ASCH laróij LEVI'S 501 The Outpost 50 bTöoi on Paauw stuurt lobbykaart markt op EI 8?s 'Dit ontbijt is best te vreten' Bentinck Fonds drie mille rijker Omwonenden zien kantoor niet zitten 299,- nieuw ISDN-MIGRATIE PAKKET II de Vries Telecom II 1 ACTUEEL! 1EES 775 1 FOTO SWAGER div. kleuren 109?5 Driehonderd vacatures op banenmarkt van Randstad Bijeenkomsten projectgroep over Vereenzaming ouderen Schwarzwalder Kirschslof NKGG-coIIecte voor mensen met verstandelijke handicap PAGiNXl~WOENSDAG 9 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 7 R.WESTR Uitgeverij Kijkkader springt in op opschudding rond Bolkestein ne is niette rPOT LOBBY-KAAKT tSTEAKS 3 betalen ■LS 3 betalen ril» 40 - TEL 6012372 of: Veevoederhandel Eemland serveert op Dierendag Nu is het de tijd! Kodak FOTO - VIDEO.... F0T06RAFEN 'M Inloopmiddagen in De Kwekerij over plantsoenen Jaloerse vriend draait cel in voor zware mishandeling Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Dankzij sponsoractie tijdens paalzitwedstrijd De Lekbak tüSi» Rechtbank vernietigt schorsing kapvergunning Vredehofstraat Op zaterdag 12 oktober aan Dillenburglaan Op 22 en 29 november Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Weekendaanbieding: Deze week collectanten langs de deur ;en. in- tie- act: 3IJ- oli- Dorresteinwea Soest Telefoon 601 32 s8 koopt LOMPEN, IJZER PApIER en METALEN, tste Zaterdag na 12.00 u.. 200 GESLOTEN. nge .tel. gehaktbal rolpens terdmarinade stoofschotel wist toch dat wij ook >stenl ïuys Ballotlaan 3-a !t uitbouw en zonnig dakterras 9- amer, keuken, balkon en entree, slaapkamers, doucheruimte en rdieping: vaste trap naar zolder oud maisonette circa 340 m3. v.-gas. Soesterberg: gemoede- prachtige omgeving, gezellige andelijk gezien in het bezit van centrale ligging. imersfoortsestraat 83-a i halh/rijstaande villa met rie- ge en heerlijk vrije en grote tuin i2 eigen grond. Prachtige bosge- le omgeving. Centrale ligging recht) en uitstekende verbindin- aar vervoer. me woonkamer met openslaan- keuken, kelder, toilet en hal. 1e aapkamers (oorspronkelijk 3), ligbad, wasruimte en overloop, 'aste trap naar grote zolder met •or kamer. at 14-16 aande villa met garage (ca. 40 i op het zuid-westen. Grondop- zichtlokatie en ruimte in hét 3 villa tot een ijzersterke combi- i met praktijk aan huis. vormige living (ca. 50 m2) met >msloten tuin, half-open moder- Töouwapparatuur, bijkeuken, tö- rdieping: 2 royale slaapkamers, eer ruime badkamer en over- ping: zolder met mogelijkheidl bijzonderheden: plavuizenvloer 'ming en luxe wand- en plafond heerlijk licht huis met een maxi- Drt. o Wim O Robin O Emily® Is getekend, O Winnie o Femke O Joachim O Hans O Elco O Bea (handtekening) O jan O Co O Victoria O Jo O Saar O Alex in mijn hoedanigheid van O Annemarie O Erica O Genevieve O Joris O Dick O Willemijn O kamerlid O jozias O Tonny O Patrick O fractievoorzitter O Margreeth O Ruud O Katrien O commissaris O Ad o Janneke O Richard O minnaar o Gerrit O Frank O Sjoerd O minister - O Gerrit-Jan O El o Erik o collega O Jacques O Carla O Mark O vriend(in) O Enneüs O Floris O Frits O privé persoon O Paul O Guido O (Meerdere opties mogelijk) Ton Paauw van Uitgeverij Kijk kader heeft een neus, een oog en een oor voor publiciteit. De gebo ren en getogen Soester bewees dit voor de zoveelste maal met de lobbykaart die zijn bedrijf vorige week op de markt heeft gebracht. De uitgeverij springt hiermee in op de recente opschudding