JOH. METS LEESBRIL OP STERKTE Hulleman optiek nieuws 130 JAAR Prijswinnaars Mikimo 'op de bon' Met Gemar van strip naar rode lint 130 Jaar delicatessen en wijnen "Je kan voelen of je lekker staat" catessen - wijnkope WmËL WANDEL I PAGINA 9 MóhOCKl )ENEyELD I SOESTER COURANT Leonidas Gevulde koeken BONBONS "JOH. METS" Luxe doos Perstukf 1,95 ca. 240 gram 9,95 4 voor 7,80 KORTING 1.30 KORTING 1.30 8,65 6,50 Ziekenhuis Eemland laat laboratorium zien op 5 oktober Start wildseizoen bij Van den Brink V Klachten bezorging JUBILEUMAANBIEDING Soestdijk, v. Weedestraat 90, tel. 035-6012404 Wij bestaan 130 jaar, groot feest dus. Ongeveer 150 mensen gokken gewicht van 'Salty Dog' Niet lekker in je vel...? Inlichtingen: Mieke Havik ™GJNA8 WOENSDAG 2 OKTOBER 1996 lino Strippenkaart-actie bij supermarkt afgesloten Vijfde generatie Joh. Mets houdt zaterdag actiedag >itie Ex-topsportster Mieke Havik start praktijk haptonomie Weer diefstal van Opel Kadett Boeken L en platen voor Amnesty Foto: Herman van Dam. Jubileumwijn "Rijk gevuld... 's werelds beste" de lekkerste" heerlijke volle rode wijn in prachtige fles per fles 12,95 bij 12 flessen 10,95 per fles bij 24 flessen per fles 9,95 Ziekenhuis Eemland opent zaterdag 5 oktober de deuren van het klinisch che misch laboratorium in het kader van het landelijke chemieweekend. Belang-, stellenden kunnen een kijkje achter de schermen nemen en worden in groepen van tien personen een uur lang rondge leid door het laboratorium. Inwoners van regio Eemland zijn welkom van 10.00-15.00 uur op locatie St. Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 in Amers foort. Bij restaurant Van den Brink wordt donderdag 17 oktober om 18.30 uur het wildseizoen ingeluid. Poelier Driessen vertelt iets over jacht en wild in Neder land en hij laat de gasten zien hoe wild moet worden bereid. Verder geeft Wijn huis Gommers informatie over wijnen die goed kunnen worden gedronken bij wildgerechten. Daarna kunnen de gas ten voor 85 gulden een wildmenu van vier gangen met de daarbij behorende wijnen nuttigen. Tafels kunnen worden gereserveerd bij restaurant Van den Brink, tel. 6012706. Steenhoffstraat 9A, tel. 60120 75 ANWB-Toeractief: Zoals men in vorige edities van de Soes- ter Courant al in deze rubriek kon lezen, heeft de VW/ANWB Soest de klanten op fiets- en wandelgebied altijd veel te bieden. Ze kan een assortiment fiets- en wandelkaarten tonen, fietsgidsen, Lange Afstand Wandelpaden en Lange Af stand Fietsroutes, maar b.v. ook een wandeltoegangskaart voor de gebieden van het Waterleidingbedrijf Midden- Nederland (verkrijgbaar a f 2,50) be hoort tot de mogelijkheden. De ANWB heeft ook een aardige va riant op het fiets- en wandelaanbod: het ANWB-Toeractief-programma. Toer- actieftochten worden door de ANWB met andere organisaties door heel Ne derland georganiseerd. Dit kunnen natuurwandelingen, stadswandelingen of fietstochten zijn. Dit is mogelijk om dat Nederland natuurlijk een grote va riatie aan landschappen kent: ons land biedt op een klein oppervlak mogelijk heden voor tal van dit soort actieve uit stapjes. ANWB-leden betalen voor een Toeractiefabonnement f 23,50 en ont vangen daarvoor tweemaandelijks een nieuwsbrief met een overzicht van ge plande activiteiten, die bovengenoemde tochten'dus. In deze lezenswaardige nieuwsbrief staan geen