95 >est ijke *en m Stam/SoVoCo bezwijkt onder servicedruk J 1 J Enerverend duel aan de Eemweg Vlaggenschip Soest lijdt schipbreuk Ingecalculeerd verlies hockeyers Goede serie van SEC krijgt vervolg lof SsSsill Eindelijk winst voor Hees PAGINA 16 WOENSDAG 9 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT Damesteam onder hiveau in Sneek; Ook verlies voor herenteam PAGINA 17 VOLLEYBAL HANDBAL Blessure Tourné personele domper voor Smeeing/BDC BASKETBAL Negatieve lijn van basketbalsters in Vianen doorbroken DVSB loopt weer tegen nederlaag op KNVB draait geldstraf terug en kort schorsing d'Aquino in Öf!ö«iS§i VOETBAL zondag MHC Soest houdt schade beperkt tegen koploper HIC HOCKEY t V Kees van Dorresteijn 'matchwinner' in Utrecht: 0-1 VOETBAL zondag Drie doelpunten van Marcel van Essen en Van de Zwet: 3-3 VOETBAL «ubg KORFBAL Eemvogels krijgt geen voet aan de grond bij Viko Herstel roodwitten tegen Rood Wit'58 VOETBAL zaterdag 1 'P V9 u dacht altijd, een deur is een deur... Totdat u bij Schipper Soest kwam kijken. Niet om 'n open deur in te trappen, maar Schipper Soest heeft écht een ongelooflijke grote collectie binnen- en buitendeuren. In talloze stijlen, kleu ren, houtsoorten, uit voeringen en inclusief beslag. Daarnaast krijgt u uit gebreid advies waar u wat aan hebt, ook over het al dan niet zelf aanbrengen. Kortom, bij de deuren van Schipper Soest draait 't om kwaliteit. WPUSTRJEWEG iü ngsweg De opslag van Gala/OS 2 gaf zater dag de doorslag in de eerste com petitiewedstrijd van Stam/SoVoCo. En zetten de dames van de Soester tlub een jarenlange traditie voort door in Sneek te verliezen. De eer ste set werd na een inhaalrace nog binnengehaald, maar in de drie beurten daarna waren de Friezin- jen sterker. De mentale speech van Buddy Doorn bos om de gedachte aan die 'rot hal', het lawaai (een Soesterse ving de bal toen re een fluitsignaal hoorde, dat van een ander veld kwam) en de reeks nederla gen in Sneek te doorbreken, haalde diets uit. Gala/OS 2 was gewoon beter dan Stam/SoVoCo dat onder het ni veau bleef, dat het een week eerder in de bekerwedstrijd had gehaald. Aanval lend hadden de gastvrouwen meer in huis, maar vooral hun servicedruk deed de Soester club capituleren. 'Als we het niveau van vorige week hadden gehaald, had er minimaal een punt voor ons ingezeten," zei Doornbos. Maar zijn speelsters konden dit alleen in de eerste set opbrengen, toen ze tegen een 11-4-achterstand aankeken. Ineens kregen ze vat op de opslag van Gala/ U!>^2 en werd het via 13-14 toch nog Risico Veel tijd had de thuisclub niet nodig om deze verrassende wending in de set van zich af te zetten. Ze nam nog meer ri sico en scoorde belangrijke punten met knalharde sprongservices. Het had bo vendien tot gevolg dat Stam/SoVoCo nauwelijks het eigen aanvalsspelletje kon: 15-6. In de derde set ging de strijd gelijk op tc?f "11 en was Stam/SoVoCo dicht bij het eerste wedstrijdpunt, maar en kele stopfouten bleken van doorslagge vende betekenis (15-11). Doornbos, die midaanvalster Petra Hendrikse miste, zag zijn team daarna een 1-4-voor sprong nemen, maar stelde tevens vast dat Gala/OS vanaf dat moment de moker weer hanteerde vanachter de achterlijn. Op 15-8 kwam er een einde aan de wedstrijd. "Toch was het spel hoopgevend," oor deelde Doornbos. "We waren zeker niet uitzichtloos. Jé komt binnen als een ploeg die wonder boven wonder" in de eerste divisie is gebleven, maar na af loop werd van verschillende kanten ge concludeerd dat er voor ons een plaats in de middenmoot is weggelegd. Dat is iets wat ik durf mee te nemen." In de ogen van de volleybaltrainer moet Stam/SoVoCo deze week wel in de spiegel kijken. Wat hem het