nieuws 'Toetsenclub' zoekt nieuwe leden CULTUUR WËLZjM]_ i 60311 19* aruóhocH Ge Het mooiste in mijn straat... WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1996 SOESTER COURANT Niet Uit Het Raam metAfgeragd" Theaterprogramma voor de jeugd Cursus beeldende fotografie 4 "Avonturen in een wissellijst" Cursus westerse cultuurgeschiedenis ANi Fotowedstrijd voor scholieren Henk Gerth over 'Oud Soest' Kledingbeurs in De Schoof Nog twee 'try-outs' voor cursus duiken Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Orgel- en keyboardclub Eemland PAGINA 14 WOENSD/ Rondje Iftiliif Kleicursus voor kinderen Ronald Giphart in De Lieve Vrouw Rookkanaal verstopt VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Geen vergunning voor ondergrondse rijbak Infopunt Water en Milieu nu ook op telefoonkaart SUKKEL 'La Cérémonie' Bluesnight met Blues Clinic VA IN VA Soes tel: HM Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 21 Donderdag 26 september: Kaartjesavond Als theaterbezoeker krijgt men deze avond de kans om alvast voor het hele seizoen kaartjes te kopen. Hierdoor loopt men minder kans op een uitver kochte voorstelling. Kom gerust langs. Iedere 10e bezoeker krijgt een vrij- kaartje voor een voorstelling. Men kan kiezen uit een speciaal hiervoor samen gesteld "theaterweggeefpakket". Rondom de kassa zal er ook een theateract opgevoerd worden. Dus voor die mensen die toch nog in de rij moe ten wachten voor de kassa wordt het leed hiermee wellicht verzacht. Meer informatie over het theaterprogramma is te lezen in de theaterbrochure. Even bellen: C-drie, tel. 602 21 88. Donderdag 3 oktober: Op donderdag 3 oktober speelt cabaret Niet Uit Het Raam de voorstelling "Afgeragd", door Joep van Deudekom, Viggo Waas en Peter Heerschop, onder regie van Genio de Groot. De wereld is hard en onrechtvaardig. Maar als je er vanuit gaat dat rechtvaar digheid niet bestaat, kun je altijd nog troost putten uit andere mensen die het nóg slechter hebben. Van dit Lourdes- effect maakt Niet Uit het Raam dank baar gebruik. Meedogenloos worden er brandende peuken uitgerdrukt op de ziel van de toeschouwer met als effect de lach, maar direct daarna de schaamte. De kern van het leven, de belangrijke gebeurtenissen, zijn in korte tijd samen te vatten. Grote gebeurtenissen kunnen in een paar woorden worden uitgelegd. In een dertigtal scènes zal de voorstel ling er doorheen gejaagd worden. De mannen zullen pas tevreden zijn als ze uitgeput van het toneel gesleept moeten worden. Afgeragd. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: f 20,-; CJP/Pas 65/VW f 17,50. Op woensdag 9 oktober staat de eerste jeugtheatervoorstelling in het theater van C-drie uit de reeks veelzijdige voor stellingen die in het komende jaar te zien zijn. Iedere woensdagmiddag is er voor de Soester kinderen wat te zien en te horen, theater of film. Het is een af wisselend programma met poppen theater, verteltheater, toneel, open-po dium. De voorstelling "Sprookjes van Ijs kristal", gespeeld door Gertian Maas- sen, is een vertelvoorstelling en is te zien tijdens de Kinderboekenweek op woensdag 9 oktober. Het gaat over hel leven van Joris de Roofridder. Hij ont moet tijdens zijn reizen allerlei figuren zoals de boze lieve stiefmoeder, de blonde fee, de ijsvogel, de prinses van ijskristal en zijn geliefde "Vergeet-me- nietje" waar hij uiteindelijk mee trouwt. Een zeer sprookjesachtige voorstelling voor kinderen vanaf 6 jaar. Wordt verwacht in het komende najaar: Martin Mens met "Duizendschoon" (verteltheater) - 16 oktober; Open Podium voor kinderen - 6 novem ber; Cees Brandt met "Verborgen laatjes" (toneel) - 13 november; Theatergroep Burrp! met "Het Ver bond" (toneel) - 27 november; Inge Stuyf met Sinterklaasverhalen (verteltheater) - 4 december; Jeugdtheaterwerkplaats Alkmaar met "Eksterogen" (toneel) - 11 december. Wat dacht u van een jeugdtheater-serie of kinderbios-serie? Bij