R.OUD Verhuur UUR Dé zaait vooral m vlees- en vlsspecla/lteften Derde generatie treedt aan bij uitvaartverzorging Smorenburg Oecumenische Vredesdienst over 'Verzoening' I PRIKBORD r _PAGINa 30 Belangrijke foonnummers igershulp 6019190 6016324 6014114 6023681 6019004 06-8344* 6027997 6023681 6031119 OENSDAG 18 SEPTEMBER 1996 SOESTER COURANT Overlijden mke Wijmenga ot verlies SWQS J KunstBus Zondagavond in de Oude Kerk HET GAAT JE AAN JEHART PAGINA 31 Auto op stenen Banden met velgen ter waarde van 9 mille gestolen Inbraak Braamweg 'Burgerlijke stand' Verenigingsgebouw gesloopt illem Van Oosten fotoservice Hoger opgeleide vrouwen houden een open avond Kinderbijbelclub en zondagschool beginnen weer De lopers van de week b Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligers Soest 3,5 miljoen waard iR^pl/l/lNKEL Vredesweek 1996 Maatschappelij^werJ^j Helpt U mee? Geef bloed, word RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 79 98 Bloedbank Gooi en Eemland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Informatierubriek voor ouderen Kerkdiensten 'Open ochtend' christenvrouwen Medische dienst Vredesgroep Baarn over 'Europa' Helderziende bij centrum 'Spirit' Reumapatiënten over thuiszorg en -verpleging Dierenlief Dierenleed I EH komt met nieuwe cursussen The Messengers op zoek naar nieuwe zangers voor koor enbus jdvoorziening enalarmering ereniging envoorlichting idienst almeldpunt BAR^GRILL BESTAl ib^hit ïgustus j.1. overleed drs R ga, vice-voorzitter van de Eerder werd zijn betrokkei de Soester gemeenschap gememoreerd. Een licht onderwerp was zijn u de ouderen in de gemeent i bestuurslid en vice-voorrii le SWOS. tedanigheid gaf hij blijk eei dig en betrokken bestuurde let zijn analytisch vennoge, in staat menig ingewikkeli :-onderwerp helder ter tafi en zodat besluitvorming wt ;en kon plaatsvinden, goed relativeren en wist elk< jenheid in de juiste proportii rdelen. De zegswijze "Di rdt nooit zo heet gegeten ah liend wordt" werd vaak dooi ezigd. ist was hij een zeer aimabek eger, vriendelijk, goed luiste-': weloverwogen in zijn com-: en repliek. stond het woord "welzijn1 srop en slechts node kon hij de overheid opgelegde be- gen accepteren, want deze de voor hem dierbare oude- Soest. een bijzonder fijn mens om raten, want na zo'n gesprek e je verrijkt. De Stichting Ouderen Soest verliest een man. Wij wensen zijn vrouw :ren de komende tijd veel l Henken, secretaris SWOS STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-601 8252 i bezoek aan een theater- of itvoering kunnen senioren n gebruik maken van de s. De KunstBus voor senio- 1 comfortabel en vooral vei- er van en naar de deelne- leaters. De bus haalt senio- verzorgt de terugreis. Meer* iplaatsen maken een opstap luis mogelijk. gramma amnia is geselecteerd uit het ;n muziekaanbod van vier Ddaties in de provincie n ziet er voor het najaar van 'olgt uit: p> muziektheaterproductie Qny Arean en Frits its 17 oktober om 20.15 uur mt Amersfoort, f 35,-/ Dothan van Joost van den oor Het Toneel Speelt 7 r om 20.00 uur in De t VeenendaaT, f29,75** re di Diana van Vïcente Soler door de Nationale i 23 november om 20.00 aasschouwburg Utrecht, >,-*; ichts-Oratorium van J.S. r Amsterdamse Bach •hv. Mare Minkowski 20 om 20.15 uur in Vreden- -ht, f 32,50*. en zijn exclusief de eigen de vervoerskosten, mma vanaf januari 1997 is van november bekend. is de KunstBus nen van 55 jaar en ouder ebruik maken van de Er wordt echter één voor- i deelname gesteld: er kan aepsverband van minimaal sonen worden ingeschre- 'us verzorgt het vervoer en muziekuitvoeringen, ervoer wordt een kleine ekening gebracht. Bij het een voorstelling in de ge- HJen..w°ont wordt ald. De bijdrage aan het f een accommodatie bui- u woonplaats bedraagt soon. Voor de voorstel- dt in