meest stoorde, waren de fluctuaties in het spel van zijn team. Inzinkingen wil hij voor komen en daar zal hij in de tien uur trai ning voor de thuiswedstrijd tegen Lycurgus aan werken. Tegen het sterke Groningse team hoopt hij dat het pu bliek zijn ploeg over de dode punten helpt. In verband met de plotselinge promotie naar de eerste divisie spelen ae dames hun duels in De Bunt niet om 17.00, maar om 14.45 uur. Beker Ook de wedstrijd in de tweede beker ronde mogen de dames in de ver trouwde De Bunt afwerken. Dit gebeurt op zaterdag 2 november, wanneer Gemini/S op bezoek komt. De Hilver- sumse tegenstander komt uit in de derde divisie en vormt op papier een te nemen vesting voor de Soester ploeg die in de eerste ronde te sterk was voor tweededivisionist Fitplan Gildevaart/ Vrevok (3-0). Heren De heren van de volleybalvereniging volgen om vijf uur 's middags, tegen Alstavo'81. Ook de mannen verloren hun eerste duel met 3-1. Ook voor hen had er meer ingezeten. Jan Jansen, de opvolger van Bram Muijs, weet de nederlaag in Barneveld tegen SSS 3 voornamelijk aan faalangst van de nieuwe ploeg. Jan Visser bleef met een rugblessure aan de kant en van van de routiniers waren verder over Jaap van der Vinne en Ron Goethals, van wie de laatste een aantal invalbeurten kreeg. De over het algemeen jonge spelers, die vorig seizoen ternauwernood het vege lijf redden in <de eerste klasse, waren te gespannen in de promotieklasse. "Ze kunnen beter presteren en hadden mi nimaal een puntje kunnen pakken, maar ik hou het maar op kinderziektes, die we moeten wegwerken." Met 15-10, 15-9, 14-16, 15-11 bleef Stam/SoVoCo donderdagavond op nul staan. De ploeg serveerde zestien keer fout in vier sets en kon de tegenstander geen enkele keer onder druk zetten met de service. Dat de derde set toch werd gewonnen, was volgens Jansen puur te danken aan inzet en slimheid. "Het mooie spel was er niet, het was een rommelwedstrijd," aldus Jansen die ach teraf twijfels had over de wissel die hij in de laatste set toepaste. Stam/SoVoCo kon SSS nog bijbenen, toen hij Goethals naar de kant haalde. "Ik zette Jaap erin, die in de derde set niet meer doorkwam. Ik hoopte dat hij de ballen weer lekker zou raken, want dan is hij niet te verde digen. Misschien had ik het niet moeten doen." Nog voor de start van de zaal competitie, op zondag 20 oktober, heeft Smeeing/BDC een tegenval ler te verwerken gekregen. Guus Tourné is in elk geval nog vier we ken uitgeschakeld. De handballer blesseerde zich tijdens de voorbereiding aan zijn knie. Door ingescheurde kruisbanden is spelen voor hem op dit moment onmogelijk. Boven dien zit er een oneffenheid op zijn meniscus, waarop hij in het verleden al eens een optater had gekregen. Via belasting wordt geprobeerd de bob beltjes op zijn knie te laten verdwijnen, maar mede in verband met de inge scheurde kruisbanden kan de knie niet te zwaar worden belast. Trainer Gerard Tukker van de ambiti euze tweede divisieploeg hoopt dat de markante handballer in november weer inzetbaar is, maar vreest dat het herstel langer zal duren als Tourné een (kijk operatie moet ondergaan. In de laatste 'buiten-wedstrijd' voor de winter won het herenteam met 24-20 van UHV/DSO. Met de dames, die nog steeds op zoek zijn naar een trainer, blijft het pappen. Smeeing/BDC hield aan de Henriëtte Blaekweg open huis. Wasmeer heette de gretige bezoeker: 4- 13. In Vianen is de negatieve lijn van de dames van Red Stars doorbroken. Na twee kleine nederlagen boekten de basketbalsters hun eerste over winning ten koste van Blue Herons: 34-40. Opnieuw was de start van het team van Aldo Heeregrave vals. Blue Herons nam een 12-4-voorsprong, maar Red