voor overlast "Burger moet zich betrokken voelen bij politie-organisatie" soesa Soest 'op z'n kop'gezet Rondje Raadhuis Nieuwe wijkchef politie Soest-Zuid en Soesterberg Verzoek: containers ook in Soesterberg ondergronds Snelheidscontroles op de Beetzlaan Spreekuur Sociale Verzekeringsbank |De gemeente ondergaat een facelift door de herinrichting van de Van Weedestraat het vernieuwen van 38 kilometer CAI-kabel het vervangen van 8 kilometer tegels in fietspaden door as falt en het aanbrengen van dikkere tegels in ruim 3 kilo meter fietspad het vernieuwen van riolering. Wethouder R. van Logtenstein, die onder meer openbare werken in zijn portefeuille heeft, zegt dan ook dat het door 't grotendeels samenvallen van deze werkzaamheden "nooit eerder zo hectisch is geweest in Soest". Gedurende de uitvoe ring van deze werken ontkomt het verkeer niet aan vertragin gen door opstoppingen en eventueel omleidingen. Overigens wordt van alle weggebruikers extra oplettendheid gevraagd en aanpassing van de snelheid. Dit in verband met de verkeersveiligheid en de veiligheid van degenen die de werk zaamheden uitvoeren. Het is volgens de wethouder niet te vermijden dat ook anderen dan al leen de weggebruikers hinder van de werkzaamheden ondervinden, bij voorbeeld door opslag van materia len, transportmiddelen, machines en bouwketen. "Onze prioriteit is de bereikbaarheid van de winkels en de snelheid van de werkzaamheden. Daardoor zou het mogelijk kunnen zijn dat individuele personen of groe pen tijdelijk last ondervinden. Een enkeling heeft hiertegen geageerd, niet alleen bij de verantwoordelijke afdeling wegen, grondzaken en ver- keerenhetgemeentebestuur;ook het meldpunt woonomgeving, de klach tentelefoon en wijkbeheer werden soms ingeschakeld. Deze zijn echter niet bedoeld voor klachten voor dit soort werkzaamheden. Het gaat im mers om reguliere werken waarvan iedereen wel eens enige hinder zal on dervinden. De herinrichting van de eerste fase van de Van Weedestraat (vanaf de spoorwegovergang tot de Stadhou derslaan) is inmiddels in volle gang. Deze zal -die toezegging is aan de winkeliers gedaan- uiterlijk 15 no vember zijn afgerond. Elk van de vijf aannemers is er volgens de wethou der met klem op gewezen dat de werkzaamheden in zo kort mogelijke tijd moeten worden uitgevoerd. Ver der is afgesproken dat niet twee aan nemers tegelijk aan beide kanten van de straat aan het werk gaan. "We proberen de rijweg zoveel mogelijk open te houden en er moet altijd een fietspad vrij blijven. Het verkeer moet zo goed als mogelijk door kunnen gaan". Openingstijden gemeente Soest De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geo pend tot 13.30. Het infor matiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het informatie punt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Pu bliekszaken kunt u onder andere terecht voor: de Gemeentelijke Basis Administratie personen, de burgerlijke stand, rijbewijzen, identiteitskaarten, uittreksels uit geboortenregister, woonruim teverdeling, huursubsidie, voorzie ningen voor gehandicapten, vergunningen voor markt- en standplaatsen, zaken met betrek king tot de winkelsluitingswet. Op donderdagavond is het infor-ma- tiecentrum en de afdeling Publieks zaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan echter geen zaken regelen die de burger lijke stand betreffen. Aanvragen voor reis- en rijdocumenten kun nen op donderdagavond wel wor den ingediend. Er geldt "klaar ter wijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411 De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het publiek ge opend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12 Spreekuren Burgemeester en wethouders hou den spreekuur na telefonische af spraak. Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische af spraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R. van Logtenstein kan men regelen via secretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon (035) 60.93.511. - Telefoonnummers Belangrijke telefoonnummers zijn: - 06-11 algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambu lance). - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven, of het niet nako men van toezeggingen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan gesloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderin-gen en dergelijke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vra gen over afval zoals klein chemisch afval(KCA) groente-, fruit- en tuinafval enzovoort. Aanmelden van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.25.346 Meldpunt woonomge ving (bereikbaar op werkdagen van 8.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verhol pen. - 60.93.539 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu. Voor noodgeval len telefoon 54.87.411 (politie). Agenda donderdag 19 september, raads- maandag 30 september, commis sie algemene bestuurszaken, dinsdag 1 oktober, commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn woensdag 2 oktober, commissie milieu en openbare werken donderdag 3 oktober, commissie financiën maandag 14 oktober, 19.00 uur: behandeling begroting 1997 woensdag 16 oktober, 14.00 uur: Vervolg behandeling Begroting 1997 gevolgd om plm. 19.00 uur door de reguliere raadsvergadering van oktober (Indien dit laatste met lukt dan wordt de raadsvergadering donder dag 17 oktober om 19.30 uur ge houden) De vergaderingen worden gehou den in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur. Wethouder Van Logtenstein wijst erop dat de eerste fase van de her inrichting van de Van Weedestraat een experiment is. Het is mogelijk dat er in een latere fase van dit concept wordt afgeweken, in die zin dat wel een rijbaan afgesloten moet worden. Dat zal echter niet eerder het geval zijn dan bij de uitvoering van de tweede fase, in februari 1997. Om streeks de feestdagen (kerstmis en jaarwisseling) liggen de werkzaamhe den stil. Miljoenenprojecten Met de uitvoering van alle werkzaam heden is een bedrag gemoeid van vele tientallen miljoenen guldens. "Als wij normaal in een jaar bijvoorbeeld aan riolering voor 3 miljoen besteden, dan hebben we onze handen vol. Door de wateroverlast van 1993/'94 hebben we plannen uitgewerkt en in 1995 heeft de gemeenteraad een kre diet beschikbaar gesteld voor 14,2 miljoen aan rioleringswerk. De uit voering van deze werken is nu in volle gang. Voor wegonderhoud is normaal 1 miljoen per jaar beschik baar. Nu heeft de raad in het kader van de kemtakendiscussie 2 miljoen extra beschikbaar gesteld plus 200.000 gulden voor de ombouw van de fietspaden. Verder is 2,7 mil joen beschikbaar voor de Van Weedestraat als uitwerking van de hoofdwegenstructuur". "Deze cijfers geven de verhouding aan waarin we nu extra werken", zegt de wethouder. "Ik denk dat in de komende jaren de hoofdwegen structuur verder zal worden uitge werkt waardoor ook één en ander op z'n kop zal worden gezet. Kortom, Soest krijgt in de komende twee, drie jaar een facelift "en we verwachten dat daar iets heel moois uit komt", aldus de wethouder. Actuele informatie Wie op de hoogte wil blijven van de actuele stand van zaken wat betreft de juiste plaatsen waar gewerkt wordt en eventuele omleidingen en (gedeeltelijke) afsluitingen, kan hier voor onder meer terecht op de ge meentelijke pagina's van de tv-kabel- krant. De gemeente zal de inwoners wekelijks op de hoogte houden'van de werkzaamheden die in de ko mende weken