(0) VAN SOEST uk Bosboom Zwart Mul Co „Selamat Jalan Tour" ■g - §tg i iigj fe' sponsor BiftlU u PROCAR Hoog en mooi: plafonds van Brouwer Systeembouw Indonesië ligt aan de Koningsweg ESSO-Soest, een bijzonder pompstation Gommers moet je proeven ROEST VOORTJES WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA]; B.V. v/h Fa. H. v. ASCH Bodewes BOUW 55F BBS Soest Toon van der Linden jac. de bruin BROUWER Systeembouw B.V. R.A. van den Dissel b.v SERVICECENTER BEUKENLAAN BOSBOOM AUTOSCHADE WIJNHANDEL GOMMERS e.g. kerkhof bv PEKO B.V. Gaso nderfoud SOEST WOONitïïBSB Vleescentrale Soest b.v. WASIEL STEITNER Bouw Maatschappij Uyland VAN EDE 1 035 - 601 60 55 Van Hengstum bv j uw H.G. Dijkman Zn. KOGEVO VAN DORRESTEYN 0 0 0 0 0 0. 00 BOUWBEDRIJF I VAN DEN HENGEL BV JJoutique Bloemsierkunst des|7|eurs 1 1 mm Wèêêmêsm mi Soesterbei Vergaderir Zaterdagni reserveren Vierde ne op rij vooi Amnesty 1 voor gevai HZ GRONDWERKEN RIOLERINGEN SLOOPWERKEN STRAATWERKEN Zuidergracht 45 - Tel: 609 90 20 SUZUKI CHRYSLER Birkstraat 105, Soest, Telefoon 035 - 601 32 56 AANNEMINGSMAATSCHAPPU nieuwbouw - verbouw - reparatie - onderhoud A.A. van Breukelen en Zonen b.v. Van Straelenlaan 7, Soest, tel. 035 - 601 82 67 Slijterij - Wijnhandel voor gezelligheid... én voor al uw dranken! [L Qb l) Soesterbergsestraat 49, tel. 035 - 601 24 90 Hartje Zuid - Soest uw partner in logistiek Nijverheidsweg 12, 3762 ER Soest Telefoon 035 - 601 05 44 rijwielspecialist GALLENKAMP PELSWEG 1 SOEST - TEL: 035 - 601 28 57 systeemplafonds inbouwverlichting Lange Brinkweg 34 - 3764 AD Soest Telefoon: 035 - 601 57 65 UW TOTAAL INSTALLATEUR loodgieterswerk, centrale verwarming electrotechnische installatie Laanstraat 34 a - Telefoon 035 - 601 24 72 Applilcatiebedrijf - Schilderwerken Hartweg 70 - 3762 SG Soest - Tel: 035 - 601 35 66 Beukenlaan 27 - Soest - Tel. 035 - 601 68 35 Birkstraat 105, Soest, tel: 035-6021102 O.OOOJ» O O O.# OOi FC. Kuyperstraat 26, tel. 6021557 accountants belastingadviseurs Burg. Grothestraat 35 - Soest - Tel. 6016033 Gasonderfotd loodgieters- en verwarmingsbedrijf en dakwerken korte brinkweg 37a - Soest - Tel: 035 - 601 43 32 Kraanverhuur tot max. 70 ton TEL: 601 66 65 (3 LIJNEN) FÉK0 B.V. G. vanden POL bv loodgieters- en verwarmlngsbedrl|f van Lenneplaan 69, Soest, tel: 035 - 601 99 54 ac c ountants belastingadviseurs Burg. Grothestraat 28-30 telefoon 602 09 73 Groothandel in Vlees, Vleeswaren en Diepvriesprodukten Zuidergracht 16-18, Tel: 035-6012610 SLAAPSTUDIO - TAPIJT Lange Brinkweg 38 - 3764 AD Soest Telefoon: 035 - 601 96 00 Ons devies: BMU BOUWT SAMEN MET U! Postweg 57 - Soesterberg - Tel: 0346 - 350 504 GLASSERVICE j Nieuwe Gracht 1 - Soest Koningsweg 18 - Tel: 601 59 33 601 57 59 apparatenbouw Dorrestèinweg 65 - Tel: 602 03 64: VEEVOEDERHANDEL EEMLAND R. van Doorn Birkstraat 125" - 3768 HE Soest - Tel: 033 - 461 87 14 AANNEMINGSBEDRIJF IS GF.METSF.T D PLASWEG 24 - TEL: 035-6019666 f SCHOOL BOEKHANDEL SOEST Industrieweg 27 Telefoon: 035-6022388 Van Weedestraat 42-44 Soest Tel: 035 - 601 81 09 Havenstraat 120 Bussum Tel: 035 - 693 38 06 Werkplaats en kantoor: Veldweg 2c- 3764 CP SOEST Postbus 3204-3760 DE SOEST Tel: 035-6021065 Fax: 035-6026120 Steenhoffstraat 1 - Soest Telefoon: 035 - 6012455 ÉP-- Een mooie boerderij aan de Lange Brinkweg. Een bescheiden bordje links bij de ingang: Brouwer Systeem bouw B.V. Je vermoedt hier geen be drijf maar als we de oude deel ingaan waar een