olumbus De rentebewuste spaarder kiest nu voor TeleSparen Haico Tweewielers viert jubileum wonen de' De Vries Open Haarden weer een stap hoger met nieuwe showroom ;iv iinieken EINDELIJK IN SOEST! EEN COMPUTERWINKEL Nieuw: Telesparen Notaris sponsort hotelkamer in m.c. Molendael-Baarn DESIGN TECHNIEK LOEWE 'Strippenjacht' bij Gemar gaat laatste week in JA A Weekaanbieding: GSM ZAKTELEFOON PTT Pocketline Jazz incl. 12V lader. "Door de consument hebben we tien jaar vol kunnen maken" Klachten bezorging Soester Courant Bijna een gulden per inwoner voor kankerbestrijding Bloemdecoraties cu/tMiMen em excbi&i&we éado-abfo/cel&n,. Meer gemak, hoger rendement PAGINA 8 WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1996 Feestelijke opening door burgemeester De Widt SOESTER COURANTHANDEL St WAI\IDEL Derde cheque bij Star Travel f PAGINA 9 ïputer (Internet etc.) is dat kelijke voorziening, en op deze infomarkt ook present zijn op het gebied ,s, meubilair, badkamers en zich uitgebreid wil laten in- ver de hypotheekmogelijk- ie financiële haalbaarheid en etc.) kan terecht bij de winkel, die speciale tarieven lke serieuze gegadigde krijgt e voorraad strekt - een aar- e aangeboden. lag" van 28 september is te- gin van de officiële inschrijf- e eindigt op vrijdag 11 okto- alle verdere informatie kan ït bij Van Wijk Makelaars, »sestraat 8, tel. 6015050. Burgemeester De Widt heeft vrij dagmiddag de uitbreiding bij De Vries Open Haarden aan de Koninginnelaan 84 geopend. Met de nieuwe ruimte heeft de firma het letterlijk een stapje hogerop ge zocht: de showroom heeft er een complete etage bij gekregen. De Vries Open Haarden beschikt daar mee over nog meer bedrijfsruimte waarin de meest geavanceerde en mo derne ontwikkelingen worden getoond op het gebied van "openvuur architec tuur" en "sfeerverwarming". De gezonde groei van het bedrijf maakte deze uit breiding noodzakelijk. De feestelijke opening door de burgemeester werd ge volgd door een druk "open huis", waar tal van relaties de familie De Vries ge- luk kwamen wensen met deze nieuwe mijlpaal in de geschiedenis van het be drijf. A u t n m i i ie r i 71? Koninginnelaan 42a - 035-6032266 De winkel voor: Computers - Printers - Scanners Software - Reparaties - Netwerken Supplies - Faxen - PTT Autotelefoons Componenten - en nog veel meer... met een driejarig Normaal 158,00 nu voor 109,00 iejarig PTT-abonnement, prijs is excl. BTW en geldig t/m Burgemeester De Widt verrichtte onder het goedkeurend oog van de beide echt paren De Vries, de officiële opening van de vernieuwde showroom. Foto: Goos van der Wilt. De Vries Open Haarden mag zich, sinds meer dan twintig jaar, verheugen in een uitstekende naam op haar gespeciali seerde vakgebied. In oktober 1972 startte directeur Jan de Vries (inmidels senior) als ondernemer met een metsel bedrijf. Met hard werken en veel crea tiviteit, gekoppeld aan zijn drang naar perfectie en artistieke aanleg, bouwde hij het bedrijf uit. Van de Veenzoom verhuisde het naar de Ferdinand Huycklaan, later - in 1984 - naar de Koninginnelaan. De eenmanszaak werd omgezet in een vennootschap onder firma, waarin ook zijn echtgenote en zoon - Jan de Vries junior, zijn opgenomen. Daarnaast leve ren momenteel nog drie medewerkers hun bijdrage aan de "successtory" van het familiebedrijf. Alternatieve systemen De firma De Vries ontwerpt, produceert en verkoopt, zoals uit de naam blijkt, niet alleen open haarden, maar richt zich meer en meer ook op alternatieve verwarmingssystemen, zoals zoncol- lect'orën en lokale verwarming. De ac tiviteiten beperken zich intussen allang niet meer uitsluitend tot de particuliere