IMSTERmérZZZIZImt Veel belangstelling wetenschapsdag Woonii De Rademakerstraat (II) Natioi Roodkapje ook leuk voor ouders Kinderen lezen schoolgenoten voor Heksenketel in de klas 25 Jaar wijs met juf Lily Actie 'Iedereen aan tafel' Een moderr Meningen van lezers Meningen van lezers S'bergkoor Net als vroeger Wie aan politiek doetr leest de Soester Courant Waarover praatten zij? i VOLLEYBAL Dames en heren van AGAVS beginnen met overwinning Wij willen een ieder hartelijk bedanken die het mogelijk hebben gemaakt dat onze novalux winkel aan de Rademakerstraat 27 vandaag geopend kon worden. Ton en Lieneke Brandweer actief Van 22 tot Op vrijdag xaraol 4 WOENSDAG 9 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT Opening Kinderboekenweek met voorstelling Verenigingsnieuws Van der Huchtschool Libel haakt in op Kinderboekenweek Banden lekgestoken Kinderboekenweek op Van der Huchtschool Drie dagen lang tentoonstelling Gouldamadinen Desmond Tutuschool huldigt onderwijzeres Ook Soester kinderen maken servetten 4 4 Wie vergelijkt leest de Soester Courant Aanhangwagen met gereedschap weg Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Zes auto's in één nacht doelwit van inbrekers L ju ak Uit de reacties van enkele bezoek Zowel het Lucht- en Ruimtevaart T„Hmkwpkkend waren de beelden a interessant en Zowel het Lucht- en Ruimtevaart Geneeskundig Centrum (NLRGC) als TNO Technische Menskunde hadden hun deuren zondagmiddag wijd open gezet voor belangstellen den in het kader van de Wetenschap Techniek Week. En de belangstelling was groot. Van heinde en ver was men gekomen om juist het begrip bewegen in deze beide centra te Ontdekken. In het NLRGC werd men rondgeleid door onder andere Harry van de Luchtmacht. In duidelijke bewoordingen vertelde hij de aspecten in de mensencentrifuge en onderdruk- kamers, waarin vliegers leren hoe zij zich kunnen bewapenen tegen de geva ren van hoge langdurige 'G'-krachten. Vooral voor de jeugd werden de moge lijkheden en onmogelijkheden met voorbeelden uitgelegd. Indrukwekkend waren de b«lden,^. het niet helemaal goed gaat inde U kamer'. "Tien van deze trainmgstoestel len zijn er in de wereld, waarvan zes in Amerika. Wij ontvangen hier ptotenult nagenoeg alle landen van de wereld die hier 4x1 minuut in de centrifuge een kracht van maximum 9-G den", aldus Harry. In het grote TNO gebouw werden de bezoekers welkom geheten met een programma waarop men zelf een keus kon maken uit: visu ele illusies: je weet niet watje ziet; des oriëntatie: gefopt door je eigen even wichtsorgaan; inspanning in de hitte, ervaar het Olympisch klimaat van Atlanta; rijsimulator: stilstaan en toch echt rijden in een virtuele wereld, scheepsbewegingssimulator: op zee in Soesterberg; virtuele omgewigen: lopen over een denkbeeldig marineschip met diverse lezingen over: "Mensen in bewe ging; hoe weet ik dat ik beweeg. Uit de reacties van enkele was het zeer interessant en indrukt kend. De rijsimulator kreeg veel omdat men het gevoel had in een t; te zitten met geluid en beeld van„ autosnelweg van zeker tien meter bm De bewegingstechnieken kon menJ zondagmiddag ook in het MiM Luchtvaart Museum zien in bijvo® beeld twee historische vluchtsimuW i ren. Vervolgens kon dit in een cockpit vt j een echte straaljager nog eens woidf j beleefd in het bewegen van rolroe; landingsgestel en richtingsroer. Tot;; oktober duurt deze beweging. J I wetenschapsweek en kan men, met ij' zondering van in Soesterberg, nog. vele plaatsen