'Snelheidsmaniakken' op straat ISDN-MIGRATIE PAKKET /f de Vries Telecom II lACWËËÜ PAGINA 3 Vreemd beleid bij kerstbomenverkoop Woningbouw in Hees niet uitgesloten Uitvaartverzorging aan Koningsweg Dé zaak voor al uw vlees- en Nieuwe oefenlocatie voor Soester koor Chorus Line Federatie van wijkgemeenten 6027493 6027493 6027493 Mevrouw Meek een eeuw oud Win van Hoorn Elke woensdag aan Soester Engweg Twee inbraken in dezelfde nacht Hervormde Oude Kerk en Wijkgemeente Zuid Seniorenbus rijdt naar Molendael KLAREN 32 VERKOOPPLANNEN? KLAREN 32 PAGINA 2 WOENSDAG 2 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT Bebloede man even buiten bwustzijn na val op straat Van Doom mag geen 20.000, maar wel duizend bomen verkopen KLAREN ©TROMP College wil wijzigingsbevoegdheid op weiland Insingerstraat VerwoerdI Van Haren laat oog vallen op 'Lindner-kantoor' Geen langer uitstel voor illegale gedeelte loods sd advies. NOvAA - 602 06 44 (AN BETER Soesterse krijgt koninklijke felicitaties 'MÖTQH RAcèc !S 5ANGER0US ct»j® STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 Mevrouw Meek was het middelpunt tijdens haar eeuwfeest in Groot-Engen- daal. mevrouw Meek is de bewoonster die het langst in Groot Engendaal verblijft. Zij heeft vroeger in de huishouding gewerkt en is nooit getrouwd geweest. Haar ge zondheid is niet meer optimaal, maar alle medewerkers van Groot Engendaal zijn erg aan mevrouw Meek gehecht. -ff BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE t,NV0_B Chorus Line heeft haar vaste oefenlocatie in "Zonnegloren" na 10 jaar noodgedwongen moeten verlaten, in verband met sluiting van Medisch Centrum Molendael. Het koor vond binnen redelijk korte ter mijn een locatie in de Praktische leer gang aan de Soester Engweg, waar het koor iedere woensdagavond haar repe tities houdt. Onder leiding van dirigent Henk van de Berg wordt momenteel een nieuw reper toire ingestudeerd, hetgeen het ko mende seizoen te beluisteren zal zijn. Hoogtepunt zal ongetwijfeld het ko mende Kerstconcert op vrijdag 20 de cember gaan worden. Tijdens dit con cert, in de Oude Kerk (aanvang 19.30 uur) zal Chorus Line, ondersteund door onder meer het Kinderkoor Soest-Zuid flink uitpakken. Inmiddels is vernomen dat het Anjer fonds ook dit jaar 1.500 gulden zal bij dragen in de kas van het koor. Overi gens kan het koor nog best een aantal donateurs en/of sponsoren gebruiken. Geïnteresseerden kunnen hierover con tact opnemen met Gert Zagt, tel: 5821326. Het koor is verder nog op zoek naar zangliefhebbers in de stemgroepen tenor en bas. Van een 81-jarige vrouw is zondagnacht geld gestolen. Dit is gedaan door een inbreker die kans had gezien haar wo ning aan de Korte Brinkweg binnen te dringen. In dezelfde nacht werd ingebroken in een huis aan de Stadhouderslaan. De bewoonster meldde de politie dat haar woning is doorzocht, maar dat ze niets vermist. Voor o.a. zeer snel Internetten 299,- Aktie geldig tot 31-12-1996 Voor verder informatie: Soesterbergsestraat 61a 3768 EB Soest Telefoon 035 - 603 01 23 Als het aan Uitvaartverzorging Ver woerd/Van Haren ligt, wordt van daag nog het bordje 'te koop' bij het voormalige pand van Lindner In dustrie en Carnaud Metall Box uit de grond gerukt. De onderneming heeft haar oog laten vallen op het kantoorgebouw aan de Konings weg. Het wachten is op het groene licht van de gemeente. Burgemeester en wethouders hebben geen bezwaar tegen de vestiging van de Uitvaartverzorging, ook al is daar een wijziging in het bestemmingsplan voor nodig. Het pand staat sinds de sluiting van CM Europe leeg en kennelijk is er geen belangstelling voor vanuit het be drijfsleven. Deze conclusie trekt ook