reservering van één van deze series krijgt men 10% kor ting op de totale toegangsprijs. Kinderbioscoop In de komende maanden zullen er in het theater ook populaire jeugdfilms ver toond worden zoals de tekenfilm "Pocahontas" in de herfstvakantie (23 oktober), de computer animatiefilm "Toy Story" (30 oktober), nieuwe avon turen van "Tom en Jerry" (20 novem ber) en de populaire kerstfilm "The Muppet Christmas Caroi" (18 decem ber). Ondanks de enorme verbreiding van fotografie en de geavanceerde techniek van moderne camera's zijn de beeldende mogelijkheden van dit middel voor ve len "terra incognita". In de zes lessen maken cursisten met de analyse van en het praktisch werken met het beeld ken nis. Wat zie ik en hoe benoem ik dit? Begrippen als ruimte, licht, het kleur gebruik, een juist standpunt en bewe ging maakt men zich eigen. Ook leert men de verschillende compositie- en ordonantieschema's te onderscheiden. Het blijft echter niet alleen bij theorie, want met de geleerde bouwstenen van het beeld maakt men met behulp van fotografie een verhaal. De docent Ton Willems legt binnen de opdracht de na druk op hoe het beste het beeld opge bouwd kan worden en het verhalen in beelden. Als resultaat levert dit een se quentie, een opeenvolgende serie, op van zeven foto's voor iedere cursist. De lessen zijn geschikt voor beginners of juist voor mensen die hun geheugen over de taal en wetten van het beeld weer eens willen ophalen. Theorie en praktijk gaan immers hand in hand en men bepaalt hoe men het verhaal wil vertellen met de eigen camera. De cursus start op woensdag 25 septem ber om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. De eerst les is tevens een open les. Kunsthistoricus Benno Spijker biedt in de tweede cursus enig inzicht in prijs en kwaliteit. Voor wie wellicht wel eens kunst wil kopen maar weinig van prijzen weet. Aangevuld met kunsthistorische informatie krijgt men een beter idee of men het kostbare geld wel in het juiste kunstwerk investeert. De cursus is dus een goede investering. De collectie van de Kunstuitleen Soest waarborgt een aanbod van kunstwerken uit allerlei prijsklassen en in diverse technieken. Het is een aanrader beide cursussen te volgen. De cursus start op maandag 3 oktober, 19.30 tot 21.30 uur; de tweede serie op vrijdag 1 november, 20.00-22.00 uur. Per cursus zijn de kosten f 45,-. U kunt vrijblijvend deelnemen als u twijfelt of de cursus geschikt is. De kos ten zijn f 80,-. Wie wel eens kunstwerken leent bij de Kunstuitleen of een regelmatige bezoe ker is van exposities, ziet ook werken hangen die men niet meteen leent of koopt, omdat men ze niet meteen be grijpt. Waarom werkt die kunstenaar zo, denkt men. Toch valt met een beetje oefening veel te zien aan zo'n onbegrij pelijk kunstwerk. In de eerste korte cur sus zal het leren benoemen van alle ele menten van een schilderij, tekening of een werk in gemengde technieken, aan de orde komen. De docent Theo Naessens bespreekt werken uit de col lectie van de Kunstuitleen Soest op een onderhoudende wijze. Niet alleen luis teren, maar ook door korte schriftelijke opdrachten te maken, scherpt men zijn manier van kijken. Want de keuze is ten slotte een persoonlijke zaak. C-Drie start op maandagmiddag 30 september de cursus Westerse Cultuur geschiedenis o.l.v. drs. B. Spijker. Gedu rende 12 bijeenkomsten krijgen de "deel nemers een overzicht van de verworven heden van de westerse beschaving. Die omvat politieke geschiedenis, filosofie, godsdienst, literatuur, schilderkunst, muziek, architectuur, volkscultuur, thea ter, dans en de geschiedenis van nieuws garing en verslaggeving. Er wordt ge bruik gemaakt van dia's, videobeelden, muziekfragmenten en démonstraties. Na 12 bijeenkomsten heeft men een beeld van de samenhang tussen de geschiede nis en de cultuuruitingen van de tijdper ken prehistorie, oudheid, Middeleeuwen en Renaissance. De deelnemers raken vertrouwd met