hiervan kennis nemei Een speciale krant hierover is ondè andere te verkrijgen bij de VW-ka» ren. Op 12 september j.1. was het S'bergkoor een dagje uit om na de vakantieperiode op een leuke manier het nieuwe seizoen weer op te starten. Koffie drinken in Urk, lunchen in Stavoren, een ritje met de huifkar in Hindeloopen, een bezoek aan het klederdrachtenmuseum en tot slot een diner in Elburg. Alleen al voor zo'n dag zou je lid willen worden van dat koor. Daar komt dan nog bij, dat ook de repetities die elke maandag avond gehouden worden in het Dorps huis, gelegenheid geven tot een gezellig samenzijn. Onder vakkundige leiding van de dirigent Lijftogt, worden liederen ingestudeerd en gezongen, die bij alle soorten van gelegenheden van pas ko men. Er is echter een groot gebrek aan mannen ia het koor. Vandaar dan ook, geachte lezer, dat u hierbij wordt uitge nodigd om op maandagavond eens te komen kijken. Wellicht krijgt u er dan de behoefte aan om dat gebrek wat op te vullen. Eén en ander wil natuurlijk niet zeggen dat er geen dames zich als lid mogen opgeven. Want bij zo'n zin gend gezelschap geldt natuurlijk bovenal 'Hoe meer zielen, hoe meer vreugd'. mw. A.C. Willems secretaris Voetbalvereniging S.O. Soest had de scholen in Soest/Soesterberg een uitno diging gestuurd. Willen jullie 2 oktober bij ons komen voetballen. Nou daar werd heel spontaan op gereageerd. We gingen met vier teams - 2 meiden en 2 jongens teams - en onze mascotte "Rodey" de Carolushond, richting Soest. Er warén een heleboel kinderen (ca 1000) ik dacht nog, kunnen ze die alle maal wel kwijt? Nou, makkelijk dus. S;0. Soest is heel groot. Ze hebben een gezellige kantine wat een voetbalclub ook nodig heeft. Maar vanuit de kantine zie je geen bal, dus met de mascotte het veld op. Er waren hele spannende wed strijden bij en er werd vanaf de kant door iedereen geschreeuwd en gejuichd. Alles ging heel gezellig en sportief en die ene regen/hagelbui hebben de kin deren helemaal niet erg gevonden. Ouders en teamleden vonden die bui minder geslaagd. Maar toen we na af loop hoorden dat het jongste meisjes team van de Carolusschool de eerste plaats had opgeëist, waren we die bui alweer snel vergeten. Jammer, dat we het schoolvoetbal hier in Soesterberg niet meer hebben, want het was toch weer even net als vroeger. mw. R. Tammer. Regelmatig zal men de heren Smorenburg (84), van Dijk (70), Rietveld (70) en Hoogstraten (68) op een woensdagmorgen in het dienstencentrum 'De Drie Eiken' zien. Onder het genot van een kopje koffie praten zij als geboren en geto gen Soesterbergers over het vlieg dorp van toen. Deze keer was het onderwerp: Rademakerstraat deel II. Ze zaten in het kleine kamertje van het Dienstencentrum omdat de grote zaal bezet was. De heren vonden het daar best gezellig en konden aan de hand van een bord het één en ander duidelijk maken. Eerst werden de vele reacties besproken die, uitgezonderd één uit Soest, allen bijzonder positief waren. De Soestenaar vond dat tekort werd gedaan aan enkel het vermelden dat Van Lierop vanwege een bombardement moest ver huizen van de'Postweg naar de Rade makerstraat. Bij dit bombardement werd de dochter van Van Lierop gedood en zijn echtgenote vrij ernstig gewond. De heren konden zich dat nog heel goed herinneren maar hebben dat niet ge noemd omdat dit verhaal bij de Postweg hoort en ze daar ook nog eens over wil len praten. Verder was de vraag of de gesprekken ook in boekvorm worden uitgegeven. Nee, dat is niet