1 schapsdag Wooninrichting Ed Stomp 20 jaar Nationale Modelbouw Manifestatie Ludiek huwelijksaanzoek met muziek Karaoke in de Gouden Leeuw Geen drempels VliegtuigJaan EDISTO/VIP PAGlNjA^j VOLLEYBAL )ames en heren van kGAVS beginnen iet overwinning Wij willen een ieder hartelijk bedanken NOMLUX winkel Ton en Lieneke Epping Een modern en compleet bedrijf aan de Rademakerstraat landweer actief Van 22 tot en met 29 oktober in luchtvaartmuseum Kerkdiensten Op vrijdag 11 oktober Evangelisatiebus 18 en 19 oktober op Plesmanstraat Medische dienstf Griepvaccinatie bij huisartsen Hulpverlening Themamorgen PCOB: Het leven van Maarten Luther Open middag in ateliers van Sterrenberg Egghermonde beleefde oude tijden dankzij Peter en Manon 'De Drie Eiken' Agenda Dorpsplein 10 Soesterberg gölSTOM?' Op 28 juni 1990 verhuisden wij naar Rademakerstraat 26 te Soesterberg it de reacties van enkele bezoek» as het zeer interessant en indrukwet :nd. De rijsimulator kreeg veel bezo»t ndat men het gevoel had in een Z zitten met geluid en beeld van et itosnelweg van zeker tien meter breed e bewegingstechnieken kon men der» indagmiddag ook in het Militair» achtvaart Museum zien in bijvoor leid twee historische vluchtsirnulatg. n. ervolgens kon dit in een cockpit van :n echte straaljager nog eens word»! jleefd in het bewegen van rolroe, ndingsgestel en richtingsroer. Tot 12 ttober duurt deze beweging. e. etenschapsweek en kan men, met ui|. indering van in Soesterberg, nog op de plaatsen hiervan kennis nemen en speciale krant hierover is onder idere te verkrijgen bij de WV-kanto. e dames van AGAVS speelden de rrste wedstrijd van het seizoen in tweede klasse. Ze hadden er alle. aal zin in en dit bepaalde de sfeer in de wedstrijd, waarin met 3-1 in Huizen werd gewonnen. werd enthousiast gespeeld. Ondanks lengte en de jeugdigheid van de te- npartij wisten de Soesterbergers de rste twee sets naar zich toe te trekken et 15-5 en 15-6. Alles lukte en ze hiel- :n de Huizense dames flink onder uk. In de derde set wist Huizen vooral de service de druk te breken. Ook in t spel werden ze beter en wonnen de t met 5-15. De laatste set ging eerst lijk op maar de servicedruk van 3AVS was hoger en het spel geva- ■erder, waardoor met 15-8 werd ge- rnnen. et een sterk verjongd team startten de ren de competitie met een overtui- nde overwinning op het gepromo- erde Switch I. Het spel van AGAVS gde fris en met gevarieerd aanvalsspel :rd een eenvoudige overwinning ge- ald. De setstanden waren 15-2,15-5 15-4. ■enge uitslagen: Dames AGAVS 2-SwitcM 2, meisjes AGAVS Bi-Surf BI 3-0, jAVS Cl-Forza Hoogland 3-0, AGAVS l-Surf C2 3-0. Heren AGAVS 2-Stam/ voco 5 3-0, AGAVS 3-Switch 2 2-2, JAVS 4-Switch 3 2-2. Jongens AGAVS -SSS Cl 0-3. die het mogelijk hebben gemaakt dat onze aan de Rademakerstraat 27 vandaag geopend kon wonden. SOESTERBERGSE OURANT WOENSDAG 9 OKTOBER 1996 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 leden van de Vereniging Vrijwillige andweer Soesterberg werden de afge- Jen week drie keer opgeroepen voor lpverlening. ïrkeersongeval Densdag 2 oktober waren op de toe- A-28 richting Amersfoort een Volvo een Mercedes met elkaar in aanra- ig gekomen, waardoor de Mercedes er de kop ging. De brandweer Soes- berg werd in eerste instantie gevraagd i een beknelde inzittende uit de |J -rcedes te bevrijden, maar deze kop ader hun hulp uit zijn benarde' posi- j worden