Yan den Berg scoort makkelijk ii i?Fir Soest gunt zichzelf veel te weinig Er wordt weer gelachen in De Bunt Eenvoud Red Stars op lijf geschreven ■f r j m 1 RH YYZ'49 glijdt nog verder af Nog geen standpunt college in clustering accommodaties mm I/QENSDAG 2 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 17 ATLETIEK Spectaculair marathondebuut Yan den Broek TAFELTENNIS Matig resultaat in j derby met Victoria I van koploper Shot Zondagelftal SEC blijft ook in Zeist zonder puntverlies VOETBAL zondag «is m Weer gelijkspel in plaats van overwinning ■HMtoUté Favorietenrol weer niet waargemaakt VOETBAL zaterdag VOETBAL zondag Ontspannen bekerzege voor damesteam Stam/SoVoCo VOLLEYBAL Verjongd en verbreed team wint ook tweede duel dik: 91-56 BASKETBAL 1 M i M zoekt een mooie en feervolle parketvloer. I wilt kiezen uit vele oorten en legstructu- en- Dan moet u bij chipper Soest zijn. vindt het er allemaall \lat u er zeker vind, is en goed advies ver specifieke eigen- gappen van parket, aarom wanneer u arket wilt kopen moet zeker bij Schipper in 3est zijn geweest. I Het marathondebuut van Dick van den Broek mag gerust als spectacu lair worden omschreven. Op de klassieke afstand liet de Soester een tijd afdrukken van twee uur, 23 mi nuten en 24 seconden. Het was goed voor de 53ste plaats in een deelnemersveld van 19.500 atleten, maar ook voor de zevende plaats op de nationale lijst van tij den op de marathon. Het goede debuut is voornamelijk te danken aan de gedegen voorbe reiding die Van den Broek onder lei ding van Rene van Zee had. De naar Oostenrijk geëmigreerde trainer begeleidt de atleet van AV Pijnen burg nog steeds en was naar de Noordduitse stad afgereisd om ge tuige te zijn van de prestatie van zijn pupil. Op advies van Van Zee begon Van den Broek behoudend. Halverwege de 42.195 meter kwam hij door in een tijd van één uur en tien minu ten, waarmee hij perfect zijn schema aanhield. Door het verval beperkt te houden, liep Van den Broek even eens een goede tweede helft. On danks de slechte weersomstandig heden was de concentratie van Van den Broek optimaal en in de toe komst moet er dan ook waarschijn lijk rekening met hem worden ge houden. In de streekderby met Victoria 2 heeft Shot vijf punten moeten inle- veren. Tegen de ploeg van onder anderen oud-Shotter Eugene Staffhorst werd het 5-5, een matig resultaat volgens Berend Jonker. Uitgerekend hij verloor van zijn oude ploegmakker die hij in de regel de baas is. "Ik speelde vrij slecht," was het eer lijke commentaar van Jonker. Shot nam in Hilversum een 1-4-voor sprong. Het enige punt van de gasten kwam tot stand in het dubbelspel, waarin Arjen Hoogeveen en Jonker voor de eerste keer een koppel vorm den. Beide spelers zijn aanvallender in gesteld dan Rene Daselaar, maar bleken nog onvoldoende op elkaar ingespeeld. Cruciaal was de zesde partij tussen Hdogeveen en André Louwe, waarin de Shot-speler zijn eerste nederlaag in het enkelspel opliep. In de tweede game kwam hij net te kort: 29-27. Hoogeveen was, evenals Jonker, goed voor twee punten. Daselaar won alleen van de zwakste man van Victoria 2. De voorsprong van Shot op Victoria blijft daardoor drie punten. Op de tweede plaats staat Spaarne met een achterstand van twee punten. Van die ploeg werd een week eerder met 7-3 gewonnen. De voetbalcompetitie is vier ronden oud en Peter van den Berg heeft er al vijf inzitten. Dat de spits weer zo makkelijk scoort, komt volgens trai ner Jos van Rouwendaal doordat hij op zijn kwaliteiten wordt benut en niet achter lastige tegenstanders hoeft aan te rennen. Bovendien is Van den Berg fit en dus verzorgde hij zondag de productie van SEC dat aan twee doelpunten vol doende had. Van den Berg heeft de eer ste hand dus al volgeschoten. In zijn laatste twee seizoenen bij Soest had hij telkens het hele jaar nodig om aan vijf treffers te komen, in zijn eerste seizoen in het SEC-shirt was hij in competitie verband twaalf keer trefzeker. Kennelijk heeft Van den Berg de woorden van nieuwkomer Luits Houkes ("Hij moet er nu wel wat meer gaan inschieten") ter harte genomen. Dat