de bedoe ling, dus uitknippen en bewaren. Riet veld, die aan het hoofd van de tafel zat gaf het sein om te beginnen met:Waar over praten we vandaag?" Rademakerstraat 59-61 Het antwoord is duidelijk: "We gaan verder met de Rademakerstraat num mer 59-61. Het is een dubbel woonhuis, wat weten we er meer van", en direct daarop barst het gesprek los. Soms moe ten ze helemaal op Smorenburg terug vallen, "want jij bent de oudste en dus de wijste van ons". Ook deze keer werd er veel gelachen over verhalen die on mogelijk aan het papier kunnen worden toevertrouwd en als ze niet uitkijken dwalen ze ineens erg van het onderwerp af. Maar dan is er altijd wel één die de koe weer bij de horens vat en zo nu ook. Het bouwjaar en de bouwer van wat nu het postkantoor is blijven onbekend, maar Smorenburg als oudste heeft niet anders gekend. Aangenomen wordt dat het omstreeks 1900 moet zijn gebouwd. De herinnering gaat terug naar om streeks 1935 toen in het rechtergedeelte Automatiek Bakker was gevestigd, bij genaamd "de Rooie". Het was een man waarover de vier heren nog met respect spreken. Rietveld: "In zijn automaat had hij ondere andere heerlijke warme worst voor een dubbeltje. Natuurlijk waren wij niet zo rijk maar als we de tram over een halve cent lieten rijden, had hij de vorm van een dubbeltje. Dikwijls stond Bakker achter de klepjes van zijn auto maat en kon zien wat voor geld werd gebruikt. Als je dan de worst uit het vakje wilde halen met zo'n plat gereden halve cent, dan stak ineens een vuist door het vakje en kreeg je een fikse stomp voor je kop". Na de oorlog werd Het een chauffeurscafé, met als eigenaar Nap. In de jaren zeventig werd het op nieuw een cafetaria met de naam "De Zon". Enkele jaren geleden is het hele pand verkocht en wordt nu gebruikt als opslag voor tweedehands motoronder delen. Aan de linkerzijde woonde voor de oorlog P. Krom en later heeft Streef kerk velé jaren daar een drogisterij ge had. Hij breidde dit uit met een foto afdeling en op een kamertje boven kon men terecht voor een pedicure behande ling. Hiernaast staat nu een vrij nieuwe dubbele woning en vroeger was dat grasland met enkele fruitbomen. Van Dijk: "Het waren appel- en peren bomen, want wij wisten in die tijd heel goed waar fruitbomen stonden...." Rademakerstraat 51 De aandacht werd vervolgens gericht op het huidige postkantoor met links de kapperswinkel van Ben Langkamp en daarachter Fitnesscentrum Roovers. Volgens overleveringen is dit pand ge bouwd in 1885, althans werd dat eens door een opa van één van de vier heren verteld. Het zag er in die tijd heel anders uit. Het gekromde dak was jarenlang versierd met een kunstige lijst. Waar nu de kapper zit was de bakkerswinkel en rechts daarvan het woongedeelte van Luxe Bakkerij P. van Maaren. Schuin achter deze winkel had Van Maaren zijn grote boerderij, genaamd "De Moer- bessenberg". In deze boerderij had hij zijn oven en bakte daar het brood en banket. Als het mooi weer was werden de vers gebakken broden bij de pomp in de open lucht afgekoeld. "Uitwasemen in de frisse lucht maakt het brood nog lekkerder", moet bakker Van Maaren toen vaak gezegd hebben. Naast bakker was hij ook gemeenteraadslid, vandaar de naam Van Maarenstraat die later werd gewijzigd in Van Maarenplein. Ook hier is bekend dat tussen de bakkerswinkel en de boerderij een prachtige boomgaard stond met diverse soorten fruitbomen. In 1916 werd de winkel overgenomen door P.M. van Angeren, die in één van de achter