gehaald. Wel werd vrij veel ïselolie opgeruimd. "and in centrale jjdag 4 oktober werd alarm geslagen net Accountantskantoor van Coopers Lybrand aan de Amersfoortsestraat 3. De telefooncentrale stond in brand. schade die ongeveer op 30.000 gul' n wordt geschat, bleef beperkt dank- de inzet van de brandweer. De oor- ik was vermoedelijk een service- ekje van de PTT die tegen een nsformator lag en door oververhitting brand raakte. mtainerbrand terdag 5 oktober waren de spuit- •ten s morgens om half zeven paraat i> na een alarm van een kranten igen, een containerbrand in de akerstraat te blussen. Het was even en waar die container moest staan, ar rook en brandlucht brachten ben iter de duplexwoningen op het zoge- imde Carolusplein. Aangezien veel voners van deze duplexwoningen -i auto's niet op de parkeerplaats, "voor de deur hadden geparkeerd, 1e êfote brandweerauto met veel j eite bij de vuurhaard komen. Bij een j, te uitslaande brand moet men reke- g houden, dat niet zo voorzichtig rgereden en onjuist geparkeerde s opzij worden gedrukt met alle olgen van dien. Om die reden is het jol het gepoetste stukje blik op een keerplaats te zetten. De brand in de itainer was hardnekkig, maar na het zetten van de afval en een fikse straal er was het vuur geblust. ifening mannen waren nog maar net thuis zaterdagmorgen, of ze werden weer de semafoon opgeroepen om naar brandweerkazerne te komen voor oefening in Hoevelaken. begonnen we omstreeks deze tijd officieel met een eigen bedrijf. Ik wilde van ongsaf al graag dit werk doen, mo- ;elijk omdat ik toen bijna dagelijks met mijn neus op dit werk zat bij mijn opa en oom Wil Stomp. Dat ms de tijd dat ze nog kapok matrassen maakten". Op een woensdagmorgen zitten Ed en rijn echtgenote Marian Stomp al om legen uur in hun grote en gezellig inge- ■ichte winkel aan de Rademakerstraat 16. Snel worden de zaken van de dag loorgenomen en de agenda met op- irachten gecontroleerd. Dan is er even lijd voor een kopje koffie en duiken we net dit echtpaar naar twintig jaar terug. Ed: "Ik had dit werk al op jeugdige leef- ijd gezien bij mijn opa en oom Wil en jng daarna bij enkele bedrijven werken lie ieder hun eigen specialiteit hadden, mals bijvoorbeeld bij Van Seventer in Zeist. Juist bij die bedrijven heb ik het 'ak in al zijn facetten geleerd". ïigen bedrijf Begin 1976 hebben Marian en ik de itap gemaakt naar een eigen bedrijf. Vooral in die tijd was dat een gok, om- flat je alles zelf moest doen eh vergeet niet dat de concurrentie toen ook vrij ;root was. Vanuit ons flatje aan de Prof. .xjrentzlaan werden de eerste opdrach- en uitgevoerd. De voorraad lag in een leel van de garage Roose die toen aan le Banningstraat woonde, naast cafeta- ia Boerenboom. Medio oktober 1976 cwam een winkelpand aan het Dorps- >lein vrij en daar trokken we toen in. Jat was al een hele vooruitgang, een )lkats waar we onze klanten konden mtvangen en een beperkt gedeelte van le voorraad laten zien. Samen gingen we er toen tegenaan en langzaam maar zeker ging het groeien. Vergeet niet dat het toen ook elke dag buffelen was, want je moet je als nieuw bedrijf zowel voor de klanten als de bank waarmaken. Tien jaar geleden met de grote terugslag op economisch gebied, moesten wij ook heel wat passen terug maken. Gelukkig ging alles kort daarop veel beter en kon den we ons bedrijf verder uitbouwen. De ruimte aan het Dorpsplein werd te klein en