de geest van die vervlo gen tijden, waardoor zij meer zien bij het bezoeken van historische steden, anders kijken in een museum en de podiumkunsten waarderen naar hun ori gine. Deze gevarieerde en levendige cursus vindt iedere maandagmiddag plaats van 13.00 tot 15.00 uur. Op 30 september 1996 is de eerste bijeenkomst. De cur sus is voor iedereen toegankelijk. Men kan zich nog opgeven! De cursusprijs is f 180,-. In januari 1997 begint de vervolgcursus. Voor kinderen Speciaal voor kinderen van 10 t/m 12 jaar geeft drs. B. Spijker een cursus cul tuurgeschiedenis op zaterdagochtend. Deze cursus zal op een voor deze leef tijdsgroep begrijpelijke en speelse wijze gegeven worden van 10.00 -11.30 uur. Telefonische inschrijving is mogelijk: 602 21 88. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Steenhoffstraat 9A, tel. 601 20 75 Actief op stap Een nevelige ochtend, vorst aan de grond en een schril ochtendzonnetje door de bomen heen, een verstilde sfeer, kortom, een rustige, fraaie nazomerige herfstdag. Conclusie: de ideale omstan digheden voor het ondernemen van een fietstocht, hier in de buurt of misschien wat verder weg. Een aardige nieuwe route vormt de Vel- uweroute, of beter de Gazelle-Veluwe- route, geheel bewegwijzerd. De hoofd route is in totaal 252 kilometer, een grote ronde om het hele gebied van de Veluwe heen deels door open, agrari sche landschappen. Een drietal verkor tingen is mogelijk, deze lopen vrijwel geheel door typisch Veluwse bos- en heidelandschappen, deze zijn in beide richtingen bewegwijzerd. Ook is er een tweetal routevarianten mogelijk onder weg. Van de Gazelle-Veluweroute is een boekje verschenen, met voor alle deel- trajecten overzichtelijke kaartjes en in formatie over het landschap en de plaat sen. Achterin dit boekje zijn goedkopere accommodatiemogelijkheden opgeno men, waaronder pensions, Bed Breakfast en trekkershutten. Het boekje kost f 14,95. Ook goed toeven is het in de Betuwe, in de buurt van de Linge. Niet voor niets heet het boekje "De Linge, Lusthof van Nederland". Het betreft een prachtig, rustig gebied, op niet al te grote afstand van Soest. Net leuk om eens een dagje erop uit te trek ken aldaar. Met de fiets kan men genie ten van de Diefdijk (de historische grens van Gelderland en Holland in vroeger tijden), de dijkweggetjes langs de Linge en van de vele boomgaarden, die in de lente zulke mooie bloesems te zien ge ven. Momenteel zijn de appels tot volle wasdom gekomen en gaan binnenkort geplukt worden. De lucht is nu al zwan ger van een zoete appellucht, echt pas send bij dit gebied! In het hierboven genoemde boekje over de Linge wordt naast een kaartje van het Lingegebied en de daarop ingetekende route, veel verteld over de geschiedenis van deze streek, aan de hand van verschillende thema's. Het boekje kost f 9,95. KAARTJESAVOND IN HET THEATER VAN C-DRIE DONDERDAG 26 SEPTEMBER 19.00 - 21.00 UUR U kunt tijdens deze avond kaartjes kopen voor het hele jaar. Er zijn nog kaarten voor o.a. Paul Haenen, Lebbis en Jansen, Bram Vermeulen, Jules Deelder, Hans Dorrestijn, Theater v/h Oosten, Cosmic theater, Helmert Woudenberg, jeugdtheater, films. VERRASSING! Iedere TIENDE BEZOEKER krijgt een vrijkaartje voor een voorstelling uit het 'theaterweggeefpakket'. Meer informatie over het theateraanbod '96/'97 kunt u lezen in onze gra tis brochure. Te verkrijgen bij Cultureel Centrum C-drie, Willaertstraat 49 in Soest. Tel: 035 - 602 21 88. Ter gelegenheid van zijn derde lus trum schrijft Kasteel Groeneveld een fotowedstrijd uit voor scholie ren, in samenwerking met Kodak Nederland. De wedstrijd is één van de onderdelen van het uitgebreide jubileumprogramma, dat van 12 tot en met 27 oktober in en rond Kas teel Groeneveld plaatsvindt. Dit najaar is Kasteel Groeneveld als Nationaal Centrum voor bos, na tuur en landschap vijftien jaar open voor publiek. Leerlingen uit het basis- en voortgezet onderwijs krijgen