ék $LM iichtmacht veteranendagen geslaagd eslaagde korpsavond van brandweer /(feil edIsto/mp Parochie H. Carolus Borromeus: Al bijna twee eeuwen lang geborgenheid an tijd veer-stijl - - apTv eer te iman 20% korting Novalux opent op 9 oktober pagm WOENSDAG 2 OKTOBER 1996 der inger Jubilarissen bij brandbestrijders in Soesterberg l|rfËmm B— •^.9 WONINGINRICHTING 3$/^ l^&rkdienstei^^J Medische dienst Hulpverlening I Kinderkledingbeurs op Sterrenberg Inwendig letsel na botsing twee auto's Soester Courant in Soesterberg Soesterbergs Belangl Agenda OESTERBERGSE r de vijlde maal in successie or- i m "--"WW OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 daarnaast staan wij vaalt J ■nipje bij evenementen dl orbeeld in de kerk kaanJ uit en doen we mee f :ningenacties.' schrijfmiddag schreeuw J ers, terwijl het zo gemal eel te nemen. Voor sctn d is gezorgd en er zijn vl :ven aanwezig, dus schrijd j loeiende beheersing van| niet nodig. Meestal wordel ven geschreven, dus veelf ook niet te kosten. Wel a' ■oop voldoening te weten dé manier in staat bent mense! ïelpen. Op 25 oktober vindij schrijfmiddag plaats. lver had hij, naar zijn zei ing voor een vriend. Hij b, mee naar de caravan omdall rantwoord vond om het ontl iter te laten. Het wapen zal] :r die achter in een kast sta in mr. R. Bekker wees era ilitie zijn cliënt later niet in J d gebracht met de hemt De man en zijn gezin wa de advocaat behoorlijk n van de politie-inval, wat ml, ook de twee kinderen, werden gehouden. :r vond dat de verdachte onw 1 had gehandeld door het zijn vriend te bewaren en tr-J i. De rechter was het daan ir kwam uit op een lagere sta. i daarbij rekening met lt rafblad van de verdachte. Ipr de vijfde maal in successie or- niseerde de luchtmacht haar leranendagen voor diverse groe- p van de Militaire Luchtvaart. Kt bussen en auto's trokken de pderden naar de "bakermat" van luchtmacht, de Vliegbasis Isterberg. leen grote tent werden ze naar een Itelijk ingerichte hangar begeleid Kr het 's morgens om half elf al een loorlijke drukte was. In lange rijen Jiden stoelen en tafels die snel bezet Op diverse plaatsen kon men kis koffie en cake in ontvangst ne- 11, een beter welkom had men zich I kunnen wensen. I ruim elf uur werden de gasten nog ijs mondeling welkom geheten door Kommandant van de vliegbasis, ko- kel J.B. Ansink. Dit werd onmiddel- ■gevolgd door de vlaggenceremonie Ikranslegging, met een volkomen Je toen overleden collega's en vrien- I werden herdacht. Daarmee was het jciële gedeelte verricht en had men ■tijd om "de oude maten" te ontmoe- l programma werd afgewisseld met J rijstmaaltijd, muziek van de Kapel tiet Mannenkopr van de Luchtmacht, Bic show, tentoonstelling en demon- Ities over de luchtmacht van vandaag morgen. Voor velen was dit de dag h het jaar. prpslied Hen waren mannen van het eerste uur, naam hebben gegeven aan de Mili- e Luchtvaart. Toen de bekende klan- van het korpslied klonken, werd dit jor hen meegezongen. vliegen óver bosch en hei Rond Slder en langs strand Wij starten en 1 landen weer In 't hart van Neder- Ed Daar leven en daar werken wij ar slaat de motor aan De wieg van jeerlands luchtvaart heeft in Soester- ferg gestaan." gingen er bij staan alsof ze het Volkslied zongen. Enkele jonge luchtmacht militairen keken lachend toe, waarop één van de veteranen naar hen toe liep met de woorden: "Zo was het toen, maar zo is het vandaag nog. Ook jullie moeten trots zijn op dit Soesterbergse lied. Ik ben nu 86 jaar en heb hier van 1928 tot 1960 gediend. En als ik het weer over zou doen, ging ik weer bij de luchtmacht". De nog jeugdige militairen werden nieuwsgierig en begonnen vragen te stellen. Dat was niet tegen dovemans oren gezegd en al snel verhuisde de wandelstok van de man van de rechter- naar de linkerhand om zijn gloedvol betoog alle kracht bij te zetten. Toen ook een vrouwelijke militair zich bij het gezelschap voegde, keek de veteraan haar als door een wesp gestoken aan. 