55-plus? Actief blijven dus! H gfiS IWELZIJNf Reacties van Lezers Vakantie voor iedereen! Biljartvereniging 'Het Trefpunt' zoekt actieve 55-plussers Een bruisende dag uit voor 5 O-plussers Derde gen uitvaartvei WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 3 7e JAARGANG NR. 7 Secretariaten Ouderenbonden Belangrijke telefoonnummers Ouderen-partijen zijn geen ouderen-bonden Dienstencentra voor alle 55-plussers! Telefooncirkel Activiteiten PCOB Activiteiten ANBO-Soest Activiteiten KBO/Soest/S'berg Welkom op Europa's grootste 50+ beurs en festival Huursubsidie aanvragen Medicijngebruik? Vraag uw apotheek om advies! 3 Overlijden RomkeWijmenga groot verlies SWOS ^FNSDAG 18S KunstBus Zondagavoti OecuiiM overVe ET GAAT] Blijf niet aan de kant zitten, maar maak uw eigen pagina nog interes santer. Uw bijdrage kunt u richten tot de Werkgroep Seniorenpagina, p.a. Dalplein 6, 3762 BP Soest, tel. 6023681. U kunt u ook wenden tot de werkgroepsleden: T. Duhen, tel. 6017193, H.J. Koster, tel. 0346-352689, H.C.M. Henken, tel. 6017938, A.F.J. Nachbahr, tel. 6025021, T. Beek, illustrator, tel. 6019434 of bij M. van Weelden, coördina tor SWOS, tel. 6023681. De volgende Seniorenpagina ver schijnt in de Soester Courant van woensdag 16 oktober. Kopij graag vóór maandag 30 sep tember inleveren bij de werkgroep of één van de werkgroepsleden. Uw bijdrage graag voorzien van naam en adres. SENIORES PAGINA •ANBO-Soest: mevr. R. Mulder, Talmalaan 28,tel. 6016795. KBO-Soest(erberg): H. HenKen Valeriaanstraat 75, tel. 6017938. PCOB-Soest: mevr. J. van der Bijl-de Jong Buntweg 13, tel. 6010845. ANBO-Soesterberg: G. Dus- schooten Gen. Winkelmanstraat 41, tel. 0346-353338. PCOB-Soesterberg: mevr. Meyennk- Chr. Huygenslaan 108, tel. 0346- 352041. Seniorenbus Maaltijdvoorziening Personenalarmering S.W.O.S. C.M.D. Kruisvereniging Seniorenvoorlichting Klusjesdienst Centra almeldpunt vrijwilligershulp 6019190 6016324 6014114 6023681 6019004 06-8344* 6027991 6023681 6031119 Onder dit motto start de werkgroep cursussen en activiteiten van de Stichting Welzijn Ouderen Soest deze maand het seizoen 1996/97. Op diverse locaties in Soest en Soesterberg kunnen de 55-plussers aan een gevarieerd scala van activiteiten en cursussen deelnemen. Lichaam en geest worden ac tief gehouden en bovendien biedt deelname een ruime mogelijkheid om so ciale contacten te ontwikkelen of te behouden. Want niet alleen het aanle ren van b.v. de Engelse taal of een schildertechniek maar ook de onderlinge contacten tussen de deelnemers wordt door velen als zeer waardevol ervaren. Als gevolg van een bezuinigings operatie van de plaatselijke overheid wordt er dit jaar geen cursusboekje meer uitgegeven; derhalve volgt bij gaand een kort overzicht van de mo gelijkheden. Gymnastiek Binnen 10 verschillende groepen kan men werken aan het op peil brengen of houden van de lichamelijke condi tie; er zijn zowel voor de "jongere" als de "oudere" ouderen aangepaste groepen. De groepen komen in Soest bijeen in de Vijverhof, de Rank, Honsbergen, Sporthal de Bunt en Credo; in Soesterberg in het Dorps huis. De kosten voor deelname be dragen f 80,- voor maximaal 30 les sen. Yoga Deze activiteit is er met name op ge richt de deelnemers een aantal ontspannings- en ademhalingstech nieken bij te brengen. Het is zeker niet de bedoeling de wereld op zijn kop te aanschouwen, wellicht dat er wel een wereld voor u opengaat als u een aantal keren de yogalessen heeft bijgewoond. Een aanrader voor die genen die wat rust willen brengen in het