de opdracht om het mooiste uit hun eigen straat in beeld te brengen. Dat ze zelf moeten bepalen was "het mooiste" is zal duidelijk zijn. Groeneveld hoopt met deze wedstrijd de eigen omgeving op een aantrekke lijke manier in beeld te brengen en bo vendien een indruk te geven van wat kinderen van diverse leeftijden belang rijk vinden in hun naaste woonomge ving. Alle Baarnse scholen èn het Griftland College in Soest worden uitgenodigd wfe De Soester Kring Secretariaat: JË Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 Op woensdagmorgen 2 oktober om 10.00 uur spreekt Henk Gerth van Mu seum Oud Soest over "Soest zoals het vroeger was". Hij illustreert zijn lezing met dia's uit zijn omvangrijke collectie. Aan de hand daarvan is met nostalgie te zien wat zoal verloren is gegaan en wat is gewonnen. Het is vooral ook een ge legenheid voor nieuwe bewoners van Soest om wat meer over hun nieuwe woonplaats te vernemen. De bijeenkomst wordt gehouden in De Schoof, Molenstraat 142. Aanvang 10.00 uur. Bijdrage in de kosten f 4,- incl. koffie of thee. Komende onderwerpen: Een verslag van Jan Kleijn uit Soest over zijn voet tocht naar Rome en imker Van Breu- kelen uit Soest vertelt over zijn vak. Informatie: tel. 6017001. N.B.: Het voor 2 oktober aangekon digde concert komt wegens omstandig heden te vervallen. De Schoof De Engh, De Praatpaal tel. 601 25 27 tel. 602 19 87 tel. 60195 46 Zaterdag 28 september: Gaat u een dezer dagen uw kledingkast weer eens op orde brengen? U zult dan waarschijnlijk weer tot de conclusie ko men dat er kleding is die u eigenlijk niet meer draagt, maar waarvan u moeite heeft om afstand te doen omdat de kle ding nog zo goed is. Daarvoor bieden we u de oplossing in de vorm van een kledingbeurs. Naast kleding, kunt u ook sieraden en accessoires aanbieden maar ook bijvoorbeeld tassen, schoenen, schaatsen enz. Onder kleding valt ook sportkleding. De kledingbeurs vindt plaats op 28 sep tember van 10.00 tot 13.00 uur in De Schoof, Molenstraat 142. U kunt uw kleding en accessoires inbrengen op vrij dag 27 september van 19.00 tot 21.00 uur in De Schoof. De kleding dient er goed uit te zien en gewassen te zijn. De prijs wordt in overleg bepaald, de op brengst is fifty^fifty met een maximum winst van f 10,- voor De Schoof. Het geld en de resterende kleding kunt u op zaterdag 28 september om 15.00 uur ophalen in De Schoof. Niet opgehaalde spullen en gelden 'komen ten goede aan De Schoof. Tijdens de kledingbeurs zal 't Schoofje (hobby-winkeltje) ook geo pend zijn. Quilten met appliqueren en borduren Quilten is een hobby die momenteel erg in de belangstelling staat, ook in Neder land, waar vooral veel met de blok- technieken wordt gewerkt. Een andere benadering van het quilten is met veel appliqueren en borduurwerk. Het is een afgeleide van de "Baltimore-quilts". Het geeft veel vrijheid en ruimte voor eigen creativiteit. Ook met weinig ervaring kun je tot een heel eigen en leuk resul taat komen. In deze cursus zal er een kerstquilt gemaakt worden. De cursus wordt gegeven op donderdag van 19.30- 22.000 uur en bestaat uit vijf lessen die om de veertien dagen plaatsvinden. De start is op 3 oktober en de kosten zijn f 75,- (excl. materiaal). Opgave via De Schoof tot één week voor aanvang, tel. 601 76 15 (vragen naar Jolanda Dijk man). mee te doen aan de wedstrijd. Van elke school kunnen de leerlingen van één groep of klas meedoen. Voor de fotowedstrijd zijn camera's ter beschikking gesteld, waarmee de leerlin gen het mooiste uit hun straat mogen fotograferen. Twee foto's per leerling, 72 foto's per school. Firma Kodak zorgt voor het ontwikkelen en afdrukken. De jury, gevormd door een aantal be kende fotografen, zal een aantal foto's bekronen. De vergrotingen hiervan, als mede alle ingezonden foto's worden vanaf 12 oktober tentoongesteld in Kas teel Groeneveld. Daarna reist de ten toonstelling langs de scholen die hebben deelgenomen