SEC twee treden lager speelt dan Soest heeft ongetwijfeld ook invloed op het persoonlijke succes van Van den Berg. Door de 0-2-zege op Saestum heeft SEC nog steeds een score van honderd procent. "We hebben rust rond het team," verklaart Van Rouwendaal de ongekende successen van de groen- witten. "Ik had het elftal al in mijn hoofd, de tactiek is voor iedereen hel der en ik geloof dat ik naar iedereen toe duidelijk ben. En: we spelen nu met een laatste man. Die 'Houk' jongen, die laat anderen ook voetballen. We zijn een Met vijf doelpunten is Peter van den Berg bezig aan een productieve compe titiestart. collectief en ik denk dat we gewoon een te goed elftal hebben voor de vierde klasse. We mogen een gepast zelfver trouwen hebben, maar moeten niemand gaan onderschatten. Dat is mijn enige zorg." Volgens Van Rouwendaal was de over winning met 0-2 nog laag uitgevallen. "Als het 0-6 was geworden, hadden ze niets kunnen zeggen." De Zeister ploeg probeerde vooral op fysiek gebied de toon te zetten. Ze hadden in de gaten dat Saban Aksit een van de belangrijke schakels in de Soester ploeg is en torpe deerden de spelbepaler. Met aardig voetbal creëerde SEC evenwel de kan sen en na een minuut of 32 was het raak toen Van den Berg de bal bij de eerste paal binnen bracht. Zonder zelf kansen weg te geven, bleef SEC de gevaarlijk ste ploeg. Saestum probeerde daarna op te drin gen, maar ook in de tweede helft waren de mogelijkheden voor SEC. Notabene verdediger Ron Daselaar keek de doel man uit Zeist in de ogen, Ramon Heijnen schoot net naast en over, maar scoorde uiteindelijk wel. De treffer werd afgekeurd, omdat de bal reeds de achterlijn zou hebben gepasseerd. Na een combinatie met Saban Aksit zette Van den Berg alsnog een streep door de mogelijke twijfel over de afloop van de wedstrijd. Twaalf punten bedraagt de maximale buit die de zondag-selectie van SEC heeft binnengehaald. Halverwege de eerste periode staan de groenwitten fier aan kop en hebben ze goed uitzicht op de eerste 'tussenprijs' die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de na-competitie. In de huidige vorm is het niet ondenkbaar dat de ploeg van Jos van Rouwendaal de pro motie rechtstreeks afdwingt door kam pioen te worden. De weg is echter nog lang. Heel lang. "Ik vind het steeds moeilijker wor den om die trainers een hand te ge ven," zei Henk van Asch nadat WZ'49 voor de tweede keer had verloren van een ploeg die het nau welijks verdiend een voetbalelftal te worden genoemd. Het zal Evert van Ginkel, voormalig trainer van onder meer Baarn-zondag en Baarn-zaterdag, een worst zijn ge weest, want zijn UFC klopte de ambi tieuze Soesters met 2-1. "Het was nog een graadje erger dan tegen Eemnes," meende Van Asch, wiens ploeg er dus niet in slaagde de schande van een week eerder (1-3-nederlaag) uit te wissen. "Zij zijn vijf keer op onze helft geweest, maar we stonden in de rust toch met 2- 0 achter." In de 25ste minuut liet Bas van Doorn zich uitspelen en zeven minuten later volgde de periodieke blunder van Mare Brouwer die de bal na een vrije trap liet glippen. In de rust moest middenvelder Wobbe Jan Rietsma zijn plaats afstaan aan Frank Baars. De invaller nam in de voorste linie de plaats in van Gijsbert Schaap die op zijn beurt de open plek van Reistma vulde. Baars slaagde er, een kwartier voor tijd, in te scoren. Marcel van Essen mikte de bal op de lat en Baars was het snelste bij de terugge kaatste bal. Het was niet de enige keer dat WZ'49 de rand van het doel raakte. In de slot fase trof de bal nog een keer de paal.en de lat en voor rust had de doel- verdediger van IJFC ook al mazzel ge had. "De uitslag klopt niet, dit is een schandalig verlies," aldus Van Asch die één lichtpuntje zag: "Het enige positieve is dat de tegenstanders ons nu misschien anders gaan benaderen." In het centrum van de verdediging ston den andermaal Gert van de Munt en Barry van den Berg. Binnenkort hoopt Van Asch op de rentree van Ton Wolf- sen die zaterdag alweer met het tweede elftal meedeed, maar daarna toch weer last kreeg van zijn geblesseerde knie. Voor Wolfsen heeft de trainer een rol als spelbepalende middenvelder in gedach ten. >k het leggen kunnen voor u verzorgen. 