hedendaagse jachtige bestaan. De deelnamekosten bedragen f 90,- voor maximaal 28 lessen. In Soesterberg vindt de yoga plaats in het Dorpshuis en in Soest in de Vijverhof. Volksdansen Een zeer actieve vorm van recreatie is het volksdansen; onder enthou siaste en uiteraard deskundige leiding worden de deelnemers diverse inter nationale dansen bijgebracht. De combinatie van muziek en beweging alsmede het gezellig samenzijn maakt deze cursus tot een sfeervol gebeu ren. Deze activiteit willen wij graag onder speciale aandacht van het mannelijk deel van de bevolking brengen; deze groep is momenteel nog wat beperkt vertegenwoordigd. En heren, voor de prijs hoeft u het niet te laten: f 80,- voor maximaal 30 lessen in De Drie Eiken te Soester berg en f 100,- voor maximaal 35 lessen in Honsbergen te Soest. P.s.: Uiteraard zijn ook dames welkom! Koersbal Dit balspel, dat zowel individueel als in teamverband kan worden ge speeld, heeft de laatste jaren enorm aan populariteit gewonnen en dat is niet zo verwonderlijk: het spel is erg snel aan te leren, bijna iedere oudere kan er aan deelnemen, het spel kan onverwachte spelsituaties voortbren gen en biedt bovendien veel mogelijk heden tot onderling contact. Ook die genen die slecht ter been zijn kunnen meedoen, want er kan zelfs vanuit de stoel worden gespeeld. In Soest wordt dit spel, dat veel gelijkenis ver toont met het door de BBC veel uit gezonden "Lawnbowls", gespeeld in de Vijverhof. De deel-namekosten bedragen f 40,- voor het gehele sei zoen. Sedert enige tijd wordt ook in De Drie Eiken dit spel met veel en thousiasme gespeeld. De kosten al daar bedragen f 25,- per seizoen. Jeu des Boules Een ander balspel, dat velen zullen kennen door hun vakantie in Frank rijk, is het Jeu des Boules. Duidelijk een sport voor diegenen die graag buiten zijn en houden van een gezellig onderonsje met teamgenoten of de tegenstanders, in Soest wordt dit spel gespeeld op een speciaal terreintje aan de Gemshoorn. De deelnamekosten bedragen f 40,- per seizoen. In Soesterberg zijn er tevens mogelijk heden voor het Jeu des Boules bij De Drie Eiken, al is dan nog geen vaste groep actief. Hierover kunt u nadere informatie verkrijgen bij de DC De Drie Eiken. Sport en Spel 55+ In Soesterberg worden onder verant woordelijkheid van de SWOS op maandagochtend in de Banninghal wekelijks een uur lang diverse sport en spelactiviteiten georganiseerd. Deze activiteit is met name gericht op de wat fittere ouder die zijn conditie op peil wil houden. De deelname kosten bedragen f 115,- voor een heel seizoen. Engels Een activiteit van een geheel andere orde is de cursus Engels. Divérse groepen komen wekelijks in Hons bergen en De Drie Eiken bijeen om zich deze taal eigen te maken.In Soest wordt met verschillende ni veaus gewerkt: in Soesterberg is mo menteel alleen een groep voor gevorderden actief. De deelname kosten bedragen voor maximaal 26 lessen f 100,-. Frans Deze taalcursus kent 4 verschillende groepen die allen in de Vijverhof in Soest hun thuis hebben. Er is zijn zowel mogelijkheden voor beginners als gevorderden.Hoewel het Frans over het algemeen als een moeilijke taal te boek staat geldt ook hiervoor: U bent nooit te oud om te leren en bovendien: u krijgt geen rapport cijfers meer. Wat u wel mag ver wachten is een op de groep ouderen toegesneden wijze van lesgeven waar bij ook de onderlinge contacten een grote rol spelen. De deelnamekosten bedragen f 100,- voor maximaal 26 lessen. Tekenen/schilderen Op woensdag is het teken- en schilderlokaal