aan de prijsvraag en an dere instellingen die daarvoor belang stelling hebben. Op donderdag 3 en 17 oktober worden 'try-outs' gehouden voor de cursussen die duikschool The Experience geeft. De kennismakingslessen hebben plaats in Aqua Indoor aan de Dalweg. In september werden al twee 'try-outs' gehouden en vanwege de belangstelling volgen er twee nieuwe. Per avond is plaats voor vijftien personen. Daarom is het noodzakelijk dat belangstellenden zich van te voren opgeven bij duikschool The Experience, tel. 6017705 of 06- 52895623. De kosten voor deelname aan een 'try- out' bedragen 16,50 gulden per per soon, inclusief het gebruik van pers- luchtapparatuur en een toegangskaart voor het zwembad. Zwemmen voor en/ of na de les is dus mogelijk. Op 1 november begint The Experience met de cursus Open Water'Diving. In formatie en inschrijfformulieren zijn ver krijgbaar bij de duikschool en tijdens de 'try-outs' op 3 en 17 oktober. Di Lassostraat 65% tel. 6022195 Gezonde beweging van het lichaam In deze cursus leert u uw eigen li chaamsbewegingen te bepalen. "Hoe soepel en sterk ben ik?" Daarnaast zult u kennis maken met concepten, zoals spierlengte en soepelheid, gewrichts mobiliteit en statische activiteiten en de rol die deze spelen in het veroorzaken van veel mechanische lichaamsklachten. Vaak betreft het hier rug-, nek- en hoofdpijn. In verband met actieve deel name aan deze cursus wordt u aanbevo len gemakkelijke kleding of een trai ningspak te dragen. Aanvang: woensdag 9 oktober, 19.30- 21.00 uur. Docenten: dhr. S. Rubinstein en mevr. T. de Koekkoek (chiropracto- ren). Cursusadres: le Heeserlaantje 2. Aantal lessen: 3 van IV2 uur. Cursus prijs: f 65,- stencilkosten f 5,-). Eenvoudig sleutelen aan de bromfiets Deze cursus is uitermate geschikt voor jongeren die graag aan hun bromfiets sleutelen: In twee lessen wordt een aan tal handigheden geleerd die de doe-het- zelvers helpen problemen met de brom fiets op te lossen en mankementen zelf te repareren. Aanvang: donderdag 10 oktober, 19.30- 21.30 uur. Docent: dhr. H. van der Horst. Cursusadres: Werkplaats fa. Leertouwer, Zuidergracht 1 (hoek Dorresteinweg). Aantal lessen: 2 van 2 uur. Cursusprijs: f 35,-. Gestoken droogbloemguirlande In één middag maakt u van droog bloemen en oasis een guirlande in de vorm van een banaan. Mooi als decora tie op een spiegel of aan de wand. Wilt u een snoeischaar meebrengen. Aanvang: dinsdag 8 oktober, 13.45- 16.15 uur. Docent: mevr. M. van Voorst. Cursusadres: gebouw Orlando, Di. Lassostraat 65. Eén les van 2Vi uur. Cursusprijs: f 20,- materiaalkosten f20,-). Vegetarische keuken Voor veel mensen is vlees eten niet meer vanzelfsprekend. In deze cursus leert u hoe u qp een verantwoorde ma nier kunt eten zonder vlees. Iedere les wordt een complete maaltijd klaarge maakt, geproefd en besproken. Aan vang: donderdag 10 oktober, 19.30- 21.30 uur. Docent: mevr. A. Genuit. Cursusadres: Bakkerij van Buuren, Nieuweweg 19. Aantal lessen: 6 van 2 uur. Cursusprijs: f 135,- ingrediënten f 35,- stencilkosten f 3,50 via do cent). Inlichtingen en inschrijving bij de Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, tel. 6022195; maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. do Elke maand komen ze bij elkaar in Honsbergen aan de Wiardi Beck- manstraat, de leden van de Orgel- en Keyboardclub Eemland. Soms timmeren ze nadrukkelijk aan de weg, zoals pas nog in Hartje Zuid. Wat hen bindt is het plezier in het orgel- of keyboardspel. Orgel en keyboard zijn muziekinstru menten die nog steeds populairder wor den. De meeste beoefenaars doen dat vermoedelijk individueel en in de huise lijke kring. De leden van de orgel- en keyboardclub Eemland denken daar anders over. Zij vinden het plezierig om met andere toetsenliefhebbers van ge dachten te wisselen en samen muziek te maken. Het uitwisselen van ideeën bevordert de speelvaardigheid, is hun overtuiging. Maar het belangrijkste