A.J.W. Bedrijfshygiëne: schone zaak Otak en Middelman gooien hoge ogen Echtpaar Gerssen naar Indonesië Hartie-Zuid sluit festiviteiten af ;e M aria de Bedstee PAGINA k' WOENSDAG 2 OKTOBER 1996 PAGINA 7 SOESTER COURANT Gespecialiseerd, in bestrijden van ongedierte Veel mensen laten oogje vallen op Woonpassage Birkstraat Lingerie m damesmode 'w Rademakerstraat 11-13 L Vfc Soesterberg 3 betalen Mogelijkheden van chipknip en chipper toegelicht door ING Hoofdprijs Hartje-Zuid naar Soesterbergers Marieke Ramselaar nieuwe coördinator van Spullenhulp TEL. 6012372 Drie Deense dagen bij First Lady Presentatie van de nieuwe najaarskollektie van Lindon. Op 3 oktober is de vertegenwoordigster van Lindon bij Firstlady aanwezig. Zij biedt u een hapje en een drankje aan. Lindon wedstrijd: win voor fl, 300,- aan Lindon kleding of een Vanilla Fields verwenpakket. (Wedstrijdformulieren in de winkel). Diverse interessante aanbiedingen. Voor iedere bezoekster ligt er een gratis heerlijk geurmonstertje van de Eau de Toilette Vanilla Fields klaar. Nieuw parkeerterrein oplossing voor problemen Rectificatie Groot Soester Dictee MODE DIE VOELT WAT JE BEDOELT Soesterbergsestraat 49A - Soest - Tel. 035-6023584 hap geven wij kennis :e van onze dochter ember 1996 jersoonlijke felicitaties heb- vierden, dat we 50 jaar ge- ;hte ware feestdag voor ons cinderen gemaakt. De dank- as een fijne toonzetting voor j allen persoonlijk willen be er de grote hoeveelheid he- eze wijze iedereen, die aan lag heeft bijgedragen heel jen. Fam. Schippers-Verburg U kunt naar hartelust combineren met de kleurrijke herfstcollectie '96 maat36t/m48. ïhaktbal. - rolpens Foto: Herman van Dam. De jazzband zorgde voor de vrolijke noot onder de blije klanten. steedde bij Middelman of Otak, mocht met de dobbelsteen gooien. Afhankelijk van het aantal ogen werd het kortings percentage bepaald. Eén oog was goed voor drie procent korting, twee ogen betekenden vier pro cent, drie ogen vijf procent, vier ogen zes procent en vijf ogen acht procent. Wie zes ogen gooide, hoefde tien pro cent minder te betalen. Elke klant mocht maximaal tweemaal gooien, maar besloot hij gebruik te maken van de tweede beurt, dan gold de laatste worp. Het was vrijdag en zaterdag een ge zellig komen en gaan bij zowel Middelman Wooncentrum als Otak Meeneemmeubelen. Want veel mensen lieten een oogje vallen op beide zaken die hun nieuwe Woon passage aan de Birkstraat op feeste lijke wijze openden. De meubelzaken hadden extra voordeel in petto voor de bezoekers, van wie er velen hoge ogen gooiden. Iedereen die voor tenminste honderd gulden be- Telefoon: 0346 - 3518 45 Foto: Goos van der Wilt. bestrijdingsmiddelen, waarvoor strenge veiligheidsmaatregelen gelden. In hore- ca-kringen wordt bijvoorbeeld veel ge bruik gemaakt van de kennis en de diensten van Wiggerman. Veel bedrijven zien de adviezen van hem als een inves tering. "Omdat een bedrijfshygiëne-ad- vies kan voorkomen dat er later een zeer intensieve bestrijding moet plaatsvin den," aldus Wiggerman. Deze actie sloeg vanzelfsprekend uitste kend aan bij de bezoekers die tussen door werden getrakteerd op vrolijke noten van een jazzband die dan weer bij Middelman, dan weer bij Otak te beluis teren was. De Woonpassage aan de Birkstraat staat garant voor zevenduizend vierkante meter woonplezier. Ook als er niet met de dobbelsteen raag worden gegooid. Maar het is wel zaak er snel iets aan te doen, want muizen brengen in enkele weken acht tot tien jongen voort. Zo zie je één muis en denk je 'ach', maar twee maanden later zijn het er honderden." Middelen "Wij werken met krachtige, maar milieuvriendelijke middelen. Knaagdie ren worden bestreden met een speciaal middel dat op strategische punten in lokdoosjes wordt neergezet. In het voer zit een bloedverdunnend middel, waar door de rat of muis betrekkelijk snel aan zijn einde komt. Het dier verdroogd, zodat er geen nare luchtjes optreden. Omdat het dier vrijwel altijd zijn nest opzoekt, als het stervende is, wordt ne gentig procent nooit meer teruggevon den. Een enkele keer vinden we een muis terug achter een koelkast, omdat hij de warmte van de koelmotor