1 Verdwenen Soest m Secretariaat: Verdwenen Soest hervonden nieuws 10P SOEST! PROGRAMMA jóhOCKl •L, Reünie de Narre Knollen OVERZICHT PAGINA 1? WOENSDAG 9 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 13 tien in Filmhuis meert Rondje Soest ig concert tkoor Baarn VOLTOOID VERLEDEN TIJD >ƒ- m -- Museum Oud Soest yiltj i Inbraak bedrijf GROEI BLOEI Paracontact krijgt vaste uitzendtijd 'Het Boek Open' elke zondag op Radio Soest gekookt in witte wijn met diverse sausjes en pommes frites 24,95 KORTE k DUINEN Themamiddag van KBO: Helpen en geholpen worden ANmfi Dokter Rip (80) in de Ronde van Soest (I) Extra activiteiten in 22ste jaar Raad van Kerken op Radio Soest Henk Soeteman en Tora Schuurman van SOV op de radio VAN DONDERDAG T/M WOENSDAG traat 46, tel. 60195 77 g 10 oktober ubliekslievelingen van hei Filmfestival 1996 was d m van Martin Sulik He» le regisseur die toch al een onde korte films on taan. The Garden is ee» :hte toon en met veel svm. ewichtige boodschap Uj,. 1 prookje dus eigenlijk. in is Jakub, een man van i ertig, wiens leven op ee„ 1 it. Zijn verhouding met de ereza begint hem te verve- geen woonruimte, en geen rijn baan. Zijn vader, die doper vindt, heeft gi :et hem het huis uit. t voor een paar dagen naar landhuis van zijn opa. ia I itie om het te verkopen en vooral de tuin oefenen I angskracht op hem uit dat teer los kan maken van die plek. Hij gaat aan de slat dernis vergroeide tuin en s op. Het dagboek van zijn net observaties van de na- I teelal, brengt hem in her- ict met zaken waarvan hij tl lang vergeten was. vreemde dingen in de tuin.- i op bhjkt genezende krach- in, Jakub krijgt vreemde p zijn erf die hem onge- tden verschaffen en luiste- amen als Rousseau en Ook de kennismaking met ijke maagd" Helena, zijn verandert zijn kijk op het rt het miraculeuze te aan vijl juist de gewone dingen nwerkelijker toeschijnen. '.30 uur; entree: 7,50 gul- 6,00 gulden. 12 oktober wordt bijgestaan door een :i van naam is gitarist Ben bij een breder publiek be- iaarin zou wel eens veran- en komen. De muziek van aard Quartet is namelijk in el meer luisteraars aan te alleen de doorgewinterde irs. stering meteen opvalt, is de an deze muziek. De bezet gitaar, bas en drums levert >en groepsgeluid, waarbin- ument volledig tot z'n recht instrumenten zijn dan ook rijk binnen het geheel, nt dit niet dat we van het d Quartet veel collectieve :s kunnen verwachten. De ic eigen composities vormen )r opmerkelijk melodieuze ;s, doorgaans volgens het .ia-solo's-thema. De muziek ebaseerd op de jazztraditie, :r pogingen worden onder- aarvan los te komen. Maar aties klinken spontaan en genoeg om de aandacht raar een avond lang vast te Jen en tijdens de solo's le- werige muzikanten een ijke maar zinvolle bijdrage el. leden van dit quartet zijn lederlandse jazzwereld al- nbekenden meer. Tenor sper Blom deed enige jaren zich spreken met de zeer deerde groep "Zut Alors!", adien aanmerkelijk meer e enigszins op de Hardbop muziek van Five Up High. 1 d? Boy Edgar Prijs, bas- ahieu, is actief binnen een uiteenlopende en interes- en. Dat geldt ook voor :ter Bast, die overigens op r j.1. nog in Artishock was »et quintet van trompettist ins tijdens het eerste con- nieuwe seizoen (zie bij- Dat optreden trok veel 3t zou bij het Ben Bogaard het geval moeten zijn. 00 uur; toegang f 6,00. 'gaard Quartet. 