in de pers over belangenverstrengeling van minister Frits Bolkestein als kamerlid en als com missaris van DSM. "De kaart heeft de belangstelling getrok ken van alle landelijke pers", vertelt Paauw, ontwerper van de kaart. "De kaart is al in de winkel te koop en alle kamerleden krijgen van ons een pakke tje thuisgestuurd." De lobbykaart toont 44 namen van ka merleden aan wie de kaart kan worden gestuurd. De zender kan aangeven in welke hoedanigheid hij de kaart stuurt: als kamerlid, commissaris, collega of fractievoorzitter. Op de achterkant van de kaart kunnen extra postzegels wor- Ton Paauw van Uitgeverij Kijkkader kwam weer eens met 'something else' op de proppen. den geplakt om de lobby te ondersteu nen. Uitgeverij Kijkkader geeft regelmatig kaarten uit waarmee wordt ingespeeld op de actualiteit. Zo verschenen al eer der de aardbevingkaart en de OV-jaar- kaart, waarvoor Kijkkader zelfs een complimentje van minister Jo Ritzen ontving. Foto: Goos van der Wilt Geen beschuitjes met jnm, geen zacht- of hardgekookte eitjes, geen vers kopje thee en geen oven- verwarmde croissantjes, maar ha ver, hapklare brokken, mengvoer en mals gras stonden vrijdag op het ontbijtmenu van Veevoederhandel Eemland. Bij het bedrijf aan de Birkstraat staan dieren al dertig jaar centraal, maar R. van Doorn, sinds vorig jaar de nieuwe eigenaar, had ditmaal iets extra's in petto. Elk dier dat met zijn baasje of vrouwtje op Dierendag (4 oktober) meekwam, kreeg iets lekkers om ter plekke op te peuzelen en een presentje om later thuis van te genieten. 'Aan tafel'. Voor het'inwendige'dier werd goed gezorgd. Laat van uw mooiste dia's een kleurenfoto* maken. Tijdelijk betaalt u slechts per afdruk. Maak gebruik van "deze aanbieding! Een foto van een dia. Handig om mee te nemen. 'Fotmaol 10 x IS tm «n alleen von kleinbeelddia's Alleen bij: VAN WEEDESTRAAT 85 - 3761'CO SOEST TELEFOON b0ta|an F=~jg 035 - 601 391? ^,el jSfiM CllPE En zo kon het gebeuren dat op een ge geven moment, toevallig net op het moment dat onze fotograaf (die zijn hond was vergeten) langskwam, een paard, een koe, een hond, twee geiten en enkele poesjes gezamenlijk smulden van een gratis maaltijd. Dit onder goed keurende blikken van Van Doorn, en kele medewerkers en een aantal leve ranciers van voer, die op Dierendag een kraam mochten inrichten op het terrein van het bedrijf. Aan de gulzige bewegin gen van de 'bekken' te zien, was het ontbijt 'best te vreten'. Van Doorn: "Er is nog niet zoveel ge bruik van gemaakt, maar het was de eerste keer dat we dit deden. Het is de bedoeling dat het een jaarlijks terugke rende activiteit wordt. We willen het steeds verder uitbreiden." De buurman van Van Doorn houdt een pijnlijke herinnering over aan het gratis ontbijt. Net nadat hij met één van zijn koeien was 'aangeschoven', blesseerde hij zijn enkel. Het leverde hem geen ei tje, beschuit of thee op. Van Doorn had wel meteen ijs klaarstaan. vLv In het Milieu educatief centrum De Kwekerij aan de Molenstraat staat vol gende week weer een aantal zoge naamde "inloopmiddagen" gepland over de veranderingen van de plantsoentjes in de wijk Overhees. Het betreft hier het gedeelte Overhees tussen de Dorps- streek en de Clemensstraat/Den Bliek laan. In de komende winterperiode wil de gemeente een groot aantal, kleine plant soentjes omvormen. Het gaat om verou derde, uitgegroeide beplanting, beplan ting die te duur in onderhoud is of die om andere redenen niet meer