uisf m OP ÉkL: 1 I laars faJ 'Opwarmertje' voor Shot in Delft Het gaat SEC-zondag voor de wind Blessure Diks: schaduw over zege ws»\ És Handballers tonen twee gezichten l .■c.y- NEWO B.V SCHADE- REPARATIE Gedeeltelijk herstel Hees Drie rode kaarten DVSU s.v. WZ'49 - Eemnes mmgmÊkmmsmÊii j/OENSDAG 18 SEPTEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 19 teveel kansen blijven onbenut tegen Zeeburgia: 2-2 tWEG 55, BAARN 5-5412000 R. VAKGARAGE? VOETBAL zondag Teus van Kommer coacht nu ook VOETBAL zaterdag Duel gestaakt bij voorsprong SEC: 0-3 VOETBAL zaterdag Ambitieuze tafeltennissers nemen meteen de leiding TAFELTENNIS REEDSCHAP SCHOENEN 1R0EVEN - AARZEN - *AR ZIJN! A.s. zaterdag aan de Eemweg VOLLEYBAL Bekerduel dames Stam/SoVoCo in sportzaal De Bunt Licht- en krachtinstallaties Zwak Hoogland geen partij voor Soester koplopers: 1-4 VOETBAL zondag Promovendus VVZ'49 koploper met Vianen en De Merino's VOETBAL zaterdag Achterstand (5-9) na rust goed gemaakt: 13-11 HANDBAL SOEST ndig punt gel. helft van dubbel oprit, houten v-v.QascvJ et gezellige woonkamer met ogJ m, aangebouwde keuken, teverd 9 «,-v.w.), 2 slaapkamers, 1 klein. P aar zolder. 1 Voor een FOTOREPORTAGl naar Herman van Dam Foto-Video Koninginnelaan 42<i Soest - lel. 0.15-6017™ Dorresteinweg i Soest Telefoon 601 32 88 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN! Zaterdag na 12.00 ut GESLOTEN. Voor grote en lichte aan alle merken auto's. Nijverheid sweg 11 Soest Tel. 035 - 602 712 J Michel Vlaswinkel wringt zich in alle bochten in een poging iets nuttigs met de pal te doen. In het midden hoopt Paul HUhorst dat de spits (die het eerste doelpunt ainer Peter Visee was niet te spreken na afloop van de thriller Soest- Êeeburgia. Zijn ploeg had weliswaar een redelijke wedstrijd gespeeld, jooral de eerste helft, maar het uiteindelijke resultaat was veel te weinig pezien het totale wedstrijdbeeld. Een gelijkspel was voor de Amsterdam- ners een overwinning, voor de Soesters een bittere pil. In de eerste helft liet loest een spelletje zien waar het de vorige week in Culemborg mee geëin digd was. Een vlot combinerend Soest, die zich diverse kansen schiep. voor zijn rekening nam) in zijn opzet zal slagen. Het uiteindelijke gelijkspel tegen Zeeburgia was voor Soest een bittere pil. Foto; Studio Van Beek dartijn de Jonge had na één minuut al jie score kunnen openen. Maar na goed storen van de ijverige spitsen Vlaswinkel en Van Veenendaal schoot De Jonge te slap in. Jelle Huizenga, terug na zijn blessure, stormde in de zevende minuut alleen op de keeper af. De lob van "-luizenga was te onzorgvuldig, rwee minuten later scoorde Soest als- I nog. De aanval werd ingeleid door Martijn Stalenhoef en Peter Wolfsen. I De laatste gaf de bal aan Michel Vlas- i winkel die in eerste instantie, maar lig- I gend op de grond alsnog doeltreffend uithaalde. Hierna kreeg Soest verschillende kansen om de voorsprong uit te bouwen. Jeroen van Veenendaal speelde zich prima vrij, maar de spits faalde voor doelman De Gelder. Zelfs rechtsback Michel Everts toonde zich aanvallend ingesteld. Maar de weddenschap die hij ook dit seizoen afsloot, heeft hij nog niet gewonnen, want zijn schot werd gekeerd. Wolfsen teisterde de vuisten van De Gelder en na een fraai hakje van Paul Hilhorst schoot ook Vlaswinkel tegen de Am sterdamse