routebeschrij vingen, maar wel worden de belangrijk ste kenmerken van de routes en de be zienswaardigheden onderweg bespro ken. Op de startpunten van de routes liggen één maand lang de routebe schrijvingen klaar. Men is vrij in de keuze van de dag en de tijd waarop men de route gaat lopen of fietsen. Regelma tig zijn er, exclusief voor Toeractief- deelnemers, speciale aanbiedingen. In ieder geval geeft de Toeractiefkaart per locatie recht op één gratis routepakket naar keuze. Betreft het speciale evene menten, dan ontvangt men het informa tiepakket tegen een sterk gereduceerd tarief. De routebeschrijvingen van de wandel- of fietstochten worden in aparte pakket ten aangeboden. Bij de wandeltochten heeft men altijd de keus tussen korte en wat langere tochten van zo'n 6, 12- of 18 kilometer. In de langere wandelingen is, waar mogelijk, een horecabedrijf als rustgelegenheid opgenomen. Ook bij fietstochten kan men meestal kiezen voor een korte of een langere route van circa 30 of 50 km. In de Nieuwsbrief staat dat in oktober natuurwandelingen gepland zijn in Soest. Het betreft wandelingen van 7 en 16 kilometer. Dit wandelpakket kost f 3,00, Toeractiefleden krijgen het gra tis! Speciaal voor Toeractief is de VVV/ ANWB Soest deze maand extra geo pend: zaterdag van 09.00 tot 14.00 uur (i.p.v. 12.00 uur) en zondag van 10.00 tot 14.00 uur (normaal gesloten). Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18! 30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Haptonomie kan dan iets voor je zijn! haptonomie en massage Tel: 035-602 77 18 i ff straat 46. tel. 61) 1 95 77 I dag 3 oktober thuis morgen 'II Postino' van vlichacl Radford. De dichter uda, gespeeld door Philippe roekt als balling een Italiaans lario Ruoppolo (Massimo >n van een visser en tegen zijn emd om zijn vader op te vol- 1 i bewonderaar van Neruda. :h eenmaal aanmeldt bij het or wordt hij belast met een ak: post bezorgen bij Neruda. mde balling woont meteen !s 1 een afgelegen huis en krijgt :t, opvallend genoeg van bijna l vrouwen. beetje weet Mario Neruda's I en nieuwsgierigheid te wek- idelijk groeit de vriendschap, ïrt Mario wat een metafoor is net poëzie vrouwen kunt ver- s Mario dan met een vrouw :rlaat Neruda het eiland, tot arstelling van Mario. Pas als ren later terugkomt, hoort hij grijk hij is geweest voor Mario t te laat is om daar nog met te praten. 20.30 uur; entree: 7,50 (tip/ gulden). ia: er: The Garden r: The Piano ;r: From Dusk till Dawn ;r: Smoke De strippenkaart-actie die de Gemar gezinsmarkt aan de Paral lelweg de afgelopen vier weken hield, heeft op de bezoekende con sumenten van de supermarkt grote aantrekkingskracht uitgeoefend. Er werden duizenden strippen ingele verd en de laatste reischeque ter waarde van 500 gulden werd gewonnen door mevrouw I. Bouwman. De prijs werd mede mogelijk gemaakt door Reisburo Star Travel aan de Soesterbergsestraat. Ook de twintig overige prijswinnaars zijn met hun troostprijs (slagroomstam, verse vis, bloemen of keukenpakket) niet zonder lege handen naar huis ge gaan. Omdat de Gemar Gezinsmarkt niet ge bonden is aan een organisatie, kan ze steeds iets nieuws bedenken voor de klanten. De volgende actie 'Vier weken door het rode lint gaan' staat al op sta pel. Deze actie gaat gepaard met stunt aanbiedingen in combinatie met het vaste lageprijzenplan. Prijswinnares Inge Bouwman en haar zoontje Roberto zijn op bezoek bij Gert de Bree, de bakker van de Gemar. Hij geeft deze week elk tweede brood weg voor 99 cent. Fofo; Goos van dgr mt KASTEEL igconcert 6 oktober vindt in Kasteel i het jaarlijkse Dierendag- ats. Edwin Rutten vertelt een it geschreven is door Michael verhaal gaat over een oude Het geheel wordt muzikaal i door een ensemble van zes concerten om 14.00 en om Kaarten kunnen worden ge- bij Kasteel Groeneveld, tel. !