markt, want ook de "zakelijke" markt neemt een steeds belangrijker plaats in. Daarvan getuigen o.m. de uitstekende contacten met gerenommeerde aan nemersbedrijven in Soest en omgeving. De nieuwe uitbreiding van de showroom is de tweede in vrij korte tijd. In 1991 wen} de benedenetage al fors uitge breid; op de volledig nieuwe etage die sinds vorige week geopend is kan men zien wat er op het gebied van open haarden en "sfeerverwarming" vandaag de dag allemaal mogelijk is. Notariskantoor mr. R.E. Schippers aan de Soesterbergsestraat in Soest heeft 5.000 gulden gegeven voor een hotelkamer in het vernieuwde ziekenhuis van medisch centrum Molendael in Baarn. De hotel kamer is bedoeld voor familie van patiënten. Het komt regelmatig voor dat familiele den van ernstig zieke patiënten of fami lieleden die veraf wonen, vragen naar overnachtingsmogelijkheden. De zes nieuwe hotelkamers in het verbouwde ziekenhuis maken het voor het zieken huis mogelijk deze accommodatie zelf te bieden. De Stichting Vrienden van Molendael zet zich in om geld voor deze zes hotelkamers binnen te halen. In de notarisbranche is het niet gebruikelijk te sponsoren, hoewel daar wel steeds soe peler mee om wordt gegaan. "Ik adver teer wel lokaal, maar verder ben ik al tijd zeer terughoudend," aldus de nota ris. "Ik ben dan ook blij dat ik nu iets kan doen voor het goede doel. De ge zondheidszorg spreekt mij aan en ieder een komt vroeg of laat wel in aanraking met verzorging en verpleging." Mr. R.E. Schippers heeft sinds 1 mei 1988 zijn notariskantoor in Soest, als opvolger van notaris C.J.M. Emmen. Op dit moment bestaat zijn kantoor uit één notaris, twee kandidaat-notarissen en vijf medewerkers. Notaris Schippers houdt zich vooral bezig met onroerende zaken, hypotheken, familieaangelegen heden (testamenten, samenlevings regelingen, huwelijkse voorwaarden en afwikkeling nalatenschappen) en ven nootschappen. Het notariskantoor is erop gericht cliënten zoveel mogelijk informatie te geven over de consequen ties van beslissingen. Notaris Schippers wijst zijn cliënten op de mogelijkheden en onmogelijkheden van beslissingen en adviseert hen. Extra service Mede door de bijdrage van notaris kantoor Schippers kan medisch centrum Molendael de patiënten en hun familie extra servicevoorzieningen bieden die niet uit het normale ziekenhuisbudget betaald kunnen 'worden. De Stichting Vrienden van Molendael heeft onder tussen al zo'n 500.000 gulden bijeen- gehaald voor extra servicevoorzieningen in het ziekenhuis. De hotelkamers zijn daar een voorbeeld van, maar ook is de stichting bezig met een mooi ingerichte speelkamer, kinderopvang en een video- circuit voor moeders en hun pasgeboren baby in de couveuse. Het vernieuwde ziekenhuis in Baarn en het nieuwe dagziekenhuis in Soest wor den op 9 oktober in gebruik genomen. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bel len (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt u de krant de vol gende dag in de namiddag be zorgd. De strippenkaartactie van de Gemar-gezinsmarkt aan de Paral lelweg gaat haar laatste week in. Deze week kan men voor het laatst de strippen (de blauwe ditmaal) in leveren. Met de strippen profiteert men niet al leen van groot voordeel bij allerlei arti kelen, maar ze bieden ook een kans op een van de twintig troostprijzen en de wekelijkse hoofdprijs, een Star Travel- reischeque ter waarde van 500 gulden. De hoofdprijs van de afgelopen week kwam terecht bij mevrouw C. Baars van de Valeriaanstraat. Zij werd maandag uit de forse stapel inzenders getrokken en mocht maandag j.1. bij Star Travel, het bekende reisbureau aan de