gelegen schuren een bakkerij vestigde. Van Angeren staat bij de heren bekend als een humorvol mens die altijd plezier had. Toch moet hij veel verdriet hebben gehad toen kort na het huwelijk met de dochter van de Soesterberger Van Doorn, deze op jonge leeftijd overleed. Ook zijn tweede en zelfs zijn derde vrouw ontvielen hem, waarop meneer de pastoor eens tegen hem zei: "Hhet kruis kan soms zwaar zijn". Een zoon van hem was verzetsstrijder e;n werd in 1942 door de Duitsers gearresteerd en kort daarop gefusilleerd. Ter nagedach tenis aan hem kent Soesterberg nu de Van Angeren-straat en geeft een een voudige grafsteen op het RK kerkhof de plaats aan waar hij werd begraven. In 1949 werd de winkel door Van Angeren uitgebreid met een lunchroom. In 1957 werd Roolvink de nieuwe eigenaar en in 1958 nam Wim van Vark het over en maakte er een kruidenierswinkel van. Het werd zelfs de eerste moderne zelf bedieningswinkel van het dorp. In 1966 ging het over in handen van een groot winkelconcern. Op 3 september 1987 opende Dijkens zijn Garant-markt daar en in 1995 werd het verdeeld in drie ge deelten waar het Postkantoor, kapper Ben Langkamp en sportcentrum Roovers onderdak vonden. "Is het nu al elf uur?" Ze keken elkaar verbaasd aan, "wat gaat de tijd toch snel. Bedankt voor de gezelligheid en tot volgende week woensdag". "Twintig jaar geledei omstreeks deze tijd De dames van AGAVS speelden dt eerste wedstrijd van het seizoen it de tweede klasse. Ze hadden er alle maal zin in en dit bepaalde de sfee een eigen bedrijf, van de wedstrijd, waarin met 31 van Huizen werd gewonnen. Er werd enthousiast gespeeld. Ondank de lengte en de jeugdigheid van de te genpartij wisten de Soesterbergers dt eerste twee sets naar zich toe te trekket met 15-5 en 15-6. Alles lukte en ze hiel den de Huizense dames flink ondei druk. In de derde set wist Huizen voort in de service de druk te breken. Ook in «negen uur in hun grote het spel werden ze beter en wonnen dt jichte winkel aan de 1 set met 5-15. De laatste set ging eerst ^26. Snel worden de zj gelijk op maar de servicedruk van Moorgenomen en de AGAVS was hoger en het spel geva- 'drachten gecontroleen rieerder, waardoor met 15-8 werd ge wonnen. Met een sterk verjongd team startten de heren de competitie met een overtui gende overwinning op het gepromo veerde Switch I. Het spel van AGAVS oogde fris en met gevarieerd aanvalsspel werd een eenvoudige overwinning ge haald. De setstanden waren 15-2,15-51 en 15-4. Overige uitslagen: Dames AGAVS 2-Switchl 2-2, meisjes AGAVS Bl-Surf BI 3-0, ngsaf al graag dit v dijk omdat ik toen ipet mijn neus op d mijn opa en oom V\ was de tijd dat z< matrassen maakten" Op een woensdagmor] rijn echtgenote Mark AGAVS Cl-Forza Hoogland 3-0, AGAVS C2-Surf C2 3-0. Heren AGAVS 2-Stam/ Sovoco 5 3-0, AGAVS 3-Switch 2 2-2, AGAVS 4-Switch 3 2-2. Jongens AGAVS Cl-SSS Cl 0-3. De leden van de Vereniging Vrijwillige Brandweer Soesterberg werden de afge lopen week drie keer opgeroepen voor hulpverlening. Verkeersongeval Woensdag 2 oktober waren op de toe- rit A-28 richting Amersfoort een Volvo en een Mercedes met elkaar in aanra king gekomen, waardoor de Mercedes over de kop ging. De brandweer Soes terberg werd in eerste instantie gevraagd om een beknelde inzittende uit de Mercedes te bevrijden, maar deze kon zonder hun hulp uit zijn benarde posi tie worden gehaald. Wel werd vrij veel dieselolie opgeruimd. Brand in centrale Vrijdag 4 oktober werd alarm in het Accountantskantoor