5 van Thijs Kramer geeft oor Baarn op zaterdag 9 oncert in de Paaskerk aan -chtseweg in Baarn. Vier t Baarns Begeleidings En en hun medewerking aan van werken van Mozart. )egint om 20.00 uur. De 20 gulden (cjp/65+ 17,50 angsbewijzen zijn verkrijg- r meer het VW-kantoor in Snaar, beide gevestigd loffstraat in Soest. door Arie Wandelaar Tegen etenstijd liet onze ding-dong zich ngebruikelijk, tergend lang, horen, ïk ben in de keuken bezig, ga jij even ;ijken wie er is", luidde het verzoek van larie. 'eggehaald van zijn avondkrant, ge teld op rust, ging Arie, licht moppe- ind, in de benen. ,al de glazenwasser met de maande lijkse rekening van f 16,50 wel zijn, of ien collectebus voor een of andere enge liekte", veronderstelde hij onderweg. lloch van het een, noch van het ander as sprake. Arie nog naar links en naar chts kijken, maar op een verdwaalde it na, geen kip te bekennen. ,aat ze maar schik hebben", betoogde [arie toen was vastgesteld dat wij wa- n beetgenomen. Juist op het moment lat Arie overwoog tegen dit gebruik te irotesteren, een uiteenzetting te géven ►ver de jeugd van deze tijd, realiseerde lij zich geen recht van spreken te heb- len. Hij had gewoon een koekje van ei- ;en deeg gekregen. rant hoe was het in zijn tijd, pakweg 60 jaar geleden? belletje-trekken, heel wat woensdag- liddagen de ouverture tot een middag likke pret. Nooit van tevoren gepland, iet overkwam je gewoon. Uitproberen ie het meeste lef had, je waar maken tegenover degenen die in ander opzicht 'ooraan stonden, elletje trekken, een spelletje zonder 'eel risico's. Weliswaar bedreigden de ilachtoffers van een-, twee- of driehoog je met ziektes waarvan je nog nooit ge oord had, of werd aangekondigd dat ze lezelfde dag onze opvoeders wel eens :ouden vertellen wat voor tuig ze in huis ladden, echt indruk maakte het niet. dus ging er ook geen preventieve wer king van uit. laarmate de middag vorderde, de gein er een beetje van afging, werd een ander succesnummer opgevoerd. Een hengsel van een ouderwetse vuilnisemmer aan een gepoetste koperen deurknop han gen en vervolgens aanbellen. In de meeste gevallen was het resultaat even luidruchtig als indrukwekkend. De slachtoffers die de deur openden liepen rood van woede aan, of kregen een lichte beroerte van schrik wanneer de vuilnisbak met kletterend geweld voor zijn of haar voeten viel. Een vrijetijds besteding die echter van het programma werd geschrapt toen, na/le zoveelste opvoering een supersnelle zwaarge wicht Arie voor zijn aandeel een bloed neus had verkocht. Desondanks was er geen gebrek aan re pertoire. Klassiekers als de portemon nee aan een touwtje, drukbellen met kauwgom vastzetten, niet op de hand rem staande auto's met z'n allen vijftig meter uit het zicht verplaatsen, het wa ren stuk voor stuk succesnummers. Ouder, maar in streken vernuftiger ge worden, werd ook Arie's leslokaal van de R.K.Broederschool doelwit voor grappen en grollen. Leerkrachten die optraden als zacht gekookte eitjes wa ren de sclachtoffers. Zo kon ene broe der Cornélius op een maandagmorgen geen aanvang maken met ons onder richt in Duits, aangezien het schoolbord met groene zeep was ingesmeerd. Een enkele keer werd ons het schrijven be let, omdat een van de grootste lefschop pers van huis meegebrachte carbid in inktpotten had gedeponeerd. Soms kre gen kikkers vrij toegang tot de klas, dan weer zorgde een stinkbom, aangekocht in een winkel voor feestartikelen, voor prettige consternatie. Een eitje, dat bij nader inzien niet zo zacht gekookt