in 1990 zijn we naar dit pand verhuisd van 250 vierkante meter. Dit is voor ons de perfecte ruimte om te wer ken. Maar als je het niet erg vindt ga ik nu naar mijn eerste klant van vandaag". Even later is hij in zijn bekende bedrijfs auto al op weg naar een klant. Modern en veelzijdig Zijn echtgenote Marian toont trots de winkel die veel meer diepte heeft dan men zo vanaf de straat zpu denken. Het is een modern en gezellig ingerichte ruimte, voorzien van alle onderdelen die behoren tot het beroep van woning inrichting. Helemaal achterin is ietwat aan het oog onttrokken een echt atelier, waar men bezig is met het op maat ma ken en naaien van onder andere vitra ges. De klant kan over de schouders meekijken. Ook Marian weet waar ze het over heeft en straalt niet alleen ken nis maar ook een dosis energie uit. Marian: "Vanaf het begin hebben Ed en ik dit samen gedaan. Het was iets moei lijker toen onze beide kinderen klein waren, maar dankzij de hulp van mijn schoonmoeder die 's morgens in de zaak stond, liep het op rolletjes. Het is uen complete wooninrichting geworden, daarmee bedoel ik dat hierin onder an dere thuis horen stoffeerderij, verkoop en reparatie van meubels, behang, bed den, gordijnen, vitrages, tapijten, alle soorten vinyl, vloerbedekking, zonwe ring, luifels, markiezen, maar ook in beperkte mate lampen, klokken, kap stokken en alles wat bij de aankleding van een woning hoort. De reden van ons bestaan is ook de service die we kunnen geven. Dat is aanmerkelijk meer dan een groot bedrijf waar men alleen besteld en het daarop geleverd wordt. Wij komen bij de mensén thuis, meten alles zelf op en verrichten ook al het nawerk, zonder voorrijkosten. Ook kan mèn hier stalen van de desbetreffende onderdelen mee naar huis nemen en in alle rust uitzoeken. We zien dat men in toenemende mate onze winkel weet te vinden en dan even opkijkt van de ruimte en de verscheidenheid aan voor raad. De laatste jaren krijgen we vrij veel projecten zoals scholen, kantoren en soortgelijke ruimtes. Ook hadden we direct na de oplevering in de Heybergh een soort model-kamer die we volledig hadden ingericht met spullen die men bij ons kon krijgen. Velen weten ook niet (flat wij oude meubels repareren. Ik verander op geregelde tijden het inwen dige van de zaak waardoor het weer een fris aanzicht krijgt. Een onjuiste ge dachte is dat wij als plaatselijke woning inrichting aanmerkelijk duurder zijn dan de grote bedrijven. Wij kunnen sterk met deze bedrijven concurreren omdat heel veel eigen werk is. Tel daarbij op het grote voordeel van de persoonlijke service en vakkennis en dat allemaal vlak bij huis. Maar laat men maar eens langs komen dan zien ze het zelf. Ver geet niet dat wij graag onze klanten te rug zien komen, dan moet je kwaliteit leveren en dat is de basis van ons be drijf. We zijn elke werkdag van 09.00 tot 18.00 uur geopend, alleen 's maan dags is de winkel gesloten". Woon inrichting Ed Stomp, een compleet be drijf met vakmanschap en service, dat men kan vinden op de Rademakerstraat 26, tel. 35 2487, privé 35 2034 en fax: 35 4831. Tijdens de herfstvakantie wordt voor de veertiende keer de Natio nale Modelbouw Manifestatie ge- ïouden. Een grote diversiteit op ge- »ied van vliegtuig-, trein-, voertuig en scheepsmodellen zijn van 22 tot in met 29 oktober te bewonderen, iet is dit jaar 50 jaar geleden dat de ferenigde Naties werden opgericht en Dnd dit thema worden door de model- iouwers speciale VN-vliegtuigen en N-auto's gebouwd. Daarnaast wordt dacht besteed aan de invoering van vele soorten helicopters in Neder- id. Veel modellen zijn voor het eerst zien. 