het college dat verder geen parkeerproble men verwacht van Verwoerd/Van Ha ren. De commissie ruimtelijke ordening zal evenwel moeten instemmen met het opstarten van de artikel 19-procedure die nodig is om de bestemming van het perceel te wijzigen. G.A. van Haren van de Uitvaart verzorging wil alleen het kantoorpand aan de zijde van de Koningsweg in ge bruik nemen. De daarachter gelegen fabriekshal (Dorresteinweg) laat hij links liggen. Binnen Voor overlast hoeft niemand bang te zijn, belooft de ondernemer. "Alles ge beurt binnen. Ook de wagen rijdt naar binnen. Buiten zal er niets te zien zijn," aldus Van Haren die de voorgevel wil vernieuwen en het pand laat moderni seren. Hij zal zich daarbij moeten hou den aan een aantal (gebruikelijke) voor waarden die het college heeft gesteld met betrekking op onder meer de bouw hoogte, het bebouwingspercentage en een bodemonderzoek. Als Verwoerd/Van Haren naar de Koningsweg mag, krijgt het de beschik king over 7.200 vierkante meter opper vlakte en dit biedt de onderneming een groot aantal extra mogelijkheden. Van Haren: "Nu zijn we steeds te gast bij uitvaartcentra, maar op de Koningsweg kunnen we ons eigen uitvaartcentrum realiseren. Het wordt huiselijk, niet bedrijfsmatig. Als de familie van de overledene er prijs op stelt, krijgen ze de sleutel, zodat ze op ieder moment naar binnen kunnen. Ze mogen de opbaar kamer ook naar eigen idee inrichten. Ja, dit is nieuw, zeker voor deze contreien, maar we zitten stikvol met ideeën. Om dat we steeds te gast waren bij anderen, konden we die echter niet realiseren," zegt Van Haren die ook andere Uit- Als het aan de familie Van Haren ligt, verdwijnt dit bord zo snel mogelijk. Dit Uitvaartverzorging wacht op de goedkeuring van de gemeente om zich in het kan toor te vestigen. vaartverzorgingen ruimte zal bieden." Hij was tien jaar uitvaartleider in Utrecht en met zijn vrouw twee jaar beheerdersechtpaar van een cremato rium in Nieuwegein, voordat hij zich in 1987 in Soest vestigde. In januari is het tien jaar geleden dat hij de Uitvaart verzorging, waar inmiddels ook zijn dochter Berit werkt, overnam. "Het is een bekroning op ons werk. We kunnen de mensen nu nog meer service bieden. Je hoort vaak van ze dat ze dit of dat willen, aan de Koningsweg kun nen we daaraan voldoen." De hervormde wijkgemeente Oude Kerk en de wijkgemeente Zuid (Julianakerk) zijn sinds gisteren on dergebracht irt' een federatie. Dit hebben de kerkenraden vorige week besloten. De overeenkomst is zondag na de kerkdienst onderte kend. Bij die gelegenheid is de overeenkomst tevens aangeboden aan de bredere lo kale kerkelijke organen (Centrale Kerkenraad van de hervormde ge meente en de gereformeerde kerkenraad voor algemene zaken). Op termijn zal worden gekozen voor één plaats van samenkomst voor de ge zamenlijke erediensten. Zo lang nog niet gekozen is welk kerkgebouw daarvoor wordt gebruikt, vinden de diensten af wisselend plaats in de Oude Kerk of de Wilhelminakerk. De federatie zal geen gevolgen hebben voor de formatie van kerkelijke medewerkers. De betrokken kerkeraden stellen 'met dankbaarheid vast dat de samenwerking in de afgelopen jaren tussen beide wijk gemeenten intensiever is geworden. Dit kwam tot uitdrukking in de gemeen schappelijke kerkdiensten, de gezamen lijke kerkenraadsvergaderingen, het ge zamenlijke jeugd- en ouderenwerk en de volledige samenwerking op het ge bied van pastoraat en diaconaat. Het verheugt de beide kerkenraden dat de federatie wordt verwelkomd door de le den van beide wijkgemeenten en dat zo doende een belangrijke stap is gezet op de weg van 'samenstemmen in het ge loof in Jezus Christus. Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax:035-6029995 De Seniorenbus heeft in samenwer king met Medisch Centrum Molen dael een speciale vervoersmogelijk- heid opgezet voor 55-pIussers in Soest en Soesterberg. Elke werkdag rijdt de Seniorenbus naar Medisch Centrum Molendael Baarn voor het bezoekuur 's middags. De bus ver trekt tussen 14.30 en 15.00 uur uit Soest en Soesterberg en de terugrit uit Baarn start om 16.00 uur. De bij drage voor de rit is 1,50 gulden. Plaatsen kunnen worden gereser veerd van maandag tot en met vrij dag tussen 9.00 en 16.00 uur op tel 6019190. onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Taxaties Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 Wij zoeken voor onze relaties woon huizen in het hogere marktsegment in deze regio. De interesse gaat uit naar een helft van een dubbele villa in Soestdijk (ca. f 500.000,-), een vrij staand landhuis of bungalow (ca. f 800.000,- of hoger) en een karakte ristieke villa in de omgeving Soest- Zuid (ca. 1,5 miljoen.) Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 Bemiddeling Hypotheken Taxaties Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 De politie zou graag mensen spreken die maandagavond rond half zeven een man hebben zien vallen op de hoek van de Middelwijkstraat en de Molenstraat. De ambulance pikte daar de 61-jarige man op, die bebloed en buiten bewust zijn was. In allerijl werd hij naar zieken huis gebracht. Nadat hij was bijgeko men, herinnerde hij zich dat hij was aan gereden door een onbekend gebleven bromfietser. De politie zoekt getuigen De Soester A.P. van Doorn noemt het 'kolder' dat hij niet 20.000, maar wel duizend kerstbomen per jaar mag vérkopen. Hij reageert daarmee op een besluit van burge meester en wethouders. Die dit ove rigens hebben genomen op basis van een publicatie in een regionaal dagblad. In de Amersfoortse Courant zegt Van Doorn dat hij dit jaar twintigduizend kerstbomen wil gaan verkopen. Daarbij wil hij het niet laten, want hij heeft ook het plan om de jaarlijkse kerstmarkt in de Kerkebuurt te verplaatsen naar zijn terrein aan de Koningsweg, aldus het artikel dat op het Raadhuisplein onder ogen van een ambtenaar kwam. Deze medewerker van de gemeente heeft meteen een adviesnota aan het college geschreven. Daarin wijst ze op het bestemmingsplan, waarin duidelijk wordt gesteld dat Van Doorn geen ne ven-activiteiten op zijn terrein mag ont plooien. En dit betekent dat hij daar ook geen detailhandel mag bedrijven. In het verleden is hij hierover al eens op de vingers getikt door het gemeentebestuur dat toen in het gelijk werd gesteld door de rechtbank. Het college overweegt zelfs al bestuurs dwang toe te passen als Van Doorn toch over gaat tot actie en een soort van kerstmarkt gaat houden. Over de hoogte van de bestuursdwang is echter nog geen duidelijkheid. Van Doorn mag dus geen enkele kerst boom aan particulieren verkopen, zou je denken. Mis. Het college heeft in zijn wijsheid bepaald dat Van Doorn geen detailhandel mag bedrijven, maar dat hij wel duizend kerstbomen mag verkopen. Burgemeester Hans de Widt kon vorige week geen verklaring geven, waarom de gemeente bepaalt hoeveel bomen er maximaal verkocht mogen worden. Van Doorn begrijpt er niets meer van: "Je kunt tegen een bakker toch ook niet zeggen dat hij maar tien kadetjes per dag mag verkopen. We verkopen nu zo'n 125.000 bomen per jaar aan de groothandel. Straks willen ze dat ook nog aan banden leggen." Van Doorn vindt het vreemd dat de ge meente besluiten neemt op grond van berichten uit de krant. "Maar ik maak me er verder niet druk over. Ik zal het fijne er nog van horen en het wordt toch ieder jaar