>e entreeprijs is f 10,- voor 112 jaar en ouderen betalen unstenaars oeneveld geeft in 1996 elk er kunstenaars de gelegen- sie op flora, fauna en land- ïen. Van zaterdag 5 oktober .5 december is de laatste van kwartetten te zien met wer- ap van Alphen, Wies Ligt- ie Vermaat en Ben Hosman. Drie jonge prijswinnaars waren vrijdagmiddag even terug bij Mikimo. En de kans is groot dat ze binnenkort de kinderkledingzaak aan de Van Weedestraat weer bin nenlopen, want ze gingen met een waardebon naar huis. Het drietal behoorde tot de ongeveer 150 mensen die op zaterdag 7 septem ber een poging hadden gedaan het ge wicht van de metershoge "Salty Dog" te raden. Het boegbeeld Van het kleding merk stond die dag voor de winkel ge stald. Volgens Simone Meijer bedraagt het juiste gewicht van de kunsthond 1.250 kilogram. Rickey van Breugen zat er het dichtste bij met 1.234 kilo. De vijfjarige Amers- foorter kreeg daarom vrijdag een tegoedbon voor Salty Dog-kleding ter waarde van 250 gulden. Britt Dorrestein (10) en Inge Mout (6), beiden uit Soest, Simone Meijer ontmoette vrijdag drie jonge prijswinnaars. Foto: Herman van Dam. zaten er beiden 25 kilo naast met 1.225, respectievelijk 1.275 kilo. Bij Mikimo werd bepaald dat de laag ste inzet in aanmerking kwam voor de tweede prijs (een waardebon van 150 gulden). Die was dus voor Britt Dorrestein, terwijl Inge Mout met een bon ter waarde van honderd gulden naar huis ging. 5 oktober rs De Koning uit Soest expo- f zaterdag in Artishock. Ze gevarieerd werk. Met vallen hebben ze in de loop der ja- ;el enthousiasme een groot ken gerealiseerd, weetal maakt ook muziek en halen. Van Marco van Os, :n van de zusters, is een aan- iningen te zien. De opening ositie is zaterdag om 21.00 igang is gratis. 1 speelt Perron 5B in de vol- j iade: Hugo van Os (piano), irrix (bas), Marcel Huibers Semmy Prinsen (sax). Delicatessenzaak-wijnkoperij Joh. Mets bestaat deze maand 130 jaar. Joost Mets (33) is de vijfde genera tie van de familie die de scepter zwaait in het pand aan de Van Weedestraat. Zaterdag 5 oktober houdt hij een actiedag waarop de klant profiteert van diverse aanbie dingen. Voor de kinderen ligt er die dag een presentje klaar en banketbakker Bertjan van der Heyden laat zien hoe gevulde koeken worden gemaakt. In september 1866 opende Jan Mets het allereerste levenmiddelenbedrijf in de gemeente Soest. Toen de zaak een eeuw jong was, kreeg het het predikaat "Hof leverancier". Nu, 130 jaar na de ope ning, is de zaak nog steeds in handen van de familie Mets. Joost Mets hoort vaak dat de klanten in zijn winkel gezel liger zijn dan in de supermarkt waar ze de alledaagse boodschappen halen. "We zijn de klanten dankbaar voor de positieve reacties op de tearoom die een paar maanden geleden is geopend. De tearoom loopt erg goed en daarom moesten de mensen soms iets