van Coopers Lybrand aan de Amersfoortsestraal 123. De telefooncentrale stond in brand De schade die ongeveer op 30.000 gul' w9rdt geschat, bleef beperkt dank" zij de inzet van de brandweer. De oor zaak was vermoedelijk een service boekje van de PTT die tegen een transformator lag en door oververhitting in brand raakte. Containerbrand Zaterdag 5 oktober waren de spuit* gasten 's morgens om half zeven paraat om, na een alarm van een kranten jongen, een containerbrand in de Fokkerstraat te blussen. Het was even zoeken waar die container moest staan, maar rook en brandlucht brachten hen achter de duplexwoningen op het zoge naamde Carolusplein. Aangezien veel bewoners van deze duplexwoningen hun auto's niet op de parkeerplaats, maar voor de deur hadden geparkeerd, kon de grote brandweerauto met veel moeite bij de vuurhaard komen. Bij een grote uitslaande brand moet men reke ning houden, dat niet zo voorzichtig wordt gereden en onjuist geparkeerde auto's opzij worden gedrukt met alle gevolgen van dien. Om die reden is het zinvol het gepoetste stukje blik op een parkeerplaats te zetten. De brand in de container was hardnekkig, maar na het omzetten van de afval en een fikse straal water was het vuur geblust. Oefening De mannen waren nog maar net thuis die zaterdagmorgen, of ze werden weer via de semafoon opgeroepen om naar de brandweerkazerne te komen voor een oefening in Hoevelaken. tijd voor een kopje ko: met dit echtpaar naar t Ed: "Ik had dit werk al tijd gezien bij mijn op ging daarna bij enkele die ieder hun eigen sp zoals bijvoorbeeld bij Zeist. Juist bij die bec vak in al zijn facetten Eigen bedrijf "Begin 1976 hebben stap gemaakt naar o Vooral in die tijd was d£t je alles zelf moest riiet dat de concurrer groot was. Vanuit ons Lorentzlaan werden d ten uitgevoerd. De vc deel van de garage R de Banningstraat woo ria Boerenboom. Me kwam een winkelpan plein vrij en daar tro Dat was al een hele plhats waar we onze ontvangen en een bei de voorraad laten zie we er toen tegenaan Tijdens de herfst voor de veertiend' nale Modelbouw houden. Een grote bied van vliegtuig en scheepsmodell' en met 29 oktober Het is dit jaar 50 j Verenigde Naties W' rond dit thema worc bouwers speciale VN-auto's gebouwc aandacht besteed a£ de vele soorten hel land. Veel modeller tp zien. Ook worden elke gegeven met formuli een speciaal daarvoi Bezoekers kunnen déze auto's door grafische besturing, kunnen daarmee eei nemen. Tot slot is er een sp kinderen (maar ooi de zo bekende mec< gende constructies i tische vormen zijn men in deze model is telefonisch inforn telefoonnummer: Museumprijs voo: Horry Konings darco Borsato -Caraoke Mega 1 de eigen favoriet hele land worden derd plaatsen Karaoke Mega T Voor Soesterberg vrijdag 11 oktober De Gouden Leeuvs straat 34. De winn nale worden perso( presenteren zich m op de grote lande! Nederlandse arties zicht van een notar gen. Hij of zij die c een vliegreis naar een luxe limousin naar het hotel in gebracht. Dan vol verblijf. De tweed zonnige Mallorca, prijs een lang w I Disney bij Parijs is name aan deze V Het inschrijfform Het adres van de Toneelvereniging Utile Dulci is met ingang van heden: Gene raal Spoorstraat 63. 