Stars concentreerde zich beter en had de schade voor rust hersteld: 19-19. Ook in de tweede helft moest Red Stars eerst een achterstand wegwerken, want zeven minuten na de hervatting was het alweer 28-23. Ditmaal hadden de Soesters acht minuten nodig om de ver gissing goed te maken: 32-32. Vanaf dat moment bepaalde Red Stars de wedstrijd. Blue Herons scoorde in de laatste vijf minuten nog maar één keer, Red Stars vijfmaal. De overwinning had hoger kunnen uit vallen als Red Stars vanaf de vrije worp- lijn wat nauwkeuriger was geweest. Van de 25 pogingen voor één punt werden er slechts zeven benut. Patricia Jasperse werd topscoorster met elf punten. Bij Red Stars debuteerde de van Cracker jacks overgekomen Inge Hoogenhout. Met drie punten droeg zij haar steentje bij aan het eerste succes van Red Stars. Heren In de competitie van de heren is de eer ste degradant bekend. Hurricanes uit Spijkenisse trok zich terug. De ploeg zou zaterdag in Soest hebben moeten spe len, maar de ploeg Hans de Bruin en kornuiten, die nog ongeslagen zijn, kre gen een weekeinde vrijaf. Ook in de tweede wedstrijd moest DVSB buigen. In de uitwedstrijd te gen Ons Genoegen waren de gast heren sterker. Ze wonnen met 12-8 van de Soester/Baarnse combina tie. Met drie invallers die een punt scoorden en de onnodige nederlagen van Weistra en Van Niel was het gedaan met de koopman. Van de Laan en Tjon A Ong waren de enigen van DVSB die de volle winst binnenhaalden. d i En toch was er goed nieuws op de Bosstraat-Oost. Ondanks de verras sende, en wederom onnodige, ne derlaag (0-1) was er reden tot enige blijdschap. Omdat de KNVB de club alsnog heeft vrijgesproken voor de ongeregeldheden tijdens de uitwedstrijd tegen ZPC. En omdat de schorsing van Maurice d'Aquino (tot 26 december) is teruggebracht tot vijf duels. De spits is daarom weer speelgerechtigd. Niet dat daardoor de gezichten gelijke tred hielden met de vrindelijke zonne stralen van zondagmiddag. Maar een vorm van troost was het voor de groot ste optimisten. Soest was door de Algemene Tucht- commissie Amateurvoetbal schuldig bevonden aan het wangedrag van spe lers, waardoor de uitwedstrijd tegen ZPC, in mei van dit jaar, werd gestaakt. Als gevolg hiervan kreeg de club een boete van 1.250 gulden opgelegd. Het protest dat het bestuur in juni indiende, haalde niets uit, waarop in juli hoger beroep werd ingesteld. Nu mag de club alsnog het geld in haar kas houden, na dat de Commissie van Beroep van oor deel is, dat het bewijs voor de schuld van Soest onvoldoende is bewezen. De uitspraak van de tuchtcommissie werd daarom vernietigd. In de bewuste wedstrijd had d'Aquino zijn tegenstander Koffijberg een trap gegeven. Niet nadat hij door de Amster dammer was gslagen, aldus de voetbal ler zelf. Hij accepteerde destijds de rode kaart, maar vond de schorsing tot 26 december wel erg zwaar. Tot dezelfde conclusie kwam de Commissie van Be roep. De uitbanning werd verkort tot vijf officiële wedstrijden en die heeft Soest inmiddels achter de rug. d'Aquino mag dus weer spelen, maar of Peter Vïsee meteen gebruik van hem maakt, is niet zeker. De spits heeft een trainingsachterstand en stond afgelopen zondag nog niet opgesteld in het eerste. Weer niet. Soest weet zich nog steeds geen raad met het benutten van de kan sen en verspeelde daarom al veel wedstrijdpunten. Foto: Goos van der Wilt. Maurice d'Aquino is weer speel gerechtigd. Het vlaggenschip van de blauwwitten kan overigens voorin best wat hulp ge bruiken, want opnieuw liet het zondag een reeks kansen liggen, waardoor de ploeg schipbreuk leed. De kansen die Michel Vlaswinkel en Martijn de Jonge kregen, waren rijp voor een doelpunt. De kopbal