I Er is g—gg IHANDEL WANDEL f Nv Stomerij Primeur bestaat tien jaar ars keiaars H3 Bezorgen van maaltijden slaat aan m 10% korting FËHHÖ INSTITUT DES JAMBES® EEN BANK DIE VOLUIT VOOR HET MKB GAAT. m M. The Musicals Collection Lex Hop Tot het einde van het jaar GRATIS! Expositie in gemeentehuis Je loopt ermee weg! Het Baarnsch Lyceum wint weer Sport Interlyceale PAGINAIq WOENSDAG 2 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT HlLlljMl I bi alen en brengen visitekaartje van Lex Hop f 155.000,- k.k. f 269.000,-kk f498.000,- kk Rodenrijs breidt bezorgingsgebied in Soest uit I Klachten bezorging Soester Courant Gasten jeugdherberg dupe van diefstal Man valt van fiets Diefstal geld uit sportcomplex Elke twee weken nieuwe deel van cd-serie PIET VAN HEUGTEN Inhaalmanoeuvre man leidt tot bekeuring Volksuniversiteit Soest/Soesterberg of bel Soest 6014152 begin er jong mee! Van beeldhouwster Carla Wiersma KORTE DUINEN Hek gestolen Jeugdige verkopers slaan hun slag Beeninstituut Nu ook in Nederland Hèt antwoord op vele beenklachten en problemen. INSTITUT DES JAMBES® Beeninstituut INGJÉl)BANK PAGINA 11 ur verhuur *4S m. fr. uitzicht over EKHUIS (3 O-er jrn) gar. en diepe zonn. vorm. kamer ensuite, verloop m. balkon, L-vorm. voorslp.kmr rap, c.v.-opstell., ka- nogelijkh. voor extra aijn. OM: f 385.000,- k.k. centrum mod. MID- :.v. m. uitgeb. keuk., n2. ,-vorm. woonkmr m. Verd.: 3 slp.kmrs m. b. en 2e toil. Zold. m. 4e kmr m. dakkapel. ideels v.v. dubb. begï. OM: f 255.000,- k.k. NVM g.g. 6031310 :e woningen OUWTECHNISCH IRD! benslaan ilaag gelegen goed on- 3-kamerapparte- balkon en berging in de itree, toilet. Doorgebro- tamer. 2 slaapkamers, nte met wastafel. Keu- todern keukenblok en atenkastruimte. Bijkeu- 'asmachine-aansluiting. tosten bedragen f 287. g, Chr. Huygenslaan straat gelegen woning uwde keuken en diepe p het westen, tree, toilet met fontein, met parketvloer, uitge- ken met dubbele spoel- naar tuin. Verdieping: 3 kamers. Badkamer met istafel. Zolder met grote 4e kamer. De woning is voorzien van isolerend ig in overleg. Groot 1.75 tpad ZZ karakteristiek .1982) met souterrain, garage en rustige lig- ngang, hal, toilet, me- popgang. L-vormige li- n haard, convectorput, en luxe inbouwkeuken apparatuur. Bijkeuken »er wasmachine-aan- chteringang. Slaapka- ng: 2 slaapkamers, 2e akking, hardhouten ko- is. Spouw, dakisolatie. Inlichtingen via uw NVM-makeiaar of via ons kantoor NVM MAKELAAR \MS wl hypotheek Ultd! SHOP m NVM Het is deze week tien jaar geleden dat Lex Hop op de zelfstandige toer ging en zijn eigen stomerij begon. Aan de Kromméweg in Soest betrok hij een pand en daar is Stomerij Pri meur nog steeds gevestigd. De Krommeweg is voor veel mensen het adres voor schoon goed en gereinigde kostuums, vloerkleden, suède en leder. Alles op dit gebied wordt door Hop deskundig schoongemaakt en daarbij maakt hij gebruik van zijn 35-jarige er varing. Stomerij Primeur is van maandag tot en met vrijdag geopend van 7.00 tot 17.00 uur, maar het visitekaartje van Hop is het brengen en halen van het goed dat gestoomd moet worden. "De mensen kunnen natuurlijk ook naar de zaak ko men, maar in de meeste gevallen halen we het bij hen thuis en brengen we het Lex Hop en zijn bestelauto zijn een veelgeziene combinatie in Soest. Foto: Goos van der Wilt netjes weer terug," zegt Hop. Voor zijn