opzoekt als hij zich niet lekker voelt. De diertjes worden dan door ons verwijderd bij de diverse noodzakelijke nacontroles van de lokdoosjes." Als erkend bedrijf kan en mag A.J.W. Bedrijfshygiëne omgaan met de A.J.W. Bedrijfshygiëne heeft twee nieuwe auto's aangeschaft bij Toyota Eemhaven in Amersfoort. Het bedrijf rijdt voortaan rond in de Toyota Hi-Ace. Eigenaar Bert Wiggerman en medewerker Marcel Berends haalden de auto's vorige week op. Al acht jaar is A.J.W. Bedrijfshygiëne een vaste bezoeker van een groot aan tal bedrijven, ondernemingen en instel lingen. Wiggerman zelf is al twintig jaar thuis in het schoonmaken en bestrijden van ongedierte. Op het gebied van de houtworm en de boktor is het bedrijf dusdanig gespecialiseerd, dat het overal in Nederland actief is. De schoonmaak- werkzaamheden worden voornamelijk in de regio Eemland uitgevoerd. Betaalspecialisten van de ING Bank lichten morgen de mogelijkheden van de chipknip en chipper toe. Onderne mers zijn vanaf 19.00 uur welkom in restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan om de uitleg van de ING- medewerkers aan te kunnen horen. De bijeenkomst is gratis toegankelijk voor ondernemers en duurt tot ongeveer half negen. >ofschotel Marieke Ramselaar is de nieuwe coördinator van de Stichting Spullen- hulp Soest. De inwoonster van Amersfoort is per 1 oktober in dienst getreden van de instelling aan De Schans. De coördinator is verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken zal nieuwe activiteiten van Spullenhulp gaan opzetten. Ramselaar (23) heeft milieukunde gestudeerd. st toch dat wij ook m! "Voorkomen is beter dan blussen," zegt Bert Wiggerman. De 38-jarige onderne mer is van alle markten thuis en kan mensen ook van advies voorzien om te voorkomen dat ze last krijgen van mui zen, vlooien of welk ongedierte dan ook. "Een vlo in je tapijt of een muis in de kelder is niets om je voor te schamen. TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW VERBOUW g RENOVATIE ONDERHOUD First Lady aan de Soesterbergsestraat houdt in samenwerking met de Deense kledingsfabrikant Lindon drie Deense dagen. Van donderdag tot en met zaterdag kan de najaars collectie van Lindon worden bekeken en klanten kunnen meedoen aan een Lindonwedstrijd. De winnares mag voor driehonderd gulden aan Lindonkleding uitzoeken en de tweede prijs is een verwen- pakket van Vanilla Fields ter waarde van tachtig gulden. Jorien den Besten van Lindon is donderdag 4 oktober aanwezig om alles,.over de najaarscollectie en het milieuvriendelijke concept van Lindon te vertellen. Lindon produ ceert haar collecties in Denemarken met respect voor natuur en milieu. De Lindondagen zijn al in diverse andere plaatsen gehouden en waren daar een groot succes. Het echtpaar Gerssen (links) kon zijn geluk niet op. heel langzaam een witte auto langs ons huis. Opeens stopte de wagen en ik attendeerde mijn man Bert op dit vreemde gedrag. 'Misschien heeft het wel iets te maken met die P voor het raam', grapte hij nog." De volgende dag kreeg het echtpaar Gerssen een uitno diging van notaris Schipper om zaterdag naar Soest te komen. Mevrouw Gerssen ging naar binnen, maar haar man bleef voor die flauwekul lekker op het terras zitten. "Toen de burgemeester zei dat wij de hoofdprijs hadden gewonnen, ben ik naar buiten gerend. Wat er daarna om je heen gebeurd, is net een droom. Een 16-daagse volledig ver zorgde rondreis naar Java en Bali, inclu- "Ik had de P al bij het oud papier liggen, want we winnen nooit iets. En nu hebben we de hoofdprijs ge wonnen. Ik kan het nog niet gelo ven." Mevrouw Gerssen werd zater dag samen met haar man de geluk kige winnaar van de reis naar Indo nesië, die als afsluiting van de festi viteiten werd weggegeven door de winkeliers van winkelcentrum Hartje-Zuid. "Een buurvrouw vertelde me dat je met het raambiljet wat kon winnen. Toen heb ik hem toch maar opgehangen. Op woensdag 25 september reed 's avonds sief alle maaltijden, excursies en Neder landse reisleiding." Meneer Gerssen verbleef in 1947 ruim twee jaar als dienstplichtige militair in Indonesië. Hij had altijd de wens het prachtige land nog eens terug te zien. Mevrouw Gerssen: "Nu krijgen we de kans. We hopen dat we het in gezond heid mogen beleven, want met het ouder worden tobben we nogal met onze gezondheid. Met reisbureau Gerth gaan we bespreken hoe en wanneer we deze grote reis gaan maken." lis met uitgesproken sfeer, hutte, aangelegde tuin, ver en fraai bijgebouw (ook 0 m2 met schuifpui, toilet en 1 totaal 580 m3. Oppervlak living met parketvloer, luxe apparatuur, bijkeuken, kel- èrdieping: 3 slaapkamers, d, douche en 2e toilet. C.v.