de meeste gevallen eerde prijs betaald. in: Bus vertrekt vanuit Men moet dus op eigen naar Soesterberg komen, ing met gelijktijdige beta- 'Jk 6 weken vóór de da- oering. aden dienen hiervoor tij- °P te nemen met mevr. tel. 0346-352041) of schoten (tel. 0346- De uitvaartverzorging van de fami lie Smorenburg te Soesterberg is nu in handen van de derde generatie: kleinzoon Jos Otten en zijn partner Lisette Tijmensen. Ruim 60 jaar geleden had opa Smoren burg via de kerk met stervensbegelei ding te maken. Ook werd hem gevraagd de begrafenissen te regelen (toen kende men nog geen crematies) en dit leidde in 1938 tot de oprichting van de begra fenisonderneming Smorenburg. In 1983 /erden zijn dochter en schoonzoon in iet bedrijf opgenomen. Voor Jos Otten zijn opa en vader de beste leerschool geweest en de familie is er trots op dat hij nu met zijn partner de onderneming voortzet. Opa Smoren burg: "Sinds 1938 is er veel veranderd. Toen werd een overlijden nog aange kondigd door een leedaanzegger die huis-aan-huis vertelde wie er overleden was en wanneer de begrafenis plaats zou vinden. Nu wordt dat kenbaar gemaakt door rouwcirculaires. Maar het belang- Jos Otten en partner Lisette Tijmen sen. rijkste is hetzelfde gebleven: de met zorg, respect en aandacht uit te voeren persoonlijke wensen. Juist bij ons fami liebedrijf is dit in vertrouwde handen. Het is vooral ook de taak van een goede uitvaartondernemer om ongemerkt zo veel mogelijk zorgen uit handen te ne men van de nabestaanden en ook deze met alle respect en aandacht te begelei den." Anno 1996 wordt alles onder één dak verzorgd. Van het telefoontje van de na bestaanden, het bespreken van de wen sen rond het afscheid, de rouwcirculaire, het uitvoeren van de begrafenis of cre matie tot en met eventuele gewenste nazorg. Het geeft Jos Otten en partner een goed gevoel dat zij mensen in moeilijke, ver drietige tijden kunnen bijstaan en steu nen zodat nabestaanden waardig kun nen terugkijken op het aardse afscheid. Op de eerste zondag van de Vredes- week (zondag 22 september) om 19.00 uur is er in de Oude Kerk, Torenstraat, een Oecumenische vredesdienst met als thema Verzoe ning. Spreker is drs. H.J. Zelden- rust, studiesecretaris van Kerk en Vrede. De vredesweek wordt op initiatief van het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) gehouden van 21 t/m 29 september. Het thema van dit jaar, "Europa en ver zoening", heeft alles te maken met de vele oude en nieuwe tegenstellingen die Europa verlammen, en die oplossingen voor de vele dringende problemen in ons werelddeel in de weg staan. De vraag is of Europa in staat is die vele tegenstellingen te overwinnen. Zuid-Afrika kent momenteel een Verzoeningscommissie (onder leiding van bisschop Tutu). Wat valt er in Eu ropa te verzoenen en wat kunnen Ne derlandse mensen daaraan bijdragen? Deze vragen bepalen ook de thematiek van de vredesdienst. Drs. Zeldenrust is vanuit zijn functie nauw betrokken bij heel verschillende verzoeningsprojecten in Europa en heeft daar ook veel over geschreven. De vredesdienst is voorbereid door de Werkgroep Oecumenisch Avondgebed, samen met de IKV-kern Soest. Het koor van het Oecumenisch Avondgebed, on der leiding van Gerrit van Vembde, werkt aan deze vredesdienst mee. Na afloop is er (in De Deel) koffie en mo gelijkheid tot nagesprek. Iedereen is er hartelijk welkom. GEEF »S VOOR DIABETES Diabetes (suikerziekte) heeft veel ingrijpende gevolgen, bijvoorbeeld complicaties aan hart en bloedvaten. Neem nou meneer Gouverneur. Een sportieve vent, werkt hard, doet aan fitness en fietst veel. Kreeg narigheid met het hart. Dan blijkt dat hij ouderdoms- diabetes heeft. Als diabetes ook aan het hart gaat, steunt u het wetenschappelijk onderzoek. L «/OOR GEEÖfS Giro 5766 DlA0É' Bank 70.70.70.805 