klanten heeft hij een actie op gezet. Op alle werkzaamheden geeft Stomerij Primeur tien procent korting. Deze actie geldt vanaf vandaag en duurt tot 15 oktober. Elke dag een andere maaltijd voor maar veertien gulden. In Baarn is dat al realiteit en ook in Soest ma ken mensen gebruik van de bezorg- service van Rodenrijs. Per 1 okto ber gaan Bruno en Gemma Vittali van eethuis Rodenrijs uit Baarn hun bezorgingsgebied naar Soest verder uitbreiden. Dit betekent wel dat er meer chauffeurs moeten worden aangenomen om de maaltijden voor drie gulden bij de men sen thuis te brengen. "Op 1 april hebben wij de snackbar en partyservice van de Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bel len (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt u de krant de vol gende dag in de namiddag be zorgd. heer Rodenrijs overgenomen", vertelt Gemma Vittali. "In het begin liep het aantal aanvragen voor maaltijden sterk terug. Bruno kookte anders dan zijn voorganger en daar moesten de vaste klanten aan wennen. Maar na een maand keerde het tij en nu bereiden we gemiddeld vijftig tot zestig maaltijden per dag." Naast de maaltijden is Roden rijs gespecialiseerd in het verzorgen van koude en warme buffetten en de catering bij feesten of evenementen. "We kunnen eigenlijk de mensen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat van eten voorzien. We hebben namelijk ook een ontbijtservice, die het vooral op Bij de politie werd vorige week aangifte gedaan van diefstal uit een jeugdherberg aan de Bosstraat. Van een achttienjarige inwoner van Bergen op Zoom werd een trainingsjack gestolen, een 21-jarige man uit Oss miste zijn fototoestel. In het bos werd vorige week een 33-ja- rige man aangetroffen die van zijn fiets was gevallen. De man is met onbekend letsel overgebracht naar ziekenhuis Eemland, locatie St. Elisabeth. moederdag goed doet. We willen alles doen zolang het voor ons haalbaar is. In februari moet de snackbar plaats maken voor een traiteurrestaurant waar mensen naast bittergarnituur ook kreeft moeten kunnen bestellen." Verse groenten De afnemers van de menu's zijn meestal ouderen en mensen van een jaar of der tig. Zij kunnen iedere dag kiezen uit twee menu's, die in de Soester Courant worden vermeld. Op zondag wordt er nog niet bezorgd, maar mensen kunnen wel de maaltijd voor zondag op zaterdag in huis krijgen. "We proberen zoveel mogelijk verse groenten te serveren", zegt Gemma Vittali. "Als de chauffeur komt, worden de maaltijden in de oven heel heet gemaakt en in een box ver pakt. Zo worden ze naar de mensen gebracht. Menu A heeft altijd een voorafje en menu B een dessert. Het eten wordt tussen 17.00 en 19.00 uur thuisbezorgd." Een 37-jarige man uit Rhenen deed aangifte van diefstal uit het sport complex aan de Bosstraat. De porte monnee van de man met een geld bedrag en persoonlijke bescheiden werd door de daders meegenomen. De muziekklanken van 'The Phantom of the Opera' zijn nog maar net weggestorven. Althans in het Circustheater in Scheveningen, want vanaf 1 oktober ligt in de win kels een cd met twaalf nummers (de Engelse versie) uit de succesvolle musical. Het is het eerste deel van een verzame ling van 26 cd's van de beste musicals aller tijden, zoals 'Annie', 'West Side Story' en 'Jesus Christ Superstar'. Voor 'The Phantom of the Opera' geldt een introductieprijs van 9,95 