bleek als wij veronderstelden, had na de explosie van de laatste stinkbom een zeer afdoende oplossing gevonden. Die woensdagmiddag, na het bidden van het Angelus, sloot hij alle ramen en deuren van het leslokaal hermetisch dicht, verdween zonder een woord te zeggen en liet ons twee uur in de wie rook achter. De knapste van de klasa la ter een getalenteerd violist geworden, had als antwoord een ingenieuze wraak actie bedacht. Alle ingelijste afbeeldin gen van heiligen werden uit de lijstei gehaald en er onderste boven in terug gezet... De conciërge die ons twee uur later kwam ontzetten wist niet hoe hij kijken moest. "Willen de daders even opstaan", luidde het bevel. Alsof het een oefening van het Korps Mariniers betrof schoten 28 plus fours, in die tijd synoniem voor drollevangers, als één man uit de bank. De heer van Wees, een even oplettend als vindingrijk conciërge, wist er geen raad mee. Alvorens we werden vrijgela ten ontvingen wij de toezegging er later wel meer over te zullen horen. Vele dagen hebben de aanwezige heili gen ons ongemakkelijk aangekeken. Eerherstel volgde op 16 oktober. Jongens van Roomse huize, zoals Arie, leefden destijds in de veronderstelling dat vergrijpen gebiecht dienden te wor den teneinde aan het vagevuur, of nog erger, te ontkomen. De kerk waartoe ze behoorden vierde naamdagen van heili gen die ten voorbeeld werden gesteld met betrekking hoe het wel moest in het leven. 16 oktober was Gerardus Majella aan de beurt. Een kloosterling, in de 18e eeuw behorend tot een priesterorde die voor zondaars als Arie veel hel en ver doemenis in de aanbieding had. De Lieve Heer werd door de Re demptoristen, de priesterorde waarvan Gerardus deel uitmaakte, meer als boe man dan als liefhebbende en begrij pende Vader afgeschilderd. Waarschijn lijk om redenen van opvoedkundige aard was Arie's school dan ook naar G.M. vernoemd. "Die kunnen we vandaag op zijn naam dag toch niet ondersteboven laten han gen", veronderstelde klassebroeder Michaël die na de ontdekking een dag had gedaan of zijn neus bloedde. "Wie zet hem weer overeind?", vroeg hij uitnodigend. Nog voor het eerste lesuur een aanvang had genomen werd aan de scheve gezichten van Majella - Don Bosco en een legertje afgebeelde Engel- Er gaat een roep door Soest: 't Handelshuis voldoet U". Dit was een van de slagzinnen waarmee H.W. Ran de aandacht op zijn zaak vestigde. Enige jaren later was het: 'Koopt toch in de steden niet - wat 't Handelshuis U ruimschoots biedt". En wat bood dat Handelshuis dan wel? Onder andere heren- en jongenskleding, vakkleding, regen- en werkkleding, confectie zo goed als ondergoed en hoofddeksels. 'Soest was natuurlijk voornamelijk een boerenbevolking", zegt nu G.J. Adama, eigenaar van Adama Herenmode VOF en daarmee voortzetter van de zaak van Ran. Ran was zo tegen 1925 in Soest begonnen, aan de westzijde van de Soesterbergsestraat waar toen nog nau welijks wat stond. Zijn voorgeschiede nis lag in de tropen en/of in Amsterdam en betrof naar verluidt de handel in kaas. Zijn moeder bezat een boerderij tje aan de overkant van de Soester bergsestraat. In feite had ze ongeveer de hele overkant, want ook daar was nog nauwelijks wat. Ran begon in een tent van waaruit hij zulke zaken aan de man bracht als klompen, naaimachines en dekens. Kort daarop, 1925 om precies te zijn, liet hij op de hoek Soesterbergsestraat/ Gallenkamp Pelsweg een solide winkel pand neerzetten, met