kantoor en showroom ge creëerd zijn, blijkt het een zeer gespe cialiseerd bedrijf: boven ons hangen vele systemen waarvan de gewone bur ger geen weet heeft. Peter en Karina staan ons te woord en vertellen de vele facetten van een pla fond. Is voor de ene kamer de akoes tiek heel belangrijk, voor een ander de brandveiligheid. Voor de "natte" ruim tes (badkamer, toilet etc.) zijn er de lam ellen-plafonds in alle kleuren en-crea ties. Niet iedereen loopt in een winkel constant met zijn hoofd in de nek, maar een plafond is de kroon op het werk van iedere interieurontwerper. Een mooi plafond, vooral als het vakkundig is aangebracht, bepaalt voor een zeer belangrijk deel mede de sfeer in elke ruimte. Ook de verlichting is daarbij heel belangrijk of het nu een armatuur is met TL-verlichting in diverse kleuren of spots, of de sfeerverlichting. Het maakt niet uit of dat een kantoor, fabriek, winkel of woning betreft. Goed verkrijgbare materialen zijn evident. Brouwer is altijd en overal het sluitstuk van een operatie die bij iedere aanne mer, eigenaar of "bewoner" trefzeker moet beantwoorden aan het verwach tingspatroon. Er wordt vaak veel geld geïnvesteerd in een inrichting of verbou wing en pas op het moment dat de Brouwers klaar zijn is het resultaat echt zichtbaar. Het voorbereidende werk is dan al lang gedaan op de tekentafels in het eigen bouwbureau in Soest. Een mooi vak, de kroon zetten op an dermans werk. Het werk is verspreid door heel Nederland. In de winkels van Etos, Gall Gall, Jamin, overal vindt u plafonds van Brou wer. Ook de Vrije Universiteit Amster dam is vaste klant. En zeker de vele aan nemers uit Soest en omstreken. Brou wer staat voor 25 jaar ervaring. Sinds 1993 is het Peter die de directie voert. Bijgestaan door Karina, zijn vrouw, die de administratie doet. De lange erva ring van zijn vader en 6 personeelsle den, waarvan de meeste ook al meer dan 20 jaar in het bedrijf werken, staan borg voor hoge kwaliteit. Het bedrijf van de familie Brouwer is sinds 1983 ge vestigd in de nostalgische boerderij tus sen het Kerkpad en de Lange Brink weg. Geen modern pandje op het erf te bekennen. De schuur en stallen zijn prima aangepast. Rechts van de oprit een gezellige schaapskooi, verbouwd tot woonhuis. Alles handig bijelkaar. Een hechte eenheid. Het is een bedrijf met wat je noemen kunt "een tevreden di rectie". Er wordt hard gewerkt. Zolang het bedrijf bestaat is er nog nooit sprake geweest van enige windstilte. Plafonds schijnen overal steeds opnieuw nodig te zijn. Het bevalt de Brouwers goed zo. Alles in eigen hand, een niet te groot team, allemaal snelle vaklui en de hele familie is erbij betrokken. Natuurlijk speelt de computer een rol mee, de administratie zit er in, de plan ning en de voorraadbewaking worden door geavanceerde software program ma's aangestuurd. Het loopt gesmeerd bij Brouwer. Als u een plafond nodig hebt; Bel Brouwer maar, dan komt het mooi en vooral systematisch voorelkaar. Lange Brinkweg 34, Soest, tel. 601 57 65 liilSilS "Selamat Jalan Tour" is verhuisd. De Korte Brinkweg werd verruild voor de Koningsweg, nummer 18, dat is precies op de hoek met de Dorresteinweg, voor heen Lindner. Mooie, royale kantoor ruimten waar de familie Posthuma met een aantal medewerkers en mede werksters wegbereiders zijn voor prach tige reizen naar onder andere de Gor del van Smaragd. De veelbelovende brochure stelt ons, naast de specialiteit van de Soester