gulden. Elke twee weken komt een andere cd van een andere musical uit, die in onder meer warenhuizen, kiosken, boekhandels en supermarkten te vinden zal zijn. Deze cd's kosten 19,95 gulden per stuk. Wie een abonnement neemt, krijgt de cd's voor 17,50 gulden per stuk. Als welkomstgeschenk ontvangt de abonnee een luxe, opklapbare toneelkijker en een gratis rondleiding in Koninklijk Theater Carré in Amsterdam, zodat ook een kijkje achter de schermen kan worden genomen. The Musical Collection wordt uitgege ven door DeAgostini Uitgevers en be schouwd als het complete overzicht in beeld en geluid. De cd's gaan namelijk gepaard met een geïllustreerd magazine, waarin informatie staat over het ont staan en het verhaal van de musical, de hoofdrolspelers en de repetities. DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPIJT. Zondag 6 oktober GEOPEND JAAR TEGELTAPIJT V.A IS,- TOT 120,- PER M1 Verkoop uitsluitend in Soester- berg, Amersfoortsestraat 22, of bel voor kleurenfolder en/of vrijblijvend bezoek aan huis bedrijf: 0346-351838. Wij le veren en leggen door het hele land. Stomerij "PRIMEUR" bestaat kJMR j FEESTELIJKE AANBIEDING op al uw stoomgoed. U belt, en wij komen! Krommeweg ZO - Soest Telefoon: 602 11 67 De politie heeft vorige wèek een auto mobilist bekeurd die op de Middelwijk straat een vrachtwagen rechts had inge haald. Surveillerende agenten waren getuigen van de gevaarlijke inhaal manoeuvre. De overtreder reed over de berm het fietspad op en gaf vervolgens een dot gas. Óp de Birkstraat werd hij even later aangehouden en bekeurd. Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Videofilmen Videofilmen staat volop in de belang stelling. Als men in het bezit is van een camcorder en graag iets meer wilt we ten over de vele, vaak verrassende mo gelijkheden van dit apparaat, dan biedt deze cursus uitkomst. Het omgaan met de camera en een film inhoudelijk vormgeven, komt in een drietal lessen uitgebreid aan de orde. Natuurlijk wor den ook vragen beantwoord. De eerste les eigen camera meebrengen. Aanvang: donderdag 31 oktober van 20.00-22.30 uur. Docent: H. Dijkstra. Cursusadres: Combi van Essen, Zuid promenade 15 (Winkelcentrum "Hartje Zuid"). Aantal lessen: 3 van 2,5 uur. Cursusprijs f 90,- instructie video band f 25,- via docent, niet verplicht). EHBO voor auto's Op een duidelijke en eenvoudige ma nier wordt uitgelegd hoe het binnenste van een auto functioneert en wat men moet doen als men onderweg pech aan de auto krijgt. In drie lessen komen ver schillende technische onderwerpen van auto's aan bod: band/wielen en het wis selen hiervan -verlichting - startpro blemen -motoren en hun werking -vei ligheid -kleine reparaties en onderhoud -APK. Men kan ook eigen onderwer pen aansnijden. Aanvang: woensdag 30 oktober van 19.30-21.30 uur Docent: G Knopper. Cursusadres: Garage Smeeing, Ko ningsweg 14. Aantal lessen: 3 van Zuur. Cursusprijs: f 50,-. Lezing Het kleine Koffïemuseum "The Golden Coffee Box" leent zich bij uitstek voor het presenteren van een informatief en boeiend programma over de cultuur van koffie. Na een demonstratie van het brandproces, vanaf de groene boon tot en met de versgebrande koffie, krijgt men twee soorten arabica koffie te proe ven. Daarna volgt een diapresentatie over de groei en het proces tijdens en na de oogst van de koffie in de produc tielanden. Tenslotte