Slingerland Klaarwater/Smits veen: veel ongerief op de vierkante nieter Werk aan de weg )EST Filmclub Woonpassage Soest Raadsfracties te spreken over minimabeleid Soest Trapt uw partner wel eens op uw tenen? 6027493 6027493 Afsluiting van de Amerikaanse weken bij Filmclub Soest Silver Star CD 7ACTUEEL paönas Accommodaties bekeken door sociale oog van de politie Praten met B. en W. in de Open Hof 035 - 601 24 77 )e houtvloer net méér wooncomfort m een luxere litstraling Auto en bromfiets botsen op kruising Jas gestolen uit schoolgebouw Alléén vrijdag 27 zaterdag 28 september tijdens de feestelijke opening... "Meer voorlichting over reductiefonds" GESCHENKPAKKETTEN WIiii van lloorn NV0B Danscentrum Jan Gina Se pp O KLAREN MP ÉS? tel. 035-6017954 PAGINA2 WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1996 SOESTER COURANT 5 banden voor een week van 25,- voor 15,- De 2e dasfilm voor 2#50 - seldis van 18/9 t/m 21/9 Interesse in de USA? Bekijk dan vrijblijvend onze foto-expositie "Een Soester in The States". FILMCLUB DOET MEER...! maandag 13.00-21.00 uur ri |l |t b Dillenburglaan 12, Soest (naast Randstad). Telefoon: 035-6012340 KLAREN MtROMP Politie slaat ruit van keukendeur in Alcoholcontrole: elf automobilisten hebben teveel op LLIE HAIR ''Jopen 'n helpen. Wijkchef Ad Ophorst doet aanbevelingen Bekeuring voor vijf bromfietsers Auto uitgebrand n 8.00 - 17.00 uur 13.30 uur. 3pos Parket is er in erschillende houtsoorten, delhoutfineer verzegeld iet een extreem slijtvast n bijzonder milieuvrien- elijk oppervlak (100% plosmiddelvrij) tonen de atuurlijke houttinten in un volle pracht en zorgen iet een zijdezachte glans oor een harmonische raon-atmosfeer. mmm m A WORLD OF HOMi-tKTtRtAIMMENT Herinrichting Van Weedestraat Nu wordt gewerkt op het gedeelte van de overweg tot de Korte Melmweg. Tij dens de uitvoering van de werkzaamhe den zal het fietsverkeer over het fietspad aan de overzijde worden geleid. Ter plaatse van de werkzaamheden kan de parkeerstrook niet voor parkeren en la den en lossen gebruikt worden. Tijdens de werkzaamheden wordt voor de voet gangers zo veel mogelijk steeds verhar ding beschikbaar gehouden. Het auto verkeer naar Soest op de Amsterdamse straatweg in Baarn en op de Birkstraat wordt dringend aanbevolen de met pij len aangeduide route via de Koningsweg te kiezen. Op maandag 23 september zal het ge deelte tot de Korte Melmweg voltooid zijn en aan het gedeelte tot het bankge bouw worden begonnen. De REMU start onder de trottoirs van de Van Weedestraat vanaf het Nassauplantsoen tot de Anna Paulownalaan met het ver vangen van elektriciteitskabels. Vervol gens worden ook de kabels aan de over zij de vanaf Braamhage tot de Stad houderslaan vervangen. Betere fietspaden De komende weken wordt voor het ver vangen van tegels door rood asfalt aan de volgende gedeelten gewerkt: Het fietspad langs de Koningsweg: tussen de aansluitingen Nieuweweg en Vrijheidsweg worden de tegels uit de voetpaden opgenomen. Daarna worden de tegels uit het fietspad in het voetpad aangebracht. Vanaf de Nieuweweg tot de Varenstraat wordt langs de Konings weg een CAI-kabel gelegd. Daarna wordt op het gedeelte tussen de Nieuweweg en de Vrijheidsweg rood asfalt aangebracht. Het fietsverkeer richting Overhees wordt aan de over zijde geleid. Uit het fietspad van de Vrijheidsweg aan zijde van het bedrijventerrein wor den de tegels opgenomen. Het fiets verkeer wordt aan de overzijde geleid. Op andere fietspaden worden de grijze tegels vervangen door dikkere, rode te gels. Met dikkere tegels ontstaan com fortabeler en onderhoudsarme fietspa den. In de komende weken gaat het om de volgende fietspaden: De Middelwijkstraat vanaf de Kerke- buurt tot de Molenstraat. Hier wordt een CAI-kabel aangebracht ook langs de Steenhoffstraat tussen de Molen straat en het Kerkplein. Ook hier wordt het fietsverkeer omgeleid. De Kerkstraat tussen de Veldweg en de Soesterbergsestraat. Ook hier wordt het fietsverkeer omgeleid. Deze