voldoet. Tijdens de inloopmiddagen kan men zien om welke plantsoentjes het gaat en welke veranderingen zullen plaatsvin den. Bezoekers kunnen hun eventuele reactie op een inspraakformulier note ren. De inloopmiddagen zijn dinsdag 15, woensdag 16 en donderdag 17 oktober tussen 13.00 en 16.30 uur. Tevens kan men er op donderdag 17 oktober vanaf 19.00 uur terecht. Die avond zijn ook medewerkers van de gemeente aanwe zig voor een toelichting. U Van Weedestraat 8a - Soest Een gevangenisstraf van zes maan den: dat was vrijdag de uitspraak van het Amsterdams gerechtshof in het hoger beroep tegen een 51-ja- rige inwoner van Soest. Op 29 juli 1993 had de man zijn vriendin in haar huis te Soest met een skateboard geslagen. Het hof achtte zware mishandeling be wezen. De Utrechtse rechtbank had de man veroordeeld tot negen maanden wegens poging tot doodslag. "Ik wist niet wat ik deed", aldus de man op de zitting van 20 september. "Het is nooit mijn bedoeling geweest om ie mand kwaad te doen". Het slachtoffer en de verdachte hadden tot 1993 een relatie. Toen zij er nog een andere vriend op na bleek te houden, was dit voor de verdachte aanleiding om een einde aan de verhouding te maken. Bij het huis van de vrouw werd hij ech ter onverwacht geconfronteerd met zijn rivaal, waarna hij zijn zelfbeheersing verloor. Hij achtervolgde zijn vriendin in haar woning en sloeg met een skate board, net zolang tot de buren er een einde aan maakten. Twee psychiaters die optraden als getui- gen-deskundigen verklaarden dat de man door de problemen met zijn rela tie in de war en verminderd toereke ningsvatbaar was. Tevens droeg een ver waarloosde suikerziekte bij aan zijn la biele toestand. Het hof oordeelde ech ter dat de man kon weten dat hij snel buiten zinnen zou raken, en dat hij daarom op de bewuste dag niet naar het huis van de vrouw had moeten gaan. Foto: Goos van der Wilt. Het Bentinck Fonds is drieduizend- negentwintig gulden en vijfen tachtig cent rijker geworden. De or ganisatie voor minder-valide spor ters heeft dit te danken aan het Jeugd Ontmoetings Centrum De Lekbank en de zes deelnemers aan de paalzitwedstrijd. In de laatste week van augustus deden zes jonge Soesters een poging het oude paalzitrecord te breken. De uiteindelijke winnaar Arjan Swager slaagde daar in, want hij stapte pas na honderd uur af. De zes paalzitters hadden zich laten sponsoren en ook het JOC De Lekbank had een aantal geldschieters gevonden. In totaal leverde de wedstrijd 3.029,85 gulden op en, zoals beloofd, werd dit bedrag overgemaakt op de rekening van het Bentinck Fonds. Bij Mieke ten Cate van het Bentinck Fonds kan er wel een glimlach af na het bekendmaken van het bedrag De symbolische overhandiging vond vrijdagavond plaats in De Lekbank, het ontmoetingscentrum achter de Wilhel- minakerk en De Rank. Welmer ten Seldam schudde bij deze gelegenheid de hand van onder anderen Jan Manden van de Stichting. In de raadsvergadering van 16 okto ber wordt een besluit genomen over de vestiging van een kantoor op de Vredehofstraat. Voor die tijd zal wethouder Pieter ten Hove bemid delen tussen omwonenden die be zwaar hebben en eigenaar De Swaan van het pand. Voor o.a. zeer snel Internetten Aktie geldig tot 31-12-1996 Voor verder informatie: Soesterbergsestraat 61a 3768 EB Soest Telefoon 035 - 603 01 23 Op zaterdag 12 oktober houdt Randstad Uitzendbureau een ba nenmarkt, onder meer in zijn vesti ging aan de Dillenburglaan in Soest. In