'ok worden elke dag demonstraties ïgeven met formule 1 model-auto's, op '?n speciaal daarvoor aangelegd circuit, ^zoekers kunnen wedstrijdrijden met léze auto's door middel van radio- sche besturing. De beste coureurs len daarmee een prijs mee naar huis lemen. Tot slot is er een speciale attractie voor kinderen (maar ook voor ouderen) van de zo bekende meccano. Diverse bewe gende constructies met de meest fantas tische vormen zijn te bewonderen. Wil men in deze modelbouw meedoen, dan is telefonisch informatie te verkrijgen via telefoonnummer: 0343-491657. De Museumprijs voor deze manifestatie bestaat uit een rondvlucht in een histo risch vliegtuig. Dit alles van 22 tot 29 oktober dagelijks van 11.00 tot 16.30 uur in het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg. Model-locomotief van meccano. Corry Konings of Celine Dion, Marco Borsato of Cliff. In de Karaoke Mega Tour kan men met de eigen favoriet meezingen. In het hele land worden op zo'n tweehon- derd plaatsen voorrondes in de Karaoke Mega Tour gehouden. Voor Soesterberg en omgeving is dat vrijdag 11 oktober om 20.30 uur in Café De Gouden Leeuw aan de Rademaker straat 34. De winnaars van de halve fi nale worden persoonlijk uitgenodigd en presenteren zich medio-december 1996 op de grote landelijke finale. Bekende Nederlandse artiesten zullen onder toe zicht van een notaris, de jurering verzor- - gen. Hij of zij die deze finale wint krijgt een vliegreis naar Cura$ao, waar ze met een luxe limousine van het vliegveld naar het hotel in Willemstad worden gebracht. Dan volgt een zestiendaags verblijf. De tweede prijs gaat naar het zonnige Mallorca, terwijl voor de derde prijs een lang weekend naar Euro- Disney bij Parijs is weggelegd. De deel name aan deze karaoke is kosteloos. Het inschrijfformulier kan men in De Gouden Leeuw krijgen. De organisatie van Karaoke Mega Tour is in handen van That's fun entertainment b.v. in Alkmaar. Voor meer informatie, tel. 072-533 4422. Verloren voorwerpen Blauwe skelter, Generaal Spoorstr 54 (tel. 35 2968). Door de Christen Gemeente Soest is het verzoek ingediend om op 18 en 19 ok tober met een evangelisatiebus een standplaats in te nemen in Soesterberg. De bus zal op de parkeervakken tegen over Plesmanstraat nummers 84 t/m 90 worden geparkeerd. Vorig jaar heeft deze bus ook op deze lokatie gestaan en dit heeft geen problemen opgeleverd voor het winkelend publiek. De ge meente Soest heeft het verzoek daarom ingewilligd. ff'. Meer dan 500 inbraken per dag Wist u dat Na een inbraak de emotionele schade, of de tijd dat een bedrijf stil ligt vaak veel groter is dan de materiële schade. Wist u dat Technische Dienstverlening SAFE Inbraakdetectie, video-obser vatie en toegangscontrolesys temen installeert. Wij allerlei klusjes (reparaties) op elk gebied uitvoeren voor bedrijf en particulier. Nee? Dan moet u maar eens bellen voor een vrijblijvend advies of prijsopgave. Ons advies: 'SAFE' Al 15 jaar verstand van beveili gen. Technische Dienstverlening SAFE Postbus 131 3769 ZJ Soesterberg 0346 - 352454 06 - 54300566 Zondag 13 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor J. v.d. Zandt Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 