touroperater, Indonesië, ook Singapore, Maleisië, Vietnam, Sri Lanka en Thailand in het vooruitzicht. Nu nog wordt ons de weg naar de ingang gewezen door een eenvoudig groen geschil derd bord boven de deur, straks tintelt daar een neon die de nieuwe vestigingsplaats on getwijfeld op Oosterse wijze zal markeren. Om alles te weten te komen over één van de droomreizen van ons leven hoeven we niet ver te gaan. En wie eenmaal binnen treedt is verloren. De Stille Kracht werkt al direct na dat de deur achter u is dichtgevallen. Het eerste bureau dat we tegenkomen, pp weg naar de kamer van de heer Posthuma, ligt bezaaid met kleurrijke paperassen. De eige naar ervan is druk bezig met het ordenen van stapels gegevens voor de nieuwe reisbrochure 1997-1998. "We zijn er laat mee", beweert Posthuma, "steeds opnieuw is dat samenstel len van zo'n boekwerkje een gigantisch nauw keurige klus. Het wordt maar meer, nooit minder, dat zou trouwens ook niet goed zijn." De ijverige directeur van Salamat Jalan Tour is net weer terug uit Indonesië, dat prachtige eilandenrijk waaraan hij en zijn hele familie hun hart hebben verpand. Alsmaar heen en weer vliegen: hotelbedden inkopen, nieuwe toeristische gebieden verkennen, Nederlands sprekende reisleiding regelen, contracten af sluiten. Constant op zoek naar de beste kwa liteit. Posthuma: "Die verre reizen zijn niet goedkoop. Dat is wat anders dan duur. Wie ernaar toe wil, heeft het ervoor over. Maar dan moet het ook weL 'af zijn. Je geniet er pas echt van als je tijd hebt. Geen gejakker, niet hup van de ene bezienswaardigheid naar de andere. Niet de helft van de tijd in bussen en vliegtuigen doorbrengen. Daarom heb je gewoon een paar weken nodig. Onze meest populaire reis is er een van vier weken, vanaf f 3350,- per persoon: Sumatra, Java, Bali. En dan op die mooie en interessante plek ken ervoor zorgen dat je gasten er op hun gemak kennis van kunnen nemen. Twee, drie dagen rust, bij het Tobameer vlakbij Medan op Sumatra, in de buurt van het beroemde Bogor bij Jakarta, in het heerlijke Bandung met zijn verrassend milde klimaat, dat brui sende Yogyakarta met de schitterende Kraton en natuurlijk: de onvermijdelijke trip naar de imponerende Borobudur... Alle over nachtingen en excursies zijn geregeld en in clusief, overal ontbijt, 6 lunches en 12 di ners. De rest komt er dan nog bij, maar 'uit eten' in Indonesië kost bijna niks. Voor een tientje kun je met z'n tweeën koninklijk op stap... Wij raden iedereen altijd aan voor vertrek zoveel mogelijk informatie in te win nen. In iedere bibliotheek is wel wat over elk land te vinden. Hier, bij ons, worden regel matig, meestal op de zaterdagmiddagen, dia presentaties verzorgd. Om een zo goed mo gelijke indruk van de reisdoelen tot stand te brengen. Om de mensen, die met ons op avontuur gaan, met elkaar kennis te laten maken." Selamat Jalan Tour streeft ernaar de groepen zo klein mogelijk te houden. Groepen tussen de 8 en 15 personen zijn ideaal. Iedereen kan dan voldoende aandacht krijgen. Maar ook zij die het plezierig vin den om in groepen van 25 personen op pad te gaan - gezelligheid kent geen tijd - kun nen bij Posthuma en zijn specialisten terecht. Onze vragen over de 'hitte' worden koeltjes afgedaan: "Gemiddeld zo'n 30 graden Cel sius meneer, maar we hebben er nooit klach ten over; het is een heel andere soort warmte dan in Nederland. Iedereen kan er goed te gen". En ook onze angst voor 'rare en nare