'r Het college heeft nog geen voorlo- pig standpunt bepaald met betrek king tot de clustering van sport- accommodaties. De Heidemy heeft weliswaar onlangs rapport uitge bracht, maar heeft nog wat huis werk meegekregen. Door het extra onderzoek duurt het iets langer voordat het collége met de stuur groep en werkgroep taakstelling clustering sportaccommodaties om de tafel gaat zitten om te praten over het meest geschikte en haalbare model. Dit gesprek zou deze maand plaatsvinden, maar is uitgesteld tot november. Tegen die tijd moet de Heidemy een laatste onderzoek hebben verricht. Zover bekend is door de onderzoekers niet één model aanbevolen, maar zijn beide onderzochte opties bekeken, doorberekend en voorzien van in elk geval een financieel plaatje. Eerder dit jaar bepaalde het college dat er 5,5 miljoen gulden geïnvesteerd mag worden om de clustering uit te voeren. Na het vrijspelen van sportpark Koningsweg en de verhuizing van MHC Soest, De Knickerbockers en De Gemshoorn, zou de gemeente op jaar basis minimaal 200.000 gulden bespa ren. Naar verluidt vallen de twee onder zochte modellen duurder uit dan 5,5 miljoen gulden en zou er ongeveer een miljoen gulden zitten tussen de goed koopste en duurste optie. Onderzocht is onder meer model II, waarin ervan wordt uitgegaan dat VVZ'49 en SEC naar de Bosstraat- Oost verhuizen en Soest onderdak krijgt op de Bosstraat-West. In dit geval ver kassen de clubs van sportpark Konings weg naar de Eemweg (het terrein van WZ'49). Bij model 3 kan WZ'49 aan de Eem weg blijven en krijgt de sportvereniging gezelschap van de jeu de boulers. SEC vertrekt naar de Bosstraat-Oost (naast Soest) en maakt daamee plaats voor de Mixed Hockey Club Soest en de honk en softbalvereniging De Knickerbockers. En weer liet Soest in een thuis wedstrijd twee punten liggen. Even als tegen Zeeburgia speelden de blauwwitten met 2-2 gelijk. Djt- maal heette de tegenstander Veen- endaal en viel de gelijkmaker vojor rust in plaats van vlak voor tijd, maar andermaal miste Soest een groot aantal kansen. Op het moment dat het 2-2 werd, in de 38ste minuut, had het eigenlijk al 3-1, misschien wel 4-1 voor Soest moeten zijn. En daarom kon Peter Visee niet tevreden zijn over het resultaat. Toch was de Baarnse trainer wel te spreken over zijn lieden. De hele week had hij zijn spelers proberen te harden in de persoonlijke duels. Hij bezwoer ze door te gaan in plaats van een stapje terug te doen tegen de fysiek sterke Veenendaler en zich niet te laten intimideren. Visee zag vooruitgang in dit opzicht en kwam daarom toch met iets wat op een com pliment leek aan het adres van zijn for matie. "Veenendaal is een ontzettend jnoeilijke ploeg voor ons. Arjen Schipperen be kijkt altijd de komende tegenstander en hij had er al voor gewaarschuwd. Ze krijgen de ene na de andere gele kaart." Op de Bosstraat-Oost presenteerde -T jenendaal zich overigens niet als een overdreven harde ploeg. Het bleef alle maal binnen de perken, ook al omdat scheidsrechter H.A. de Gooyer zich in de beginfase misschien iets te nadrukke lijk liet gelden, maar daardoor de rest van de wedstrijd zonder grote proble men kon afmaken. Geel was er voor de Veenendalers Waaijenberg ('hands') en Wenneker (praten) en Paul Hilhorst (duel om bal) en Michel Vlaswinkel (overtreding). Hij had gelijk toen hij twee minuten voor tijd niet naar de strafschopstip wees. Peter Wolfsen kreeg weliswaar in de doelmond een duwtje, maar kon van zijn leven niet meer op tijd bij de bal komen. Specialist Met Wolfsen is tevens de vrije trap- specïalist, die tegenwoordig elke voet balploeg heeft, genoemd. In de veer tiende minuut herhaalde hij wat hij twee weken eerder had gedaan: hij krulde de bal over de muur en hoog in de hoek. De prachtige goal betekende 1-1, want een minuut eerder had John Bisschop de score geopend. Na een schadeloos De bal is onderweg, nadat Peter Wolf sen de vrije trap heeft genomen. Een ogenblik later staat het 1-1. Foto: Herman van Dam. 