week vinden verder de volgende werkzaamheden plaats; Op de Dorresteinweg tussen de Zuidergracht en het Vaarderhoogt kan een gedeelte van de rijbaan niet door het verkeer worden gebruikt. Dit blijft zo tot de rijbaan van de Dorresteinweg wordt verlegd. Op de Wielewaal wordt verder gegaan met het vervangen van de bouwwegen door de definitieve bestrating. Aan de Klein Engendaalweg wordt het laatste gedeelte van de wijk Klein Engendaal (de Houtsnip) bouwrijp ge maakt. Tégenover de aansluiting van de Smitsweg op de Nieuweweg wordt ver der gewerkt aan het aanbrengen van nieuwe riolen. Daarvoor is het fietspad en een gedeelte van de rijbaan van de Nieuweweg tegenover de Smitsweg op gebroken. De fietser wordt over het fietspad aan de overzijde geleid. Op de St. Theresiastraat wordt het vervangen van tegels afgerond. Op de Burgemeester Grothestraat en de Birkstraat zullen op de plaatsen van rioolwerkzaamheden en een bodem sanering asfaltreparaties worden uitge voerd. Op het bedrijventerrein Soesterberg- Noord worden rioleringswerkzaamhe den uitgevoerd op de aansluiting van de Batenburgweg en de Veldmaarschalk Montgomeryweg. In de week van 16 september geldt er een afsluiting voor alle verkeer. Op maandag 23 september wordt ge start met het opnieuw bestraten van de Lange Brinkweg en de Kruisweg. Dit werk zal twee maanden in beslag ne men. Ter plaatse is doorgaand verkeer niet mogelijk. De woningen en bedrij ven worden zo goed mogelijk bereikbaar gehouden. Ter plaatse van werkzaamheden wordt van het verkeer extra oplettendheid ge vraagd en een aanpassing van de snel heid. Dit in verband met de veiligheid van alle weggebruikers en degenen, die de werkzaamheden uitvoeren. Materiële schade ontstond donderdag toen een bromfiets en een auto tegen elkaar botsen. De automobilist, een der tigjarige Rotterdammer reed vanaf de Henriëtte Blaekweg de Birkstraat op, maar verleende daarbij geen voorrang aan een bromfietser van 21 jaar uit Bilt- hoven. De bestuurders bleven onge deerd. Ook een 72-jarige vrouw veroorzaakte schade, toen ze met haar auto achteruit wilde inparkeren. Ze botste daarbij te gen een geparkeerde auto die toebe hoort aan een inwoner van Amersfoort. Uit een schoolgebouw aan de Valeriaanstraat is vrijdag de jas gestolen van een veertienjarig meisje. De dief sloeg zijn slag in de garderobe van de school. Ook in de jeugdherberg aan de Bos straat werd een jas gestolen. Deze be hoort toe aan een twintigjarige vrouw uit Zwijndrecht. De jas werd zondag ontvreemd uit het washok. Gooi Birkstraat 99 101 in Soest! Van de duizend Soesters die moe ten rondkomen van een bijstands uitkering of een vergelijkbaar in komstenniveau, maken er slechts vierhonderd gebruik van het reduc tiefonds van de gemeente. De minima kunnen aanspraak maken op dit fonds voor een vergoeding van sociale, culturele en sportieve activitei ten, tot een maximum van honderd gul den per persoon per jaar. Leidje Tomassen van GroenLinks/Pro- gressief Soest vindt dat het reductie fonds meer onder de aandacht van de minima moet worden gebracht. Volgens haar zullen dan meer mensen een aan vraag indienen. Dit is niet zeker, meent wethouder Ries van Logtenstein. Volgens hem is de doelgroep in algemene zin bekend met het fonds, maar blijft de schroom be staan om een vergoeding voor gemaakte kosten aan,te vragen. Overigens/zijn de raadsfracties, zo bleek maandag tijdens de begrotingsbehande ling, te spreken over het minimabeleid van de gemeente. Het kwijtscheldings- beleid wordt volgend jaar verhoogd van 95 tot honderd procent. Deze regeling kost de gemeente 150.000 gulden per jaar. Hetzelfde bedrag willen b en w nog eens eenmalig uittrekken om de minima tegemoet te komen in hun vaste woon lasten. Soesters die recht hebben op een huursubsidie of een standaard woon kostentoeslag kunnen aanspraak maken op deze eenmalige bijdrage. In de noti tie minimabeleid wordt dit voorstel ver der uitgewerkt. Deze notitie wordt in oktober door de gemeenteraad behan deld. UITNODIGING Kom nü al kijken naar onze Kerstetalage ••"*v met vele Scheepvaart SLA UW tromSLAG BIJ DE TROMSLAGER Steenhoffstraat 58 Soest 035-602 28 71 BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD RENOVATIE De betere lessen in tic gezelligste dansschool. Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 onroret* I iji.n il Bemiddeling Hypotheken Taxaties TE KOOP SOEST G. v.d. Veenstraat 66 Omgeven door een heerlijke groe ne en zonnige tuin, opp. 418 m2, vrijstaand woonhuis, bouwjaar 1973, in rustige straat. Het pand verkeert in uitstekende staat en is ged. v.v. dubbele beglazing en voorzetramen. Ruime oprit met ga rage waarin berging en hobbyruim te met vliering. Indeling begane grond: ruime hal, meterk., toilet, woonkamer met grote open keuken, berging, douchek. met aansl. wasmachine en droger, CV (moederhaard). Verd.: 4 slaapkamers, bergzolder, vaste kasten. Aanvaarding in over- leg. Vraagprijs f 485.000,- k.k. Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 Bezoek dan onze vernieuwde dansschool en ervaar dc ontspannen sfeer. Clubs voor beginners gevorderden jong en ouder Aanvang cursussen 20 september Info: Wcegbrceslraat 205 in Soest S''Vc, "S di.t/mvr. 11.00-21.00 uur gtj j I 8 Wm r zaterdag 10.00-21.00uur 8 n 8 w zondag 14.00-21.00 uur 1 rm 19.00 UUR RETOUR! MHI VilliTlMiH'181 DE GROOTSTE OP HET GEBIED VAN: COMPACT DISCS, CD-ROM, CD-I, KOOPVIDEO'S, HUURVIDEO VERHUUR SEGA NINTENDO SPELLEN EN SPELCOMPUTERS, VERHUUR CD-I. oni^r»nd~öö^d~TWL^.' Bemiddeling Hypotheken Taxaties TE KOOP NIEUWBOUW SOESTDIJK Nachtegaalweg Op deze mooie lokatie, gelegen aan een plantsoen, wordt binnen kort begonnen met de bouw van een moderne dubbele villa "jaren 3O-stijl" met garage, elk op ca. 500 m2 grond. Uitstekend afgewerkt met hoogwaardige materialen. In spraak over afwerking mogelijk. Ind.: entree, toilet, meterkast, woonkamer met erker en schuifpui naar terras. Garage met ruime overkapping. Verd.: 3 slaapkamers, ruime badkamer met ligbad en douche. Apart tweede toilet. Zol der met mogelijkheid voor extra kamer. Vraagprijs f 520.000,- v.o.n. De politie heeft vorige week een ruitje van de keukendeur ingeslagen om hulp te verlenen aan een 72-jarige vrouw in een woning aan de Beetslaan. Zij was uit bed gevallen en kon 'niet meer over eind komen. De buren hadden geen sleutel en waarschuwden de politie. Na controle door de huisarts bleek dat de vrouw verder in orde was. Tijdens een alcoholcontrole in de dis tricten Eemland-Noord en -Zuid zijn 297 automobilisten staande gehouden voor een blaastest. Van hen moesten zich er twaalf aan een ademanalysetest onderwerpen. En van deze groep bleken elf mensen teveel te hebben gedronken om nog te mogen autorijdèn. De con trole had plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag, tussen tien uur 's avonds en vier uur 's morgens. -De politie contro leerde op zes locaties, waaronder op de Birkstraat in Soest. 035 - 602 42 94 combineert de ir, de zachtheid de kracht van de s werkelijk uniek: gt een >n glanzende n in het haar. narkleuranalyse CORTING op behandeling. 35-601 07 06 Wonen in Klaarwater en Smitsveen, dat gaat niet zonder ongerief. Wie het waslijstje klachten aanhoorde dat vorige week tijdens het avondje "Praten met B. en W." in de Open Hof naar voren werd gebracht, kon tenminste niet aan de indruk ont snappen dat er hier en daar in deze wijken flink geleden wordt, al ging het bij nadere beschouwing toch in het algemeen om problemen "op de vierkante meter". Met zo'n dertig wijkbewoners, aange vuld met wat raadsleden en ambtenaren, was het tussenzaaltje van de Open Hof goed gevuld. Het voltallige College van Burgemeester en Wethouders had tevo ren al veertien schriftelijke vragen bin nen gekregen, die succesievelijk door de portefeuillehouders werden beant woord. De meeste hadden, opmerkelijk genoeg, nu eens niet betrekking op het verkeer - een onderwerp dat in Soest altijd goed is voor allerlei ongenoegens - maar