Woonpsage Soest ntcum e Soest Hartje Zuid maakt zich op voor spetterende 'Grande Finale' Hartje Zuid maakt weer 16 Soesters gelukkig met bon, fiets of reis! Jonge borduurster krijgt ontwerp iiiiü 1 HANDEL WANDEL \ars Combi Van Essen presenteert fotoprimeur APS HERK0 SPELREGELS Zes ogen is 10% korting, 5 ogen - 8% korting, 4 ogen - 6% korting, 3 ogen - 5% korting, 2 ogen - 4% korting, en 1 oog - 3% korting! oonplezier Slotfeest op zaterdag 28 september Derde serie prijzen P-actie eethuis Upg Verhuurbedrijf )r koude buffetten, 'ecepturen en uffetten. v.K. I - 602 50 42 tester Courant Wilma van Wijk wint bij Anja's Kreatief in Mode Klachten bezorging Soester Courant PAGINA 10 WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 11 Na uw aankoop (tenminste f 100,-) kunt u met een levensgrote dobbelsteen gooien waarmee u zelf uw korting bepaalt! U mag 2 maal werpen, echter de laatste worp telt. □nas MEENEEMMEUBELEN Birkstraat 101 Soest Telefoon 035 - 6013403 Vrijdagavond koopavond 27 en 28 september IKom dus naar de grandioze opening van Woonpassage Soest 54 01 35 39 02 77 12 elijke Eng, achter de antrekkelijke ligging. rzijde en schuifpui aan ner met ligbad en kkapel en mogelijkheid limde gevels, grote dak- W. VAN DE GRIFT IUWBEDRIJF SOEST BV Het winkelcentrum Hartje Zuid, dat de afgelopen weken de "P" op feestelijke wijze in de maand heeft gezet, sluit deze week de festivitei ten rondom de ingebruikneming van het nieuwe parkeerterrein af met een spetterende 'Grande Fi nale'. Naast het mode-spektakel op donderdag ('s middags en 's avonds) en de vrijdagse koopavond belooft vooral de komende zaterdag - 28 september - een ware happening te worden. Voor jong en oud is er zaterdag, van pakweg 's morgens elf tot 's middags om een uur of vier, van alles en nog wat te beleven. De winkeliers van Hartje Zuid hebben in elk geval kosten noch moeite gespaard om er echts iets bijzonders van te maken en het ziet ernaar uit dat het op en om de Zuidpromenade en de Soesterbergsestraat een drukte van be lang gaat worden. Vooral de jeugd komt dit keer volop aan haar trekken. Ze kan bijvoorbeeld te recht op een springkussen en een kinderdraaimolen, of bij de poppenkast de Speeldoos, waarin poppenspeelster Ciska Bruins een doorlopende voorstel ling brengt vol spanning en humor. De kinderen zijn natuurlijk ook zelf een werkzaam aandeel. Clown Miko is er ook, met zijn assis tente Joke. Hij deelt kleurplaten uit die voor 9 oktober moeten worden ingele verd (de prijsuitreiking is op 12 oktober) en presenteert ook het ballonnenfestijn, waarbij de ballonnen in enkele seconden worden omgevormd tot gekke dingen, van feestmutsen tot giraffen, honden, enz. Kinderen met artistiek talent - en dat hebben ze toch allemaal? - kunnen zich heerlijk uitleven met verf (er staan grote tonnen) en zelf een mooi schilderij ma ken. Voor schminken in allerlei vormen - dieren bijvoorbeeld, of een clown - kan de jeugd terecht bij Rosanna, Wendy en Charlotte, die met z'n drieën klaarzitten. Foto-video Van Essen maakt er een (gratis!) foto van. Heel leuk is het voor kinderen van 5 t m 12 jaar ongetwijfeld ook op de mini- cartingbaan, waar ze zich alvast een beetje in de stuurmanskunst kunnen bekwamen. Deze activiteit is de enige waarvoor van de jeugdige deelnemertjes een kleine vergoeding (één gulden), wordt gevraagd. Maar er is nog veel meer. De brandweer is er bijvoorbeeld ook en verzorgt spec taculaire demonstraties. Uiteraard staan de winkeliers ook nu weer klaar met al lerlei feestelijke aanbiedingen en verder is er bijzondere service met aandacht voor schoenen: een dame van de Poets compagnie uit Amsterdam poetst ieders schoenen tot ze glimmen! Muziek Muziek is er natuurlijk ook. Niet alleen van Soests "eigen" PVO-harmonie, die tussen 10.00 en 11.00 optreedt, en de PVO-big band, die tussen 15.00 en 17.00 uur ter hoogte van de "Blue Box" voor vrolijke klanken zorgt, maar ook van het gitaarduo Paradise Island (eerst bij Boutique Uno, later elders) en van het vijfmans looporkest Rainbow Jazz Valentines, die deze weken al eerder present waren. Het hoogtepunt van deze "Grande Fi nale" is natuurlijk de prijsuitreiking - de laatste van de vier! - van de P-actie, 