uur Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wïjgerd Paltzerweg 227, Den Dolder, tel. 030- 2280626 Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. De plaatselijke huisartsen staan op de volgende plaatsen en tijden weer klaar voor de griepvaccinatie: Galjart: Drie Eiken donderdag 24 oktober 14.00-15.00 uur; Praktijk: woensdag 30 oktober 15.00-16.00 uur en 17.30-18.30 uur; vrijdag 1 november 15.00-16.00 uur. Creutzberg: Drie Eiken donderdag 17 oktober 14.00-15.00 uur; Praktijk: dinsdag 15 oktober 14.00- 16.00 uur en vrijdag 18 oktober 18- 19 uur. Prause: Drie Eiken donderdag 17 ok tober 15.00-16.00 uur. Praktijk: 22 oktober 16.00-17.00 uur en donder dag 24 oktober 19.00-20.00 uur. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555; werkda gen 12.00-13.00 uur; overige tijden: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 035-6093666. Donderdag 17 oktober houdt de PCOB haar thema-morgen in het Diensten centrum De Drie Eiken, aanvang 09.45 uur. P. Bijl uit Zeist zal vertellen over het leven van Maarten Luther. Dit jaar wordt herdacht dat hij 45Q jaar geleden op 18 februari 1546 op 63-jarige leeftijd gestorven is. Bekend van hem zijn de "95 stellinge" die hij op 31 oktober 1517 aanbracht op de deur van de slotkapel in Wittenberg. Gasten zijn op deze mor gen van harte welkom. Een jaar lang is met plezier gewerkt in de nieuwe ateliers van Sterrenberg. Fa milie en andere geïnteresseerden zijn op woensdag 9 oktober van 14.00 tot 17.00 uur welkom om deze niéuwe werkruim tes te komen bekijken. Men kan ook een aantal deelnemers aan het werk zien en de eindresultaten bekijken in de Artotheek. Aanstaande zondag wordt op het terrein van Sterrenberg een natuurwandeling gehouden. Langs het bestaande natuur pad kan men op eigen gelegenheid ver schillende mooie paddestoelen zien. Om 14.CM3 uur is er een rondwandeling on der leiding van een gids. Over het ge hele terrein staan bankjes, zodat ook mensen die wat moeilijk ter been zijn, aan de wandeltocht kunnen deelnemen. Vanaf 14.00 uur is tevens de kinder boerderij geopend (dit jaar de laatste keer op zondag). Er zijn allerlei activi teiten voor kinderen en volwassenen. De opbrengst komt ten goede aan de boerderij. Ook het Dorpshuis van Sterrenberg is deze middag geopend waar men koffie/thee en iets lekkers kan verkrijgen. Voor informatie, tel. 359911. "Manon, ik weet dat je al een hele tijd hierop hebt gewacht. Samen hebben we een huis gekocht en ik ben niet van plan daarin alleen te gaan wonen. Lieve Manon, wil je met me trouwen?" Deze woorden klonken donderdag avond, omstreeks kwart over negen, op het bordes van het fraaie landhuis Egghermonde. De 25-jarige Peter Mik kers, bouwkundig ingenieur uit Aal smeer, heeft vierenhalf jaar geleden "zijn" Manon tijdens een ski-vakantie in Oostenrijk leren kennen. Bij de toen 16- jarige Manon was er sindsdien maar één: en dat is Peter! Samen bouwden ze aan hun toekomst en wordt ergens in Almere, op een nog braakliggend terrein, hun huis gebouwd. Peter wilde zijn huwelijksaanzoek een officieel tintje geven, maar hoe. Verkle den als ridder, met een luchtballon naar beneden komen en nog veel meer mo gelijkheden werden op een zomerse avond bij hem thuis besproken. Diverse instellingen heeft hij in en om Soester berg gebeld, helaas zonder resultaat. "Je moet zoiets met muziek doen," was een opmerking van één