3est! Nieuwe Van Weedestraat 'zichtbaar' Voorlichting voor minima ^Van Kreukelen Vast-goed 'Spullenhulp biedt voornamelijk verschuiving van afvalinzameling' Veiligheid voorop op vuilniswagen 1 ACTUEEL! Vluchtelingenwerk vraagt om extra geld voor nieuwkomers Burgemeester onthult bord met impressie van herinrichting Trappen gestolen in nieuwbouwwijk Spreekuur en folders in drie talen Klachten bezorging 'Eindelijk hadden we de zekerheid die we zochten.' PETERS Makelaardij De makelaar die perfect voor u werkt! Wieldoppen weg GESCHENKPAKKETTEN SP wil verruiming kwijtschelding van waterschappen Uw totaalinstallateur P.A. van den DlJSSEL bv voor al uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens Gasovxderkud Laanstraat 34a - Soest Telefoon 035-601 2472 4 WOENSDAG 9 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 5 ut Soest/ Wethouder Van Logtenstein wil huidige functie Spullenhulp verstevigen lige politie eert verkeer Kortsluiting onder dashboard: brand! Het laatste nieuws staat in de Soester Courant Gemeente neemt nieuwe huisafvalauto in gebruik Weedestraat HerinrfcftdnS Tapijten voor kamerbreed comfort f 185.000,- Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035 - 6030303 Fax: 035 - 6029995 Voorlichting AV Soest 5093 460 Nabij de spoorwegovergang aan de Van Weedestraat is sinds gister morgen een bord te zien met een impressie van de winkelstraat na de herinrichting. Het 2,5 x 2,5 meter metende bord werd onthuld door burgemeester Hans de Widt. Ook de drie overige collegeleden, de wethouders Neks Blommers, Pieter ten 'UI Hove en Ries van Logtenstein, kwamen in actie. Iets verderop legden zij een te- lte- gel van het voetpad en het fietspad. Gestoken in een oranje werkjas en - handschoenen maakten ze daarbij ge- inghebbenden een gemotiveerd ^ruik van een tegeldunkie, een apparaat at nP7waarcrhnft vunrrlPTi opnpht r at bezwaarschrift worden gericht waarmee de tegels'kunnCT wor- den gepakt en verlegd. st. Het bezwaarschrift moet iend. oorn en 1 es «as 13x am. vogelkers iele vergunning kunnen dit mon- sn bij de afdeling groen milieu >35-6093709. De afbeelding op het bord is een vergro ting van een dia die is gemaakt van de fcuaquette die eerder te zien was in het informatiecentrum van het gemeente huis. De werkzaamheden voor de her inrichting van de Van Weedestraat zijn nog in volle gang. Op veel andere plaat sen in Soest wordt gewerkt aan de ver- vanging van de verharding van de fiets paden, die uit rood asfalt komen te be staan. Onder het kopje 'Werk aan de weg in Soest' staat elke woensdag in de Soester Courant waar er de komende week gewerkt wordt en met welke over last het verkeer rekening moet houden. Foto: Goos van der Wilt. Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van een aantal fliscotrappen. Deze trappen stonden bij een woning in aanbouw in de Boerenstreek. Ben 53- jarige man uit Hardinxveld-Giessendam meldde de diefstal. De trappen hebben een waarde van 235 gulden per stuk. axus en 1 hulst 1 fijnspar, ïje en am. vogelkers 2 coniferen sparren, in, 2 acacia's en berk 1 ceder dennen 11 berk 6 weken na deze bekendmaking ers van de gemeente Soest, Post- kkingen om vergunning ingevolge de erandering in de werking van d. genoemde aanvraag. n ter bescherming van het milieu, dng hebbende stukken liggen ter BEDENKINGEN tegen het oot- 0, 3760 CA Soest). Deze worden ïrsoonlijke gegevens niet bekend bij het gemeentebestuur worden >ENKINGEN inbrengen op een waarbij de vergunningaanvrager Ie adviseurs, slechts worden inge- acht, tenzij wordt aangetoond dat en, dan wel de beschikking straks Voorlichting moet een belangrijk middel worden om de minima in Soest bekend te maken met de fi nanciële regelingen die voor hen worden getroffen. Veel mensen die een inkomen op bijstandsniveau hebben, weten niet wat er allemaal mogelijk is. Kwijtschelding van belastingen, bijdra gen uit het zogenoemde reductiefonds, het zijn regelingen, waarvan menig mi- "nima niets af weet. ['Om hierin verandering