weer Kerstmis," aldus de Soester ondernemer. TE KOOP SOEST Colenso 161 Aan de rand van Soest bij Baarnse bos en uitvalsw., grenzend aan park, mod. bungalow met besloten smaakvolle tuin (1.031 m2), over dekt terras m. o.haard. Dubbele ondergeb. garage. Ind.: ruime hal met garderobe, toi let, kantoor 20 m2, moderne keu ken, woonk. met o.haard en marm- vloer, aparte verhoogde eetk., 4 sl.k., badk. met ligb., dubb. wast., toilet, bidet en aparte doucheka mer. Vaste trap naar souterr., dubb. gar., wasruimte met gas CV en boi ler. Div. magazijn en/of hobbyruim tes. Vraagprijs: f 975.000,- k.k. Bemiddeling Hypotheken Taxaties TE KOOP SOEST G. v.d. Veenstraat 66 Omgeven door een heerlijke groe ne en zonnige tuin, opp. 418 m2, vrijstaand woonhuis, bouwjaar 1973, in rustige straat. Het pand verkeert in uitstekende staat en is ged. v.v. dubbele beglazing en voorzetramen. Ruime oprit met ga rage waarin berging en hobbyruim te met vliering. Indeling begane grond: ruime hal, meterk., toilet, woonkamer met grote open keuken, berging, douchek. met aansl. wasmachine en droger, CV (moederhaard). Verd.: 4 slaapkamers, bergzolder, vaste kasten. Aanvaarding in over leg. Vraagprijs f 485.000,- k.k. 8.O0 - 1 7.00 uur .30 uur. gezondheid woord trainen o iding een ■builders sfeer die mij past k natuurlijk Hoewel dat niet voor 2000 zal ge beuren, wil het gemeentebestuur in de toekomst eventueel woningen la ten bouwen op het weiland langs de Insingerstraat. Op deze grond, die eigendom is van de gemeente, zou dan een wijzigingsbevoegdheid moeten worden gelegd. In de startnotitie Hees, die voorafgaat aan het nieuwe ontwerp-bestemmings- plan voor dit gebied, stelt de gemeente vast dat er tussen 1999 en 2009 be hoefte zal zijn aan woningbouw. Tot die tijd zijn er voldoende bouwlocaties (De Boerenstreek). Zoals al eerder in de Structuurvisie is bepaald, wil de ge meente de mogelijkheid voor nieuw bouw open houden. Door een wijzi gingsbevoegdheid op te nemen in het bestemmingsplan kan het gemeentebe stuur het terrein te zijner tijd gemakke lijker een woonfunctie geven. "Het is zinvol een reservelocatie achter de hand te hebben voor het geval de woningbouw elders stagneert," schrijft het college in de startnotitie. Ook als er een toezegging wordt gedaan aan een bijzondere groep (bijvoorbeeld Groeps wonen Ouderen Soest of Insulinde, die beide woningen krijgen bij Braamhage) is het handig als de gemeente een bouw terrein 'in voorraad' heeft. Landschappelijk De gemeente bezit het weiland aan de Insingerstraat dat een landschappelijke waarde heeft en het kleinschalige dorps- rand-karakter van het gebied tot uiting brengt. Daarnaast is de gemeente eige naar van een bebouwd perceel aan het Eerste Heeserlaantje. Uit de startnotitie blijkt dat het college vooralsnog niet van plan is particuliere gronden in Hees te verwerven voor wo ningbouw. In verband met de stijgende grondwaarde zullen sommige particu liere eigenaren een woonbestemming toejuichen, meent het college. Anderen zullen bezwaar aantekenen uit angst voor aantasting van hun woongenot. Daarnaast vermoedt het college dat grondeigenaren de indruk krijgen dat ze voor zichzelf woningen kunnen bouwen als op hun perceel een woonbestemming wordt gelegd. Dit is een misverstand, want de woonbestemming wordt alleen toegepast voor de volkshuisvestelijke behoefte. In de commissie ruimtelijke ordening is gisteravond door de betreffende raads leden gesproken over de startnotitie die in de nabije toekomst uiteraard verder wordt uitgespit. De vergadering vond plaats, nadat deze editie naar de druk ker was gebracht. iinbedrijf alleen als rijfsvoering. t met raad en daad 3n die u iw