is er een rondgang langs de vitrines met uitleg over de fraaie voorwerpen, die in de loop van 30 jaar verzameld werden. De lezing wordt gehouden op donder dag 17 oktober van 20.00-21.30 uur in "The Golden Coffee Box", Teding van Berkhoutstraat 3, Baarn. Spreker: me vrouw M. Boot. Prijs: f 10,-. Graag vooraf inschrijven bij de Volks universiteit. Inlichtingen en inschrijving bij de Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Las sostraat 65. Maandag van 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag van 10.00-13.00 uur, tel. 6022195. tc0de/pla envelop Het plaatselijke nieuws. Iedere woensdag vers in uw bus! Wie deze maand belt, of de bon instuurt, krijgt de Soester Courant tot het einde van het jaar GRATIS! Deze aanbieding geldt als proefabonnement, dat zonder opzegging vóór 30 november 1996 per 1 januari 1997 overgaat in een definitief abonnement. Kosten per halljaar f 15,- De acceptgirokaart wordt u automatisch toegezonden. Carla Wiersma volgde haar oplei ding tot beeldhouwster bij Jan van Luyn aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht. Sinds 1985 werkt zij als zelfstandig beeldend kunstenaar. Een deel van de beeldjes die Carla Wiersma toont in de vitrine van het ge meentehuis zijn geïnspireerd door stu dies die zij maakte in de concertzaal en het theater. Moedel stonden niet alleen de componisten, musici en toneel makers (zie de portretjes die zij maakte van acteurs van het theatergezelschap JOS), maar ook de luisteraars: het hooggeëerd publiek, ..."door muziek bewogen"... Mens en massa: mensen hebben en to nen gezichten. Mensen zijn gezichten waarin tal van gevoelens en emoties kunnen worden vastgelegd en uitge beeld: van uiterste eenzaamheid tot diepste vervoering. Daartussen balan ceert haar kunstenaarschap. Carla Wiersma heeft iets met mensen, met gezichten, gelaatsuitdrukkingen en met muziek. Het uitgangspunt was voor haar het gezicht als weerspiegeling van muziekbeleving. Carla Wiersma: "Ik raakte in de ban van de gelaatsuitdrukking van mensen die luisteren naar muziek. Ik keek na^r hun gezichten en zag nu eens sterke concen tratie en aandacht, veel spanning en dan weer vrolijkheid, onverschilligheid of lichte geamuseerdheid. Gezichten uitge drukt in gevoelens en emoties. Ik schetste deze emoties in Muziekcentrum Vredenburg en werkte het uit in mijn atelier. Langzaam begon mijn aandacht zich te verschuiven van het individu naar de groep en het proces van eenwor ding en gemeenschappelijkheid. Indivi duen bij elkaar, zittend en luisterend naar muziek, maar tegelijkertijd het sa men delen. Niet alleen de muziek beleving, maar tevens de sfeer rondom het concert: van vrolijk chaotisch, zoals het begin van elk concert, het volstrekt roerloos, versteend en volledig opgeno men door de klanken. Een groep men sen groeit uit tot één groot beweeglijk dier. Individuen worden massa, zowel bij klassieke concerten als bij een pop concert. Mensen worden meegesleurd, opgetild als golven in de branding, die zich later ontrollen in een oorverdovend applaus. Het zijn dan ook de enorme contrasten, individu en massa, respectie velijk verstilling en levendigheid, die mij inspireren. Mijn werk gaat dus over mensen. Als ik precies onder woorden kon brengen wat ik bedoel en doe, zou ik het niet meer hoeven maken.... Beel den zeggen in dit verband meer dan woorden. Carla