doelman aan. Waarschuwing Omdat Soest had verzuimd afstand te nemen, rook Zeeburgia nog steeds zijn kans. De eerste waarschuwing voor de blauwwitten kwam drie minuten na rust, toen Everts de bal op de doellijn weg- kopte. In de 54ste minuut schoot Remco Worst pardoes een vrije trap achter de verbouwereerde Wessel Sennef. De sluitpost was nog bezig zijn muur te formeren, toen Worst de bal in de hoek krulde. In deze fase maakte Zeeburgia het spel. Soest kwam met spaarzame aanvallen op de helft van de hoofdstedelingen, maar Zeeburgia bleef aandringen. Het duurde tot de 67ste minuut dat Soest er weer goed uitkwam. Wolfsen zette De Jonge voor de keeper. Getreuzel voorkwam een doelpunt. Vlaswinkel maakte zijn tweede doel punt, ware het niet dat de scheidsrech ter zijn prachtige, geslaagde lob af keurde wegens buitenspel van de voor malige 'super-sub' die tegenwoordig een basisplaats heeft. De rol van 'super-sub' lijkt nu te zijn weggelegd voor Aijan van de Breemer die een week eerder als invaller de win nende treffer tegen Vriendenschaar maakte. Nu mocht hij in de zeventigste minuut Huizenga aflossen en bij zijn eerste balcontact was het al raak: 2-1 Nadat de mekkerende De Jager van Zeeburgia uit het veld was gestuurd (tweede gele kaart), zag het er allemaal nog mooier uit voor Soest dat via Vlas winkel en Van den Breemer op rozen had kunnen zitten als beiden niet de zoveelste kans om zeep hadden gehol pen. In de laatste officiële minuut kwam Zeeburgia langszij. Ook het tweede Amsterdamse doelpunt viel uit een vrije trap. In eerste instantie ontstond er geen gevaar, maar Zeeburgia mocht de vrije trap overnemen, omdat de muur niet op voldoende afstand stond. Dit was ook het geval in tweede instantie, waarbij de bal in het doel verdween. Ditmaal wilde de scheidsrechter niets weten van 'over nemen' en hij kende de treffer toe. Het was vervelend voor Soest dat de hand echter in eigen boezem moet ste ken, omdat het niet eerder afstand nam van Zeeburgia en daardoor de kans liet lopen om als enige ploeg de ranglijst aan te voeren. Nu staan vier clubs, waaron der Soest, bovenaan met vier punten. Jaap van de Veer heeft een pas op I de plaats gemaakt. Om het gene- "j zingsproces van zijn beenspier niet te dwarsbomen en in het belang van de ploeg, heeft de oefenmeester be halve de training ook de coaching overgelaten aan zijn voorganger Teus van Kommer. Waarschijnlijk zal de Leusdenaar nog j wel een week of drie 'full-time' actief zijn bij Hees dat zich zaterdag gedeelte lijk herstelde van de 4-1-nederlaag bij WA'71. Tegen SVMM behaalden de Soesters een punt, omdat beide teams i niet tot scoren kwamen. De meeste kansen waren voor Hees dat in de eerste helft iets onderdeed voor de Maarnse ploeg, maar na de rust wat beter was. Hees kreeg zo'n zeven moge lijkheden, bij SVMM bleef de teller op drie staan. Van Kommer had Ewout Jansen weer als laatste man geposteerd en dat bracht, zoals verwacht, meer rust in de ploeg. De van SEC overgekomen Michael van de Broek werd daarom een linie naar voren geschoven, waar hij beter uit de voeten kwam Het waren twee winstpunten voor Hees dat echter in het veld twee wedstrijd- punten liet liggen. Omdat Jeffrey Dorrestein de juiste richting niet vond, Teus Verwoerd weer eens vergat af te spelen en Peter de Jong net naast kopte. Edwin Lazonder