van Vlaswinkel was iets te wijd en De Jonge ging vlak voor rust buitenom in plaats van dat hij de kort ste weg naar het doel nam. Hercules probeerde niets, was initiatief- arm en beperkte zich tot het tempori seren van de wedstrijd, in de hoop een graantje te kunnen meepikken. Het ne gatieve spel van de Utrechters werkte verlammend op Soest dat er in de tweede helft niet meer in slaagde de adrenaline van de teleurgestelde aan hang op te kloppen. De komst van André Doorduin en Arjan van den Breemer had evenmin effect. En tussendoor kwam Hercules stiekem aan de volledig onverdiende, maar wel winnende treffer. Van der Klij schoot de bal hard in, die slecht werd verwerkt door Wessel Sennef. De bal feprong terug van zijn borst en was een makkelijke prooi voor Faverus: 0-1. Hierna was het pompen of verzuipen voor Soest, Martijn Stalenhoef teisterde de vuisten van doelman Pronk. Daarna knalden Peter Wolfsen, René de Bree, Stalenhoef en De Jonge de bal nog eens in de bomen. De nederlaag tegen HIC was inge calculeerd en op twee defensieve fouten na, die meteen werden afge straft, was Frans Tordoir helemaal niet ontevreden over de verrichtin gen van MHC Soest. "We zijn in ie der geval niet afgeslacht," aldus de hockeytrainer. Dat het bij 2-1 bleef, was te danken aan het verdedigende concept dat MHC Soest uitwerkte. Tordoir had gezegd dat HIC het spel moest maken en dat zijn spelers de tegenstanders bij de midden lijn moesten opvangen. "Als je probeert mee te hockeyen, speel je HIC in de kaart," verklaarde de Amersfoorter die vanwege schorsingen, blessures en het buitenland geen beroep kon doen op vier basisspelers. "Alles bij elkaar opge teld, hebben we het maximale eruit ge haald." Na tien minuten kwam Soest op achter stand, omdat één zone achterin was ver laten. Na een aanvallende actie was een verdediger niet op tijd terug en zijn plaats werd niet overgenomen. HIC dook de ruimte in. Acht minuten later was het al 2-0 na opnieuw een fout. Tot zijn genoegen stelde Tordoir vast dat zijn spelers de opdrachten bleven uitvoeren. Voor rust kreeg de ploeg wel iswaar geen strafcorner, maar de schade werd beperkt gehouden en in l\et tweede deel kreeg Soest zelfs meer con trole op de wedstrijd. Er ontstonden counterkansen en in het laatste kwartier was HIC, dat de voorgaande duels met ruim verschil had gewonnen, het spoor bijster. In de zestigste minuut had de lijst aanvoerder geluk, toen de scheidsrech ter verzuimde de voordeelregel toe te passen. Hij floot af voor een shoot-ge- val van HIC, terwijl Maarten van de Klink in vrije positie voor het doel in balbezit kwam. Even later sloeg Her man Stam de bal in een scrimmage net naast. Met nog een minuut of vijf te spleen, kwam Hilco Krook een bakje troost brengen. Hij schoot na de derde straf corner van Soest de bal in het doel. "Het was een terechte zege voor HIC, maar we hadden er aanvallend meer kunnen uithalen. Het probleem was dat we links en rechts geen vrije posities hadden, waardoor de bal steeds moest worden teruggespeeld," luidde de laat ste analyse van Tordoir. Dames In de uitwedstrijd tegen Voordaan had den de dames van MHC Soest het niet gemakkelijk. Ondanks dat de scheids rechters de indruk wekten op de hand van Voordaan te zijn, lukte het de Soes ter ploeg een gelijkspel uit het vuur te slepen. De eindstand (1-1) was voor rust al bereikt. Soest kwam eerst achter, maar Nathalie Corsmit maakte gelijk. Niet Peter van den Berg, maar Kees van Dorrestein was verantwoorde lijk voor de vijfde opeenvolgende overwinning van het ontketende SEC-zondag. Een kwartier voor tijd maakte hij het enige doelpunt van de uitwedstrijd tegen Kampong, waardoor SEC nog steeds