uitgevoerd worden. Op tal van plaatsen in de gemeente komt men dit beeld tegen: werk aan de weg dus opengebroken wegen. Van de weggebruikers en de aanwonenden wordt begrip gevraagd voor de situatie. Telefonisch kan men over de stand van zaken inlichtingen inwinnen via de gemeentelijke informatietelefoon, nummer 60 93 665. Tenslotte zal in het gemeentelijk we kelijkse voorlichtingsprogramma 'Van 't Raadhuisplein' op Radio Soest telkens actuele informatie wor den verstrekt. Dit programma wordt elke week uitgezonden, op woensdag morgen van 11.00 tot 12.00 uur. Herhaling zondag om 12 uur. De wijkagent van vroeger ("met fiets tassen") heeft voor inspecteur Richard Dros (35), de nieuwe chef van wijk 2 (Soest-Zuid en Soester berg) in het rayon Soest van de poli tie Eemland-noord allang afgedaan. "We moeten naar een wijkagent nieuwe stijl, die zich bezighoudt met integrale veiligheidszorg en daarvoor netwerken opbouwt. Het moet niet zo zijn dat hij anderhalf uur bezig is met het oplossen van een sociaal pro bleem in een buurt. Hij moet dit coördineren en hulpverlenende in stanties in huis halen. Hij moet daar voor contacten leggen met bijvoor beeld de gemeente, buurthuizen, woningbouwverenigingen, sportclubs. Daarvan en van de burgers moet de politie het straks hebben". Dros verder: "We zijn een beetje een geïndividualiseerde maatschappij ge worden waarin de mensen snel ge neigd zijn te zeggen: we bellen de po litie, dan wordt het probleem voor ons opgelost. Daar moeten we van af. We moeten werken aan buurt preventie; zorgen dat mensen zich betrokken voelen bij de politie-orga nisatie. Burgers moeten beseffen dat we als politie afhankelijk van hen zijn, we hebben hen nodig. Wij kunnen niet op elke hoek van de straat een agent neerzetten. De burgers moeten ons de informatie verstrekken waar wij mee kunnen werken. Dat bereik je vooral door de agent zichtbaar op straat aanwezig té laten zijn. Bij voor keur te voet of op de fiets, dan is het contact veel sneller gelegd. De man in de auto wordt toch veel minder aangesproken". De nieuwe wijkchef heeft de resulta ten gelezen van een landelijke enquete over de wijkagent, die er over 't alge meen niet zo goed af kwam. Volgens Dros gaat dat voor Soest-Zuid en Soesterberg niet op: "Ik denk dat we op wijkzorggebied hoog scoren. Be halve de wijkagent zijn er de politiesurveillanten die alleen maar en zichtbaar in de wijk bezig zijn, te voet of op de fiets, behalve als ze schriftelijk werk moeten afmaken. De mensen in Soest mogen zeer te vreden zijn, het wijkwerk is goed ge regeld, al kan het natuurlijk altijd nog beter. Daar gaan we ook aan werken. De discussie hierover was al volop aan de gang voordat ik kwam, dus ik stap er middenin. De uitkomst zou kunnen zijn dat we de netto-uren dat iemand op straat is gaan verhogen, al blijft er natuurlijk altijd administratief werk. Je kunt nog zoveel automatise ren, de mensen moeten toch een keer naar het bureau". Dros, een geboren Amersfoorter, begon zijn politieloopbaan in 1978 bij de groep Uithoorn van de rijkspolitie Amsterdam. In 1982 maakte hij, opk Politie-inspecteur Dros, nieuwe wijkchef Soest-Zuid- en Soesterberg: "Burgers moeten beseffen dat wij als politie van hen afhankelijk zijn omdat zijn vrouw in de stad werkt, de overstap naar de gemeentepolitie Amersfoort. Nadat hij een aantal af delingen had doorlopen, was zijn laatste functie praktijkbegeleider, een soort coach, van een groep politie mensen die in het centrum van Amersfoort werkzaam waren. "Een hectische wijk", kijkt Dros terug op die periode, waarin hij het werk uit zette, mensen aanstuurde, zaken coördineerde, schriftelijk werk con troleerde enzovoorts. Hij solliciteerde naar de functie van