'slippertje' van Wessel Sennef speelde Soest bijna als in zijn beste dagen. De wedstrijd concentreerde zich op de helft van Veenendaal, waar de blauwwitten naar hartelust combineerden. Het le verde een grote kans op voor Vlas winkel die echter verrast was dat hij de bal kreeg en daarom te laat handelde. Halverwege de eerste helft was het wel raak, nadat Soest opnieuw via rechts de ruimte vond. Arjan van den Breemer nam de bal handig mee, had daarom de tijd over zijn voorzet na te denken en zag dat Jeroen van Veenendaal de bal er bij de tweede paal intikte: 2-1. Vlaswinkel en Marlijn de Jonge waren dichtbij een doelpunt, maar hadden de pech dat doelman Fred Gerritse zijn mannetje stond. De grootste kans ont stond tussendoor. Jelle Huizinga, die zich als linker vleugelverdediger een basisplaats heeft verworven, bereikte Wolfsen die zelf kon schieten, maar ont dekte dat Van den Breemer er nog be ter voor stond. Van den Breemer kreeg de bal op enkele meters afstand van het lege doel. Vrijwilligers van Soest lopen nu nog te zoeken in het bos naar een bal. Duur De vraag was hoe duur deze misser zou zijn, want Soest had de wedstrijd al kun nen beslissen. Heel duur, was het ant woord van Teunis Wenneker, de gevaar lijkste man van Veenendaal. Hij draaide in het centrum weg van Paul van der' Grift en schoot laag in. "Ze kwamen de kleedkamer in alsof ze met 3-1 achter stonden. We hebben dit seizoen al een paar keer een knauw ge kregen, maar ze moeten juist leren daar beter mee om te gaan. Niet de vorige "bal is het belangrijkst, maar de volgende bal, daar gaat het om," zei Visee na de aantrekkelijke eerste helft. Het peil van de wedstrijd zakte na rust danig. Visee, die Marlijn Stalenhoef miste in verband met een familiefeestje, bracht na een poosje André Doorduyn en Paul Dreef in het veld en haalde Van Véenendaal en De Jonge naar de kant. Na balcontact van René de Bree en Wolfsen schoot Hilhorst angstaanjagend hard, maar net naast. En het zat Vlas winkel ook al niet mee (naast, paal en voorlangs). Soest kreeg dus weer te wei nig, maar had dit wederom aan zichzelf te wijt,en. lilli r De dames van Stam/SoVoGo had den zaterdagmiddag niet meer dan drie sets nodig om de tweede beker ronde te bereiken. Winnen was de Soester club aan zijn stand ver plicht, omdat de naam van Fitplan Gildevaart/Vrevok meer indruk maakte dan het spel van de kers verse tweededivisionist. Bovendien had het tweede damesteam van Stam/SoVoCo eind vorig seizoen in competitieverband al van de uiteinde lijke kampioen gewonnen. Omdat de volleybalsters in Soest aanzienlijk meer trainingsuren maken dan de Nieuwegeiners, onder wie de gebless eerde ex-SoVoCo speelster Jolanda Sluys, stond bij voorbaat vast wie op herhaling zou mogen in het beker toernooi. En toch was Buddy Doornbos niet he lemaal gerust op een goede afloop. "Het was de eerste officiële wedstrijd in De Bunt. We hebben veel positieve publi citeit gehad en dan heb je kans dat de mensen toch kritisch gaan kijken of het allemaal wel zo goed gaat." Maar Doornbos hoefde zich geen zorgen te maken over de verhouding tussen team en achterban. De aanhangers staan weer als één man achter het damesteam, om dat het in hun ogen kwade brein (Ser- vaas Klute) is vertrokken. Met 15-6, 15-10 en 15-12 werd daar naast een einde gemaakt aan het beker- avontuur van Vrevok. Al waren er mo menten, waarop Stam/SoVoCo niet de indruk wekte dat het het niveauverschil tot uitdrukking zou brengen. Zoals in de tweede set, toen Vrevok tot de tien een voorsrpong koesterde. In de beslissende fase van de set stelde de Soester club orde op zaken en dit herhaalde zich in de derde set, toen Vrevok mocht terug komen van 13-9 tot 13-12. Doornbos had een time-out nodig om zijn team op het juiste spoor te zetten, maar stelde tot tevredenheid vast dat zijn speelsters hun weg vervolgden. Hij had, zoals het een trainer betaamt, Op weg naar de tweede bekerronde passeert Marit Fakkeldij de blokkering van Vrevok. Foto: Herman van Dam. excuses voor de mindere perioden. Want Ivonne Bergsma, zijn vaste keus voor de