Soesterbergsestraat, de reischeque in ontvangst nemen. Wie ook een kans wil maken spoedt zich deze week dus naar de supermarkt aan de Parallelweg en levert de blauwe waardestrippen in, maar schrikt niet als de prijzen in de komende dagen al door het "rode lint" blijken te gaan. Namens winnares mevrouw Baars nam de<heer Hogenberg de prijs in ont vangst; links Marieke Hagen en Angélique Ruyssenaers van Star Travel, recht Gemar-bedrijfsleider Cor van Beijen. De Gemar-gezinsmarkt heeft met in gang van deze week - na de succesvolle introductie van verse-visverkoop op vrijdag - nóg een nieuwtje. Bij de brood boetiek zijn vanaf heden ook Duitse en Turkse broden verkrijgbaar. In Soest heeft de collecte van de Neder landse Kankerbestrijding 42.382 gulden opgebracht. Op enkele centen na komt dit neer op één gulden per inwoner. De collectanten gingen twee weken ge leden langs de deur in Soest. De op brengst, die veel hoger ligt dan het ge middelde van alle collectes in Soest, wordt besteed aan patiëntenbegeleiding en wetenschappelijk kankeronderzoek. Wie meer wil weten over preventie, vroege ontdekking, behandeling of be geleiding bij kanker, kan gratis bellen met de Hulp- en informatielijn van de Nederlandse Kankerbestrijding, tel. 06- 022 66 22. Wij helpen u met het maken van op onze sfeervolle lokatie in de oude Kerkebuurt Natuurlijk zijn wij er ook voor al uw Openingstijden: donderdag, vrijdag, zaterdag en op afspraak. Kerkstraat 13a - Soest Telefoon: 035 - 602 97 98 Steenhoffstraat 13a-15 Soest - Tel: 601 21 32 CONCEPT PLUS Voor de kritische spaarder is er sinds kort iets nieuws: mak kelijk sparen per telefoon of via de PC. TeleSparen van de Rabobank levert een relatief hogere rente op, maar biedt de spaarder bovendien extra ge mak. Via de telefoon is spaar geld namelijk onmiddellijk be schikbaar, 24 uur per dag, 7 dagen per week. Waar u ook bent, u kunt met TeleSparen via de telefoon direct spaargeld overmaken van spaarrekening naar betaalrekening, of anders om. Daarmee speelt deze unie ke spaarvoim in op een grotere behoefte aan flexibiliteit. worden. Bovendien kan een spaarder te allen tijde telefonisch het saldo opvragen. Bent u nieuwsgierig geworden, bel dan eens met het demonstratienumm er. U belt daarvoor het telefoon nummer (0499) 499499 en toetst vervolgens het rekeningnummer 123456789 en de toegangscode 14741 in. U komt dan in het hoofdmenu van de Rabofoon, waar u spelenderwijs kan kenni smaken met de uitgebreide moge lijkheden. Meer informatie Als u vragen heeft over Rabo Te leSparen, ga dan eens langs bij de Rabobank. Of bel met het specia le informatienummer 06 - 0502. Dit gratis nummer is maandag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00 tot 23.00 uur. Op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Op alle Loewe KTV's 2 jaar garantie. Loewe TV's passen in ieder interieur! Deze breedbeeld bijvoorbeeld heeft een 70cm beeldbuis met uitzonderlijk scherpe beelden zonder trillingen door 100Hz tech niek. Deze mooie en kwalitatief hoogwaardige tv's zijn permanent te bewonderen bij: in Sijp verzorgt de demonstra- vorkshops decoratieve verf- n bij Nijhof. 