wijkchef in Soest omdat de functie hem aantrekkelijk lijkt. "Ik had het gevoel dat ik aan een meuwe uitdaging toe was. Als je zolang bij de politie zit, wil je wel eens een keer wat anders. Ik heb er zin in en ben heel enthousiast", zegt de in specteur, die in zijn vrije tijd scheids rechter is in het betaalde voetbal. Hoewei hij beseft dat hij zich als chef wat meer met beleidszaken zal moe ten bezighouden en dus minder op straat zal komen, heeft hij zich toch voorgenomen dat aspect van het werk niet uit het oog te verliezen. "Je moet als wijkchef ook de medewer kers beoordelen, dus de mogelijkhe den die er zijn om zelf de straat op te gaan, zal ik zeker benutten". Afhankelijk van de uitkomst van de proef met het milieu-eiland in Soest- Zuid, zullen burgemeester en wet houders bekijken of meer plaatsen in de gemeente in aanmerking komen voor hét plaatsen van ondergrondse containers. Het college van b. en w. antwoordt dit op een vraag hierover van een inwoonster van Soesterberg. Zij vindt het milieu-eiland 'fantastisch!'. Reden voor het verzoek om zo snel moge lijk ook in Soesterberg dit project te starten, met name bij de Hoeksteen- kerk, 'zodat het aanzicht weer netjes wordt'. Het is burgemeester en wethouders bekend dat de containers bij De Hoeksteen overlast veroorzaken. In dien besloten wordt om op meer plaatsen in de gemeente 'ondergronds' te gaan, dan wordt de situatie bij De Hoeksteen in de besluitvorming met betrekking tot de locatie-keuze mee genomen. Na de vakantie zal de politie een aan tal snelheidscontroles houden op de Beetzlaan. Burgemeester en wethou ders antwoorden dit op de opmer king van een bewoner van die laan. Hij liet b. en w. weten dat de snelhe den van automobilisten en motorrij ders er vaak schrikbarend zijn. De Sociale Verzekeringsbank houdt iedere vrijdag spreekuur van 10 tot 11 uur in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1, afdeling sociale dienstverlening. Men kan daar dan onder meer terecht met vragen over de kinderbijslag, de AOW en de Al gemene Nabestaanden Wet (ANW). Mijn vraag.. Naam:Mnian/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen voor vrijdag 27 september aan Voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). Op 't Hoogt: voor klankbordgroepen en luidsprekers. VW: Vraagt Veel Verhoging De Stichting 'Vrienden van het Vliegdorp' is opgeheven. Van je vrienden moet je het maar hebben». Kinderparadijs De Volle Teugel. Aanrijding op de Birkstraat: geef mijn Porsche maar aan fikkie. Zou de prijs van de winkeliersactie in Hartje Zuid wel echt zijn, volgens de pagina-grote advertentie in de Soester Courant een reis naar Balie? Welke balie precies? Waarschijnlijk die bij Van de Ven, om reisgidsen uit te zoeken, bijvoorbeeld voor een reis naar Bali... Spoor bijster op de Veldweg. Vragen ze bij dat uitzendbureau in station Soestdijk ook lokettisten? Op 't Hoogt: uw eigen homepage! Woningwebsidie Soest Moeder van paalzitter in De Gooi enEemlander: "Vannacht heb ik een potje staan grienen, want je ziet je zoon daar tocb zitten lijden. Hij zat helemaal te kwijlen op die paal, hij was amper bij kennis". 'Driftje' Dolman. Miss Hartje Zuid. Is zo'n dierenchip misschien ook wat voor John de Wolf? Paltz nummer 1947. Rekeningkamer. Tophit bij Radio Soest: Money, mo- ney, money. Gelezen: Eemland wil eenheid in afvalbeleid Maar dat is er .toch allang? Kijk maar in sloten en bermen en op de trottoirs in de winkelcentra. Je kunt zelfs zonder klimtoestel in de pen klimmen. Met de VW straks goed op de hoogte. Als BBA betekent Betaalbare Ben zine Afschaffen, dan lost het verkeersprobleem zichzelf wel op. Koningsschot (318e) bepaald geen Vluggertje.

Soester Courant | 1996 | | pagina 33