's Middags om 15.00 uur komt burge meester De Widt persoonlijk de prijzen uitreiken op het pleintje bij Supervlaai. Als klap op de vuurpijl trekt hij de win- De schoenpoetster van de Poets compagnie zorgt voor (gratis) glimmend schoenwerk. Rosanna, Wendy en Charlotte staan zaterdag klaar om de kinderen te schminken. naars van de hoofdprijs: de 16-daagse vliegreis voor twee personen naar Java en Bali! Straat dicht De Soesterbergsestraat is de hele dag, van 's morgens acht uur tot 's avonds zes uur, afgesloten voor het verkeer, zodat het publiek veilig en wel te voet langs alle attracties kan gaan. Ook de bus wordt omgeleid, maar de straat moet natuurlijk wel bereikbaar blijven voor de politie, de brandweer en de ambulance. Na afloop zorgen de scouts van de Hop man Masselmangroep ervoor dat het winkelcentrum er weer pico-bello uit zal zien. De hele dag door staan zes scouting-meisjes paraat om al deze fes tiviteiten - die (met uitzondering van de minicartingbaan) allemaal gratis toegan kelijk zijn - in goede banen te leiden. De Rainbow Jazz Valentines. Mode-spektakel Zoals eerder aangekondigd zorgen de elf modezaken van Hartje Zuid morgen (donderdag 26 september) al voor een "modieus" slotakkoord van de feestelijk heden in het winkelcentrum. Zowel 's middags (16.00-18.00 uur) als 's avonds (19.00-21.00 uur) is er een flitsende modeshow, met volop aandacht voor de nieuwe najaars- en wintercollecties voor dames, heren en kinderen. Vrijdagavond - de "gewone" koopavond - is er van zeven tot negen uur ook mu ziek. Dan komt het 18-mans jazzorkest The Birds - die op 12 september ook aanwezig waren - zijn bestje beentje voorzetten. Het wordt de komende dagen - donder dag, vrijdag én zaterdag - weer volop feest in Hartje Zuid! Afgelopen zaterdagmiddag vond de derde van de vier prijsuitreikingen plaats van de grote P-actie, die het winkelcentrum Hartje Zuid in sep tember heeft georganiseerd. Maar liefst 16 bezitters van de bekende P- poster gingen met een prijs naar huis. Evenals de vorige twee weken was me dewerkster Wil van Zijl van notaris Schippers weer geblinddoekt per Ame rikaanse slee op stap gegaan door Soest en Soesterberg. Als de chauffeur stopte noteerde ze het adres van het eerste huis waar ze de bekende P-poster voor het raam zag hangen en zo sprokkelde ze ook de afgelopen week weer 16 adres sen bij elkaar. De bewoners werden har telijk uitgenodigd om de prijsuitreiking in het winkelcentrum bij te wonen, ove rigens zonder te weten wélke prijs ze gewonnen hadden. Dat bleek pas zaterdagmiddag bij het Pleintje, waar de Hartje Zuid-bestuurs leden N. v.d. Graaf en G.J. Adama no taris Schippers assisteerden bij de defi nitieve uitreiking. De prijswinnaars wer den uiteraard eerst onthaald op een smakelijk kopje koffie. De 14 bonnen van 100 gulden gingen ook nu weer naar adressen in alle windrichtingen bin nen de gemeente: de Versteeghlaan en de Vliegtuiglaan in Soesterberg, en in Soest zelf de Beetzlaan, Gerrit v.d. Veenstraat, Nieuwstraat, Lange Brink- weg, Speenkruidstraat, Libel, Van der Weijdenstraat, Van Goyenlaan, Smits- weg, Zwaluwenweg, Colenso en Braam- weg. De fiets ging deze week naar de Jacob Catslaan en werd door de winnares di- reet bestemd voor haar kleindochter. De hoofdprijs - de vliegreis voor twee per sonen naar New York - bleek terecht te komen aan de Vosseveldlaan. De win nares - mevrouw Swart - was er nog niet toen de notaris haar adres afriep, en de overige aanwezigen zagen daarin al mogelijkheden voor een "herkansing", maar die hoop vervloog toen mevrouw Swart zich na tien minuten alsnog meldde. Deze week gaat "mystery lady" Wil van Zijl voor het laatst op stap door Soest. Nog één week hebben de bezitters van de P-poster dus een kans op de mooie prijzen, waaronder de superhoofdprijs: de 16-daagse vliegreis naar Java en Bali voor twee personen! De gezamenlijke prijswinnaars van de derde editie van de P-actie, na de uitrei king bij 't Pleintje. verhuurt haast alles (o.a. stoelen, tafels, serviezen, podia, partytenten, terrasmeubilair enz.) Batenburgweg 9 - Soesterberg Tel. 0346-3545 64 DVISEUR Gerenommeerde foto-producenten hebben de afgelopen vijf jaar in het diepste geheim gewerkt aan