werd halverwege ver vangen door Andor Jens. Diens broer Nielko kwam later in de ploeg voor Teus Verwoerd. Beide spelers zijn af komstig van Houten. Bij Hees, dat met een betere mentaliteit acteerde dan daarvoor, was linker verdediger Krijn Schouten een van de betere spelers. Van de Veer had het allemaal gezien, ditmaal als toeschouwer. "Ik denk dat het niet goed voor de ploeg is als ik coach, terwijl Teus de trainingen ver zorgt. En m'n arts zegt ook dat ik beter rust kan houden, omdat ik anders in fe bruari nog zo loop als nu. Bovendien hoef ik me geen zorgen te maken. Teus haalt er alles uit wat er in zit." Bij een voorsprong van 0-3 is de uit wedstrijd van SEC-zaterdag tegen DVSU gestaakt. Op dat moment waren er nog dertig minuten te spe len. De scheidsrechter had geen zin meer om het duel te hervatten. Aanleiding voor zijn besluit was een in cident dat werd veroorzaakt door de thuisclub. Een speler van DVSU was het niet eens met een beslissing en trapte uit woede de bal weg. Daarvoor kreeg hij geel en nadat hij daarover een opmer king plaatste, zag hij ook de rode kaart. Een medespeler van DVSU vond het vervolgens nodig het boekje van de scheidsrechter af te pakken, het te ver scheuren en weg te gooien. Ook hij kreeg een rode kaart te zien. Toen de aanvoerder van DVSU weigerde de na men van de betrokkenen door te geven, toverde de scheidsrechter voor de derde maal zijn rode kaart tevoorschijn en floot hij voortijdig af. "We hebben nog geprobeerd hem over te halen om toch verder te spelen, maar hij wilde niet. Nu moeten we misschien op een vrije zaterdag voor een half uur tje terug. Ik hoop eigenlijk dat de KNVB zegt: ach, 3-0 tegen acht man, laat het maar zo," zei trainer Hendrik- Jan de Boer. "We hadden er niets rn'ee te maken en hebben verbouwereerd staan kijken naar wat er gebeurde. Je had nu bovenaan kunnen staan." Officieel wordt de uitslag nog niet in de stand opgenomen, maar na 150 minu ten voetbal is SEC zonder puntverlies en heeft Jan Willem Verwoerd nog steeds de 'nul' vast. De doelpunten in de tweede wedstrijd kwamen op naam van Razzo van Dam (schot in de 27ste minuut), Mohammed Touhami (kopbal in de dertigste mi nuut) en wederom Van Dam (kopbal in de 42ste minuut). Volgens De Boer was SEC voor rust bezig aan een goede wedstrijd, werd er geconcentreerd ge speeld en de ruimte die DVSU bood, goed benut. Het enige minpuntje was de i onnodige gele kaart, waartegen Remi van der Pol opliep. Berend Jonker, Arjen Hoogeveen en Aksel van EIteren konden het zich zaterdag in Delft permitteren onder hun niveau te spelen. Het eerste struikelblok op weg naar de titel bestond uit drie breekbare lat jes en Shot won alsnog simpel met 1-9 tegen de gedoodverfde degra dant. Voor het enige verliespunt was Van EIteren verantwoordelijk. Hij verzuimde zijn tweede enkelspel tegen de Oekraïner Choulopov te winnen: 21-17, 21-17. "Teveel eigen fouten. Je domi neert, maar door een serie onnodige fouten geef je het weg," verklaarde Van EIteren. In het dubbelspel, waarin Van EIteren en Jonker voor Shot uitkwamen, wer den drie games gespeeld: 21-12,15-21, 15-21. Ook Hoogeveen had in zijn eer ste partij tegen de Oekraïner Choulopov PPEN 'ERK AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: Aannemersbedrijf H. van Asch. De selectie wordt ondersteund door de volgende