een vrij breed as sortiment. "Het was een heel ouder wetse zaak", herinnert zich een vroegere buurtbewoonster, "met houten planken lang de muren, heel gezellig. Je werd er ook bediend. Ouderwets, misschien, maar de zaak liep als een trein." Tussen Handelshuis Soest en het boer derijtje van de oude mevrouw Ran lag een tuin met o.m. een grote kastanje boom. Het boerderijtje zou niet zo lang blijven, het maakte plaats voor moderne bebouwing. Omstreeks het begin van de jaren der tig kwam de jonge Adama bij Ran in dienst en omstreeks de oorlog ook nog ene Ten Berge. Adama en Ten Berge namen de zaak over na het overlijden van Ran (1954) en zijn vrouw (1955). Hun drie kinderen waren al eerder, elk voor zich, op een tragische manier aan hun eind gekomen. Ten Berge bleef tot 1964, waarna in 1966 de volgende (huidige) generatie Adama in de zaak kwam. Het pand werd uitgebreid en herbouwd. Zo ver viel de uitgang op de hoek en er kwam een splitsing waarbij het deel op de hoek een andere eigenaar kreeg. Hier is nu de Een vroege foto van wat in de jaren wat veranderd is. van Adama zit nu, al weer vanf 1961, interieurverzorger/leverancier van mooie meubels, Ton Beuken, die ook een achter-aanpalend stuk van de Gallenkamp Pelsweg heeft bebouwd. In samenwerking met Fotoservice Willem van Oosten. rm - wï ■U: Zeven mannen bezig met de straat, en het was in Soest. Waar? Weet u het? Wat ons natuurlijk erg interesseert, is wie het waren, en ook wanneer het kan zijn geweest. En nu u toch bezig bent, kunt u ook die achtste persoon herken nen die daar zo keurig gekleed aan komt lopen, op deze toch wel wat "be smettelijke" activiteit aan? Voor informatie, tel. 6016372. In het weekeinde is ingebroken bij een bedrijf aan de Zuidergracht. De daders namen elektrisch gereedschap mee. Niet uitgesloten is dat ze werden gestoord of onvoldoende bergruimte hadden. Een partij gereedschap stond klaar om te worden meegenomen, maar bleef achter in het pand. rSCHAPPU CQCCT I fTKUNDE 9 H| Snoeien Veelgevraagd is elk j^ar de cursus snoeien. De docent is deze keer de heer Haagen. Hij is jarenlang werkzaam ge weest bij Copijn in Groenekan. Dit zegt genoeg over zijn deskundigheid. De cur sus bestaat uit twee theorieavonden op 4 en 11 november en twee praktijkdag delen op 16 en 23 november. De avon den beginnen om 20.00 uur in de gemeentekwekerij aan de Molenstraat 157. De praktijkdagdelen gaan in over leg met de docent. De kosten zijn 40 gulden voor leden en 50 gulden voor niet-leden. Opgave bij Corrie Kuiper, Pr. Bernhardlaan 16, 3761 AB Soest. tel. 6014206. bewaarders recht gedaan. Weliswaar klonk er geen zucht van opluchting, maar het gevoel dat alles nu weer in orde was kon niemand ons ontnemen. Mijmeringen, ze overspoelden Arie na te zijn opgestaan voor de ding-dong- duwer. Late sigaar uit eigen doos. Smaakte lekker. Plaatste je met je her inneringen even terug in de tijd. Ook goed voor een "Rondje Soest". ARIE WANDELAAR Met ingang van 6 oktober is Para contact, het programma over het para normale en het ongrijpbare, elke zondag te beluisteren op Radio Soest, van 12.00 uur tot 13.00 uur. Wegens het succes heeft het programma nu een betere en vaste uitzendtijd gekre gen. De inhoud is niet gewijzigd. Na tuurlijk blijven de vaste onderdelen zo als de klassieke homeopathie en de as trologie met de maandelijkse horosco pen het programma opluisteren. Deze onderwerpen worden afgewisseld met New Age muziek. Dan