is inderdaad het Van klei kun je leuke en gekke dingen maken, zoals grote kastelen, draken en prinsessen. Heb je daar zin in en ben je 7, 8, 9 of 10 jaar, kom dan op wqensdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur naar een van de mooiste plekjes in Soest, de Grote Melmweg 35. In een gezellig ingerichte werkruimte kun je dan zes middagen met klei bezig zijn onder deskundige leiding van Imelda Lavaleye. De cursus begint op 9 okto ber en kost f 90,- inclusief materiaal. Er zijn ook cursussen voor volwassenen (maandagochtend en -avond). Informa tie en opgave bij Imeida Lavaleye, tel. 6022824, of Tine van Roomen, tel. 6012452. De jonge "Generatie Nix" - auteur Ronald Giphart (1965) heeft in zijn jeugd in Soest gewoond en zat op het Baarns Lyceum bij Prins Willem Alexander in de klas. Enkele verwijzin gen naar Soest komen voor in zijn eer ste roman "Ik ook van jou" (1992), "een grote queeste naar literatuur en seks". Het boek werd bekroond met het Gou den Ezelsoor voor het best verkochte debuut in 1992. In 1993 verscheen "Giph" zijn tweede boek en in 1995 "Het feest der liefde". Giphart is de zoon van de vorig jaar overleden femi nistische politica Wijmie Jabaay. Op zondagmiddag 6 oktober om 13.00 uur leest hij voor in de grote zaal van thea ter "De Lieve Vrouw" te Amersfoort. Giphart is humoristisch, shockerend en verrassend: je verafschuwt of bewondert hem. Zelf zegt hij in een interview met Ellen de Jong: "Er is geen enkel onder werp waar zo hypocriet over wordt ge daan als over seksualiteit. Achter seks gaat een diep vat schuil met emoties, frustraties, verlangens en onvervulde koesteringen. Ik vind seks een belang rijk thema en ik heb weinig anders om over te schrijven." Jan Visser, voorzitter van de Stichting Literaire Evenementen Eemland (SLEE) leidt hem in. Reserveren: tel. 033-461 88 65. Toegang: f 10,-, CJP en Pas 65 f 7,50. lel. 6011780 Start seizoen Met een lezing in kinderparadijs De Vrije teugel geeft Neontetra morgena vond het startsein voor het nieuwe sei zoen. Roel Veenstra is uitgenodigd zijn kennis te delen over de moeilijke hobby die aquarium-houders uitoefenen. De voorzitter van de NBAT zal verschil lende asprecten onder de loep leggen, die voor de beginner een nieuwe wereld opent, maar ook voor de gevorderde aquariaan ongetwijfeld nieuw licht op de zaak zal schijnen. De lezing in De Vrije Teugel, die is te vinden aan het Vedelaarpad, begint om 20.00 uur. Op 15 oktober volgt een soos-avond, eveneens in De Vrije Teu gel. In dit seizoen worden daar alle Soester bijeenkomsten gehouden. De 'Baarnse' activiteiten vinden plaats in het NMC-gebouw aan de Geerenweg 8. Voor informatie, tel. 6014780. speelplezier, in welk genre dan ook: pop, klassiek of iets daartussen in - het kan allemaal. De vraag hoe "goed" je speelt doet er niet toe. Of het spelniveau hoog of laag is, iedereen is welkom. De "toestenclub" heeft^naast een maan delijkse clubavond en een uitgebreide bladmuziekbibliotheek heel wat te bie den. Zo wordt er veel aandacht besteed aan de theorie van registratie en akkoor den, vinden er soms gastoptredens plaats van professionele organisten en is er een prachtig cluborgel (een Yamaha D85) dat tijdens de clubavonden be speeld kan worden. De leden wórden ook nogal eens gevraagd om een optre den te verzorgen, zoals in bejaarden centra etc. "Orgelles geven we niet, maar we hopen wel op iedere vraag een antwoord te kunnen geven," aldus het bestuur. Het clubseizoen loopt van augustus tot en met mei en de maandelijkse club avonden vinden plaats in de zaal van het dienstencentrum in Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475. Het lidmaatschap kost 65 gulden per seizoen. Bezoekers van Hartje Zuid kregen op vrijdag 13 september een muzikaal voorproefje van wat de leden van Eemland zoal in petto hebben. Het pu bliek stelde het optreden van Dick Besseling en zijn kleinzoon Eelco erg op In een woning aan de Titus Brand- smastraat is zondagavond omstreeks kwart over zes een schoorsteenbrandje ontstaan. Het vuur werd veroorzaakt door een verstopping in het rookkanaal. De brandweer kwam er aan te pas om het vuur te doven en het kanaal uit te hakken. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg De gemeente verleent geen toestem ming voor de bouw van een onder grondse rijbak bij villa Eickenhorst aan de Beckeringhstraat. Een bovengrondse rijbak, waarvoor in februari wel toe stemming werd verleend, kan niet het hele jaar door worden gebruikt. De ge meente beschouwt echter een onder grondse rijbak, met wanden en een dak, als een bijgebouw en de oppervlakte van het totaal aantal bijgebouwen is aan een maximum gebonden. Dit maximum wordt met de bouw van de rijbak over schreden en dit kan leiden tot 'verzelf standiging van functies', zoals een kan toor of bedrijfje in het nieuwe bijge bouw, aldus de gemeente, die dat onge wenst vindt. Sinds 1 juni is het Infopunt Water en Milieu van de Provincie Utrecht actief. Alle binnen de Dienst Water en Milieu aanwezige kennis, expertise en informa tie is via dit centrale punt voor iedereen bereikbaar. De eerste drie maanden van het functioneren van het Infopunt ma ken duidelijk dat in een behoefte woirit voorzien. Uit een klantenpeiling blijkt dat mensen in hoge mate te spreken zijn over de geboden dienstverlening. Meer dan ne gentig procent was tevreden over het verkregen antwoord. Bovendien is door het instellen van het Infopunt de bereikbaarheid verhoogd. Om het Infopunt extra bekendheid te geven en mensen hiermee kennis te la ten maken worden 2.500 exemplaren van de telefoonkaart verspreid. Deze kaart kan in iedere kaart-telefooncel gebruikt worden. Bovendien is de kaart, door zijn beperkte oplage, een col lectors-item. Achttien levensja voor het eerst v£ betrad. Een inwij zijn vader, die septemberzonda deed zijn zoon dc het biljarten bij t< De schade bepe tend tot het aftel consumpties, de het ongerede raki zou later volgen. Dat was toen, in Om tien over rooi gen en voeling ir houden kreeg horeca een lang rekenend in de ti dat hij in septem jubileum als bil happer zou viere Geen gouden ju als bekroning, m: ren om even bij sl een café-biljart j rele daad, altha geen enkel zich: het zonder biljar Met de tijden ve biljart. Het groc onmisbare blau geaarde biljarter neemt kon niet 2 De leden van de orgelclub scharen zich steen, maken no op de clubavonden eendrachtig om hun van de café-inve favoriete instrument. aspect is helaas ligheid met biljai prijs, zo bleek uit de positieve reacties. 8e" heeft P,aats Op die manier dragen ze een steentje bij stu'ten aanva"e aan de werving van nieuwe leden, want nfkomstig van ge volgens het bestuur van de toetsenclub gezelligheid en zijn er origetwijfeld nog heel wat meer jasïe gestoken zij orgel- of keyboardspelende Soesters Opmerkelijk ooi jong of oud - die best geïnteresseerd drinkgedrag: wa zouden kunnen zijn. met ons land, zo Wie belangstelling heeft voor de club geloven, is dus sl kan altijd vrijblijvend een clubavond bij- van sterke verha wonen. Informatie over de activiteiten Daarvoor in de wordt graag verstrekt door de bestuurs- voor uitslovers. 1 leden R. la Mark, tel. 6010731; J. Me- stellend, om te ter, tel. 6029185; D. Besseling, tel, worden. ^ïehe 5414537 of mevr. F. van Boeijen, tel. s*aS* Geföhnd, 6021717. schap van een te gebeld te wordei Waarover spreki keurig in het pa! after shave, hun ter sprake breng Vrijdag j.1., tijd gouden jubileui gevraagd deelge Het borreluur ii als Happy Our, vijf uur aan. Wa van het eens zo 1 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Donderdag 26 september "I amused myself by saying that this was der-Heineken the last Marxist film," aldus de 65-jarige enkele recht-op- Claude Chabrol over zijn nieuwste film. verleend. Arie a Het is een opmerkelijke uitspraak voor joos en gekleed een regisseur die