te brengen, wordt gedacht aan onder meer een spreekuuur voor minima in het gemeen tehuis en de verspreiding van folders in j(drie talen) op scholen en andere instel- jlingen. In de notitie minimabeleid die de ge meente onlangs presenteerde, oppert het college onder meer de mogelijkheid van een eenmalige woonkostentoeslag voor de mensen met een minimum in komen. Om de koopkracht van deze Soesters te verbeteren, wil de gemeente ook uitkeringen gaan verstrekken voor de aanschaf van bijvoorbeeld nieuwe vloerbedekking, een wasautomaat, een koelkast, een stofzuiger en een gasfor nuis. Na de vergadering van de commissie milieu van vorige week woensdag, zal wethouder Ries van Logtenstein tevens bekijken of dergelijke bijdragen kunnen worden verstrekt om tegemoet te komen in de kosten van kijk- en luistergelden en een abonnement op een krant. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. De moeilijke ftart van een huisverkoper... Mevrouw S.M.E. Koekkoek uit Soest. "Door een onverwachte situatie moesten, wij ons huis snel verkopen. We hadden dus geen tijd om aan het idee te wennen, 't Lijkt zo simpel 'Ik ga mijn huis ver kopen'. Maar zo'n beslissing maakt emotioneel heel wat los. Ons eigen thuis, middenin het dorp, de sfeer... allemaal vertrouwde dingen waar je ineens afscheid van neemt. Eerst probeerden we het zelf te verkopen. Dat zette een moeizaam en tijdrovend verhaal in gang, waarbij we niet de zekerheid hadden dat we alle zaken konden overzien. Toen besloten we Peters Makelaardij te bellen. Binnen enkele uren waren we met John Peters in gesprek en stippelden de route ujt. Met onze eigen verkoop ervaring in het achterhoofd, was dat een hele openbaring. De inzet waarmee het werd opgepakt, de professionele bege leiding van Désirée Peters en de aan dacht voor alle facetten van de afwik keling resulteerden in korte tijd in een koopakte. Het was een moeilijk en emotioneel begin. Met een goede afloop. Dankzij Peters Makelaardij." Birkstraat 87, 3768 HD Soest, voor wonen in de groene zone Tel.: 035 - 60 16 251 Een 44-jarige man uit Soest deed vorige week aangifte van diefstal van de wiel doppen van zijn auto aan de Dalweg. De sierdoppen waren donderdag tussen 20.00 en 21.45 uur gestolen en hebben een waarde van driehonderd gulden. JyL UITNODIGING ii Kom nu al kijken naar ËBl V onze. Kerstetalage ♦•«tv* met vele Scheepvaart SLA UW tromSLAG BIJ DE TROMSLAGER Steenhoffstraat 58 Soest 035-602 28 71 De Utrechtse provinciale staten fractie van de SP wil dat de water schappen Stichtse Rijnlanden, Amstel Gooi en Vecht (i.o.) en Val lei en Eem (i.o.) per 1 januari 1997 hun kwijtscheldingsregeling verrui men tot 100% van de bijstands norm. Statenlid Paulus Jansen wijst in een brief aan de besturen van deze water schappen op de grotere ruimte die sinds 1 juli jl. geboden wordt door de rijks overheid. Op die datum liet staatssecre taris Van der Vondervoort van Binnen landse Zaken aan de Tweede Kamer weten dat het Kabinet een verruiming van de kwijtscheldingsregeling naar 100 procent van de bijstandsnorm accepta bel vindt. De waterschappen zijn echter niet verplicht om deze richtlijn te vol gen. De SP wil dat haast gemaakt wordt met de nieuwe kwijtscheldingsnormen, om dat de via de waterschappen aan de bur ger in rekening gebrachte kosten in 1997 aanzienlijk zullen stijgen. Vanaf 1 ja nuari 1996 betalen de ingezetenen een zogenaamde omslagheffing van enkele tientjes per jaar (voor de Stichtse Rijn landen 46 gulden). Doordat de water schappen met ingang van 1997 het waterkwaliteitsbeheer van de provincie overnemen, zullen ze hierna ook de zuiveringsheffing gaan incasseren. Die bedraagt voor alleenstaanden circa hon derd gulden en voor grotere huishou dens ca. driehonderd gulden per jaar. In de laatste vijftien jaar zijn in Soest geen ongelukken gebeurd met of bij de vuilniswagens van de ge meente. M.C. Pijl kan zich in elk geval geen ongevallen herinneren uit de tijd dat hij werkzaam is bij de reinigingsdienst. "Maar