klein, te donker, te laag, te benauwd, al wordt daarbij ook aangetekend dat de kerke lijke gemeenschap zich desondanks (of juist daardoor?) kenmerkte door "groei en bloei" en vooral na de recente ver bouwing van het "negatieve zelfbeeld" (ds. Jan Peter Schouten) heeft overwon nen. In het boekje komen Openhoffers-van- oudsher aan het woord, evenals enkele predikanten uit het verleden en het he den. Verder zijn er bijdragen verzameld van de jeugd en laten ook de Duitse Open Hof-vrienden uit Göhren, Gross- Zicker en Mittelhagen van zich horen. Vriendelijke woorden zijn er ook van de katholieke "ex-huisgenoten" van de Joannes-parochie, die uiteindelijk toch haar eigen weg ging. Tenslotte wordt aandacht besteed aan de liturgische ont wikkelingen, die met de nieuwbouw een extra stimulans gekregen hebben. Feestelijkheden Het boekje wordt dezer dagen in een oplaag van 1500 exemplaren verspreid onder de "pastorale eenheden" van de Open Hof, maar de kerkenraad (federatieraad) had vorige week de pri meur, als voorproefje van de feestelijk heden in het weekeinde van 21 en 22 september. De jubileumcommissie doet nog wat schichtig-en-gewichtig over het programma, maar het staat wel vast dat de Open Hof zich dat weekeinde op een bijzondere manier aan de omwonenden - en niet alleen de ca. 2500 "eigen" pa rochianen - gaat presenteren. Speaker's corner Zaterdag 21 september wordt de Open Hof een Open Huis, voor iedereen die er wel eens een kijkje zou willen nemen en iets meer zou willen weten over wat daar allemaal plaatsvindt. Er is dan ook volop informatie over allerlei vormen van kerkenwerk in het komende winter seizoen en rond de midag wordt er een heuse "speaker's corner" georganiseerd, waarin de kerk zich - dixit John van der Drift - "kwetsbaar zal opstellen en vra gen op zich Iaat afkomen om daar ook echt mee aan de slag te gaan". De deel nemers worden verwacht uit diverse hoeken van de samenleving - zakenle ven, theologie, medische wereld, etc. - en zullen bijvoorbeeld proberen een antwoord te geven op vragen als: "Is de kerk een supermarkt, een diensten centrum of een soort afhaal-Chinees...?" Kortom, aldus van der Drift: "Wat is een kerkelijke gemeenschap voor zichzelf waard, en wat verwacht de omgeving dat de Open Hof voor hen kan beteke nen?" De avond van die zaterdag komt er in ieder geval nog "een juweeltje van een concert," verzorgd door een muzikaal team onder leiding van cantor-organist Tjalling Roosjen. De kerkdienst van zondagmorgen - het is dan 22 septem ber - krijgt ook een bijzonder karakter. Beleidsplan Volgens Van der Drift is het feest op 5 september al een beetje begonnen, in de kerkenraadsvergadering. "Niet zo zeer in de sfeer van gedenken, maar van: hoe gaan we het nu verder aanpakken? In John van der Drift (r.) kreeg het eer ste exemplaar van het jubileumboekje van Wim van den Dool. een vrijwilligersorganisatie als een kerk moeten de mensen ook aardigheid in het werk blijven houden, dus goeie af spraken maken." Alle voornemens heb ben we vastgelegd in een beleidsnota, aangedragen door de diverse werk- richtingen. De Open Hof zou wel eens de eerste plaatselijke kerk in Nederland kunnen zijn met zo'n beleidsplan, aldus Van der Drift. "Wat vooral van belang is, is dat we afspraken maken over het tijdstip waarop we iets afgewerkt willen hebben. Eerlijk gezegd ontbrak het daar nog wel eens aan,.." Identiteit Volgens de voorzitter van de federatie- raad mag de 25-jarige Open Hof te be schouwen als "een redelijk volwassen wijkgemeente", die met de beleidsnotitie een goede weg is ingeslagen naar een goede structuur voor het handelen. "Te gelijkertijd zoeken we, gestimuleerd door de kritische vragen van o.a. ds. Henna van Heil bij haar komst naar Soest, naar onze identiteit: wie zijn we voor wie er om ons heen zijn? We rea liseren ons dat we op dit moment nog maar aan het prille begin van een ont wikkeling staan. Daar zullen we in het komende jaar beslist meer aan gaan doen, waarbij ook onze relatie met de Joannesparochie de aandacht heeft. Die wijkgemeente, 'op een steenworp af stand', waarmee wij te veel gescheiden oplopen naar eenzelfde bestemming..." Door de R.O.B. (Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek) is begin jaren tachtig de grafheuvel op de Soester Engh gerestaureerd. De graf heuvel is gelegen aan de Enghenberg- steeg. De toen aangebrachte houten afscherming was dringend aan vervan ging toe. Door de gemeentelijke afdeling groen en milieu is nu een laag, stevig buizen hek geplaatst, voorzien van eiken hou ten palen. Gekozen is voor een gedeel telijke markering, waardoor de