samenwerking met het re gionale bedrijfsleven is voor het derde achtereenvolgende jaar een groot aantal vacatures beschikbaar. Volgens de medewerkers van Randstad maken werkzoekenden een goede kans dat ze tijdens de banenmarkt tegen een geschikte werkkring oplopen. De kanto ren in Soest, Amersfoort, Bunschoten en Nijkerk zijn zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur geopend. Behalve een geva rieerd aanbod van (tijdelijke) banen biedt Randstad Uitzendbureau informa tie over werk in het algemeen, sollicite ren en opleidingen. Verder kunnen de mogelijkheden van oproepkrachten worden uitgelegd. De aantrekkende economie heeft vol gens Randstad bij veel bedrijven in de regio een hogere werkdruk tot gevolg. Deze ondernemingen hebben daarom extra mankracht nodig. Wie naar de banenmarkt komt, kan driehonderd va catures uit de regio doornemen. Het betreft banen in de technische sector, de gezondheidszorg en de industrie. Ook administratieve en logistieke banen wor den aangeboden. De vacatures worden in overzichtelijke mappen gepresenteerd. Wie er niet in slaagt een passende baan te vinden, kan zi'ch laten inschrijven bij Randstad Uit zendbureau! De projectgroep Vereenzaming Ouderen Soest organiseert bij vol doende belangstelling op 22 en 29 november twee bijeenkomsten, waarin met ouderen van gedachten wordt gewisseld over de problema tiek van vereenzaming. De bijeenkomsten worden gehouden in dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat en beginnen om 13.30 uur. Aan deelname zijn geen kos ten verbonden. Voorwaarde is dat men zich tijdig aanmeldt bij de projectgroep. De bijeenkomsten staan onder leiding van mevrouw dr. M.W.H. Steemers-van Winkoop, die in haar dagelijkse beroep regelmatig geconfronteerd wordt met de eenzaamheidsproblematiek. Mevr. Steemers is gepromoveerd op dit onder werp en verzorgde diverse publicaties en lezingen op.dit gebied. In de eerste bijeenkomst biedt zij inzicht in hoe eenzaamheid ontstaat en waar door het wordt versterkt. In de tweede bijeenkomst zal de aandacht vooral ge richt worden op de vraag hoe met een zaamheid om te gaan. In beide bijeen komsten zullen de ervaringen van deel nemers centraal staan. Ouderen kunnen zich via telefoonnummer 6023681 (se cretariaat SWOS) aanmelden. Voor het vervoer van en naar Honsbergen kan uiteraard een beroep gedaan worden op de seniorenbus. (Ook vanuit Soester berg!) De raadscommissie ruimtelijke ordening drongen vorige week op dit gesprek aan, ook al omdat de meningen van de acht fracties verdeeld zijn. Een aantal buurt bewoners ziet het outplacementsbureau van De Swaan niet zitten, omdat ze bang zijn voor een toename van het ver keer. Daarnaast zijn ze ontevreden over de kap van verschillende bomen op het perceel. De Swaan had een kapvergunning ge kregen. Een aantal bomen zou op-ster- ven-na-dood zijn en bovendien wil De Swaan de sociale veiligheid op zijn ter rein vergroten door enkele bomen weg te halen. Het schijnt dat er op en rond een naastgelegen perceel weieens drugs gebruikers rondhangen. De Swaan wil dit bij hem voorkomen door het zicht te verbeteren. Omwonenden dienden daarop een schorsingsverzoek in. Dit werd gehono reerd, maar is afgelopen vrijdag door de rechtbank vernietigd. De Swaan mag dus ook de resterende bomen, die onder de kapvergunning vallen, vellen. Toestemming Waarmee nog niet is gezegd dat hij toe stemming krijgt om een kantoor te ves tigen in het pand, waarvan de