van C-drie het domein van de oudere (aspirant) teken- en schilderkunstenaars. In drie groepen wordt de deelnemers de verschillende teken- en schildertechnieken bijge bracht. De individuele deelnemer heeft daarbij de vrije keus welke tech niek hem wordt aangeleerd. U be hoeft voor deze cursus echt geen ge boren kunstenaar te zijn; al doende leert men en wie weet welk een groot kunstenaar er in u schuilgaat! De deelnamekosten bedragen f 145,- voor maximaal 28 lessen van ruim 1% uur. Zingen De meeste ouderen hebben in hun jeugd veel al zelf gezongen; bij gebrek aan radio, grammofoon, t.v., cd en video was men meestal aangewezen op het zelf maken van muziek, wat velen als een zeer aangename bezig heid ervoeren. En nog steeds, zoals blijkt uit de be langstelling voor de drie koren die actief zijn in Braamhage, De Vijven hof en Molenschot. Deze koren, die open staan voor alle Soester ouderen repeteren onder leiding van deskun dige dirigenten. Het doel van de ko ren is het gezellig samen de longen trainen door het zingen van een groot scala aan liederen. De deel namekosten bedragen f75,- per sei zoen. Voor nadere informatie en aan melding kunt u contact opnemen met het kantoor van de SWOS, Dal plein 6 (in Molenschot) 3762 BP Soest, tel. 6023681. Op vakantie gaan is voor veel men sen vanzelfsprekend. Toch geldt dat niet voor iedereen. Bij een dialysepatiënt bijvoorbeeld of bij mensen die bedlegerig of gehandicapt zijn, komt vakantie misschien niet eens in hun hoofd op. Ze kunnen nu eenmaal niet zonder bepaalde voor zieningen of zijn wellicht aangewezen op hulp van anderen. Allemaal as pecten waardoor veel mensen aan huis gebonden zijn en er weinig of nooit eens echt helemaal uit kunnen. Aangepaste reizen Gelukkig hebben we in Nederland organisaties die daar met man en macht iets aan doen. Het Neder landse Rode Kruis bijvoorbeeld biedt tal van aangepaste vakanties. Het zelfde geldt voor de Zonnebloem. Beide organisaties beschikken over een vakantiebrochure met aangepaste vakanties. Bent u (of uw partner) chronisch of langdurig ziek, hulpbe hoevend of gehandicapt en is het voor u beslist onmogelijk om zelfstan dig op vakantie te gaan, dan kunt u wellicht in aanmerking komen voor deelname. De medische indicatie die uw arts voor u op het aanvraag formulier invult, is sterk-bepalend of u een plaatsje bemachtigt. U kunt een gratis vakantiebrochure aanvragen bij de afdeling van het Rode Kruis in uw woonplaats. Hierin vindt u een over zicht van alle mogelijke vakanties, de voorwaarden en de kosten. Aanvragen Er zijn tal van vakanties, zo is er bij voorbeeld een speciale vakantie voor thuiswonende echtparen (als een van de partners dementerend is bijvoor beeld). Verder is er een keistreis spe ciaal voor zieke en hulpbehoevende mensen die alleen zijn. De Zonne bloem vraagt net als het Rode Kruis een bijdrage in de kosten. U kunt een vakantiebrochure schriftelijk aanvra gen bij: Nationaal Bureau Zonne bloem, Postbus 2100, 4800 CC Breda. Of telefonisch: tel. 076- 5602060 (zolang de voorraad strekt). Als u voor volgend jaar in aanmer king wilt komen, vraag dan in okto ber de nieuwe gids aan en dien in november uw aanvraag in. Voor dit jaar zijn er nog een beperkt aantal plaatsen vrij. Bron: Nestor Enige tijd geleden kwam via radio en pers het bericht: "Samenwerking van de 3 Ouderen-partijen voorlopig van de baan. Het betrof een bericht over het niet doorgaan van een voorge nomen samenwerkingsverband tus sen de 3 politieke Ouderen-partijen AOV, Unie 55+ en Senioren 2000. Omdat de benamingen Ouderen-par tijen en Ouderen-Bonden veel op el kaar lijken is het misschien nuttig op te merken, dat de Ouderen-bonden ANBO, Unie KBO en PCOB niets met bovenvermelde politieke partijen uitstaande hebben. Bij ons in Soest is de onderlinge sa menwerking tussen de drie bonden danook heel goed. 