'Je zult wel een schat van een meid zijn, maar een vrouw in dit mannenwerk kan Veel herinneringen werden opgehaald. ik niet volgen. Maar je moet maar den ken dat ik daar wat te oud voor ben'. Hij was nog niet uitgesproken of de dame in uniform gaf haar visie, zo klink klaar en zo parmantig dat de oude grijs aard even naar adem snakte. "Weet je dat deze dag voor mij niet meer kapot kan?", wat zijn eerste reactie. "Jij lieve meid, je hebt mij niet alleen heel duide lijk verteld waarom jij bij de luchtmacht bent gegaan, maar je hebt mij op mijn leeftijd nog bekeerd ook". "Beste, jongensMaar verder kwam hij niet, want de enige vrouw in hun midden begon heel nadrukkelijk te hoesten. "Kijk, daar heeft ze me voor de tweede keer te pakken. Jongelui, veel plezier, blijf trots op jullie luchtmacht en het volgend jaar zingen we samen het korpslied." De tweede dag bezocht Z.K.H. Prins Bernhard de vliegbasis. m ge Job Obbe. n, vooraf door één van 'oners schriftelijk verzocht u roege uur aanwezig te wille n ook aanwezig en stemden ïksels en alles wat maar law -n. Vanaf een woning aan hing een wit laken met oeie morgen Obbe, namens gefeliciteerd met je 50ste vt Nadat hij vele handen had g Tien Obbe Pranger en de kii zijn straat bovenop de bok vs K-2 brandweerauto plaats ei t ietwat minder lawaai eeu nr het nog slaperige vliegdoij Om ongeveer zeven uur in di;' vas de ceremonie ten einde er J voor velen om met hun da^ fbeid aan te vangen. De lotaa landweerman kon deze gesü 'deren en hij en de buurt zul •braham niet snel vergeten. 'ge leeftijd van de vrouw, echtgenoot vier jaar geledei pereerd, had het echtpaar re* ruzie om kleine dingen. heeft verklaard dat hij niet goede lobbes" van vroeger vrouw vertelde dat hij elke da r nep te sissen". I >P 3 juni zei dat ze niet moest) n een kopje suiker dat over de' gegaan, schoot de opmerking verkeerde keelgat, 's Avonds! haar gebruikelijke vier borrels' ,aP te komen, raakte ze nog der, omdat haar man de de- haar aftrok. t op de bank te gaan liggen en erweg een mes uit de keuken radio te hard aan, waarop Jiaar beneden kwam. De an- egeeflijke vrouw stak toen toe> •dachte dat het nu maar eens moest zijn met zijn gesis. eert een dag in het ziekenhuis Jy is zo geschrokken van np agressie, dat hij is opgehou- Jln dagelijkse gemopper. Vol- echtelieden is de relatie weer e operatie. Js de vereniging goed functio- ;ert, dan functioneert ook de indweer goed", aldus burgemees- ïr Hans de Widt tijdens de korps- Kond van de Vrijwillige Brandweer ïoesterberg afgelopen zaterdaga- >nd in de brandweerkazerne aan Ie Koppenlaan. ;n groter compliment had hij de ver- ïiging niet kunnen geven. De ongeveer sventig strak in uniform geklede leden de Vereniging Vrijwillige Brandweer lesterberg zaten met hun aanhang in Je versierde garage van hun brandweer- ïzerne, kennelijk onder het motto: hex een feest elders niet als de eigen zerne zoveel vreugde biedt", le avond werd geopend met een kort Koord van commandant René Moraal, lij bedankte zijn mensen voor de inzet Iran het afgelopen jaar en attendeerde PP de goede onderlinge samenwerking. Hij vergeleek dit met de diverse techni sche begrippen in de voetbalwereld. In de korpsavond van het vorig jaar had den ze de creativiteit centraal gesteld "**Tt als opdracht samen een schilderij te iken. Samen met burgemeester De ^it werd een kleurige doek onthuld larin de felheid van de rode vlammen iidelijk zichtbaar waren. fraaginsigne ïet streven van het Soesterbergs Brandweerkorps was de realisatie van een eigen draaginsigne. Maar de ge- meente Soest en Brandweercomman dant Bakker hadden zich duidelijk tegen dit voornemen gekeerd, kennelijk om geen verschil te krijgen in de beide ge meente brandweerkorpsen. Om aan het