sponsors: Café-bar De Kuil Procar - Boutique des Fleurs - Van 't Net verhuizingen - G. v.d. Munt Automaterialen - Harrie Toonen Assurantiën - Aannemersbedrijf H. van Asch - Van Hengstum apparatenbouw b.v. Linden Bedrijfskleding Multi Load United Bosman Sanidrome Vini's Bar Harry v. Es Recycling drie games nodig, maar alle overige par tijen werden in twee games gewonnen. Daarom kon worden gesproken van een opwarmertje. "Op zich is het wel lekker om tegen zo'n tegenstander te beginnen. De competi tie is toch. een andere bezigheid dan trai ningen en oefen wedstrijdjes," zei Van EIteren na de start van de reeks wed strijden in de derde divisie. In de eerste ronde van groep 8 boekte de Soester club de grootste zege. Met één punt voorsprong op Spaarne (8-2- winst op Amstelveen 3) en drie punten voorsprong op Victoria 2 (6-4-zege op DOV) heeft Shot meteen de leiding ge nomen. En dit past bij de ambities van de club die wil promoveren naar de tweede divisie. Met Aijan Hoogeveen, de speler die terugkeerde naar Shot, maar in elk geval wedstrijd zes tot en met negen zal moeten missen. De ploeg wordt gecompleteerd door Rene Daselaar die zaterdag nog op vakantie was, maar komende zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Spaarne (aanvang 15.00 uur) van de partij zal zijn. DHC-Shot 1-9: Simon-Jonker 15-21, 15-21; Wallien-Van EIteren 14-21, 18- 21; Choulopov-Hoogeveen 16-21, 21- 16,16-21; Wallien/Choulopov-Jonker/ Van EIteren 21-12, 15-21, 15-21; Wallien-Jonker 14-21, 12-21; Simon- Hoogeveen 15-21, 14-21; Choulopov- Van EIteren 21-17, 21-17; Wallien- Hoogeveen 14-21, 21-23; Choulopov- Jonker 10-21, 14-21; Simon-Van EIteren 12-21,15-21. De eerste krachtmeting, waarbij er wat op het spel staat, vindt voor de dames van Stam/SoVoVo plaats op zaterdag 28 september. De volley- balsters spelen dan in de eerste bekerronde tegen Fitplan Gilde- vaart/Vrevok. De wedstrijd begint om' 17.00 uur in sportzaal De Bunt. Beide teams komen uit in de tweede divisie. De Soesters na de degradatie van vorig seizoen, de be zoekers na hun promotie uit de derde divisie, waarin Stam/SoVoCo 2 als tweede eindigde. In de competitie zullen Stam/SoVoCo en Vrevok elkaar niet ontmoeten, om dat ze in verschillende poules zijn inge deeld. De winnaar van de bekerwedstrijd op 28 september loopt de kans in de vol gende ronde tegen een eredivisieploeg te spelen. Voor die ronde worden de na men van Link/AMVJ, Martinus en pro movendus Zaanstad in de koker voor de loting gestopt. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Hl Telefoon (035) - 601 30 14 Het gaat de selectie van SEC voor de wind. Na de 3-1-zege op WIJ wonnen de groenwitten zondag met 1-4 van Hoogland. Voor een derge lijke goede start moet de club terug naar 1989 toen SEC met een 7-2- zege op HMS en een 0-3-overwin ning op Fortitudo een prima ope ning beleefde. Het succes in de leuke wedstrijd was dikverdiend. SEC moet beter kunnen, maar speelde een redelijk spel tegen Hoogland dat zwak voor de dag kwam en nauweli.Vs een uitgespeelde kans kreeg. Peter van den Berg maakte zijn faam weer eens Waar door twee doel punten voor zijn rekening te nemen. Beide treffers maakte de spits met zijn hoofd. De eerste viel al na vijf minuten, kort nadat Remco van Veenendaal de bal tegen de lat had geschoten. Uit een lange pass van René van den Deijssel