maat. iet midden- en Trije beroepssector. andere uit: keningen inistraties fiscale advisering HARTVERWARMEND Eric Willemse (links) kan nog lachen. Gerard Willemse en Jan Honée zien de toekomst somberder in. genaar tot sloop dwingen, maar de raad gaf toen tweeëneenhalf jaar uitstel, zo dat het raceteam een ander dak boven zijn hoofd kon zoeken. Dit is niet gelukt. Volgens Eric Willemse hebben hij en zijn kornuiten hun ogen op panden laten vallen aan onder meer de Kostverlorenweg, de Molenstraat, de Plasweg en op de Zuidergracht. "Mooie locaties, maar allemaal veel te duur," aldus Willemse. "We wisten dat we hier uit zouden moe ten, maar hoopten dat er nog iets te re gelen zou zijn. Van de afspraak dat we samen een oplossing zouden zoeken, is niets terecht gekomen. De gemeente heeft ons niets te bieden, zelfs geen kleine ruimte in een oude fabriekshal of zo." 'Knoeien1 Ook al was bekend dat het moment van sloop naderde, houdt hij een wrang ge voel over aan het besluit van het college dat nu paal en perk wil stellen aan ille gale bouwsels. "Ze zitten zo te knoeien de laatste tijd. Kijk maar eens naar alle illegale bouwsels aan de Dorresteinweg en zo. Ze willen nu'gewoon weer een daad stellen om te laten zien hoe goed ze het doen." Goed doet in elk geval het Swallower Road en Dragrace Team. Met zijn broer Gerard en zwager Jan heeft Eric menig succes geboekt bij dragracing, wegracing en de 1.000 cc. Nu moeten ze snel weg uit de illegale loods, waar ze jarenlang vrijwel ieder vrij uurtje doorbrachten om te sleutelen. "We zitten in een benarde positie en de toekomst van ons team zou best eens ter discussie kunnen komen staan. Op dit moment hebben we geen alternatief, zullen we tijdelijk onze spullen moeten opslaan en zoeken naar een nieuwe ruimte. Alleen thuis in onze eigen schu ren kunnen we misschien wat werken." De motoren van de Soesters maken een oorverdovend lawaai, maar van geluids overlast is het drietal nooit beticht. Ze rijden immers alleen op circuits buiten Soest, zelfs in het buitenland. De motor fanaten hebben een hinderwetvergun ning nodig voor hun activiteiten, al be zitten ze die niet. "Maar," zegt Willemse, "we houden overal rekening mee. We hebben hier een keer een controleur over de vloer gehad en die zei dat me nig bedrijf een voorbeeld aan ons zou kunnen nemen." Een schrale troost voor het drietal is dat het seizoen er nagenoeg opzit. Gerard Willemse en Honée vertrekken deze maand nog naar de Verenigde Staten om in november deel te nemen aan een wedstrijd. De honderdjarige Mevrouw M.A. Meek uit Soest kreeg zaterdag op haar verjaar dag niet alleen bezoek van burgemees ter Hans de Widt en zijn echtgenote, maar ook schriftelijke felicitaties van koningin Beatrix en van de commissa ris van de koningin van de provincie Utrecht, Beelaerts van Blokland. Me vrouw Meek kwam in 1970 samen met haar zuster'in het bejaardencentrum Groot Engendaal wonen. Haar zus overleed een aantal jaren later, maar H IS'PC £>OV>\vjG- Over uiterlijk dertien dagen moet de illegale loods op perceel 68 van de Insingerstraat zijn afgebroken. Dit betekent dat het Swallower Road en Dragrace Team op zoek moet naar een nieuw onderkomen voor de zelfgemaakte motoren en geavanceerde apparatuur. Als een donderslag bij heldere hemel komt het bericht niet voor de drie 'snelheidsmaniakken' Jan Honée, Gerard en Eric Willemse. De Soester amateurs, die grossieren in nationale ti tels, Europese- en wereldrecords, wisten dat ze het illegale gedeelte van de loods van de heer Rossenberg huurden. In 1994 wilde het gemeentebestuur de ei- 'g is, krijgt u ook :en onderhouds- idie niee

Soester Courant | 1996 | | pagina 3