is er de agenda waar de diverse openbare avonden in vermeld worden van Soest en omgeving, zodat geïnteresseerden deze bij kunnen wo nen. De Soester paragnost en presentator Ronald Groenensteijn blijft ook de vra gen en dromen van de luisteraars para normaal beantwoorden en uitleggen. Luisteraars kunnen hun vragen recht streeks in de uitzending stellen door te bellen met tel. 6093856. Voor schrifte lijke vragen moet men een brief sturen naar R.H. Groenensteijn, Julianalaan 22, 3761 DE Soest. Sinds enkele maanden heeft Radio Soest er een nieuwe Christelijk pro gramma bij: "Het Boek Open". Het Boek is natuurlijk de Bijbel. Vier mede werkers van verschillende gezindten praten dan met elkaar over een gedeelte van de Evangelie van Marcus. Ze zeggen gewoon, wat hun bij het ge zamenlijk lezen opvalt, meer niet. Het zijn twee huisvrouwen, Maria Drost en Maria van Zweden, een gewezen onder wijzer, Douwe Sijtsma en een vroegere dominee, Herman Spoor. Om de beurt hebben ze de leiding. En zo vier of vijf keer in dat uur wordt er een lied ge speeld. Zij lazen en bespraken het Evangelie van Marcus, tot nu toe tot hoofdstuk 6. Het begon met een veertiendaagse uit zending, maar nu gaat het verder als een wekelijks programma. Bijdragen, opmerkingen en vragen van luisteraars zijn altijd welkom: Radio Soest, Postbus 3062, 3760 DB, Soest. Tel. nrs. Maria 6013707, Rita 6013913, Douwe 6016606, Herman 6020511. "Het Boek Open" wordt elke zondag van 18.00 tot 19.00 uur uitgezonden. KORTE DUINEN VERSE ZEEUWSE MOSSELEN reserveren gewenst. RESTAURANT DE BieksUeat 108-Soes! 035 - 6013720 Voetreis naar Rome Op woensdag 16 oktober om 10.00 uur vertelt Jan Kleijn uit Soest in de Soes ter Kring over zijn voetreis naar Rome. Na het afsluiten van zijn "werkzame" le ven, laatstelijk als directeur van het verzorgingshuis voor Indische Nederlan ders, Patria in Baarn, stapt hij op 31 juli 1995 op de trein naar Venlo. Vandaar begint zijn wandeltocht naar Rome die tachtig dagen zal duren. Onderweg in Baden-Baden, Duitsland viert hij, en passant, zijn zestigste verjaardag in ge zelschap van zijn echtgenote, die hem komt opzoeken. Zonder enige blessure arriveert hij in de "Eeuwige Stad". Onderweg is veel ge beurd en beleefd. Daarover vertelt Jan Kleijn in De Schoof aan de Molenstraat 142. De zaal gaat open om 9.30 uur, koffie vooraf, aanvang 10.00 uur, slui ting 11.30 uur. De Soester Kring is een vrije ontmoetingsplaats voor inwoners van Soest en ook van daarbuiten. Ieder een is deze ochtend welkom. Alle me dewerkers verlenen belangeloos hun medewerking. Bijdrage in de kosten vier gulden inclusief koffie of thee. Komende onderwerpen: 6 november lezing door Imker van Breukelen uit Soest. 20 November: St. Nicolaas een levende legende door Jaap den Oude en Ton Elderenbosch. Het programma tot eind december, alsmede de info-folder, kan worden aangevraagd via tel. 6017001. 'Helpen en geholpen worden' is de titel van de themamiddag van de KBO. De katholieke bond van Ouderen Soest/ Soesterberg houdt de bijeenkomst op dinsdag 15 oktober in De Vijverhof aan de Di Lassostraat. Een seniorenvoorlichter van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) houdt een inleiding over alle mogelijke proble men die ouderen o'p hun weg kunnen tegenkomen. Aan de orde komen onder meer sociale voorzieningen, het invullen van formulieren en kwijtschelding van belastingen. De toegang tot de themamiddag is gra tis en de bezoekers krijgen ook een gra tis consumptie. De aanvang is 14.30 uur. y Steenhoffstraat 9A, tel. 60120 75 De Soester Kring J}? Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 Toeractief(2) De VW/ANWB Soest doet in okto ber, actief mee aan Toeractief. Als in woner van Soest en omgeving weet men als de beste hoe uitstekend "geoutil leerd" onze omgeving is om wandel- of fietstochten in te ondernemen. Daarom doet ons kantoor eens in de zoveel tijd mee aan Toeractief, om het wandelen en fietsen in deze omgeving onder de aandacht te brengen van mensen, die niet zo bekend zijn in deze omgeving. Toch wil dit niet zeggen dat de Soester bijdrage aan Toeractief niet aantrekke lijk zou zijn voor inwoners van Soest en omgeving zelf. Hoe vaak trekken wij er immers niet op uit om elders de boel al fietsend of wandelend te verkennen, ter wijl we onze éigen omgeving vaak lang nog niet helemaal kennen? Bij de VVV/ANWB Soest kunt U twee rou tes lopen in het kader van Toeractief, één langere van 16 km, één kortere van 7 km. Eén ding is zeker, de typische herfstsfeer zal borg staan voor een paar heerlijke wandelingen (welke beide een goede mix vormen tussen natuur en cul tuur-historie), hoe verschillend beide ook zijn. De korte wandeling, de Paleis- route voert U vanaf het VVV/ANWB kantoor eerst door de wijk Soestdijk, alvorens na Paleis Soestdijk het Baarnse Bos ingelopen wordt. In dit bos treft U lange rechte lanen, vijverpartijèn en een berceau aan. Tenslotte loopt U via de Stadhouderslaan en de Korte Brinkweg weer terug naar het eindpunt aan de Steenhoffstraat. De wat meer geoefende wandelaars kunnen kiezen voor de route van ca. 16 km, nl. de Eng en Duin route. Vanaf het VVV/ANWB-kantoor wandelt U eerst over de prachtige Eng, alvorens via Soest Zuid de stilte van de Soester Duinen in te trekken. Tijdens deze wandeling komt U door zowel de Lange (de grote, uitgestrekte zandver stuiving) als door de Korte (bosgebied mqt kleinere duintjes) Duinen te lopen. Ook "schampt" U langs het Waterlei dinggebied (zou U daar ook eens willen rondwandelen, dan kunt U bij ons a f 2,50 een wandeltoegangskaart voor één jaar verkrijgen). Op de terugweg doet U nog even de historische Kerkebuurt aan, alvorens een beetje moe, maar toch ze ker voldaan terug te keren bij ons kan toor. Dit wandelpakket kunt U voor f 3,00 aanschaffen, Toeractiefleden krijgen het gratis. Speciaal voor Toeractief is de VW/ANWB Soest deze maand extra geopend: zaterdag van 9.00 tot 14.00 uur (i.p.v. 12.00 uur) en zondag van 10.00 tot 14.00 uur (normaal gesloten). In een nieuwe serie Rondes start Jan Visser op zondag 13 oktober om één uur een interview met dok ter Rip voor Radio Soest. Dit jaar vierde Jan Rip zijn tachtigste ver jaardag op Texel en was hij vijftig jaar getrouwd. Hij begon in 1949 een huisartsen praktijk in Soest waar hij ook werd be noemd tot gemeentearts. Hij werkte nauw samen met andere, bekende art sen in onze gemeente, zoals dokter De Vos, dokter Rupert, dokter Stroband en apotheker Zadelhoff. Dokter Rip vertelt in de Ronde over zijn jeugd, zijn opleiding, zijn diensttijd en zijn eerste jaren in Soest. Een uur pra ten bleek te kort te zijn, zodat over veer tien dagen Jan Visser het gesprek met hem vervolgt over patiëntenraden, klachtenbureaus, de pil, euthanasie, abortus, medicijnen, Zonnegloren, alter natieve geneeswijzen, etc. Eit Algra vervolgt zijn reeks columns en vertelt zondag iets over "Een