Diabetes Fonds Nederland, Amersfoort Een 37-jarige inwoner van Soest trof vorige week zijn auto op de stenen aan. De vier wielen waren in de nachtelijke uren van het voertuig gehaald. De gemeente Soest heeft een strop van negenduizend gulden, nadat acht vrachtwagenbanden met velgen zijn ge stolen. Ze werden in het weekeinde ont vreemd vanaf het afvalstoffenpark De Schans. De banden lagen buiten op het terrein. Namens de gemeente deed een 49-jarige Soester aangifte van de dief stal. Bij een inbraak in een woning aan de Braamweg zijn diverse sieraden en een groot aantal guldens en rijksdaalders buit Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 9 t/m 14 september 1996. GEBOREN: Marie-Julie Camille, dochter van A.R. den Hertog en M.R. Bron. - Sydney, dochter van R.A. Weith en A. Plomp. - Melinda Ariana Almaz, dochter van J.H. Maassen en M. Kok. - Talitha Samantha, dochter van R.A. Sloos en M.Y.E. Schmit Jongbloed. - Luzette Sanne, dochter van L. Heinen en R.A. Sikkema. - Naciya Yaiza Ilanit, dochter van M.H. Özakin en T.M.H. van Rossum. - Tom, zoon van K. van Esseveld en A.H.M. van Doorn. - Kimberly, dochter van E. Kalee en R. Spoor. - Judith, dochter van J.F. Zwart en H. Visscher. - Carmen, dochter van J.F. Zwart en H. Visscher. - Nikki, dochter van H.B. van Zomeren en S.F. Duiveman. - Sven, zoon van B. Berndsen en E. van den Brakel. - Leon, zoon van J.W.L. Schlebaum en T.K.W. van Fulpen. ONDERTROUWD: Marcus Maria Smits en Gerda Anneke de Kruijf. - Cornelis Timotheus Joseph de Bruin en Catharina Adriana Maria Beemer. - Herbert Lensink en Alice Reuvekamp. GETROUWD: Eddy Feiken en Wilhelmina Petronella Maria de Jong. - Cornelis Anthonius Maria Wijnands en Klasina Wilhelmina Gerardina Elisabeth Teileman. - Robert Jean Nicolaas Aoys en Eileen Margriet Winterdal. OVERLEDEN: Maria Johanna Breuning, wed. van H.J. Meijer. - Arend van der Kamp, echtgen. van J. Diddens. - Willem Bernard Wissing, echtgen. van C.B.T. Meijers. - Geertruida Frederika Fluiter, wed. van C. de Witte. - Elizabeth Cornelia de Ruiter, echtgen. van S.G. Brummel. Het verenigingsgebouwtje aan de Duin weg 21 wordt gesloopt. Het pand is slecht onderhouden en staat op instor ten. Vroeger is het gebouw als nood- school in gebruik geweest en heeft het dienst gedaan als onderkomen voor Amnesty International en de handwerk- vereniging Naald en Draad. Er zijn geen plannen met het terrein. Soesterbergsestraat57 WinkelcentrumSoest-Zuid 035-6013109 VanWeedestraat147 Soestdijk 035-6025942 Hamseweg12IV Hoogland 033-4807151 De afdeling Gooi en Eemland van de Vereniging van Vrouwen met Hogere Opleiding (WAO) houdt een open avond op woensdag 25 september. Wie belangstelling heeft voor de bijeen komst, die om 20.00 uur begint, kan contact opnemen met de afdelings secretaressen, tel. 5389460 of 5268241. Bij de WAO worden hóger opgeleide vrouwen in de gelegenheid gesteld met elkaar in contact te treden. Er worden studiedagen, seminars, workshops, trai ningen, excursies en andere bijeenkom sten georganiseerd. Landelijk telt de vereniging 5.500 leden, Gooi en Eemland is met 250 leden een middel grote afdeling. In het gebouw van De Bron aan de Sweelinckstraat wordt voortaan weer elke week een zondagschool gehouden. Dit gebeurt, uiteraard op zondag, van 11.45 tot 12.45 uur. De organisatie is in handen van de christelijk gereformeerde kerk in Soest. De kerk maakt tevens een niewe start met de kinderbijbelclub die elke donderdagmiddag van vier tot vijf uur wordt gehouden aan de Beetzlaan 34. Kinderen van vijf tot en met twaalf jaar krijgen verhalen uit de bijbel te horen, kunnen samen zingen en knutselen. Informatie over de kinderbijbelclub en de zondagschool kan worden verkregen bij M. Westeneng, tel. 6027563. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voor beeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn het: Peternel de Roon Arjan Swager Annelieke Vogelaar Naomie Timmers Verkoop - Verhuur Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37 b - Tel.6019589 Smitsweg 311, telefoon 6012630 In Soest doet bijna twintig procent van de mensen die ouder zijn dan 18 jaar, vrijwilligerswerk. Als je de output van vrijwilligers weergeeft in uren per jaar, waar een gemiddeld loon voor zou moe ten worden betaald, dan kun je tonen wat al die vrijwilligers economisch ge zien waard zijn. Wat ze de samenleving dus eigenlijk besparen. In totaal levert het vrijwilligerswerk, met een kleine 10 duizend vrijwilligers, zo'n anderhalf miljoen uren per jaar. Dat is goed voor 3,5 miljoen gulden, als er een gemiddeld loon voor zou moeten wor den betaald. Het is natuurlijk niet zo gek dit aspect van vrijwilligerswerk fijn tjes even te noemen. Menig lokaal be stuur zal verrast opkijken en hopelijk kwistiger met de subsidiepot omgaan. Om dit te onderzoeken is uitgegaan van een vierledige vraag: wat is aard en omvang van het vrijwilligerswerk, welke problemen komen organisaties tegen van waaruit vrijwilligers actief zijn, welke motieven/belemmeringen ervaart de (potentiële) vrijwilliger en welke beleidsmaatregelen die het vrijwilligers werk steunen en bevorderen zijn er mo gelijk. Het onderzoek is mede gefinan cierd door de Vereniging Nederlandse Gemeenten. Vakatures 4-117: Stichting jongerenwerk Soesterberg vraagt vrijwillig(st)er voor publiciteitswerkzaamheden: toezicht op interne/externe communicatie en ver antwoordelijk voor beeldvorming en perspublicaties. 5-132: Stichting hulpverlening vluch telingen Soest zoekt betrokken vrijwillig(st)ers, b.v. ex-docenten of stage-zoekende docenten, voor huis werkbegeleiding vluchtelingen (Neder lands, wiskunde en économie). 14-108: Belangenvereniging voor doof-blinden vraagt mensen die hun ogen en oren willen "uitlenen", om deel name aan het leven van alledag af en toe enigszins mogelijk te maken. 17-117: Instelling voor dienstverlening en samenlevingsopbouw zoekt vrijwil- lig(st)ers voor de projecten rouw begeleiding Humanitas. In deze projec ten worden vrijwilligers goed voorbe reid, b.v. met een cursus "praten over de dood". 18-138: Internationaal Vrouwen centrum Soest zoekt met spoed voorzit ter en secretaris. Liefst vrijwilligsters met bestuurservaring (eventueel kinder opvang). Aanbod Een Spaanse man wil Spaanse les ge ven in ruil voor Nederlandse les. Informatie: Vrijwilligers Vakature Bank e.o., Smitsweg 311, 3765 CJ Soest, dins dag t/m donderdag 9.00-12.00 uur, tel. 601 26 30. Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Via verschillende organisaties zal tijdens de aanstaande Vredesweek helaas weer geWezen kunnen worden op de onvrede die in onze wereld leeft. En steeds weer kan men zich afvragen hoe oorlog of onlusten te voorkomen zijn. Hoe komt men af van onvrede, verdeeldheid en vijandigheid? Hoe krijgt men interesse voor de ander, hoe voorkomt men on rechtvaardige behandeling? Ook in ontwikkelingslanden, waar men veelal in een uitzichtloze situatie ver keert, komen deze grote problemen voor. Voor het bereiken van vrede en gerechtigheid spannen verschillende or ganisaties zich ai of niet met succes in. De Wereldwinkels proberen rechtvaar digheid en eerlijkheid een grote rol te laten spelen bij de handel in producten uit de ontwikkelingslanden. Zij be moeien zich niet met de politiek, maar trachten de producenten een steun in de rug te zijn in hun streven naar een goed bestaan. Bij het betalen van een eerlijke prijs voor hun producten en rechtvaar digheid in de handelsvoorwaarden kun nen zij hun levensomstandigheden ver beteren. Zo zijn verbeteringen in onder wijs en gezondheidszorg mogelijk. Als iemand werk