19 oktober: Stempelen en :n; 26 oktober: Decoratieve verf- n, hout- en marmereffecten; 09 november: Decoratieve ieken en kamtechnieken; 16 november: Decoratieve eken, houteffecten en stempe- 23 november: Variatie van te verftechnieken: van sponzen ereffecten; 30 november: Variatie van /e verftechnieken: van sponzen ereffecten; nstratietijden zijn vanaf 11.00 ».00 uur. ops 11 november, 09.30-12.30 iratieve verftechnieken; 11 november, 13.30-16.30 ekeffecten; 9 november, 09.30-12.30 uur: marmereffecten; 9 november, 13.30-16.30 uur: en en stempelen; november, 09.30-12.30 uur: november, 13.30-16.30 uur: ve verftechnieken; 09 december, 09.30-12.30 ekeffecten; 09 december, 13.30-16.30 oneren en stempelen; 14 december, 09.30-12.30 tworkshop; 14 december, 13.30-16.30 tworkshop; 21 december, 09.30-12.30 tworkshop; l 21 december, 13.30-16.30 tworkshop. Haico Tweewielers aan de Beuken laan bestaat donderdag tien jaar. Eigenaar Haico Grift en zijn vrouw Tina zien de verkoop nog steeds stijgen. "Er worden steeds meer ge bruikte fietsen verkócht en die moe ten natuurlijk ook weer worden na gekeken", vertelt Haico. "Boven dien is de gemiddelde levensduur van een fiets tien jaar, dus er komen nu mensen hun fiets inruilen, die ze bij ons gekocht hebben." Het is nu ook de klant die het hele jaar profi teert van het jubileum, want iedere maand is er een speciale aanbie ding. "Je kunt natuurlijk wel een feest of re ceptie houden", vindt Haico, "maar daar komen alleen familie, vrienden en leve ranciers. Daar profiteert de consument niet van. Daarom hebben we ervoor ge kozen een jaar lang iedere maand een voordeel te geven." Tina: "Door de klant hebben we immers die tien jaar vol kunnen maken en zijn we gegroeid." Deze maand kan de klant een tweede buitenband voor een tientje mee naar huis nemen. "Toen de winkel werd ge opend, begonnen we ook met een bandenactie", vertelt Haico. "Toen werd net de wielreflectie ingevoerd, dus die actie was een groot succes. Deze maand is het precies tien jaar geleden, dus heb ben we gekozen voor een iiieuwe bandenactie. Maar we hebben de afge lopen maanden nog veel meer leuke aanbiedingen gehad. We hebben al eens een regenpak bij een fiets cadeau ge daan. En er komen nog hele leuke ac ties." Foto: Goos van der Wilt Vaste klanten Vorig jaar werd de zaak verbouwd waar door de ruimte bijna verdubbeld werd. Boyd, het zoontje van Haico en Tina, mocht toen de eerste steen leggen. Nu helpt hij papa al af en toe in de werk plaats met speelgoedgereedschap. Haico en Tina hebben in tien jaar een behoor lijke vaste klantenkring opgebouwd. "Je merkt wel dat mensen meer dan vroe ger gaan shoppen. Maar er zijn hele ge zinnen die fietsen bij ons kopen. Door de verbouwing hebben we ook een gro tere showroom gekregen, zodat je meer tweewielers en accessoires kunt presen teren", zegt Haico. Hij heeft er nooit spijt van gehad dat hij deze eigen zaak is begonnen. "Als ik moest kiezen, zou ik het zo weer doen." Bij TeleSparen kunt u met behulp van uw telefoon geld overboeken van uw spaarrekening naar uw betaalre kening. Of andersom. Dat kan ook 's avonds en in het weekend. En het kan overal waar u bent. Want met uw persoonlijke toe gangscode handelt u dit soort geldzaken telefonisch af. Aantrekkelijk Wie gaat Telesparen, kan dus op elk moment van dc dag over z'n spaargeld beschik ken. Want de Rabo foon is immers da gelijks te allen tijde bereikbaar. Als u per telefoon geld naar uw betaalrekening over boekt, staat dat geld binnen enke le minuten tot uw beschikking. Maar de vrijheid om over uw spaartegoed te beschikken, levert ook nog eens een bijzonder aan trekkelijke rente op. Omdat de kosten la ag zijn, krijgt u bij een saldo van boven de 500,- mo menteel een rente van 4,1%. Eens proberen? Aan TeleSparen zijn al lerlei voordelen ver bonden. Zo kan er met de Rabo Tele- Spaarrekening ook automatisch Sommige spaarders stellen eisen. Ze willen bijvoorbeeld dat hun spaargeld altijd beschikbaar is. Maar ze willen ook een hoge rente. Voor die groep spaarders heeft de Rabobank een eigentijdse maatoplossing ontwikkeld: TeleSparen.

Soester Courant | 1996 | | pagina 9