langer wachten. Dat konden we oplossen door extra personeel aan te nemen", vertelt Mets. Voor het jubileum wordt een speciale lustrumwijn verkocht, 1995 Merlot Vin ïn platenmarkt l 5 oktober (van 10.00 tot houdt Amnesty Dlternatio- i Werveling 2 (voormalige Lohmanschool) aan de 'eg een grote boeken- en De opbrengsten zijn voor echtenwerk van A.I. [^rekkelijke prijs liggen veel laten op een koper te wach- kt is niet alleen interessant lelaars, het te koop aange- ekt iedereen aan, van kind ie. Men kan er terecht voor n, jaargangen van hobby- kookboeken, literatuur, :nde vakantieboeken, ro- boeken, etcetera. Ook kin- unt u er verkrijgen, ïbbers die hun draaitafels 'ben, kunnen hun hart op- uue en moderne werken, 'P s- Dok zijn er bandjes fdeling van Amnesty Inter- -pt Soesters op om ons invloed toch te gebruiken ïlijk te protesteren tegen n mensenrechten. Dit kan door zich aan te melden bij :p. Iedere laatste woensdag is er gelegenheid om, mevrouw J. den Oude, in imen. Plaats van handeling jycentrum aan de Duinweg 3.30 uur). Deze maand lacht gevraagd voor het lot in Venezuela, Tsjaad en gaat hierbij om individuele Jn bruut overheidsgeweld, >rm van rechtmatig proces eenzaamheid. atie: Jos den Oude (tel. nanier van uw stem laten bestellen van een schrijf- Men ontvangt maandelijks 'Idbrieven en gefrankeerd •er. Informatie kan men b Balvers, tel. 6013598. 4 'Onderhoudsbeurt' d'Elegance, waarvan het etiket is voor zien van het pand anno 1910. Mets: "Verder is er een actiekrant verspreid. Op diverse artikelen wordt 130 cent korting gegeven. Zaterdag wordt bij ie dere dertien gulden een waardebon van 130 cent gegeven. En het ijsseizoen wordt afgesloten met een oubliehoorn voor een gulden. Een actie die het hele jaar loopt, is het sparen voor een messenblok. De klant krijgt bij elke twintig gulden een waardebon en bij inlevering van 25 waardebonnen kan het messenblok gratis worden meegeno men." "Jij hebt geen hulp nodig, jij bént haptonomie." Deze woorden sprak ooit een haptonoom/manueel the rapeut tegen Mieke Havik. De ex- topsportster uit Soest herinnert zich de woorden, nu ze in haar woning aan de Wijnand Toplaan een eigen praktijk als haptonoom is begon- Als eerste vrouw trok Mieke Havik de gele trui van de Tour de Feminin, de Ronde van Frankrijk voor vrouwen, over haar schouders. De voormalige wielrenster boekte successen aan de lo pende band. Uit eigen ervaring weet ze dat topsporters hun lichaam beter ver staan dan de gemiddelde bewoner van deze aardbol. Terwijl iedereen kan leren zijn lichaam te begrijpen en in plaats van een den kend een voelend mens te zijn. Hetgeen menige lichamelijke klacht kan voorko men. Mieke Havik helpt graag een handje, letterlijk en figuurlijk. Spanning Het is niet bepaald een uitzondering dat lichamelijke klachten voortkomen uit stress of welke vorm van spanning dan ook. Met een sportmassage kunnen ge voelige spieren worden behandeld, maar de klacht zal terugkeren, omdat de gees telijke belasting niet is opgelost. "Voor iemand die bomen heeft gerooid, of hard heeft getraind, is een massage goed, want dan ben je alleen met de spieren bezig. Maar bij chronische klachten kan het zijn datje verkeerd met je gevoel omgaat. Hoofdpijnen of nek- klachten kunnen het gevolg zijn van spanning. Iemand uit het bedrijfsleven kan ondanks een goede