verlangen van de Soesterbergse brand weermensen tegemoet te komen, kreeg men toch draaginsignes opgespeld be staande uit een klein houten brandweer- kaboutertje. Commandant Bakker van de brandweer Soest had ook lovende woorden voor de Soesterbergse spuit gasten. Wel onderkende hij dat de vrijwilligheid meer in de knel komt, omdat werkgevers niet altijd hun mede werking willen verlenen. Hij prees vooral de studiezin met de daaraan ver bonden uitbreiding van kennis. Vooral de drang om het nog beter te doen, zag hij als een positief gebaar naar een nog te ontwikkelen project binnen de brand weer. Hij vroeg om in het project van verbetering heel duidelijk de eigen visie naar voren te brengen om zo een collec tief geheel te verkrijgen. De achterban was hij dankbaar voor de stille steun en vroeg om dit ook in de toekomst te wil len doen. De partners kregen daarop een cadeautje bestaande uit het vier op een rij. Burgemeester De Widt was met enige schroom naar Soesterberg geko men omdat wel in Soest en niet in Soesterberg een nieuwe brandweer kazerne wordt gebouwd. De schroom kon hij direct laten varen want men is nog steeds gelukkig in de huidige brandweerbehuizing. Hij sloot aan bij de Feeststemming bij de brandweer. Rademakerstraat 26 3769 BD Soesterberg tel.:0346-35 24 78 fax:0346-35 48 31 Dit heugelijke feit willen wij dan ook graag met u vieren door u te geven op alle* merken. Op zaterdag 19 oktober is er een extra feestelijk gebeuren in onze winkel, kom dan vooral gezellig langs!! Deze 20% korting is alléén geldig in de periode van 11-10-'96 tot 11-11 -'96 en geldt niet voor aanbiedingen, arbeidsloon en projekten. woorden van Moraal en Bakker en gaf adhesie aan het streven naar verbete ring. Veel nieuwe zaken zullen de aan dacht vragen. Zijn vergelijking ging naar de dansvloer waar het pas goed is als men dat gezamenlijk en met de juiste danspassen doet. Diploma's, bevorderingen en jubilea Hij mocht direct blijven staan om de tra ditionele diploma's aan diverse brand weerlieden uit te reiken. Het waren dhr. Domburg, met diploma brandwacht le klasse en certificaten; mw. Amons, di ploma hoofdbrandwacht en certificaten met bevordering tot brandwacht le klasse; dhr. Franssen, diploma hoofd brandwacht en bevordert tot hoofd brandwacht; dhr. Wijnalda, diploma hoofdbrandwacht met certificaten, dhr. Roke en dhr. Tammer, twee certificaten brandmeester. Aangesteld werden dhrn. Smits en De Jager, terwijl wegens ver trek naar elders met ontslag gingen dhrn. J.A.N. van den Berg, N.W, Heij en J. de Klerk. Oorkonden, bloemen en een cadeaubon werden uitgereikt aan L.G. Jolink, 20 jaar dienstverband, dhr. A. van Dasselaar, 25 jaar en dhr. G. W. van Ginkel, 30 jaar. Dhr. Rolf van Dee, voorzitter van Vereniging Vrijwillige Brandweer Soesterberg bedankte ten slotte op zijn en met humor doorspekte wijze de collega's en leiding, waarin hij duidelijk naar voren liet komen dat ver nieuwing van de kazerne wel leuk zou zijn, al was het alleen maar de verbete ring van al het schilderwerk. Hiermee was het officiële gedeelte afgelopen en kon men overgaan op een meer ont spannend gedeelte. Danscentrum Rellum was uitgenodigd een blik te gun nen in hun danskeuken. Die blik werd ruim gegeven toen het sterrenpaar Mark en Nicole op de dansvloer flitsend en gracieus liet zien dat het lichaam inder daad in staat is op basis van inzet en samenwerking iets moois te laten zien. Als men dacht zo snel van het Dans centrum Rellum los te komen, had men het mis. Alle aanwezigen werden naar de dansvloer geleid en onder leiding van mw. Leny Rellum werd iedereen in zeer korte tijd bijgebracht wat de Macarena- dans was. Ongeveer zeventig mensen deinden kort daarop in dezelfde bewe gingen over de dansvloer waarop lichaam en lichaamsdelen goed in bewe ging werden gezet. Mogelijk dat een dag daarna lichtelijk hier,en