't Is maar dat u het weet. T.D. De dienstencentra De Drie Eiken, Honsbergen en de Vijverhof bevinden zich alle drie op de begane grond van een wooncomplex voor ouderen. Bij sommige bewoners en ook bij diverse wijkbewoners bestaat de indruk dat de dienstencentra alleen toegankelijk zijn voor de bewoners van de wooncomplexen. Dat is absoluut een misverstand! De Stichting Welzijn Ouderen Soest heeft de ruimten waarin de diensten centra gehuisvest zijn, gehuurd om, met de vrijwillige inzet van velen, activiteiten te ontwikkelen voor de ouderen uit de gehele gemeente Soest. Door de directe nabijheid van de wooncomplexen zullen bewoners veelvuldig gebruik maken van het scala aan activiteiten die er door de besturen van de SWOS werkgroepen dienstencentra worden ontwikkeld. Dit neemt echter niet weg dat de dienstencentra openstaan voor alle Soester 55-plussers! U bent dus allen van harte welkom; schroom niet en kom eens over die drempel! Overigens: de diensten centra hebben nauwelijks een drem pel en zijn ook toegankelijk voor rol stoel-gebruikers. Met de herfst en winter voor de deur vindt u wellicht een leuke afleiding en bovendien: misschien treft u nog eens oude bekenden van vroeger waarmee u nu onder het genot van een kopje koffie of thee eens "een boompje" kunt opzetten. En als u voor het eerst binnenkomt: vraag gerust aan een gastvrouw/gast heer of deze u even wat wegwijs wil maken in het centrum. Zij zullen het graag voor u doen! Hopelijk tot ziens! M. van Weelden, coördinator SWOS Onlangs is het Centraal Meldpunt voor Vrijwilligers gestart met een telefooncirkel. Waarschijnlijk bent u allemaal bekend met deze ser vice. Mocht u mee willen doen of infor matie willen dan kunt u tussen 9.30 en 11.00 uur bellen met het Centraal Meldpunt. De medewerkers helpen u dan verder. Het tel. nr. is: 035- 6031119. Bowlen van 14.00-16.00 uur in C-drie op 24 september, 8 en 22 oktober en ver volgens om de 14 dagen. Info: dhr. T. Duhen, tel. 6017193. Soosmiddag: De soosmiddagen worden gehouden op de 2e woensdag van elke maand in de "Deel" (achter de Oude Kerk) van 14.30-16.30 uur. Eerstvolgende soosmiddag is op 9 oktober. Bijeenkomsten: Donderdag 3 oktober, koffieochtend in "Honsbergen", aanvang 10.00 uur. De heer Ten Hulscher vertelt over het werk van de senioren-voor- lichters. Info soos en bijeenkomsten: mevr. G. Schepen, tel. 6014513. 19 september Soos: in Honsbergen, aanvang 13.30 uur. Entree f 1,- (drankje gratis) 27 september Muziekmiddag in de Vijverhof. Zaal open 13.30 uur. Voor u treden op: het Gemini-duo. En tree: gratis voor leden f 2,50, voor niet leden. Hapje en drankje worden u aangeboden. Het belooft een gezel lige middag te worden. 13 oktober Contactmiddag in de Vijverhof. Zaal open 14.00 uur. 15 oktober Busherfsttocht met jacht schotel. Voor informatie: dhr. Nieuw- dorp (035-6019587) 17 oktober Soos in Honsbergen. Aanvang 13.30 uur. Entree f 1,- (drankje gratis) 18 oktober Thema-middag in de Vijverhof. Zaal open 13.30 uur. Drs. J. van der Molen (directeur Woning stichting Soest) houdt een inleiding over alles wat "wonen voor ouderen" kan inhouden. Houdt u de volgende data vast vrij! 21 november) 22 november) 8 december) Meer informatie hier over in