voorbereiding een slechte presentatie doen. Omdat hij meer met zijn zenuwen bezig is. Bij een sporter kan het niet lukken, omdat hij bang is voor zijn omgeving. Terwijl het belangrijker is dat je plezier hebt in je wedstrijd. Wat je bij haptonomie leert, is je bewust te worden door te voelen hoe je bent. Kijk maar als je bij de bak ker in de rij staat, je kan voelen of je lekker staat. Of als je in bed ligt, dat je voelt dat je op je matras ligt. Veel men sen voelen dit niet. Ik kan meestal al aan mensen zien of ze op hun gemak zijn of niet." Mieke Havik, hier met dochter, is haar eigen praktijk haptonomie begonnen. Foto: Herman van Dam. Aanraking Met aanraking bereikt de haptonoom Mieke Havik dat de mensen zich ont spannen gaan voelen. Vaak zijn ze be reid vanuit dat gevoel over zich zelf te gaan vertellen. "Het vertellen helpt soms ook al, omdat het de spanning weg neemt. Het klopt dat je ook met de mensen praat over de dingen waar ze mee bezig zijn. Van te voren hou je al tijd een intake-gesprek. Je merkt gauw genoeg of iemand in de stress zit, maar de persoon bepaalt waarover wordt ge- Sproken. Je gaat nooit verder dan de klant wil, dit behandel je in de hapto nomie altijd met respect. Er is altijd een vertrouwensbasis," zegKMieke Havik die ook sportmasseur is, een opleiding aan de sociale academie voltooide en al sedert een jaar of vier haptonomie toe past. Ze beaamt dat het een het ander stimuleert in haar praktijk en dat de er varing als topsportster en aerobic-lera res haar eveneens van pas komen. Mieke Havik heeft twee kinderen. Tij dens een van haar zwangerschappen liet ze zich begeleiden door een haptonoom en daar is ze nog steeds blij om. "Het is bewezen dat een pasgeboren baby doodgaat als die niet wordt aangeraakt. Tijdens de zwangerschap kun je al con tact hebben met het kindje, want het reageert op de warme hand op de buik." "Het resultaat van haptonomie is niet aantoonbaar, maar aan de mensen die van de tafel komen, merk je dat ze ge holpen zijn. Je hebt mensen die twee, drie keer per maand komen en mensen die één keer in de twee maanden ko men. Deze laatste groep vindt het pret tig om ondersteund te worden bij het bijtanken. Zij kiezen voor haptonomie in plaats van sporten of vissen of wat dan ook. Ze zien het als een soort onderhoudsbeurt voor lichaam en geest. Maar de mensen doen het uiteindelijk zelf, niet de haptonoom. Iemand anders kan jou niet veranderen. Je kunt wel geholpen worden om beter met beide benen op de grond te staan." Behandeling door de haptonoom wordt niet door het ziekenfonds vergoed. Vol gens Havik vergoedt een aantal verze keraars wel een percentage van de kos ten. Een belfendeling van een uur bij Mieke Havik kost 65 gulden. De Soes ter haptonoom is bereikbaar via tele foonnummer 6027718. Van het parkeerterrein aan de Rubens laan is een lichtbruine Opel Kadett ge stolen met het kenteken LX-69-VD. Aangifte werd gedaan door een 34-ja- rige man. OOGMETING OOGDRUKMETING CONTACTLENZEN Rsgister-optawtnst Conlacttensspecialist A.N.V.0. Al 130 jaar is Joh. Mets gespeciali seerd in onder meer wijnen. BURG. GROTHESTRAAT10 - SOESTDIJK TELEFOON 035-601 3859 's Maandags gesloten. MONTUUR INCLUSIEF LEESGLAZEN IN UW EIGEN STERKTE. DIVERSE MODELLEN EN KLEUREN. STERKTE TOT S+ 4.00 C 2.00. VANAF

Soester Courant | 1996 | | pagina 9