daar spierpijn kon worden vastgesteld, maar dat was dan het gevolg van een zeer geslaagde korpsavond. Zondag 6 OKTOBER ROOMSKATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor Huiskamp Vrijdag 14.30 Heybergh' Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 drs. J.G. Schaap, Ede Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 geen opgave STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mw. Z. Hageman Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg Dorpsplein 10, tel. 0346-351700 Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uui;. Politie Dorpsplein 17A, teil 35Ï5 55';" werkda gen 12.00-13.00 uur; overige tijden: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Grofvuil Tel. 035-6093666. Op zaterdag 12 oktober zal op Sterren- berg de traditionele najaars kinder kledingbeurs worden gehouden. Kopers zijn tussen 09.30 en 12.00 uur welkom' in gebouw de Kosmos, gelegen op het terrein van Sterrenberg, Amersfoortse- weg 56 in Huis ter Heide. Tweedehandskleding kan voor de ver koop worden ingebracht op vrijdag 11 oktober tussen 18.30 en 20.00 uur op bovenstaande plaats en adres. Een deel van de opbrengst gaat naar een kinder ziekenhuis in Lesotho (Zuid-Afrika). Voor informatie en/of aanvragen van een verkoopnummer kan men contact opnemen met Mattie Schreuders (tel. 030-2890076), Nelleke van Westrenen (tel. 030-6920156) of Rinie Peters (tel. 033-3634648). de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK'keuring 49,95 (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg Tel.: 0346 - 351 530 In ziekenhuis Eemland, locatie Dé Lichtenberg, is vrijdagavond een 33-ja- rige Amersfoort binnengebracht. Zijn bezoek aan het ziekenhuis had alles te maken met het inwendige letsel dat hij had overgehouden aan een aanrijding die hij om half twaalf op de Amersfoortsestraat had veroorzaakt. De man was achterop de auto van een vrouw uit IJsselstein gebotst en met zijn wagen tegen een boom tot stilstand- gekomen. De vrouw bleef ongedeerd. Omdat het vermoeden bestond, dat de bestuurder had gedronken, werd in het ziekenhuis een bloedproef genomen. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 6021841. Na de jongste, nu de oudste kerk van Soesterberg. De geschiedenis van de parochie H. Carolus Borromeus begint tweehonderd jaar geleden rond de eeuwwisseling als de laatste groepjes roomskatho- lieke bewoners het beu zijn voor elke viering naar de Soester paro chie te lopen. Ze vinden een geschikte ruimte in het koetshuis van de familie Steenberghe. Het is nu de opslagplaats van de fami lie Dorresteijn aan de Amersfoortseweg nummer 6a. In een grote boom voor dit gebouw wordt een kleine luidklok ge hangen en zo begint de roomskatholieke kerk van Soesterberg. De patroon wordt- de H. Carolus Borromeus, een bisschop uit 1500 en als eer aan de familie Bosch van Drakenstein die deze bisschop ook als patroon voerden. Van deze rijke fa milie krijgt de kerk veel steun in geld en grond. De unieke graven van dit ge slacht vindt men op het kerkhof achter de kerk. Pastoor Rademaker In juni 1837 komt de eerste en zo be roemd geworden pastoor Ludovicus Rademaker. Aan de hand van onder andere het rode fotoboek van de paro chie, ontplooit zich een soms stormach tige geschiedenis. De 42-jarige pastoor begint in 1837 direct met het inzamelen van geld voor een echte kerk en twee jaar later wordt dit na een onnoemelijke inzet van hem bekroond. Stad en land reist hij af om het bedrag van ruim tien duizend gulden bijeen te krijgen. Op 8 juni 1838 wordt de aanbesteding gedaan bij aannemer Vogelpoel die de kerk en pastorie voor 10.600 gulden gaat bou wen. De eerste steen wordt op 26 juli 1838 gelegd 'en op 21 augustus 1838 volgt de zo begeerde feestelijke inwij ding van dit Godshuis. De "bedelpastoor" - want zo wordt Rademaker genoemd - gaat door met geld inzamelen, want