er kunnen wel veel ongelukken gebeuren met vuilniswagens. Meestal zijn het bijna-ongelukken." Daarom zijn ze er bij de gemeente Soest blij om dat ze nu een nieuwe huisvuil- auto tot hun beschikking hebben, die aan alle Europese veiligheidsvoorschrif ten voldoet. Het verschil tussen de oude wagens en de nieuwe, die donderdag werd afgeleverd door medewerkers van leverancier Geesink, zit 'em voorname lijk in het veiligheidsaspect. De DAF-truck is uitgerust met een ge sloten camera-circuit, waardoor de chauffeur via een monitor in de cabine altijd kan zien wat zich achter de auto afspeelt. Op de monitor verschijnen, zonodig, ook waarschuwingen voor zo wel de chauffeur als de onderhouds monteurs). De treeplanken, waarop de vuilnisman- 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING plaats Soest adres NIEUWEWEG woning op aantrekkelijke lokatie gelegen, riant vrijstaand woonhuis met garage, op ca. 1263 m2 grond indeling ruime hal, toilet, studeerkamer, grote woonkamer, moderne keuken met inbouwapp. en bijkeuken verdieping 3 grote slaapkamers, overloop en ruime moderne badkamer met ligbad, aparte douche en 2e toilet zolder met vlizotrap en veel bergruimte RIANT VRIJSTAAND WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Hypotiiaken Onroerentfgosd Assurantiën 5765 EE Soest 517/60106 47 Gevraagde koopsom plaats adres woning indeling Soest VERMEERLAAN Op de 2e etage gelegen schitterend 3- komerapportement (voorheen 4 kamers), met; berging op de begane grond. hal, toilet, moderne keuken met inbouwapp. o^a,"'keramische kookplaat, oven en afzuigkap. Ruime woonkamer, 2 slaapkamers, moderne badkamer met ligbad en 2 balkons. algemeen dit appartement verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is voorzien van een eigen C.V. installatie (combi-ketel). Servicekosten bedragen ca. f 145,- p/m. "ERBAAL. Onze collectie tapijten kenmerkt zich door ware Ie betreffende de naleving t kwam aan het licht, dat v.D., beiden alhier, in hun en gewichten gebruikten, den aan de door de ijkwet ïen. politie heeft, onder toe- nten, gecontroleerd op de it gebeurde maandagavond ht en ongeveer tien uur. In e werd een aantal weg- ;wezen op de slechte ver- run fiets of bromfiets. Vijf -< ;n werden bekeurd, omdat niet droegen en één Soes- ar werd betrapt op het rij- ïvloed. Hij kreeg een pro- en een rijverbod van vijf j- Wethouder Ries van Logtenstein van milieu wil begin november met de mensen van Stichting Spullen hulp Soest om de tafel gaan zitten om te onderzoeken of het wenselijk is de stichting een plaats te geven binnen het gemeentelijke afvalstof fenbeleid. De plannen van Spullenhulp zijn ver woord in het beleidsplan "Naar het jaar 2000...", dat vorige week aan de wet houder werd aangeboden. Van Logten stein voelt er meer voor de huidige functie van Spullenhulp te verstevigen. "Spullenhulp zamelt nu bruikbare spul len in. De gemeente kiest zelf ook voor een professionele aanpak, maar denkt dan bijvoorbeeld ook aan het her gebruik van puin. Geen enkele ge meente voldoet op dit moment aan de eis van de hogere overheid om in het jaar 2000 65 procent van de afvalstroom opnieuw te gebruiken." Van Logtenstein wil met Spullenhulp gaan praten om te bekijken of de plan nen haalbaar zijn en werkelijk een ho ger rendement opleveren. "De stichting heeft een stevige ambitie. Ik denk dat alles wat zij aanbiedt nu ook nen tot dusver stonden, zijn weggelaten, geheel volgens de Europese richtlijnen. De beladers moeten nu in de cabine plaatsnemen of hun weg te voet vervol gen. Verder zijn alle bewegende delen afgeschermd met behulp van kunststof fen afdekplaten. Milieu Ook aan het milieu is gedacht. De vuilniswagen heeft een schone en stille motor en het hydraulisch systeem is voorzien van biologisch afbreekbare olie. Bij een eventueel lek hoeft de olie niet van de straat te worden verwijderd, omdat het wordt afgebroken door de natuur. De aanwinst van de gemeente Soest heeft nog een nieuwtje: het voertuig kan alle typen