prachtig Psalter". Visser zelf leest twee oktober- gedichten van Folgore Da San Gimignano ("Oktober") en van Hester Knibbe ("Arboretum in oktober"). De uitzending wordt herhaald op 16 okto ber tussen vijf en zes uur. Bij carnavalliefhebbers bestaat een lustrum niet uit vijf, maar uit elf jaren. Voor de 22-jarige Narre Knollen geeft dit aanleiding voor een extra feest dat in de vorm van een reünie op zaterdag 16 no vember zal worden gehóuden. Deze bijeenkomst is alleen be stemd voor genodigden. De jubileumcommissie van de Soes ter carnavalsvereniging heeft alle voormalige bestuursleden, prinsen, raadsleden, dansmariekes en jeugd raadsleden opgespoord en uitgeno digd voor het weerzien in Bos en Duin aan de Bosstraat. Maar ook de overige Soester carna- val-vierders komen aan bod. Voor hen organiseert de Narre Knollen een Jubileumbal dat op zaterdag 11 januari 1997 zijn beslag krijgt. Dit feest in Bos en Duin is voor iedereen gratis toegankelijk. Tevens heeft de carnavalsvereniging een jubileumoptocht in petto. Voor deze gelegenheid roept de Narre Knollen alle oud-deelnemers aan de jaarlijkse optocht op nog eenmaal te schitteren in de straten van Soest. Hierbij wordt gedacht aan onder meer de buurtverenigingen'De Bunt, De Lange Brink en de Vogelbuurt. Het thema voor de jubileumoptocht is te raden: het getal 22 staat cen traal. Ook bedrijven en verenigingen zijn welkom hun product, doelstel ling of hobby op ludieke wijze te eta leren. Voor deelname aan de jubileum optocht kan contact worden opgeno men met het secretariaat van de Narre Knollen, Postbus 350, 3760 AH Soest; Of met Wil Meijer van de optochtcommissie, tel. 6012020. Nieuwe prins Voorafgaande aan de jubileum-acti viteiten opent de Narre Knollen het carna-valsseizoen op zaterdag 9 no vember, vlak voor de elfde van de elfde. In Bos en Duin wordt die avond om elf minuten over elf be kend gemaakt wie de nieuwe prins wordt. Het feest begint reeds om 20.30 uur. Leden kunnen gratis naar binnen, andere bezoekers moeten vijf gulden entree betalen. Het is mogelijk zich op 9 november aan te melden als lid. De kosten hiervoor bedragen 25 gul den voor alleenstaanden en 47,50 gulden per gezin met kinderen tot achttien jaar. Nieuwe leden genieten ook korting op de toegang tot de carnavalsfeesten in 1997. Op zaterdag 12 oktober wordt tussen 18.00 en 19.00 uur een programma uit gezonden van de Raad van Kerken van Soest. Het programma heeft drie onder delen: nieuws uit «je kerken en paro chies, muziek en een interview. Ditmaal is Henna van Heil te gast. Zij is predik ante van de federatieve wijkgemeente de Open Hof. Dirigent en artistiek leider Henk Soeteman en concertmeester Tora Schuurman van de Soester Orkest Ver eniging zijn morgen te gast in 'Ontmoe ting Met...' op Radio Soest. Anke van de Bos praat met het tweetal in verband met het 25-jarig bestaan van de orkest vereniging die zaterdag een receptie hield in 't Hoogje. De uitzending begint om 11.00 uur en duurt een uur. Kabel: FM 90.9 (mono) en FM 1079 (stereo); ether: FM 105.9. iV DONDERDAG 10 OKTOBER 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST AKTUEEL pr. Mieke Boon. 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerweij 11.00 ONTMOETING MET... 12.00 MUSIC BOX pr, Sander van Zweden en Martijn Bax. 13.00 LUNCHROOM pr. Eef v.d. Horst. 14.00 NEERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder 15.00 OPERETTELAND Willy Boskovsky Strauss, deel 2. pr: Paul Sparnaaij. 