midpositie, zat op bevel van de tandarts aan de kant, omdat enkele da gen eerder een kies van haar was ge trokken. Eergisteren trainde ze weer mee. Verder waren er nog wat lichte blessures en ontbrak Petra Hendrikse vanwege vakantie, iets wat vorig seizoen ondenkbaar zou zijn geweest. Verschil Het verschil met de vorige jaargang, waarin bleke, gespannen smoeltjes meer regel dan uitzondering waren, kwam echter het meest in beeld in de laatste set. Esther van der Spek, zaterdag middag weer de belangrijkste aanvalster binnen het team, sloeg de bal op 13-11 uit: 13-12. Maar op het gezicht ver scheen een ontspannen grijns. Er wordt weer gelachen in De Bunt. En het sei zoen is nog zo pril. Het zelfvertrouwen bij Red Stars neemt steeds grotere vormen aan. Ook na de tweede wedstrijd, waarin werd afgerekend met Punch. De eindstand in het voordeel van de Soesters spreekt boekdelen: 91-56. Twee duels, vier punten en een po sitief doelsaldo van 58. Het kan niet op. Als verantwoordelijke coach had Hans de Bruin een verklaring klaar: "In de trainingen hebben we het accent op de verdediging gelegd en dat werpt zijn vruchten af. We verdedigen heel inten sief op diverse spelers en sluiten goed af. De steals en de breaks zijn een belang rijk aspect in ons spel. Kijk maar naar de eerste drie minuten van de tweede helft. Daarin kwamen we van tien pun ten voor op twintig punten voor en dan is de wedstrijd een gelopen koers." Punch werd inderdaad gedegradeerd tot 'sparringpartner' en kon Red Stars niet meer bijbenen. In het verjongde team was zaterdagavond een voortrekkersrol weggelegd voor Jan van Maanen. Hij besloot na twee seizoenen heren 2, dat overigens op hetzelfde niveau uitkomt, terug te keren naar het eerste. Dat Van Maanen het spelletje niet is verleerd, bleek uit de 25 punten die hij aan de lopende band maakte en de rebounds die hij voor zijn rekening nam. Ook Manfred Dikkers (12 punten) ma nifesteerde zich in het luchtruim en was zijn 2.10 meter lange tegenstrever de baas. Goed voor de moraal waren te vens de verrichtingen van Kim Ho Leung,(13 punten) en junior Guido LaRose die goed was voor 12 punten. De Bruin: "Het team is in de breedte sterker geworden. De spelers zijn aardig gelijkwaardig en als ik wissel, betekent dit geen verslechtering. Of dit ons sterke punt wordt? Ik hoop het. Nu kan ik alle spelers gebruiken, maar straks zal het best wel zo zijn dat sommige jongens niet zoveel aan spelen toekomen. Er is in ieder geval zelfvertrouwen. Dat merk je aan Kim. In de eerste helft durfde hij niets, maar als je dan met die jongen praat, lukt het ineens wel." T Eenvoudig, is de boodschap van coach De Bruin aan het adres van zijn spelers. "Je moet ergens de basis leggen en die leg ik in de verdediging. Halverwege kunnen we de balans opmaken en zien we wel wat de kansen zijn," aldus De Bruin wiens woorden door de spelers groep in de oren zijn geknoopt. De twee eenvoudige overwinningen vormen het bewijs. Dames Na een bijzonder wisselend score verloop trokken de dames net aan het kortste eind in het duel met Bourgon- dië. In het eerste optreden voor eigen publiek verloor de ploeg van Aldo Heeregrave met 53-54. De nederlaag in de traditioneel span nende krachtmeting met de gasten uit Wijk bij Duurstede was niet nodig ge weest. In de beslissende fase leed Red Met twaalf punten en een vracht rebounds droeg Manfred Dikkers zijn steentje bij aan de tweede ruime zege van Red Stars. Foto. Herman van Dam Stars teveel balverlies en had het wel licht anders uitgepakt als Nancy Smeeing zich, ondanks haar lichte bles sure, met de ontwikkelingen binnen de lijnen had mogen bemoeien. Yvonne Smink was niet in normale doen en de andere guard Annet Hellinga ontbeert na haar jarenlange afwezigheid op de basketbalvelden nog de rust die in der gelijke slotfases verlangd wordt. De eindstand kwam tot stand na de vol gende tussenstanden: 1-6,15-8, 21-22, 29-24 (rust), 35-29, 35-43 en 52-47. In de laatste vier minuten scoorde Red Stars nog maar één punt, omdat de bal te ^aak en onnodig werd verspeeld.

Soester Courant | 1996 | | pagina 17