Wiersma exposeert in het ge meentehuis van Soest (in de vitrine bij de raadzaal) van 30 september tot en met 12 november 1996. Deze expositie kwam tot stand door bemiddeling van De Hazelaar Sculptures. KORTE DUINEN VERSE ZEEUWSE MOSSELEN gekookt in witte wijn met diverse sausjes en pommes frites 24,95 reserveren gewenst. RESTAURANT DE Sfkstraat 11»-Soest 035 - 6013720 Aan de Amersfoortsestraat is vorige week een smeedijzeren hek uit een poort ontvreemd. De 52-jarige eigena resse deed aangifte bij de politie. Publiek II van Carla Wiersma. Twee dames uit de Veenbesstraat heb ben aangifte gedaan van diefstal uit hun woning. De drie dadertjes van 10 en 11 jaar sloegen hun slag toen ze kinder postzegels kwamen verkopen. Zij na men een portemonnee en een zakmes mee. De politie heeft de jongens achter haald en een onderzoek ingesteld. spataderen 'pijnlijke vermoeide benen en voeten 'kleine ontsierende vaatjes 'andere vaatproblemen zoals: bpen benen 'cellulite 'schilferige huid Aan het instituut is een fleboloog verbonden. Bel voor een afspraak (035) 601 07 99. Middelwijkstraat 36 - 3764 CG Soest Tel.: 035 - 601 07-99, fax: 035 - 602 84 10 In Baarn vond vrijdag de jaarlijkse sportwedstrijd tussen de vijf oudste lycea in Nederland plaats. Het gaat om Het Vrijzinnig Christelijk Ly ceum (Den Haag), Het Kennemer Lyceum (Overveen), Het Lorentz Lyceum (Eindhoven), Het Amster dams Lyceum en als gastheer Het Baarnsch Lyceum. Al meer dan vijftig jaar werken deze scholen hauw samen op allerlei gebie den, waaronder de sport. De onderde len van deze interlyceale waren: volley bal, hockey, softbal, voetbal en atletiek. De ontvangende school mag de sporten zelf bepalen, waarbij volley- en basketbal per jaar wisselen om leerlin gen zo veel mogelijk kansen te bieden om mee te doen. In een prettige, sportieve sfeer en met "meewerkende weergoden" werd het een geslaagde sportdag, waarbij de einduitslagen per school heel dicht bij elkaar lagen. Voor de zesde keer in suc cessie won Het Baarnsch Lyceum met 32 punten, meteen gevolgd door Kennemer (31), Amsterdams( (29) en Lorentz (29). Het Vrijzinnig Christelijk viel met 14 punten wat uit de toon. En kele eerste plaatsen per onderdeel van Het Baarnsch Lyceum waren: volleybal (m), atletiek (bovenbouw) en atletiek (j onderbouw). Interlyceale-records werden deze keer niet gebroken, al kwam de poging van Gert-Jan de Jong (hoogspringen) een eind in de goede richting. De wedstrij den werden gespeeld op het sportpark Ter Eem en in sporthal Beukendal in Soest. Na afloop werd een eenvoudige doch voedzame maaltijd gebruikt en was er een dansfeest tot besluit, waarna iedereen moe, maar tevreden naar huis ging- Uw bedrijf is als geen ander. U hebt uw eigen werkwijze, eigen klanten en eigen lokatie. En uw eigen vragen. Van uw bank verwacht u daar een passend antwoord op. Uw accountmanager van de ING Bank heeft jarenlange ervaring met het midden- en kleinbedrijf. Daardoor begrijpt hij meteen waar het in uw bedrijf om draait. Hij neemt rustig de tijd om met u van gedachten te wisselen over de beste oplossing. Bel gerust eens voor een afspraak. Die kan ook buiten kantooruren gemaakt worden. Bij u op de zaak, bij u thuis of bij ons. U merkt dan precies wat we bedoelen. Uw ING Bank: Van Weedestraat 10, 3761 CE Soest, Tel. 609 65 11. f k

Soester Courant | 1996 | | pagina 11