containers, van de 140 liter- bak tot de' 1.300 liter flatcontainer, le gen. Volgens de gemeente garandeert dit een flexibele en optimale inzet van de wagen. Wethouder Ries van Logtenstein ver wacht dat de gemeente jarenlang plezier van de huisvuilauto zal hebben, ook als in de toekomst de regionale samenwer king voor de vuilverwerking tot stand komt. De wethouder nam de wagen De ingebruikname van de nieuwe vuilniswagen, voor één keertje bediend door wethouder Ries van Logtenstein. Foto: Goos van der Wilt. donderdag in ontvangst en kreeg tevens een veiligheids-certificaat en een taart, alvorens hij de bedieningsknoppen be roerde. Ook daarop een noviteit. In plaats van Nederlandse woorden geven nu pictogrammen de functie van de knop aan. "In verband met mogelijke taalproblemen, want we leven in een multiculturele samenleving," aldus.een woordvoerder van Geesink, het bedrijf dat een bijdrage heet geleverd aan de totstandkoming van de nieuwe CE- keur. De oudste van de zes overige vuilnis wagens van de gemeente Soest is inmid dels uit gebruik genomen. De wagen wordt gedeeltelijk gedemonteerd, waarna het chassis wordt benut voor een wagen die kan worden ingezet bij de gladheidbestrijding. De Stichting Vluchtelingenwerk is tevreden over de zogenoemde In- burgeringsregeling. Het betreft een programma van drie maanden voor alle buitenlanders die in Soest ko men wonen. Vluchtelingenwerk re gelt dit samen met Opvang Nieuw komers. De Inburgeringsregeling is een initiatief van het ministerie van onderwijs en wel zijn en werd op 1 januari van dit jaar van kracht. Soest kreeg geld voor vijf tig inburgeringscontracten, maar de be langstelling is zo groot, dat Vluchtelin genwerk de gemeente Soest heeft ge vraagd geld beschikbaar te stellen voor nog eens tien plaatsen. Van de regeling wordt gebruik gemaakt door zowel vluchtelingen, die een ver blijfsvergunning hebben gekregen als buitenlanders die hier komen wonen, omdat ze met een Soester inwoner zijn getrouwd. De buitenlanders die het programma volgen, krijgen Nederlandse taallessen bij een erkende onderwijsinstelling en een cursus maatschappijleer. Ook tra jectbegeleiding met betrekking tot taal, beroepskeuze en werk maakt deel uit van het programma. Op dit moment volgen veertien Turken, acht Somaliërs, acht Irakezen, vijf Ira- niërs, twee Russen, twee Angolezen, twee Bosniërs, drie Marokkanen, drie Thaïlanders, een Libanees, een Indone siër, een Filippijn en een Zaïrees het programma. Ze worden begeleid door medewerkers en vrijwilligers van Vluchtelingenwerk en Opvang Nieuwkomers. Er is volgens Vluchtelingenwerk nog behoefte aan extra vrijwilligers, bijvoorbeeld voor de huiswerkbegeleiding in de avonduren of het weekeinde. Belangstellenden kun nen zich opgeven bij Ammy Langenbach of Titia van de Ven, tel. 6026053. klasse en comfort! Kamerbrede en tapijten op maat geweven van zuiverscheerwollen kwaliteiten binnen een uiterst kleurrijke kollektie. Absolute allure voor zowel het moderne als klassieke interieur. Raymond van Gelder (rechts) van Spullenhulp geeft leden van het gemeen tebestuur uitleg over de ambitieuze plan nen van de Stichting. gebeurt. Het beleid van Spullenhulp le vert geen winstsituatie op, maar voorna melijk een verschuiving van activiteiten. De gemeente wil in 1997 bijvoorbeeld ook verder gaan met het scheiden van glas op kleur. Verder proberen we bin nen de provincie Utrecht een garantie prijs vast te stellen voor oud-papier. Op dit moment is die prijs afhankelijk van marktfluctuaties, waardoor het soms niet rendabel is oud-papier in te zame- len." Foto: Goos van der Wilt. Als troost voor de schrik heeft een meisje vrijdag een beer gekregen van de politie. Ze zat met haar moeder in de auto, toen er onder het dashboard kort sluiting ontstond. De brandweer moest er aan te pas komen om het vuur te blussen, waarna de auto werd wegge sleept. De brand ontstond op de Obrechtstraat, nadat de vrouw enkele meters had gereden.

Soester Courant | 1996 | | pagina 5