alleen aan de leiding gaat. Omdat Ramon Heijnen zich verdienste lijk moest maken voor zijn werkgever, mocht de jonge vleugelspits weer in de basis beginnen. Eerder dit seizoen scoorde hij na een invalbeurt, nu werd het nieuwe gezicht in de selectie 'matchwinner'. Intussen kan waarschijn lijk niemand zich herinneren wanneer SEC aan zo'n goede serie bezig was. En weer was de zege van de succesvolle groènwitten verdiend. Kampong, dat enigszins ontzag had ingeboezemd door van NVC, te winnen, was meestal de mindere van SEC dat niet sprankelend speelde, maar wel besefte dat er ge knokt dient te worden. In eerste instan tie deden beide ploegen niet veel voor elkaar onder, maar na het eerste half uur nam SEC het voortouw. In de 35ste minuut leidde dit tot een treffer van Van den Berg. Hij nam de bal met zijn borst aan en scoorde, maar de vrouwelijke scheidsrechter Boekwiet- Peters (die goed floot) keurde hét doel punt af. Van den Berg zou de bal met zijn hand hebben beroerd. Van Dorrestein liet nog voor rust zien dat het SEC menens was, maar zijn inzet had een beter lot verdiend dan de lat. Veldoverwicht Een groot veldoverwicht werd na rust opgebouwd door de formatie van Jos van Rouwendaal. Levensgrote mogelijk heden leverde dit niet op. Totdat er een voorzet vanaf de rechter flank werd ge geven. Van den Berg kopte de bal ge richt achterover en Van Dorrestein haalde uit. De doelman van Kampong bracht nog redding, maar had geen ant woord op de tweede poging van de Soester. De Utrechters probeerde het nog zon der dat ze een vuist konden maken. Gevaarlijk was Kampong alleen bij dode spelmomenten, zoals vijf minuten voor tijd. Bij één van de ingestudeerde vrije trappen kregen doelman Edwin van de Luitgaarden en libero Luits Houkes, die de boel achterin op slot hielden, hulp van de lat. In de laatste tien minuten paste Van Rouwendaal drie wissels toe. In chrono logische volgorde maakten Van den Berg, Saban Aksit en doelpuntenmaker Van Dorrestein plaats voor Ruud Beijnen, Olaf Hop en Marcel van Doresteijn. Twee andere Seccers, verde diger Ron Daselaar (eerste helft) en middenvelder Remco van Veenendaal (vlak voor tijd) mochten bij de scheids rechter aanschuiven voor een kaartspel letje. De wedstrijd tussen VVZ'49 en Zwart Wit'63 bevatte alles wat voet bal aantrekkelijk maakt. Een ener verend scoreverloop met zes doel punten, twee strafschoppen en kan sen voor beide doelen. Dat WZ'49 de punten moest delen, was minder prettig voor de thuisclub, maar stond garant voor meer voldoening dan na de twee voorafgaande duels. Beide elftallen zochten meteen de aan val nadat er was afgetrapt. Marcel van Essen deed het in die fase nog een keer tje voor. In de 21ste minuut verzilverde hij een solo en 68 tellen later deed hij hetzelfde na goed voorbereidend werk van Ruben de Goede. Het leek op rolletjes te lopen voor WZ'49, maar de Harderwijkers gaven een staaltje van veerkracht weg. Toen ze het bekertje thee tegen hun lippen druk ten, was het alweer 2-2, omdat de ge vaarlijke spits van Zwart Wit'63 de taal van Van Essen had verstaan. Bij zijn eerste doelpunt liet hij twee Soesters zijn hielen zien, de tweede kwam voort uit een strafschop. Stip Ook WZ'49 mocht de bal op de stip leggen, nadat Gerard Becker binnen de lijnen was gevloerd. De inzet van Peter van der Munt was niet zuiver genoeg. De eerder gememoreerde thee zat nog warm in de maag of het was al 2-3 voor de gasten. De Goede, die verder goed speelde, tikte de bal te zacht terug en Van de Zwet vierde zijn derde doelpunt. Voor Henk van Asch was dit het sein om Gijs Schaap en Raymond Brandes in de ploeg te brengen. Ton Wolfsen, moegestreden na zijn rentree in de