een ontwikkeling die zijn weerga niet kent: het Advanced Photo System. Een nieuw fotosysteem waarbij gebruiksgemak, veelzijdigheid en fotoplezier centraal staan. Niet alleen bieden de APS-camera's fantastische mogelijkheden; ook het fo tograferen zelf en het nabestellen van foto's is nog gemakkelijker geworden. Bovendien slaat dit fotosysteem een brug naar de toekomst, dankzij digitale data op APS-fotorolletjes. Wie nieuws gierig is kan deze revolutionaire fotogra fische ontwikkeling nu bewonderen bij Combi Van Essen aan de Zuidprome nade. APS-camera's en films zijn klein en licht en neemt u makkelijker mee, altijd, overal naartoe. En zoals dat handige formaat misschien al doet vermoeden, bieden ze heel veel gebruiksmogelijk heden! U hoeft ook verder niets in te stellen of te controleren, de camera doet dat voor u. Zelfs de filminleg is honderd procent probleemloos: de filmcassette heeft geen aanloopstrook en past maar op één manier in de camera. U klinkt de film in de camera en de rest gaat van zelf. Het enige dat u hoeft te doen is foto's maken! Voor elke foto kunt u kie zen uit drie formaten: het klassieke standaardformaat, het brede en veelzij dige HDTV-formaat en het extra lange panoramaformaat. Daarmee kunt u kie zen hoe u elk onderwerp het mooist in beeld brengt. Meer gemak Met APS is nabestellen van foto's wel heel erg makkelijk. Het nummer staat gewoon achterop de foto. Ook kunt u de tijd en de datum van de opname ach terop de foto laten printen, en soms zelf nog meer informatie. De indexprint, die u bij uw afgedrukte foto's krijgt, geeft u een overzicht van alle opnamen op een film. De film zelf blijft in de cassette, ook na het ontwikkelen. Zo bent u er zeker van dat uw kostbare negatieven niet kunnen beschadigen. Voor film en indexprintes zijn bij Combi Van Essen handige opbergsystemen verkrijgbaar. De film bevat een magnetische laag, waarop belangrijke gegevens kunnen worden opgenomen. Die informatie kan bij het afdrukken weer worden gebruikt om een zo hoog mogelijke kwaliteit te bereiken. Hebt u bijvoorbeeld geflitst, dan wordt daar bij het afdrukken reke ning gehouden, zodat gezichten niet te wit worden. Als men bij Combi Van Essen uw foto's afdrukt, worden alle belangrijke gegevens op de film opgesla gen, die bij nabestellingen weer kunnen worden gebruikt. Daardoor bent u ver zekerd van een constante kwaliteit. Toekomst APS is helemaal voorbereid op nieuwe ontwikkelingen op het gebied van tv, computers en elektronische communica tie. Nu al kunt u uw rolletje in een tv- player stoppen en de foto's op uw tv bekijken. Straks is er nog veel meer mogelijk. Waar dat ophoudt kan nu nog niemand precies overzien. Maar APS is er klaar voor. Ter gelegenheid van de introductie van dit nieuwe fotosysteem kunt u bij Combi Van Essen kennismaken met de fascinerende mogelijkheden van het Advanced Photo System. Men heeft zowel APS-camera's als APS-foto- cassettes in huis en zal u graag alle mo gelijkheden demonstreren. Bovendien krijgt u nu een informatief magazine cadeau waarin alle facetten van APS worden belicht en waarmee u tientallen prachtige prijzen met een totale waarde van f 29.000 gulden kunt winnen! Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bel len (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt u de krant de vol gende dag in de namiddag be zorgd. De twaalfjarige Wilma van Wijk is sinds vorige week in het bezit van een originele ontwerp-tekening van Maria van Scharrenburg. Ze ont ving de ingelijste prijs van Anja van Heerde van Anja's Kreatief in Mode. Dc zaak aan de Zuidpromenade ver lootte de tekening tijdens de dames koopavond die winkelcentrum Hartje- Zuid twee weken geleden hield. Ieder een die een borduur-setje van borduur werk-ontwerpster Maria van Scharren burg aanschafte bij Anja's Kreatief in Mode kreeg een lot. Bij de loting werd uiteindelijk het briefje van Wilma van Wijk uit de pot tevoorschijn getoverd. Dat Wilma een borduur-setje van Van Scharrenburg had gekocht, is niet zo opmerkelijk. Borduren en breien beho ren tot de hobby's van de jonge Soesterse en dit schijnt goed van pas te komen in verband met de verjaardag van haar oma.

Soester Courant | 1996 | | pagina 11