het interieur met orgel moet er nog komen. Als in 1942 een Koninklijke gift van vijfhonderd gul den wordt ontvangen, kan het kabinet orgel worden gekocht. Eerste organist wordt Johanna van Maaren, dochter van boer Van Maaren die een grote boerde rij heeft, waar nu het Dorpsplein is. mmÊ Pastoor L. Rademaker, de stichter van de parochie in Soesterberg. Processie In 1856 kruisen kerk en gemeente de degens. Pastoor Rademaker wil een pro cessie houden zoals in die tijd te doen gebruikelijk is "onder de grote rivieren". De gemeente verbiedt dit en dreigt met politie ingrijpen. De processie gaat door, maar nu op de eigen wegen rondom de kerk. In 1858 moet er weer geld komen, omdat de voorgevel vernieuwd moet worden. Op 19 december 1872 sterft de Rademaker op de leeftijd van 77 jaar. Hij heeft als eerste en als enige pastoor de parochie 35 jaren lang trouw ge diend. Hij wordt begraven in de kapel op het kerkhof achter de kerk. Kort na de oorlog is de kapel afgebroken. Opvolgers Helaas is daarna weinig bekend van de feitelijke geschiedenis van de kerk. Vol gens verhalen moet een schoonmaak woede hiervan de oorzaak zijn geweest. Uit andere archieven lopen we met zevenmijls laarzen door het leven van de parochie. Op 1872 komt Pastoor Joannes Wilhel mus Dionijsius Peelen en vertrekt in 1887 naar Breukelen. Op 26 november van dat jaar wordt hij opgevolgd door Martinus Moes. In 1896 Komt Henricus Mathias Cornelius Munninghoff om in 1905 zijn plaats te af te staan aan Barnardus Leonardus Snelting. Van hem is bekend dat hij fel was tegen elk gebruik van overmatig drankgebruik. "Daar komt niets ander dan gedonder van", zijn de gevleugelde woorden die nog nagalmen. Om die reden was hij in 1911 de stichter van de Willem Arntz Hoeve in Den Dolder, "sijnde het ver blijf waar men tot den rechten zeden werd teruggebracht". In 1912 vertrekt hij nöar Blaricum en wordt opgevolgd door Tjebbe Cornelis Bonnekamp. Op 45-jarige leeftijd sterft deze pastoor aan kanker. In die paar jaar weet hij het Katholiek Militair Tehuis in Soesterberg op te richten in de ruimte achter de hui dige pastorie die ook wel "Vetkeet" wordt genoemd. In 1917 komt Hendrikus Mocking en maakt de inva sie mee van de Belgische vluchtelingen. Rond de jaren 1930 roeren de dames zich binnen de parochie. Ze willen mee zingen in het kerkkoor Sancta Caecilia, een streven dat pastoor Mocking zohder meer afwijst. In 1939 wordt zijn 40-ja- rig priesterjubileum groots gevierd. In 1942 moet hij knarsetandend toezien dat de torenspits van zijn kerk op last van de Duitsers wordt afgebroken. Vliegtuigen zouden er last van hebben. In 1942 is hij 25 jaar in Soesterberg, maar sterft ook in dat jaar op 67-jarige leeftijd. Duidelijker in de herinnering ligt Pas toor Wilhelmus Gerardus Welsing die vlak voor kerst 1942 op 52-jarige leef tijd van Woudsend naar Soesterberg komt. Het is ook de tijd dat Soesterberg in bevolkingsaantal groeit en de dan 114 Volgende week wordt de nieuwe winkel naast Mode De Korte in ge bruik genomen. Het Soesterbergse echtpaar Epping hoopt zijn nieuwe winkel op woensdag 9 oktober om 09.00 uur te openen. Ze zijn in dit vak geen onbekenden, want voorheen hadden ze een snoep- en chocoladezaak in Utrecht. Novalux is heel wat anders en kan men ongeveer vergelijken met een Blokkerwinkel, al leen met een ander kleurtje. Dan is het ook bekend dat men hier alle soorten huishoudelijke artikelen kan kopen, als mede luxe cadeauartikelen, kortom het gehele Blokker assortiment. Maar is zo'n zaak in Soesterberg levensvatbaar met al die grote winkels in de directe omgeving? Mevrouw Epping: "Wij bieden artikelen' aan die hier nodig zijn. Natuurlijk letten mensen op de prijzen. Wij hebben de zelfde prijzen als in de grote zaken in bijvoorbeeld Utrecht en Amersfoort. Men hoeft dus niet meer te reizen of te zoeken naar een parkeerplaats. Het