beesten' wordt naar het land der fabelen ver wezen. We hoeven ons nergens zorgen over te maken. Kakkerlakken kruisen ons pad niet, alle hotels zijn met zorg uitgekozen en de Posthuma's kennen het Verre Oosten min of meer als hun broekzak. Bellen is niet onver standig als er meer van wilt weten: 035- 6015933, of vragen bij uw reisbureau. Koningsweg 18, Soest, tel. 035-60159 33 SC We komen er vast allemaal op zijn minst een keer per week langs: het Esso pomp- station van de familie Zaal aan de Beukenlaan, op nummer 27 om precies te zijn. Ze hebben er alles, behalve LPG, want dat mag tegenwoordig niet meer in de bebouwde kom. Maar verder kunt u er, naast de diverse sappen voor uw auto, motor, brommer of scooter, voor bijna alles terecht wat lekker, makke lijk of interessant is. Een soort mini- super, dat is het eigenlijk. Het echtpaar Zaal heeft de taken verdeeld. Mevrouw Zaal doet 'de winkel', haar echtge noot de rest, het 'station'. Het ziet er allemaal tot in de puntjes verzorgd en goed georgani seerd uit. Een mooie overzichtelijke, kleine super waar je bij binnenkomst, door een duidelijke 'bewegwijzering' boven de schap pen, in één oogopslag kunt zien waar je moet zijn voor je krantje of tijdschrift, het zakje chips, het biertje, de frisdranken, sigaartje, sigaretje, onderhoudsmiddelen voor de hei lige koe en aanverwante vervoermiddelen, levensmiddelen, koeken en een assortiment wijnen. Er is een speciale hoek 'Sparen', maar dat heeft niets met bankzaken van doen. Zover gaat het nou ook weer niet. Er liggen allerlei artikelen die gekocht of 'bijbetaald' kunnen worden in combinatie met verza melde zegels en volgeplakte kaarten. Nog steeds een hobby die enthousiast door de Nederlander wordt bedreven. Mevrouw Zaal: "Het is zeker niet zo dat ze bij ons wijn ko men proeven, maar je weet hoe het gaat hè, barbecue in het weekend, alles ingekocht, maar te weinig wijn. Hup, éven naar Esso. En wat ze ook vaak vergeten is de spiritus. Hebben we natuurlijk ook. We zijn een mooi en veel gebruikt adres om noodgevallen na sluitingstijd van de winkels op te lossen en dan zijn we verrassend compleet hoor." Sinds juni van dit jaar mogen de winkeliers hun zaken langer en op andere tijden dan tot voor kort gewend, openhouden. De zogeheten '24- uurseconomie' die krachtig doorzet en waar- Beukenlaan 27, Soest, tel. 035-601 68 35 Op woensdag 25 st ,i de VSB om 20.00 u 1 Op de agenda staa Ever Young, lucht Soesterberg, organi VSB, praten met bibliotheek. De ve baar. Belangstellen hun komst vooraf secretariaat, tel. 35 over nogal wat discussie op gang is gekomen KlinStbUS maakt het voor zaken als een pompstation Zaterdag 28 sept met uitgebreide nevenverkoop een stuk ge- leden van het MR makkelijker. De concurrentiepositie is wat van 10.00 tot 11 de openingstijden betreft geen heet hangijzei h t nienstencen meer. De kast met sigaretten bijvoorbeeld U f hoeft nu niet meer na zes uur op slot. Esso ^en' ?m ^°®s" Beukenlaan is een knusse buurtwinkel waai jaar m de geleg je niet snel je neus stoot, '"t Maakt ons echt kaarten te resen niet uit", legt mevrouw Zaal uit "of ze hier «ende programm nou tanken of niet, al kopen ze maar één rolletje Mentos, iedereen is hier van harte 7 november: Vondi welkom". Even afgezien van het feit dat de in Dothan", gespee familie ervan moet leven, is het duidelijk waar- Speelt". Plaats: de neembaar dat ze veel plezier aan hun pomp- endaal, prijs 29, station beleven. Achter het gebouw is een drage vervoer van i reparatie- en onderhoudsafdeling te vinden. 