heeft zijn er altijd al gauw betere bestaansmogelijkheden. In de Wereldwinkel kan men informa tie krijgen over deze producenten: wat over de ander weten; weten wat hun manier van werken is; kennis hebben van hun problemen en belemmeringen is erg belangrijk. Zeker is het dat wij hen direct kunnen helpen door hun producten te kopen, Door deze rechtstreekse benadering kunnen we persoonlijk meewerken om hen uit een soms uitzichtloze situatie te halen. Misschien dienen we op deze wijze el ook een beetje de vrede mee. Zeker is het dat we hen aan een vredig bestaan helpen. De Wereldwinkel is dagelijks, behalve maandag, van 9.30 tot 17.00 uur geo pend. Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht. Bureau Soest: Burg. Grothestraat 74, 3761 CN Soest, tel. 6019004, fax 6026588. Spreekuren: Thuiszorg: Soest: werkdagen van 9.00-10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 6019004. Maatschappelijk werk. Soest: werkdagen van 9.00-10.00, Burg. Grothestraat 74, tel. 6019004. - Soesterberg: van 9.30-10.30 uur, (al leen op woensdag) geref. kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, tel. 0346-352606. - Soest-Zuid: woensdag 9.00-11.00 u., tel. 6013750, Gezondheidscentrum de Bundeling, Schoutenkampweg 4. Buiten kantooruren kan u, voor uitslui tend telefonische hulp, bellen met de THD te Hilversum, tel. 60245555. Zo nodig kan de THD één van de maat schappelijk werkers bereiken. Sociale Dienstverlening gemeente Soest, afd. Maatschappelijk Werk. Spreekuur maatschappelijk werk: werkdagen 8.30-10.00 uur, ge meentehuis, Raadhuisplein 1, tel. 6094311, toestel 56. Sociale Verzekeringsbank, district Amersfoort (vh. Raad van Arbeid). Ihformatie over kinderbijslag, AOW- pensioen, weduwen- en wezenpen sioen, rentezegels. - Spreekuur Soest: vrijdag 10.00-11.00 uur, gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Christelijk maatschappelijk werk. Spreekuur Soest: iedere maandag 00-10.00 uur in de Ichthuskerk, Al- bert Cuyplaan 2, tel. 6015708. Op an dere dagen 8.30-10.00 en 13.00-13.30 uur bereikbaar in Huizen, tel. 5250132. Bejaardenhulp en gezinsverzorging Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk, tel. 6019004. Voor Soester berg bovendien: Centrum voor Maat schappelijke Dienstverlening Zeist, tel, 030-6924764. Wijkverpleging en uitlenen van verpleegartikelen: Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht, tel. 06-8344*. Warme-maaltijdenvoorziening: A. Thuisbezorging: tel. 6016324 (Molenschot); B. Restaurant voorziening in de bejaardencentra: Braamhage, tel. 6013851 Gr. Engendaal, tel. 6015251 Mariënburg, tel. 6022044 Molenschot, tel. 6016324 Voor de restaurantvoorziening dient men 55 jaar of ouder te zijn. Minstens twee dagen van te voren opgeven bij desbetreffend bejaardencentrum. Personenalarmering: Voor informatie en aanmelding, tel. 6014114. b.g.g. Secretariaat SWOS, tel. 6023681 Kortdurende noodhulp: Stichting Hulpdienst Soesterberg, tel. 0346-351789 of 352097. Sociaal-culturele aktiviteiten: in de dienstencentra, en andere loca ties, bijv. bej.aardengymnastiek, zwem men, yoga, biljarten, kegelen, bowling, tafeltennis, badminton, fietsen, volks dansen, stijldansen, tekenen en schilde ren, cursussen Engels en Frans, bridge, zangkoor, toneelclub enz. Algem. informatie te verkrijgen bij: SWOS,Dalplein 6,3762 BP Soest, tel. 6023681; Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475, Soest, tel. 6010607; De Vijverhof, Klarinet 39, Soest, tel 6023139; De Drie Eiken, Dorpsplein 18, Soes terberg, tel. 0346-351402. in Soest (GOS) Postbus 129, 3760 AC Soest. Seniorenvoorlichting Voor 55+-ers met een beperkt inko men, die vragen hébben op het gebied van de sociale voorzieningen, subsi dies, kwijtscheldingsregelingen, enz. Alle werkdagen 9.00-12.00 uur, tel 6027997. Klusjesdienst