voordeel is dat het nu vlak bij de deur is te verkrijgen, vervolgens is er vol doende parkeerplaats als men toch met de auto komt en wij staan garant voor een deskundige bediening". De winkel is nu nog geblindeerd, maar op 9 okto ber a.s. zal de zaak in volle glorie te zien zijn. De eerste roomskatholieke kerk van Soesterberg. jaar oude kerk te klein begint te worden. Stond de oude kerk evenwijdig met en vlak aan de Rademakerstraat, de nieuwe kerk wordt direct achter en haaks op de oude kerk gebouwd. Voor 225.453,31 wordt in de zomer van 1952 een begin gemaakt met de bouw van een prachtig Godshuis dat in 1953 plechtig door kart dinaal Alfrink wordt ingewijd. De ste nen van de oude kerk krijgen een oecu menisch vervolg in de bouw van een protestantse kerk in Gorinchem. In 1959 komt de bijna zestigjarige pas toor Jan Albertus vanuit Arnhem naar Soesterberg en geeft na drie jaar het pastorschap over aan Pierre Jean Antoin Marie de Bruin. Deze pastoor gaat de geschiedenis in als de man die het huidige pijporgel binnen de kerk muren heeft gerealiseerd. Vier jaar later, in 1966 neemt Pastoor Johannes Gerardus Hobbelink bezit van de in 1932 gebouwde pastorie. Nog vers in_ het geheugen staat Pastoor Frederikus" Carolus Everhardus van Eijk die van 1972 tot 24 mei 1980 het hoofd van de parochie was. Hij maakt nog mee dat het kerkbestuur in 1976 wordt gewijzigd in een gekozen parochiebestuur. Dat heeft Zuster Marie-Anne van Erven net niet meegemaakt, want zij kwam in au gustus 1979 als pastoraal werkster naar Soesterberg. Ongemerkt kwam en ver trok de vicarius oeconumus Johannes Leonardus Servatius Klerken en in dankbare herinnering denken velen in het vliegdorp nog aan hun Pater Julius (Jules) Ypma S.V.D. Vanaf 1980 was ook hij vicarius oeconumus maar mocht zich met ingang van 1 oktober 1983 pastoor noemen. Op 13 november 1994 maakt een korte slopende ziekte een einde aan zijn 67- jarig leven. Kapelaans Niet genoemd zijn de vele kapelaans die Soesterberg als hun standplaats hebben gehad. Soms kende, de parochie zelfs twee kapelaans, een rijkdom waar men soms met heimwee aan terugdenkt. Vooral sommige oudere parochianen missen hun vieringen van vroeger. Maar nu het herenkoor de Gregoriaanse ge zangen weer ten gehore brengt is het net of even iets van die tijd van een stuk geborgenheid terug is gekomen. Een parochie die volgens Zr. Marie-Anne van Erven de laatste jaren nagenoeg hetzelfde aantal zielen kent maar haar veel meer werkt geeft dan de bekende veertig urige werkweek. De berichten over plannen om aan de Banningstraat een camping in te richten, zijn door het bestuur onderzocht en ble ken loze geruchten te zijn. De geluidswal langs de A-28 vertoont weer een aantal gateh en dus geluids- lekken. Mogelijk kan een andere manier van beplanten een oplossing zijn. De VSB zal dit aan de gemeente voorleg gen. Er staan nog twee activiteiten op de agenda. Een lezing over "brand preventie in de woning' door René Mo raal op 7 november om 20.00 uur in het Dorpshuis (gratis toegang) en op veler verzoek is er op 18 december weer een avond kerstversieringen maken. Het bezoek aan de schaapskudde, dat in juli vanwege slecht weer is uitgesteld, zal nu in het late vooijaar van 1997 plaats vinden. De Rademakerstraat is nog steeds niet de gezellige en veilige winkelstraat die men zo graag zou zien. Plannen tot ver betering zijn bijna klaar, zodat over enige tijd de noodzakelijke inspraak kan plaatsvinden. Omdat de belangen nogal verschillend zijn, moet deze inspraak goed worden geregeld. Daar is overleg voor nodig. Vrijdag 4 oktober 20.00 VIOS Bingo Hoeksteen 18.00-21.00 Chemokar Buijs Ballotlaan Zaterdag 5 oktober 09.00-12.00 Oud papier thv Rabobank Dinsdag 8 oktober 12.30 Gezamenlijke warme maaltijd, Drie Eiken Opgaven voor de agenda: tel. 351252.

Soester Courant | 1996 | | pagina 15