23 november: Moz Die is van collega Ruud Ruttenberg. En al Diana", gespeelt net zo dicht in de buurt vindt u een magni- Reisopera. Plaats: fieke autowasserette. Terwijl u wacht op het utrecht prijs/4e glanzende resultaat likt u aan een Esso-ijsje, ,den bijdrage ve. neemt u een kop koffie, een fnsje en waarom »n d„ 'her. De geen koek erbij? Mevrouw Zaal: "Ontwik- 2.U decemoer.ue kelen doen we niet, maar fotorolletjes heb- ben we wet. Vroeger had je automaten bij de Amsterdamse Bacl fotozaken. Niet meer veilig, denk ik want ze MinKowsKi. r ïaa zijn volgens mij verdwenen en dat is alweer Utrecht; prijs j 51 precies zo'n artikel datje vaak ineens nodig bijdrage vervoer, hebt. Esso heeft Kodak, keurig koel bewaard. De reden van d want dat geldt ook al voor filmpjes." De fa- besprekingen is de j milie bemant het station nu zo'n 18 jaar. Het ling voor de uitvc is ondanks hét feit dat de Beukenlaan, nadat Weihnachts-Orato de Koningsweg tot rondweg werd uitverko- teleurgesteld worde ren, waardoor het doorgaande verkeer af- a.s. zaterdag nood2 nam, toch een druk bezochte pleisterplaats jjng op 17 oktob gebleven. Vanwege dat complete aanbod, Amersfoort is reed door de buurtfunctie-maar ook de rest van informatie kan mi Soest rijdt of loopt graag naar die pomp-en dames Meijerink, t zeker niet in de laatste plaats door de plezie- tej 3522Ó5 en rige manier waarop je er wordt geholpen. Esso-Soest is een bijzonder pompstation, met mensen die weten wat service is. Die blij zijn j als ze u ergens mee kunnen helpen. Eén zakje V 61611121111 chips of honderd blikjes fris, één rolletje pepermunt of een complete set automatten. VSH1 DO6SI6 Maakt niet uit. De familie Zaal vindt alles Nogmaals wordt 1 super. Beukenlaan: Esso-Soest. Je kunt er van de Vere op vele manieren bijtanken! feerg e, week.ag| van 18 september geplaatst. Nageno van Soesterberg st met hun juiste adr Het werd geplaats den alsmede ten di ling verenigingscol plaatste weekage 1 wordt niet meerhe is het belangrijk d bewaard tot volgi Alleen eenmalige den, lezingen, uitv markten zijn vatba agenda. Ook wor zocht kopij elke zc op het adres Van leveren. Het is een kleine maar fijne winkel. Gommers vindt u in de F.C. Kuyper straat, de snelle doorsteek van de Van Weedestraat naar de Korte Brinkweg. Blauwe zone, maar dat betekent wel dat je pal voor deur kunt parkeren. Makke lijk als je net een serie exquise wijnen hebt gekocht, dat bespaart een hoop gesjouw. Bij Gommers in zijn wijn-eldorado moet het voor iedereen die van een goed glas houdt, genieten geblazen zijn. Het winkeltje staat werkelijk bol van de kwaliteit. Dat zie je zelfs als je er geen verstand van hebt. Zoals wij. De heer Gommers, achter zijn ook al niet zo grote toonbank, maakt bij binnenkomst met een de rake opmerking, datje Gommers be ter kunt beleven dan beschrijven. Een uit spraak die je moet proeven, vooral wanneer hij meteen er bovenop een kop koffie aan biedt... Hij wist dat we nog moesten rijden. Overal flessen. Met de hand geschreven kaart jes informeren ons over de inhouden, de lan den c.q. plaatsen van afkomst en de zo be langrijke leeftijden. Natuurlijk links en rechts aanbiedingen. De ene nog smaakvoller en aantrekkelijker dan de andere. Neusjes van de zalm, dat vóel je gewoon. Er zit geen mis ser tussen. Trouwens wat is een misser als we het over godendranken hebben. Het