Klusjesdienst voor ouderen, tel. 6023681. V Zaterdag 21 september ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19.00 eucharistie; gemengd koor Zondag 22 september ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 11.00 communie; samenzang Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10.30 eucharistie; parochiekoor H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 09.30 eucharistie; jongerenkoor Joanneskerk, Willaertstraat 51 11.00 eucharistie; samenzang HERVORMD/GEREFORMEERD (Federatie 'Samen op Weg') Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 ds. P. van Winden De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. H.R. van Heil en ds. J. Smit, Driebergen Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10.00 ds. J.W. Huisman HERVORMDE GEMEENTE Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 ds. R. van Kooten 17.00 ds. G. Wassinkmaat, Hoevelaken M.C. MOLENDAEL SOEST Soesterbergsestraat 125 10.00 drs. C. Geraets CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 ds. J. Slagboom 16.30 ds. W.N. Middelkoop, Eemdijk GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 10.00 ds. G.E. Geerds 17.00 leesdienst GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 09.30 en 15.00 leesdienst woensdag 18 septepiber: 19.30 ds. J.M. Kleppe) NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 opening winterwerk EV. GEMEENTE IN DE RUIMTE Insingerstraat 39-53 10.00 J. Zwart CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 15.00 Harpert Tromp; H.A. NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Zondag 9.30 en 17.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur Soesterberg Zie Soesterbergse pagina Baarn DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 ds. A. van Daalen NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.00 ds. W. Smouter, Breukelen Amersfoort EVANGELISCH-LUTHERS Lutherse kerk, Langestraat 61 10.30 ds. K. v.d. Horst ORTHODOX Parochie van de H. Cornelius de Honderdman, Bloemweg 11 woensdag 19.00 vespers zaterdag 19.00 vespers zondag 09.00 metten zondag 10.45 goddelijke liturgie Op dinsdag 8 oktober vindt er in Credo, Julianalaan 19, weer een "open och tend" plaats over levens- en geloofs vragen. Gastspreekster is Annie Verdel- man, die een inleiding houdt met de ti tel "Geloven, wat heb je eraan?" De muzikale bijdrage wordt verzorgd door Franny Vink. De open ochtend heeft een informeel karakter; wie alleen wil luisteren is ook welkom. Het programma duurt van 9.00 tot 11.00 uur. Er is kinderoppas, even als een boekentafel. Alle dames, ook zonder christelijke achtergrond, zijn welkom. Informatie: Nelie van Arkel tel. 6018068. Zaterdag 21 september en zondag 22 september Huisartsen Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: (Groep A) W.G. Bavinck, Klarinet 37, tel. 6012566. (Groep B) M. Smits-Schaffels, Beckeringhstraat 52, tel. 6012667. Groepsindeling huisartsen: Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kranenburg, Krijger, Mout, Rupert, Spel berg, Walter. Groep B: Von Bartheld, Chavannes/ Verberne, Huitema, Oudshoorn, Nicolas, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! Apotheek Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soest, Driftje 4A, tel. 6012497. Tandarts Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: O J.P. Kesler Van Lijndenlaan 22, tel. 6016728. Dierenarts Vrijdag 20.00 - zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: H. Blanken (Eemnes), Laarderweg 41C, tel. 5312706. Kleine huisdieren: E. KLein-Benes, Ereprijsstraat 23, tel. 6014211. M.C. Molendael Alle verpleegafdelingen en opnames in m.c. Molendael-Soest, Soesterbergse straat 125, tel. 6092911. Bezoektijden: Alle afdelingen Dagelijks 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; op zondag tevens 11.00-11.30 uur. Uitzonderingen: Kinderafdeling Doorlopend bezoek voor familie; ove rig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling Voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00-20.00 uur. Medium Care Dagelijks 11.00-11.30, 15.00-15.30 en 19.30-20.00 uur. Spoedeisende hulp Zeven dagen per week, 24 uur per dag, in m.c. Molendael-Soest. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Rode Kruis/Bloedbank Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Gooi en Eemland, Rem brandtlaan 31,1213 BE Hilversum, tel. 035-6245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Valeriaanstraat 129, 3765 EL Soest, tel. 6017998. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soester berg: Valeriaanstraat 139, 3765 EL Soest, tel. 6017973. "Boodschap aan Europa" is het thema voor de avond die de Vredesgroep Baarn op dinsdag 24 september organi seert ter gelegenheid van de Vredes week. Dat gebeurt in de Herberg van Paulus, Stationsweg 16, vanaf 20.00 uur. Herman Noordegraaf, theoloog, socioloog en publicist, is uitgenodigd als inleider. Centrum voor alternatieve geneeswijzen "Spirit" organiseert op donderdag 19 september een openbare avond met spontane helderziende waarnemingen van Ria Schröder. De bijeenkomst vindt plaats in buurthuis de Engh, Albert Cuyplaan 200. Aanvang 20.00 uur. Toegang: f 7,50; abonnementhouders gratis. Informatie: tel. 6021962. De Reuma Patiënten Vereniging Baam/ Soest heeft op dinsdag 24 september 1996 mevrouw Van der Burgh van het NTN-Thuiszorg uitgenodigd. Zij zal praten over thuiszorg en thuis verpleging. De bijeenkomst wordt ge houden in de Speeldoos, Rembrandt laan 35 te Baarn. Aanvang: 14.00 uur. Amivedi, telefoon 60170 01 VERMIST: 30-8. Cyp poes, br. vlekje op voorh. 1 jr. Inl. fam Straub, Kerkpad NZ 50, 3764 AS Soest, tel. 6024505 of 6014670. 5-9. Zw. m. witte gec. kater, halve strt. Gele vl.bnd. Inl. hr. Veldhuizen, Weegbreestr. 105, 3765 XC Soest, tel. 6023164. 6-9. Gec. zw. kater» witte poten en bef, 2 witte snorh. gevlekte tong. Inl. mevr. Ros, Bosstr 65, 3769 AC Soest, tel. 6014956. 11-9. Cyp. dk. grijs poesje, pas gest. -lit tekens-. Inl. mevr. Hees, Pr. Hendrikln 66, 3761 DX Soest, tel. 6027306. GEVONDEN: 7-9. Reu, kruising Poedel/Maltezer. Gfev. o.d. Dolderseweg, Soest. Inl. Dierenteh. Soest, tel. 6013583. 11-9. Zw. witte gec. kater, vl.bnd m. belletje. Achtergel. voor het Dierenteh. Soest, tel. 6013583. 14-9. Loopt rond Cyp. kat, 8 mnd, bij mevr. Francke, Beetzln 97, 3762 CC Soest, tel. 6014368. De Evangelische Hogeschool in Amersfoort start in het kader van de Zaterdag-Academie dit najaar weer een aantal korte cursussen en excursies. De onderwerpen zijn vooral gegroepeerd rondom het thema "creationisme", maar er zijn ook cursussen op het gebied van filosofie en de gevaren van New Age. Een aantal cursussen wordt georgani seerd in samenwerking met andere or ganisaties als Kreaton en het Centrum voor Reformatorische Wijsbegeerte. Een cursusoverzicht is te krijgen bij de Evangelische Hogeschool, Postbus 957, 3800 AZ Amersfoort. Met een nieuwe dirigent is The Messengers het nieuwe seizoen inge gaan. Het gospelkoor staat nu onder muzikale leiding van Gert Mannée en kan ook nieuwe leden gebruiken. Vooral tenoren, bassen en mezzo-sopra nen zijn nodig om het gewijzigde reper toire in te studeren. In 1997 geeft The Messengers een concert. In de 27 achterliggende jaren is het koor altijd gekenmerkt geweest door een goede sfeer. Elke dinsdagavond wordt van acht tot tien uur gerepeteerd in de NPB-kerk aan de Rembrandtlaan. De ingang daarvan is te vinden bij de par keerplaats op de Pieter de Hooghlaan. Belangstellenden kunnen ook eerst ko men luisteren of informatie inwinnen bij secretaris Willy Wijnands, tel. 6026531.

Soester Courant | 1996 | | pagina 31