de volgende 17 december) seniorenpagina en op het inlegvel van 19 december) ANBO vizier. Vrijdag 20 september: Naar Hoofd stadoperette in de Stadsschouwburg te Amsterdam. Woensdag 25 september Soos in de Vijverhof. Aanvang 13.30 uur. Toe gang vrij voor iedereen. Van 30/9 t/m 4/10: tweede 5 daagse reis naar Billerbeck. Dinsdag 1 oktober: Info-uur in de Vijverhof van 09.30-10.30 uur. Ie dereen is welkom. Woensdag 9 oktober: Soos in de Vijverhof. Aanvang 13.30 uur. Toe gang vrij voor iedereen. Vrijdag 11 oktober: Dagreis naar Avifauna en excursie naar Bólslikeur in Zoetermeer. Dinsdag 15 oktober: Themamiddag in de Vijverhof: "Helpen en geholpen worden". Uitgaande van de werk groep seniorenvoorlichters te Soest. Aanvang 14.30 uur. Toegang vrij voor iedereen en een gratis consump tie. Woensdag 16 oktober: Soos in de Vijverhof. Aanvang 13.30 uur. Toe gang vrij voor iedereen. Zondag 6 oktober: In de Vijverhof een gezellige middag met muziek o.a. dans m.m.v. Paul Smits. Toegang incl. 2 consumpties vrij voor KBO- leden. Info reizen: Mevr. R. Korte, tel. 6013960. Info soos: Mevr. R. Groen, tel. 6017580. Info evenementen: Mevr. A. Jacobs, tel. 6015350. De biljartvereniging "Het Trefpunt", groep B, is een reeds langbestaande club, die elke dinsdag- en vrijdag middag bij elkaar komt in het dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat in Soest. De clubtijden zijn van 14.00-16.30 uur. Daar staan drie voortreffelijke biljart tafels die worden bespeeld door een groep enthousiaste 55-plussers. Ons jongste lid is 59 jaar en ons oudste lid is inmiddels de 80 al gepasseerd. Daar tussenin zijn vrijwel alle leeftij den aanwezig. Wij spelen onder el kaar een jaarlijkse competitie, die al leen wordt onderbroken door een Paas- en een Kersttoernooi en uiter aard een korte,zomervakantie. Onze wedstrijdleider ziet elke bijeen komst weer kans om er voor te zor gen dat elk lid op onze clubmiddagen een wedstrijd van 40 beurten kan spe len. Wij spelen met elkaar onder het motto: "Zo goed als maar kan biljar ten, maar ook de gezelligheid is heel belangrijk!" Graag ontmoeten wij nieuwe leden binnen onze kring. U hoeft geen ge weldige biljarter te zijn; onze gemid delden lopen uiteen van 0,5 tot zo'n 3,0. Wilt u meer van ons weten, belt u dan eens met onze voorzitter, de heer W. van Breukelen (tel. 6020681) of met onze secretaris de heer A. Werkhoven (tel. 6014135). Nog leuker en beter is, kom eens een keer bij ons op bezoek, en speel een partijtje mee. Graag tot ziens! HOI HU HIBRKttVlfcVVIlf IKNief-HU ZrTÖfKAL HSB ALHSBL LA Nd 1996: Alweer voor de vierde keer Op 20 en 21 september 1996 zal voor de vierde keer de 50+ beurs en festival plaatsvinden in de Jaarbeurs te Utrecht. U vindt er een schat aan informatie in 300 stands rond the ma's als wonen en interieur, vrije tijd en hobby, mode en beauty, reizen en vakantie, mobiliteit, educatie en tech nologie, persoonlijke verzorging en dienstverlening. Overzichtelijk gepre senteerd op o.m. educatieplein, snuf- felbazaar, communicatie center, inte rieur eiland, tuin terras, ouderen vraagbaak, financieel centrum, fitness paviljoen. Favoriete artiesten op het 50+ festival Het feestelijk 50+ festival kent een doorlopend programma met vele be kende artiesten, koren en bands. Met deze ideale mix van informatie en ontspanning zorgt het Comité Natio nale Dag van de Ouderen weer voor een bruisende Dag van de Ouderen 1996. Toegang tot beurs én festival! Individuele kaarten a f 15,- aan de kassa van het evenement (geen voor verkoop) geven