is zó persoonlijk als het maar zijn kan. Genieten van een wijn doet ieder mens op zijn of haar eigen manier, maar goedkoop of duur, kwa liteit proef je overal bovenuit. Zeker weten. Gommers toont een witte Bergerac van f 5,60. Perfect. Voordelig. Niet erg ver ervandaan een andere: een Port uit 1952- f 235,-. "Verkoop je zo één of twee keer per jaar, als het om een geschenk gaat bij een jubileum of zo. Zal ongetwijfeld ook heel lekker zijn. Zoiets moet je echt willen. Da's niet voor door de week". Gommers zet het kleinood behoedzaam op zijn plaats terug. Merkbare smaakverschillen zitten er, volgens Gommers, voor de doorsnee nipper, in wij: nen tussen f 10,- en f 20,-. "Als je 'blind' laat proeven komt die fles van f 20,- er als beste echt wel uit. Bij de duurdere wijnen, tussen f 30,- en f 40,- wordt het al een stuk moeilij ker. Dan gaan de echte kenners hun verstand erbij gebruiken". Zelf weet hij bijna elke wijn 'blind' thuis te brengen. Niet tot voor de deur, maar wel tot in de streek van het land van herkomst. Gommers is niet voor niets een erkende vinoloog. De oorkonde hangt won- derlijk genoeg vlak bij het hoekje waarin ook nog wat zuivere jenevers, likeuren en bran dewijnen staan opgesteld. Volgend jaar hoopt hij kampioen van Nederland te worden, want ook in die tak van bedrijf zijn er wedstrijden. De hele regio kent zijn winkel en rijn wij nen. Zijn sortering is vakkundig en vooral evenwichtig afgestemd op de vraag. Gommers weet wat er leeft in Nederland en dichter in de buurt. Maar hij heeft ook vaste klanten in Maastricht, in Rotterdam. Die combineren een visite met familiebezoek. Het blijft niet bij winkelen in de EC. Kuyper straat alleen. In Soesterberg, aan de Stemer- dingweg, exploiteert Gommers met ingang van oktober een eigen proeflokaal. Daar is ie niet weinig tróts op: "Het ligt in de bedoe ling dat daar straks groepen worden ontvan- gen. Ik maak nogal wat reclame voor dat soort bijeenkomsten en zet proeverijen op touw, ook in combinatie met diners. Tot op heden doe ik de proeverijen in diverse res taurants hier in Soest. Leuk idee misschien straks voor een personeelsfeestje of wanneer iemand eens iets ander wil dan alleen maar uit eten. Een heuse 'Portcursus' blijkt voor veel mensen bijzonder interessant te zijn. Dat slaat goed aan. Verkopen doen we daar niet. We vragen wel geld voor zo'n proeverij. Per persoon en we gaan nooit verder dan 50 personen tegelijk. Zo'n avond of mid- ag, maar van mij mag 't ook 's morgens hoor, Kan helemaal naar wens worden georgani seerd. Reuze ongedwongen en als je wat van wijnen wilt weten, zéér leerzaam al zeg ik het zelf. Gommers is zo gezellig als rijn wijnen. ,e®?.d® het vak via de Hotelschool en een ge bij Restaurant "De Echoput" op de weg aar Apeldoorn. De sommellier aldaar vond een gretige leerling in de nog zo jonge mmers toen. Gommers nu: een horeca- tic^K V^n t0Ptot teen>met een zeer specialis- sche kennis van wijnen. Het is KVO dit st een wedstrijd in w het vierde duel g woordelijk daarvc Terschuur met 17 KVO keek al vlot stand aan, maar k rug tot 6-4. Toe tweemaal scoori Soesterbergers aa terug te komen. Overige uitslagen: I Vinken 4-KVO 3 1 14, KVO 5-Meeu\ DWS Al 7-12, D1 KVO Cl-Fortissimt Dl 1-8, KVO Fl-E Op vrijdag 27 s "Schrijven voor Dorpshuis. Van een ieder van hart gaan deze keer n Saudi-Arabië. Ii Sukking, tel. 352: I'.C. Kuyperstraat 26, Soest, tel. 602 70 59

Soester Courant | 1996 | | pagina 18