kopte Van de Berg de bal in de verste hoek. Evenals tegen WD gaf SEC het initia tief na een goede openingsfase uit han den. Hoogland werd niet gevaarlijk, maar profiteerde in de 22ste minuut via Van Uppelschoten wel van de zoveelste rommelige situatie in de achterhoede. Verantwoordelijkheid De actieve Van den Berg, die veelvul dig door het centrum werd aangespeeld, pakte zijn verantwoordelijkheid en ont futselde een Hooglander, met wat duw en trekwerk van beide kanten, de bal om vervolgens Ramon Heijnen te bedie nen: 1-2. De scheidsrechter keurde het doelpunt goed, maar kwam op aanra den van de grensrechter van Hoogland terug op zijn besluit en dus was het nog steeds 1-1 toen de rust aanbrak. Jos van Rouwendaal paste in deze pauze een wissel toe. Hij liet Van Veenendaal douchen en stuurde Kees van Dorrestein het veld in. De aanvaller die zijn basisplaats van anderhalve week geleden moest afstaan aan Heijnen, greep de kans met beide handen aan en scoorde in de eerste de beste aanval van de tweede helft. Vanaf dat moment legde Hoogland zich ogenschijnlijk neer bij een nederlaag en had SEC de wedstrijd volledig onder controle. Het derde Soester doelpunt volgde in de 65 ste minuut, nadat Van den Berg de bal aan Saban Aksit had gegeven. Kort daarop zag de scheids rechter een 'handsbal' van een Hooglander over het hoofd (inzet van Van den Berg) en mocht Jeroen van Dorrestein de plaats van Heijnen inne men. Aksit bedankte Van den Berg voor diens 'assist' en legde bal op het hoofd van de spits: 1-4. Ook de derde wissel werd door Van Rouwendaal gebruikt. Aksit werd be dankt voor de diensten en stond zijn plaats af aan Olaf Hop. In de. stand kwam geen verandering meer. Na twee wedstrijden leidt SEC de dans in de vierde klasse. Van de overige ploegen slaagde alleen WOG erin ook twee keer te winnen. De koplopers van dit moment ontmoeten elkaar pas op 10 november in Harderwijk. Ook winst in de tweede wedstrijd en een positie aan de kop van de rang lijst. Wat heb je nog meer te wensen als nieuwkomer in de derde klasse? De successen van WZ'49 werden zaterdag echter overschaduwd door de blessure van Patrick Diks. Met een dubbele breuk in zijn rechter oogkas werd hij naar het ziekenhuis gebracht en de verwachting is dat de nieuwe speler van de Soester club twee maanden is uitgeschakeld. Het is een streep door de rekening van trainer Henk van Asch die in Diks de ideale libero ziet. Ondanks de brede se lectie begint het nu toch te knijpen in het hart van de verdediging, want Willem de Vries en Ton Wolfsen, die op deze positie kunnen spelen, zitten ook in de ziekenboeg. De nasmaak aan de 3- 4-zege op Hoevelaken was daarom niet zo lekker. Van Asch begon in Hoevelaken met dezelfde elf spelers als tegen Candia'66. Hetgeen betekende dat de jeugdige Bas van Doom en Gijs Schaap wederom van de partij waren. Aan Soester zijde ver baasde niemand zich erover dat WZ'49 beter combineerde en de gastheren op hun helft vastzette. Hoevelaken vroeg daarom, want het speelde met één spits. Het duurde tot de 23ste minuut, voor dat WZ'49 het overwicht in een doel punt uitdrukte. Schaap testte de doel man die de bal niet onder controle kreeg en Van Essen zag zijn kans schoon. WÊmÈÊIÊËÊm: Marcel van Essen: goed voor drie doelpunten. Tien minuten later was het alweer gelijk, toen de bal uit een vrije