toegang tot het ge hele evenement. Openingstijden Vrijdag 20 en zaterdag 21 september van 10.00-17.00 uur in de Jaarbeurs te Utrecht, op loopafstand van de Centraal Station. Alle informatie Voor alle informatie over dit evene ment kunt contact opnemen met: Comité Nationale Dag van de Oude ren, Postbus 1999, 6801 BZ Arnhem. Telefoon: (026) 3590570, fax: (026) 3590575. De aanvraag voor huursubsidie dient vóór 1 oktober ingediend te zijn bij de gemeente. Wie verhuisd is, moet de aanvraag inleveren binnen drie maanden nadat de nieuwe huur in ging. Voor aanvragers van 23 jaar en ouder geldt een maximum huurgrens van f 1047,91; boven dat bedrag krijgt men geen subsidie. Hierop kan in individuele gevallen een uitzonde ring gemaakt worden. De minimum huurgrens bedra'agt f 350,- per maand. Nadere informatie staat in de folder "Huursubsidie 1996-1997", verkrijgbaar bij de gemeente of de verhuurder. Het kabinet wil de koopkracht van ziekenfondsverzekerden repareren via een toeslag in de huursubsidie en een woonkostentoeslag in de bijzon dere bijstand. Uitvoering van het besluit hangt nog af van een uitspraak van het parle ment. Bron: Anbo vizier In de week van 3 tot en met 7 juni was het "Ouderenweek" in uw apo theek. Tijdens deze week werden in de apotheek gesprekken gevoerd over het medicijngebruik van haar gebruikers. De belangstelling voor de Ouderen- week was boven verwachting. In to taal hebben in de vier Soester Apo theken zo'n kleine 80 oudere patiën ten een medicijngesprek gevoerd. Landelijk gezien hebben ongeveer 30.000 ouderen een bezoek gebracht aan hun apotheek over dit onder werp. Hieruit blijkt dat men een gesprek met de apotheker waardeert. En dat men het belang inziet van een juist gebruik van medicijnen. Veel vragen hadden betrekking op bijwerkingen, en ook of bepaalde geneesmiddelen wel gecombineerd konden worden. De apothekers hopen dat men baat heeft bij de gegeven adviezen. De apotheekteams hebben ook veel ge leerd over het medicijngebruik van hun patiënten. Met de informatie die in de apotheek is opgedaan, is men in staat om haar patiënten nog beter te adviseren. Deze "Ouderenweek" was een aanzet om in de toekomst vragen over me dicijnen toch gerust in de apotheek te komen stellen, 52 weken per jaar en dit geldt niet alleen voor oudere gebruikers maar voor mensen van alle leeftijden. In uw eigen apotheek krijgt u advies op maat! Op 7 augustus j.1. overleed drs. R Wijmenga, vice-voorzitter van d SWOS. Eerder werd zijn betrokken heid bij de Soester gemeenschap vi de pers gememoreerd. Een wa onderbelicht onderwerp was zijn in zet voor de ouderen in de gemeent Soest als bestuurslid en vice-voorzit ter van de SWOS. In die hoedanigheid gaf hij blijk eei zeer kundig en betrokken bestuurdei te zijn. Met zijn analytisch vermogei was hij in staat menig ingewikkek discussie-onderwerp helder ter tafe te brengen zodat besluitvormin overwogen kon plaatsvinden. Hij kon goed relativeren en wist elki aangelegenheid in de juiste proporti te beoordelen. De zegswijze "Di soep wordt nooit zo heet gegeten al hij opgediend wordt" werd vaak dooi hem gebezigd. Daarnaast was hij een zeer aimabele man; integer, vriendelijk, goed luiste rend en weloverwogen in zijn com mentaar en repliek. Bij hem stond het woord "welzijn1 altijd voorop en slechts node kon hi de door de overheid opgelegde be zuinigingen accepteren, want deze raakten de voor hem dierbare oude ren van Soest. Het was een bijzonder fijn mens om mee te praten, want na zo'n gesprek voelde je je verrijkt. De