16.00 SOEST AKTUEEL (H) 17.00 SCHIJVEN VOOR BEDRIJ VEN (H) pr. Gerda Alders. 18.00 FRANSE CHANSONS pr. Armand Trippaers 19.00 Sluiting. VRIJDAG 11 OKTOBER 07.00 RADIO SOEST NON STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST AKTUEEL pr. Miep Jansen. 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerweij. 11.00 SOEST 55-PLUS pr. Miep Jansen en Rob Joustra. 12.00 MUSIC BOX pr. Sander van Zweden en Martijn Bax. 13.00 LUNCHROOM pr. Ruud van Vuuren. 14.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 15.00 UW FAVORIETE KEUZE Verzoekplatenprogramma; pr. Jap van Vuuren en Mieke Boon (Aanvragen: postbus 3062, 3760 DB Soest). 16.00 SOEST AKTUEEL (H) 17.00 DE POLITIEK IN ONZE GE MEENTE pr. Armand Trippaers 18.00 DIVERTIMENTO pr. Jacq v.d. Griendt. 19.00 Sluiting. ZATERDAG 12 OKTOBER 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 OUD GOUD pr. Ap Kruitbosch. 11.00 LOKAAL TOTAAL pr. Eef v.d. Horst. 13.00 COCKTAIL pr. Cock Schouten. 15.00 ZINDERENDE ZATERDAG pr. Jan Lagerweij en Martijn Bax. 17.00 DE RAAD VAN KERKEN pr. Jean Telder. 18.00 RADIO SOEST NON-STOP 19.00 Sluiting. ZONDAG 13 OKTOBER 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef V.d. Horst. 09.00 BAROK... SERIEUS? pr. Peter Ensdorff. 10.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU pr. Joke Vrolijk. 11.00 VAN HET RAADHUISPLEIN <H) 12.00 PARACONTACT pr. Ronald Groenesteijn. 13.00 DE RONDE VAN SOEST pr. Jan Visser 14.00 DE POLITIEK IN ONZE GE MEENTE (H) 15.00 DE SALON pr. Elli Priester. 16.00 SOMETHING ELSE pr. Semmy Prinsen en Jelis Stam. 17.00 'n WERELD VAN MUZIEK pr. Peter Ensdorff. 18.00 HET BOEK OPEN pr. Herman Spoor. 19.00 Sluiting. MAANDAG 14 OKTOBER 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST AKTUEEL pr. Eef v.d. Horst 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerweij. 11.00 RONDJE SOESTERBERG pr. Anneke Vestering 12.00 MUSIC BOX pr. Sander van Zweden en Martijn Bax. 13.00 LUNCHROOM pr. Jan Lagerweij. 14.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 15.00 LISTEN TO A COUNTRY SONG pr. Gerard van Holland. 16.00 SOEST AKTUEEL (H) 17.00 THE POWER AGE Jongerenprogramma; pr. Ivo van Gurp 18.00 TNC Jongerenprogramma; pr. Martijn Bax. 19.00 Sluiting. DINSDAG 15 OKTOBER 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST AKTUEEL pr. Anke v.d. Bos. 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerweij. 11.00 SCHIJVEN VOOR BEDRIJ VEN pr. Gerda Alders. 12.00 MUSIC BOX pr. Sander van Zweden en Martijn Bax. 13.00 LUNCHROOM pr. Ada van Os. 14.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 15.00 MUZIKAAL INTERMEZZO pr. Paul Sparnaaij. 16.00 SOEST AKTUEEL (H) 17.00 REISPROGRAMMA pr. Annie van Geet. 18.00 MUZIEKPALET pr. Wim Leeuwenkamp. 19.00 Sluiting. WOENSDAG 16 OKTOBER 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST AKTÜEEL pr. Rob Joustra. 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerwey. 11.00 VAN HET RAADHUISPLEIN Gemeentelijk voorlichtingsprogramma; pr. Ben van Os en Yvonne Dijkhuis. 12.00 MUSIC BOX pr. Sander van Zweden en Martijn Bax. 13.00 LUNCHROOM pr. Lonneke Meijer. 14.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 15.00 UW FAVORIETE KEUZE Verzoekplatenprogramma; pr. Jap van Vuuren en Mieke Boon (Aanvragen: postbus 3062, 3760 DB Soest). 16.00 SOEST AKTUEEL (H) 17.00 SOEST OUD EN NIEUW (H) 18.00 INTERLUDIUM pr. Willem Posthumus. 19.00 Sluiting.

Soester Courant | 1996 | | pagina 13