hoofdmacht, en Gert van de Munt mochten hun trainingsjack aantrekken. De invallers gaven VVZ'49 nieuwe im pulsen en Marcel van Essen wilde niet onder doen voor Van de Zwet. In de zeventigste minuut viel ook zijn derde doelpunt. Geheel in de stijl van de wedstrijd wa ren beide ploegen dichtbij de winnende treffer. Zwart Wit'63 trof de paal en een kopbal van Schaap strandde op de lat. VVz'49 moet zaterdag naar Vianen, waarvan in de derde bekerronde met 11-0 werd gewonnen. Vianen staat nu bovenaan met vijftien punten uit vijf duels. Foto: Goos van der Wilt. Op slag van rust laat Peter van de Munt een ideale kans op 3-2 liggen. Zijn strafschop wordt gestopt. Kunstgras. Hockeyers weten er alles van, korfballers hebben er alleen over horen praten. En daarom kwam De Eemvogels zaterdag voor een verrassing te staan bij Viko uit Vianen. De thuisclub beschikt over een kunst grasveld. De Soesters zijn deze voor korfballers ongebruikelijke ondergrond niet gewend en de meeste spelers had den niet het juiste schoeisel bij zich. De Eemvogels kreeg daarom geen voet aan de grond in Vianen en liep tegen de derde nederlaag op. Het werd 15-5. Aanvankelijk hield Eemvogels het tempo van de geroutineerde tegenstan ders bij en na een kwartier stond de ploeg van Rinus Jongeneel nog met 3- 4 voor. Vervolgens was het over en uit. Eemvogels zou welgeteld nog één keer de bal door de korf mikken. In de rust was de missie al mislukt (9- 4), in de tweede helft werd het alleen maar erger. Viko overklaste de Soesters en boekte een simpele zege. Het lijkt erop dat Hees zich heeft hersteld van de twee slechte verto ningen in de uitwedstrijden tegen WA'71 en SOVA'54. Tot tweemaal toe rehabiliteerden de roodwitten zich op eigen veld, al bleef het bij die gelegenheden 0-0. Maar tijdens het derde uitstapje liet Hees zich van zijn goede kant zien door met 1- 3 te winnen van Rood Wit'58. Van de nieuwkomers stonden Jasper Grendel, Teus Verwoerd, Michael van de Broek en Peter de Jong (terug van weggeweest) in de basis. Ten opzichte van een week eerder stonden ook Johan van den Brink en Nico van Veen weer opgesteld. Hees speelde bij vlagen goed, maar tus sendoor ook minder. Volgens Teus van Kommer is dat te verwachten van een ploeg in opbouw. In elk geval had Hees een groot veldoverwicht en scoorde Jeffrey Dorresteijn uit een voorzet van Grendel 0-1. Op slag van rust had de spits er 0-2 van kunnen maken, maar hij miste vanaf elf meter, nadat een Putten- ■XA aar de bal met de hand had tegengehou den. Voor hem was er alleen nog rood en geen wit meer. De misser van Dorrestein leek weinig invloed te hebben, want in het eerste kwartier na rust speelde Hees goed en kreeg het drie kansen. Daarna zakte de ploeg in en begonnen de tien van Rood Wit'58 feller te spelen. Door een fout in de verdediging werd het een kwartier voor tijd volgens Van Kommer ver: diend, zelfs 1-1. Ogenblikkelijk gaf Van Kommer Van den Brink de opdracht de twee spitsen te gaan helpen en Hees trok de zaken recht. Dorresteijn vergat zijn actie, toen hij een fraaie actie aan de rechter kant afrondde met zijn tweede doelpunt. Ongeveer vijf minuten voor tijd schoot De Jong de bal uit een vrije trap ook nog een keer in het doel. "Het ziet ernaar uit dat ze de lijn van de thuiswedstrijden hebben doorgetrok ken," aldus Van Kommer die binnenkort weer plaatsmaakt voor Jaap vtfn de Veer, wiens blessure bijna achter de rug is. "Ik probeer éen geraamte neer te zet ten en hoop dat ik daarin slaag, zodat we aan het einde van het seizoen kun nen zeggen: we hebben het goed gedaan met het kampioenschap of een periode- titel. Maar ach, dat is nog zover weg."

Soester Courant | 1996 | | pagina 17