graf heuvel een landelijk aanzien blijft hou den. Door het plaatsen van een bank is er ook aan de wandelaar gedacht. Voor wie meer wil weten over de histo rische achtergrond van de grafheuvel en de Soester Eng is er bij de VW de wandelgids verkrijgbaar "Over Eng efi Brink". De gids beschrijft een interes sante rondwandeling door Soest, waar bij tevens de hoogteverschillen in de route merkbaar zijn. Verder worden tal rijke wetenswaardigheden beschreven over de historie van Soest. Martin Oosterveen (l.) en Bart Krol zijn de initiatiefnemers van de CDA-pre- sentatie op Internet. CDA, en eentje over de komende be groting, waarschijnlijk ook voorzien van Krols algemene beschouwingen. Wie een kijkje neemt op de CDA-Homepage wordt overigens wel geteld (er waren vorige week al meer dan 80 "bezoekjes" geweest) maar niet geregistreerd, zodat niet bekend is wie het waren of waar ze vandaan kwamen. Men kan dus geheel anoniem een kijkje nemen op de Homepage van het CDA- Soest, en misschien is dat maar goed ook. "Het zouden bijvoorbeeld best mensen uit Amerika of Australië kun nen zijn, dat weet je nooit." Op de te genwerping dat de belangstelling in de rest van de wereld voor het wel en wee van de plaatselijke christendemocraten in Soest ("of all places") toch ook weer niet al te hoog moet worden ingeschat, antwoordt Krol: "Dat weet je maar nooit. Misschien zijn het mensen die hier vroeger hebben gewoond, of er nog familie hebben..." Serieuze gedachte Voor Bart Krol en Martin Oosterveen is de CDA-presentatie op het Internet meer dan een spelletje met moderne technieken. "Er zit natuurlijk een se rieuze gedachte achter, al moet je wel reëel zijn. Er zijn nog niet veel burgers die 'op deze manier communiceren, maar hun aantal zal explosief groeien. Ook de gemeente is volop bezig met de ontwikkeling van het 'digitale stadhuis'. Daar wordt volgend jaar al mee begon nen. En de ontwikkelingen gaan heel snel, want over een poosje kun je via de televisiekabel zo het Internet op. Dan hoefje maar een beetje heen en weer te zappen en wat aan te klikken en je wordt overspoeld met informatie." Op de Hooiweg is vrijdagnacht de auto van een 23-jarige vrouw uit Soest open gebroken. Ze mist haar portemonnee met geld en pasjes. Ook een 42-jarige Soester meldde de politie dat zijn auto was opengebroken. Dit gebeurde op de Walraven van Hallhof, maar er werd niets uit de wagen ontvreemd. Op een parkeerplaats op dé Johannes Poststraat is in het weekeinde een per sonenauto uitgebrand. Brandstichting wordt niet uitgesloten. Volgens de infor matie van de politie stond de wagen er al geruime tijd, zonder gebruikt te wor den. De brandweer bluste het vuur. Twee nieuwe inwoners van de ge meente Soest zijn zaterdag te zien op het televisiescherm. Ze spelen de hoofdrollen in één van de items in het programma 'In en om het huis' dat SBS 6 vanaf 17.30 uur uit zendt. Het door John de Mol Produkties ge maakte en door Paulien Huizinga gepre senteerde programma bestaat uit ver schillende onderdelen. Zo is er elke keer een verhuis-item, waarbij mensen die verhuizen een helpende hand wordt toe gestoken. In de aflevering van zaterdag zijn dat J. Kloegmakers en W. Stenhuis die eind augustus hun woonplaats Zeist hebben verruild voor een woning aan de Nieuwstraat. De verhuizing, betaald door SBS6, wordt daarbij in beeld gebracht. Ook heeft het Soester stel bij de inrichting van hun woning hulp gekregen van een binnenhuis-architect. Wie een kijkje wil nemen, kan zaterdagmiddag achter de beeldbuis plaatsnemen en afstemmen op de commerciële omroep Scandina- vian Broadcasting System. "Dienstverlening is people's business, zeg gen ze in Amerika. Goed kunnen luisteren naar de klant. Je inleven in zijn situatie. En je hard maken voor een passende oplossing. Dat is waar het om draait. In mijn beroep als advocaat. En voor een makelaar is het net zo. Toen wij het plan opvatten om ons huis te verkopen, zijn wij met die gedachte met Peters Makelaardij gaan praten. En we werden niet teleurgesteld! Inzet is bij Peters een ingebakken filosofie. Ze staan altijd voor je klaar. Niets is te veel. En tij dens elk gesprek in het verkoopproces merk je dat ze alle facetten van hun vak tot in detail beheersen. Tenslotte: de hartverwarmend ouderwetse dienstverlening. Die past in onze tijd, waarin mensen meer en meer individueel wensen te worden aangesproken. Alle reden om een volgende keer weer voor Peters Makelaardij te kiezen." Mr. HJ. Hoegen Dijkhof uit Soest. Birkstraat 87. 3768 HD Soest. 1 T 1 voor wonen in de groene zone Tel.: 035 - 60 16 251 B

Soester Courant | 1996 | | pagina 7