vooral op de woonomgeving en de ma nier waarop de gemeente (en de burgers zelf) daarmee omspringen. Wethouder Ries van Logtenstein (Milieu) had het dan ook het drukst met de beantwoor ding. Van buitenstaanders werd daarbij soms wel érg veel inlevingsvermogen gevergd. Zo blijkt er nog wat (achterhaald?) on genoegen te bestaan over de her inrichting van de omgeving HAD-flats (Haverweerd-de Akkeren-Dalweg), wat volgens Van Logtenstein allemaal of al in orde is of binnenkort nog in orde wordt gemaakt. Verder heeft de ge meente heus wel oog voor de problemen aan de Veenbesstraat, zoals de begaanbaarheid van trottoirs, de afvoer van hemelwater en het onderhoud van, de plantsoentjes. Wat dat laatste betreft ontkende Van Logtenstein dat de ge meente "bewust nalatig" zou zijn. Flappentappen Ernstiger is de overlast die een bewoon ster van de Smitsweg ondervindt van lie den die - soms in het holst van de nacht - getroffen worden door gebrek aan contanten en zich dan (met de autora dio op volle sterkte) naar de "flappen tappen" van de banken daar begeven. Vooral als er géén geld uitkomt leidt dat tot extra ongenoegen en lawaai, waar de buren dan weer wakker van schrikken. Van Logtenstein kon er weinig aan doen, zei hij. "Het is een zaak van de banken, maar persoonlijk zou ik 't niet gek vinden als de automaat na 24.00 uur op slot ging." Voor de bewoners van het wijkje dat bekend staat als "Ajour" in Klaarwater, die hun huurhuis graag willen kopen, had Van Logtenstein als wethouder- Volkshuisvesting geen troost. "De WS is autonoom, maar ook als wij het voor het zeggen zouden hebben vinden we dat de woningen beschikbaar moeten blijven voor de doorstroming en dus niet ver kocht moeten worden." Voor zo ver het verkeer nog ter sprake kwam bleek het vooral te gaan om de Johannes Poststraat, die als sluiproute voor de Koningsweg steeds populairder wordt, en het voetpad tussen die straat en de Walraven van Hallhof, waarvan tegenwoordig ook nogal wat fietsers ge bruik maken, tot ongenoegen van de ouders van spelende kinderen. De ge meente studeert erop, liet wethouder Pieter ten Hove weten, want misschien moet het wel een officieel fietspad wór den. Drempels of een 30-kilometerzone in de Van Hamelstraat - die weliswaar doodloopt maar kennelijk ook al als Na de Kaapse eenden zijn het nu de ganzen in Klaarwater en Smitsveen, die zich zorgen moeten maken over hun lot. Het College wil de "overpopulatie" on derbrengen bij gastgezinnen... De politie inspecteert in september en oktober twaalf sportaccommo daties in Soest en Soesterberg. Bij de zogenoemde schouwingen wordt gelet op de sociale veiligheid en de inbraak-gevoeligheid. De schouwingen worden verricht door Ad Ophorst en op verzoek van de Ver eniging Sportraad Soest (VSS). Deze sneed begin dit jaar de sociale veiligheid op en rond de accommodaties ^an, na dat verschillende verenigingen regelma tig waren geconfronteerd met inbraken en/of rondhangende jongeren. Ophorst heeft inmiddels een aantal sportaccommodaties bekeken. Met een 'sociaal oog', zoals hij zelf zegt. "We kij ken naar de toegangswegen, of de fiet senstallingen in het zicht staan, naar de verlichting en de publieksvriendelijk heid." Ook onderzoekt Ophorst of de clubgebouwen en terreinen gemakkelijk toegankelijk zijn voor inbrekers. "Net als bij de inbraakpreventie bij woningen schouwen we de accommodaties," aldus Ophorst. Het is de bedoeling dat de coördinator van de criminaliteitspreventie na zijn schouwingen een rapport uitbrengt aan de VSS. Daarin zal Ophorst aanbevelin gen doen die moeten leiden tot een be tere (sociale) veiligheid rond de velden. Of de voorgestelde maatregelen worden uitgevoerd, hangt straks af van de sport clubs en de gemeente. Klachten over inbraken en rondhan gende jongeren kwamen vorig jaar van onder meer atletiekvereniging Pijnen burg (Wieksloterweg), badminton vereniging Selby (Willaertstraat), sport vereniging VVZ'49 (Eemweg) en korfbalvereniging De Eemvogels (Sta