- lazing, Merbau kozijnen, ie. Het geheel valt als prak- iceren. De laajste prijzenronde van het winkelcentrum Hartje-Zuid is voor bij. Als laatste werd zaterdag de hoofdprijs, een reis naar Indonesië, symbolisch overhandigd door bur gemeester Hans de Widt aan de fa milie Gerssen uit Soesterberg. "En daar is de winkeliersvereniging heel blij mee", zegt N. van de Graaf van C1000. "Er is altijd een scheiding ge weest tussen Soest en Soesterberg en we zijn erg blij dat juist iemand uit Soester berg de hoofdprijs heeft gewonnen. De actie met de P's was daar een groot suc ces. Je zag bij veel huizen de raam biljetten hangen." Vier weken lang duurde het prijzen- spektakel van de winkeliersvereniging van Hartje-Zuid. De hele maand sep tember werd er feest gevierd, omdat het nieuwe parkeerterrein definitief een einde maakte aan de parkeerproblemen. Huis-aan-huis werden er raambiljetten met een P verspreid. Elke week maakte een medewerker van notariskantoor Schipper een rondrit in een limousine door Soest en Soesterberg. De geblind doekte notaris liet de chauffeur op ver schillende plaatsen stoppen en de bewo ners van het dichtstbijzijnde huis met een P op het raam, vielen in de prijzen. Woonerven Van de Graaf: "De mensen waardeer den het echt dat de limousine niet alleen op de brede straten bleef, maar ook de woonerven op ging. Daardoor zijn er prijzen gevallen in straten waar de men sen het nooit hadden verwacht." In to taal werden 68 prijzen weggegeven, waaronder drie reizen naar Amerika, een reis naar Indonesië, vier fietsen en talloze waardebonnen van de winkeliers in Hartje-Zuid. De prijzen van vorige week gingen naar de volgende adressen: Van Maarenplein 23, Varenstraat 29, In de maandelijkse artikelenreeks van Ton Majoor in de Soester Cou rant over Het Groot Soester Dictee der Nederlandse Taal is een sto rende fout geslopen over het tijdstip waarop dit evenement, georgani seerd door het SLAS, gehouden wordt. De dag klopte niet met de datum. Het moet zijn: donderdagavond 28 novem ber 1996 om half acht in de raadzaal van het Gemeentehuis. Het vierde en laatste, inleidende artikel van Ton Majoor, die ook de tekst heeft samengesteld voor het Soester Dictee ("Soest Natuurlijk") verschijnt in de Soester Courant van 16 oktober. In die editie verschijnt ook de opFoep aan de Soester bevolking om via een proefdictee deel te nemen aan de voor ronde van dit dictee. Daarna zullen der tig deelnemers geselecteerd worden om mee te doen aan het evenement op 28 november. Het SLAS heeft reeds van tien promi nente Soesters de toezegging gekregen, dat zij het aandurven dit spel mee te spelen: een kunstenaar, een advocaat, een burgemeester, een directeur, een omroepster, een gemeentesecretaris, een journalist, een wethouder, een conserva tor en een gedeputeerde. Vijf Soester vrouwen en vijf Soester mannen. Het SLAS is een Samenwerking Lite raire Activiteiten Soest waarin participe ren: Cultureel Centrum C-drie, de Soes ter Courant, de Stichting Literaire Eve nementen Eemland (SLEE), de Open bare Bibliotheek en Boekhandel van de Ven. nan Wuytierslaan 1 it c.v.-gas, garage en grote, irondoppervlak 1.300 m2. n de smaakvolle afwerking en harmonieus en sfeervol living met openslaande amen), open haard en licht- 3, sfeervolle keuken met in- let en karakteristieke hal erdieping: 3 slaapkamers, whirlpool ligbad, douche, wastafel en vloerverwar- rtabele villa op loopafstand kels en prachtig natuurge- Voor deze skelters waren geen parkeer plaatsen nodig, want ze waren voortdu rend in gebruik. ALLEEN DE NATUUR ZELF KON DIT PARFUM CREËREN Geboeid, jong publiek.

Soester Courant | 1996 | | pagina 7