van zijn raadge vers. Helaas was de plaatselijke muziek vereniging Odeon hier niet voor te por ren, dus dan maar verder zoeken. Zo kwam hij bij de "Melody Percussion Corps Voorwaarts" in Zeist, een onder deel van de Muziekvereniging Voor waarts uit die plaats. Een telefoontje naar Jan Dittmar was voldoende. "Ja hoor, wij verzorgen mini-concerten, streetparades, optredens tijdens zomer- markten en bedrijfsfeesten, serenades voor bruiloften en a.s. bruiloften, jubi lea, kortom alles afgestemd op de wen sen van de opdrachtgever". En zo hoorden vooral de bewoners aan de Moerbessenberg op donderdag 4 oktober de melodische klanken van de xylofoons, marimbas en trommels. In het duister Van die avond werd deze voor hen vreemde maar schoon klin kende stoet gadegeslagen. Gala-avond De familie Minning stond in hun 'fraai optrekje' klaar om door de vader van Peter Mikkers opgehaald te worden. Op een ministerie in Den Haag werd een gala-avond worden gehouden en de va der van Peter zou hen daarvoor opha len. Maar in plaats van met een grote auto voor het landhuis te rijden, liepen de ouders van Peter naast Voorwaarts en zagen hoe Peter eveneens gekleed in het blauwe uniform met pet, als een vreemde eend midden tussen de spe lende en slaande muzikanten liep. Hij had een cimbaal gekregen en probeerde hierop de maat te vinden, wat niet zijn sterkste kant was. Gezien zijn lengte van bijna twee meter was hij, ook al omdat hij niet in de maat liep, duidelijk zicht baar. Zo zich voortbewegend ging het de grote oprijlaan van Egghermonde in, waar nieuwsgierige gezichten al door de ramen keken. Toen de muziek kennelijk duidelijk te horen maar nog niet te zien was, kwam de hele familie Minning toch maar eens buiten kijken. Vanuit het landhuis werd de oprijlaan in een zee van licht gezet en zag men met stomme verbazing dat een complete muziekband op hen afmarcheerde. Huwelijksaanzoek Ook de nietsvermoedende Manon stond erbij en keek er naar. Vlak voor het bor des werd halt gehouden en hield de mu ziek op te spelen. Een boomlange jon geman liep naar voren; deed zijn pet af. En toen zag Manon wie dat was. Van schrik, verbazing en plezier sloeg ze haar handen voor de mond. Was dat haar Peter? Met een grote bos bloemen knielde hij voor haar neer en terwijl de wind door de herfstbladeren lispelde, klonk luid en duidelijk zijn stem: "Lieve Manon, jullie dachten uitgenodigd te zijn voor een galafeest in Den Haag. Maar helaas is dat niet zo. Ik heb je wél wat belangrijkers te vragen. Ik weet dat je al een hele tijd hierop hebt gewacht. Manon, we hebben samen een huis ge kocht en ik ben niet van plan om daar alleen in te gaan wonen. Lieve Manon, wil je met me trouwen?" Al die tijd had zij stralend haar Peter aangekeken en als het ware zijn woor den gedronken. Met een overtuigend: "Ja Peter, heel graag!" waren velen ge tuige van dit bijzonder huwelijksaan zoek. Indien men dacht dat de a.s. bruid en bruidegom daarop in eikaars armen zouden vallen, dan was dat niet juist. Peter ging nu naar Dieter Minning, de De verbaasde Manon dronk de woor den van haar Peter tijdens het ludieke et} originele huwelijksaanzoek. Daarna rea geerde ze posititief. vader van Manon en weer ging hij op de knieën. "Ik heb de etiquette van een huwelijks aanzoek erop nageslagen, waarin staat dat ik jouw toestemming moet vragen om je dochter te mogen trouwen. Dat zou ook onder het genot van