3769 EK Soester berg, tel (0346-)35 2483. In de Soester Courant van 18 septem ber was een halve pagina bestemd voor de Verenigingsagenda Soesterberg. Hierin werden nagenoeg alle plaatselijke verenigingen vermeld met hun juiste adressen. Ook was daarin èen zeer uit gebreide weekagenda opgenomen die eenmalig is. Uit reacties blijkt dat men deze pagina kennelijk over het hoofd heeft gezien. Belanghebbenden kunnen deze pagina alsnog verkrijgen via het adres Van Maarenplein 1. In Soesterberg zijn vier banden en de reserveband van een bouwkeet lek gestoken. Dat gebeurde in de nacht van woensdag op donderdag. De keet stond aan de Oude Tempellaan. Op de Van der Huchtschool wórdt dit jaar weer veel aandacht besteed aan de Kinderboekenweek. Het hele jaar sparen de kinderen om in deze week een boek te kunnen ko pen. Dit jaar is de school helemaal omgeto verd. Alles wat met het thema "Heksen ketel" te maken heeft, zoals heksen, vleermuizen, spoken en griezels is te zien op school. Traditiegetrouw voeren de leraren op de dag van de opening een toneelstuk op dat iets met de Kinderboekenweek te maken heeft. Deze keer betekende dat dus veel hek sen en tovenaars. Boekhandel Den Boer uit Baarn stalde weer een hele collectie jeugdboeken uit waar de kinderen hun boek uit kunnen kiezen. Op donderdagavond 17 oktober wordt de Kinderboekenweek op de Van der Huchtschool afgesloten. Ouders en andere belangstellenden kunnen bij deze afsluiting aanwezig zijn. Een half theelepeltje kikkerpoot, een snufje brandnetel, een adderoog, drie druppels vleermuizenbloed en even roe ren. Volgens kenners is de gouldama- dine één van de mooiste pracht- vinken van Australië. Voor wie de belangstelling is gewekt, een vlieg reis naar het andere continent is niet nodig. Want van donderdag 10 tot en met za terdag 12 oktober is deze vogel in al zijn verscheidenheid te zien in gebouw Vogelzang aan de Parallelweg. De ten toonstelling is opgezet door de Neer- landse tak van de Speciaalclub Natuur- broed Gouldamadine. De gouldamadine heeft een grote ver scheidenheid aan kleuren, waarvan er sommige variëren door de lichtinval. De laatste jaren staafde Australische vogel steeds meer in de belangstelling van vogelliefhebbers. Zij kunnen vanaf morgen in Vogelzang terecht, waar tevens een verkoping zal plaatsvinden. De tentoonstelling is don derdag en vrijdag geopend van 10.00 tot 22.00 uur, op zaterdag van 10.00 tot 15.30 uur. ik Ook de hervormde en gerefor meerde kerken in Soest nemen deel aan de campagne 'Iedereen aan ta fel' van Kerken in Aktie. Voorna melijk kinderen vervaardigen deze week op jeugdclubs en tijdens ne vendiensten servetten met een boodschap. De Soester werkgroep wil daarmee ook een signaal aan de Nederlandse politiek afgeven over het feit dat deze aarde vol doende voedsel afgeeft om elk mens van genoeg eten te voorzien, maar dat veel mensen toch honger lijden. De campagne wordt gevoerd met het oog op de Wereldvoedseltop die van 11 tot en 17 november in Rome wordt ge houden. De verwachting is dat de wereldleiders zich in een slotverklaring opnieuw zullen uitspreken voor het uit bannen van de honger en een actieplan zullen ondertekenen. Opnieuw veel mooie 'woorden op papier of de aanzet tot daadkractig beleid?, vragen velen zich af. Kinderen uit onder meer Soest zullen servetten voorzien van teksten en teke ningen, die op 7 november aan politici en andere leden van de Nederlandse delegatie voor de wereldvoedseltop zul len worden overhandigd. Hiermee wil len ze de delegatie oproepen zich ervoor sterk te maken dat voor iedere wereld burger een plek moet worden ingeruimd aan de eettafel. Bij die gelegenheid zullen ongeveer tweeduizend basisscholieren gaan tafe len met leden van de Tweede Kamer, worden de servetten