ringlaan). racebaan wordt gebruikt - zijn voorlopig niet aan de orde. Als de hoofdwegen- structuur eenmaal rond is, aldus Ten Hove, komen ook allerlei "aanverwante" verkeerszaken aan de orde. Roest moet Wethouder Neks Blommers (van de cul tuur) had het niet druk. Desgevraagd legde ze nog wel even uit dat de "Zaag" (het kunstwerk op de hoek van de Haverweerd en de Koningsweg) er met opzet zo geroest uitziet. Burgemeester De Widt liet weten dat de politie echt wel aandacht besteed aan loslopende honden en foutparkeerders in die omge ving. Hij kon ook exact aangeven hoe lang het had geduurd voordat de poli tie ter plaatse was na een recente mel ding over graffiti. Opmerkelijk was het pleidooi dat De Widt en Blommers hielden voor een beetje begrip ten opzichte van de vluch telingen die in de wijk gehuisvest zijn. Volgens sommige bewoners moeten ze, met meer inzet en begeleiding van Vluchtelingewnwerk, wat sneller leren wat de Nederlandse "waarden en nor men" zijn. "Van vluchtelingen kun je niet zomaar verlangen dat ze zich gedra gen zoals wij," aldus De Widt. Volgens hem is de gemeente trouwens al zeer actief op het gebied van begeleiding en scholing. "Ik zou niet weten wat we nog meer moeten doen." Ook Blommers vroeg begrip voor de "cultuurverschil len" en de noodzaak om eventuele pro blemen elegant op te lossen, al dan niet met inschakeling van Vluchtelingen werk. Van Logtenstein had verder nog goed nieuws voor de (duistere?) Veenbes straat, waar de straatverlichting binnen kort verbeterd wordt, en zag wel iets in de suggestie van een bewoner om de wijken voor mensen-van-buiten makke lijker vindbaar te maken door her en der wijknaambordjes neer te zetten. Hij be loofde ook aandacht voor het groen uit slagen straatnaambordje op de Speen kruidstraat en deelde de zorgen om de verkeerssnelheden op de Nieuweweg en de Smitsweg, waar het volgens sommige bewoners vaak "een zootje" is. Dat het nieuwe fietspad langs de Dalweg te smal zou zijn om een moeder naast haar kind te laten fietsen geloofde hij niet, en wet houder Ten Hove bleek wel iets te voe len voor een "schuttingfonds", waaruit eventueel stimuleringsmaatregelen be taald zouden kunnen worden om de schuttingen langs de Veenbesstraat te verfraaien. Ganzen Ten slotte bleek dat Klaarwater en het Smitsveen er - na de overlast van de Kaapse eenden - nóg een dierlijk pro bleem kennen: de ganzen. De beesten scharrelen met z'n twintigen dagelijks door de wijk, bevuilen daarbij de stoe pen en gedragen zich volgens sommigen ook nog agressief. Van Logtenstein was niet onder de indruk, al meende hij dat het aantal ganzen maar het beste tot een stuk of tien beperkt zou moeten blijven. "Als er écht overlast ontstaat zullen we ons beraden op passende maatregelen," aldus de wethouder. In dat verband sprak hij over "diervriendelijke deporta tie" en het eventueel laten opnemen van de ganzen in "gastgezinnen"... Met een uurtje was het plenaire deel van de bijeenkomst bekeken. De bewoners konden daarna nog "onder vier ogen" in gesprek met B. en W. en de ambtena ren. Of daarbij nog gewichtiger zaken aan de orde kwamen is niet bekend. "Ik ben wel eens in Polen geweest," commentarieerde een raadslid na afloop wat cynisch. "Daar hebben ze tenminste échte problemen..." wager het boekje t en hoe het kan". ën. Bovendien krijg I 3-cheques die veel w-album inzien of een persoonlijke )- en/of video ede handen. :is nog 30 FOTOCRAFENI GILDE i gezondheid twoord trainen fO «ding i een -builders sfeer die mij past k natuurlijk ioest ÏS) Bij controles op de aanwezigheid van het verplichte bromfietscertificaat is vo rige week vijf keer proces-verbaal opge maakt. De acties vonden onder andere plaats op de Koningsweg en de Birk straat. In totaal werden vijftig brom fietsers en 39 snorfietsers gecontroleerd. Aan de Neerweg werd vorige week een uitgebrande Opel Kadett aangetroffen. De auto bleek op 5 september ont vreemd te zijn in Driebergen.

Soester Courant | 1996 | | pagina 3