trap via de mg van Wim Turksma van richting werd veranderd. De linker vleugelverdediger was ook bij de tweede tegentreffer be trokken. Hij gunde Ffed Alberghi een vrije doortocht naar Mare Brouwer: 2- 1. Marcel van Essen stak er een stokje voor dat WZ'49 met een achterstand moest rusten. Hij werd op de zestien aangespeeld, omspeelde twee tegen standers en gaf de doelman het nakij ken. Ook in de tweede helft liet Hoevelaken zich ver terug zakken en bepaalden de Soesters wat er binnen de lijnen ge beurde. Het wachten was op de bevrij dende treffer, maar eerst kreeg WZ'49 een fikse tegenvaller te incasseren. In de 55ste minuut kwam Diks op bij een hoekschop. Hij probeerde de bal te kop pen, maar stootte zijn hoofd tegen de elleboog van een verdediger uit Hoeve laken. Diks moest meteen worden ver vangen door Barry van den Berg en de wedstrijd ging uiteraard door. Druk Gerard Becker verzachtte de mentale pijn op fraaie wijze. Schaap opende op knappe wijze over een afstand van veer tig meter, Becker kapte zijn man uit en schoot de bal beheerst tegen de touwen. Dit was het sein voor de ploeg van Van Asch om de druk op te voeren en kleine kansen ontstonden voor het doel vdn Hoevelaken. De eerstvolgende grote kans werd verzilverd door Van Essen. Opnieuw speelde hij enkele tegenstan ders uit: 2-4. Vlak voor tijd verkleinde Hoevelaken vanaf de strafschopstip de achterstand, maar de. tweede opeenvol gende zege van WZ'49 was binnen. Evenals Vianen, waarvan in de derde bekerronde met 11-0 werd gewonnen, en De Merino's uit Veenendaal zijn de Soesters nog ongeslagen. De drie elftal len voeren zodoende de ranglijst in de derde klasse aan. Het doelsaldo van WZ'49 na twee duels is 9-6. Er zijn van die wedstrijden met twee gezichten. Het handbalduel tussen de heren van Smeeing/BDC en Greenstars was er zo één. De rust stand (5-9) en de eindstand (13-11) spreken wat dat betreft boekdelen. Op de Henriëtte Blaekweg kropen de Soesters voor rust te dicht op de Baarnse verdediging en was er in de aanval meer breiwerk dan handbal te zien, waardoor de echte kansen uitble ven. Greenstars profiteerde en genoot een voordelige marge van drie doelpun ten. - Die verdween evenwel in de tweede helft, waarin Smeeing/BDC de zaakjes achterin goed voor elkaar had en inval ler Dennis de Rijk uitstekend keepers werk verrichtte. In bijna dertig minuten werd hij slechts één keer gepasseerd, in de slotseconde scoorde Greenstars nog een keer uit een strafworp, maar toen had Smeeing/BDC de eerste overwin ning al binnen: 13-11. Behalve De Rijk speelden ook Patrick van Gardingeri en Richard van Hofslot uit het eerste zaalteam mee. Dit team bereidt zich voor op de competitie die op zondag 20 oktober aanvangt en waarin de handballers hoge ogen willen gooien. In de eerste oefenwedstrijd was Smeeing/BDC te sterk voor De Namens Smeeing/BDC neemt Richard van Hofslot het doel van Greenstars onder vuur. Foto: Studio Van Beek Blinkert dat al meer trainingen achter de rug had en in de eerste divisie uitkomt, een klasse hoger dan de formatie van Gerard Tukker die aan zijn derde jaar bij Smeeing/BDC is begonnen. Dames Ook het damesteam pakte twee punten in de eerste thuiswedstrijd. De vrouwen speelden eveneens tegen Greenstars en daarvan werd met duidelijke cijfers ge wonnen: 10-5.

Soester Courant | 1996 | | pagina 19