eerste ver dieping gedeeltelijk benut blijft voor bewoning. De Swaan stelde de ge meente ongeveer een jaar geleden op de hoogte van zijn plannen en het college reageerde positief. Het besluit van b en w werd aan de raadsleden kenbaar ge maakt en omdat deze niet reageerden, berichtte het college De Swaan dat hij er van uit kon gaan dat hij kon begin nen. Daarbij werd wel opgemerkt dat de officiële procedure nog moest worden afgewerkt. De Swaan kocht het huis, diende een verzoek tot bestemmings wijziging en een aanvraag voor een kap vergunning in en zette vaklui aan het werk om het pand aan te passen. Hoe de stemming van de raad volgende week zal uitvallen, is niet helemaal dui delijk. De buurtbewoners weten Gemeentebelangen Groen Soest, GroenLinks/Progressief Soest en D66 (zeven zetels) aan hun zijde. De PvdA en het CDA (negen zetels) hebben geen problemen met de vestiging van het kantoor en de WD, BAM en GPV/ SGP/RPF (twaalf zetels) lieten vorige week het achterste van hun tong nog niet zien. van 8,95 voor Alles dagelijks vers uit eigen bakkerij. ■HOOP- MN BANKKTBAKKWntJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 60123 54 van Weedestraat 46A - Soest- Tel. 601 38 77 Koninginne/aan 5 Soestdijk- Tel 60189 04 Mevrouw M. W.H. Steemers-van Win koop. In Nederland wordt deze week voor de 35ste keer gecollecteerd voor de ongeveer 100.000 mensen met een verstandelijke handicap. Ook in Soest gaan de collectanten op pad. Tot en met zaterdag 12 oktober kunnen ze aan de deur aanbellen. De opbrengst wordt besteed aan ver schillende activiteiten. Thuishulp krijgt bijvoorbeeld een bedrag voor het werk dat deze organisatie doet voor de ouders van verstandelijk gehandicapten. De medewerkers van deze stichting ontlas ten de ouders bepaalde momenten van hun zware taak. Dit werk varieert van oppassen tot spelletjes doen, wandelen of zwemmen. Een andere vorm van thuishulp is de zogenoemde zaterdag- opvang. Hierbij kunnen ouders hun ver standelijk gehandicapte kind naar een speciale speelzaal brengen. In Soest be staat deze mogelijkheid bijvoorbeeld op kinderdagverblijf de Blauwe Vogel aan de Bosstraat. Thuishulp is nog steeds in ontwikkeling én onmisbaar. Omdat de subsidiëring moeizaam verloopt, onder steunt de Nederlandse Kollekte voor mensen met een verstandelijke handicap (NKGG) het werk van Thuishulp met een financiële bijdrage. Van de opbrengst van de collecte gaat ook een deel naar trainingen die als doel hebben de verstandelijk gehandicapten een zo zelfstandig mogelijk bestaan te bieden. Andere activiteiten die door de NKGG worden gesteund, zijn sport en recreatie, schilder-, knutsel- en dans clubs, boerderijprojecten en vakantie weken. Hoewel de NKGG een lande lijke collecte houdt, gaat 45 procent van de opbrengst naar regionale activiteiten en projecten. Het succes van de NKGG-collecte heeft volgens de organisatoren één keerzijde. Elk jaar proberen organisaties met 'min der doorzichtige doelstellingen' een graantje mee te pikken van de publici teit die de NKGG krijgt. Ze verkopen artikelen, zoals pennen en kaarten. De NKGG laat nadrukkelijk weten dat de collectanten niets verkopen en alleen geld inzamelen. De collectanten zijn herkenbaar aan het NKGG-vignet op de collectebus. Wie de collectant niet heeft gezien en toch geld wil overmaken, kan een bij drage storten op giro 11 22 222 of bank nummer 70 70 70 333, t.n.v. Stichting NKGG te Utrecht. h A A

Soester Courant | 1996 | | pagina 7