Stichting Welzijn Ouderen Soest verliest een "groots" man. Wij wensen zijn vrouw en kinderen de komende tijd veel sterkte. H. Henken, secretaris SWOS BAR, CRI m j Voor een bezoek aan een theater- of muziekuitvoering kunnen senioren wederom gebruik maken van de KunstBus. De KunstBus voor senio ren regelt comfortabel en vooral vei lig vervoer van en naar de deelne mende theaters. De bus haalt senio ren op en verzorgt de terugreis. Meer dere halteplaatsen maken een opstap dicht bij huis mogelijk. Het programma Het programma is geselecteerd uit het theater- en muziekaanbod van vier accommodaties in de provincie Utrecht en ziet er voor het najaar van 1996 als volgt uit: Tip Top, muziektheaterproductie met Jenny Arean en Frits Lambrechts 17 oktober om 20.15 uur in De Flint Amersfoort, f 35,-/ f31,50*; Jozef in Dothan van Joost van den Vondel door Het Toneel Speelt 7 november om 20.00 uur in De Lampegiet Veenendaal, f 29,75*; L'arbore di Diana van Vicente Martin y Soler door de Nationale Reisopera 23 november om 20.00 uur in Stadsschouwburg Utrecht, f45,-/f35,-*; Weihnachts-Oratorium van J.S, Bach door de Amsterdamse Bach Solisten o.l.v. Mare Minkowski 20 december om 20.15 uur in Vreden- burg Utrecht, f 32,50*. De prijzen zijn exclusief de eigen bijdrage in de vervoerskosten. Het programma vanaf januari 1997 is in de loop van november bekend. Voor wie is de KunstBus Alle personen van 55 jaar en ouder kunnen gebruik maken van de KunstBus. Er wordt echter één voor waarde aan deelname gesteld: er kan alleen in groepsverband van minimaal vijftien personen worden ingeschre ven. De kosten De KunstBus verzorgt het vervoer naar theater- en muziekuitvoeringen. Voor het vervoer wordt een kleine bijdrage in rekening gebracht. Bij het bezoek van een voorstelling in de ge meente waar men woont wordt f 2,50 betaald. De bijdrage aan het vervoer naar een accommodatie bui ten de eigen woonplaats bedraagt f5,- per persoon. Voor de voorstel ling zelf wordt in de meeste gevallen een gereduceerde prijs betaald. Reserveren: De KunstBus vertrekt vanuit Soesterberg. Men moet dus op eigen gelegenheid naar Soesterberg komen. De aanmelding met gelijktijdige beta ling is uiterlijk 6 weken vóór de da tum van uitvoering. Belangstellenden dienen hiervoor tij dig contact op te nemen met mevr. Meyerink (tel. 0346-352041) of mevr. Dusschoten (tel. 0346- 353338), De uitvaartverzorginj lie Smorenburg te Soi handen van de dei kleinzoon Jos Otten t Lisette Tijmensen. Ruim 60 jaar geleden h burg via de kerk met ding te maken. Ook wei (jé begrafenissen te rege men nog geen crematu in 1938 tot de oprichtii fenisonderneming Smoi yerden zijn dochter en l èt bedrijf opgenomen. Voor Jos Otten zijn o beste leerschool gewees er trots op dat hij nu mi onderneming voortzei burg: "Sinds 1938 is et Toen werd een overlij kondigd door een let huis-aan-huis vertelde was en wanneer de beg vinden. Nu wordt dat door rouwcirculaires. Op de eerste zonda week (zondag 22 19.00 uur is er in Torenstraat, een vredesdienst met a ning. Spreker is d rust, studiesecreti Vrede. De vredesweek wor het Interkerkelijk V gehouden van 21 t Het thema van dit ja zoening", heeft alle vele oude en nieuwe Europa verlammen voor de vele dring ons werelddeel in vraag is of Europa tegenstellingen te o Zuid-Afrika ken Verzoeningscomm van bisschop Tutu' ropa te verzoenen GEEF 'S vc Diabetes veel ing bijvoorbeel f Neem noi Gouverne vent, werk fitness en narigheid Dan blijkt diabetes h Als dial hai wetensch Nede

Soester Courant | 1996 | | pagina 30