een glas heerlijke whisky kunnen gebeuren, maar ik weet dat je dat edel vocht niet lust. Daarom vraag ik je op deze wijze je toe stemming om met je dochter Manon te mogen trouwen". Met één greep werd Peter op zijn benen gezet met de woorden "welkom in de familie". Dat was het sein om het ver loofde paar te feliciteren, begeleid door de sprankelende klanken van Zuid- Amerikaanse, Afrikaanse- en Top 40- muziek van Voorwaarts. De verlichting in de statige kamers van Egghermonde bleven die avond lang branden en was er meer plezier dan op welke gala avond ook. Namens het Melody Percussion Corps Voorwaarts kreeg de a.s. bruid een bos bloemen, waarop de band spelend door de duisternis werd opgeslokt en naar Zeist terugkeerde. Namens een aantal bewoners van de Vliegtuiglaan en de Brik werd door C. Hinderks het College van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest gevraagd om in de Vliegtuiglaan verkeersremmen- de maatregelen te treffen. Vanuit de afdeling WGV werd ter plaatse een onderzoek ingesteld. Daar uit werd geconcludeerd dat deze laan een rustige woon- en ontsluitingsstraat is, uitsluitend bestemd voor de direct aanliggende straten Spad, Rumpler en Aviatik. Er rijdt volgens de onderzoe kers geen doorgaand verkeer over deze laan, maar alleen verkeer dat in de di recte omgeving zijn bestemming heeft. Geconstateerd werd dat buiten de drukke uren in de ochtend en in de mid dag, nauwelijks verkeer over de Vlieg tuiglaan rijdt. Vervolgens biedt het verblijfsgebied omsloten door de Vlieg tuiglaan, de Oude Tempellaan en de Kamerlingh Onneslaan voldoende vei lige speelmogelijkheden voor kinderen, aldus de gemeente Soest. Om die rede nen ziet de gemeentelijke-overheid geen aanleiding om verkeersremmende maat regelen in de Vliegtuiglaan te treffen. WONINGINRICHTING Rademakerstraat 26 3769 BD Soesterberg tel: 0346-352478 fax: 0346-354831 Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Rommelmarkt Zaterdag 12 oktober van 10.00 tot 14.00 uur rommelmarkt met tombola, met mooie prijzen beschikbaar gesteld door de plaatselijke middenstand. Cursussen: In het Dienstencentrum De Drie Eiken worden diverse creatieve cursussen ge houden waarvoor nog enkele plaatsen beschikbaar zijn. Cursus papiervouwen t.b.v. het maken van wenskaarten, donderdag 31 oktober en 7 november van 10.00 tot 12.00 uur, kosten tien gulden exclusief materiaal. Cursus werken met brooddeeg, donder dag 5 en 12 november van 14.00 tot 16.00 uur, kosten tien gulden, excl. ma teriaal. Cursus zijdeschilderen, dinsdag 22 ok tober van 14.00 tot 16.00 uur, kosten vijf gulden, inclusief materiaal. Cursus doosjes bekleden, dinsdag 29 oktober van 14.00 tot 16.00 uur, kosten vijf gulden incl. doosje, stof voor bekle den zelf meebrengen. Woensdag 9 oktober 09.00 Opening Novolax winkel 14.00 open middag artotheek Sterren berg Donderdag 10 oktober 10.00 Najaarsvergadering ANBO, Drie Eiken Zaterdag 12 oktober .(,t 09.30 Kinderkledingbeurs, Sterrenberg 10.00 Rommelmarkt, Drie Eiken 13.00 volleybal AGAVS, meisjes en jon gens Banninghal 14.15 volleybal AGAVS, heren 2 en 4, Banninghal 15.45 volleybal AGAVS, dames 1, heren 1 en 3 Zondag 13 oktober 14.00 natuurwandeling Sterrenberg Maandag 14 oktober 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest Dinsdag 15 oktober 14.00 griepvaccinatie Creutzberg Opgaven voor de agenda: tel. 351252.

Soester Courant | 1996 | | pagina 15