altijd al minder politiek bijpassende grij: geëngageerd was dan zijn Franse leef- luisterde er naai tijdgenoten. gen js g0Ud geh "La Cérémonie" is gebaseerd op het djge horeca-etal misdaadverhaalA judgement in stone" steen van bet m van de Britse schrijfster Ruth Rendell. immers het in p Het verhaal speelt zich af in een kleine |Ufe zekerheden burgerlijke gemeenschap op het platte- hun manier die land. De welgestelde familie Lelièvre jen waren het er leeft in een afgelegen landhuis. Met de eens dat dit lat komst van het dienstmeisje Sophie aanpak. Ongev (Sandrine Bonnaire) wordt een vreemd zem door. Verve element toegevoegd aan de harmonie sen van nieuwe van dit modern samengestelde gezin. pen, en grollej Vanaf het begin van de film worden de fcen# jjet genre tegenstellingen tussen de personages in de hemelpoort, paren naast elkaar geplaatst.,De werk- Kalverstraat. 1 gevers van Sophie hebben slechts opper- salvo's humor vlakkige bemoeienis met haar en heeft Na de ouvertun een betuttelende ondertoon. Zoon Gil- een echte neut les en dochter Melinda zijn opgevoed |ijke ontboezen met andere ideeën over klasse- ontvingen, verschillen maar zijn te verwend om "Van iedere gu deze in praktijk te brengen. heb verdiend m< Tussen de opstandige postbeamte belasting breng Jeanne (Isabelle Huppert) en Sophie barzitters. ontwikkelt zich een vriendschap. In het Onder instemm verleden waren zij betrokken bij een hoorders vulde ongeluk waarbij een naast familielid om grote en kleine het leven kwam. Zij werden allebei vrij- volume werd v< gesproken wegens gebrek aan bewijs, verzoek tot zwij Het antwoord of dit wel terecht was, Zonder ook n rekt Chabrol uit tot het bitterende einde, Arie en het gez Onder invloed van Jeanne wordt Sophie er in de afgel bewust gemaakt van een sociaal conflict, rooien hadden Zij binden samen de strijd aan tegen ren. Na dit fins Sophie's werkgevers en de pastoor van een intermezzo het dorp, hetgeen resulteert in een fatale genotes op de finale. Aanvang: 20.30 uur. Entree f niet uit de hanc wel iets later z( De telefoonges duur. Kennelij enen hoe laat 1 Arie sloot de af met het bet ging op huis at haar gewoont nog eens vol. toch te vieren. 7,50; cjp/65+ f 6,-. Zaterdag 28 september: Blues Clinic is in zeer korte tijd een be- w'e n' grip geworden. Dat is op zich niet zo vreemd. Want de leden hebben een aan- Marie liet bij tl tal gemeenschappelijke kenmerken. Zij delen de bezieling, toewijding, inzet en ll„).nat?l"f 1 liefde voor de blues. Het intense, bewo- er gen, bijna manisch zoekend gitaarspel den jubileum, van Anthony van de Broek en de door- nof aens leefde stem van Ted Gerrits vormen een gemaal begoi perfecte combinatie. Zij voelen en vul- jj,ds aa" c len elkaar op unieke wijze aan. Hun le- kers had gekns ven staat in het teken van de blues en zij ,oonde eni zijn constant op zoek naar het geheim, de magie van de blues. Tijdens hun zoektochten worden zij begeleid en on dersteund door een van de beste ritme secties van dit moment. Bassist Willem Heijnen heeft bijna alles meegemaakt. In de jaren zestig had hij een aantal hits en hij is nog steeds een veelgevraagde studio- en sessiemuzikant. Thomas Calis is in zeer korte tijd uitgegroeid tot een van de toonaangevende drummers in de Nederlandse bluesscene. Sinds kort is de eerste cd van de band uit, Loosen Up. In oktober 1995 was Loosen Up "Al bum of the week" bij Radio Londen en het nummer Highway "61 stond in no vember enkele weken nummer een in de "Fab fourty" van hetzelfde radiostation. In diverse publicaties, zowel in binnen" als in buitenland, kreeg de band lovende kritieken. Als band gaan ze met respect om met de blues-erfenis, maar elk op hun eigen manier. De band bestaat uit: Anthony .van de Broek, gitaar, slide gi* taar en zang; Willem Heijnen, bas; Tho mas Calis, drums; Ted Gerrits, zang' Aanvang: 22.00 uur. Entree: f 10,-. Ai

Soester Courant | 1996 | | pagina 14