overhandigd en zingen de kinderen het lied 'Iedereen aan tafel'. Juf Lily, hier met haar man en twee leerlingen, kreeg 's morgens ontbijt thuis gebracht. en omdat op 3 oktober Leiden's ontzet wordt gevierd met haring en wittebrood, was bij de school aan de Molenstraat een authentieke haringkar neergezet. Thuis werd de juf 's ochtends verrast door de leerlingen uit groep acht. Zij brachten haar een uitgebreid ontbijt, voordat de huldiging begon. Die had pas na schooltijd plaats, want bij juf Lily gaat het onderwijs altijd voor. dagelijks in op de Kinderboekenweek. Leerlingen uit de groepen zeven en acht lezen voor aan één of twee kleuters uit de drie jongste groepen. De kinderen uit de groepen vier, vijf en zes, kunnen luis teren naar verhalen die door leerkrach ten worden voorgelezen. Directeur Ton Mast van de school be zocht vrijdag al de bibliotheek met de zevende en achtste groep. Om ze laten Aandachtig en in zijn denkwereld luis tert dit jongetje naar het verhaal dat zijn oudere schoolgenoot voorleest. Foto: Goos van der Wilt zien welke boeken geschikt zijn voor de jongere schoolgenoten. De oudere kin deren mochten namelijk zelf bepalen uit welk boek ze zouden gaan voorlezen. Het duo Rijn en Trijn opende met de voorstelling de Kinderboekenweek, die met het thema "Heksenketel" dit jaar gewijd is aan sprookjes, mythen, sagen, legenden en fabels. Jacqueline van der Velden, hoofd van de jeugdafdeling, vond de voorstelling niet alleen leuk voor de kinderen. "Rijn en Trijn vielen tijdens het sprookje steeds terug in de*realiteit. Dat maakte Roodkapje voor de ouders ook leuk." Na de voorstelling werd het Sprookjes bos geopend. De kinderen kunnen daar gedurende de Kinderboekenweek mee doen aan een quiz over de tien sprook jes die in het bos worden uitgebeeld. Na Een groot, klein publiek voor de mo derne versie van Roodkapje en de boze wolf. de quiz krijgt elk kind een presentje. De Kinderboekenweek duurt tot 12 okto ber. Hij was even gaan lunchen, de man uit Leerdam die op de Stemerdingweg rioolwerkzaamheden uitvoerde. Toen hij een half uurtje later terugkeerde, merkte hij tot zijn schrik dat zijn vierwielige aanhangwagen en al zijn gereedschap was gestolen. De diefstal vond maan dagmiddag plaats. Ook burgemeester Hans de Widt felici teerde de Soesterse tijdens een infor mele receptie en bood haar namens het gemeentebestuur een bos bloemen aan. Juf Lily komt oorspronkelijk uit Leiden In de nacht van donderdag op vrijdag zijn in Soest zes auto's opengebroken. Dit gebeurde op de Varenstraat, de Ere prijsstraat, de Johannes Poststraat, de Biltseweg en tweemaal op de Albert Cuyplaan. De buit varieerde van draag bare telefoons tot radio's en van andere geluidsapparatuur tot een zonnebril. Lily de Schipper-Prins is donder dag door collega's, leerlingen en ouders in het zonnetje gezet. De jubilaris werkte toen 25 jaar in het onderwijs, waarvan de laatste vijf tien jaar op de Desmond Tutu- school. Deze week is elke dag een niet alle daags beeld te zien in het gebouw van de Van der Huchtschool aan de Libel. In de lokalen, midden op de gang, in hoekjes en in vensterban ken, overal zitten kinderen te lezen of te luisteren. Tussen vijf voor half twaalf en kwart voor twaalf haakt de school deze week Ongeveer honderd kinderen van vier tot zeven jaar en een aantal ouders bezochten woensdag de voorstelling Roodkapje en de Boze Wolf in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan.

Soester Courant | 1996 | | pagina 14